NELLIE. ONS FOTOHOEKJE. No. 34. STIENIE MOSK. Zij werd 3 Sept. 1937 14 jaar en woont te Oosterend. VOOR DE VROUW. NUTTIGE WENKEN Teervlekken maakt men uit ver schillende stoffen met behulp van ver warmde witte terpentijn of spiritus. Ter pentijn mag niet op het vuur verwarmd worden. Als men linoleumwas wil gebruiken die de vloerbedekkingen minder glimmend maakt dan de gewone wassoorten, kan men er een beetje gesmolten parafine doorroeren. HYGIENE en VEILIGHEID. De gemiddelde levensduur bedroeg in de middeleeuwen plm. 20 jaar, thans 5556 jaar. De nieuwste gegevens wij zen er op, dat het weldra plm. 63 jaar zal zijn. Deze vooruitgang danken we voor een groot deel aan de vorderingen, die de gezondheidsleer heeft gemaakt, waardoor de sterfte aan acute ziekten, met name de besmettelijke ziekten, zeer is afgenomen. Vruchtensappen hebben, evenals de vruchten zelf, een prikkelende werkingi op de darm, wat een geregelde bron van ontgifting en verjonging van het lichaam beteekent. Hierin ligt de hoofdoorzaak van het feit, dat menschen, die veel vruchten en vruchtensappen tot zich ne men, zich gezonder en weerstandskrach tiger gevoelen dan degenen, die dit niet doen. Zonder een goede functioneering van de darm is gezondheid niet moge lijk. Aldus schrijft Tjits Burema in De Dokter in Huis. Maagzuur. Heeft U daar last van Gebruik dan geen zure en zoete spijzen) geen azijn, scherpe specerijen, rauwe vruchten, grof brood. Geoorloofd is het gebruik van melk, soep, rijst, aardappe len, jonge groenten, vruehten-compot. Het is raadzaam na elke maaltijd eenige slok ken warm water te drinken. Dr. J. Voorhoeve. Door hoesten en niezen worden fijne druppels speeksel en neusafschew ding de lucht in geslingerd. Daar deze druppels tal van bacteriën bevatten kun nen (t.b.c., griep, mazelen, roodvonk, ver koudheid, diphterie), die een ander kun nen besmetten, dient hoesten en niezen steeds in een zakdoek te geschieden. i Dr J. G. Menken. FEUILLETON Ik hoop, dat je op haar heel bi e- zonider gesteld zal zijn, vervolgde zij met nadruk. Ik heb haar leeren liefhebben als een dochter en en indien het nog eens zoo ver zou kunnen komen, dat ik hiertoe het recht had, dan zou je mij' heel gelukkig maken, Laurence. Hij antwoordde niet; scheen na te den ken. Zouden wij niet terugkeeren, was alles wat hij zei. Zij stond op met een diepe zucht. Wil je mij geen antwoord geven, Laurence, smeekte zij. Ik heb niets te antwoorden, zei hij. Ik vind alleen, dat we terug moeten kee- ren, als wij tenminste de beleefdheid tegenover miss Warner in acht wenschen, te nemen. Hij bood haar zijn arm aan. Zij wees hem echter af en zeiLaurence, ik geloof, dat ik best alleen kan gaan. Je zult mis schien nog een sigaret willen rooken Maarwilde hij protesteeren. - To,en begreep hij echter ,dat zij hiervoor een reden had. Hij lachte, eenigszins on geduldig en zag haar na. m es ffl Een diamant glinstert niet zon- ffl ES der slijpen. ES SB BB RECEPTEN. POULET met rijst en kerrie, (voor vier personen met flinke eetlust). Ander half pond rijst, 6 ons kalfspoulet, 2'/» L. water, 4 Maggi's bouillonblokjes, 4 afgestreken eetlepels boter, 4 uien, 1 schrale eetlepel kerrie, ongeveer 1 afge streken eetlepel zout. Neem een pan van minstens 3 L. inhoud. Laat er de boter in smelten. Voeg daarbij het ge- wasschen vleesch, het zout, de kerrie en de gesnipperde uien en laat in de dicht- gedekte pan alles met elkaar een goed half uur „smoren", zóó, dat de kleur slechts lichtbruin blijft. Strooi er dan ook de gewasschen rijst in en laat die onge veer 5 minuten mee smoren, giet er het water bij en laat dit aan de kook komen. Doe de Maggi Bouillonblokjes in een kopje, giet er een deel van het kokende water over en laat ze daarin oplossen! giet deze bouillon in de pan en laat het gerecht zachtjes verder gaar worden (nog; een goed half uur); roer tenslotte alles door elkaar. DE NIEUWE MODE SPORTIEVE MANTEL 264. Alleraardigste geruite en Schotsche stof fen worden op het oogenblik in de han del gebracht, frisch groen Schotsch, blauw-rood, bruin-beige, enz. Van een dergelijk stofje is de vlotte, sportieve over- gangsjas van -jas plaatje gedacht, die even goed in effen stof uitgevoerd kan worden. De mantel heeft dubbel gestikte naden, raglanmouwen en groote op staande kraag. De rok krijgt door ide klokkende inzetbanen het uitstaande mo del. Patronen in 92 en 100 cM. boven wijdte. Benoodigde stof: 3.50 Meter van 140 cM. breed; voering 4 M. van 100cM„ breed. Prijs van deze patronen slechts 25 ct. Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluiting van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. 't Nieuwe Modeblad: meest gelezen damestijdschrift van ons land; 6 nrs. per 3 mnd. fl.20. Per post tl.5Q Nu moet ik zien weg te komen, voor dat zou worden ontdekt, dat ik, zij het danook buiten mijn schuld het gesprek had afgeluisterd. Voor het diner zou ik mij wel niet meer kunnen kleeden, maar allicht was ik nog vroeg genoeg om de: verwijten van Vally in ontvangst te kun nen nemen. Ik sprong, overeind, wilde mij snel verwijderen en liep bijna in de ar men van kapitein Laurence. Ik bleef plotseling stilstaan en hij liet zijn wandelstok, die hij waarschijnlijk had opgeheven, om een konijn te kunnen tref fen, zakken. Zijn gelaatstrekken verrie den verbazing en vroolijkheid. i Toen nam hij zijn hoed af en begon te lachen. Neemt u mij niet kwalijk, sprak hij. Ik dacht .dat er hier konijnen waren en, wilde - Mij een slag geven met uw wandel stok, vulde ik aan. Juist, zei hij. Zijn oogen waren blauw wanneer hij lachte en daarentegen donkergrijs .wanneer hij ernstig keek., zooals daarstraks, toen zijn moeder de' hoop uitsprak, dat hij een biezondera genegenheid voor de „arme" miss Wiar- ner zou gevoelen. Ik knikte even en wilde heengaan. Dit scheen hem aanleiding te geven, mij snel een vraag te stellen. Kunt u mij ook zeggen, welke de kortste weg naar het dorp is. Ik wees nem de weg, die zijn moeder was gegaan. VOOR DE JEUGD. 55. Vader Draaier hield Manus, zijn paard in. Hij begreep er niets van Er was nergens een levend wezen te zien. Klaas met zijn ezel was ook nog niet thuis. NIEUWE PRIJSRAADSELS. No. 1 vond je in vorig Zaterdagnum mer. Hier volgen er drie: 2. Met B een vrucht, met H een kle dingstuk, met L om te leren. Wie weet wat hier moet staan 3. Zoek een spreekwoord van vier woorden, waarvan de eerste letters zijn; N— R— K— Z— 4. Ik ben een kleine, smalle poort. Niet van hout, ook niet van steen. Geen slot is er voor, geen pad leidt er heen. De weg gaat namelijk door de lucht, di rect naar het doel, bij ieder gerucht. Hoe is mijn naam? Er komen ook Zaterdag 18 September nog raadsels. Daarna pas de oplossingen' zenden. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. 56. Juist stond hij te kijken, voor de kelder van het raadhuis, toen de deuren open gingen en een jongen met een guitig gezicht naar builen kwam. EEN AARDIGE PROEF. Hiervoor heb je nodig een fles, met door de kurk gestoken twee glazen buisjes of, desnoods, strohalmen. Je vult de fles geheel met water en houdt haar dan onderste boven, waarbij je zorgt, dat je het kleine buisje zie de tekening in een glas water houdt. Je ziet dan, dat het water uit de lange buis loopt, maar ook dat het water in het glas mindert. Hoe komt dat? O, juist, dank u, men heeft hier an ders van deze ruïne een schitterend uit zicht. Wat heeft hier eigenlijk vroeger gestaan Indien ik ergens afkeer van had, dan was het wel van het vertellen van de onjuistheden en onwaarheden, die om trent de ruïne in omloop waren. Ik weet het niet. Alleen ik ben er bijna zeker van, dat deze oude stee- nen hier opzettelijk heen zijn gebracht. Hij begon te lachen en keek om zich heen. Commercieel is dit door de streek- bewoners niet slecht gezien. En toen zijm er zeker wat romantische geschiedenis sen bij bedacht. Zoo oordeelen Algy en ik er ten minste over, antwoordde ik, met de be doeling aan te duiden, dat ik in rnijoi opvatting niet alleen stond. Wie is Algy? vroeg hij, niet onbe schaamd of onbeleefd, maar op een toon van werkelijke belangstelling. Algv is mijn broer, begon ik. Plot seling drong het tot mij door, dat het toch eigenlijk niet aanging, hem biezon-, derheden te vertellen omtrent mijn fa milie. Toen hij mijn aarzeling zag, zei hij onmiddellijk: Excuseert U mijik heb niet het recht zulke vragen te stellen. Ik hoop echter, dat u er van overtuigd is, dat het in het geheel niet in mijn bedoeling lag, OM ZELF TE MAKEN. Een garenklos, een rond stokje, dat daarin past, met aan de ene kant een' knop hij mag niet door de klos schie- ten en aan de andere kant een me talen dekseltje, als waarmee b.v. limo- nadeflessen worden afgesloten. Dan nog een stuk elastiek, dat je op de plaats waar de kruisjes staan, door het ronde stokje haalt. Zo is je toestel gereed om b.v. kleine balletjes heel hoog te schie ten. Door aan de knop te trekken schiet zo'n balletje ver weg. WEET JE WEL, dat de MICROSCOOP omstreeks 1590 door Zacharias Janssen te Mid delburg werd uitgevonden dat de Europeanen de keizer van Japan MIKADO noemen (Hoge Poort), maar dat de Japanners deze naam niet gebruiken. dat MEKKA, in het W. van Arabic, SO.OOO inwoners telt en tijdens bede vaarten het dubbele BHfflSBBFEïf5?7? y llSffiligBfflffiffiffiffi is m ffl Een jonge luiaard, een oude be- EB SB delaar. EU BB EB y om onbeschaamd te zijn. Ik knikte ten teeken, dat ik dit gaarne wilde aanvaarden, en hij toonde zich' zichtbaar opgelucht. Waarom bleef ik nog staan? Ik wist het niet, maar het viel mij moeilijk heen* te gaan. Ik kon niet doen alsof ik mijf beleedigd gevoelde. Ik zou het niet oven mijn hart kunnen verkrijgen, kortweg „goedemiddag" te zeggen en na een kor} knikje te verdwijnen, zooals ik Vally wel eens zag doen. Hij keek alsof hij van plan was hier nog geruime tijd door te brengen en leunde tegen de muur. I Is dat niet het landgoed van Lord Deckland? vroeg hij. Ik knikte. Dan ligt daarnaast natuurlijk het eigendom yan miss Warner, vervolgde hij. Ik knikte wederom. Daar hoor ik op het oogenblik thuis, zei hij terwijl een diepe rimpel in zijrj voorhoofd kwam. Op dat oogenblik riep een stem luid en ongeduldig mijn naam. Nel Nel! Waar ben je? Moet je niet eten? De soep wordt al koud. Met een lachje knikte ik naar mijn nieuwe kennis en ik verwijderde mij snel in de richting, vanwaar de stem klonk, Ik hoorde nog, hoe hij op vriendelijkei toon zei: Goedemiddag. (Wordt vervolgd.) Illllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiillllll Miiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniillllll AQx.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4