f EEL TEXEL WEET HET nvmcïi La] U kunt ons belasten met het Boekhandel Parkstraat. Sparen doet garen, koopt uitsluitend bij de zakenman op Texel en ge spaart veel. Notaris Mulder Als het staat in de Texelsche Courant. plaatsen van advertenties in alie binnen- en buiteniandsche bladen. Bruine boonen en Citroen boonen voor de zaai. Pluche tafelkleeden een strandtent Te huur woning complete machineherstel- plaatsinventaris woon- en winkelhuis met groote werkplaats Filiaal EENDRACHT G.A, J. HUIZINGA. Vereen Bedrijfsvoorlichting Landbouw Texel. Wat gedaan wordt alle Texelsche boeren gedaan. alle Texelsche boeren lid zijn. V V j?a ITTTT ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiuiiiii!iiiiiiiiiiiiiii||||li GEMENGD NIEUWS ||||||iiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiii|||||| BINNENLAND. Arnlieni. 24 April bestond het Ned. Openluchtmuseum hier 2d jaar. Amsterdam. Door zich eerst toegang tot de eerste verdieping te verschaffen en da .na een gat in ue vioer te zagen, neD-i „val.lieden uit Juwelierszaak De Jong arm de Haarlemmerstraat no. 10 voor drie mule horloges en ringen gestolen. L>e Jong was niet tegen ïnoraaK verzekerd. Den Haag. De S.D.A.P. hield in de tentoonstellingshal van Houtrust een demonstratie. Spreker lr. Albarda. Dooi; de groote belangstelling moesten er twee bijeenkomsten achter eikaar gehouden worden; totaal 30.000 personen. Amsterdam. De vergadering in het R.A.I.-gebouw van de Ned. Beweging voor Eenheid door Democratie werd door 12000 personen bijgewoond. Mr. P. J. Oud, K. Vorrink, H. D. Louwes en prof. dr. P. Oeijl voerden het woord. Amsterdam. Het personeel der Scheepsbouwmij. heeft de nieuwe loon- voorstellen met 70 pet. tegen verworpen. Het eischt meer dan 5 pet. loonsverhooging Den Haag. Het Prinselijk Paar, dat de kroningsplechtigheden te Londen bij zal wonen, vertrekt 9 Mei per Hr. M's. Gelderland naar Engeland. -- Br.-Indië. In Bannoe namen 93 be lastingambtenaren wegens ontvoerings gevaar aldaar, ontslag. Vier hunner wer- d n gearresteerd. Rotterdam. Een combinatie heeft zich tot hél gemeentebestuur gewend mei plannen voor (een ivolksschouwóurg irifcf 1500 plaatsen; kosten f 600.000. Amsterdam. In het Joh. van Has seltkanaal viel een 9-j. jongen uit een roeibootje; hij is verdronken. BUITENLAND Frankrijk. De wereldtentoonstelling te Parijs wordt 24 Mei geopend; het pu bliek heeft 25 Mei eerst toegang. -- Frankrijk. Te Lyon werd een S-j. jongen door eenige andere kinderen ge il od. Hij werd voor „fascist" uitgeschol- d n. Duitschland. In verband met hetvier- •renplau zullen er in de restaurants min-* der schotels en minder variatie in de hors d' oeuvres op het menu staan. Duitschland. Er zullen 2.5 millioen leden der N.S.D.A.P. toetreden, tenge volge van de bepalingen om nieuwe le den toe te laten. De partij zal dan zes millioen leden tellen. Duitschland. De katholieke jeugdlei ders uit Dusseldorf, Rossaint en Steber, beschuldigd van hoogverraad door be trekkingen te onderhouden met leiders van de vroegere commun. jeugdorganisatie, teneinde een katholiek-communistisch een heidsfront te vormen, werden tot resp. elf en vijf jaar tuchthuis veroordeeld. Spanje. Zondag kwamen tusschen 45 uur n.m. 50 granaten op Madrid terecht. Regeeringsvliegtuigen bombar deerden Malaga. In beide steden vielen dooden. Spanje. Een Britsch schip, met aard appelzaad van Antwerpen op weg naar Valencia, werd, hoewel de internat, con trole gepasseerd was, door het Duitsche, oorlogsschip Admiral Graf Spee aange houden en doorzocht. Het mocht daarna zijn tocht vervolgen. Spanje. De Witten zetten hun op- marsch bij Durango voort. Bij de verove ring van Monte Oiz liepen honderden Rooden over. Guernica werd acht uur lang door Duitsche vliegers, in dienst van de Wil len, met brandbommen gebombardeerd. Deze stad, de heilige stad van de Basken, werd platgebrand. Er werden wel duizend bommen geworpen, terwijl vliegtuigen van heel laag de bevolking met machinegewe- weren bestookten. Het klooster van St. Clara, als ziekenhuis ingericht, is met vele slachtoffers vernietigd; een klein ziekenhuis werd eveneens verwoest: 42 dooden. Bij Guernica werden tevens door Duitsche vliegers kudden schapen met machinegeweren aangevallen. (Handels blad, Reuter.) Rusland. De weduwe van Pjatakov, de voormalige vice-coinmissaris voor de zware industrie, is in het geheim terecht-' gesteld. Er zijn weer hooge autoritei ten en bekende schrijvers gearresteerd. Tsjecho-Slowakije. Bohemen. In de mijn Ferdinand kwamen 14 arbeidersom. De gangen werden namelijk overstroomd. Hun lijken werden over 1500 M. meege sleurd. Roemenië. Acht studenten, die de vroegere leider der IJzeren Garde, Ste- lescu, in 'n ziekenhuis vermoordden, kre gen levenslange tuchthuisstraf; twee kre gen tien jaar. Ver. Staten. In de zes Oostelijke sta ten kwamen 15 personen bij overstroo mingen om. Overal daalt nu het water, behalve in Ohio. Ver. Staten. De Carnegie Illinois Steel Corporation, de grootste Mij. van de United States Steel Trust, die onlangs het C. 1. O. erkende, heeft haar steun aan de bedrijfsvereen. opgezegd. Ver. Staten. De begrootingscommis- sie van het Representantenhuis keurde de legerbegrooting van 416 millioen dollar, d.i. 25 millioen hooger dan de vorige, goed. Zij acht het leger nog onvoldoende. Er is gebrek aan tanks, pantserauto's, half-automatische geweren en luchtdoelge schut. Aanbevolen wordt 67 millioen dol lar uit te geven voor de militaire lucht vaart, o.a. voor 513 nieuwe toestellen. - Argentinië. Tc Buenos Aires is een gloeilampenfabriek van N.V. Philips door kardinaal-aartsbisschop Copello, primaat van Argentinië, ingewijd. Bij pogingen om een in de Javazee gezonken schip te bergen daalden duikers van de Marine-duikdienst tot 50 M. diepte af. Een record. China. In prov. Sjetsjoean viel sinds Aug. geen regen, waardoor er afschuwe lijke hongersnood heerscht onder de 35 millioen inwoners. ||||||!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| ZOO SPRAK DR. E. HELDRING, voor de Necl. Ver- eeniging voor Vrijhandel: De toekomstige landbouworganisatie is een stap in de richting van het fascisme. Ze zal zijn een staat in de staat, met eigen geldmiddelen, enz., met verantwoording aan de minister. ONDERWIJS EN OPVOEpiNG Lucien Arréat: Men voedt een kind niet op met zijn kennis, doch met zij,j karakter. Ebner— Eschenbach: Wie zich zijn eigen kinderjaren niet meer duidelijk her innert, is een slecht opvoeder. Zacharle' De eerste regel der opvoe ding is deze: de opvoeding moet de wils kracht tot werkzaamheid brengen. m* Terentius: Het is de plicht van een vader, zijn zoon te gewennen goed te han delen meer uit eigen beweging dan uit vrees. Gibbon: Ieder krijgt twee opvoedin gen: een, die hij var. anderen krijgt en een belangrijkere, die hij zichzelf geeft. LUCHTVAART. Woensdrecht. De officieele openstel ling van vliegveld E>e Eendenkooi, welke dit voorjaar zou plaats hebben, moet voor onbepaalde tijd worden uitgesteld, daar de grasmat op vele plaatsen zóó slecht is, dat er zich tyj landing ongelukken kunnen voordoen. —Engeland. Ter bescherming van de basis Singapore wordt in Johore 'n vlieg veld van 400 H.A. aangelegd. Roemenië. De lijn Boekarest-Praag- Brussël wordt heden geopend. Hongarije. Bij Boedapest stortte een vliegtuig neer; de twee piloten kwamen om. Een auto en een motorrijwiel, die te hulp snelden, vlogen tegen elkaar, waar door de motorrijder gedood werd. De in Z.-Afrika wonende sportvlie ger Proost, die onlangs van Kaapstad op steeg met als einddoel Amsterdam, wordt vermist. Hij is waarschijnlijk 17 April uit Rome verTro-xken, om 's avonds nog Holland te bereiken. Z.-Amerika. Venezuela. Te Tumere- mo wordt een Lockheed Electra-lijntoestei met veel passagiers vermist. De China-Clipper heeft de luchtpost- verbinding New-YorkHongkong inge wijd. Door deze dienst, welke de Pan- American Airways met de Imperial Air ways verbindt, is de luchtpostverbinding rond de wereld voltooid. A GEBOREN* AAFJE, dochter van J. BRAK. en A. BRAK Oosterman. „Polderzicht", de Waal, Texel, 29 April 1937. DANKBETUIGING. Voor de vele hartelijke blijken van be langstelling voor en bij ons huwelijk on dervonden, betuigen wij aan allen onzet oprechte dank. W. v. HEERWAARDEN. A. v. HEERWAARDFN-du Porto. E>en Burg-Texel, Mei 1937. Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sa cramenten der Stervenden, na een geduldig gedragen lijden, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader SIMON GOMES, Echtgenoot van Neeltje Dijt. in den ouderdom van 63 jaar Uit aller naam, WED. S. GQMES. Den Burg-Texel, 30 April 1937. TE KOOP C. DIJKSEN. extra groote maat 9,75 Handwcef Tafelkleeden met franje vanaf 85 ct. Witte en écrukleedjes groote snrteering vanaf 15 ct. hij FRANS ZEGEL Kz. TE KOOP GEVRAAOD: gebruikt of nieuw Brieven met prijs en omschrijving onder no. 497 aan het bureau van dit blad. Schildereind 66. Te bevragen W. A. GEUS, Emmalaan 3, den Burg. al op Donderdag 13 Mei a.s., namiddags 2 uur in liet perceel aan liet SCHILDER- EINDE no. 84 publiek en 5 contant veirkoopen: voor den heer J. Kuipers: waaronder Triumph draaibank (2'M. draailengte), schaafbank (60 cM. slag), snelboormachine (30 mM. boren), Lister motor 4Va P.K. alle dagen in werking te /ien, smederijgereedschappen en eenige INBOEDELGOEDEREN. En des avonds 8 uur in het hotel „De Lindeboom", diens oppervlakte plm. 120 M2. (ook zeer ge schikt voor garage of pakhuis) en tuin a.h. Sehildereinde no. 84, groot 4 aretl 54 centiaren. Het huis is voorzien van electr. licht en strooinend water. Te veilen in 2 perc. en gecombineerd. Aanvaarding en betaling koopsom 13 Juni a.s. lederen dag te bezichtigen van 9—6 uur. Nadere inlichtingen verstrekt genoemde Notaris. Koogerstraat 7 Tel. 68 Gesteriliseerde producten Karnemelk met bloem gort havermout rijstpap melk Koffieroom Chocolademelk, volle en tapte. Beleefd aanbevelend. CtOEPOHECkD HAMDELiMERK, Ruim 110 landbouwers op Texel zijn al lid. door de vereeniging wordt in het belang van Daarom moeten Geeft U dus op bij de secr. Jb. Roeper, Koogerstraat, of aan de Lagere Land bouwschool. Kosten 10 cent per HA. Niet-leden landbouw org 12'/a per HA. Ongeveer 400 grondmonsters zijn al onderzocht, terwijl mede een belangrijke si rie veldproeven is opgezet. Dat spaart u tijd en moeite en bovendien de kosten van porto en incasso.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 7