m NELLIE. ONS FOTOHOEKJE. ~W 7XW W7— 24 BB 5 Mikt,. V TT No. 45. JAC. VAN HEERWAARDEN. Jacob werd 16 Sept. 1937 dertien jaar. Hij woont in Ever- stekoog. VOOR DE VROUW. VRAGEN. Abonné's mogen vragen stellen. Die vragen worden nier opge nomen en zoo mogelijk beantwoord. Red. KAMERPLANTEN J. B., W'waard. De ontsierende vlek ken op de bladeren van uw CLIVIA, die! de plant ziek maken, worden veroorzaakt doordat de plant te koud en te vochtig staat. Mej. J. van L.D. te O.: GLOXINI A'S vormen een onderaardsche knol. Ze verlangen een lichte standplaats, weinig, of geen zon, daar de bloemen anders te kort bloeien. Matig vochtig houden. In het najaar geleidelijk minder water ge ven. De plant STERFT DAN AF. 's Winters GEHEEL DROOG IN DE POT bewaren. Behoeft dan geen licht, doch niet op te koude plaats bewaren.i In het voorjaar warm en licht plaatsen en weer gaan gieten. Loopt ze weer flink) uit, dan nieuwe aarde geven: bladgrond, oude mestdeelen, turfmolm en wat scherp zand. De oude kluit goeddeels verwijde ren. Men kan ook verplanten vóór de plant weer uitloopt, doch dan met water de eerste tijd voorzichtig wezen. In de groeitijd nu en dan vloeimest geven. RECEPTEN. WARME BESCHUITPUDDING (4—6 personen.) Vijftien groote beschuiten, een ons bitterkoekjes, 75 gr. suiker, halve L. melk, 60 gram boter, 125 gr. rozijnen en krenten, 30 gr. sucade, 30 gr. snippels, 2 eieren, driekwart dL. rum. Rasp de beschuiten en maak de bitterkoekjes zoo fijn mogelijk. Roer de boter tot room, klop de eidooiers met suiker, voeg er de beschuiten, bitterkoekjes en daarna de boter bij. Dan de melk, vermengd mfeti rum, er bij gieten en tenslotte de rozij nen, krenten, sucade en de snippers. Roer deze massa plm. 5 min. goed door elkaar. Klop het eiwit zoo stijf, mogelijk en roer het er luchtig door. Bestrijk een. puddingvorm (voor warme pudding) met wat boter, vul hem met het mensel en laat de pudding twee uur koken. Daarna even laten drogen; tenslotte op een voch-, tige schotel storten eni warm opdienen. Geef er warme bessensap of andere vruchtensaus bij. FEUILLETON DE NIEUWE MODE Over het algemeen kunnen we met de mode-creaties van dit seizoen tevreden zijn. Het overdnevene: de al te korte rok, is verdwenen en voor het avondtoiletjd is zelfs de rok, die tot de grond reikt, weer modem. Ontegenzeggelijk is de nieuwste mode weer meer vrouwelijk en dus charmant. Dat mag ook worden ge-' zegd van de kleuren, die beschaafd en niet opdringerig zijn. Marron, konings blauw, groen in diverse mooie nuances, ook wel in combinatie met bruin en zwart zijn nu de modetinten. Voor avondklee- ding zien we ook veel de combinatie zwart-wit, zwart-rood en bruin-wijnrood, terwijl voor dit doel velours chiffon, ve lours panne en zijde wel de voornaam ste stoffen zijn. Voor kantoor of wande ling wordt hoofdzakelijk gebruik gemaakt van wollen stoffen, die ook weer wat sportiever kleeden en weinig garneering vragen. Hebt u er op tegen als ik rook vroeg hij en toen ik even mijn hoofd schudde stak hij een sigaar op. Het is een pret tige streek, woont u hier graag? Ik heb hier mijn heele leven ge woond, zei ik, en vind het hier heerlijk. Dat spreekt, zei hij. En zou u hier niet graag vandaan gaan? Och, dat weet ik niet, antwoordde ik weer. Ik schonk nauwelijks eenige aan dacht aan zijn woorden, die mij in het geheel niet interesseerden. Ik voel er wel wat voor om hier een huis te koopen, zei hij peinzend. O, ja? zei ik met een onverschillig heid, die, naar ik vrees, min of meer aan onbeleefdheid grensde. Hebt u nog geen eigen huis in Engeland? Ja, antwoordde hij. Drie vier. .ja, ik geloof vier. Dit antwoord verbaasde mij zoo, dat ik hem onwillekeurig aanzag, totdat het mij plotseling in de gedachten schoot, dat hij onmetelijk rijk was; het kon dus heeL goed, dat hij zich zijn eigendommen niet KANTOORJURK A 275, van b. v. grijze of bruine wollen stof, gegarneerd met sjaal, knoopen en stiksel in rood en groen. De gladde rok heeft achter een uitspringende plooi. De ceintuur is een rechte reep van 80x12 cM. en wordt met een gesp gesloten. Benoodigde stof 2.40 M. van 130 cM. breed. Patronen ver krijgbaar in 92 en 100 cM. bovenwijdte, Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluiting van hel bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. 't Nieuwe Modeblad: meest gelezen damestijdschrift van ons land; 6 nrs. pei 3 mnd. f 1.20. Per post 11.50 NUTTIGE WENKEN. Wasdoek behoudt zijn frissche kleur wanneer we het geregeld schoonmaken met een lapje, dat in melk gedoopt is. Een kraagje of jabots kan men stijven in suikerwater (ongeveer één ons suiker op één liter water. Is de schoensmeer hard en droog geworden? Voeg er enkele druppels azijn aan toe. Perkamenten lampekappen worden schoongemaakt met zacht broodkruim. Men wrijft hiermee de lampekap voor zichtig af. |||||Jlllllllllllll!llllllllll]!llllllll!!lllll!ll!!lllllllllllllll!I!lll!lllltlllll]!ll!llll!|||||| millllin!llllllllllltllllllllllllltlllll|||||| llllllllllllll VOOR DE JEUGD. l||||||l!l!i||||!ll||!l|||||||| lllll|lllllll!lll"llllll"llllllllllllllllll"lll!lllllllllllllllllll!!!lllllllltll"lll"IHllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllljl V i L( 'j. i precies herinnerde. Ja, sprak hij verontschuldigend, Dat komt zoo: als ik voorbij een land goed rtjO, dat mij aanstaat, dan geef ik mijn secretaris opdracht te trachten het te koopen en dan vergeet ik later dikwijls om er eens heen te gaan. Ik lachte en vroeg: Doet u in andere landen ook zoo Ik heb eigendommen in verschil lende deelen van Europa, antwoordde hij In Duitschland en Frankrijk bijvoorbeeld. Ook heb ik een villa aan de Arno in Italië. Bent u daar wel eens geweest Nog nooit. Ik ben er zeker van, dat die streek buitengewoon zou bevallen, merkte hij op. Het is daar zeer mooi. Dat zou U onmiddellijk met me eens zijn, als U daar eens doorreisde. Misschien wel, gaf ik toe, geamu seerd door de wijze, waarop hij mijn smaak voor natuurschoon dacht te kun nen beoordeelen. Maai- ja, vervolgde hij, het is na tuurlijk heel goed mogelijk, dat u aan: de streek hier de voorkeur geeft. Ik ge loof toch, dat ik hier maar een huis koop. Zeker om er nooit meer naar om te kijken, merkte ik op, alleen om maar; iets te zeggen, want het was me totaali onverschillig, hoe hij zijn kooplust wilde botvieren. Neen, zeker niet. Ik zou hier juist heel dikwijls komen, zei hij snel. 75. Daar hoorde Klaas de brandweer- bel, die zijn vader altijd luidde. Hij daalde de trappen af en nam de lan taarn weer mee. NIEUWE PRIJSRAADSELS. Beste Jongens en Meisjes. De oplossingen van de vorige negen raadsels kunnen Maandag 22 Nov. nog worden ingezonden. Hier oegin ik alweer met een nieuwe reeks: 1 Welke naam maak je van deze let ters? Ieder spreekt er van: SIES RA KLANT. 2. Ik ben een plaats in Gelderland 2 3 10 4 is een vloeistof. 6 9 10 is iemand met veel geld of goed 4 1 5 5 is een getal. 8 9 7 is iemand, die slim is. (met de cijfers worden de letters aan geduid, dus: 8e, 9e 7e letter: iemand, die slim is.) 3. Zoek uit deze zin de naam van een dier: Ik zal moeder een boek vragen. (De letters van die naam staan hier NAAST elkaar. Inzenden na no. 9. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. DE DRIE GLAZEN. Hier is de oplossing van het vraagstuk van vorige week: Eerst de glazen 23 omkeeren; dan 13; tenslotte 23. Dan staan ze alle drie onderste boven. WAT MOEST HET WORDEN? Op deze vraag van vorige week luidt het antwoord: een kangeroe, een buidel dier, dat voornamelijk in Australië voor. komt. Het dier heet buideldier naar de buidel, welke de wijfjes aan de buik dra gen; daarin vindt het jonge dier een schuilplaats. Dit is maar goed ook, wan tl van de reuzen-kangeroe, die wel 100 Kg., zwaar wordt, weegt het pasgeboren jong. maar60 G. De achterpoten en de staart zijn sterk ontwikkeld. Met deze drie lichaamsdelen beweegt het dier zich met grote sprongen voorwaarts. WIST JE DAT? De koopvaardijvloot van de wereld omvat ongeveer 67 millioen ton, waar-, van 20 millioen ton Britsche schepen. De parelvissers van de Zuidzee worden niet alleen bedreigd door haaien en inktvissen, maar ook door de reuzen- mossel, de Panua, die h^ar schalen als: een tang om de handen of voeten knijpt./ Het gevolg is4 dat de duikers zich dan' niet meer kunnen losrukken en verdrinken. Toen deed hij een haal aan zijn sigaar en vroeg hij Hoe vindt u het in Londen In Londen Dat weet ik niet, ik ben er tot dusverre nooit langer dan een paar uur geweest. Zou u niet denken, sprak hij weer, dat het aardig zou zijn een huis in Lon den te hebben, om er eens een seizoen mee te maken Och, seizoen of geen seizoen, dat doet er niet toe. Ik zou inderdaad wel' eens een paar maanden in Londen willen wonen. Wanneer u daar eerst maar wat kennissen had en in zekere kringen was geïntroduceerd, zou u het zonder twij fel buitengewoon prettig vinden. Wc kennen niemand in Londen ten minste niemand, die zich in de door' u bedoelde kringen beweegt. Ik zou er met dat plan dus niet heen be hoeven te gaan. Ik dacht, begon hij weer, maar hij kon zijn zin niet voltooien, want kapi tein Trafford stapte op ons toe en vroeg' Miss Nellie, wenscht u nog even te wandelen, straks gaan we vertrekken. Met een zucht van verlichting wendde ik mij om, maar ik had buiten de waard gerekend. Mr. Fishe meende zeker, dat de uitnoodiging ook tot hem was gericht en zoo onderging ik het twijfelachtig genoegen, geflankeerd door twee heeren een wandeling te mogen maken 'Ik kreeg het gevoel, dat ze, wanneer ze in het 76. Onderwijl woedde de storm ncv steeds. Klaas rende naar de brand, die| niet weinig aangewakkerd was. arme apotneker Nagelkruid. Eg Wat heden wordt geloofd, werd jï 51 gisteren misprezen. Vondel. J I OM ZELF TE MAKEN. Waarvan? Van pijpreinigers die in iedere sigarenzaak voor weinig geld tel koop zijn. Fig. 1. Een giraffe; fig. 2. laat zien hoe je moet beginnen. Voor dal romp gebruik je drie van die pijpreinigers.l Een vierde wikkel je er omheen. Op een[ dergelijke manier maak je de kop. bezit waren geweest van een degen, el-I kaar te lijf zouden zijn gegaan. Aange zien echter dergelijke wapens in het ge wone leven tot het verleden behooren, be paalden zij er zich toe, elkaar van tijd tot tijd een woord toe te voegen op een toon van uiterst koele beleefdheid. Ik vond de stemming zoo gespannen, dat het genot van de wandeling er voor mij al spoedig af wasj na korte tjjd stel de ik daarom al voor, maar terug te kee- ren. Het was voor mij een ware verlichting, toen we eindelijk voor mij had het al te lang geduurd weer bij de anderen terug waren. De gasten verzamelden zich langzamer hand rond de rijtuigen, om weer huis waarts te gaan. Algy, die nu niets meer had te eten, stond met de grootste be langstelling bij de paarden. Een mooi beest, kapitein Trafford, zei hij en hij wees naar de onrustige mer rie, die de knechts bezig waren voor de dogcar te spannen. Ja, een pracht paard, gaf de kapi tein toe; hij vroeg nog: Voel je er wat voor, het te men nen Algy toonde zich daarover bui tensporig verheugd. Wij stonden een weinig verwijderd van de anderen, die inmiddels druk be raadslaagden, in welk rijtuig ieder plaats zou nemen. (Wordt vervolgd.) CURSI De l is Don eespro ten, gi belang plaats de we les kan BOE daar Ooster zal da bouwsi Maand practis zorge De doende gaan. Vooi deelna leeraar nog n bekenc begint. VALSl We heer V Rijksp' Nederl aldaar, komt i werp. de dat dracht cembei Het avond, intern; ervarir een al een sc trekkir belang Hou Evei evenal Lubins der SI met C< alleen - Wii slinkei we in komen zoen Schelv moede report alleen drag - ONTV Ook flink woord H. C. de K. Konin: dische Die Reinm hij dei seur, kost g gelui elkaar terspo zoo al bouwe te bev Daa niet n het uil bijdro' waarv door tempo denrijl kleine Guine leeftiji allen Nan Joh. 1 dank. de eer Van li op Sc Voc missie Boer, meute (proz; denda De druk zijn v 16 jaa

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4