eb sa 624 S40 250 7 657 691 184 12 1544 SPORT OP TEXEL ffiffiffiSEÊEBEBSiSl SI 9999999999 EB SE si m fflBHfflffifflSSBfflfflgi II ESJES®®®®®® □□□ööDDCiDa S □□□□□□□□□O EB 9 ffl®ffi®®®ffiffl®® II ffl®S®ffl®®®ffig :hoo r_ GEMEENTE TEXEL INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Jac. Drijver Cz., te Oosterend, om ver gunning tot uitbreiding van zijn timmer fabriek aan den Boschweg te Oosterend,i op het perceel, kadastraal bekend in sectie B., no. 1993. Op Dinsdag,den 3 0 November 1937, dis middags ten 12 ure, zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zdowei de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van het Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn versche nen, ten einde hunne bezwaren monde ling toe te lichten. Texel, 16 November 1937. Burgem. en Weth. voornoemd, KAMP. De Secretaris, JONKER. MOND- EN KLAUWZEER. Sinds onze vorige opgaaf hebben zich 3 nieuwe gevallen voorgedaan; in totaal nu 73. Van deze 73 bedrijven zijn er in totaal nu negen vrij. Sterfgevallen deden zich tot heden hier niet voor. Doen inspuiten van jong vee ver dient nog steeds aanbeveling evenals: het'. KOKEN VAN DE MELK. JAARMARKT. Maandagavond kwam het dagelijksch bestuur van het S.V. Texel-Jaarmarkt- comitc in hotel Texel bijeen om rekening en verantwoording te doen. Het resultaat viel buitengewoon mee. De raming van de uitgaven bleek aan de hooge kant te zijn geweest, zoodat het vorige Woensdag genoemde vermoedelijke batig saldo ruim schoots werd bereikt. Een succes, om trotsch op te zijn. Woensdag a.s. komen de dames en hee- ren, die in dit succes een werkzaam aan deel hadden, in intieme kring bijeen. Hoe dankbaar het S. V. Texel-bestuur ge stemd is, zal ook dan blijken. CURSUS—A.T.M.V. Omtrent de plannen van de Alg. Tex. Middenstandsvereeniging om een cursus voor het bekomen van het Middenstands diploma te organ'iseeren, deelt de heer S. Prins, secr. van de A.T.M.V., ons lieü volgende mee: We hadden op Wieringen een onder houd met de heer C. Bosker, red.-mtg. Wieringer Courant en voorz. van de Alg. Middenstandsvereeniging aldaar. Op Wie- ringen lieten zich voor een cursus vooi' het Middenstandsdiploma reeds 100 per sonen inschrijven. Vast omlijnd zijn de plannen voor een cursus op Texel nog niet. Eerst zal nog een bespreking wor den gevoerd met de heer De Leeuw, be stuurslid van de Koninkl. Middenstands bond, die op dit terrein volledig thuis is. De bedoeling isj zooals gemeld, een tweejarige cursus te geven met, zoo noo- dig, een vervolgcursus van een jaar. Door de heer De Leeuw wordt maandelijks op de resultaten van het onderwijs toezicht uitgeoefend, hetgeen het voordeel heeft, dat de cursus de juiste weg zal worden gewezen om de deelnemers het begeerde diploma te doen bemachtigen. Wat het vakonderricht betreft de wet eischt ook vakbekwaamheid, zooals u weet wordt getracht voor de kop van 'N.-Holl., ook voor Texel, cursussen te doen geven in Schagen. V De aandacht wordt er nog eens op ge vestigd, dat jongelui, die zich later in een of andere branche willen begeven, ot de zaak van hun vader of patroon willen overnemen, aan drie eischen moeten vol doen: 1. Credietwaardigheid. 2. Voldoende handelskennis. 3. Vakbekwaamheid. Wie op de Ambachtsschool werden op geleid en credietwaardig zijn, dienen zich dus ook op de studie van handelskennis toe te leggen. De cursus van De Hanze ot A.T.M.V. is ook voor hen dus on misbaar. BB jg Een ongevoeglijk mensch kan g li licht een oordeel vellen. Vondel, g LUCHTLIJN-TEXEL-AMSTERDAM. WORDT TIJDELIJK STOPGEZET Daar het aantal passagiers, dat in deze wintermaanden van de dienst gebruik maakt, aanmerkelijk minder is, dan op grond van de goede zomerresultaten dooi de K.L.M. werd verwacht, besloot de di rectie behoudens goedkeuring door'de Minister van Waterstaat de dienst TexelAmsterdam tijdelijk stop te zetten en wel met ingang van Maandag 22 No vember. Vroeg in het voorjaar, misschien in April reeds, zullen de vluchten tusschen' de hoofdstad en ons eiland worden her-i vat. Uit bovenstaand besluit, zoo schrijft ons de directie van de K.L.M. ten ze; vergunt ons daaraan publiciteit te geven, moet niet worden afgeleid, dat wij aan een winter-exploitatie van de dienst wan hopen. Integendeel, wanneer de lucht vaartgezindheid in de tóekomst groot-en is, achten wjj K.L.M. een hernieuwde proefneming met een winterexploitatie mogelijk. Het was, zoo kunnen we hieraan toe voegen, ook niet zelden het weer, dat de dienst parten speelde. Het is voorgeko-. men, dat zich wel passagiers hadden ge meld, maar dat mist liet vliegen on mogelijk maakte. We geven hier nog een staatje van het vervoer van en naar Texel: Van Texel Van Amsterdam Juli Aug. Sept. Oct. Totaal 1721 S.V. TEXEL. In de 3e kl. KNVB afd. A werd geen enkele wedstrijd gespeeld. A.s. Zlo idag volgt weer een compleet programma. T. krijgt bezoek van Succes, dat in deze, comp. een goede indruk maakt. Nog al tijd hebben we herinneringen aan de, in 4e kl. gespeelde wedstrijden, waardoor danook op een groote belangstelling ge rekend mag worden. Voor ons le een zware opgaaf dus, maar T. 1, jullie kunt beter spelen dan in de laatste wedstrijden,, tracht met dezelfde bezieling aan te pak ken als in de beslissingswedstrijd in Den, Heider en het resultaat zal u tevreden stellen. Ook hebt ge de taak, in uw spel uw waardeering neer te leggen voor de zoo overtuigende sympathie, betoond tij dens onze Jaarmarkt. Door de geheele; burgerij, neringdoenden en particulieren, ook zelfs buiten ons eiland, werd daar-, aan medegewerkt. Dit moet u veel te ver staan geven. Met Assendelft en Purmersteijn staan we met 4 punten onderaan. Ook Succes heeft vóór 3 ja.yr deze periode doodge maakt, volgehouden en gewonnen. Ook zij hadden het moeilijk, gelijk gij nu. Volgt dit voorbeeld en tracht deze klasse voor ons te behouden. In de 4e kl. wordt een nek aan nek race gehouden tusschen Watervogels, Wieringerwaard, BKC en Andijk. Eerstge noemde heeft 12 punten uit 8 wedstrijden de 3 andere 10 punten uit 7 wedstrijden. Het sterke N.Niedorp va;i voorheen bezet met 2 punten uit 7 wedstrijden de on derste plaats. Op ons terrein werd de derby Texel 2De Cocksdorp voor een groóte be langstelling gespeeld. T. 2 heeft ons te leurgesteld. Over alle liniën rammelde het, Het wil ons voorkomen, dat onderschat ting hieraan niet vreemd is. De Cocks' dorp daarentegen gaf goed partij en speelde in een prettig aandoend tempo, waaruit een willen sprak, dat hun bijna de overwinning had bezorgd. Dat soort spel houdt meer succes in, dan dat vanj de thuisclub. De bezoekers maakten doon open aanvallen en zeer snel reageeren, het kalme afwachtende spel van T. in de war, terwijl de gelegenheid tot herstel niet werd gegeven. We hopen nu maar, dat deze waarschuwing ter harte zal wor den genomen. Aanvankelijk is T. het meest in de aan val en kan De C. zich met moeite staande! houden, de doelman echter is er goed in en weet zijn heiligdom voorloopig schoon te houden. Dan komt er een opleving bij de gasten en ook zij worden gevaarlijk. Dan gaat het spel meer gelijk op. Als een ver naar voren geplaatste boogbal doorj de uitloopende Verseput met een hand zal worden meegenomen, raakt hij deze half, waar dan de T-midvoor een klein, tikje geeft, wat al voldoende is om de lei ding te nemen. De C. is niet ontmoedigd,, pakt flink aan en brengt het tot corner. Deze wordt afgeslagen, maar door de linkshalt met een mooi schot ingekogeld, 11. Ook hier een verdedigingsfout. Vanaf de aftrap volgt een mooie aanval op het C-doel. Een goede voorzet van rechts wordt ingekopt, heel mooi, maar de linksbuiten was te vroeg doorgèloopen fttAG NIET. De politierechter te Alkmaar veroor deelde Maandag K.C.Z., die 29 Aug. een gemeenteveldwachter met „ouwe vilder" en „afperser" betiteld had, tot twintig gld. boete ot tien dg. Een duur recept tegen loslippigheid. ONTWIKKELINGSAVONDEN in lokaal „Den Burg." We herinneren er aan, dat de heer Remmers vanavond over de beteekenis van de K.P.M. voor Ned. O.-Indië spreekt en de jongelui zal meenemen op een reis door onze schoone Archipel, zoo afwisse lend, zoo boeiend en leerzaam, dat gewis op groote belangstelling mag worden ge rekend. De aanvang is bepaald op acht uur PRECIES. Dit moet wel, omdat een heel groot aantal lichtbeelden zal worden vertoond en de reis niet te veel na 10 uur mag eindigen. Dus: op tijd, jongens. NAAR SPROOKJESLAND, Een feestmiddag voor de jeugd. Dat be looft de middag van Zaterdag 27 Nov.- voor de kinderen van onze ABONNEES te zijn: een reis door sprookjesland, met boot en vliegmachine, naar bosschen en bergen, naar kabouterstad en elvenwoud. Reisgeld TIEN cent. Wanneer kaartje koopen VANDAAG liefst, want de zaal stroomt vol natuurlijk, (zie adv. in le blad, binnenkant). Men maakt een kwade zaak met EB schijn van onrecht nooit goed. Vondel. en dus buitenspel. Tot de rust wegen de ploegen tegen elkaar op. In de 2e helft' pakken de gasten direct flink aan en wet ten ze gevaarlijk te worden. Na goed aan geven scoort C. Zuidema voor De C. en weet de stand op 1—2 te brengen, waar-! na T. de aanval weer onderneemt. Maar nu weet de verdediging van C. van geen) wijken. Hard wordt er gewerkt en we verwachten, dat T. 2 de gelegenheid voor gelijk te maken, niet zal krijgen. Toch ge lukt het, als bij een scrimage de bal in, de doel mond blijft zweven. Een T-speler kopt in en de stand is gelijk. Ben Beum-, kes weet door tijdig uitloopen eenige ge vaarlijke aanvallen te onderscheppen, (u het laatste dreigt een misverstand De C. nog aan een doelpunt te helpen, maar nog juist wist T z'n fout te herstellen. Met ge lijke stand Kwam het einde, waarover' r. 2, gezien haar spel van vandaag, niet behoeft te mopperen. Scheidsrechter Au- gusteijn had het niet gemakkelijk. Doordat BKC 2 verloor is nu Watervo gels 2 in de running gekomen. Oppassen Texel 2. Uitslagen in deze afd.: JVC 1 BKC 2 3-2; Helder 4-Waterv. 2 1—2; Texel 2De Cocksdorp 1 22. De stand is nu: Texel 2 7 5 2 0 28—11 12 Waterv 2 7 4 1 2 23—10 9 BKC 2 7 3 2 2 15— 9 Tex. Boys 7 3 1 3 23—16 7 JVC 7 3 13 13—12 7 De Cocksdorp 6 2 2 2 1515 6 Helder 5 7 1 1 5 7—37 3 Helder 4 6 1 0 5 10—24 2 Texel 3 wist met 60 aan haar op dracht te voldoen van Atlas 3 te winnen. Goed gedaan. Nu klaarmaken voor de groote strijd in Oosterend. De stand is hier: Oosterend 6 6 0 0 468 12 Texel 3 6 5 0 1 51—13 10 HRC 8 5 3 0 2 20—13 6 Helder 7 6 3 0 3 22—47 6 Atlas 5 1 0 4 12-25 2 Water.. 3 6 1 0 5 19—30 2 Held. Boys 2 6 1 0 5 12—48 2 Trainen Donderdagavond. Denkt er om dat de Toopoefening ook op de Weg gehouden kon worden. Neemt! dus schoenen mee. Adspiranten. Texel A speelde om 12 uur tegen TexBoys A. Jongens, wat is jullie spel achteruitgegaan, werkelijk heb ben verschillende kijkers met een spijtig gevoel 'dit te kennen gegeven. Hier moet toch weer verandering in komen, tenmin ste als er a.s. zomer weer eens 't een ofi ander programma moet worden vastge steld. Met 61 werd gewonnen, hetgeerf voor de Boys ook al niet complimenteus; genoemd kan worden. Toch zit daar meer geest in. De tegengoal kwam uit een mooi schot van de linksbuiten, dat ons echter voor Siem wel houdbaar leek. Trainen adsp.: Woensdag half acht jongste klasse; Maandagavond de groote ren. Vermoedelijk wordt binnenkort een ledenvergadering gehouden. We vragen daar nu reeds uw aandacht voor. De op roeping volgt spoedig. Ieder behoort dan present te zijn. Zie Zaterdag T.C. Texel 2 gaat Zondag naar JVC 1. Zie in volgend nr. overVoetbaljaar - boekje. D.D MIDDENSTANDERS. Een abonnement bij O N.V. PROVINCIAAL BELANG. 9 Handelsinformatie- en Incas- O sobureau voor de Midden- 9 stand, opgericht 1864, biedt 9 in deze tijd groote voordee- len. 9 Een volledig prospectus, Q 9 waaruit zulks duidelijk blijkt 9 met een ex. van de 14-daag- Q sclie zeer verzorgde courant Q 9 wordt op scliriftelijke aan- Q vrage p.o. verstrekt. N.V. PROVINCIAAL BELANG, Q Amstelstr. 14, Tel. 32000 (6 lijnen) Q AMSTERDAM C. O Voor Middenst. Fed. en Bonden Q O kan een speciale overeenk. getrot- feu worden. O NAAR ARUBA. Naar men ons meedeelt, zal de heer J. Smit zich 10 Dec. naar Aruba (W.-lndië) begeven teneinde daar als chauffeur m de missie werkzaam te zijn. Tevens zal hem daar het onderhoud van diverse ge bouwen worden toevertrouwd. HET ONGEVAL OP HOOGEBERG. In de toestand van Wim Schaatsenberg is eenige verbetering gekomen. Van bevoegde zijde deelt men ons thans mee, dat nader onderzoek heeft uitge wezen, dat NIET met zekerheid kan wor den vastgesteld dat de heer H.K. aan de verkeerde kant van de weg en zonder licht reed. ST.-M1COLAASFEEST. Het St.-Nicolaasfeest voor de leerlingen der Nutsbewaarschool wordt Zaterdag 4 December gevierd. Het Bestuur werd door iemand, die onbekend wenscht te blijveny in staat gesteld, dat feest in Pen's zaal te orgar.iseeren, zoodat de spelletjes ge heel tot hun recht kunnen komen en aan meer belangstellenden plaats kan worden geboden, dan vroeger het geval kon zijn. DE SPOOKTREIN WACHT. De U.D.I.-trein is vrijwel gereed voor de reis, waarvan het vertrek op Vrijdag-, a.s. bepaald is; voor de reis met voor de reizigers onbekende, maar in elk geval in teressante bestemming. Instappen: ir.< Pen's zaal. Liet trein-personeel bestaat voor deze tocht uit de dames Room-Wil- keshuis. Van dei Meulen-Flens, Bakker- Zuidewind, mej. G.Dijt en de heeren S. de Waal, P.Fehrmann. C. v.d. Kooij, G. Bakker, A. de Wilt, l.Vlessing, H.Room, A. v.d. Meulen en J.Dekker. Zij staan ons borg voor een genoeglijke reis en voor behouden aankomst. Wie nog geen kaartje kocht, haaste zich. ZUIDERZEE-STEUN, Maar niet voor de visschers benoorden de afsluitdijk. Zooals bekend heeft de Tweede Kamer in haar vergadering van 12 Maart 1. z.h.sf. een conclusie aanvaard omtrent het adres van D.Vlas alhier en drie anderen, waarin de regeering werd uitgenoodigd de Zuiderzee-steunwet ook toepasselijk te verklaren ten aanzien van de visschers, die hun bedrijf uitoefenen ten noorden van de afsluitdijk. De tegenwoordige Mi nister van Waterstaat heeft thans aan Je Tweede Kamer een afwijzend antwoord doen toekomen. De Minister verklaart, dat het voor de hand ligt, dat men, wat de Zuiderzee steunwet betreft, de afsluitdijk als grens van de Zuiderzee heeft genomen. Ook al zou aan de Zuiderzeesteunwet een rui iner strekking worden gegeven, dan dient opgemerkt te worden, dat voor wat de wiervisscherij betreft, geen rechtstreeksch verband tusschen de Zuiderzeeafsluitirg en de achteruitgang van deze visscherij is aannemelijk gemaakt. Ook voor gewone visschers benoorden de afsluitdijk is naar de meening van de minister niet aange toond, dat de achteruitgang van hun be drijven in eenigszins beteekenende mate aan die afsluiting kan worden toegeschre ven, zoodat ook voor hen dezelfde con clusie geldt als voor de wiervisschers. Tenslotte deelde de minister nog mede, dat op de belangen van de betrokken visschers nog in het biezonder de aan dacht is gevestigd van het departement, dat de visscherij-aangelegenheden be handelt Schrale troost. Een harde en droevige tijding. Hebben we ons dan lekker gemaakt met een doode musch? Het laatste woord zal 'hierover zeker r.iet gesproken zijn. ®®SLT2ï®®®® SI ®®9®®®ffi®®8 EB Hoe hooger opgehaald, 5 EB Hoe meer in 't nijdig oog, 31 Si Hoe min van windvang vrij. Ég Vondel. Men rlir.ge zever OORD Gister van Cal langst hting ;e vee' bijee im, wj tte ho arden de ordee een aakt. I :elen i in een »oral i - Bi a de atheffi ic. ka laanda - Sc artij v 7t - Di i de et bes - D ond e •enbor en adi oor d< orlogs :n vo< oorts trook ijk de rede t ;en na [eestdi Ier aa oren. len a at oonsti ïaar z Tsjetsj Nankii de co: itelsbl; Duitse passa| grafisi JAf (b.v.) van 9 112 c. G< N. f bedr dit Grac dam 3 m

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 6