Kleinkunstavond bij Dirk Rotgans, 't Fruithuis Prof. MELLORINl Laat u niet met prullen behangen Roomboter is niet te vervangen. Zoo ook met MAATKLEEDING van GEBR. ROOM. Het is ten strengste verboden Aanbesteding. het uitbreiden van zijn woonhuis tot pension. Vraagt M WITTE's Roggebrood ('t beste). Wilt u goedkoop en gezellig reizen Dan naar Planjé. 10 KG. puik beste Eigenhei mer aardappelen voor slechts 35 cl A, v. d VIS, Tel. 65 Op veelvuldig verzoek zijn wij er wederom in geslaagd de ons bekende buik spreker-goochelaar op den Hoorn te krijgen en wel alsmede een humorist de heer P. SCHUTS van Lisse, die u zal doen schateren va: het lachen, en u weet het, lachen is de beste medicijn. De kindervoorstelling is Zaterdagmiddag. Aanvang 2 uur. Prof. Mellorini zal voc: elk kind een verrassing tooveren om mee naar huis te nemen. Des avonds uitgebreid programma. Kaarten vanaf heden verkrijgbaar aan de zaal. Aanvang 8 uur. Prijzen der plaatsen Kindervoorstelling 20 ct. Avondvoorstelling 50 ct. BAL NA. Aanbevelend, te jagen, overpaden te maken of wilSters te vangen op de landerijen bij onderge- teekenden in gebruik. W. Keijser Sz. L. C. Keijser Sz. Jb. Roeper Kz Jn. Plaatsman Sz. Wed. G. Kikkert C. Bruin Jbz. J. Bakker Jz. S. Kuiper Jbz. M. C. Keijser Gz. D. Boot Cz. Joh. Kuiper Jbz. Alb. Kooiman Jbz. P. Boon Dz Ondergeteekende is voornemens om op Donderdag 18 Nov. a.s. namens de heerj. Verhoeve te de Koog, aan te besteden Bestek en teekenini; zijn verkrijgbaar a f 3,- per stel, rest. f 1.50, bij de architect N. Schermer, Wilhelminalaan, den Burg. Tel. 707, Weezenstr. 48, den Helder. Ruime 5- en 7-persoons wagens MET RADIO. Buitenritten zeer voordeelig. Ook zonder chauffeur. 5 pond Winterwortelen 10 ct 2 Uien 10 2 Zuurkool 10 2 gekookte bieten 10 1 geschrapte wortelen 10 2 roode kool gesneden 10 2 gele kool gesneden 10 2 gesneden andijvie 10 1 pracht lof 10 3 pond 25 3 groote struiken andijvie 10 Beleefd aanbevelend, DE KOOG. ORANJEFEEST. In een Zaterdagavond door de Com missie tot het organiseeren van Oranje- en Volksfeesten gehouden vergadering alhier is besloten een feest te organiseeren ter, gelegenheid van de te verwachten heuge lijke gebeurtenis in het Oranjehuis. Mede werking van Texels Klein Tooneel is toe gezegd, terwijl onderhandelingen gaande zijn over muziek en zang. EIERLAND. LANDBOUWCURSUS. De landbouwcursus in M.-Eierland, te geven door de heer E. van den Ban, vangt aan morgen-(Donderdag)avond om HALF ACHT. EEN GOUDEN FEEST. Morgen viert in Zuid-Eierland het echtpaar G, van Leeuwen en M. van Leeu wenMannie feest, omdat het dan 50 jaar geleden is, dat de echtverbintenis tot stand kwam. Bruid en bruidegom verkee- ren in de gelukkige omstandigheid, dat kwalen, waarmee de oude dag niet zelden plaagt, nog weinig of geen zorg geven, terwijl de financieele toestand van die aard is, dat ook in dit opzicht vaji een onbekommerde oude dag mag worden ge sproken. Je kunt het de oude baas Van Leeuwen niet aanzien, dat hij een leven van harde arbeid achter de rug heeft. Dat werken heeft me geen kwaad ge daan, meneer, zoo vertelde hij ons, toen wij hem eens opzochten. Heelemaal niet. Daar leeft een mensch voor en nu hebben we het geluk ,dat we gezond en wel en zonder geldzorgen hier de jaartjes, die ons nog resten, mogen slijten. U komt zeker uit Zeeland, naar uw spreken te oordeelen? vroegen we. Ja, we komen van Noordgouwe, op Schouwen-Duiveland. Ik werd daar 17 Dec. 1867 geboren, mijn vrouw 23 Jan. 1868. Ik was de jongste uit een gezin, van 12 kinderen; daarvan zijn er vrij jong al zes overleden. Het was in het eind van de vorige eeuw met de landbouw heel treurig gesteld. D'r is toen heel wat armoe geleden en de nogal groote kindersterfte, nield daar vast verband mee. Heeft u lang in Zeeland gewoond? Tot 1910. Ik ben 17 jaar zetboer ge weest op het bedrijf van de Wed. Joh. der Weduwen te Dreischor. Daar is hard gewerkt, maar het was toch een prach tige tijd. Ik had er een beste betrekkingi en aan waardeering heeft het me niet ont broken. Ja, dan leer je de menschen kennen! En toen bent u zeker op de Koren schoof gekomen? Ja, op die plaats in Eierland, uweet wel, van Keijser en Co., ben ik twintig jaar bedrijfsboer geweest, van 1910 1930. Daar was ook werk volop, maar ik was het baas en had al gauw in de ga ten, dat ik het met mijn patroon best zou rooien. Hij was een vooruitstrevend, man en hij hield van degelijk werk. Ik ben er danoolc al die tijd met lust aan de gang geweest. Maar toen ik de zes kruisjes was gepasseerd, voelde ik wel,, dat ik hier en daar tekort moest schieten.. Toen heb ik eervol ontslag gekregen. En nu heeft u dus uw schaapjes op het droge? Zoo'n beetje wel. We hebben hier aan de weg van 's Hertogenbosch een eigen huisje kunnen betrekken. (Zandvliet staat er op). Een paar bunder gronld ligt er bij en daar teel ik wat gerst en: aardappelen, wat fruit en dan houd ik er een 140 kippen. Dat kan ik allemaali nog best alleen beredderen. Er is dus alle reden om feest te vie ren, meenden we te mogen opmerken. Ja, er is reden voor, stemde de oude baas toe, maar toen verstrakte zich zijns gezicht en volgde na een poos: Maar wel kunnen toch niet vergeten, dat van de' twaalf kinderen, die we kregen, er twee overleden zijn; één een getrouwde doch ter, nog maar een paar maanden teriig. Dat was voor ons een zware slag. Ove rigens mogen we heel dankbaar zijn. Al onze kinderen behalve twee van onze zes zoons wonen ze allemaal op Texel hebben een behoorlijk bestaan. Dat geeft ons toch zoo'n groote voldoening. Onderwijl had moeder-de-vrouw voor een kopje thee gezorgd. Ze is nog een krasse vrouw, al heeft de zorg voor een groot gezin niet weinig van haar krach ten gevergd en al naderen ook voor haar de zeven kruisjes reeds. Een spaarzame huisvrouw was ze, die mede haar deel heeft, figuurlijk gesproken, in de bouw van de woning, waarin ze beiden nu zoo gelukkig en dankbaar de jaren leven, die hun nog zullen worden toegemeten. Inderdaad, wanneer we zoo luisteren en onderwijl een paar woordjes krabbelen in ons notitieboek, gaat aan ons geestes- oog het heele leven van dit oprecht ge lukkige echtpaar voorbij. Een leven van strijd en zorg voor een groot gezin, van noeste vlijt en spaarzaamheid met aan het einde een rustige oude dag, in een vertrouwde omgeving, zonder zorg voor de toekomst. Een voorbeeld voor velen. OUDERAVONDEN. Dinsdag 2 Nov. werd een Ouderavond gehouden in de school te Z.-Eierland„ hoofd: de 'heer J. de Vries. De voorz. der Oudercommissie, de heer H. varf Heerwaarden, heet de aanwezigen welkom; en betreurt het, dat niet meer ouders op- fekomen zijn. De secretaris, de heer R. toepker, leest de notulen der vorige vergadering. Dan is aan de orde de kwestie: MELK- VOORZIEN'ING, ook dit jaar? De aan wezige ouders blijken het allen op prijs te stellen, als ook deze winter de kinde ren hun beker warme melk weer zouden krijgen, 't Personeel der school verklaart zich bereid de zorg er voor op zich te ne men, waarvoor de oudercommissie dank brengt Betreffende het H^RHALINGS- ONDERWIJS, deelt de heer De Vries mee dat de cursus reeds begonnen is met 15 deelnemers. Rekenen, taal en aard rijkskunde wordt gegeven en zang voor' de meisjes. Dan wordt een kort verslagi van de SCHOOLREISJES uitgebracht;ge wezen wordt op het nut daarvan en de ouders worden opgewekt hun kinderen voorai te laten deelnemen. Voor verschei dene kinderen is het de eenige gelegein-j heid, waarbij „de overkant" bezocht en ervaren wordt, dat de wereld grooter is dan ons mooie eiland. Over de ONTWIKKELINGSCURSUS SEN is reeds overlegd door de commissie! daarvoor. Besloten is dit jaar van de \ve- kelijksche cursussen de motor- en de tim- mercursus te geven, maar geen wekelijk- sche lezing, gezien de vele lezingen en cursussen in andere plaatsen. Wel zullen de verleden jaar al aange vraagde lezingen over bijenteelt door dc heer J. Flens en over veredeling van zaai granen en grondbewerking door de heer Stoepker op nader te bepalen datum gegeven worden. Hierna volgt pauze, waarin een kopje thee wordt geschonken. Tenslotte leest mevr. De Vries een stukje voor uit Thijs- sens hoek „Schoolland", waarna de ver gadering wordt gesloten. Ouderavonden versterken de band, die er wezen moet tusschen school en huisge zin. Verslagen daarvan ontvangen we gaarne. Red. Illllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiuiiiiiiiiillllll llllllllllll GEMENGD NIEUWS llllllllllll llllllminimiminium BINNENLAND. Amsterdam. Overeenkomstig de eisch zijn de beide dadiers van de moord in dei Groote Bickersstraat op een oude vrouw tot 15 jaar veroordeeld, Rotterdam. De schade, door de brand in het pakhuizencomplex van Pakhuis- meesteren aan de Rijnhaven geleden, be draagt 5.5 millioen gld. Te Breda viel de 58-i. electricien, J. A. Meervoort bij werkzaamheden op' een loopkraan van 12 M. naar beneden. Hij raakte tusschen een muur en de kraan bekneld en was op slag dood. Hij whs gehuwd. Op Urk is in maanden bijna geen regen gevallen, waardoor daar een groote behoefte aan drinkwater bestaat Nu wordt er meermalen pompwater gebruikt, Als de droogte mocht aanhouden en de vorst mocht intreden, zal er weldra hee- lemaai geen drinkwater meer zijn. Renswoude. De 72-j. landbouwer v. B., die reeds aan mondzeer leed, heett nu ook wonden aan de voeten gekregen. Dit is, volgens de Telegraaf, misschien het eerste geval, waarin deze verschijnse len zich ook aan de voeten van menschen openbaren. BUITENLAND Engeland. De 21-j. prinses Baba, alias miss Valerie Brooke, de dochter van de blanke radjah van Se raw a k, wil in het huwelijk treden met de 25-j. wor-' stelaar Bob Gregorie. Haar ouders ver zetten zich er hevig tegen, Engeland. De Lord-Mayor van Lon den, sir George Broadbridge legde giste ren zijn eenjarig ambt neer. Tijdens die. periode heeft hij het grootste aantal re devoeringen gehouden, dat ooit door 'n Londensch lord-mayor gedurende zijn, ambtstijd is afgestoken, namelijk 1100, Hij woonde 175 diners bij, 124 openbare| vergaderingen, nam deel aan 86 lunches, 75 recepties, 33 kerkdiensten en 20 prijs uitreikingen, afgezien nog van de vergade ringen van het bestuur van de City en de' gerechtszittingen in de Old Bailey en het, Mansion House. In het jaar, dat achter hem ligt, waren meer dan 22.000 personen de gasten van de lord-mayor aan banket ten en noenmalen en ongeveer 14.000 woonden ontvangsten van andere aard in Mansion House bij. Oostenrijk. De regeering heeft het bewind van generaal Franco erkend. België. Het proces Barmat. De ci viele partij eischt 900.000 frs. schadever goeding. Duitschland. In het N.W. worden heggen door moerbeistruiken vervangen, teneinde de zijderupsenteelt te bevorde-i ren. De plattelanders worden aangemoe digd, zijderupsen te telen. Internat, samenwerking. Te Rome is Zaterdag een protocol onderteekend, waar bij Italic toetreedt tot het op 25 Nov. 1936 tusschen Duitschland en Japan gesloten verdrag tegen de comm. internationale. Ver. Staten. De Japansche missie, die kwam vertellen, waarom Japan oor log tegen China voert werd in San Fran cisco door een joelende menigte ontvan gen. Onder politiegeleide moesten de al gevaardigden hun schip verlaten. Vereen. Staten. Door een botsing zijn in de staat Washington twee watervlieg tuigen verongelukt. Vijf dooden, twee in zittenden wisten zich met een valsohermi te redden. Spanje. De oorlog is gewonnen, ver klaarde generaal Franco dezer dagen. Hij zal beëindigd worden met een ineenstom ting van het republikeinsche deel vanj Spanje. Op een morgen zal Spanje ont waken en verrast vernemen, dat de oor log geëindigd is. Spanje. De rechtschen hebben de havens van de regeeringspartij geblok keerd. De actie is speciaal gericht tegen vrachtschepen ,die tijdelijk onder vreemde vlag varen en de regeering van wapens voorzien. Oq 60 mijl afstand van de kust, tusschen Marseille en "Barcelona, is een Engelsch vrachtschip door een rechtsch vliegtuig tot zinken gebracht. De opvaren den wisten zich in reddingbooten in vei ligheid te brengen. China. Japan heeft in Mandsjoekwo, Tsajhar en Seijoean een kwart millioen soldaten. Er zijn weer 40.000 man nieuwe; troepen bijgekomen. p China. Tusschen het Roode-Kruis- comité en de Chineesche en Japansche militaire autoriteiten is een overeenkomst geteekend inzake het instellen van een neutrale zone voor vluchtelingen in het noordelijk deel van Nantau. China. De Japanners hebben Tail- joean, de hoofdstad van Sjansi, veroverd. Hierdoor zijn alle spoorlijnen in N.-China in hun bezit Rond Sjanghai begint de strijd zich ook meer en meer ten gunste van Japan te ontwikkelen; steeds komen er nieuwe troepen bij. Weldra zullen er 200.000 Japanners liggen. Polen. In Krakau en Dombrowa zijn 10.000 mijnwerkers in staking gegaan, Palestina, In verband met aansla gen op politic en militairen zijn zeventien personen gearresteerd. Syrië. Te Beyroeth werd de moorde naar van de consul-gen. der V.S., Mjarri ner, ter dood veroordeeld. Palestina. Bij de stadsmuren van Jeruzalem zijn twee Britsche soldaten dooi twee Arabieren doodgeschoten. De daders ontkwamen. De conferentie der Oslo-staten, welke dezer dagen te Kopenhagen zou beginnen, is wegens de internationale politieke be drijvigheid tot Jan. 1938 uitgesteld. Japan heeft zijn voorwaarden voor het beëindigen der vijandelijkheden jegens China in handen van Adolf Hitler gesteld. Reuter. De Hertog van Windsor besloot voorloopig de Ver. Staten hiet te bezoe ken en wel wegens verkeerde berichten, daaromtrent verspreid. Duitschland Wegens spionnage en poging tot stichting van een onwettige organisatie zijn drie communisten ge- executeerd. ||l!||illllllllllllll!lllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!ll|||||| nnil UIT ONZE KOLONIËN. llllll ||||||iiiiiiiiiiiiiii;iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin|||||| Sumatra. Nabij Panjaboengan, res. Tapanoeli, is de streek door een zware, bandjir geteisterd. Vele huizen werden vernield. 40 .dooden. Ned.-Indië. Een windhoos teisterde de streek bij Semarang. Honderden hui zen werden beschadigd. Een kind werd; gedood. Ili|||iiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii;iiiiiiiii:i!iiiiiiiiiiiiiin|j|||| lllllillllllllllll HOE LAAT Illllllllllllllll lllll|iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| STOOMBOOTDIENST TEXEL-DEN HELDER v.v. Op werkdagen: Van Texel: 5.50; 7.50; 11.20; 2.35; 5.35 Van Den Helder: 6.50; 10.-; 12.20; 4.20; 6.55. Op Zon- en Feestdagen: Van Texel: 7.30; 11.20; 5.20. Van Den Helder: 9,00; 12.20; 6.30. LUCHTLIJN TEXEL-AMSTERDAM. Alleen op werkdagen: Van Texel: 9.40 en 15.50. Van Amsterdam: 8.50 en 15.00.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 8