4 NELLIE. a ONS FOTOHOEKJE. m ffl m a a 11 EB 33 VOOR DE VROUW. PM 325 DE NIEUWE MODE Patronei. van de modellen in heli Kerstnummer (Woensdag verschenen) te hestellen bij 'het N. Modeblad, Kr. N. Gracht, Utrecht. Kosten: 25 ct. MIDDAGJAPON P.M. 325. Een ge- kleedc japon van b.v. angora-stof in stem mige tint, uitgevoerd in tailleur-model. Patronen in de maten 41 44 46 - 48. Kosten: 35 ct. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. 11 Verzamel uw uitknipsels in ons ffi EB plakboek, groot 24 bij 32 cM.; in gi li stevig omslag160 blz.; met alfa- gj ffl bet. Prijs voor abonné's slechts OS [1 35 cent. Ei pilllllllllllillillllllllllillllllllllillllllllll FEUILLETON Arm kind, zei ze. Je vindt mij hard en wreed, maar je zult nog wel eens an ders over mij denken, de tijd zal het Iee- ren. Dus je hebt beloofd de wouw te worden van kapitein Trafford. Nu het eenmaal zoo is, Nellie, wil ik de eerstij zijn, die je van ganischer harte geluk) wenscht. Zwijg toch alsjeblieft. Het was mij of elk van haar woorden een bespotting inhield. Neen, zei ze. Onder de omstandig heden, die wij nu meemaken, vind ik het heerlijk te weten, dat er tenminste één onder ons is ,die zich nog gelukkig ge voelt. Het zal ons allen, vader, Algy er» Addie, juist heel veel plezier doen. Zij trok mij nog meer naar zich toe en kuste mij. 'kóa nu naar m'n eigen kamer, ver volgde zij. Ga ook naar bed, Nel, en droom van je geluk. Maar heusch, je moet ook een weinig van je liefde voor mij be waren ik verdien het, al geloof je het niet. No. 50. Z1NA ZIJM Sd. Zina wordt 29 Dec. 1937 acht jaar; ze woont in de Gasthuisstraat. NUTTIGE WENKEN. - De kraag van een stoffen regenjas wordt gereinigd met water en ammoniak. Een sucdc tasch, die vettig gewor- gedoopt in tetra of benzine, den is, maakt men schoon met een watje, Zet in de kaasstolp een zoutvaatje de kaas zal dan niet beschimmelen, door dat het zout vocht aantrekt. Een pudding met eieren wordt altijd luchtiger, wanneer van de eieren hetgeej en het wit apart geklopt worden. Kleine voorwerpen van zwart mar mer worden schoongemaakt met petro leum. Een paat druppels op een wollen lapje en stevig afwrijven. Wanneer we een druppeltje glyce rine in het water doen, waarmee we bril-, lenglazen schoonmaken, voorkomen we het beslaan van de glazen bij koud weer RECEPTEN. APPELTAART. Deze taart is buitenge woon smakelijk en voedzaam: 500 a 750 gram bellefleuren (zure) of goudreinet- ten, die van het klokhuis ontdaan worden, geschild en aan dunne plakken gesne den, die op de bodem van een ingevette) springvorm gelegd worden. Klop vier eierdooiers tot schuim met 250 gram» suiker, voeg er de geraspte schil en; sap van een citroen bij en daarna lepels- gewijze 250 gram bloem die met een halt pakje bakpoeder is vermengd, ten slotte, het stijfgeklopte eiwit. Dit beslag gieten we over de appels, dat door de hitt^ van de oven vanzelf verdeeld wordt. Die, taart bij niet te groote hitte ongeveer? drie kwartier a één uur bakken. Klop 3 dL. room stijt en meng door de helft een paar druppels plantenrood. Is de taart bekoeld, dan spuiten wij met witte; slagroom strepen, naar het midden toe, waar een roset van rose room komt. Om de buitenrand komen kleine rose rozet jes. Met de overgebleven room versierin-> gen aanbrengen, hier en daar een gecon- tijt kersje tus'schen de rozetjes room. Zij wachtte nog een oogenblik, waar schijnlijk denkend, dat ik nog iets zou zeggen. Toen ik bleef zwijgen, verliet zij het vertrek. Onbeweeglijk bleet ik zitten, en stuurde onafgebroken in het vuur. In mijn hoofd heerschte één wilde warreling van gedachten, die ik maar niet kon or denen. Plotseling werd ik in mijn overpein zingen gestoord door het knarsen van het tuinhek. Lichtelijk verbaasd over het feit,, dat iemand nog zoo laat het huis verlietj ging ik naar het raam en schoot het gordijn op zij. Het was droog geworden en de maan liet zich juist zien tusschen, de donkere wolken. Ik bemerkte, dat 't onze eenige mannelijke bediende was, Ma ry's broer, die het ruwe werk verrichtte, de tuin verzorgde en boodschappen deed., Hoewel ik mij afvroeg, waar hij zoo laat nog heen moest, hield ik mij niet lang met dat probleem bezig. Andere, veel belangrijker gedachten gingen mij door het hoofd. XII. Het is verschrikkelijk te ontwaken uit een droom, die ons het bijna volmaakte geluk voor oogen heeft getooverd, om bij de terugkeer tot de werkelijkheid te, bemerken, dat de realiteit zoo geheel anders is. Dit ondervond ik, toen ik de volgende morgen gewekt werd door de zon, die in mijn kamer scheen en door het vroolijke mmiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll VOOR DE JEUGD 85. Klaas ging met vrouw Nagel- kruid mee naar een buurman. Hij was bijtijds uit het huis, want kort nadat hij het verlaten had stortte het in. NIEUWE PRIJSRAADSELS. Beste Jongens en Meisjes. 7. Welk spreekwoord wordt hier be doeld H I N A G Wat. E B 8. Een voedzame spijs: twee letters Een letter vóór de naam: ik word dan, zwart en kan beschreven worden. 9. Ik heb geen ouders. Een letter achter mijn naam en je krijgt: een stadje in N.-Holland. Ik ben een Oplossingen in te zenden vóór ot op Maandag 3 Jan. Noem er je voornaam en leeftijd bij. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. IN HET KERSTNUMMER. Daarin hebben jullie natuurlijk de kleur plaat en de drie andere prijsvragen wet gevonden. Deze drie zijn voor oud en jong. Doe je best, want de prijzen lo nen zeker de moeite. 86. Toen was de brand spoedig ge blust. Wat was het nu een rommei en wat stond die arme baas Nagelkruid nu treurig te kijken. Hij was zwaar getroffen. VOOR DE FEESTTAFEL. Naamkaartjes voor elke gast: Beno digd: wasknijpers, crêpepapier, zijdelint en wat z.g. „engelenhaar". Wie handig is, maakt deze figuren met gemak én plezier. getjilp van de vogels in de bdoinen, van onze tuin. C>c herinnering aan hetgeen: de vorige avond was gebeurd, stemde miji onmiddellijk diep neerslachtig. Bleek en vermoeid kleedde ik mij aan Voordat ik mijn kamer verliet, ging ik op de rand van mijn bed zitten en stelde mij voor hoe de mooiste dag van mijn leven had moeten zijn. Deze morgen zou mijn geliefde bij mijn vader komen om zijn toestemming te vragen voor ons hu-, welijk. In mijn verbeelding zag ik hem staan, tegenover de gebogen gestalte van mijn vader. En eveneens zag ik de vertwij felde blik van mijn vader, die zijn laatste* hoop zou zien verdwijnen. Wanneer ik met kapitein Trafford trouwde, zouden wij 'onherroepelijk geruïneerd zijn. In dien ik met Laurence trouwde, offerde ik hen allen op. Wat zou er dan gebeuren? Ons huis zou moeten worden verlaten,, misschien wel verkocht. Vally en Algy zouden een betrekking moeten zoeken, vaders rust zou wreed verstoord zijn en de opvoeding van Addie zou groote zor gen geven. En dat alles kon ik voorko men, indien ik de man, die ik liefhad,, had, liet gaan om te trouwen met Mr. Hiram Fishe. Het werd mij plotseling te benauwd in mijn kamer en ik vluchtte naar beneden. Ik verwonderde mij erover,, dat alles in huis nog hetzelfde was, dat de blinden niet waren gesloten totdat ik mij ineens herinnerde, dat er niemand dood was; alleen de hoop op levensgeluk was onherroepelijk vernietigd. Hallo, riep Algy, die net binnen kwam. Maar wat is er met jou aan de hand? Je ziet er uit als een geest^ voel je je niet goed? Uitstekend, hoor, antwoordde ik met een glimlach, die een poging mijnerzijds moest beteekenen om vroolijk te schijnen. Ga je mee ontbijten? Hij scheen het niet noodig te vinden, op een dergelijke „onzinnige" vraag te antwoorden. Vallv trad als altijd rustig en waardig de eetkamer binnen en gat mij, voordat ze plaats nam, een kus. Algy keek op bij dit ongewoon bewijs van zusterlijke liefde en floot veelbeteekenend tusschen zijn. tanden. - Ik wist niet, dat onze familie was getroTTen door een vlaag van verstands verbijstering, zei hjj ruw. Vallv .glimlachte medelijdend en nam de kou thee van mij aan, die ik haar zwij gend overreikte. Je schijnt met je kleur tevens je eetlust te hebben verloren, Nellie merkte Algy plotseling op, toen hij zag, dat ik bijna niets at. Ik veronderstel, dat kapi tein Trafford zichzelf de grootste ver wijten zal doen, als hij bemerkt, welke resultaten ons uitstapje van gisteren op* jou heeft gehad. Hij zou straks tochi komen (wordt vervolgd) Copyrighf P I 8 Box 6 CooenL ADAMSON LEENT EEN DIK BOEK

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4