VERRAST ELKAAR ELECTRISCH 1 NELLIE. m VOOR DE VROUW. NUTTIGE WENKEN. Handen worden niet ruw, als men ze telkens wanneer men ze heeft gewasschen, eventjes in een azijnoplosising spoelt. Een on-ooglijk geworden gummi-jas kan voorzichtig afgeborsteld worden met een lauw zeepsop van vlokken-zeqp. Goed naspoelen. Als u houten vloeren met lijnolie inwrijft, zal de olie veel beter inwerken,, wanneer men de olie in een pot kokend water zet. Zijden kousen wascht men eerst in warm, daarna in koud water; in beide een scheutje azijn. Wring ze nooit maar knijp het water er uit en rol ze in een dnoge doek oni te drogen. Aan de verkeerde kant opstrijken. Wagensmeer-vlekken, wrijve men met een wollen lapje gedrenkt in naphta of benzine, voorzichtig in. Vervolgens bedekt men de vlek met een papje van kool- zuurmagnesia met water vermengd. Als de vlek droog is: afborstelen. RECEPTEN. APPELKOEKEN. Van zelfrijzend bakmeel, één ei en melk maakt men een dik beslag en t roert daar gesnipperde goudreinetten door. Hiervan bakt men koeken, die rpet suiker en kaneel worden bestrooid. VARKENSVLEESCHRAGOUT. Smoor kleine stukjes malsch varkens- vleesch in boter en strooi er, onder voort durend roeren, bloem over. Voeg vervol gens melk, papricapoeder, aan stukken ge sneden tomaat, gehakte augurkjes, kap pertjes en zout aan toe. Maak de ragout met een eierdooier af. Kook een bloem-1 kool. Doe de bloemkool op een heete ronde, eenigszins diepe schotel, bedek' ze met gekookte spinazie en omring ze met ragout. KAMERPLANTEN VRAGEN. Abonné's mogen vragen stellen. Die vragen worden liier opge nomen en zoo mogelijk beantwoord. Red. KONINGSVAREN. Verliest in een kamer, waar gestookt wordt en het te droog is, gauw zijn mooie bladeren. 16 gr. C. i s de beste temperatuur. Zorg voor ruim, verlicht plekje in goed gelucht ver-, trek. 's Wi niters deert de zon deze plant niet. Aarde niet laten uitdrogen in de win ter. Tusschen Juni en Oct. ruim vochtig houden. DE NIEUWE MODE A 276 AVONDJAPON A 276, van b.v. don kerblauw velours chiffon, gegarneerd met: donkerblauw tule. De ruime klokrok heeft' aan de onderkant een breed aanzetstuk van tule, waar ter garneering weer een ongieveer 12 cM. breede band chiffon wordt opgezet. De ceintuur is een breede, schuine reep van 80x20 cM. en krijgt als garneering een fleurige corsage, Benoo- digde stof 2.50 AL velours chiffon van 90 cM. breed en 2.40 M. tule van 80 cM. breed. Patronen verkrijgbaar in SS en 96 cM. bovenwijdte. Gelieve deze patronen, ontleend aan hel N. Modeblad, onder bijsluiting van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kir. N. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. Nummer precies opgeven. 't Nieuwe Modeblad: meest gelezen 1 damestijdschrift van ons land; 6 nrs. per 3 mnd. f 1.20. Per post tl.5Q JUIST ZULKE DINGEN Geeft 'n electrisch geschenk 53 E£ 53 I3c huiselijke haard is het rijk 51 51 der liefde, waar de moeder ko- 5] S3 ningin is. ffi FEUILLETON 21 Anderen zullen je dat ook wel eens vertellen, zei hij. Maar niemand kan je meer liefhebbei», dan je arme, zwakke va der. Ja, zwak. Ik ben nu eenmaal ee'n zwakke natuur. Dat zullen ze ook wel eens zeggen. Maar nooit zullen ze kunnen zeg gen, dat ik jou niet liefhad. Vally heeft de schoonheid van de Leighs Addie en Al gy zijn goede kinderen, Imaar jij, Nellie, jij bezit haar oogen, haar gestalte en -haar hart God bevoorrecht d|e man, die jou eens de zijne zal kunnen noemen. Wat kon ik daarop zeggen? Ik leunde tegen zijn schouder en kuste hem, terwijl mijn oogen vol tranen stonden. Mijn arme vader. Met zijn blanke hand streekj hij over zijn oogen en zei toen met een glimlach Je hebt dus een prettige avond ge had. Daar ben ik blij om. Ga nu naar bed, kind. Even keek hij me nog aan. Goede nacht, Nellie. Zwijgend verliet ik het vertrek. Bij de deur keerde ik me nog even om. Als was hij mij al weer vergieten, zat hij opnieuw gebogen over de papieren, met dezelfde vermoeide, onrustige gelaatsuitdrukking als bij mijn optreden. Terwijl ik naar mijn kamer ging, opende Vally de deur van. haar slaapkamer en wenkte mij om bin nen te komen. Ik voelde mij niet erg in een stemming om een vertrouwelijk ge sprek met Vally te beginnen en vroeg geeuwend wat ze wilde. Ben je erg slaperig? Ik nooit na zoo'n feest. Kom nog een paar minuten binnen. Ik wou nog even met je praten. Ik trad binnen en zonk met een air van berusting in een stoel. Vally ging voor de spiegel staan om liet haar te doen. Waarom bleef je zoo lang bij papa? vroeg ze, terwijl ze in de spiegel naar mij keek. Niets biezonders, antwoordde ik. Hij was erg vermoeid en voelde zich wat on< prettig. Arme vader, zei Vally met een zucht, die mij overigens niets zei ten opzichto van haar gevoelens. Hij heeft ook zooveel zorgen. Wat dan? vroeg ik vrij kort. Met ons natuurlijk, vervolgde Vallv. Drie dochters, waarvan er twee volwassen zijn, en een zoon, die bijna een man is. Dat geeft heel wat zorg. En vader heeft geen kapitaal, zoo goed als niets.1 Moet dat nu alleen de oorzaak zijn van alles? vroeg ik, terwijl ik hem in mijn geest voor mij zag, zooals ik hem had aan getroffen. Ja, antwoordde Vally zelfbewust. Het zou nog lang niet zoo erg zijn, als wij geen verplichtingen hadden tegenover de naam, die wij dragen. Moet Algy bijvoor beeld binnenkort niet naar de universiteit? Zijn toekomst schijnt je voor de eerste maal eenig belang in te boezemen, is het niet? vroeg ik ironisch. Ik denk over dat alles veel meer na; dan jij wel vermoedt, zei mijn zuster. Ik geeuwde en glimlachte. Nellie, wij moeten beiden ons best doen en yoor de anderen. Ons best natuurlijk maar hoe bedoel je dat? vroeg ik eenigszins geprik keld; voor zoover ik mij konherinneren, had zij steeds in de eerste plaats aan zich zelf gedacht. Er is slechts één manier, waarop wij vader en Algy en Addie kunnen, helpen, vervolgde Vally met) een zekere: waardigheid. Wij moeten net zooals andere meisjes doen een huwelijk slui ten, een goed huwelijk. En tot mijn y Verzamel uw uitknipsels in ons plakboek, groot 24 bij 32 cM.; in stevi» omslag; 160 blz.; met alfa bet, Prijs voor abonné's slechts 35 cent. y s groote verbazing voegde ze er onmiddel lijk aan toe: Wat denk jij van mr. Fishe Och, om je de waarheid te zeggen heeft hij tot dusverre nog geen grooti rol in mijn gedachten gespeeld. Alleen ii het mij opgevallen, dat Algy's beschrij ving van hem buitengewoon juist was. Mijn zuster draaide zich naar mij te* met een vuurroode kleur op haar gezicli en een booze blik in haar oogen. Mag ik je verzoeken, mij herhalinj van de woorden van 'Algy te besparen zei ze minachtend. Ik weet: Algy's beschrijving was, wa woordenkeus betreft, nu niet direct cor reet, maar ze was juist, merkte ik Inch tig op. Weet je, zei Vally weer, dat van a de meisjes, die er vanavond waren, jij al leen minderwaardig over hem durft spre ken? Daar ben ik werkelijk trotsch op Weet je, dat hij de rijkste man i: van heel Engeland? Jij bent de eerste niet, die mij dai wil bijbrengen. En ben jij je er wel van bewust, dal de vrouw, die met hem trouwt, één van de invloedrijkste posities van het land li innemen —Ik knikte en geeuwde. Natuurlijk ben jij je daar van bew ust zei ze sarcastisch. Met je gemaakte on verschilligheid bedrieg je mij toch niet Neen, ik kan niet gelooven, dat je zóó idioot zou zijn. Ik behoef je er toch ze ker niet aan te herinneren, dat hij met j< danste jou uitkoos uit alle anderen et dat hij ons een bezoek zal komen brengen Hoe weet je dat? Ik stond vlak achter je, toen hij he zei, Nellie. Zij was ondertusschen vlal voor mij komen staan en scheen in eer opgewonden toestand te verkeeren. 11 geloof op mijn woord van eer, ik ge loof, dat je een kans hebt Ik smeek je, laat die je niet ontglippen door -een dwaasheid met die straatarme Trafford Ziedaar, nu heb ik het gezegdik het mijn plicht gedaan; ik heb je gewaar schuwd; jij hebt misschien een kans om m$t de rijkste man van heel Engeland te trouwen. Zoo'n prachtkans mag je on der geen enkele voorwaarde laten gaaii. Meer behoet ik niet te zeggen. (Wordt vervolgd.) ontvangt de moderne vrouw - het liefst, die beantwoorden aan haar zin voor comfort, tijdbesparing en hygiëne. U zult met genoegen zien, hoe een electrisch geschenk in den smaak valt! Haardroger of friseertang-warmer, een theelicht, broodrooster of strijkijzer er zijn méér dan 100 electrische artikelen, zoowel meer kostbare als zeer eenvoudige. Iedere keus een groot succes I 53 13 53 5?

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4