Ziet onze Kerstetalage. i C. Huismans Levensmiddelenbedrijf H. W. Zege! Zegt het met bloemen Voer oud en nieuw Speciale Wijnaanbieding 30 stuks voor 11 cent. V.V.V. Mooi Texel. Hulp in de huishouding gevraagd. Holl. Mij. van Landbouw Algemeene vergadering Gezellige dagen in de Graaf's Lunchroom 2e Kerstdag Accordeon- muziek van Gebr. v. d. Laan. Boerenknecht. Friesche firma Volbeda's Zaadteelt te Drachten De FONGERS Rijwiellamp slechts f 7,70 'T FRUITHUIS Ruim gesorteerd in IV!. en A L VONK. Bloemenhuis De Orchidee. Als extra reclame 2 reiszegels extra. Wordt nog heden Sperwerverbruiker. Het biedt U groote voordeelen. Jaarverslag 1 November 1936— 1 November 1937. In het vorig jaarverslag werd melding gemaakt van enkele symptomen, welke er op wezen, dat verondersteld mocht worden, dat bij eenige opleving van de economische toestand het bezoek aan ons eiland zich in stijgende lijn zou bewegen. Met voldoening zij op deze plaats ver meld, dat deze voorspelling bewaarheid is, zóó zelfs, dat onze administrateur, de heer Fehrmann, rapporteert, dat wat het vreemdelingenbezoek betreft, het af- geloopen seizoen buitengewoon gunstig is verloopen. tiet aantal gasten is, verge leken, bij het vorig jaar, sterker toege nomen; in het hoogseizoen viel het onze administrateur vaak moeilijk vele vreem delingen, die tevoren geen pension be sproken hadden, tot hun volle tevreden heid onder dak te brengen. Eenige malen is het voorgekomen, dat de toerist geen genoegen nam met nog beschikbare pen siongelegenheden in een ander gedeelte der gemeente dan waar hij zich voorgeno men had, zijn vacantie door te brengen; mede hieraan is het toe te schrijven, dat ondanks de vele gasten, niet in alle af- deelingen van onze V.V.V. in het hoog seizoen alle pensions ten volle bezet wa ren. Verliep het voorseizoen rustig, in de vacantieweken waren in de centra van het vreemdelingenbezoek alle hotels en pensions meer dan vol; de natijd was kalm, evenals het vorige jaar. Uitgezonderd gedurende de maand Au gustus, liep het met het verhuren van gemeubileerde huizen minder vlot dan in de laatst voorafgaande jaren. Zoo waren; in Juli meerdere panden niet of slechts voor een of twee weken verhuurd. Voor de pachters van strandtenten was het seizoen niet zoo gunstig als gevolg', van het minder mooie strandweer. KAMPEEREN. De bij onze V.V.V. aangesloten kam- peerinrichtingen boekten tijdens de va-, cantie een zeer groot aantal gasten. Het aantal der in tenten kampeerenden nam, vergeleken bij het voorgaande jaar iets toe (met 101). Van de terreinenl van het Staatsboschbeheer maakten een 385-tal personen minder gebruik, zoodat een kleine verschuiving plaats vond in de richting van de particuliere kampplaatsen. In totaal werden door het gemeentebe'- stuur voor 3230 personen kampeervergun- ningen uitgereikt. Deze vergunningen wa ren meerendeels gebaseerd op de dit jaar1 in werking getreden nieuwe kampeer be palingen. Geconstateerd mag worden, dat, nadat in een enkel opzicht de voorwaar den iets soepeler waren gemaakt, de rege- ling gunstig heeft gewerkt en zij de in- IX ATEMOR1AM N. PONGERS. (Ingezonden.) Meer dan dertig lange jaren, Voeren we saam op het Marsdiep. Varen varen, steeds maar varen, Was het wat onze plicht gebiedt. Op de „Rengers" en de „Hav'laar', „Dageraad", „Ada" er bij Óp „Marsdiep" en „Wagemaker" Varen vóór ot in het tij. Altijd opgeruimd je werk doend' Voelen we zwaarder het gemis, In de dienst altijd je plicht doend' Zóó blijt j' in onze heugenis. JURR. BEUMKES. Oudeschild, Dec. 1937. O Alle soorten INKT, inktlinten voor ELKE schrijfmachine. O BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Tentoonstelling te Utrecht. In het Museum van Staatsboschbeheer te Utrecht is een tijdelijke tentoonstelling ingericht van een zestal schilderijen van natuurreservaten op Texel, door deschiU Ider P. J. van Boxel tijdens zijn verblijd op Texel vervaardigd. Indien men de tentoonstelling bezoekt, ziet men als eerste doek een beeld vau de Slufter aan het einde van de zomer. Het tweede schilderij geeft het Loods mansduin in de winter weer. Een volgend schilderij stelt voor de Westerduinen in de zomer, op het vierde doek ziet men de meeuwenkolonie in „Het Westen". De twee laatste schilderijen geven een beeld van de Muy in de zomer en in de winter, Het Utrechtsch Nieuwsblad schrijft met buitengewoon vee! genoegen de expositie te hebben bekeken. Zij beteekenen, aldus dit blad, voor het Staatsboschbeheer een belangrijke vooruitgang in het geven van beelden van haar natuurreservaten opi Texel. ,tot dusverre geschiedde dit met foto's. De tentoonstelling blijft tot 10 Januari dagelijks van 1012.30 en 13.3016 uur geopend Op de Kerstdagen en op Nieuw jaarsdag is het museum gesloten. We raden allen, die daartoe in de gelegenheid, zijn (oud-Texelaars, die in de buurt van Utrecht wonen), aan, deze tentoonstelling te bezoeken. stemming heeft van vele andere bezoekers eerste plaats te doen 'is Aanvankelijk om wier aanwezigheid het toch in de werd tegen de bepalingen nogal geageerd,' zoowel door kampeerders als door enkele, onzer leden, doch, naar onze administra teur verklaart, luwde deze oppositie spoe dig, en mocht het hem gelukken zoowel vele kampeerders als leden onzer vereen/ van de noodzakelijkheid van dit ingrijpen te overtuigen. Een door onze administra teur op grond van zijn ervaring gemaakte opmerking omtrent de verrrillding in het aanvraagformulier van de verschuldigde kampeergelden, zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. MUSEUM. Van het allergrootste belang moet het worden geacht, de toerist te bewijzen, dat men op Texel niets onbeproefd laat, om hem zijn verblijt hier zoo aangenaam mogelijk te maken. In dit verband kan niet met genoeg waardeering getuigd worden van de omvangrijke arbeid, die de heer Kraai verricht voor het Natuur historisch en Texelsch Museum te Den Burg. Ook dit jaar zijn de verzamelingen, in dit museum met vele en mooie voor werpen uitgebreid. Afzonderlijke vermel ding moet worden gemaakt van het groote zeehondendiorama, een 20-tal vogels, op gravingen door de heer Jb. Kikkert Nz., kaarten, uitgegeven door de Topografi sche dienst (geschenk van de Dertig Ge meenschappelijke Polders) en foto's, aan geboden door de Fam. Langeveld en Pon- ger. Tevens werd een aanvang gemaakt met de vervaardiging van een herbarium; hiervoor werd door bemiddeling van het Staatsboschbeheer de welwillende mede werking onderbonden van enkele studen ten in de biologie, die in overleg met het Staatsboschbeheer het duingebied ge ïnventariseerd hebben, met het resultaat, dat het museum verrijkt is met een kost bare en leerzame collectie van in de dui nen op Texel groeiende planten en met vele andere aanwinsten. Pensionhouders kunnen geen beter blijk geven het werk van de heer Kraai te waar- deeren,'dan door te zorgen, dat hun gaai ten ons eiland niet verlaten zonder aan dit museum een bezoek te hebben gebracht. Zij bevorderen op die wijze, dat c'e vreemdeling over zijn verblijf op Texel tevreden is en helpen de kas van het! museum te stijven, waardoor het museum bestuur in staat gesteld wordt zijn werk voort te zetten. Zooals trouwens de heer Kraai meedeelt, mag het museum zich in een toenemende belangstelling verheu gen. Maakte het vorig jaarverslag melding, van een geschat aantal bezoekers van; 2900 personen, voor het jaar 1937 magi worde i aangienomen, dat meer dan 3000 personen de verzamelingen bezichtigd, hebben. (Wordt vervolgd.) DE KOOG KIJKDAG CHR. VROUWENVEREEN. Dinsdagavond hield de Chr. Vrouwen- vereeniging haar jaarlijksche kijkdag n\ de zaal van Pension Hollandia. De voorzitster, mw. Epe, opende de bij eenkomst. Zij heette allen hartelijk wel kom en sprak haar voldoening uit over de groote belangstelling. De tentoonge stelde goederen, omvangrijk in aantal, ge maakt door de dames der Vereen., worden als Kerstpakket uitgereikt aan de kinde ren van de N.H. Zondagsschool en van behoeftige gezinnen. Na eenige zangnum mers van de Chr. Meisjesvereen. wer den Kerstverhalen verteld, welke zeer in de smaak vielen. In de pauze werd thee en koffie geschonken. Aan het slot van de avond dankte de voorz. voor de belangstelling en de wel willende medewerking van allen, die deze zoo voortreffelijk geslaagde avond mo gelijk maakten. Hierna volgde rondvraag. De avond werd met dankgebed besloten. - C.G. INGEZONDEN DE MARKT. De drukte is hier wekelijks op de markt matig, d.w.z. de aanvoer is gering. Al leen j.l. Maandag was er in pluimvee en konijnen een drukke aanvoer. Jammer ech ter, dat „markten" hier op Texel is uit gesloten. Ik bedoel hiermee, dat, wanneer iemand pluimvee aanvoert, er altijd tegen de marktcontrole gezegd wordt: „Het gaat naar de veiling". Daar wordt op grondge bied van de veiling het meeste pluimvee enz. verhandeld, terwijl een enkeling het onlangs van gemeentewege verhoogde marktgeld moet betalen. Daar de aanvoer bij de veiling groot is, omdat verschillende scharrelaars daar ook hun goed verkoopen, is het gevolg voor hem, die marktgeld betaalt, dat hij de heele dag wel met zijn goed kan blij ven staan, daar kooplui, die dit product zoeken, wegens groote aanvoer op de veiling, waar geen marktgeld wordt be taald, daar genoeg kunnen koopen. Tenslotte komt hij bij de marktgeld- betalende en dan is hij al voorzien. Hiet lijkt mij een algemeen belang, hierop eens te wijzen. MARKTKOOPMAN. Heden overleed plotseling onze ge liefde man, vader, behuwd- en groot vader de Heer AR1S EELMAN in de ouderdom van 66 jaar. Namens de familie, Wed. M. EELMAN -Boon en Kinderen. Den Helder, 21 Dec. 1937. Binnenhaven 19. Molenstraat 73 Afdeeling „Texel" op Donderdag 30 Dec. a.s. nm 8 uur in de Lindeboom. AgendaOpening Notulen Ingekomen stukken Bestuursverkiezing Rondvraag Sluiting. De heer v. d. Ban zal op deze vergade ring het nieuwe, voor de Landbouwschool aangekochte filmstrookapp. demonstreeren. HET BESTUUR DRUIP VRUE- •Kerst-kaarsen (verschillende kleuren in doos) Boekhandel Parkstraat. i'fïsssjjrw"?- D. HIN, Dijkmanshuizen Ondergeteekende maakt aan H.H. Land bouwers, tuiniers en particulieren bekend, dat hij door de alom gunstig bekende is aangesteld voor Oosterend en omstreken, als alleenvertegenwoordiger, voor de ver koop zijner prima Land-, Tuinbouw- en Bloemzaden. Gratis prijscourant op aanvraag Soliede agenten gevraagd. Beleefd aanbevelend, A. A. DE WILDE, Oosterend. S. RENTENAAR. is zijn gewicht in goud waard. Wij leveren ze U echter voor met Philips achterlicht, snoeren montage gratis. M. en A, J. VONK. Heden noteeren wij 4 pond zoete stoofappelen 5 bellefleurs 4 stoofperen 4 goudreinetten, moes Pracht present van Engeland zachtzuur, 3 pond 25 Zoete handappelen, extra 3 25 Buitenlandsche handperen p p 25 r 4 3ppele? 18 Groote Jaffa sinaasappelen 5 stuks 25 Kaapsche 25 Citroenen 6 25 Verder nieuwe noten, kastanjes, losse dadels,^doosjes dadels, tomaten, sla, enz. Beleefd aanbevelend, A. v. d. VIS. Beenpijpen en Broeken Auto- en Motorhandschoenen voor Dames en Heeren Motorkappen Handbeschermers Oorwarmers Jasbeschermers Stuurtasschen tegen scherp concurreerende prijzen. gediplomeerd Opticien V.V.O. KONINGSTRAAT 73 Den Helder. Telefoon 279. BRILLEN naar ieder voorschrift worden terstond vervaardigd Barometers „ZEISS" Prisma kijkers, „Zeiss" Punktal glazen Electrische brillen-slijperij en reparatie-irrichting Leverancier aan de Ziekenfondsen. Wilt gij Uw familie en vrienden goed gedenken. Moet gij met Kerstmis en Nieuwjaar bloemen schenken. MAAR DAN bestellen bij een speciaal adres Keizerstraat 85, DEN HELDER, tegenover de Bato v" DEN BURG OOSTEREND Bisschopwijn 37 c p fl Samos vanaf 65 Zoete roode wijn vanaf 65 Roode en witte port 90, 100, 140 Vruchtenwijn vanaf Prima advocaat Boerenjongens Vruchtenbowl Likeuren 45 c p fl enz. enz. 1 fl prima advocaat en 1 fl Samos of zoete Spaan- sche wijn voor f 1.50 Bovendien bij elke flesch wijn, enz. P. J. VAX BOXEL. GEVRAAGD: 25 c 25 25 25 f f i '*c f Meiwijn 45 98 n n n 85 85

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 8