1 NELLIE. Het bekende Dames-weekblad Koningin. CAstrid van ^België m a 65 brengt binnenkort een zeer interessante serie artikelen over wijlen geschreven door haar kamenier Greta Eriksson. Een uitstekend geschreven en rijk geïllustreerd relaas, dat iedereen met belangstelling zal lezen. Abonneert U daarom nog heden op „Libelle" bij het bureau van deze courant, alwaar ook gratis proefnummers verkrijgbaar zijn. Abonnementsprijs f 1.30 per kwartaal (13 ns.) HET LAAGST IN PRIJS EN BOVENAAN IN KWALITEIT! VOOR DE VROUW. DE NIEUWE MODE De hooge halssluiting is wel het ken merkende van de nieuwe lentemode. Soms gaat de halssluiting van de japon zelts naar het schoolmeisjesachtige. Ongetwij feld kleeden al die lentetoiletjes danook? buitengewoon jeugdig. De correcte hals sluiting, het korte, even poffende mouw tje, uit alles blijkt een streven naar jeugd en charme. De dunne wollen stoffen in effen tinten en met streepen en nopjes zijn in dit overgangsseizoen zeer mo dern. Ze passen ook zoo goed bij de snit van de nieuwe japon. In ons verander' lijk klimaat hebben die wollen stoffen juist in dit overgangsseizoen nog een, ander voordeel. Ook gedurende April en zelfs begin Mei kan het in ons landje nog tamelijk guur zijn en dan zullen we ons i.i zoo'n dun wollen toiletje; behagelijk voelen. Daarom brengen we hier een vlotte japon, die we van die moderne dunne wollen stof kunnen ma ken. Japon A. 304 kunnen we maken van licht bleu zijde maar ook van .wollen stot. Rok met plooien en breede cein tuur. Benoodigd plm. 3.50 M. stot van, 90 c.M. breed. Patronen, 25 ct., in 88 en 96 cM. bovenwijdte. Gelieve deze patronen, ontleend aan hel N. Modeblad, onder bijsluiting van hel bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. FEUILLETON Zoo, zei Trafford, nu herinner je je zeker wel weer, wat je er toe heeft ge bracht goedenavond. Ik hoorde hem nauwelijks. Ik staarde nog steeds op de brief. Niet van mij. Maar van wie dan wel? - Goedeavond, herhaalde hij. Plotse ling deed hij een paar stappen naar mij toe, legde zijn hand op mijn schouder en fluisterde: Vaarwel, Nellie. Ik hoorde als in een droom het geluid van zijn zware schoenen op de vloer, het sluiten van de glazen serre-deuren en zijn voetstappen op het grintpad. Toep toen het te laat was, sprong ik met een kreet overeind. Ik had het geheim RECEPTEN. VLA (Deensche). Twee ons rozijnen zonder pit zachtjes gaar koken met drie d.L. water, 80 gr. suiker, een stukje pijp kaneel en anderhalve d.L. bessensap. Het moet ruim een halt uur koken. Dan bindt men het vocht met wat sago, stort de massa in een glazen schaal en bedekt ze als ze wat afgekoeld is met vanille- vla van een halve L. melk. NUTTIGE WENKEN. Kurken, in vaseline gedoopt, kun nen glazen stoppen goed vervangen; geen aantasten door zuur of vastraken. Marmer. Zwart marmeren schoor steenmantel inwrijven met goede zwarte schoensmeer. Uitwrijven met wollen doek. Rieten stoelzittingen reinigt men met zeepoplossing, vermengd met geest van salmiak (2 eetlepels op 1 L.) - Eikenhouten meubelen, zwarte, op wrijven met goede zwarte schoensmeer; litwrijven met zachte doek. Nikkelen kan, welke dof wordt, af wrijven met in benzine gedoopte z'eem- leeren lap. Geen poetsextract gebruiken, -- Stof. Vaal geworden zwarte stot krijgt door wasschen in water met ver- sche ossegal een mooier tint. Veel na spoelen in lauw water. Vloerkleeden, nieuwe, de eerste we ken schuieren; niet met stofzuiger behan delen, anders neemt men teveel losse wol, die er in geloopen moet worden, van het kleed weg. Kachels en kachelpijpen opbergen: eerst gepotlood, dan ingewreven met va seline ot reuzel, vervolgens wegzetten, volgestopt met proppen papier en be dekt met papier, oude kleeden of zakken. Vetvlek in behangsel: bedekken met papje van benzine en magnesia ot van benzine en speksteenpoeder. Is de vloei stot verdampt, dan het droge poeder voorzichtig verwijderen. ES Verzamel uw uitknipsels in ons ES ES plakboek, groot 24 bij 32 cM.; in fS ffl stevig omslag; 160 blz.; met alfa- ES ES bet Prijs voor abonné's slechts 35 ct. Franco per post zenden ES IS we na ontvangst van 50 ct. (weegt [S ES plm. i/a K.G.) ffl fflffiSESSfflSfflSES PP UESÏEfiHESffiffiESES opgelost. De brief was niet van mij. Hij was van Vally. XXII. Die briet was niet van mij maar van Vally. Ik twijfelde geen enkel oogen- blik meer. Heel helder kwam mij die avond weer voor de geest, herinnerde ik mij de woorden, die zij had gesproken hoe ze mij als 't ware had uitgehoord. Zij had mij er zelfs toe kunnen brengen, om haar te vertellen, dat hij had ge zinspeeld op de mogelijkheid, dat ik na mijn thuiskomst alles zou beschouwen als een vergissing, begaan op een onweersmiddag. Toen had ze mij ver laten en tien minuten later had ik de broer van Mary het huis zien verlaten. In die tien minuten had Vally die val- sche brief geschreven. Zij was er niett voor teruggedeinsd, twee levens ongeluk kig te maken. Alles was nu belachelijk duidelijk. Ik snelde naar de serredeuren wilde ze openwerpen maar wei felde. Neen, het was te laat. Vally had haar werk te goed verricht. Ik kon mijn liet- LIBELLE BOEKHANDEL PARKSTRAAT: 35 ct. -Per post 40 ct llllltllllllllU'llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHII PLANTEN IN KAMER EN TUIN. BUXUSRANDEN kunnen in April geknipt, in Aug. gestekte Buxus kan nu in volle grond geplant (begin April.) HEESTERS. Allerlei groenblijven- de heesters kunnen nu met succes ge plant worden (begin April.) JUDASPENNING. Wanneer zaaien In Juni. De jonge plantjes eenmaal verspe nen en eind Sept. in de volle grond. LELIES: op beschaduwd plekje; ind' zomer mogen ze niet in volle middagzon Ze vraget.' vochthoudende, doorlatende grond. CAMELLIA heeft geen bepaalde rust tijd. Binnenhouden tot eind Juni, d.i. 'n de tijd, dat de nieuwe scheuten en bloem knoppen gevormd worden. ste vriendin Winifred iets dergelijks niet aandoen. Vally zou, zoolang zij leefde, eer van haar werk hebben. Door geen woord zou ik het geheim verraden L au rence zou met Winifred trouwen en hij zou haar op de duur leeren liefhebben. Ik zonk in mijn stoel en bedekte miji; gezicht met de handen. Hij was dus geen bedrieger geweest, maar, evenals ik, het; slachtoffer geworden van een minder waardige handeling, door mijn zuster ge pleegd. En ondanks mijn diepe droefheid, voelde ik een vreugde in mij opkomen, een vreugde om het feit, dat hij mij ten slotte oprecht had liefgehad. Plotseling wekten naderende voetstap pen mij uit mijn overpeinzingen Ik hoorde, dat ze niet van Algv konden zijn en wischte haastig mijn tranen weg. Zou hij terugkomen Ik stond op. Is u daar, miss Nellie? vroeg een stem. Het was Walter Mainard. Komt u binnen, zei ik, terwijl ik mij tot een glimlach dwong. Hij zag er bleek uit; ik kon dit zelfs zien bij het zwakke licht, dat in de ka mer scheen. Vriendelijk zei ik: U ziet er moe uit. Dat ben ik ook, antwoorde hij. Ik kwam juist voorbij en meende wel even te mogen instappen. Ik vind het erg prettig, zei ik werk tuigelijk. U is altijd zoo vriendelijk. Winifred miss Warner zegt altijd, dat u het vriendelijkste meisje is, dat ze kent. Is ze hier vanmiddag nog geweest? Neen, antwoordde ik. O neen? sprak hij weer. Ik kwam daar straks kapitein Trafford tegen en ik dacht Neen, herhaalde ik eenigszins on geduldig: Had u haar willen spreken? Neen ja, zei hij, terwijl hij een eenigszins onhandig gebaar maakte. Na een korte stilte, waarin ik zijn te genwoordigheid bijna was vergeten, zei hij plotseling: Miss Nellv, ik ga de streek verlaten. O ja liet ik er zonder belang stelling op volgen. Ja, vervolgde hij terneergeslagen. Ik heb mijn besluit genomen. U weet wel, dat ik er onlangs in Londen reeds op zinspeelde. Ik knikte. Zijn woorden drongen niet tot mij door. ik had reeds lang moeten vertrek ken, maar maar ik kon niet. HYGIENE en VEILIGHEID. Vraagt vóór alles uw huisarts. Suiker. Vervangingsmiddelen f ben absoluut geen voedingswaarde. Doode vingers Het spoedig krijgen van doode vingers heeft niets te beteeke- nen. U hoeft daar niets tegen te doen ot te laten. Het transpireeren van handen is niet afdoende te bestrijden. Ge kunt eens probeeren met looizuurhoudende handba- den, b.v. afkooksel van eikenbast - Kaalhoofdigheid als gevolg van bel roos, is, vrees ik, niet te genezen, ook niet door hoogtezon. U kunt het probee ren, maar niemand kan u resultaat ga randeeren en zeker niet, wanneer de haar wortels afgestorven zijn. ARTS. DUBBEL Dat is erg jammer, merkte ik op. Miss Nellie, ik heb altijd veel vriendschap van u ondervonden; u zultj misschien begrijpen, dat het voor mij heel veel beteekent, alles hier achter te laten, terwijl ik.. Hij voltooide zijn zin niet. Daarna ver volgde hij; Heeft Kapitein Trafford u nog gezegd, wanneer ze gingen trouwen Ik schrok op uit mijn moedeloosheid. Dit was de eerste zin, die volkomen tot mij doordrong. -- In November, zei ik met een glim lach: \k veronderstel, dat u wel ge vraagd zult worden om als getuige op te treden. Hij staarde mij aan. Hij scheen zich zeer onrustig te ge voelen. Neen, zei hij zacht: Dat doe ik niet. Ik weet, dat ik daartoe niet in staat zal zijn, Miss Nellie. Ik vertrek de volgende week naar Afrika. Ik toonde verwondering noch teleur stelling. Ik was die avond teveel met mijzelf bezig. Als ik u niet meer zie, vervolgde hij, dan vvensch ik u nu reeds een vaarwel. Hij stak mij de hand toe. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4