DOUWE EGBERTS WEE 0fi3 yuuvtm. 25 jaar <5. cTexel Vrouwen-Vredesgang. PINKSTERDRUKTE. Enkele ongevallen. We hebben het op ons eiland mei Pinksteren wel drukker beleefd, maar, de weersomstandigheden in aanmerking ge nomen, had ons eiland over bezoek van elders niet te klagen. Het was somwijlen heel druk, in de dorpen en op de groote verkeerswegen, en het wekt danook geen verwondering, dat enkele verkeersongej vallen daarvan het gevolg zijti geweest. Toen onze plaatsgenoot J. B. Zondag middag omstreeks 12 uur uit de War moesstraat komende de Weverstraat in wilde fietsen, werd hij in de bocht door; de auto van en bestuurd door de heer, R. K., komende van het Schildereind, ge grepen en eenige meters meegesleurd. B., die het signaal van de auto niet bleek te hebben gehoord, en evenals deze rechts had gehouden, bekwam vrij ernstige ver wondingen aan zijn been.. Hij werd in Lunchroom De Graaf door een arts ver bonden, waarop hij naar zijn woning aan de Koogerstraat kon worden vervoerd. V Dezelfde dag, omstreeks half een, schoot het motorrijwiel met zijspan van en bestuurd door de heer J. v. Gelderen, ar chitect te Rotterdam, komende van De Koog, bij Hermanshoeve uit de bocht. Er reed juist een wielrijder, wiens rijwiel aan het achterspatbord werd geraakt. De man wist op de been, in dit geval, op zijn. stallen ros te blijven. De motor echter slloeg via een paaltje tegen de tuinwal. Mevr. Van G., die op de duo zat, kwam boven op de tuinwal terecht. Zij liep lichte verwondingen aan het hoofd op, De heer Van G. sloeg tegen Ce grond, maar liep geen verwondingen op. De hond, die in de zijspan zat, kwam even-i eens „met de schrik vrij". Het motorrij wiel werd licht beschadigd. Gisteren werd te Utrecht de Vrouwen-Vredesgang gehouden. Zwijgend trokken vrouwen voort Vele duizendtallen Volgden stil het vredeswoord, Dat bezield' hen allen: Geen geweld van waap'nen meer Rechtspraak in geschillen Tusschen volk'ren onderling! Dat is wat zij willen. Zwijgend trokken vrouwen voort In het hart de bede, Dat de wereld eens ontwaakt, Vatbaar word' voor rede. F.n zij droegen forsch en hoog Doeken met zich mede, Uiting gevend aan haar wensch Door één woord slechtsVrede Zwijgend trokken vrouwen voort Eén in haar gedachten Aan 't gezin dat wordt bedreigd Door de oorlogsmachten. En al zweeg de gansche stoet, Luide sprak 't vertrouwen, Dat de vrede komen moet Door de wil der vrouwen (Ingezonden) UIT HET FEESTNUMMER VAN S.V. TEXEL. EEN KWART EEUW. Vijt-en-twintig jaar is het geleden, dat Koning Voetbal zijn intocht hield opliet eiland Texel om zich daar een burcht te bouwen, vanwaar hij zijn scepter zou zwaaien. Velen zullen wel gedacht heb ben: „Och, degenen, die nu 'die vreem deling hebben binnengehaald, zullen hem wel spoedig weer moeten laten heen gaan". Hoe onjuist hun meening echter is geweest, blijkt uit dit zilveren jubileum| van de Koningsburcht, „de S.V. Texel". De vreemdeling heeft zich niet alleen vrienden weten te maken, neen, hij is burger geworden en de eilandmaatschap pij zou zonder hem onvolledig zijn. Dat hij zoo populair geworden is, heeft hij niet alleen te danken aan eigen kracht, doch vooral aan de wijze, waarop zijn volgelingen hem hebben gediend. En die dienst is niet gemakkelijk geweest. Naast de gewone te vervullen plichten rezen er nog moeilijkheden op, die vooral in verband met de ligging haast onoverko melijk leken. Doch de S.V. Texel nam het juiste standpunt in, dat moeilijkheden er zijn om overwonnen te worden en door eendrachtig samenwerken werden ze ook overwonnen. Die onderlinge samen- hoorigheid, dat eensgezind zijn van Be stuur en leden, is immer Texels kracht geweest en daardoor kan met trots een terugblik worden geworpen op de afge legde weg. Doch bij een zilveren jubileum moet niet alleen de blik rugwaarts worden ge worpen, vooral ook moet het oog ge vestigd worden op de toekomst en die toekomst kan voor de zilveren jubilaresse nog veel goeds in haar schoot bevatten, indien eensgezinde vriendschap de leids- vrouwe blijft, ook op de nieuwe weg. "Mijn hartelijke gelukwenschen daarom met de afgelegde 25 jaren, mijn beste wenschen voor de toekomst van de S.V. Texel. DELVAUX, Voorzitter N.H.V.B. BIJ HET 25-JARIG BESTAAN. Zeer gaarne wil ik aan het verzoek vol doen om een kleine bijdrage te leveren voor het feestnummer van de S.V. Texel, ter gelegenheid van haar zilveren jubi leum. Ik wil het thans niet hebben over eventueele promotie naar de 3e klasse; daarover is al zooveel geschreven en ge sproken. Voor mij moet de prettige kameraad schap in de club hoofdzaak zijn en die valt niet te formuleeren in het enge hok je van een hoogere klasse. Laten wij zorgen, Texelsche sportvrien den, dat de geest goed blijft; dan is al veel gewonnen. Door goede kameraad schap en een goede clubgeest zal succes A op de duur zeker niet uitblijven.. Laten wij dit 25-jarig bestaan gedenken in volle vreugde, met het doel voor oogen, de eenheid te bewaren. En dan in de eerste en hoogste plaats: blijft sportsman en toont de wil; de wil, om datgene te bereiken, wat door alle aanhangers van de vereeniging zoo vurig wordt ge- wenscht: een plaats in een hoogere klas se. En thans, Groen-Zwarten, staan we aan de vooravond van het groote feest. Zet alle zorgen over het afgeloopen seizoen op zij en tracht van die dag een onver getelijke te maken, opdat allen na afloop kunnen zeggen: „Dat was een echt ouder- wetsch voetbalfestijn". En tot slot: laten allen zich bewust zJjn van de verplichting, welke het lid maatschap der Vereeniging hun oplegt: „Trouw aan de club" en „trouw aan elkaar". D.E.W.C. BOSWIJK. SPORTVAR1A. Vóór alles is het doel het peil van het Nederlandsche voetbal in al zijn ge ledingen op te voeren. Alleen dan kan onze stoere Bond een onbezorgde toe komst tegemoet gaan. K. J. J. LOTSY, Voorz. Techn. Comm. K.N.V.B. Laten wij de sportwereld vrijhouden van de slechte gewoonten en gebruiken, van de naijver en de laster, welke in de maat schappij gebruikelijk zijn. DR. J. H. O. REYS. NA EEN KWART EEUW. Het valt moeilijk in weinig woorden veel te moeten zeggen over alles wat in deze periode is geschied. Er waren tijden van bloei en van verval, maar steeds is men door goede leiders, door goede club geest en aanhankelijkheid der leden er in geslaagd, al deze moeilijkheden te over winnen en het te brengen tot dit gedenk waardig jubileum. Het was mij een voor recht, daaraan te hebben mogen mee werken en ik spreek de hoop uit, dat door onderlinge samenwerking van allen, die S.V. Texel genegen zijn, deze zal mo gen groeien en bloeien tot leering, vreugd en genoegen van jong en oud. A. DE WILT, oud-voorzitter. GA ZOO VOORT. Gaarne voldoe ik aan uw verzoek, om een artikeltje te schrijven voor uw pro gramma, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van S.V. Texel. Als mede-oprichter gevoel ik mij ver want aan deze vereeniging. Elf jaren ben ik bestuurslid uwer vereeniging geweest en 14 jaar vertegenwoordig ik Texel in de K.N.V.B. Door deze functie sta ik dikwijls met uw bestuur in relatie, en steeds is de verhouding van aangename aard. S.V. Texel, onder leiding van zijn emi nente voorzitter, ae heer D. Dapper, kan met genoegen op haar bestaan van een kwart eeuw terugzien. Er zijn jaren van tegenspoed geweest, doch meerdere kenmerkten zich door voor spoed. Moge S.V. Texel nog vele jaren voortgaan met propaganda te maken voor deze zoo gewilde sport. D. DROS Az., Consul der Koninkl. Ned. Voetbal Bond MOOI TEXEL EN ONZE S.V. Als het de S.V.Texel goed gaat, plukt de V.V.V. daarvan ongetwijfeld ook de vruchten. Door het organiseeren van wed strijden komen er zeer veel jonge men- schen naar ons schoone eiland om er wel is waar slechts vluchtig kennis mee te maken, doch voldoende om een indruk mee naar huis te nemen om aan hun vrien den te kunnen vertellen, dat Texel hun erg meegevallen is en bij hen ook het ver langen te doen wakker worden, eens naar Texel te gaan. W(jj zouden hier dus kunnen spreken van een persoonlijke reclame, die in zijn uitwerking voor het vreemdelingenver keer niet onderschat behoeft te worden, In dit verband spreekt het vanzelf, dat V.V.V. Mooi Texel zich oprecht verheugt in de bloei van S.V. Texel en haar toe^ wenscht, dat de glans van het zilveren feest, dat ze thans viert, haar in de toe komst een lichtend baken moge zijn voor de koers, die zij denkt te volgen, om. de voetbalsport op te voeren tot een verede lend spel, waaraan het een eer is, te mo gen deelnemen en waarnaar het voor be langstellende toeschouwers een edel ge not is, te kijken. Het bestuur moge hierbij de verzeke ring ontvangen van oprechte waardeering van V.V.V. Mooi Texel voor de lust en de ijver, waarmee ze naar het door haar ge stelde doei streeft. Het spreekt de wenscli uit, dat er tusschen beide vereenigingen steeds een aangename samenwerking mo ge bestaan, wanneer wederzijdsche steun gewenscht is voor de doelstelling van bei de. W. H. LAP, Voorz. V.V.V. Mooi Texel. HULDE. Bij het 25-jarig jubileum van de S.V. Texel breng ik hiermede gaarne hulde aan het bestuur dier vereeniging voor alles, wat in de loop der jaren door haar is gepresteerd. Het moet een buitengewone voldoening schenken, terug te zien op al het verrichte werk, dat tenslotte met zuïk een succes is bekroond, waardoor de ver eeniging van een nergens genoemde plaat selijke, is gegroeid tot een vereeniging, die thans medespeelt in de competities en daaruit dit jaar zelfs met een kam pioenschap naar voren wist te treden. Alhoewel ik zelf zeer zelden heb deel genomen aan het voetbalspel, was het me toch, wanneer de gelegenheid zich daartoe voordeed, een groot genoegen, de ver richtingen op het voetbalveld gade te slaan, in het volle besef van het groote nut van het lenig houden der ledematen en spieren, doch ook om de goede school) voor het nemen van snelle beslissingen op critieke oogenblikken. Als ik daar nog aan toevoeg de erken ning van het groote nut van de strenge regelen, waaraan de voetballer gehoudeix is en waarbij hij zich onvoorwaardelijk^ heeft neer te leggen, dan meen ik te mogen constateeren, dat de voetbalsport tevens een goede school is voor zelftucht en discipline, twee eigenschappen, die biji ieder Nederlander steeds dienen te wor den aangekweekt ter verhooging van hel peil van de volkskracht. Dat er aan het lichaam van het voetbal spel helaas velerlei leelijke uitwassen zijn gegroeid, verandert niets aan het schoone doel en ik wensch u bij deze mijlpaal toe, dat uw vereeniging in de toekomst de gedragingen zal weten te bepalen naar de schoonheid van het doel en kracht zal vinden met succes te strijden tegen alles, wat u bij het bereiken van dat doel, d(? weg zal trachten te versperren. In deze strijd volgt het bestuur van T.E.S.O. u met groote belangstelling. W. H. LAP,- Pres. Comm. HET ZWARTE SCHAAP: De Elftal-Commissie. Persoonlijk heb ik aan mijn vereeniging niets dan aangename herinneringen. Ik heb het genoegen gehad in de jaren, dat ik nu al lid ben van Sportvereen. Texel, bijna in alle elftallen te hebben mogen spelen. De laatste drie jaren heb ik mijn: krachten gewijd aan de elftalcommissie. Het werk in deze commissie is een der meest besprokene; het staat aan de groot ste critiek bloot, waar ik mij echter altijd sterk boven verheven voelde. Het eerste elftal levert voor onze commissie niet al tijd de grootste bezwaren, maar het 2c en 3e elftal geven nog al wat hoofdbre kens. Wij zitten op het oogenblik slecht in onze reserves. In de adspiranten zitten wel eenige veelbelovende krachten, maar het zal nog wel eenige tijd duren, eer die in het le elftal kunnen spelen. Als we onze prestaties van dit seizoen eens na gaan, valt het mooie resultaat van het le elftal op. De 2 lagere elftallen hebben een slecht seizoen achter de rug. Wij willen echter geen blik richten op hetgeen achter ons ligt, maar hoopvol het oog op de toekomst onzer vereeniging gericht houden. Ik zou alle spelers van S.V.Texel willen toeroepen: Zorgt, dat Texel 1 derde klasser wordt en 2e en 3e elftal een klas hooger komen. En nu, Texel-spelers, is in ons jubi leumjaar de beurt aan u. Van deze plaats af wenschen wij de vereeniging een geluk kig seizoen 1937 toe. A. DROS Pz. Secretaris der Elftal-Commissie.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 2