Voor de Paaschdagen VROOM DREESMANN l.95 NELLIE. Deze modellen zijn ontleend aan het Nieuwe Modeblad, Br zijn geknipte patronen verkrijg baar NA inzen ding van slechts 25 ct. aan post zegels bij de Uit gevers-Mij. Neer- landia, Kromme Nieuwe Gracht 64 -66, UTRECHT. ABONNEERT U op het NIEUWE MODEBLAD met gratis knippatronen, het meestgelezen damestijdschrift in ons land. f 1.20 per 6 nrs. (p.post f 1.50.) ADM. TEXELSCHE COURANT. 90 50 A. y f ft Si 9.7S 90 iiinmini voor de vrouw. iiiihiiiiii RECEPTEN. TARWEBROOD (gebakken) MET KAAS. Besmeer een sneetje tarwebrood aan twee kanten met boter, leg er een dikke plak jonge vette kaas op en bak eerst de onderzijde in een koekepanmooi bruin. Keer het om en laat de andere/ zijde, waarop de kaasplak ligt, eveneens bruin bakken. NUTTIGE WENKEN - Schroeven, welke vastzittenbevoch tigen met terpentijn. - Messen krijgt men mooi blank door ze onder het slijpen at en toe in de stoom van kokend water te houden. Messen, welke b.v. naar visch of uien rieken, moet men even in een vlarn houden. Vergulde voorwerpen reinigeneerst afstoffen met zachte doek, dan vlug at- wasschen met warm water, waarin een ui is gekookt. Afdrogen met zachte doek. Dweilen onderhouden: telkens na gebruik goed uitspoelen en'goed droog wringen. Erg vuil? Dan eerst weeken,, vervolgens flink uitdrukken en wasschen in warm sodawater met zeep. DE NIEUWE MODE A 303, JAPON van donkergroene zijden cloque met ruime sjaalkraag en b ree de, ceintuur. Mouwen met ruime kop aan het lijfje gezet. De midden-voorbaan wordt ingehaald en met de voor-z'ijbanen ver bonden. De ceintuur is een rechte reep van dubbele stof 8 bij £5 cM. en wordt met een gesp gegarneerd. Patronen, 25 ct., in 96 en 104 cM. bovenwijdte. Be- noodigd ongeveer 4.50 M. stot 95 cM. breed. FEUILLETON 67 Ben je daar, Harry? vroeg de stem opnieuw en onmiddellijk daarop klonk het antwoord, zóó dicht in mijn nabijheid, dat ik had willen wegvluchten, indien mijn voeten mij op dat oogenblik de dienst niet hadden geweigerd. Ja, werd er geantwoord. Waar ben je? Het is zoo vervloekt donker, dat ik geen hand voor oogen kan zien. Steek een lucifer aan. Toen wist ik genoeg. Hier waren twee misschien wel meer van de stroo- pers, waarover Algy die avond had ge sproken. Aan het verzoek werd gevolg gegeven! even later flikkerde de vlam van een luci fer en zag ik een gezicht. Het was dat van Lange Dirk, een van de beruchtste kerels uit het dorp. XXIII. Heel voorzichtig kroop ik achter een zware boom, die ik bij het slechts kort opflikkerende licht van de lucifer kon onderscheiden. Hier moeten de vallen ergens staan, zei Lange Dirk: Maar om ze nou te vin den. Ik kan geen bliksem zien, jij? Neen, was het antwoord, maar dat doet er niet toe. Voor vannacht hebben we wel genoeg. (De man toonde een groote zak.) Het wordt zoetjesaan tijd, dat we verdwijnen. Neen, ik wil de vallen hier ook na kijken, gromde Lange Dirk. Kom, zei de ander weer, terwijl hij een geeuw onderdrukte. Geloof me, we hebben geen slechte nacht gemaakt. Wat heb je een haast, gromde de gevaarlijke dorpsbewoner opnieuw. Ben je soms bang? Dat niet, klonk het antwoord. Maar ik zie er het nut niet van in otn hier nog langer te blijven. Ted hoorde, dat de kapitein en de jonge Bryan hier zouden blijven rondscharrelen met de bosch wachters Lange Dirk liet 'n vloek hooren en zei Dacht je soms, dat ik voor die kerels bang was. Laten ze maar komen. Ze moeten heel handig zijn, als ze ons te pakken: weten te krijgen. Ik rilde bij deze onheilspellende woor den. Je kunt zoo flink zijn als je wilt, grinnikte de ander, tegen een overmacht begin je toch niets. Tot mijn groote opluchting nam Lange Dirk zijn geweer; hij gromde nog iets voor zich heen en de beide stonden juist op het punt om te vertrekken, toen er plotseling bladeren ritselden en takken knapten: een derde man ik kende hem wel; het was Teddi Wright, een land arbeider van een naburige boerderij kwam aangesneld. Dirk, ze zijn daar, hijgde hij. De boschwachters hebben Charlev Blake te pakken. Lange Dirk ik kon thans alles vrij duidelijk zien, omdat intusschen de maan weer te voorschijn was gekomen liet zijn geweer zakken en staarde de nieuw- aangekomene aan. Ja ja, zei de ander. Maar we wer den plotseling overvallen. Ik heb er één tegen de grond geslagen en wist weg te S-fisc&ts 5cis fieA ftxzê. komen, maar Charley hadden ze zoo te pakken, dat hij zich niet meer verweren: kon. Hij aarzelde even en vervolgde toen: En en ze komen deze kant uit. Wat zeggen jullie daarvan We moeten vlug maken, dat we weg komen. Daarom ben ik jullie even komen waarschuwen. Ik blijf, zei Lange Dirk met een zware vloek. Ik laat mijn maat niet in de steek. Als we ons hier verbergen en we laten ze voorbijtrekken en vallen ze van' achteren aan, dan hebben we een mooie kans om Charley weer los te krijgen. De twee andere mannen keken elkaar besluiteloos aan en intusschen hoopte ik vurig, dat Algy en natuurlijk ook Lau rence reeds veilig en wel thuis zoudem zitten. Plotseling fluisterde Lange Dirk gejaagd: Verbergen, daar komen ze aan. Op hetzelfde oogenblik schoof er weel een zware wolk voor de maan en het wasi opnieuw totaal donker. Een van de kerels verschool zich eveneens achter de boom,, waarachter ik mij had verborgen, en leun de met zijn hand of misschien wel met zijn knie op mijn japon, zoodat ik geen vin durfde verroeren. In de verte klonken de zware stappen en gedempte stemmen van de naderende mannen. Mijn hart klopte in mijn keel. Allerlei gedachten warrelden mij door het hoofd. Angst snoerde mij de keel dicht. Vlak naast mij was één van die mannen, die' vanuit hun hinderlaag de naderenden in de rug wilde aanvallen. En toch wat zouden ze mij doen, als ik waarschuwde? Ik weifelde ik weifelde nogmaals. De voetstappen 'kwamen dichterbij, de stemmen klonken luider en luider." Toen raapte ik al mijn moed tezamen. Ik sprong overeind, zonder er acht op te slaan ot mijn japon scheurde of niet, en luid riep ik: Pas op! (Wordt vervolgd.) Aire» SoMde Kinder mantel. pracht kwaliteit tweed fraai gegarneer de rug. de mo derne leeftijd kleuren. 6 jaar Geweldige keuze Plusfour Costuums van primaEngelsche stoffen, aparte dessins. Leeftijd 7 jaar. 'jii»° A./A b jurkjemet batist Moderne geruite Swagger. zeer aardig vlot model, in de nieuwstedessins geheel op maroc gevoerd. Geruit kunst- zijden Baby- kraagje, diverse kleuren, maten 45 65, alle maten, Leuk Babymanteltje, zuiver wollen stof, in de nieuwste tinten, leeftijd 2 jaar, lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiillllll IIIHIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiillllll

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4