/W\ GEVLUCHT. ONS FOTOHOEKJE. iiiiiimiiiiiiiiiimiiiiimiimiBaff iiiiiiiiiiiiiinii voor de jeugd, iiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiniin m a minium voor de vrouw. hihiiiiiii lllfflniiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiHiiiiiiiii IIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiimiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiIIIIII iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiii ||||||iiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiii!uiiiim:iiui ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiiijjjljj No. 81. MARINUS EELMAN. Marinus is 26 Febr. 1938 negen jaar geworden hij woont in Zuid-Eierland. ffi S3 a LIEDJES ffi m OM UIT TE KNIPPEN. NO. 3. VISSCHERSLIED, Tekst van H. Gras. Muziek van G. H. Harting. Het windje steekt op, hoor het roept ons naar zee4 Joho, Joho, Joho! Neem afscheid mijn jongen: de boot ligt al reê. Joho, Joho, Joho! We hupp'len met het scheepken de haven blij pit, En keeren vanavond beladen met buit Terug naar het land. De kabb'lende golfjes bespatten het boord, Joho, Joho, Joho! Het scheepsvolk zingt vroolijk zooals het behoort, Joho, Joho, Joho! De wind blaast in 't zeil, dat zich bolt om de mast, De schipper houdt stevig de helmstok maar vast En tuurt over zee. En straks, als het net zwaar wordt binnen gehaald, Joho, Joho, Joho! Dan wordt er door Jan-maat niet langer gedraald, Joho, Joho, Joho! Zijn hart trekt naar moeder, naar vrouw of naar kind, Naar 't huisje, waarin hij gezelligheid vindt, En rust na het werk. ||||||llllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllillllllllllHIII!l|||||i llllll PLANTEN IN KAMER EN TUIN. Illlll ||||||llllllllllllllllllll!lllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllll!ll De Chabaud-Anjers, reeds eerder gezaaid en verspeend, nu in een bak zet ten. welke ,phn. zestig c.m. diep is, om er nog laat bloemen van te kunnen snij den. De vroegste tulpen zullen afge storven zijn; de bollen uit de grond ha len en in beschaduwde en tochtlooze ruimte laten drogen. Bollen van sneeuw klokjes, crocus, scilla en winteraconiet zitten laten. FEUILLETON 10 Maar deze vertooning scheen de jonge man nog slechts woedender te maken. Hij liep met groote passen naar haar toe, greep haar bij de schouder en schudde haar ruw door elkaar. Schei uit, riep hij heftig. Dit is geen tijd om te grienen. We moeten een plan maken. Begrijpt u dan niet, dat die bloedhonden van de pers ons binnen een, paar uur op de hielen zitten? Begrijpt u niet, dat wij er iets op moeten vinden en dat doorvoeren Zijn moeder keek op met nieuwe ont steltenis in de oogen. Ik heb James gezegd, alle tele foontjes te beantwoorden en te zeggen,, dat Betty naar omstandigheden' redelijk wel is, maar dat de dokter haar absolute rust heeft voorgeschreven om erger te voorkomen, antwoordde zij koel. Ik ben nog niet zoo dom als je wel schijnt te denken. Ja, dat is nu heel goed voor van- avond, maar wat moeten we morgen zeg- ||||||!ll!!ll:illllll!!llllllllllll>llllllll!l!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIl|lllll llllll'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinllllll RECEPTEN. CAKE MET WARME SAUS. Schik plakken cake op een metalen schotel en laat ze op een hoekje van de kachel lauw worden. Kook het sap van een blik ananas, abrikozen of perziken met wat water en suiker op. Garneer de cake met de vruchten en voeg desgewenscht wat geconfijte vruchten en angélique toe. Giet het zeer heete sap over de cake. Daarna meteen opdienen. Men kan ook wat gelei door het sap roeren. DE NIEUWE MODE MIDDAGJAPON no. 2079, van b.v. bedrukte stof; loshangende zijpandjes ip bolerovorm. Korte mouwtjes. Garneering van de stof. Vóór drie banen; achterbaan! uit één stuk. Patronen, 35 ct., in de maten 42 t.m. 48. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. NUTTIGE WENKEN. - Kalk in het oog? Uitwasschen met suikerwater. - Bronzen voorwerpen kan men reini gen met een afkooksel van cichorei. Behangselpapier kan men reinigen met versch brood. Sjaal, die afgeeft? Eenige malen flink spoelen in 5 pet.-aluinoplossing. Leeren taschje met onaangename lucht? Leg het taschje, samen met ©en zakje gemalen koffie in een trommel. Arabische gom. Onlangs werd deze genoemd in een wenk voor het wasschen van tafzij. U kunt die gom in een fleschje koopen in Boekhandel Parkstraat. gen, als we haar niet vinden? Och, ze komt wel terug, sprak zij vol goede moed. Ze kan niet anders. Wel, waar zou ze heen moeten Ze heeft) geen plekje ter wereld, waar ze haar toe vlucht zou kunnen zoeken, sedert ze haar vertrouwen in die neef van haar moederi verloren heeft, omdat hij niet op haar bruiloft is gekomen. Ze heeft er geen idee van, dat hij haar briefje, waarin ze hem vroeg, haar naar het altaar te ge- leiden, nooit gekregen heeft. De hemel zij gedankt, dat ik dat in handen kreeg,, vóór 't op de bus ging. Als .die ouwe baas hier geweest waSj zou je wat be leefd hebben. Ik heb hem ééns meege maakt, vlak vóór ik met Betty's vader trouwde en ik ben niets verlangend naar een herhaling. Maar we moeten goed 't oog houden op wat er in de kranten komt. Daar zal het nu wel een beetje laat voor zijn, vrees ik. De verslaggevers kunnen elk oogenblik hier zijn en u deed beter met te bedenken wat u zeggen zuit. Maar ik weet heusch nog niet zoo zeker of ze niet naar die oudé neef is gegaan, en we moeten dat liever aan de detectives zeggen. Wat is het adres van die kerel?. Ik zal hem intercommunaal opbellen en hem wijsmanen, dat ze op een auto tochtje is en van plan was, hem op te zoeken als ze tijd had. Ik zal vragen, of ze er al geweest is. 35. Deze sprong was echter nog maar een voorproefje. De schimmel kon nog meer en dat wilde hii latert zien oök. Vlak voor hem verrees de tent van een kaasboer. Briesend en snuivend zette hij zich schrap, hij spande zijn achterpoten, en NIEUWE PRIJSRAADSELS. Ik herinner er aan, dat oplossingen van de raadsels 1 t.m. 9 tot en met Dinsdag a.s. nog ingezonden kunnen worden. Voortaan zal ik de raadsels dóórnumme ren. Nu komen dus no. 1011—12. Dat is prettig voor de vele kinderen die de raadsels in een boekje plakken. De antwoorden, achter in het boekje ge plakt, kunnen dan gemakkelijk gevonden worden. Hier beginnen we dus aan ons tweede negental. Inzenden na no. 18. 10. Op welke bank heeft nog nooit iemand gezeten 11. Welk papier kan hoger gaan dan het haantje van de toren? 12. Welke vissen hebben de kop het dichtst bij de staart? EEN VREEMD GEVAL. Tijdens een bezoek aan zijn buitenver blijf kocht een rechter uit Calcutta een „nohi", een grote zoetwatervis, die een- gewicht van meer dan 11 Kg. kan berei ken en veelvuldig in Bengalen voor komt. Toen de vis werd schoongemaakt, trof men in de maag van het dier vier levende slangen ter lengte van ongeveer 50 cM. aan. De slangen werden in het water geworpen en zwommen daarop on middellijk weg. EEN GOUDWASSERIJ. Jullie weten wel, dat bij de goudwin ning water te pas komt. Daarmee toch, worden de gouddeeltjes van de niet ede le delen gescheiden, nadat het erts heel) fijn gemalen is. Dat „wassen" zie je hier gebeuren, maar in de moderne mijn bedrijven gaat dat heel wat doelmatiger,, hoor. Dat is een goed idee, hoewel ik zeker weet, dat ze te gekrenkt was door' zijn weigering om nu naar hem toe te willen gaan. Ze heeft er de heele middag om gehuild, 't Verwondert me nog, dat ze er niet uitzag als een vogelverschrik- ster. Maar dat is echt Bettv. De heele- dag huilen en er dan nog uitzien als een filmster en dat zonder eenige hulp middelen. Moeder, houd nu op met dat ge bazel over bagatellen; we moeten nu ernstiger dingen bepraten. Ik heb aan iets anders gedacht: aan die oude kinder meid van haar: Constance. Betty placht dol op haar te zijn. Wat is er van haar geworden Mevrouw Stanhope's gezicht ver hardde en er kwam een onrustige uitdrpi- kinn in haar oosen. Ze zou wel naar haar toe gegaan kqnnen .ziin. hoewel ik niet geloof, dat ze weet, waar ze is. Ikzelf heb er geen idee van. Ik heb haar weggestuurd, juist' vóórdat we toebereidselen gingen maken, voor je bruiloft. Ik durfde haar hier niet te houden. Ze weet te veel en matigt zich te veel aan. Ik zou haar zelfs al niet zoo lang gehouden hebben, maar ze weet, dat ik die brief aan de zaakwaarnemers van haar heb overgenomen en heeft zich een of twee keer erg brutaal daarover uitgelaten, zoodat ik haar werkelijk niet durfde wegdoen, voor het hoognoodig 36. Wip! Daar ging het en meteen gingen door de schok ook de konij nenhokken er vandoorMaar wat het ergste was: toen de schimmel over de tent heenzweefde, kwam daar tot mijnheer Pimpelmans' grote ontzetting juist een vrachtauto voorbij Jm EEN ZWEEFMOLEN. Die kunnen jullie MET HULP van ou deren wel maken. Zorg vooral voor be-i trouwbaar materiaal. De paal moet heel sterk zijn en moet stevig in de grond,' staan. De as, waar het rad om ylraait, moet je beslist kunnen vertrouwen en dan moet je er ook vooral op letten, dat het rad aan weerskanten even zwaar be last wordt. Ik herhaal echter, dat hulp van ouderen bij het maken van zo'n mo len beslist NODIG is. EEN HARD EITJE. werd. Ik dacht, dat alles voorbij zou zijn, vóór ze eenig onheil kon aanrichten. Bet-, ty zou meerderjarig zijn door haar hu welijk en haar eigen geld in handen krijgen en wanneer ze jouw vrouw was,, zou er natuurlijk niet de minste drukte meer over een en ander gemaakt kunnen worden. Nu, u kon beter trachten eens uit te vinden, waar 't mensch is, zei ,de jonge man, terwijl zijn gezicht betrok. Ze moest ergens opgesloten worden. Ze kan ons in de grootste moeilijkheden, brengen. Je kunt niet weten, hoe ze mis schien al heeft zitten stoken. Bel een van de meiden en zie er achter te ko-. men waar ze uithangt. Tien tegen ééni dat Betty daar óók is. Mevrouw Stanhope liep gedwee naar de bel en schelde om Brigitt. Brigitt, heb je ook eenig idee, waar we freule Betty's oude kindermeid Con stance zouden kunnen vinden, yroeg ze zoo vriendelijk ze maar kon, intusschen het gezicht van het meisje bestudeerend. Ik denk, dat het wel goed '-zou, zijn, haar hier te laten komen, voor 't geval de freule haar noodig heeft. Ze was. zoo aan haar gehecht. Brigitt sloeg een paar verbaasde oogen naar haar meesteres op; er was terughou ding en achterdocht in haar blik. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4