GARAGE BOK - Kapperstr. - Tel. 338 Leesbibliotheek Hollanders in Zuid-Afrika. Krugers Wildtuin „CUTEX" HALT LET OP Reist met de PE DE expres. Wilt u comfortabel Autorijden ADVERTENTIËN Vraagt M WITTE's Roggebrood ('t beste). Garage PLANJE Tel. 707 Met radio en verwarmd. Oudste vertrouwd adres. Speciaal voor buitenritten. Huishoudster Causerie door Dr. W. G. N VAN DER SLEEN, Maandag 3 Januari 1938 in hotel „TEXEL" Irü dan naar DEN HELDER Wat er in het buitenland gebeurde in 1937. licht motorrijwiel en 2 Philipstoestellen (gebruikt) Wed. D. SCHUMAKER De allernieuwste boeken 3 prima naaimachines H.H Veehouders hun koemelk te leveren 9'2 m.M Pathé-huisbioscoop Gratis samen een dag uit met een fijne reiswagen en dan lekker eten en drinken voor niets. Die kans biedt alleen PE DE. Ie. Direct een spaarboekje aanvrage voor reisbonnen 2e. Uw boodschappen van mij betrekken. 3 reisbonnen GRATIS. 15 reisbonnen GRATIS. PE DE Waalderstraat 17 PE DE H. J. DE BRUYN—Gieles en J. DE BRUYN geven U met blijdschap kennis van de ge boorte van hun zoon HENDRIK. Den Burg-Texel, 27 Dec. 1937. Weezenstraat 48. den Helder. gevraagd te Oudeschild bij bejaarde man alleen: een huishoudster, leeftijd omstreeks 60 jaar Inl. te bekomen bij C. BLOMCz., Singel, Oudeschild. ij III III III De Kaapkolonie. uit Haarlem toegelicht met door hemzelf vervaardigde LICHTBEELDEN EN FILMS. Zaalopening 7,45 uur. Aanvang 8,15 uur. Entree 25 ct. Plaatsbespreken (niet verplicht) 10 ct. Toegang uitsluitend voor abonné's Texelsche Courant en huisgenooten. fis De nieuwste auto's V 8 staan te uwer beschikking met en zonder chauffeur. 9 Jan.: In de Vereen. Staten een em bargo afgekondigd op wapens, welke voor Spanje bestemd zijn. 11 Jan.: De Fransche vliegster Maryse Bastie verbetert het record van Jear>, Batten over het Zuidelijk deel der At lantische Oceaan met 70 min. 20 Jan.: President Roosevelt aanvaart zijn tweede ambtsperiode. 23 Jan.: Het Japansch kabinet-Hirota treedt at. en wordt opgevolgd door het; kabinet-Hajasiji. 29 Jan.: Het Trotskisten-proces in Rusland tegen Radek e.a., beëindigd: der tien beklaagden ter dood veroordeeld. 9 Febr.. Malaga door de troepen van Franco ingenomen. 12 Febr.: Victor Emanuel, prins van Napels, zoon van het Kroonprinselijk paar van Italië, geboren. 16 Febr.: Kallio tot president van Fin land gekozen. 18 Febr. Ragnhild Hveger verbetert 't wereldrecord van Willy den Ouden 400 M. borstcrawi door een tijd van 5 min. en 14,2 seconden. 19 Febr. Aanslag op Oraziani, onder koning van Abessinië. Oraziani licht ge wond. 2000 Abessijnen gevangen geno men 22 Febr. Paraguay uit de Volkenbond getreden. 23 Febr. Erkenning van de annexatie van Abessinië door de Heilige Stoel. 1 Maart: Ras Desta, de voornaamste Abessijr.schc tegenstander, gefusileerd. 6 Maart. Geboorte van Noorsche troon opvolger, prins Harald. 13 Maart. De controle door de non interventie-commissie ingesteld (Spanje) 16 Maart De Britsche staatsman Sir Austen Chamberlain overleden. 18 Mrt.Te New Londen, Texas, door een ketelontploffing een school ingestort. 455 dooden. 23 Maart. In Rio de Janeiro een straat naar Koningin Wilhelmina genoemd. 25 Maart. Toscanini 70 jaar. 2 April. Het Japansche kabinet ont bonden. Na volksstemming keert de op positie versterkt terug. 5 April. Invoering 40-urige werkweeK in Belgische diamantindustrie. 9 April. De Japansche vliegers Masaki Inoema en Kanji Tsoekagosji vliegen van Tokio in 94 uur naar Londen. Record. 11 April. Tusschentijdsche verkiezin gen in België brengen een groote over winning voor Paul van Zeeland. 12 April. Besloten tot invoering 40-un- ge werkweek in Frankrijk. 23 April. Von Schussn^gg brengt Mus solini èen bezoek ter bespreking weder zijdsche betrekkingen. 24 April. De Duitsche Gestapo ont bindt de Joodsche organisatie Bnei Brit i 25 April. Clem Sohn, „de vliegende mensch", door het weigeren van zijn parachute in Frankrijk te pletter gevallen - 30 April De Espana, de grootste krui ser der rechtschen in Spanje, door vlieg tuigen van de regeering in de grond ge boord; vijf dooden. I Mei. Autobuspersoneel te Londen m staking. Dit duurt tot 28 Mei. 0 Mei. Het luchtschip Hindenburg te l.akehurst in brand geraakt en ontploft. 35 dooden. 13 Mei. De Britsche torpedojager Hun- ter op Spaansche'mijn geloopen en ver gaan. Acht dooden. 12 Mei. Kroning van Koning Georg VI van Engeland en Elisabeth in de Westminster Abdij. 15 Mei. De Britsche staatsman Phi lip Snowden overleden. 23 Mei. John D. Rockefeller op 97-j. leeftijd overleden. 24 Mei. De stratosfeerballon van prof. Piccard juist voor een nieuwe opstijging verbrand. 24 Mei: De Parijsche wereldtentoon stelling geopend. 26 Mei: Egypte lid van de Volkenbond. 28 Mei: Prof. Alfred Adler overleden. 28 Mei. Het kabinet-Baldwin treedt af en wordt opgevolgd door het kabinet- Neville Chamberlain. 29 Mei De Duitsche kruiser „Deutsch- land" door republikeinsche vliegtuigen gebombardeerd. 25 dooden. Als wraak- maatregel bombardeert een Duitsch vlooteskader op 31 Mei de havenstad Alrreria. 31 Mei: Het japansch kabinet-Hajasji treedt af en wordt opgevolgd door kabi- net-Konoye. 31 Mei - Z.H. de Paus 80 jaar. 3 Juni. De hertog van Windsor (ex- koning Edward VIII) met mrs. Simpson in het huwelijk getreden. II Juni' Maarschalk Toechatsjefski en zeven generaals in Sovjet-Rusland 1e- rechtgesteld. II juni' Doorvoering 40-urige werk week in Frankrijk uitgesteld. 18 juni Gaston Doumergue, oud-pre sident van Frankrijk overleden. 19 Juni. Kroonprins Simeon van Bul garije geboren. 20 Juni Diie tcussische vliegers ma ken een non-stopvlucht Moskou-Noord- p ooi-Vancouver. 21 Juni: Het Fransche kabinet-Blum. afgetreden; opgevolgd door het kabinet- Chautemps. 15 Juni Duitsche Himalaya-expeditie verongelukt, 16 dooden. 22 Juni Joc Louis slaat Braddock in de 8ste ronde knock-out. 30 juni: Frankrijk verlaat de gouden standaard. 4 juli: Bomaanslag op minister-presi dent van Portugal, Salazar; hij blijft on gedeerd. 6 Juli: Dc Caledonia van de Imp. Air ways en de Clipper van de Pan-Am. Ai r- lines, twee vliegbooten maken een ge slaagde vlucht over de Atlant. Oceaan,, beide in verschillende richting ter voorbe reiding passagiersvluchten. Retourvlucht op 16 Juli 10 Juli. De eilandjes in de Amoer, die na accoora door de Russische troepen het allerbeste voor het onderhoud der nagels. Scharen, vijlen, lak, nailwater, polish remover, witte nagelpotlooden, pasta, crème „Nailoid", kaloderma, borstels, enz. enz. WED. D. SCHUMAKER. TE KOOP: T. REUVERS, de Cocksdorp. TE KOOP: waarvan een met ringspoel. Billijke prijs. Te bevragen Weststraat 16, den Burg die genegen zijn het volgende jaar aan de N.V. Zuivelfabriek „DE ONDER NEMING" worden verzocht zich op te geven bij een der bestuursleden of aan de fabriek. Bij voldoende deelname zal een auto over Texel rijden. TE KOOP: met koffer, geheel compleet, billijke prijs. Adres te bevragcji aan het Bureau van dit Blad. Wat U moet doen Niets anders dan U ontvangt bij elke gulden boodschappen Als extra reclame ontvangt ieder die voor 15 Jan. een boekje aanvraagt werden ontruimd, door de Mandsjoek- wosche troepen bezet. Moskou protesteert te Tokio. 12 Juli: Drie Russische vliegers maken een non-stopvlucht Moskou-Noordpooi-- San Francisco en verbeteren het record, lange alsxand, dat zij op 10.869 K.M., brachten. 3 Juli Amelia Earhart op haar vlucht over de Groote Oceaan vermist en nim mer teruggevonden. 17 juli: Japansche eischen aan China in verband met de anti-Japansche actie, en dc incidenten bij Wangpingsjen. De eischen worden niet ingewilligd. HET BEGIN VAN DE OORLOG. 20 Juli: Marconi overleden. 17 Juli: Het „Haus der Deutsche Kunst" te Munchen door Hitier ingewijd. Mislukte aanslag op kolonel Koe, de lei der der Poolsche nationale unie; de da der gedood. 21 Juli: President Valera door de Ier- sche landdag herkozen als president. 24 Juli: San Salvador treedt uit de Volkenbond. 25 Juli Barcelona gebombardeerd; 60 dooden en vele gewonden. 29 Juli- De jonge koning Faroek van Egypte wordt meerderjarig. Hij legt de eed van trouw aan de grondwet en zijn; volk at. 1 Aug.: Estland krijgt een nieuv.e grondwet. Peiping en Tientsin door Japanners gebombardeerd en veroverd. 4 Aug.- De Engelschman Thomas Blo wer slaagde er in het Kanaal over te zwemmen. 8 Aug.: Lebrun opende een strategische tunnel tusschen St. Dié en Selectat, waar door een snelle verbinding met het Rijn-, land wordt verkregen. 13 Aug. Het Japansche bombardement van Sjanghai ingezet. 15 Aug.: Chineesche vliegers bombar deeren bij vergissing de eigen stellingen en de internationale concessies. Duizenden dooden. 21 Aug.: De Istres-Damascus-Parijs luchtrace ter herdenking van de Oceaan i vlucht van Lindbergh door de Italianen Cupini en Paradisi gewonnen. 23 Aug.. De componist Albert Rousset overleden. 25 Aug. De Britsche ambassadeur te China, Sir Hughe Knatchbull-Hugessen, door Japanners verwond. Londen protes teert te Tokio. Santander door dc troepen van Franco ingenomen. 31 Aug. De filmspeelster Adele Sand- rock overleden. 2 Sept.: De grondlegger van de mo derne Olympische spelen, baron Pierre de Coubertin, overleden. 3 Sept.: Anti-Fransche liederen in Duitschland verboden. 8 Sept. Ragnhild Hveger verbetert de wereldrecords 440 en 500 yards vrije slag, beide staande op naam van Tini Wagner. 9 Sept. De Amerik. bokser Joe Louis wint van Tommie Farr. 14 Sept.: Oud-president Masarvk van Tsjecho-Slowakije overleden. 18 Sept.: President Roosevelt houdt een felle rede tegen de dictatuur. 28 Sept. Mussolini brengt bezoek aan Hitier. 10 Oct.: Mussolini zegt Japan moreele steun toe bij het conflict in China. 14 Oct.: Een trein te Palestina opge blazen. Vele dooden. Vijf leden van het Arabische hooge Comité gevlucht. Weer aanvallen op Joden. 17 Oct.: Asturië door de rechtsche troe pen veroverd. 19 Oct.: Liet Luxemburgsche kabinet- Bech afgetreden. Wordt opgevolgd door het kabinet-Dupong. 22 Oct.: Gijon en Aviles door de recht schen veroverd. 24 Oct.: Jean Batten volbrengt een re cord-vlucht AustraliëEngeland. 25 Oct.- Het kabinet Van Zeeland, in verband met de moeilijkheden bij de Na- tional, Bank, waacbij Van Zeeland zou zijn betrokken, afgetreden. De crisis duurt vier weken. 26 Oct.: De „Lieutenant de Vaisseau Paris" verbetert het wereldrecord lange afstand voor watervliegtuigen. 5 Nov.: Incidenten op de grens van Dominica en Haiti. 50U0 planters ver moord. De regeering van Haiti protesteert bij de Dominicaansche republiek. 9 Nov.: De Britsche staatsman Ram say MacDionald overleden. 10 Nov.- Staatsgreep in Brazilië. Nieu we grondwet samengesteld. De senaat naar huis gestuurd. De president, die moest aftreden, zal voor onbepaalde tijd aan het bewind blijven. 18 Nov.: Te Parijs en omstreken om vangrijke wapendepots ontdekt. 'Waar schijnlijk een voorbereiding van een revo lutie. i ïentallen personen aangehouden. 20 Nov.: Aan Lord Robert Cecil of Chelwood, bekend Britsch staatsman, de Nobelprijs voor vrede toegekend. 24 Nov.' De hertog van Aosta als op volger van Graziani tot onderkoning van Abessinië benoemd. 25 Nov.: De wereldtentoonstelling te Parijs gesloten. Er zijn 31 millioen be zoekers genoteerd. 28 Nov.: Mislukte aanslag op de minis terpresident van Egypte Nahas Pasja, 1 Dec.: Japan erkent het Franco-re giem in Spanje. Franco erkent Mandsjoek- wo. 3 Dec.' Een Japansche parade door de internationale concessie van Sjanghai vert oorzaakt eenige ernstige incidenten. 6 Dec.' Italië erkent Mandsioekwo. 7 Dec. Beide partijen in Spanje aan vaarden in beginsel het terugtrekken van de vrijwilligers. 11 L'ec.: Italië treedt uit de Volkenbond. 13 Dec. De Japanners veroveren Nan king. 16 Dec. Italië treedt uit het Internati- naal Arbeidsbureau. 17 Dec Ierland erkent de verovering van Abessinië. 19 Dec. Acht hooggeplaatste Sovjet ambtenaren ter dood veroordeeld. 20 Dec. Generaal Ludendorft op 72- jarige leeftijd overleden. 21 Dec. De Spaansche regeeringstroe- pen heroveren Teruel.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 3