.-li*3 NELLIE. <5 ONS FOTOHOEKJE. !5r ~t Ja. a*c cTa c'ó, IË'X I r 5rijn <5 No. 49. LINIE VOS Jd. Linie wordt 16 Mei 1938 tien jaar; zij woont aan de Waal- derweg. VOOR DE VROUW. DE NIEUWE MODE JAPON VOOR A.S. MOEDERS. VKK 2110. Ze kan later op gemak kelijke wijze veranderd worden. Aanbe volen wordt een wollen stof met weinig opvallend motief. Voor een gekleede ja pon b.v. wollen georgette en crêpe weef sel. De shawlkraag, die langs de linker zijde van de hals loopt, gaat van de rechterschouder af over in een ruimiei volant-revers, die tot de taille doorloopt. Door een zeer diepe onderslag is liet. mogelijk, de japon, naar gelang dit noo- dig is, meer ruimte te geven. Om hei midden, waar de loshangende rok met een groote drukknoop sluit, wordt een smalle ceintuur gedragen. Patronen a 35 ct. m de maten 40—424446. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. FEUILLETON 31 ffi tg Verzamel uw uitknipsels in ons fg jg plakboek, groot 24 bij 32 cM.; in gF jg stevig omslag160 blz.met alfa- jg jg bet. Prijs voor abonné's slechts j£ jg 35 cent jg 93 - Maar, vervolgde ik langzaam, ik be grijp niet, hoe u dat kan helpen. Het feit op zichzelf niet, Nellie, zei hij. Verward keek hij om zich heen. Maar er was toch nog sprake van geld. Hoe was dat ook weer O ja, mr. Fishe zei, dat hij een groot bedrag ik meen vart twintig duizend pond op jou zou vastzetten en bovendien nog een even groot bedrag geheel vrij tot je beschik-i king zou stellen. Hij was van meening, dat je dit dan wel op de juiste wijze' zou weten aan te wenden. Dus aan u geven. Daar had hij volkomen gelijk in. Dus dus je begrijpt het vroeg mijn vader. Het was me eerst niet erg duidelijk. Ik kreeg eerst het idee, alsof hij ons wilde omkoopen, maar eh - daar mogen we niet aan denken. Daar is natuurlijk geen sprake van. Mijn kind is geheel vrij om „ja" of „neen" te zeggen. Niet waar, Nellie Ja, stamelde ik; Geheel vrij. KAMERPLANTEN De gewone Fuchsia potplant is niet winterhard. Ze zal buiten bevriezen. En worden wel winterharde Tuinfuchsia's, volle-grondsplanten, in de handel ge bracht. De vetplant Echeveria secunda glauca. zeer zonnig kweeken. 's Zomers liefst buiten plaatsen, des winters heel koel houden en in die tijd heel spaarzaam, gietwater geven. NUTTIGE WENKEN. Groente, die in een stoompan ge kookt wordt, behoudt alle waardevolle bestanddeelen en wordt, nadat ze gaar is, met een stukje boter, of zoo noodig op andere wijze gestoofd. Rauwe geraspte aardappelen, die men b.v. voor koekjes moet gebruiken,, kleuren dikwijls roodachtig, wat men kan voorkomen, door er onmiddellijk na het raspen bloem over te strooien. Zelfs geïsoleerde handvaten van aluminiumpannen worden bij verhitting van de .pannen vaak heet. Men kan dit' voorkomen door tusschen pan en hand vat een kurk te klemmen. RECEPTEN. APPELPANNEKOEKEN- half pond bloem, 1 ct. gist, schraal halve L. (4 klei ne theekopjes) lauwe melk, halt afgestre ken eetepel zout, 2 a 3 zure appelen (af hankelijk van de grootte), een hoeveel heid boter, ongeveer 2 afgestreken eet lepels suiker. Bereiding: Meng in een diepe schaal de gist aan met langzamerhand iets meer1 dan de helft van de lauwe melk; strooi er het zout en de bloem bij en klop alles tot een dik, glad beslag; verdun het vervol gens geleidelijk met de rest van de lau we melk, roer er de gesnipperde ap pelen door en zet het beslag dichtgedekt op een lauw plekje (b.v. in een teiltje warm water) te rijzen, ongeveer 1 uur. Verwarm in de koekepan een flink stukje boter, schep er eenige lepels beslag (een derde ongleveer) in en bak de koek opi een niet te fel vuur aan beide kanten' mooi bruin en door en door gaar. Bak' op dezelfde wijze de rest van het beslag' Er komen zoo drie flinke pannekoeken, uit. Bestrooi ze voor het opdienen met' suiker. OM ZELF TE MAKEN. Je ziet in bloempotten wel eens stokjes staan, welke de plant of de bloemeni rechtop moeten houden. Hier zijn een paar aardige dingen getekend, die je van. een kurk, houten kralen, een paar stokjes, veertjes en dunne plankjes maken kunt. Een aardig kleurtje geeft daar een vrolijk uiterlijk aan. lljllliiiriiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit ||||||:iuiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiii!iii|||||| mnamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNillllll linillütlill'llllllllllllllllll VOOR DE JEUGD. lllllllllllllllllldlIUIIIIlllllllllllUllllllllllllllli lllllHlllllllllllllllllllllllllllllllllllll f-S./c 83. De arme Klaas viel flauw in de armen van zijn vader. Hij had zich ook wel erg ingespannen. Maar de kanarie was gered. VERSTOPPERTJE. Je kunt met dit spel veel plezier heb ben. Je verstopt een briefje met „no. 1" op de woonkamer. Op dat briefje moet' staan, waar in de slaapkamer b.v. no. 2 te vinden is. En op briefje nb. 2 moei! staan, waar in portaal of gang of keuken no. 3 ongeveer zit. En op no 3 schrijf je, waar „de schat" verborgen is. Deze schat bestaat b.v. in een zakje bonbons of een reep chocolade. Een spel, dat lang en prettig bezig kan houden. DE PRIJSWINNERS. De oplossingen van de raadsels van 2027 Nov. en 4 Dec. wanen: 1. Sinter klaas. 2. Winterswijk. 3. Ree of Zalm. 4. Brugwachter. 5. Beer, peer. 6. Petten 7. Stoel, staal. 8. Mees. 9. Sinterklaas. Briefjes ontvangen van Aagje Pool, Jan- ny Pool, Nelly Bakker, Cor Bakker, Frouwke Rab, Hetty Roeper, Corrie Witte, Karei Roeper, Annie Barhorst, Dirk Krijnen, Henk Flens, Rika Bakker, Luit Bakker (Jammer, Luit, dat de sneeuw, waarnaar je zo verlangde, niet gekomen is. Volgende keer beter). Corric Bakker (Prettig hoor, dat je met St. Nic zo- goed bedeeld bent. Over die aardbeien teleurstelling zal ik proberen heen te komen). Piet Kok, Wim v. Heer waarden, Nico Eelman, Annie van Heer- waarden, Annie Zijm, Reinie v. Heer waarden. De boeken werden bij Iot.ng toegekend aan - Je moet er maar eens over na denken, kind. Je hebt eenige dagen be denktijd. Hij schijnt erg op je gesteld te zijn. Het gebeurt alles zoo onver wachts. Ik weet niet, wat ik er van moet zeggen. De toestand van mijn vader weerhield mij er van. Anders was ik in staat ge weest om te lachen te lachen om de, dwaasheid, die ik zooeven had vernomen. Hebt u mij alles verteld vader ?ls er niets anders Neen, niets, antwoordde hij op een vermoeide toon. En hij vervolgde: Hij spraic alleen ook nog over Algie en ovel de universiteit; ook over Vally - njeTi groote waardeering. Hij had het nog over ander geld, maar ik kan het mij niet meer herinneren. .Wat is er ook weer ge beurd O ja, wij zijn geruïneerd door mijn schuld. Ik wist mijn vader te overreden te gaan slapen. Nadat ik hem naar zijn kamer had gebracht, ging ik moedeloos en wanho pig naar mijn eigen vertrek. Het ver zoek van Mary om nog iets te eten, wees ik nadrukkelijk van de hand. Ik hui verde en was door en door koud veel kouder dan toen ik in de stroomende regen van Dorlev Cross naar huis reed. Mijn hersenen wilden niet meer werken. De gebeurtenissen van de dag waren te overweldigend geweest. Ik had misschien een half uur lang voor mij uit zitten staren, toen er lichte voet stappen weerklonken; de deur werd ge opend en Vally trad binnen. Ze kwam op mij toe en legde haar hand op mijn schou der. Lieve Nellie, begon ze. Ik keek niet eens op. Haar komst in teresseerde mij niet. Heeft vader met je gesproken, vroeg ze. En wat was er, Nellie We zijn geruïneerd. Geruïneerd herhaalde zij. Ar me vader. Arme Vally, bedoel je zeker, merk te ik scherp op. Het is erg voor ons allemaal, zei ze kalm. We zullen er allemaal onder,1 te lijden hebben en Algie wel het meest) Ik keek haar nu aan en trachtte van haar gezicht af te lezen, waar ze nu op aanstuurde. Ik wist, dat ze met een zekere bedoeling op mijn kamer was gekomen» Arme jongen, zei ze. Voor hem is het heel erg. Wij, meisjes, och, vviji hebben altijd nog wel een kans maar! hij. Nu kan hij natuurlijk niet gaan stu- deeren; op een of andere manier zal, hij zijn brood moeten zien te verdienen, En hij was nogal zoo blij, dat hij het ko mende seizoen naar de universiteit kon. Arme Algie. Ongeduldig bewoog ik mij op mijn stoel. Waarom sta je Algie zoo te bekla gen, vroeg ik. Waarom spreek je niet A' Ar S4. Daar kwam iemand met een flesje. Daar moest Klaas aan ruiken. Toen kwam hij spoedig bij. Vrouw Na- gelkruid nam hem mee. AAGJE POOL, 11 j., Den Hoorn. WIM VAN HEERWAARDEN, 7 j„ De Koog. HENK FLENS, 9 j„ Eierland. Hier volgen nieuwe raadsels: 4. Ieder spreekt er van. Je vindt hier de letters van het woord: KETFRETSES. 5. Vul eens in: FI flinke maat. B niet recht. Z om te drinken. 6. Je spant mij voor een wagen. Een letter er bij in mijn naam en je zet mijl thuis in 'n kast. Ik heet IN HET KERSTNUMMER. In het Kerstnummer, dat Woensdag verschijnt, komen mooie prijsvragen, waar aan jullie kunnen meedoen. Ook een kleurwedstrijd. Doe je best, hoor. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. OM TE PROBE REN. Om na te gaan, of het materiaal wel deugt en tegen zware luchtdruk b.v. be stand is, worden vliegtuigen tegenwoor dig in z.g. windtunnels beproefd. Hier zie je zo iets afgebeeld. Door de tunnels worden met behulp van machtige venti< lators krachtige luchtstromingen veroom zaakt. Daar wordt het vliegtuig, nu van voren, dan weer van achteren of van op. zij aan bloot gesteld. Zulke proeven zijrf leerzaam. ronduit? Je weet je weet, waarom mr. Fishe vanavond hier is geweest. Mijn woorden troffen doel. Haar ge laatsuitdrukking verried haar. -- Je hebt aan de deur staan luisteren, vervolgde ik bedaard. - En als ik het nu eens zou weten zei ze brutaalweg. Denk je soms, dat ik het je in verband daarmee lastig kom maken Je weet dus, dat hij mij als zijn vrouw wenscht, en dat hij heeft beloofd twintigduizend pond ter beschikking te stellen Was het twintigduizend pond?vroeg zij, terwijl haar oogen schitterden. Dat heb ik hem niet hooren zeggen. Ik glimlachte, nu zijzelf het bew ijs gaf, dat ze het gesprek had afgeluisterd. Twintigduizend pond, herhaalde ze, als verkeerde zij in een droomtoestand^ O, Nellie. Wel? vroeg ik uit de hoogte. Neen, zei ze. Ik zal niets meer zeg gen, maarZij perste haar lippen op elkaar en zuchtte. Het viel haar echter te zwaai- om te zwijgen. Oh, Nellie, als je eens wist, wat voor een gelukkig meisje jij bent. Ja, antwoordde ik ijskoud. Als dat nu maar eens tot mij wilde doordringen Zou je met me willen ruilen Dacht je soms van niet? riep ze op gewonden uit. Wie zou je niet benijden? (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4