NELLIE. S.V. Texel in 1937 llllllllllll VOOR DE VROUW. JAPON VKK 1796. Voor gezette fi guren. Te maken b.v. van effen wollen, stof met revers en vestje van kunstzijde of crêpe satin. Aansluitende mouwen. De tweebaansrok wordt van kniehoogte at wijder. Patronen, 35 ct. Verkrijgbaar in de groote maten. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. ANDIJVIE MET SOEPVLEESCH (4 personen). Vier struiken andijvie, half pond soepvleesch, drie theelepels Maggi's Aroma, een ei, een dikke snee witte brood, een stukje boter of vet, een eet lepel bloem, zout en peper. Verwijder de buitenste leelijke bladeren van de an dijvie en de uitstekende stronk. Wasch de andijvie flink, zet ze op zonder water mel| een beetje zout en laat ze eenige minuten slinken. Laat ze daarna uitlekken op een vergiet, maar bewaar het uitgelekte water. Leg een schoone, maar oude doek in een vergiet, bedek de bodem en de opstaande rand met de andijvie, hak liet soepvleesch goed fijn, vermeng het met het in water geweekt en tusschen de handen flink uit geknepen wittebrood, het eiwit, de Mag- gi's Aroma, een beetje peper en nootmus- caat. Leg de helft van dit vleesch op de andijvie, hierop weer een laagje andijvie, weer vleesch, nogmaals andijvie en knoop nu de doek stevig vast. Breng het uitge lekte andijviewater aan de kook in een pannetje, leg de doek er in en laat de massa heel zachtjes 1 a 1 Va uur koken. Knoop de doek dan los, stort de inhoud op een warm gemaakt bord of schaal. Smelt een stukje boter of vet in een pan netje. Voeg het bloem toe, roer de kluitjes emit, doe hierbij onder roeren het nog overgebleven andijviewater, waar de doek in gekookt heeft. Maak de jus af met 'n geklopte eidooier en eenige druppels Maggi's Aroma. KAMERPLANTEN PIJPJELAK. Gesneria cardinalis. Matig gieten, 's Winters weinig; dan in het licht laten staan; kan echter ook droog bewaard worden, gewoon in de pot, op donkere plaats. FEUILLETON Wat kan jij je geluk goed voor je houden, vervolgde Winifred na een oogen- blik. Ik ben de eenige geweest, die vertrouwelijk heeft gesproken. Zij stak haar arm door de mijne. O, ik had het gevoel, dat ik mijn geluk aan iemand moest vertellen. Hoe meer ik er aan dacht, des te meer scheen het me een droom toe. Ik zei tegen Laurence, dat ik nooit zou' kunnen gelooven dat het waar was, nadat hij zou vertrekken, en toen heeft hij mij dit als aandenken gegeven. Zij liet mij een gouden ring zien, de ring, die ik de avond tevoren had gevoeld, toen hij mij, voor het laatst de hand drukte. Dit is zijn ring, zei ze glimlachend. Wij Ihad- den geen tijd meer om een officieele ver lovingsring te koopen en toen heeft hij; mij deze gegeven. Hij begreep, dat ik deze veel liever zou dragen dan de mooiste ring, die hij nieuw voor mij zou hebben gekocht. Blozend keek zij naar het gouden sieraad. Koud en beverig trok ik mijn arm terug. door D. DAPPER. Alweer een jaar voorbij, een jaar van succes, van jubel, promotie, huldiging en tenslotte van verdeelde prestaties van onze elftallen. Veel werd werd ook dit jaar ver richt, zooals trouwens elk jubileum voor een vereeniging dat brengt. Reeds de aanvang van dit jaar stond Texel 1 op de drempel van het afd. kam pioenschap. Op 24 Jan. (Texel 1 had vrij af), werd dit verhaast doordat BKC van Watervogels verloor. Diezelfde avond kwamen spelers en bestuur met hun da mes bijeen ter viering van dit feit. Tal van belangstellenden maakten van de gelegen heid gebruik om hun gelukwenschen aan te bieden. Zoo was dan na een verblijf' van 5 jaren in de KNVB, het eerste kam pioenschap behaald. Naast de vreugde werd de aandacht gevestigd op de promo tie-wedstrijden, die van onze spelers wel; het uiterste zouden vergen. Met bezorgd heid werden de wedstrijden tegen Alk maar tegemoet zien. Toch bracht ons die eerste ontmoeting een gelijk spel en bleet ons de hoop, hoewel QSC de sterk ste candidaat werd geacht, over. Doch' zie; dit elftal verloor thuis met 30 van Alkmaar, en verloor van ons met 10. Hierdoor bleven we met Alkm. gelijk. Echter werd door ons van Q in W'veer. verloren, Alkmaar won opnieuw van Q eveneens met 3-0 en had dus met 5 pnt. de leiding. Texel kon nog maar hoog stens gelijk komen. Wat niemand ver wacht had, gebeurde: We wonnen met 3—2; een beslissingswedstrijd moest vol gen. Opnieuw dus naar Den Helder, na; naar het HRC-terrein. Geladen was de atmosfeer, zenuwen gespannen en zoo trok weer een groot aantal getrouwen met onze extra boot. Ruim 300 supporters vergezelden ons en maakten met ons mee die sloopende eerste helft, maar kregen ook weer hoop, toen P. Neijens het eerste doelpunt scoorde en Hermaneven later z'n nooit te vergeten vrije schop, in- kogelde. Dat enthousiasme en dat mede leven zijn onvergetelijk. Het werd een 4j0 overwinning. Een en al vreugde en huldiging. We waren 3e klassier glewor- den. Ons doel was bereikt. Ook heel Texel leefde mee. Reeds bij aankomst aam de haven was onze burgemeester daar om, ons geluk te wenschen, evenals T.E.S.O. De leuke intocht, door eenige getrouwen georganiseerd, zal ons nog lang in herin-, nering blijven. Dat 's avonds een gezellige stemming heerschte in het Groen-Zwarte kamp, is overbekend. Eén ding is jam mer, n.l. dat dit meteen zoo wat het laat ste succes in dit jaar is gebleven,, want, zoowel de Rauchbekerwedstrijde als de gebruikelijke vriendschappelijke wedstrijden boden weinig perspectieven. In de 3e kl. is het resultaat tot dusver poover geweest en eenigszins tegenge vallen. Toch moeten we blijven vertrou wen. Mogen de groote belangstelling en de offervaardigheid beloond worden met hernieuwde successen. Meer dan ooit zai er voor gevochten moeten worden om te trachten de zoo moeizaam veroverde plaats te behouden. Gestreefd moet er naar worden om het onderling vertrou wen te versterken. Texel 2 beëindigde de vorige competitie slecht, n.l. op de onderste plaats. Hier lukte het aanvankelijk niet. Doch er kwam verbetering. We kregen frisch bloed en nu gaat het om^de bovenste plaats. Wel hebben we eerf periode van inzin king doorgemaakt maar de laatste over winning houdt veel goeds in. Play up! Laat niets onbeproefd om het zoo be geerde kampioenschap te behalen en luidt het nieuwe jaar goed is. Mijn lippen waren droog; het was mij ot ik geen geluid meer kon geven. Hoe lang zou ze mij nog martelen Hoe kon ik ont snappen? Plotseling hoorde ik Valley's stenr en voor het eerst in mijn leven was; mij die welkom. Nellie, fluisterde Winifred snel, ik wil het je zuster vanmorgen liever niet vertellen. Misschien wil jij het wel voor mij doen? Ik knikte. Nu had de marteling haar hoogtepunt bereikt. Erger kon net niet worden. Ik geloof, dat ik nu moet gaan, Nellie. Het is reeds laat. Je komt mij ze ker spoedig opzoeken, hè? Zij stond op en kuste mij. En werktuigelijk gaf ik een. kus terug aan de vrouw, die mij onbewust van het schoonste in mijn leven had be roofd. Ik bleef een oogenblik staan. Vally riep mij nog een paar maal, maar ik gaf geen antwoord. Ik wendde mij om en liep die per de tuin in. Ik bleef buiten, totdat de zon begon te dalen en de ongelukkigste dag van mijn leven een einde nam. Te midden van de verwarde gedachten die mij door het hoofd gingen, kwam ik tot één helder inzicht. Laurence Traf- ford, de man wie ik mijn grootste ver trouwen had geschonken, de man, die mij nobel, eerlijk en ridderlijk toescheen, had zich ontpopt als de grootste bedrieger, die er op de aardbodem rondliep. De vorige Mocht ons 3e elftal de vorige comp. op de 4e plaats eindigen, nu staat ook dit elftal bovenaan; zij het danook met een gelijk aantal punten met no. 2 Oosterend. Ook hier geldt „Goed begonnen, veel gewonnen". In de adsp. afd. werd adsp. A onbe dreigd kampioen. Het moet ons echter van het hart, dat deze afd. door gebrek aani goede wedstrijden tegen gelijkwaardige clubs van elders, eenigszins verslapt. We moeten middelen trachten te vinden om ook hier meer actie in te brengen. De, nieuwe comp is al weer minder dan de vorige, zoodat we een andere weg moe ten inslaan.' Als alle adsp. meehelpen, r.al het nieuwe jaar een goed jaar kun nen worden. Door onze adsp. afd. werd met twee elftallen deelgenomen aan dé jaarlijksche; Adsp. dag v.d. NHVB te Alkmaar. Een, prettige herinnering en groote bewonde ring voor deze buitengewone organisatie, hebben we behouden. Texel A won met 2 0 van Zaandijk A en verloor met de zelfde cijfers van Alkm. Boys A. Texel B won van QSC D. en verloor van West Frisia C. In Febr. werd een gezellige avond ge houden, waarin de oefenmeester gehul digd werd door de le elftal spelers. Op 14 Mei volgde het 25-j. jubileum. Aan wezig waren Burgemeester Kamp, weth. Kager, KNVB (de heer De Draaier), ver schillende plaatselijke vereenigingen. Een schat van bloemen. De leiding was in goede handen bij Notaris Mulder, ook dokter Boswijk zat in het feestcomité. Bij die gelegenheid werd de voorz. ge huldigd evenals zijn vrouw, wat ten zeer ste gewaardeerd werd. Vele sprekers. Pret tige herinnering. Vertoond werd een serie; historische lichtbeelden, aangeboden dooi de directie der Tex. Courant. Daan Pool wist ons kostelijk te vermaken, een ge zellig bal besloot deze onvergetelijke avond. De voorz. van Zeemeeuwen droeg de overgebleven leden over «aan onze ver eeniging, een welkome aanwinst dus. De jaarvergadering bracht bestuursuit- breiding. Voornemen tot restauratie van onze accomodatie. J.v.Zeijlen kreeg toe stemming voor het bouwen van een can- tine. De kleedkamers van Zeemeeuwen werden op ons terrein geplaatst. Water leiding werd aangebracht. Het voorma lige buffet ingericht voor scheidsrech- ters-kleedkamer. Een materiaalbergplaats kwam er ook. Zoo kunnen zich nu vier elftallen tegelijk verkleeden. De cantine voorziet in een behoefte. Een grootere watertank werd opgesteld. Het veld kwam! in de beste toestand door herhaaldelijk: maaien. Van het zomerprogramma noemen we de gecostumeerde voetbalwedstrijd door; de Oranjevereeniging. De kinderspelen, gymnastiek-demonstratie en kampelftal len op zomeravonden waren altijd weel een attractie. Verschillende vriend schappelijke wedstrijden tegen Friesland HZC, Cromvliet, Stanfries, e.a. Onder leiding van de heer P. Duinker, werd een voetbalwedstrijd gecombineerd met een trip naar Castricum. Ook onze adsp. A speelden een wedstrijd (meer dan 60 personen). Voor de Rauchbeker werden we door Helder 1 direct uitgeschakeld door een 22 uitslag. Texel 2 werd direct uitge- kruist in Callantsoog. Texel 1 nam deel aan de seriewedstrijden van HZC te Har- lingen en moest zich met een 3e prijis: tevreden stellen. Op 4 Nov. werd onze Jaarmarkt in hotel Texel geopend door Burgemeester Kamp. Tex. Fanfare maakte voorat een avond had hij mij nog in zijn armen ge nomen, had hij mij gesproken van liefde, van een huwelijk, van eeuwige trouw, en reeds deze morgen had hij een ander;} vrouw ten huwelijk gevraagd. Gisteravond was het Nellie Leigh-Bryan, vanmorgen was het miss Winifred Warner. Geen wonder, dat hij onmiddellijk ver trokken was; hij wilde niet de kans loo- pen, mij weer onder de oogen te komen. Het karakteriseerde hem als een laf a aid. Ik wilde hem vervloeken, wilde hem uit mijn gedachten bannen, maar bij de herin- ring aan zijn gezicht, aan zijn gestalte en aan zijn manieren was het mij onmogelijk] zijn beeld uit mijn geheugen te vagen.. Langzaam liep ik eindelijk terug naar huis, om mijn kamer op te zoeken. Ter wijl ik de trap opging, hoorde ik Vally's! stem en dadelijk overviel mij weer een stroom van gevoelens. Zij zou het natuur lijk vernemen, zooals wellicht iedereen, en zegevierend zou mijn zuster mij er op1 wijzen, dat haar voorspelling was uitgeko men. De vorige avond, toen ze minachtend over hem sprak, had ik hem verdedigd, haar verweten, dat zij iedereen verdacht maakte en nu? Ik sloot de deur van mijn kamer at en wierp mij op bed. Plotseling overviel mij een vastberadenheid, die grensde aan wanhoop. Hij had zich verzekerd van een meisje, dat schatrijk was. Welnu, ik zou ook weten, wat mij te doen stond. Naar aanleiding van het ver schijnen van het blad „De vloed vloed komt op". Uitgave van de Oxford Groep. De vloei komt op, nu wapp'ren alle vanen, Hier ri jst het hoogtij van de nieuwe tijd. De vloei stuwt onze jeugd in nieuwe banen, Ter Kriisvaart, die de vrede voorbereidt. De vlo«d komt op, weg met de oude zonden, Te lang reeds hebben wij getalmd, gevreesd. De aarcfe bloedt te zeer uit duizend wonden, Omdat wij Christus ontrouw zijn geweest. Nu is'tianons het vredesrijk te stichten, Nu is'tan ons te „leven" metterdaad! De liefd heeft macht, waarvoor de boozen zwichten, Uit elk rezin groeit nu de vredesstaat. De vloei komt op, het stijgt in ieders leven, Hoe hee: de geestdrift, die het kwaad bedwingt? „Het Levend Water", door Gods Zoon gegeven, (Joh. 4:14.) Koor: freek dan mét zelfzucht, oneer lijkheid, haat! Sterk <einheid en 'liefde, tot offers in staat. Wijze: Friesch volkslied. D. DE VRIES-Kikkert. rondganj door Den Burg. De medewer king, di; het comité ondervond, wa^ buitengewoon. Het is dan ook een groot succes geworden. Vier avonden van ge paste vrolijkheid, een zeer gezellige kin- denniddg met de Poppenkast, beschik baar gefteld door dir. Tex. Crt, als hoofdschotel. Gulle bezoekers, overal vol op stemning en samenwerking, stempe len deze fancy-fair tot de allerbeste. Onze> dankbaaiieid is zeer groot, we hopen danook, Jat elk lid, iedere speler zich; deze oférs waardig zal toonen. Al onze prijten vonden een plaats in een fraaie medaille-kast in de Graaf's Lunchroctn. Een neuwe poging wordt aangewend om te kanen tot een oefenmeester. Een trainingsftnds is reeds in voorbereiding. Met oib le elftal loopt het minder gunstig. ïnkele spelers vielen af. Deze plaatsen »an te vullen is de grootste moeilijkhad. Het bedanken door onze keeper is voor dit elftal een nieuwe te leurstelling maar we weten, dat deze overwonnen moet worden. Ook nu zullen we ons net van de wijs laten brengen. Over he: algemeen is er met veel ani mo geoefead. Vooral de zomer en herfst viel dit te loven. We gelooven, dat de vruchten liervan niet" zullen uitblijven. Uit bovenstaand blijkt duidelijk, dat ook dit jar weer veel werk werd ver richt. Met dank voor de medewerking en met te/redenheid kunnen we hierop terugzien. Gaarne wil ik speciaal de Tex. Courant nog dank brengen voor het vele,, ook dit jar voor ons weer gedaan en voor de verleende gastvrijheid. Rest ons u allen voel werklust, trouw aan onze vereeniging en veel voorspoed in het al gemeen toi te wenschen in het nieuwe jaar. Ik spron; overeind, zocht koortsachtig in mijn kast en haalde een prachtig zij derf japon te \oorschijn, waarmee ik steedti veel succes had geoogst, maar die ik opi zij had gehaigen, omdat ik haar te kleurig vond. In ce spiegel bemerkte ik, hoe bleek ik er uitzag. Een weinig poeder? Tot dusverre had ik daar nimmer gebruik van gemaakt, zoodat ik het zelt niet be zat. Zachtjes sloop ik naar Vally's slaap kamer, naar haar toilettafel, poederde mij heel luchtig en ging toen weer naarj mijn eigen vertrek terug Hier legde ik de laatste hanc aan mijn haar en juist keek, ik met eenjgc grimmigheid naar de niet- onknappe verschijning in de spiegel, toen de deur werd geopend en Vally zachtjes binnentrac, terwijl ze een theeblad droeg. Zij meaide zeker, dat ik te bed lag, want ze liep regelrecht naar het ledikant en zei flusterend: Nellie, ik heb een kop thee voor je boven gebracht Zij voltooide haar zin. niet, toen ze mij plotseling voor de spiegel zag staan. Zij liet het blaf bijna vallen en keek mij aan< alsof zij faar oogen niet kon gelooven. Nu, vroeg ik met een gemaakte glim lach, wat is er? Ik ik heb hier een -kop thee voor je, antwoordde ze onzeker. Ik ik dacht, dat je te hed lag. Daar heb ik in het geheel geen reden voor. Ik voel mij niets moe. (Wordt vervolgd.) l|||||llll!l!lllllllllllllllll!lllllllllllllllll!llllllllllll|]|||||llllllllllllllllllllll!lll|||||I ||||||:l!!l!llll!llllllllllllllllllllllj||||||||||||||||||||||||||||llllllllllllllllllllllllll|||||| DE NIEUWE MODE VKK 17S6 RECEPTEN. 36 IIIIIHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillHII llllllllllll INGEZONDEN lllllpliiiiiiliiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilljjjj DE VLOED KOMT OP! Dat tot in 't Eeuw'ge Leven springt.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4