„AkeEig doorworstelde uren op het Eiland Texel". PRAATAVOND uc Ja SPORTNIEUWS. WIJZIGING; De wedstrijd B. K. C. II tegen Texel II is uitgesteld. LIEP GELUKKIG GOED AF. Toen de heer Van der Vlies, directeurl van T.E.S.O., Donderdagmorgen over de Hoofdgracht fietste, werd hij aangereden.' door een auto, welke plotseling uit een zijstraat kwam. De fiets werd zwaar ge havend, maai de heer Van der Vlies kwam er gelukkig heelhuids af. VOOR DE POLITIERECHTER. ALKMAAR. Dat kleine oorzaken ernstige gevolgen kunnen hebben, bewees het drama, datl zich afspeelde omtrent 4 uur in de Zijper kermismorgen van Woensdag 21 Juli. Toen kwam Dirk Blauwboer Jr. aan de fietsstalling zijn karretje opeischen; hij. kreeg toen „spul" met de fietsbewaarder,) omdat hij zijn bewijsje niet kon toonen. De Texelaar, Corn. A., voormalig bewo ner van het Zijper continent, had ook 't dorpsfeest ijverig meegevierd en niet alleen kouwe kotfie gedronken. Hij meng de zich in het debat en raakte met B. aan het knokken. Papa Blauwboer, lid van de raad van Zijpe, trok partij voor zijn zoon. en beet zoowaar Kees A. zeer gevoelig in zijn neus, terwijl hij zelt tegen de vlakte werd gewerkt, waarbij hij het ongeluk had een oog te verliezen, doordat hij opt de trapper van een fiets viel. Deze week stonden B. Sr. en C. A. te Alkmaar terecht. C. A. beweerde, dat er geen vuiltje aan de lucht was geweest. B. blies hoog van de toren en was wel-, dra in hevig debat gewikkeld met tim merman Veltman, die beweerde gezien te hebben, dat B. een knauw gaf in de neus van C. A. Daarentegen beklaagde de oude heer B. zich met donderende stem over C.A., die hem een oog zou hebben „uitgemept". De heeren achter de groene, tafel volgden met belangstelling dit we- derzijdsch gekijf. Doch toen per saldo de toon der conversatie al heftiger en luider werd maakte de Politierechter 'n eind aan het kabaal. C. A. werd veroordeeld tat f 15 boete of 10 dagen. B. Senior tot f50 of 25 dg. B. zeide hiermee niet tevreden te zijn. Hij is geen „lekkere". In zijn jonge jaren was hij al een driftkop en al tweemaal werd hij wegens mishandeling veroor deeld. Hij zal in hooger beroep gaan. THIJSSE'S F1ENWEID. Hoe rijk de vogelbevolking van Thijs- se's Fienweid wel is, blijkt uit deze op gaaf door de vogelwachter KI. Kalis aan Dr. Jac. P. Thijsse verstrekt. Tot 7 Juli vond Kalis; Van de wilde eend 37 nesten, Slobeend 3, Middelste zaagbek 1, waterhoen meerkoet 4, kievit 0, tureluur 41, grutto 3, kemphennetje 1, kluut 5, scholekster 14, vischdiefje IS, rietgors 2, graspieper 2, akkerleeuwerik 2. (Uit de: Levende Natuur.) EXCURSIE. Vereen, van Oud-leerlingen L.L.S. Het bestuur der vereen, van O.L. ver gaderde over de te houden excursie. Twee planen werden besproken. Voor belang stellenden die misschien mee willen worden ze 'hier afgedrukt: Plan I.: Dinsdagochtend 26 October eerste boot weg. Per bus verder. Over Amster dam naar Utrecht veeartsenijschool. Dan Wageningen Landbouwhooge- school. Dan naar 's Hertogenbosch, daar logeeren. Woensdag 27 Oct.: Veemarkt 'sHer- togenbosch St. Janskerk. Daarna naar Roermond Eiermijn Koelhuis. Donderdag 28 Oct.: Heerlen Staatsmijn (bovengrondsche werken) Stikstofbindingsbedrijf Reis door Z. Limburg, boerderijen, forellenkweekerij, paardenfokkerij, enz. Tegen de avond te rug naar Arnhem. Vrijdag 29 Oct.: Arnhem, museum Heide-Maatschappij, Aquarium, Burgers dierenpark. Over Amsterdam huistoe. De kosten van deze reis zijn begroot op f 16.Hierin is begrepen: reisgeld, lo gies met ontbijt, 3 maal diner. Verder niets. Plan II.: Ook Dinsdagochtend 26 Oct. weg, eerste boot Naar Utrecht, veeartsenijschool. Wageningen, Landb. Hoogeschool. Dan naar 's Hertogenbosch. Daar logeeren. Woensdag 27 Oct.: Veemarkt 'sHer- togenbosch, St. Janskerk, Dan naar Arn hem. Museum Heide-Maatschappij, Aqua rium. Dan naar Amsterdam. Donderdag 28 Oct.: Amstelbrou- werij. Dan naar IJmuiden. De M.E.K.O.G., Stikstofbindingsbedrijf, de Zeesluizen, de Vischhallen ot een groentenveiling Bever wijk. Huistoe met laatste boot. Kosten f 10.—. Hierin: reisgeld en 2 maal logies met ontbijt en 2 maal warm eten. Vermoedelijk ook 2 maal lunch. Zij, die mee willen, worden dringend verzocht Dinsdagavond a.s. in de Land bouwschool op te geven, óf voor Plan I, óf voor Plan II. Het plan, waarvoor de meeste deelnemers zijn, gaat door. De opgave, Dinsdagavond a.s. is dan bindend. E.v.d.B. CABARET-AVOND. Over een paar weken zal in Pen's zaal een cabaretgezelschap optreden, bestaan-' de uit Paui Ostra, Sylvain Poons, Jopie Koopman en Joop de Leur. BOUWVERGUNNINGEN. Sinds onze vorige opgaaf verleenden B. en W. deze bouwvergunningen: Eierland, bijbouw schuur, J. G.Flens Oosterend, schuurtje, Jn. Brans Az. K.L.M.-VERVOER. Zaterdag vertrokken er per K.L.M. van Texel geen passagiers, Maandag vier, op Dinsdag drie, Woensdag acht, Donder dag drie, Vrijdag vijf. Naar Texel kwamen er resp. 26—4 0—2—5. Aanbevolen wordt steeds vroegtijdig uw plaats te bespreken bij de agent. VERTROKKEN PERSONEN. Van Emmalaan, Karei J. A. Meester en echtgenoote (Emma Mulder), R.K., naar Singel 103, Den Helder. Van De Mok, Arend Schoonhoven, Herv., naar Vlissingen, Wachtschip. - Van Koogenveg la, J. G. Stegeman, en echtg. (Am. Salomons), Herv. naart O.-Indië, Soerabaja. Van Weverstr. 12, Engelb. ter Horst, Herv., naar Hengelo, Molenstr. 55. Van Steenenplaats 1, Simon Hin en echtgen. (Elis. van Heerwaarde), R.K., naar Transvaal. Van Weverstraat 8, E.W.J. v.d. Waals, Herv., naar Proostensteeg 12, Hoorn. De C. 19, Anna Nieboer, Herv. naar Anna Paulowna, Zwarteweg 41, Bree- zand. Onder deze sensationeele titel verscheen in het begin van de vorige eeuw een boekje, geschre ven door H. Altman. Het bevat het relaas van een spannend avontuur op het Buitenveld in den jare 1823. We nemen het verhaal in zijn geheel in ons blad op en danken de heer Joh. Roe per Nz„ die ons daartoe in de gelegenheid stelt. Nu eens op het punt zijnde, het uit zicht op redding geheel op te geven, dan weer zijn zinkende moed verzamelende, worstelde hij de akelige en zich traag voortslepende nacht door en hij begroet te met een blij gejuich en vol dankbaar-' beid aan God de eerste schemering van het doorbrekende licht. De nevel bleef echter nog even dik en die stelde hem niet in staat om de oorzaak van het licht te zien, waarnaar hij anders zijn koers had kunnen richten doch hij' kon nu tenminste voor zich zien en hoe afgemat ook: hij vervolgde zijn weg. Toen het naar zijn gissing tusschen tien en elf uur 's inorges kon wezen, kwam hij bij het wrak van een op de reede verongelukt schip, dat hij hield voor een. het vorig jaar daar vergane koopvaarder. Deze ontmoeting was niet zeer geschikt om hem te bemoedigen, want hij wist# dat dit wrak nader aan Wieringlen dan aan Texel lag en dat hij derhalve ergens', het diep moest overgegaan zijn, wat in deze strenge winter ook niet vreemd was.. Dit overblijfsel van het verongelukte schip stelde hem intusschen in staat, om aan zijn gang een eenigszins zekere rich ting te geven en hij dankte de Voorzienig heid, welke hem deze, zij het dan zwakku baak, op zijn weg had doen ontmoeten. - Hoe weinig toch was er noodig geweest om die te missen; slechts eenige voet stappen en hij was er ongemerkt voor-: bij gegaan. Hoe gering de zaak in de gegeven om standigheden danook zijn mocht, hij voelde zijn moed er door opgewekt en het ver trouwen op Gods hulp, dat hem nog niet verlaten had, werd er te levendiger door. Nu begaf hij zich verder in die richting, welke hij meende de juiste te zijn. Waar hij echter zijn blik wendde en hoe ook zijn oog de nevel trachtte 1e doorboren, behalve het wrak, vond hij geen merkteeken, waarop hij zich eenigs zins kon verlaten. Wel meende hij nu en dan, door de ne vel heen, en verheugde zich dan, en voeldef zijn moed herleven, meenende, de wal nabij te zijn, doch even zoo dikwijls zag hij zich teleurgiesteld; want hij vond óf niets, óf stuitte tegen ijshoogten, welke door de op elkander geschoven ijsschotsen ontstaan waren, en die soms naar zijn gissing een hoogte van 20-30 voeten had den. Meermalen beklom hij met groote moeite deze hoogten, in de hoop, op die! meer verheven standplaats iets te zullen; zien. Doch de nevel bleef hem even vij andig en had rondom hem een ondoor dringbare muur opgetrokken. (Slot volgt.) We herinneren aan ons bericht over de praatavond voor leden en donateurs1 van de Vereen, van Oud-leerlingen den L.L.S. op Dinsdag a.s. Aanvang HALFS U.D.I.-AVOND In aansluiting op ons vorig bericht kunnen we thans melden, dat opgevoerd zal worden De Spooktrein, een spannend spel in drie bedrijven. De A.V.R.O. heeft dit stuk eens voor de microfoon gebracht en had daarmee' toen veel succes. We hopen, dat U.D.I. er ook veel bijval mee zal oogsten. OPGEPAST. Van politiewege verzoekt men ons op name van het volgende: Er worden in de groote steden „firma's gevonden, die op merkwaardige wijze vanj haar corsetten trachten af te komen. Dje vertegenwoordigsters, die er nogal ver-i trouwenwekkend uitzien en die „officiee-i le papieren toonen, zoeken haar slacht offers vooral op het platteland. Ondeil allerlei valsche voorspiegelingen weten ze corsetten te verkoopen. Zoo wist een ver tegenwoordigster op sluwe wijze een vrouw haar naam op een papiertje te doen zetten, dat later een bestelbon bleek te zijn. De vrouw had nu besteld,' en moest een derde vooruit betalen. En dat deed zè ook, uit vrees voor verderfe' gevolgen. Zoo zijn er tal van gevallen bekend. Mocht een van de lezeressen zoo'n da me op bezoek krijgen stel er de politie mee in kennis. Die weet er licht meer van. DIJKGRAAF A J. KEIJSER De Staatscourant van Woensdag en daarna het ochtendblad van Donderdag: bracht het bericht van de benoeming van de heer A.J.Keijser tot dijkgraaf van del Eierlandsche polder met ingang van 1 October 1937. De heer Keijser volgt als zoodanig zijn vader op en zal zich met lust en ij ven toeleggen op de vervulling van de ver* eerende taak, welke hem op de schoudersj is gelegd. De nieuwe dijkgraaf, die de leeftijd van 39 jaar heeft bereikt, is voorzitter van de afd. Texel der Holl. Mij. vare Landbouw, bestuurslid van de Vereen., tot Bestrijding van de Rundvee-t.b.c., be stuurslid van de landelijke rijvereen. al hier en secretaris van de Coop. Aankoop- vereen. Texel. Een tiental jaren had de' heer Keijser in Eierland zijn bedrijf; hijl kent het lie fen leed van de polder; hiji weet van Eierlands wenschen en nooden. Ongetwijfeld vindt de heer R.J.Keijser in zijn zoon een waardig opvolger. Aan zijn werkkracht en aan zijn voort varendheid wordt niet getwijfeld. Nadat hij te Haarlem zal zijn beëedigd, zal de heer A.J.Keijser de teugels van 't bewind in handen nemen. DE BALLERO-WEEK. Uitslag van Woensdag: f20,gewonnen door C.Bakker Jz„ de Waal; f 10,— door C. de Jong, We verstraat; f5,door D.Lap, Hoornder- Nieuwland; f2,50 door mej. J.Gieles, Jb. Schraag, N.Huisman, W.Eelman EÏlen Burg, P.Kaan, Oudeschild; R.Dekker, te De Cocksdorp; inej. J.Breen, Harkebuurt. Uitslag van Donderdag: f20,mej. Guurtje Hopman, De Koog. f 7,50: mw. Huizinga-Voigt (Kooger straat) en W.Bakker (Den Hoorn) Zij deelden samen de 2e en de 3e prijs. f'2,50: Duwertje Huizinga Jd, Kooger straat, P.Drijver, Den Hoorn, J. de Beurs, Den Burg; K.Dijker, Oosterend; A.Wuis, Oosterend, D.Slik, Oosterend Jb. Reuvers, Weltevreden, De Cocksd., Uitslag van Vrijdag: f20,N de Graaf, Weverstr. f 10,Broekman, Tienhoven. f5,A. van der Vis, Oosterend. f2,50: C.Bakker, De Waal; J.Smit, - Waalenburg; N. de Graaf, Weverstraat; C.D.Bremer, Koogerstr.Vinke, Weier straat 60, S.Dogger Pz„ Oost. 9 De animo voor het ballero-spel blijkt tot heden niet zoo groot als vorige jaren' het geval was. Toch worden door winke liers geregeld nog bonnen nabesteld, naar de heer S.Prins ons meedeelt. EENMAAL is vier negens gegöoid en wel voor de HOOFD-prijs.. Naar de heer Prins ons verzekerde, is dit voor de DAG- prijzen nog niet éénmaal het geval ge weest. DEN HOORN ONGEVAL Het ongeveer 4-j. zoontje Ab. van de heer B. wondde bij het spelen met een kinderrijwiel een hand zoodanig, dat dok tershulp moest worden ingeroepen. GEBOUW VOOR CHR. BELANGEN. De restauratie van het Vereen. Gebouw' der N.H. Gemeente alhier gesticht in 1907 vordert zoo goed, dat het deze maand vermoedelijk nog op min of meer feestelijke wijze in gebruik zal worden genomen. BAL De heer D.Rotgans verzoekt ons aansluiting op zijn adv. over Maanda_ avond a.s. (Ballero-spel) mee te deelen dat hij dan gelegenheid tot dansen geefl OUDESCHILD. VISSCHERIJ. Aangevoerd aan de vischafslag: 1 October: 690 Kg. wulken 19>/a ct. 174 Kg. garnalen 15 ct. 2 October: 449 Kg. wulken 20 ct. 4 October: 717 Kg. wulken 20 ct. 42 Kg. garnalen 15 ct. 155 Kg. krukels 5 ct j|< aa ;vorei DE COCKSDORP. SPORTNIEUWS Voor Zondag is ons eerste vrij. Zondagmorgen 10 uur spelen twe combinaties tegen elkaar. Opkomst voo deze oefenwedstrijd is dringend ge waart wenscht. Wij hebben zoo spoedig moge en en lijk goede reserves noodig. Elftallen het SVC-kastje bij Jn. v.d. Kooij. Dinsdag hadden de groote meisjes onze Gymn. na een tijdje rust weei training. Vrijdag a.s. na schooltijd kleine meisjes van 810 jaar. Ouders, d hun kinderen nog niet opgaven, doet di zoo vlug mogelijlc. Bij genoegzame deel name krijgen we weer een jorigens-gyrnn. lurg, leeftijd 6 tot 12 jaar, onder leiding vai mej. Grolle. Komt allen. W.V. OOSTEREND. BAZAR EXCELSIOR. Het gaat met de voorbereiding voo losten onze Bazar de goede kant uit. Er zijl e Cot al veel toezeggingen gedaan. De baza zal slagen, het wordt een feest, dat klinkt als een klok. In de a,dv. kolomme vindt u een mededeeling omtrent hetopiur" A halen van de geschenken. Laat niemanc die Excelsior een goed hart toedraagt, te ,oster leurstellen. TERAARDEBESTELLING J.KONING Gisteren is hier ter aarde besteld he stoffelijk overschot .van de heer Joh. Ko ning, die Dinsdag in de leeftijd van 7 jaar plotseling is komen te overlijden. iiu icibt_11iig ib Kciiicii ic uvernjucii. «i De heer Koning stelde van 1905 to 1923 als raadslid zijn beste krachten i >AME dienst van de Texelsche gemeenschap 'aterd Hij volgde in 1905 zijn vader, de hee -onda Sijbr. Pz. Koning, als zoodanig op. -onda De teraardebestelling geschiedde in a óndap le eenvoud. De heer K. Vlaming, wethon der, en de lieer C.Jonker, gem.-secr vertegenwoordigden daarbij het gemeente bestuur ^onda EIERLAND. 'JACHT Zaterdag 2 Oct. is de groote jacht ge opend. Op Padang werden de eerste da wei 28 hazen neergelegd (vorig jaar o de eerste dag onder gelijke onistandighe den 24) Een record. Er zitten in de pol der aardig wat hazen Ook stroc pers zijn er. Maar ook politie e die heeft al een paar „bonnen" moete uitschrijven en schietwerktuigen in b< slag moeten nemen. "ood. Er zijn ook heel wat fasanten dit jam ('jppen 0-80 GEMENGD NIEUWS '5-66 Vriezenveen. Een vrachtauto en ee personenauto zijn in botsing gekomen. De auto's vlogen in brand. De heer ^3.55 Blom kwam i 11 de vljynmen om. De inzi' jQ-52 tenden der vrachtauto wisten zich bijtijd [5.49 te redden. Amsterdam. Op de Haarlemmerwe nabij Sloterdijk is een 60-jdame door auto aangereden en gedood. Te Amsterdam wordt 30 Oct. een gemeene luchtverdedigingsdag gehoudei Schiedam. De rangeerder Schulse door een trein gegrepen, toen hij lang het spoor fietste, en gedood. De Specht, de eerste DC III van K.L.M.welke de vlucht BataviaAn sterdam zou maken, is van 100 M. bove het vliegveld van Palembang neergestor Van de bemanning werden de gezagvoei der Stork, de boordmecanicien Ruben de marconist Stodieck gedood. Van de passagiers werd de heer Steenberger van het Marsman-concern zoo ernsti |0-49 gewond, dat de dood spoedig intrad. Schoch, secr. der directie van de Br tish American Tobacco Company wer -ogge zwaar gewond. De beroemde violist Hubermann wer aa:n beide handen licht gewond; zijn vioc kreeg niet de minste schade. Liet toestel, maakte, nadat het los wai een bocht, waarbij een der twee motore D; afsloeg Het gleed af, waardoor H ftekervleugel tegen rond het veld staan de boomen botste. Het dook plotselin pppQ. omlaag, met de neus in de grond, ef"1 sloeg over de kop. De motoren werde 10 en 25 M. ver weggeslingerd. Decocl pit werd vernield, de cabine voor de pas sagiers bleef daarentegen onbeschadigi Engeland. In de kabinetsraad wer besloten, dat Engeland zoo noodig bi reid is in China te bemiddelen. Ht ministerie van luchtvaart heeft toestem ming verleend tot de uitvoer van eenig moderne jachtvliegtuigen naar China. Vereen. Staten. Pres. Roosevelt hee meegedeeld, dat de begrooting het vo gend jaar in evenwicht zal zijn. 1 edroe fslag epten ïeer. erste f nie an ir ischo] emen ruikb - C uitenl 'oet, ludes Vaal, Jen f losten n lurg 'onda; )insda )insda tonde )insda Voens Tijdag i3-64 iO-62 >8-59 >6-57 SCH 4 va 30 gr 8 pa 10 ko 83 ge 10 k 1 >02 ov 150 ve 34 nu ve mi 91 bi; Kipe .62 kg \lkr 50; 1 28-32; groene we 16 E Jat Z.' ON DE H GETR va B> Ja OVER El G

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 6