J J Geleend - voor tien gulden ONS FOTOHOEKJE. w VOOR DE VROUW. DE NIEUWE MODE EEN CHIQUE JAPON A 254 van blau we crepe georgette, gegarneerd met kant in dezelfde tint en zeer aparte mouwen met! ingezette klokken. Men verbindt de voor- rokpas met de voorbaan, stikt de rok in elkaar en werkt de onderkant met een schuin biesje af. Bij het aan elkaar voe gen van voorpand en voorpas wordt hel voorpand tusschen pe 'aangegeven tee- kens iets ingehouden. Men zet rugpas en rugpanden aan elkaar en sluit de zij naden. Het voorpas wordt middenvoor iets ingeriinpeld en met sierknoopen en, strik 8x35 cM. gegarneerd. De mouw tjes vertoonen ingezette klokjes, die aan de bovenkant met een smal reepje kanf zijn gegarneerd. Na de klokjes ingezet te hebben, sluit imen de mouwnaden, voor ziet de ingehaalde onderkant van een boordje 4 bij 25 cM. Ten'slotte zet men de mouwen naad op naad in het armsgat. Ceintuur met strik 6 bij 175 cM. Desge- wenscht kan men voor- en rugpas voeren met een dunne zijde in dezelfde kleur van de kant. Benoodigd ongeveer 3 M. sjtof, 100 cM. breed en 75 cM. kant, 70 cM. breed. Patronen voor 25 ct. in 92 en 100 cM. verkrijgbaar. Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluiting van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kir. N. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. VOOR DE KLEINE. KORT VERHAAL. Toen we verleden week met vacantie gingen, werd mijn zwager Jan, opwensch van mijn vrouw, belast met de controle van ons huis, tijdens onze afwezigheid.- Hij kreeg de sleutel en moest van tijd tot tijd gaan zien of het huis er nog stond en of er geen inbrekers geweest) waren. Voordat we weggingen, moest Jan natuurlijk het heele huis zien, om zich de inhoud daaryan goed in het ge heugen te prenten. Bij die gelegenheid zag hij ook mijn rokcostume in de kast hangen. Ik zie, dat je je rokcostume: toch niet mee op reis neemt, zei hij zoet- sappig. Ik moet juist naar een feest, met bal en zoo, zou ik je rokcostume niet kunnen leenen? Nee Jan, zei ik gestreng, dat zou wel kunnen maar niet gaan. Hm, het zou toch erg goed voor je kleeren zijn, dan worden ze meteen wat gelucht, hield Jan aan. Dank je wel, zei ik. Ik heb liever niet, dat er wat aan mijn rokcostume komt. Ik ken die feestjes van jou. En bovenldien, wat is er met je eigen rok ge beurd? Weet je dat niet meer? Mijn rok costume werd toch uit mijn tent gestolen, toen ik een poosje geleden was kam peeren. Ja, nu herinnerde ik me dat onwaar schijnlijke verhaal weer, want wat iemand. NUTTIGE WENKEN. Doe bij het koken van goed in de waschketel een schijf citroen in het wa ter. Dit doet vlekken verdwijnen en het bevordert wit worden. Vuile vingers op geverfd houtwerk zijn te verwijderen met een lapje, ge drenkt in water, waarin een scheutje am moniak is gedaan. Aardappelschillen geeft leelijk ge vlekte handen. De handen flink inwrijven met een gekookte aardappel zal ze zacht en blank maken. Nieuwe vaatdoeken drogen slecht af. Laat ze eerst een nacht in koud w,ater staan en dan weer drogen. Kamerplanten beschermt men op een zeer eenvoudige manier tegen ongedierte door eenige luciferskoppen in de bloem potten te steken. Voiles zijn de groote mode deze zo mer: hoe kleiner de hoed, waaraan ze bevestigd zijn, hoe grooter de voiles. No. 28. Dit is GRETA WITTE Dd„ die 15 Sept. 1937 13 jaar wordt en hier aan het Schildereind woont. 't Nieuwe Modeblad: meest gelezen damestijdschrift van ons land; 6 nrs. per 3 mnd. fl.20. Per post tl.50 RECEPTEN. KOMKOMMERSLA, gestoofde aardap pelen: 1 niette groote komkommer, 1 eet lepel slaolie, 1 a 2 eetlepels azijn, Waf zout, misschien wat mosterd, s/.i Kg. aard-' appelen, Vi L. melk, 1 afgestreken eet-, lepel margarine, 1 a 2 theelepels aardn appelmeel, wat nootmuskaat. Kook de aardappelen op de gewone wijze gaar en droog (bodempje water dus en weinig, zout)zorg, dat ze vooral goed heel blijven en zet het koken dus niet te lang voort (ongeveer 20 minuten). Giet op de drooggekookte aardappelen de melk, laaf die aan de kook komen, laat er de boter in smelten en bind het sausje met wat aangemengd aardappelmeel (vooral niet te dik). Laat de aardappelen nog even in het sausje stoven en rasp er op de schaal wat nootmuskaat over. Schil, ter wijl de aardappelen koken, de komkom mer en schaaf ze in dunne plakjes; meng die aan met de olie, de azijn, wat zout en misschien wat mosterd. in vredesnaam met een rokcostume moet uitvoeren, als hij gaat kampeeren, is me een raadsel. Maar er zijn meer raadsels aan Jan, en ik denk, dat veel van die, raadsels hun oplossing wel bij een zeker familielid zullen vinden, een zekere Oomfe Jan.... Hoe dan ook, Jan had mijn rokcostume niet te leen gekregen. Toen ik nu van vacantie terugkwam en alles nakeek, in specteerde ik ook mijn rokcostume. Het zat van voren met opgedroogde modder- strepen, terwijl de broek versierd was met eenige groote olievlekken. De gevolg trekking lag dus voor de hand> dat het- sujet, dat ik mijn zwager moet noemen, het wederrechtelijk uit mijn kast gestolen had, om het na zijn schadelijk feest, er zoogenaamd onopgemerkt weer in op te hangen. Men kan begrijpen, dat toen ik zwager Jan kort daarop tegen het lijf liep, ik mijn meening over zijn misdadige levensloop niet onder stoelen of banken stak. Hij deed als de getrapte onschuld en ant woordde: Je begaat een groote vergis sing, ouwe jongen, ik heb je kleeren niet aangeraakt. O, nee! Nee, zeker niet. Je wilde niet, dat ik ze leende, om ze eens goed te laten luch ten en dus hield ik mij daaraan. Je denkt toch zeker niet, dat ik zoo vrijpostig zou zij n Dat denk ik nu precies wel. Toen ik wegging, hing mijn rokcostume netjes in de kast. Nu zit het met modder- en olievlekken. Dat kost minstens tien gul den, om het weer op te laten knappen. VOOR DE JEUGD 43. Klaas verdween in de kelder van het Raadhuis. De mensen vonden hem een flinke jongen. 44. Wat zou er nu gebeuren? Beslo ten werd allemaal een stok te halen om Klaas zo nodig bij te staan. HOE LAAT IS HET Wanneer het in Londen één uur 's middags is, is het in New-York acht uur 's morgens, in Midden-China en West-Java (Batavia) acht uur 's avonds en op de eilanden in het W. der Stille Oceaan en in Sydney (N.Z. Wales, Australië) reeds 's avonds elf uur. Tja, auto's zijn gekke dingen mompelde Jan. Haha. Dus je geeft toe, dat jij Wat? O, nee, nee, ik dacht aan iets anders. Waar waar hadden we het ook weer over. O ja, je rok. Ja, ik kan me best voorstellen, dat je kwaad was, toen je je rokcostume in zoo'n staat terug vond. Jan, zei ik streng: als je het niet, geleend hebt, vertel me dan maar eens, hoe het er zoo komt uit te zien. Jij hebt toch het huis gecontroleerd, nietwaar? Tja, ik denk, dat het van de rat ten komt, en de muizen. Je hebt geen idee, wat die niet allemaal doen. Ratten stelen eieren en zoo en meer van die din gen. Ongelooflijk. Je moet rattenvallen zetten. Ja, je moet rattenvallen zetten. Ja, als je het mij vraagt, iemand die een rokcostume heeft en die geen rattenvallen, zet, die is feitelijk geen rokcostume waard. Je kunt je malle praatjes wel voor je houden, je bent me tien gulden schul dig. Hé, riep Jan opeens uit: daar heb je Karei Flipze. Ik heb niks met jouw Karei Flipze te maken, zei ik, ik krijg tien gulden, van je. Nu kende ik die Karei Flipze wel, een tamelijk nette vent, maar die uitbundige vreugde van zwager Jan over de komsti van Karei Flipze was natuurlijk niets an ders dan een poging om de aandacht van mijn tien gulden af te wenden. Zoo, zei Karei Flipze tot mij: weer een vacantie achter de drug? Plezier ge had? Ja, dat zie ik wel aan je. J~'m> viel zwager Jan hem op een zakelijke toon in de rede: Karei weet je, dat ik nog een tientje van je krijg Wat, riep Karei uit: Die tien gulden heb ik je toch op die avond van het feest teruggegeven? Weet je niet meer. Ik gaf ze je, toen we samen nog een glaasje zouden drinken. Weet je niet? Hm, ja, er begint me iets te sche meren, zei zwager Jan, en zijn gezicht betrok: maar weet je dan nog, waar ik dat briefje van tien gestopt heb? Ja zeker, hernam Karei Flipze: je stopte het in de binnfenzak van -je rok costume. Weet je het nu? Ja, zei Jan somber: nu "herinner ik het ine, ik had liet heelemaai vergeten. Nou, zei ik vroolijk tot zwager Jan en zijn vriend. Ik ga jullie verlaten. Ik moet naar huis, jongens. Jan, het spijt me, dat ik je zoo verkeerd beoordeeld heb en dat ik je valschelijk beschuldigde. Ik had dadelijk moeten gelooven, dat je niet zoo gemeen zoudt zijn om zondert mijn toestemming mijn rok te leenen.'Tot kijk hoor, ja, ik heb nogal haast, ik moet mijn rokcostume naar de chemische was- scherij sturen, snap je. En ik moet eerst nog alle zakken uithalen, want je be grijpt, er mag natuurlijk niets in blijven zitten. Ja, zei Jan: wil ik soms met je mee gaan om je te helpen, dat rokcostume netjes op te vouwen Nou, dat vind ik reuze-aardig van je hoor, maar dat wil ik niet van je aan-» nemen, je hebt het toch al zoo druk ge had met ons huis te controleeren, toen, we weg waren. Dag Jan. Prenten-, Kleur-, Teekenboe- ken. Keus uit groote voorraad. 4 BOEKHANDEL PARKSTRAAT. 4 OM ZELF TE MAKEN. Een zwemvest, gemaakt van doodge wone fleskurken. 1. Telkens vijf aan el kaar en dan deze vijftallen onder- eii bovenaan goed vastmaken. (2). Vervol-' gens met linnen aan binnen- en bui tenkant bekleden (3). Naarmate je beter] zwemmen leert, kunnen er rijen kurkeil uitgenomen worden. BOOTJE VOOR AAN HET STRAND. Zo'n bootje maak je met behulp van twee oude autobanden: eerst doorsnij den, dan aan elkaar bevestigen en op pompen. Mooi karwei voor handige jon gens. Fijn hoor, zo'n bootje. (Wanneer, je maar één band neemt wordt het te klein.) LEERT ZWEMMEN. H.K.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4