A 1 NELLIE. ONS FOTOHOEKJE. II SL'Sï*) No. 33. FLIP VLESSINO. Flip, die. in de Gravenstraat woont, werd 9 April 1937 acht jaar. VOOR DL VROUW. RECEPTEN. OMELET. Om vlug en gemakkelijk omelet te bakken, die een beetje tegen houdt en een wat voedzamer naspijs geefll dan b.v. een schuim-omelet, neemt men per ei Va eetlepel zelfrijzend bakmeel, doeii er suiker, een snuifje zout, en de eidooiers in, en maakt met melk of water een be-> slagje. Vlak voor het bakken het stijf-» geklopte eiwit er door en op een zacht vuur onder een deksel bakt men er prachJ tige omeletten van. Op de helft doet men vruchtenmoes van versche vruchten ot compote en klapt de andere helft erover heen. Deze omeletten zakken niet in. NUTTIGE WENKEN Met een rauwe aardappel kan men vlekken van messen verwijderen. Geen koud pompwater aan bloemen geven. Als men citroenen gemakkelijk wil uitpersen, legt men ze even te voren eenige minuten in kokend water. Om oorwurmen uit dahlia's te ver wijderen, zet men daarin een stok waarop een omgekeerde bloempot met hooi er in. Door het slapen op een bed, waarop een t.b.c.-patiënt heeft gelegen, wordti deze ziekte niet overgebracht, als lakens; en slopen verschoond worden, schrijft dr. L. Heyermans in het Volksblad. Als men een vaal geworden para plu weer zwart wil maken, moet men ze dompelen in sterke thee met suiker, zon der melk. De achtergevel van een woning was voortdurend te vochtig. De kamer aan die kant was niet frisch en de pleisterkalk" brokkelde aif. Er werden staken in de grond gezet tegen die muur en op fatten werden stroomatten genageld om ae slag regen te keeren. Na eenige tijd was de muur droog en werd hij met een water- dfchte laag beschermd. Nu is 't in orde. ffifflfflffifflfflfflfflffiffl II ffiilfflffiffiffiffiffifflffi EB 83 De eenvoudigste waarheden 03 83 worden wel eens het moeilijkst 8] S3 begrepen. EB FEUILLETON Ik waagde het niet op te merken, dat ik aan de kennis van mijn zuster omtrent, de uit dit land afkomstige blanke vrouwen twijfelde. Ik ga naar binnen, vervolgde ze. Ga je mee? Ik schudde ontkennend. Er was binnen mets biezonders te verrichten. Vally moest haar toilet maken, waarvoor ze een uur noodig had. Over het algemeen was ik hiermede binnen tien minuten klaar. Aan gelokt door het schitterende voorjaars weer, besloot ik nog een poosje te blijven. Ik zat op een plek, die „de Ruïne" werd genoemd. Het was de eerste plaats waar de niets vermoedende bezoekers van Nestbury naar toe werden gesleept als, een der grootste bezienswaardigheden. De bewoners van Nestbury verkeerden name lijk in de onwankelbare overtuiging, dat de Ruïne een der glanspunten vormde uit de historie óf wel hier waren geboren, ót> wel gestorven. Sommigen zeiden, dat het een paleis was geweest van vroegere ko- UIT ONZE TAAL-TUIN. Koddebeier (veldwachter), van kodde (knots) en beieren (zwaaien, slaan); vgl. beieren (bespelen) der klokken; beiaard: klokkenspel, beiaardier. Een pruimenmondje zetten wil zeg- fen: erg preutsch praten. De zegswijze eteekent eigenlijk de mond zoo zetten, alsof men het woord pruim wil uitspre ken, met de gedachte, dat dit dan op1 eenigszins gemaakte wijze zal worden ge daan. Hij heeft veel noten op zijn zang beteekent: hij heeft veel praats. De be doeling was oorspronkelijk: Het deel, dat hij moet zingen, is vrij lang, er hoo- ren dus heel wat noten bij. En omdat hij; zulk een belangrijk aandeel in de werk-, zaamheden neemt, laat hij zich daarop voorstaan. DE NIEUWE MODE VOORJAARSJAPON NO. 1950. Van soepele wollen stof of van effen zijde gemaakt, kleedt dit model zeer aL Aardige halsafwerking. Geen kraag'doch een driehoekige doek, die aan de voor zijde geknoopt wordt en op de rug in een punt valt, waardoor het split juist nfet te zien komt. Platte, goed inge perste plooien. Korte of lange mouwen, met bovenruimte. Noodig: voor boven wijdte 80 cM. plm. vier el. Voor de doek Ö5 cM. Patrlonen in de maten 40 t.m. 46. Gelieve de patronen te bestellen: Mu zen straat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels 30 et. bijsluiten. ningen anderen meenden te doen te hebben met de overblijfselen van een eertijds be roemd klooster. Volgens mijn meening waren dit niets anders dan verdichtsels, in de loop der vorige eeuw verspreid op last van de lord Deckland uit die tijd, omj de heuvel en zijn omgeving in een soort geheimzinnigheid te hullen. Ik veronder stelde, dat het een kunstmatig vervaar-'' digde ruïne was, en ik geloofde, dat mijd vader deze meening deelde, te oordeelen althans naar de manier, waarop hij glim lachte wanneer ik hem mijn meening te kennen gat. Doch verdichtsel of niet, het' was in elk geval een heerlijke plek om te zitten en onmiddellijk nadat Vally was vertrokken, zocht ik een andere plaats, zoodat ik een heerlijk ruim vergezicht kreeg over de omgeving. Mijn blik werd getrokken naar de Elms. Er scheen aan de Elms geen einde te ko men: vleugel na vleugel waarvan ik al leen de daken kon onderscheiden met er voor en er achter de uitgestrekte gras velden en tuinen. Het landhuis zelf was door zware boomen aan 't oog onttroki ken. En dit alles behoorde aan één meisje of vrouw; wij wisten haar leeftijd nog niet een wees, „een gelukkige wees", zooals Algy haar jongensachtig noemde. Wat viel sommige menschen toch een eigenaardig, gunstig lot ten deel. Ik trachtte mij voor te stellen, wat ik zou; doen, indien ik op pnverwachte wijzei VOOR DE JEUGD 111111 H. KAA/N£G/£rtZ 53. Wie was de man, die daar het dorpsplein van het bijna uitgestorven plaatsje opreed. Wie dat meisje? PO'jTE VATICANF PfllA JTANFA lATTiUlA POJT6 ColONiAlC ITALIAN! NIEUWE PRIJSRAADSELS. Volgens afspraak zouden we na de zomervacantie weer met onze raadsels, beginnen. Ik begin met een postzegelraad sel. Gevraagd wordt: Van welke staten/ zijn deze zegels? Wacht met het zen* den van je antwoord nog twee weken. "En komen nog meer raadsels. Wie deze vraag, te moeilijk vindt, mag gerust bij een oudere broer of zus b.v. zijn licht eens> opsteken. Doe trouw mee. Er wacht weer een stapel boeken als prijzen. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. WEET JE dat radium 200.000 keer zo duur is als goud? dat een van de grootste hoenderpar ken ter wereld gevonden wordt bij Los; Angelos (Califörnië.) daf 100 van de 1200 bekende miïie- rafen in de natuurkunde bekend" zijn ais edelgesteenten of half-edelgesteenten dat de eerste fotografie gemaakt werd in het jaar 1839 door Daguerre enj Niepce? dat robbenvlees, naar ontdekkings reizigers beweren, in smaak gelijk moet zijn aan schapenvlees? dat het oudste spel ter wereld het werpen met dobbelsteenen is? dat de blauwe walvis eerst volwas sen wordt genoemd, als hij minstens 20 M. lang is? een groot fortuin kreeg. Allereerst zou ik voor vader een encyclopaedic koopen,' van zesentwintig deelèn, verderTot welke buitensporigheden ik overigens zou zijn overgegaan, bleef in het duister ver borgen, omdat mijn oor plotseling werd getroffen door het geluid van naderende voetstappen op het steenen pad. II. Wie kon het zijn? In geen geval Vally geen macht ter aarde zou haar kunnen bewegen bij mij terug te keeren of haar kamer te verlaten, voordat de plechtighe den, verbonden aan het maken van haar toilet, beëindigd waren. Vader kon het! ook niet zijn. Het bleken tenslotte twee personen te zijn, een dame en een heer. Natuurlijk keek ik het eerst naar de dame tot dusverre had ik nog nooit een der gelijke verschijning gezien. Zij was oud noch jong, mooi noch leelijk, maar geheel haar houding wees op trotsche en onge naakbare manieren. De kleeding, die zij droeg, had ik mij tot dusverre in een droom kunnen voorstellen. Hoewel to taal onbekend met de „gnoote" wereld, begreep ik, dat zij uiterst chic was ge kleed, dat zij niet zoo jong meer was als' haar costumière het had willen laten voor komen en dat zij tenslotte een voorname) dame was. Daarna keek ik naar haar metgezel en oogenblikkelijk zag ik, dat hij haar zoon moest zijn. Ze vertoonde dezelfde ge- 54. Het was baas Draaier met Lijsje. Ze stonden vreemd te kijken. Nergens zagen ze een mens. Geen wonder. PAPIEREN KRALEN. Gm die te maken knip je van een oud tijdschrift, van een modeblad met ge kleurde platen b.v., strookjes zoals fig. I laat zien. Neem dan een breipen en wikkel daar die strookjes, die je eerst met lijm,; üluton b.v., hebt ingesmeerd, omheen, te beginnen met het breedste stuk. Je krijgt zo prachtige, bont gekleurde kralen. Be werk ze eerst met blanke lak (terwijl ze nog om de breinaald zitten) en laat lijm en lak goed drogen voor je met het rijgen begint. DOODEENVOUDIG. Een inktstel om zelf te maken. Wanneer je een rechthoekig stukje dun koper of. een ander metaal kunt bekomen, en ook een potlood, passer, liniaal en een figuur zaag (met ijzerzaagje er in) hebt, ver eist het alleen wat geduld en vaardig- liéid om zoiets te maken. De tekening wijst de weg. laatstrekken, de vastberaden trek om de mond, dc grijsblauwe oogen, dezelfde; lichaamsbouw, slank en voornaam, maar dan kwam het verschil. De trots, die uit geheel de houding van de dame sprak, had bij hem plaats gemaakt voor eenj zekere gemoedelijkheid, die wees op een vriendelijk, tegemoetkomend karakter,' Deze indrukken maakten zich gedeeltelijk bewust, gedeeltelijk onbewust van mij meester en ik bleef hen aanstaren, zeer verwonderd over het feit, plotseling twee vreemden te zien verschijnen. Ik dacht niet aan vluchten, totdat de situatie mij duide lijk werd. Natuurlijk waren ze deze rich ting uitgekomen om de Ruïne te bezichti gen; ze zouden weldra voor mij staan, de heer zou mij aanzien en de dame zou een scherpe blik werpen op mijn niet al te nieuwe japon, mijn verwarde haren, mijn niet al te schoone schoenen en wat niet al meer. 'Ik moest weg zien te komen. Voor zichtig zette ik één voet neer het kiezet liet duidelijk hooren, dat ik van plan was mijn aanwezigheid te verraden. Bevreesd bleet ik zitten. Toen klonk er 'n zachte, doch eenigszins scherpe stem tot mij door; de dame sprak: Ik geloof niet, dat wij; nog verder behoeven te gaan, Lurance, zei ze, terwijl ze om zich heen keek. Goed, moeder, antwoordde hij op 'n toon, waaruit een zekere opluchting klonk. Laten we hier dan maar even gaan zitten. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4