PRESTO. NELLIE. llllll FEUILLETON lllllllllülllllll llllllllllllüllll imiiiiiiiiiiüiiiiimiiniiüiiiiiümiiiiiiiiiiii y. VOOR WAS EN VAAT S&cfits 5 cis. fuel NIEUWE V.V.V. TEXEL OPGERICHT. „DE STRIJDBIJL BEGRAVEN". Vrijdagavond is in De Oranjeboom een gecombineerde ledenvergadering gehou den van de V.V.V. Mooi Texel en de V. V.V. Texel te De Koog, welke bijeen komst geleid door de voorz. van Mooi Texel, de heer W. H. Lap door ruim 40 personen werd bezocht. De voorz. noemde deze vergadering zeer belangrijk. Het gaat immers om 't oprichten eener nieuwe V.V.V. en het opheffen van V.V.V. Texel, gevestigd aan De Koog. Ieder heeft in de Tex. Crt. gelezen, dat onlangs tot samenvoeging van de beide V.V.V.'s besloten is. Eerst was besloten de statuten van de V.V.V. Texel, welke Koninklijk was goedge keurd, zoodanig te wijzigen, dat zij voor geheel Texel van toepassing zouden zijn, maar ten slotte is het gebleken, dat het om practische redenen beter was, om over te gaan tot het stichten van een ge heel nieuwe vereen. Later vertelde de lieer Michels, welke die practische rede nen waren. In de statuten van de VVV Texel staat, dat voor statutenwijziging minstens tweederden van het aantal leden ter vergadering aanwezig moet zijn. Etaaf de leden van VVV Mooi Texel reeds tot de VVV Texel waren toegetreden, zouden dus van de ongeveer 350 leden ongeveer] 225 op de vergadering moeten komen. Dit is practisch onmogelijk. Om de VVV Texel op te heffen, is volgens de sta tuten slechts een meerderheid van ten minste tweederden van het aantal TER VERGADERING AANWEZIGE leden noodig. Om tot het oprichten van de nieuwe Vereen, te komen, aldus ging de heer W. H. Lap verder, zijn in samenwerking met het bestuur te De Koog statuten ontwor pen, die de leden ter goedkeuring worden, voorgelegd. Indien deze statuten worden aangenomen, zullen ze de minister ter goedkeuring worden voorgelegd. V.V.V. Texel zal niet eerder liguideeren, dan wanneer de Koninklijke goedkeuring op ile nieuwe statuten verkregen zal zijn. zoo zeide de voorz. De leden van de. VVV te De Koog betalen minder contri-' hutie dan de leden van Mooi Texel. Ge durende het loopende dienstjaar zullen de contributies blijven, zooals voor dit jaar door heide Vereen, vastgesteld. Dit is een overgangsbepaling. Zeer waarschijn lijk zal de contributieregeling van Mooi Texel door de nieuwe vereen, worden overgenomen. Spr. zou liet ten zcersta toejuichen, indien de leden VRIJWILLIG reeds thans de zwaardere verplichting1..'4 op zich wijlen nemen. Versteviging van de kas van de nieuwe vereen, beteekent toch in de eerste plaats veiligstelling van eigen inkomsten. Straks zal de weg worden uitgestip peld ging de voorz. verder welke wij in de toekomst hopen te volgen. Spr. hoopte, dat door vriendschappelijke en zakelijke besprekingen deze weg zoo goed mogelijk zou worden uitgebakend. Tot dusver bestonden onderlinge geschillen,, welke ontaardden in vijandschap, zeer tot schade van de zaak, welke wij toch allen! voorstonden. Illl!!:!!i:iilll!li:iili;illlllll!ll!ll!ll!llll!llllll lllillllllllllüll llllllllllllllllll 75 - Wie dat is herhaalde Algy met een quasi-ernstig gezicht. Wel, ik consta teer iets, een onbeschaamd jong persoon schijnt zich te hebben meester gemaak? van een meisje, dat wonderveel gelijkt op mijn anders zoo uiterst bescheiden zus ter Nellie. Laurence lachte uitbundig. inder daad, het is Nellie. Mr. Leigh-Bryan, veroorlooft u aan mij, dat ik aan u voor stel mijn toekomstige vrouw. Ja, je kunt inderdaad verbaasd opkijken. Algy stopte de handen diep in de zak ken en keek ons plagend-medelijdend aan. Arme onschuldige kinderen, zei hij. Dachten jullie soms, dat ik mijn oogen in mijn zak had, of dat ik weer eens voor de tweede maal in mijn leven de kinderschoe nen had aangetrokken? Dachten jullie soms, dat ik de heele zaak al niet lang» „door had"? Maar Algy, riep ik uit. Kijk, zei hij, terwijl hij zich om- k.erde, daar heb je er nog twee. Wal ter en Winifred traden achter elkaar bin nen en zetten een gezicht, alsof ze eikaart achter de gordijnen niet hadden gekust, Wij keerden gezamenlijk in de salon te rug en de verbazing van mrs. Harmon - die, sinds ik haar zoon had verpleegd, heel anders tegen mij was geworden - en van de oude dokter, die ook van de, partij was, kende geen grenzen. Algy vertelde''later, nadat de dames Laten wij deze avond zien als een soort kampvuur, een Meierblis, waarin alle veeten en geschillen aan vernietiging worden prijsgegeven, opdat wij allen gelouterd uit het achter ons liggende tijdperk te voor schijn komen, tot zegen van ons^e liefde eiland; ten profijte van zijn inwoners. Hiermede verklaarde de voorzitter de besprekingen geopend. Hij ging vervolgens over tot voorlezing van de nieuwe statuten. Tegen het laatste lid van art. 18 opperde de heer Joh. Parlevliet bezwaren. In deze, zinsnede staat n.l., dat over voorstellen, welke niet op de agen da staan, geen beslissing kan worden genomen, indien minstens één vijfde van liet aantal aanwezige leden er tegen is. De heer Parlevliet noemde dit een over bodige zachte behandeling van niet ter vergadering aanwezige leden. Leden, wie de belangen van de vereen, ter harte gaan, moeten maar op de vergadering verschijnen. De heer B. Bakker was het met de heer Parlevliet eens. De voorz., de heer Jonker en de heer Epe kwamen echter op tegen de opmerking van de- lieer Parlevliet. De voorz. merkte n.l. op, dat een besluit, dat uit de vergadering voortkomt, meestal niet weloverwogen is De heer Jonker zeide, dat de vereen, de belangen van alle leden behartigt. En het is zeer goed mogelijk, dat leden, die weg gebleven zijn, omdat de agenda hun geen belang inboezemde, als het voorstel wel op de agenda had gestaan, de vergade ring zouden hebben bezocht. De heer Parlevliet stelde voor er twee vijfde van te maken, welk voorstel met 26 tegen 23 stemmen werd verworpen. De overige artikelen ontlokten aan de vergadering geen op- of aanmerking, waarna met algemeeiie stemmen de nieu we statuten werden aangenomen. De statuten zullen aan de minister ter goedkeuring worden overgelegd. Het hoofdbestuur werd gemachtigd eventueele, door de minister gewenschte wijzigingen - mits deze niet van principieele aardt zijn in de statuten aan te brengen. De voorz. merkte hierbij op, dat de aan te brengen wijzigingen door de minister slechts in het belang van de vereen, zul len zijn. Tot rekeningopnemers voor de nieuwe vereen, voor 1638 werden benoemd, de lieeren C. Groenhof, B. Lolkema en J. Roeper Cz. Het huishoudelijk reglement, door de heer C. Jonker voorgelezen, werd zon der opmerkingen met algemeene stemmen aanvaard. De voorz. stelde voor burgemeester Kamp tot eere-lid te benoemen van nieuwe vereen. Dit voorstel werd niet applaus begroet. De heer W.H.Lap sloot daarop dit deel der vergadering. Spr. hoopte, dat 't genomen besluit een wijs besluit zal blij ken te zijn. De beer Michels nam vervolgens de leiding over het deel der vergadering, dat zou beslissen over de opheffing van de VVV Texel. Eerst werden nog de notulen van de laatste buitengewone ledenvergadering van genoemde vereen, gelezen en goedge keurd. zich reeds naar baar kamers hadden bege ven, dat de oude heer er op had aangedron gen geheel alleen een lied te zingen en> dat Laurence en hij hem later naar huis- hadden moeten brengen. Wij hebben hier natuurlijk nooit ge loof aan willen slaan. Het was een prachtige dag en de zon weerkaatste in duizend schitteringen in bet groote meer. In de verte vertoonde zich de oude stad Luzern. Zooals gewoon lijk lag Laurence zoo gemakkelijk moge lijk in de boot, die zachtjes werd voort bewogen over het rimpelend watervlak.» Ik kon gerust spreken van „zooals ge woonlijk", want hoewel ik reeds meer malen het plan had geopperd, om -een bergtocht te maken, wist mijn „heer en meester" mij steeds weer te bepraten en tot een watertochtje over te halen. Ben je in slaap gevallen? vroeg ik plagend, na een lange stilte. Heelemaal niet, .antwoordde mijn echtgenoot. Ik was aan het denken. Dat is gevaarlijk werk, plaagde ik weer. En waaraan? - Aan jou natuurlijk, zei hij, terwijl hij zijn sigaret wegwierp. Erg vriendelijk van je, merkte ik heel ernstig op. lk dacht, vervolgde hij,, dat het ten slotte toch wel weer eens prctig zou zijn. om naar Engeland terug te keeren. Natuurlijk begin je je reeds te ver velen, zei ik, half plagend, half verwij tend. Zoo gaat bet altijd met mannen in de wittebroodsweken. Enfin, ik zal het nog maar op prijs stellen, dat je er zoo, eerlijk voor uitkomt Ik dacht, dat het wel prettig zou zijn, sprak hij verder, zonder de minstof notitie te nemen van mijn opmerking, om Winifred en Mainard en Algy weer eensl te zien. Nellie, vervolgde hij na een Niemand bleek tegen opheffing der vereen., zoodat met alg. stemmen hiertoe werd besloten. Het besluit werd met een luid applaus ontvangen. De heer W.H.Lap deelde nog mee, dat aanvankelijk was besloten de heeren Mi chels en Daalder in het hoofdbestuur op te nemen. Omdat er, als de leden B. Bak ker en F. van Twisk niet weer in het hoofdbestuur zouden komen, in het hoofdbestuur een scheeve verhouding zou ontstaan, is besloten, ook deze twee hee ren in het hoofdbestuur op te nemen. Bij de rondvraag vroeg de heer L. Eel- man, of het hoofdbestuur er niet bij de burgemeester op aan zou willen dringen» dat er op Koninginnedag dansvergunning zou worden verleend. De voorz. zou dit in het bestuur bespreken. Om tien minuten over tien werd de ver gadering, die een aangenaam en vlot verloop- had, door de voorz. gesloten. OUOESCMILD. VISSCHER1J. Aangevoerd aan de Vischafslag alhier: 22 April: 203 Kg. garnalen 16 ct. 23 April: 210 Kg. garnalen 16 ct. 25 April: 210 Kg. garnalen 16 ct. 26 April: 120 Kg. garnalen 16 ct. 27 April: 366 Kg. garnalen 16 ct. 2S April: 202 Kg garnalen 16 ct. 29 April: 67 Kg. garnalen 16 ct. 30 April: 147 Kg. garnalen 16 ct. 3 Mei: 455 Kg. garnalen 16 ct. 4 Mei: 224 Kg. garnalen 16 ct. 5 Mei: 272 Kg. garnalen 16 ct. BAZAR EIGEN GEBOUW. (Ingezonden.) Ten bate van het Eigen Gebouw der' Moderne Arb. Beweging te Oudeschild wordt eind Augustus .of begin September een bazar georganiseerd. Een bazarcom- missie is al geruime tijd met de voorbe reidingen bezig en ondervond reeds veel medewerking bij de modern oreorgani seerden. Wij doen nu een beroep op allen, die met de moderne .arb. beweging en het Eigen Gebouw sympathiseeren om zoo veel mogelijk voor de bazar beschikbaar te stellen, voornamelijk gebruiksvoorwer pen, die iedereen noodig heeft, doch ook andere geschenken zijn welkom. Ook voor de vroolijke keuken hebben wij veel flessclien. etc.. noodig. Bewaart deze s.v.p. voor ons 'Er is nu nog voldoende tijd om iets te maken en de commissie hoopt dan ook, dat vele geschenken zul len binnenkomen. De Commissie II!I||[|IIIIIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII»i<IIIIIIII|||||||||||||||||| llllllllllll IN DE MOESTUIN. llllll'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiljilil Perziken, in de kas, dunnen, maar niet te veel. Er kunnen er later nog af vallen. Late soorten bieten kunnen nog ge zaaid. Sla zaaien we met korte tusscheu- poozen. Dan hebben we de heele zomer sla. Zoo doen we ook met radijs, spinazie, en wortels.. In de bak postelein zaaien; kan ook buiten, mits op beschut, warm plekje, in voedzame grond; zaad een paar dagen bedekken met zak of mat. kleine pauze, vind je lijet niet onziiin g, dat er menschen zijn, die willen beweren, dat er geen geluk in de wereld bestaat? Een jij dan zóó gelukkig? plaagde ik weer. Ik geloof, zei Laurence, terwijl hij op zijn elleboog ging steunen, dat er geen gelukkiger menschen op de wereld kun nen zijn dan wij, behalve dan misschien Mainard en zijn verloofde, die niet ons schijnen te wedijveren. HET LAAGST IN PRIJS EN BOVENAAN IN KWALITEIT! PBO W-070J Van de andere zijde naderde een kleine motorboot. Van het achterdek klonk mu ziek een kofferpathefoon. Laurence keek op. ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiii:iiiiiiunii]iiiini|||||| llllllllllll VOOR DE VROUW. ||||I||||||| |||H|iIII1II:IIIII!I>IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!IIIIIIIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII|||||| RECEPTEN. JAM-VLA. Halve L. melk, 2 eieren, 20 gram maizena, pakje vanille suiker, 30 gram suiker, 3 a 4 lepels jam. Melk aan de kook brengen, eierdooiers met de suiker goed kloppen, maizena erdoor roe ren en met de kokende melk vermeijgen, voorzichtig, opdat de dooiers niet schif ten. Het eiwit zeer stijf kloppen en bij beetjes tegelijk de jam er door mengen. Hiermede de vlaschotel garneeren. Droge biscuits, als petit beurre, enz. er bij pre senteeren. NUTTIGE WENKEN Kant. Zwarte kant drukt men uit in spiritus of azijnwater. Dan uitspan nen op een plank, die men eerst met een, schoone doek heeft bedekt. Vazen, die poreus zijn, wilt u voor water ondoordringbaar maken? Dan om spoelen met z.g. „waterglas". Na drogen| de bewerking nog eens herhalen. DE NIEUWE MODE MIDDAGJAPON no 3403, te maken van b.v. blau-v-wit bedrukte zijde. Vier- baansrok. Breede ceintuur met afhan gende einden. Mooi kleedt de ronde pas, die op de ingehaalde vóór- en rugpanden wordt gestikt en met een dubbele knoop sluit. Korte aansluitende mouwtjes. Pa tronen in de maten 40 t.m. 46. Gelieve de patronen te bestellenMu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. Nellie, riep hij verbaasd uit, dat is eh -. Ik richtte mijn blik eveneens naar het vaartuig. Ik zag een dame zitten van middelbare leeftijd. Zij lachte vroolijk, en maakte juist een vroolijke, dreigende vin gerbeweging naar een eveneens dikke en opzichtig gekleede heer. De dame kende ik niet. Maar verder durfde ik mijn oogen niet te gelooven.. Bij de pathéfoon, met de beenen gekruist, zat Mr. Hiram Fishe. - Maar dat is mr. Fishe, riep Lau rence uit. 'De man, die ons roeide, een oude Lui zerner, grinnikte, toen hij onze verbazing bemerkte. - Ja, dat is een rijke Engelsche me neer met zijn vrouw. Groote goedheid, verbaasde Lau rence zich weer, dus is hij getrouwd. - Waarom niet, zei ik lachend. Denk jij soms, dat wij de eenigen zijn, die; met elkaar trouwen en daarna lang en gelukkig leven. Ik keek de boot na met de „groote" man, die goed voor mij had willen zijn en ait waarschijnlijk thans» ook wel voor zijn vrouw zou wezen. Ik ben blij voor hem, dat hij is getrouwd. Laurence zag peinzend voor zich uit. Hoe dikwijls, zei hij, heb ik die man geen vuistslag willen geven en nu te denken, dat het lot hem nog veel erger heeft gestraft. Getrouwd! Fishe, je erg ste vijand voelt met je mee. Nellie, ilc steek nog een sigaret op. Och ik hoop, dat hij net zoo gelukkig mag zijn als ik ben; dat is het ergste, dat ik hem op het' oogenblik wil toewenschen. Nellie steek' je parasol op, zoodat die vreeselijk nieuwsgierige man ons niet kan zien. geef mij een kus. En ik was dwaas genoeg om aan zijn verzoek te voldoen. EINDE.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4