«■«SS Texels Bioscoop-Theater OKÉ MISTER DEEDS T.B.C.-vrije melk. Met „Harmonie" op stap. «.«S DEN BURG Tel. 27 - K. PEN De Groote Gekleurde Engelsche Kroningsfilm. Directeur van Gemeentewerken. We brengen in herinnering, dat heden Zaterdagmiddag 31 Juli van 23 uur ten Raadhuize gelegenheid wordt geboden de heer J. Tiessen en en familie te complimenteeren in verband met zijn 25-jarig ambtsjubileum. Aan de Van der Schuyt-trip namen Donderdag 55 personen deel. ■DE MELKPRIJS. Ingevolge besluit van de Nederl. Zuivel- centrale wordt de melkprijs Maandag 2 Aug. van acht op negen cent per Liten gebracht. UITSTAPJE. Reisvereen. Koogerstraat maakt 9 Aug. een uitstapje, waaraan een dertigtal per sonen deelneemt. Van Den Helder af gaat het per auto naar Haarlem, Hilversum en weer terug over Amsterdam. Dinsdag stonden te Den Helder drie melkslijters terecht. Hadden ze water bij de melk gedaan Ondeugdelijke melk verkocht? Gevent zonder vergunning? Niets van dat alles. Ze hadden geen an dere fout begaan een fout althans in het oog van de man, die ze op de bon zette dan dat ze op hun melk*, wagen het opschrift „Melk van t.b.c.-vriji vee" hadden aangebracht. Dat mocht niet, vond de kantonrechter en hij wees op zeker artikel van het, Melkbesluit, waarin dergelijke opschriften worden verboden. Waarom? Omdat men de indruk zou vestigen, aldus de kanton rechter, dat men te doen had met miplk van biezondere kwaliteit Een vreemd geval, ongelooflijk voor wie als wij aardig bekend zijn met de be strijding van t.b.c. onder het rundvee enj derzelver resultaten. Waarom mag dat nu niet op die wagen staan? „Melk van t.b.c.-vrij vee". Deze, melk verdient immers de voorkeur boven melk welke niet van t.b.c.-vrije runderen afkomstig is en dus ernstig gevaar vooi| de inenseh, vooral voor jonge kinderen, kan opleveren. Die melk IS toch beter. Waarom mag de slijter nu niet trachten door daaraan bekendheid të geven zijn klandizie te vergrooten Verdient de t.b.c.-bestrijding ook die onder het rundvee niet aller sympathie en aan moediging. Moet dan niet zooveel moge lijk worden gestreefd naar opruiming van alle reactie-dienen, dus van alle runderen, die t.b.c. onder de leden hebben en van daag of morgen OPEN t.b.c. kunnen ver- toonen. Wat hiervan de gevolgen kunnen Zijn hebben we al vaak verteld. Wie er meer van weten wil, vrage aan ons bureau eens ter lezing dat mooie boekje van Dr'. J. H. Picard. Dan zullen de lauwen de oogen wel opengaan. De oud-Texelaar Jan Dijt, slijter te Den Helder, betrekt melk van een Texelsch bedrijf, dat al jmeer dan twee jaar vrij van t.b.c. is. Met trotsch en terecht had hij, op zijn wagen ook zoo'n bordje met „t.b.c.-vrije melk". Maar ook hij moest voor de balie komen. Hij kwam er met nog twee collega's uit Den Helder nogal genadig af: geen hechtenis, zelfs geen geldboete, maar wel „schuldigverklaring". Een mal geval. Nu vernamen we, dat er wel eens knoeierij is ontdekt. Er waren slijters, die blijkens opschrift op hun wagen melk van een t.b.c.-bedrijf zouden verkoopen, maar die daarmee oneerlijke concurrentie be-< dreven. Dat men zulke snoodaards tegen de lamp laat vliegen, spreekt vanzelf, maar slijters als de heer J. Dijt, die nota- bene een document van onze dierenarts E. Noordijk op zak heeft (melk van be drijf, dat meer dan twee jaar vrij van t.b.c. is)zulke menschen moest men hun gang laten gaan. De Chr. Zangvereen. Harmonie hield haar jaarlijksch uitstapje op 20 en 21' juli j.l. Zooals u al in de Tex. Courant heeft kunnen lezen, leidde de tocht dit) maal óver Amsterdam, Utrecht, Rhenen, Amerongen en tusschengelegen plaatsen naar Arnhem. Na in de regen naar Oudeschild te zijn gefietst, wat niet zoo'n prettig begin was* staken we 't Marsdiep over. (E)e natte jassen en fietsen werden aan de goexld zorgen van de heer J. Witvliet toever trouwd.) In Den Helder stond een groote auto bus van Gebrs. Van Koningsbruggen ge reed om ons door Nederland te toeren. Gelukkig brak de zon al spoedig door de wolken, zoodat ook deze zoo belang rijke factor, om een uitgaansdag te doen, slagen, niets te wenschen overliet. Wei toerden in de beste stemming naar Am sterdam, waar een deel van de meege brachte mondvoorraad genuttigd werd. We vertoefden niet lang in de hoofd stad ,want we hadden nog een heele reis voor de boeg. De volgende pleisterplaats: was Utrecht. Natuurlijk werd de Dom-1 toren beklommen. Wat een geweldig bouwwerk. Petje af voor de ontwerpers en bouwers. Al de 29 leden van het ge- gezelschap gingen de 465 treden op. Die klimpartij werd eenige malen onderbro ken, om over de biezonderheden, welkë deze toren m zich bergt, ingelicht te, worden. Ook met het oog op het uit houdingsvermogen was dat wel goed< Onze gids vertelde ons allerlei interes sants van de vroegere kapel, die nu als. ontvangzaal der gemeente Utrecht is in gericht en van de klokken. De grootste, weegt 8500 kilo. Ons heele gezelschap kon er bijna onder. De heele klokkenge- schiedcnis .klokkenstoel inbegrepen, weegt 115 ton. Na veel gedraai vanwege de wentel trap bovengekomen zijnde, al hijgen de, zagen we op onze inedemenschen neer. Ze leken wel mieren zoo klein. En toch zijn er onder, die mee rijen, dat ze zoo, groot zijn't Vergezicht was prach tig. 't Was mooi helder weer, zoodat men tientallen kilometers ver kon zien. Doch we konden ons niet lang ophouden, dus werd de begane grond weer opgezocht,. Na een laatste blik op het machtige bouwwerk, een prachtmonument uitlang- vervlogen dagen te hebben geworpen, toerden we de stad uit. Het ging 1111 op Arnhem aan. Alles scheen ons even mooi op die stralende dag. Overal mooie villa's, langs de prachtige wegen. Men zou op, zoo'n tocht de indruk krijgen, alsof er niets dan weelde in Nederland was.... In de buurt van Arnhem werd in een bosch gerust. Sommigen onzer knapten, een uiltje we moesten vroeg uit de veeren anderen deden haasje over, ook een manier van rusten, van ontspan-» ning. Doch, zoo is de jonkheid. Na deze rustpoos werd Burgers Die renpark bezocht. Eenige uren waren er noodig, om de groote collectie wilde die ren te bekijken. Brallende leeuwen, stie keme tijgers, jolige apen en beren, suf fige pinguins van wege de 80 graden hitte, wolven, zeeleeuwen, roofvogels, di verse soorten groote en kleine graspar kieten en kanarievogels, etc., etc. Ze genoten alle onze biezondere aandacht, wat ook zeer gewaardeerd werd, vooral door de apen, die misschien eenige fa milieleden meenden te herkennen. De speeltuin, waarin we daarna terechtkwa men was een kolfje naar de hand van. onze bakvischafdeeling. De tienpersoons- schommel had veel aftrek, maar de lichte japonnetjes waren niet op die grappen makerij berekent. Na een gezamenlijke buiteling was er niet veel helders meer bij. Behoudens een enkele schram verder, geen ongelukken. e6N welgemeende -RAAD VOOR IEDEREEN DE WITJE CW.S Langzamerhand werd het tijd om ons nachtverblijf op te zoeken 'n jeugd herberg in de Weverstraat. De warme maaltijd smaakte ons best. 's Avonds kuierden we nog wat door de stad, maar om tien uur waren we allen binnen en zochten we al gauw onze slaapplaatsen op. Van slapen gaan kwam natuurlijk eerst niets. Een gevecht waarbij kussens de meest gewilde wapens waren, had eerst plaats. Net zoo lang tot de waar schuwende stem van de heer des huizes zich liet hooren. Toen was alles muisstil. Wat gehoorzaam, hé? Op de zang is dit niet altijd het geval. Wat zegt u, directeur De volgende dag, om zeven uur op. Een stevig ontbijt genoten hebbende, ver trokken wij onder een hoera voor onze gastheer; de halve Weverstraat ongeveei; vormde een eere-escorte om onze auto bus. De lucht daverde van jeugd en vreugd. Het park Sonsbeek was nu onze eerste halte. Foto's werden genomen op het brugje over de beek. en bij de water'- val. 't Tweede oezoek gold het Open luchtmuseum bij Arnhem. Hier wordt voor de vergetelheid bewaard, wat anders tot verdwijnen zou worden gedoemd, zooals oude watermolens, oude boerderijen, en typische huizen uit verschillende streken, zooals van Marken, Hindeloopen en uit Limburg; oude kleederdrachten, etc. Te veel om op te noemen, zeer interessant, aanbevelenswaardig voor iedereen. De terugtocht ging over Apeldoorn, het Loo waar even werd uitgestapt om het paleis van de Koningin te bekijken, 't Viel ons allen tegen. Is dat nu een pa leis? Neen, dan het raadhuis van Hil versum, dat we verder op onze tocht zagen. Dat is nog eens een prachtig ge bouw. Ook de Avro-studio in dezelfde plaats is mooi. Van 30 Juli tot en met Donderdag 5 Augustus vertoonen wij als hoofdnummer In de hoofdrollen GARY COOPER en JEAN ARTHUR Tallooze critici hebben deze film „de beste van het jaar" genoemd. U zult het er mee eens zijn. „Oké, Mister Deeds" is een pure vreugde. De vreemde avonturen van de plotse linge millionnair Mr. Deeds vormen een topprestatie van de cinematografie. Bezorg u zelf een paar van de gezel ligste uren van uw leven met deze film. Het grootste succes van New-York en Londenvan Chicago en Parijs van de heele wereld. Een warm, menschelijk en geestig ver haal vol komische en opwindende situ aties. Er zijn ieder jaar een paar films, die torenhoog boven de rest uitsteken. Daartoe behoort: Oké, Mister Deeds. U behoeft geen seconde te aarzelen. „Oké, Mister Deeds", is de film, die voor 100 pet. O. K. is. Als extra nummer Om 8,10 uur vertrekt iedere avond de Bioscoopbus van de Koog. Voor het paleis van het Prinselijk Paar te Soestdijk werd even halt gehouden in de hoop iets te zien van prins Bernard ot de prinses. Doch ij dele hoop. We stevenden dus over Hilversum op Am-1 sterdam aan. De groote bruggen over de Merwede hadden onze aandacht. Te Zaandam werd nog even gepleisterd. Het was onderwijl weer begonnen te regenen, het slot van een zonnige dag. Doch al plaste de regen somtijds neer, we mor den en we klaagden niet, maar zongen blij ons liefste lied zooals een va« onze liederen luidt. Den Helder werd zonder ongelukken bereikt. Na een hoera'tje voor onze kra-» nige chauffeur ,die op zoo'n voorbeeldige wijze ons door het drukste verkeer wist te brengen, stapten we aan boord van de motorboot „Handel", die ons weer naar Texel bracht. Toen we de haven bereikten was 't inmiddels droog geworden, zoodat we te meer reden hadden om dankbaar te wezen. We konden nu droog thuiskomen. Dank zij de zorg van de lieer Witvliet en echtgenoote, waren onze jassen droogt - - erg prettig. Voldaan keerden wij dus huiswaarts. S. LAP B.C.z. GEMENGD NIEUWS Mededeelingen van Texels Bioscoop-Theater Te Noordwijk aan Zee werd een jongeman uit Hilversum aangereden, doon een zeilwagen, die 60 K.M. reed. Het on geval liep goed af, hoewel de jongeman het bewustzijn verloor. Te Sebaldeburen werd het kind van 11 weken van de veehouder P. de Poei door een rat aan gezicht en handen zoo gebeten, dat opname in het ziekenhuis noodig was. Den Helder. Alle zestien geslaagden voor eind-exainen Z.V.S. zijn als stuur mansleerling geplaatst, nog voor het di ploma aan hen was uitgereikt. Held. Crt. Noorwegen. Lapland gaat gebukt onder een muggenplaag. Een Noorsch postambtenaar, die er met vacantie ver toefde, werd door een zwerm zoo toege-' takeld, dat hij het bewustzijn verloor. Gelaat, handen, armen en beenen waren opgezwollen In erbarmelijke toestand is hij in een ziekenhuis opgenomen. Roemenië. In de groote gevangenis te Targoe-Ocna, zijn de gedetineertfen gaan muiten. Zij barricadeerden een zaal en weigerden de bewakers te gehoorza men. Bij een gevecht werd een muiten gedood, twee zwaar gewond. Vereen. Staten. Het stoomjacht Hi- rondelle, eens eigendom van de ex-keizer van Duitschland, werd omgebouwd voor i het vervoer vanbananen. OKÉ MISTER DEEDS. De aankomst in New York van Mister Deeds, een eenvoudige jongeman uit een dorpje, Mandrake Falls, is het signaal voor alle verslaggevers om hun beste - beentje voor te zetten. Want Mister Deeds heeft onverwachts van een oom twintig millioen dollar geërfd. Eerlijk gezegd is hij daar heelemaal niet enthousiast over, maar hij voelt de noodzakelijkheid om met de advocaat van wijlen zijn oom naar New York te gaan om verschil lende zaken te regelen. Voor geschrijf) over hem in de kranten voelt hij niets.. Vandaar dat alle verslaggevers uitbran ders krijgen van hun chefs. Een derge-' lijk copie-object een jongeman van het platteland, die plotseling een van de rijkste mannen van Amerika wordt die moet uitgebuit worden. De journaliste Babe Bennett slaagt er in met hem in contact te komen en van dat oogenblik af heeft haar krant de meest sensatio- neele verhalen omtrent Mister Deeds. Tal van personen trachten een deel van Deeds geld in handen te krijgen, maar hij is „niet van gisteren". Heel pret tig vindt hij de ontmoetingen met Maryi Dawson, die in werkelijkheid de journa liste Babe Bennett is. Geen oogenbliM komt het in zijn hoofd op, dat de ko- misch-sensatievolle krantenberichten over zijn doen en laten van dat meisje afkom stig zijn. Ze worden verliefd. En het is voor Babe iedere dag moeilijker om copie te leveren. Tenslotte besluit ze om aan alle bedrog een eind te maken door ontslag te nemen. Maar dan is het te laat. Deeds is aan de weet gekomen, wie zijn meisje eigenlijk is. Hij is diep teleurgesteld. Dieper dan ooit zit hij nu in de put. Juist als hij besloten heeft, naar zijn dorpje terug te gaan, wil een werklooze een aanslag op hem plegen. Deze ge beurtenis brengt de rijkaard op een groot- sche gedachte. Welke Gaat u om dat te ontdekken zelf eens zien. Hij raakt eerst in groote moeilijkheden, wanneer hij tot daden wel overgaan, maar het slot U raadt het al J. TIESSEN, NAAR TEXEL. VAN EEN VERBODEN OP SCHRIFT. DEN HOORN. rre .~«.T D 11 SHXOELUraEOEN v nrlAf). U neuv a- tandpij kiespijn rheumaT.flk, en menstruatiepij" Cl ^^my en

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 6