ONS FOTOHOEKJE. Piet speelde het klaar. VLIEGENDE HARING. .JigM B SB1 'I No. 23—24. AGATHA en MARTHA WITTE IJd. Agatha wordt 21 Sept. 1937 9 jaar, Martha 13 Nov. 1937 8 jaar. Zij wonen: Koogerstraat 6, Den Burg. VOOR DE VROUW. NUTTIGE WENKEN. Vlekken van limonade in zij, satijn en dergelijke stoffen kan men verwijderen door de achterkant van de stof te wrijven met een flink uitgeknepen watje, gedrenkt in absolute alcohol. Muggen. Een abonné vraagt een middel, om muggen, die hem in zijn slaapkamer plagen, te dooden. of te ver jagen. We antwoorden: Gebruik hor ren voor ramen en. zoo mogelijk voor. deuren; houdt de kamer gesloten, terwijl er licht brandt; besprenkel het hoofdkus sen vóór het naar bed gaan. met eau de cologne daar moeten de muggen niets van hebben ze houden ook niet van tocht) laat de wind maar eens goed door de kamer waaien, die houdt opruiming; ook met een stofzuiger met breed mondstuk kunt u er heel wat wegvangen. Wanneer u met een bakje petroleum langs de wan den gaat, vallen de muggen, door de reuk bedwelmd, daarin; de muggen aan de zolder kunt u bereiken, door het bakje op een stok te bevestigen. Wie dit teveel werk vindt, kan zich bepalen tot het inwrijven van gezicht en handen met eau de cologne, nagelolie, citronel bf kajapoet-olie. DE NIEUWE MODE EEN LEUKE JAPON A 247 van witte zijde met loshangend jasje van bedrukte stof. Dit gebiesd met roode zijde, de ja pon gegarneerd met een roode lakceintuur en knoopen. Nadat men de dealen van de[ eenigszins klokkende voorbaan in elkaat heeft gestikt en in de achterbaan een plooi heeft gelegd, verbindt men de zij naden, waarbij de linkerzijnaad 20 cM. open blijft als split. De deelen van het lijfje worden in elkaar gestikt, waarbij de rugschoudernaad iets wordt ingebon den en het linkerzijnaadje een eindje open blijft en gelijk met het rokspllt wordt afgewerkt. De hals van de japon wordt afgewerkt met een schuin biesje naar binnen, heeft van voren een klein splitje en wordt gegarneerd met een gekleurd strikje. De mouwen, die aan de kop ruim en van onderen strak vallen,; worden naad op naad in het armsgat ge zet. Nadat men de deelen van het jasje in elkaar heeft gestikt, wordt het rond om afgebiesd, evenals de armsgaten en de kraag van dubbele stof, die met een; schuin reepje in de halsuitsnede wordt gezet. Patronen, voor abonné's 25 cent, verkrijgbaar in 92 en 100 cM. bovenwijd te. Benoodigd: 3.60 M. witte zijde, 90 cM. breed, en 1.10 M. bedrukte zijdey 80 cM. breed. KORT VERHAAL. Zeg, je weet nog wel, dat wekker klokje, dat we een paar weken geleden gekocht hebben vroeg Anna. Natuurlijk, antwoordde ik, onheil vermoedende. Wat is daarmee? Verbeeld je die wekker is van morgen plotseling stil gaan staan. Ik heb geprobeerd hem op te winden en toen gat-t-ie een krak ennu geloot ik, dat, ie niet meer wil gaan. Pech, zei ik berustend. Dan moet- ie gerepareerd worden. Wat gerepareerd, zei Anna verwon derd. Wij hebben er toch een garantiebe wijs bijgekregen, nietwaar? Ze moeten die wekker ruilen. Maar liefste, als wij hem zelf hebben beschadigd toch niet. Jij hebt toch dej veer stuk gedraaid? Dat ligt eraan hoe je het bekijkt. Waarom is-ie- blijven stilstaan? Hij was vóór die veerstukdraaierij al niet in orde. Jij móét hem gaan ruilen, beste jongen. Als een vrouw zoo spreekt, dan is het in het belang van de vrede haar te gei Vliegende visschen kennen we reeds. Ook de Vliegende Hollander, maar de vliegende Hollandsche haring is een nieuw begrip in ons woordenboek. Wel iswaar is het geen biologisch verschijnsel, maar toch verkeert onze Hollandsche nieuwe tegenwoordig in hooger sferen; hij vliegt hoog en droog langs de groote Europeesche luchtwegen. Naar Parijs en Berlijn, naar Londen en Kopenhagen. Steden en landen, die zijn kundige col lega, de vliegende visch, nimmer be zocht heeft. Althans niet met het levens doel 'de magen dezer verre en vreemde volkereu te streelen. Het Hollandsche zeebanket vliegt te genwoordig; gezellig bij elkaar gepakt in tonnetjes van een dozijn, die enkele kilo's wegen. Dagelijks verdwijnen sta pels en rijen dezer tonnetjes, kilo's en kilo's, in de rompen der K.L.M.-vlieg tuigen, keurig verpakt, met een eenvou dig etiket: to Prague, to Uondon, te Berlin, etc. Al is de taal van het inter nationale luchtvaartverkeer een vreemde binnenkort het Esperanto de haring vliegt onder Hollandsche vlag. Men kan zich indenken, hoe snel de wijze van vervoer door de lucht is. Worjdt de haring, 's ochtends in Scheveningen, in Vlaardingen of in 1 Jmuiden aange bracht, dan kunnen de zendingen reeds om half drie in Lonlden zijn, om voor halt drie nog in Parijs, om acht uur in Kopenhagen, om zes uur in Berlijn, om, vier uur vijftien in de Tsjechische hoofd stad, terwijl nog tallooze andere Euro peesche hoofdsteden op dezelfde dag be reikt kunnen worden. Zoo eindigt de levensweg van onze Hol landsche haring, die, 's nachts door de visschers verschalkt, reeds de volgenide middag of avond in de fijnste vischwin- kels der Europeesche hoofdsteden ten toon gespreid wordt. i v 't Nieuwe Modeblad: meest gelezen damestijdschrift van ons land; 6 nrs. per 3 mnd. f 1.20. Per post tl.50 Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluiting van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. hoorzainen. Ik trok dus mijn jas aan, zette mijn hoed op en ging. Gelukkigerwijze waren er geen andere klanten in de groote uurwerkenwinkel. Ik wendde me tot de jongfste bediende en. vertelde hem het doel van mijn komst. Ik heb deze wekker twee weken ge leden hier gekocht, zei ik op strengd toon. Vanmorgen wou mijn vrouw hem opwinden, maar toen zei-die „krak" en.... hier is-t-ie. Veer kapot, zei het manneke laco niek. Een nieuwe inzetten kost één-twin- tig' r-, De veer interesseert mij niet, was mijn wederwoord. De klok deugt niet. Ik heb van de firma een jaar garantie ge kregen. De kleine bediende trok zich angstig te rug en maakte voor een dikke collega plaats. Ik breng u de wekker terug, ver telde ik hem kort en bondig. Twee we ken geleden hier gekocht. Vanmorgen wou mijn vrouw hem opwinden. Eens klapskrak. De veer gebroken, zei de dikke. Dat kan wel één-vijfenzeventig kosten. Wie spreekt er van veeren? was mijn antwoord. U moet mij een andere wek ker geven. De dikke haalde de winkelchef erbij. VOOR DE JEUGD Ï1SV'T'^ - 111 Ij I 0[L" l V KAN/Y£G/£TE&. 35. Dat was toch een heel naar ge val. Alle mensen waren heel erg ge schrokken, ze dachten, dat Klaas zich erg had bezeerd. (ONZE RAADSELS. De oplossingen van de laatste negen kunnen Maandag 5 Juli nog ingezonden; worden. Nieuwe raadsels volgen in Sep tember weer, dus na de zomermaanden. Geniet maar heerlijk van zon en zee, van duinen en dennen, van sport en spel. Geniet! Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. GA JE KAMPEREN? Hier enkele practische wenken: 1. Een „vliegenkast", een mandje, omwonden met fijn gaas, opgehangen aan een boom tak. 2. Een „hooikist" om spijzen warm te houden: een kuil met hooi of houtwol (D.). Daarin plaats je de in kanten ge wikkelde pan (C.)daarop een wollen deken (B.), afgedekt met b.v. wasdoek of asfalt (A). 3. Een groot kamp moet over voldoende brandhout beschikken. Hier een afbeelding van een bewaar plaats. Bij regen of kans op regen zo, noodig ook de voorkant met zeildoek afsluiten. „IK VLOOG OVER TEXEL". Wie Zondag een luchtreisje maakte, kan zijn(haar) rijksdaalder terugverdienen doqr een opstel in te zenden, zó goed, dat ik het in de Texelaar kan afdrukken^ Twee boeken zijn als troostprijzen be schikbaar. Stuur je opstel niet later dan Maandag 5 Juli. Ik vertelde mijn verhaal voor de derde maal en vergat vooral de „kraks" niet. Er moet een nieuwe veer in, dat komt misschien wel op twee gulden. Ik betaal geen cent, antwoordde ik. Ik heb de wekker met een garantiebewijs; gekocht en verlang nu een andere. Maar meneer, zei de winkelchef. U ipoet toch inzienU geeft toch zelt toe, dat uw vrouw de veer kapot heeft. gedraaid. Het ding liep van te voren al onge regeld, volhardde ik. Hoe kunt u dat bewijzen, meneer? Ik wil niets bewijzen. De bewering van mijn vrouw en mij moet u ruim-' j schoots voldoende zijn. Maar weet u wat? mijn vrouw zal zelf wel komen en dopt u met haar dan de boontjes maar. O, pardon, een oogenblikje, zei de chef, voor ditmaal wil ik aamvemen, daty u gelijk hebt; in verband met het ga rantiebewijsDolf, geef mij het ver- koopboek eens even. De kleine bediende kwam met een dik boek en de chef begon er in te bladeren. Dat zal het zijn, zei hij eindelijk. Vrijdag veertien dagen. U heet Simons, nietwaar meneer? Neen, antwoordde ik gekrenkt. ZooDat onduidelijke schrift ook. Ik zou er op kunnen zweren, dat er Si- 36. Maar dit ging nogal. Klaas liep straat in, straat uit. Hij zocht zijn ezel, maar deze was nergens te zien. En dat kwam allemaal door die bakker. iEEN NIEUW SPEL. Een van je vriendjes(innetjes) krijgt een stuk papier op de rug met de naam vaiv een bekend persoon er op. Hij (zij) moet raden wat er op staat. Hierop mag alleen, met ja of neen worden geantwoord. Is een bepaalde tijd verstreken, zonder dat, de naam geraden is, dan heeft hij (zij) pand verbeurd. Door de persoon, wienS. naam geraden moet worden, na te boot sen (Schmeling bokst, Rembrandt schil dert, Bakhuis voetbalt, enz.) moeten de anderen het raden vergemakkelijken. EET SMAKELIJK? Er zijn nog hele volksstammen, die die ren levend opeten, b.v. de Australische bosjesmannen, voor wie salamanders een heerlijke lekkernij zijn. De geschiedenis leert niet wie het eerst op de gedachte, kwam, bij de bereiding van spijzen vuuc te gebruiken. Door dit vuur kon men on eetbare spijzen eten en in het menu gro-i ter atwisseling brengen. mons staat. De dikke bediende keek over de chef z'n schouder... Het kan ook Simson zijn< was zijn opinie. Nou, ilc heet Sminia, zei ik ongedul dig. Ja, dat is het. Natuurlijk. Meneer Sminia. Wilt u een minuutje wachten, dan haal ik even een ander klokje. Toen ik met de wekker onder de arm op straat kwam, zag Ik Anna uit de win kel aan de overzijde komen. Wat doe jij hier? vroeg ze een en al verbazing. Ik toonde haar de wekker. Spiksplinter nieuw, zei ik trotsch. Dat had je niet verwacht, wel Anna nam mij bij de arm en trok mij haastig mee een zijstraat in, aan het eind) waarvan zij buiten adem bleef staan. Dit is een van de momenten in ons leven, zei ze vol waardeering, waarop ik je van ganscher harte moet bewonde ren. Weet je eigenlijk wel goed, wat je gedaan hebt? Voor zoover ik weet, begon ik ver bijsterd. Niks niemendal-weet je. Je hebt de wekker geruild, niet waar? Nou, en Jij bent het achtste wereldwonder, Piet. Wij hadden het klokje toen bij Berger gekocht.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4