JB Groote Schapenfokdag Programma: Dat was een Zeeman. Bestelt uw versche stoof- paling een dag vooruit. Motorschip „Maria" vaart Donderdagmorgen n. Leiden langs de bollenstreek. Texel-Alkmaar-Zaanstreek-Amsterdam Verzend per beurtschippers A. WUIS en J. C. BAYS. SANGUIN0SE EEN PAARD .5 EEN PAARD HOOGHIEMSTRA's OVERGANGSVOER Neem dan Gebr. Planjé op Maandag 6 Sept. 1937 Afd. Wolvee - Geregistreerd Afd. wolvee - Niet-geregistr. VOOR DE VROUW. DE NIEUWE MODE JAPON 1046 met raglanmouwen. Zwarte stof doet het borduursel, goudkleurige zijde met helder rood, mooi uitkomen./ Kan ook van bedrukte zijde. De mouw is op de schouder verschillende malen inge-, haald en wordt hierdoor zeer ruim, terwijl de onderkant van de pof met een zoom; en elastiek wordt afgewerkt. Voorpand, met ruimte afgewerkt. Zesbaansrok. Smal le fantasieceintuur. Benoodigd voor- bu^tewijdte 80 3.60 M. stof, 1 M. breed. Strijkpatronen naar keuze verkrijgbaar, Patronen in de maten 40 t.m. 46. Prijs vijf en dertig cent. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. RECEPTEN. VAN1L1.EVLA met bitterkoekjes. Laat twee ons bitterkoekjes in de oven goed' bruin worden. Stamp ze fijn. Klop va- nillevla met room tot ze zeer luchtig is. Maak een klein beetje van de bitterkoekjes met marasquin aan en doe ze door do vla. Doe de vla in een kom. Strooi de, rest van de bitterkoekjes er overheen. Dien er abrikozensaus bij op. NUTTIGE WENKEN. Badtasschen, van binnen met water dichte stof bekleed, worden nu en dan mei/ water en azijn gereinigd. Gummi-artikelen niet in de zon dro gen. Rieten meubelen worden schoonge maakt met zeepsop, waarbij wat salmiak is gedaan. Ook water met zout is een' goed middel. KORT VERHAAL. Het lot van de „Herold" scheen beze geld. Ingespannen tuurde de kapitein* voorover gebukt op de brug staande, naai' het uitzetten van de reddingssloepen. Een paar waren zoo juist verdwenen achter de huizenhooge, kokende golven en nu hing dan de laatste ter hoogte van het dek eveneens buiten boord. De stuurman, telde de koppen, telden nog eens op-i nieuw en kwam tot de ontdekking, dat er nog één man mankeerde. Een luide roep klonk door de donkere nacht, maar nie-, mand verscheen. De sloep slingerde hevig,, langer wachten was niet meer verant woord. Met een strak gezicht en opeen- geperste lippen bracht 'de stuurman zijnl nand aan zijn petzijn laatste groet, Plechtig, als gold het een begrafenis, sa lueerde nu ook de kapitein. Goede reis,, riep hij zijn mannen met bewogen stem toe. Vieren, commandeerde daarop de stuurman en langzaam daalde de sloep: op de onstuimige zee. i Voor en achterlos. Een schuimende golf trok onmiddellijk het bootje met zich mee en even laten was ook deze sloep in de duisternis ver dwenen De kapitein bleef alleen achter met de Herold. Voor het laatst omklemde de kapitein met zijn breede, krachtige knuisten het stuurrad, als wilde hij de doode schuit nog eenmaal tot nieuw leven opwekken. DE GEZONDE APOTHEEK Tel. 82. Vertrek van Texel Maandag nm Woensdag nm Telef. Wuis 85 Tel. Bays 115 van Amsterdam Woensdag 4 u nm Vrijdag 4 u 11111 van Zaandam Woensdagavond Vrijdagavond Vogelpoel en Noorwegen J. G. v. Bruinessen Oostzijde 219 Tel. 4747 Prins-Hendrikkade 101 Tel. 42212 Goederen worden op verzoek afgehaald en besteld. vah Alkmaar Donderdag 12 u Zaterdag 12 u Bierkade no. 14 Tel. 2069 Beleefd aanbevelend. il sü Het best bekende, afdoend middel tegen bloedarmoede, bleekzucht en zenuwzwakte. I Hebt gij een bleeke kleur Zijt gij gedurig vermoeid I Ontbreekt u de eetlust Hebt gij dikwijls hoofdpijn Slaapt gij slecht Hebt i gij pijn in den rug; pijn in de lenden; pijn op de maag? Suizen in het hoofd, suizingen in de ooren Dan moet gij uw eigen belang verstaan en dadelijk eene kuur beginnen meD .de Sanguinose Want de Sanguinose verrijkt uw bloed en versterkt hetzij wekt j i den eetlust op en bevordert eene algeheele levensopgewektheid. Honderden vonden baat bij de Sanguinose toen niets hen geholpen had. j De Sanguinose kost per flacon f2,— 6 fl f 1112 fl f21Omzetbelasting inbegrepen Bij alle Apothekers en goede Drogisten. De Riemerstraat 2c/4 VAN DAM Co. Den Haag. 1 mm min mm mm mm mm mm mm si 't Is billijk en best! Maar de Herold verroerde zich niet meer en scheen nog slechts te wachten op haar begratenis. Alleen het waterdicht afgeslo ten compas functionneerde nog. Dat zou zoo straks daar beneden aan „Papa Jo nas" met pijnlijke nauwkeurigheid aanwij zen, waar nu eigenlijk precies het Noor'* den 'is, de richting, waaruit de helsche, ijskoude wind, zoo krachtig blies, dat de zwarte bergen water, die hij aan- stuwde, krakend, spattend en schuimend, tegen het schip te pletter sloegen. Brrr,., wat een hondenweer. De hemel was inkt zwart. Negens een sterretje te bespeuren.. Nergens een sprankje hoop. Bij elke stort zee, die onstuimig kwam aanrollen, hiet zich de boeg van het schip meer en meer; uit het water omhoog. De achtersteven zinkt al, mompelde de kapitein, het stuur loslatend en al tastend zijn weg zoekend naar de kaartenhut. Dikke wolken roet, die uit de breede schoorsteenpijp walmden, joegen spookachtig over "Tiet dek van het verlaten schip. Voorzichtig strompelde de kapitein in de richting van de hut. Hé, wat was dat nou? Zag hij dat "oed? Waarempel, het was zoo, in de Raartenkamer brandde licht. De kapitein was altijd een tikje bijgeloovig geweest, maar nu was liij het meer dan ooit. Krampachtig hield hij zich vast aan een stang en Toerde door een ruitje naar bin nen. Tot zijn niet geringe verbazing zag, hij aan de kaartentafel ëen kerel zitten met een gezicht zoo zwart als roet en wilde haardos Rustig veegde de vent zijn, zwarte snuit met een doek af en hapte onderwijl in een stuk roggebrood. Vóór1 hem op tafel lag een zij spek, waarvan hij een flinke reep had afgesneden. Bliksdat is Kroese, stiet de ka pitein opgewonden uit. Meteen duwde hij de deur van de hut open. Knoese, de tremmer, staarde hem grinnikend aan en. mompelde: Je moet maar pech hebben. Nou, enfin Kroese, kerel, waar kom jij vandaan Uit het stookruim, kapitein. Waarom ben je niet met de anderen meegegaan? Snap je dan niet, dat wijl elk oogenblik naar de kelder kunnen gaan Nou, kapitein, er was daar beneden nog zooveel te doen. Zoo'n haast had ik niet hoor. De tremmer stond op en bood de kapi tein, die door het hevig slingerende schip' als een dronken man van de eene wand van de hut tegen de andere tuimelde, zijn stoel aan. —E11 wat het zinken betreft, kapitein, dat kon nog weieens losloopen. Alle lui ken en schotten zitten potdicht beneden. Ik heb alles zelf gesloten. Alleen de ma chinekamer en het stookruim staan blank. Maar de storm wordt al wat minder;, Als we niet op een van die vervl. klip pen stooten, kan alles nog best terecht komen. Kroese, kerel, jij bent nog eens een zeeman, zei de kapitein, terwijl hij spon taan de tremmer de hand drukte. Het be drukte gezicht van de „ouwe" was weer wat opgeklaard. Misschien was de schuit nog niet verloren. Op dat oogenblikkwanj een geweldige breker over het dek ge rold. In een oogwenk was de halve brug weggespoeld. Het dak van de kaartenhut werd weggerukt, aan drie zijden werden de wanden van de hut ingedrukt, de ka pitein rolde onderstboven en de tremmer dankte zijn leven aan het feit, dat hij,, vlug als een kat, zich aan een stang had' weten op te trekken. Toen het water weg gespoeld was, twinkelden de eerste ster ren aan de donkere hemel Met levensgevaar sleepte de tremmer zijn kapitein naar zijn kooi en verbond HEEFT U EEN AUTO NOOD1G? en het is O. Ké. Nu ook zonder chauffeur, de laagste tarieven. Beleefd aanbevelend, GARAGE PLANJÉ, Tel. 707 Weezenstraat 48, Den Helder vm. half negen op het Marktplein te den Burg-Texel. te houden door de Texelsche Landbouworganisaties en het Texelsche Schapenstamboek. Het vee moet vm 8 uur aanwezig zijn en mag voor des middags 2 uur niet worden weggevoerd. (van fokkers woonachtig op het eiland Texel.) 1. Eenjarige rammen 2. Tweejarige rammen 3. Oudere rammen 4. Schapen, die gemiddeld minstens ls/6 I lam hebben geworpen met 1 ramiam, ge- fl boren voor 1 April 1937. 5. Schapen, die gemiddeld minstens l3,'. j lam hebben geworpen met 1 ramlani, ge- boren na 31 Maart 1937. 6. Schapen met 2 ramlammeren. 7. Schapen mei 1 ooi en 1 of meer ram lammeren, geboren voor 1 April 1937. 8. Schapen met 1 ooi en 1 of meer ram- lammeren, geboren na 31 Maart 1937. 9. Viertallen oud.re schapen. (De in te zenden schapen moeten in 1937 lammeren hebben grootgebracht.) 10. Viertallen eenjarige schapen. (De in te zenden schapen moeten van I denzelfden vader zijn.) 11. Viertallen ooilammeren. (De in te zenden lammeren moeten van denzelfden vader zijn.) 12. Schapen niet 2 ooilammeren. 13. 1 -jarige rammen 14. 2-jarige rammen 15. Oudere rammen 16. Schapen met 2 ramlammeren 17. Schapen met 1 ooi- en 1 ramlam 18. Schapen met 2 ooilammeren 19. Viertal oudere schapen 20. Viertal 1-jarige schapen 21. Viertal ooilammeren De niet-gereg. dieren worden wel gekeurd en geprimeerd, doch er wor den geen geldprijzen beschikbaar gesteld. 1NLEGGELD voor leden der organisaties 25 ct per no. voor niet-leden f 1,— per no. Aangifte kan geschieden TOT EN MET 2 AUGUSTUS. A. Voor ongereg. wolvee bij de heeren A. J. Keijser, Koogerstraat, E. Noordijk, Julianastraat en B. Voor geregistreerd wolvee bij SIJP Landbouwlmis, Alkmaar. DE BESTUREN. hem zoo goed als liet ging zijn gebroken' rechterarm. Voorzichtig ïegde hij de „ouwe" daarop neer en strompelde weeif naar boven Langzamerhand was de kracht van de orkaan gebroken. Het was nu bijna wind stil. De tremmer tuurde over de nu kalme zee en juichend stiet hij een kreet uit.. Een waaiende, zwarte rookpluim werd aan de kim zichtbaar. De sleeper „Cherubin"| stoomde gestadig in de richting van de Herold. Een paar uur later was het leed geleden. Aan de vanglijn van de. sleeper had Kroese, de tremmer, een tros: bevestigd, en voorwaarts ging het nu. Tegen de avond liep de Herold met een spiegelgladde zee in veilige haven.... Zeven jaar later. Onder een stralende, azuurblauwe hemel stoomt de Herold sta tig langs dezelfde plaats, waar zij, in dié gedenkwaardige nacht, bijna een vochtig grat had gevonden. Op de brug staat dé oude kapitein en naast hem zijn eersté machinist Kroese. Met moeite heft de, „ouwe" een stijve rechterarm op en drukt| Kroese de hand, terwijl bij hem recht in de oogen kijkt. Kroese, jongen, weet je nog wel van dat hondenweer? Wat stond ik te kijken, toen ik jou in de hut zag zitten. Eerlijk gezegd, deed het me toch wel goed, nog een mensch op het leege schip aan te treffen. Dikwijls heb ik er over geprak- ki/eerd, wat jij toch wef kon bedoelen,, toen je zei: „Je moet maar pech hebben Nou enfin Och, kappie, da's nogal eenvoudig, lachte Kroese, je moet namelijk weten, dat ik dacht, dat jij óók van boord was gegaan. Nou, en toen ik je zag, toen wist ik hoe laat het was. De gelegenheid om tenminste ééns in mijn leven kapitein te zijn van een heusche, flinke schuit wasi foetsie. Snap je, kappie? U= ALLEEN DEKMUTEIT VERSCHILT. Mei pluimveevoeder is hel evenzoo. Het houdt te vroege leq teqen en doet Uw jonge hennen uitgroeien tot krachtige,volwassen die ren,straks tot flinke eier- productie in staat. NVVh J.5.HOOGH IE MÖTRA-UTRECHT

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4