TEXELSCHE COURANT A. de WILT DERDE BLAD Met" Jan P. Strijbos narr de Shetland-ei'anden Texelsche Berichten Zaterdag 17 Sept. 1938 DAMES: Wij ontvingen weer 't prachtige Modebock O WINTERWEELDE Het bevat wel 350 modellen de mooiste kleuren. Prijs 60 ct. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. £11 W. Poinseltia's of Kerststerren moeten afgehard worden om stevige scheuten te ontwikkelen. Niet te dicht opeen zetten. Wel frissche lucht over dag. Fuchsia. Kan deze nu nog gestekt worden Ja. De Epiphyllum, de cactus met mooie bloempjes aan het eind der bladeren, nu langzaamaan minder water geven. Zoo dra de bloemknopjes zichtbaar zijn, wat meer geven. Pioenen Wanneer verplanten Nu. In het voorjaar gaat het lang zoo goed niet. De Afrikaansche tuberozen komen nu in de handel Zoo gauw mogelijk in potten er mee. Lelietjes-van-dalen thans rooien. REISKOSTEN: ZEVEN STUIVERS (met inbegrip van plaatsbespreken) Het verheugt ons, u te kunnen meeJee- len, dat wij de bekende natuurvorscher Jan P. Strijbos een gezellig en onderhoudend spreker tevens, een goe de bekende niet in de laatste plaats voor ons, Texelaars bereid hebben gevon den een lezing voor onze abonné's te hou den en wel op Donderdag 29 Sept. a.s. Hij zal dan vertellen over de S h e t- 1 a n d-eilanden met hun gemoedelijke be volking, met hun schapen en hun vogels, te midden waarvan hij dit jaar geruime tijd heeft gekampeerd. Interessante films en een schat van lichtbeelden brengt hij mee om zijn cause rie te illustreeren. Reist u mee, over zee, naar de Shet- land-eilanden Het wordt een tocht, wel ke u nut en genoegen zal bezorgen. De heer Strijbos is een voortreffelijke gids, terwijl ook onzerzijds doordat wij ,,aan boord" voor muzikale illustratie zorgen' er naar gestreefd zal worden, dat u aan deze „Shetland-expeditie" recht aange name herinneringen bewaart. Het reisgeld kan voor niemand bezwaar opleveren .Het bedraagt maar 35 cent. Samenlezers, die zich met ingang van 1 October abonneeren, kunnen zich bij ons reisgezelschap aansluiten. O VRIENDELIJK VERZOEK Wij verzoeken aan al onze inzen- ders van sportberichten met wei- nig woorden veel te zeggen. An- v ders krijgen we van het goede te veel en plaatsruimte te kort. We plaatsen liever een pittig kort verslag meteen dan een lang re- laas in een volgend nr. RED. Ter aanvulling van het verslag van de teraardebestelling van het stoffelijk' overschot van de heer W. Bruin verzoekt men ons nog te melden, dat ten huize van de overledene de heer Bruin was Doopsgezind Dr. Alb. Vis woorden1 van troost en bemoediging tot de fami lie heeft gericht. VERTROKKEN PERSONEN. Van K S3: Pieter van der Werf, Herv., naar Vlissingen, wachtschip. Van Weverstr. 90: Joh. B. Rut gers, naar Laren, N.Holl., Brink lb. Van Ciroenepl. 11, Jac. J.Odiquée, Herv., n. Alkmaar, Nieuwstr. 51. INGEKOMFN PERSONEN. Warmoesstr. 34, Hen Jr. Hooge- land met eehtgenoote (Rempje Kok) Doopsg., v. Den Helder, Asterstr. 12 Weverstr. 67, Rinse Wassenaar. Herv., v. Den Helder, Midden vliet 7 Gravenstr. 20: Jan J. de Jong en echtg. (Jantje Vlas) en kinderen (Machiel en Martha), Herv., van Vlissingen, Scheldestraat. 18. Oosterend, Kerkstr. Pieter de Vries, Geref., van Baflo, Tinallingi 3S. LiTSL.AG VERKOOPING. Voor de erven van mei. Wed. Boon- De Vries door notaris Mulder Woensdag in hotel Texel publiek geveild een woon huis met schuurtje, erf en tuin aan de Koogerweg no. 10. Kooper: de heer, K. W. Roeper voor f 4220, Het woonhuis met garage, erf en tuin van de heer L.Bruin Jz., eveneens in pu blieke veiling gebracht, werd opgehouden voor f5100, DE VVOLPRIJS Naar we vernemen heeft de N.V. Ph. Vlessing in liet begin van deze week op Texel groote partijen wol aangekocht te gen de prijs van 75 ct. per K.iG. Door de plotselinge ineenstorting van de wolmarkt zoo deelen de heeren' Vlessing ons mee - hebben zij thans hun aankoopen gestaakt. Afgaande op de wereldmarkt zou de wol h.i. thans nog maar 65 ct. per K.G. kunnen opbrengen- IlillillUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilll Hlllllülll SPORT. Illlliüll! Illilliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiillllll Tex. Boys I. Jac. Schrama C.Graaf D.Witte C.Ran J. v. Sambeek N. v. Heerw. J.Schrama Verbakei J de Vos J.Fiopmatf W.Ran. Tex. Boys II: P. v. Sambeek Ab. van Sambeek M.Bakker K.Graaf Go de Veij N.Witte T. v. Samb. S. v. Hoerw. Jb. v. Heerw. H.Hopman S.J.Zijm Res.: H.Schrama. Tex. Bovs-adsp. C.Barhorst H.Witte Pz. K.Witte Dz. jn. Kager, K. v. Swinderen, Jn. du Porto H.Zijm Jac/. C.Schraina K. v. Heerw. a. van Heerw. K. v. Heerw Res.: C.Kager. S.V.C.-NIEUWS. Zondag zal Koning Voetbal weer z'n intrede doen. De competitie begint. S.V.C. begint al goed, want het krijgt bezoek van Texel 2, een oude bekende in de. tweede klasse. Deze ontmoeting behoort steeds tot een van de aantrekkelijkste. En zal v^el belangstelling voor zijn.Aan vang twee uur. Ingang S.V.C.-veld: hoek hij het Theehuis. Het publiek wordt ver zocht vóór de wedstrijd en tijdens tie rust niet op het veld te gaan. Opstelling: W.Verseput M.Reuvers P.Boon Mz. A.Stolk A.Kalis C. van Boven G. Troost A.Buis P. Kikkert J. Reuvers jb. Eelman Vanavond alle spelers van het le elftal naar Dokter Van Dommelen. Terreindienst: P.Boon, C. van Bo ven en A.Buis. Res.: P.Boon Jz., C.Troost, A. Boon en G.Bakker. W.V. S.V. TEXEL. Morgen begint de competitie. Vol ver wachting en met goede moed wordt deze gebeurtenis jaarlijks door duizenden spe lers tegemoet gezien. Ook voor onze ver-» ceniging behoorde het groote aantal le den te popelen om te kunnen beginnen.; Toch meenen we te moeten opmerken,, dat juist bij onze Junioren, op enkele uitzonderingen na, die lust niet voor de volle 100 pet. aanwezig is. E>at hier jon-' jongens zijn, die hun programma hebben, overladen, is vrijwel zeker. Intusschen, zal het toch noodig zijn te weten, in. hoeverre we op deze jongens zullen kun nen rekenen. We hopen slechts er in te slagen, ondanks de moeilijkheden, welke' zich de laatste tijd voordeden, deze com petitie tot een goed einde te brengen en te bewijzen, dat wij in onze afd. tot de TER GERUSTSTELLING. Op grond van inlichtingen, ons van medische zijde verstrekt, kunnen wij inee- deelen - en wel met de meeste nadruk dat de hardnekkige geruchten omtrent een geval van kinderverlamming in Den Burg (Weverstraat) en (testerend, volko men uit de lucht gegrepen zijn. FEESTAVOND S.V. TEXEL ln de gisteravond gehouden vergade ring werd besloten in de a.s. winten een feestavond te organiseeren voor leden* en donateurs. Tot voorz. van de Feest, commissie werd benoemd de heer H. Ran, tot leden de heeren J. van der Pijl, R.Berkenbosch, S. Lange veld en A. Ver- lieijen. BOUWVERGUNNINGEN Sinds onze vorige opgaaf verleenden B. en W. deze bouwvergunningen: Rijksgebouwendienst, Den Helder: voor bouw van kazerne op De Mok. R. Kikkert: vergrooting Lindeboom. C.BaSj Zevenhuizen: voor uitbrei ding boerderij. k'.Langeveld, Pijpersdijk, bouw van een paardenstal, B.Dros Pz., Eierland: verbouw van een schuur en bouw van een bergplaats. D. ,v. d. Vis. Oudeschildberg plaats. J. Koopman, Den Burg, houten schuurtje. Alb. Eelman, Den Burg, pakhuis. EXCURSIE SMEDENÖOND De leden van de Texelsche Smeden- Bond hebben Woensdag met hun eent- genoote een geslaagde excursie gemaakt. Met 22 personen ging men per auto bus van Den Helder via Bergen naar Velzen. Daar werd een bezoek gebracht aan Van Leer's Walswerlcen. Vervolgens werd een kijkje genomen in de Fordfa briek bij tie Hembrug. Mede werd een, tijdje gezellig in Amsterdam doorge bracht, "jammer dat door het regenweer liet bezoek aan Schiphol niet het resul taat had, dat men er van verwachtte. Dit kon de uitstekende stemming ech ter niet bederven en 's avonds laat keer de men wel voldaan naar het eiland te rug. sterkste behooren. Dat bij al de wedstrij den sportief worde gespeeld en onze goede naam worde bevestigd is onze op rechte wensch. Texel 1 gaat naar Schagen en zal nu we nog niet over alle spelers kunnen beschikken een lastige opgave moeten uitvoeren. Toch meenen we kans te heb- benr od zeker één iiunt. ivat nqg niet slecht genoemd mag worden. Atlas ontvangt Strandvogels, waaruit al direct de kracht van de nieuweling kan worden opgemaakt. B.K.C. en Wieringer- waard zullen wel weer aan elkaar ge waagd zijn. D.T.S., dat reeds eenige fer me overwinningen behaalde, kan direct een goede beurt maken tegen Watervo gels, terwyl M.F.C. N.Niedorp vermoe delijk in het voordeel van de thuisclub zal eindigen. 3 Texel 2 gaat naar De Cocksdorp. Ver trek: 1 uur van üroeneplaats. Er valt hier weinig te voorspellen. We hopen, dat er goed en sportief gespeeld zal worden. Voor beide elftallen kunnen de eerste punten dubbele waarde hebben. Dat alleen moet al voldoende inspiree1 ren om zich volledig te geven. Adsp.: Ook voor pnze gfd. begint de competitie. Het is weer een kleine,) jongens. Tex. Boys A. en Texel A. en B. gen, aanvang 12,30 speelt Tex. Boys A. tegen Texel A. op het Boys-veld. Elftal: P.Keijser Jac. Koorn H.Broekman B.Koningsveld L.Rijk JKikkert Jz. Ab. Keijser N.Dapper J.v.d.Pijl H. du Porto W.Langeveld. Er werden deze week al eenige jongens, gekeurd. Volgende week volgen nog: Maandag duur: H.Boswijk, S.Koning- veld, C. v.d,Kerkhof en H.Koopman. Op Dinsdag Su.: Jan Kok, L.Kejjser, G. Smit en Jim Schagen. Vrijdag 8u.A. de Ruijter en M.Kooger. Het is noodzakelijk, willen jullie, in Bondswedstrijden mee spelen, dat jullie daarvoor goedgekeurd zijn. Anders worden jullie voor de wed strijden uitgeschakeld. A.S. Woensdagavond oefenwedstr. tusschen twee adsp. elftallen. Zie het volgend nr. D.D. Texel 1., uit tegen Schagen dü.Beumkes K.Helsloot W. Vlas A.Verseput G.Witvliet J.Weijdt A.Verheijen D.Huizinga M.Vlaming J.Kiljan P.Neijens Res.: N.Tuinder. Texel li, uit tegen S.V.C.: W.Geus G.Wilner A.Dros H.Boon H.Ran C. van Zutfen Theo Lap J.D.Blom N. de Graaf B.Kiewiet P. Hemelrijk Res.: J.Gieles en S. Langeveld. DE KARIMATA, thans op weg naar Kinderdijk, heeft gisteren Hoek van I lolland bereilct. Donderdagmiddag is ze dicht ouder de kust ons eiland gepas-, seerd. KAZERNEBOUW Door de aannemer J.Schutte, Zaan dam, wordt Maandag oen begin gemaakt met de bouw van een nieuwe kazerne op de Mok. (Zie adv. oproep werkvolk in, dit nummer) ill DEN HOORN. DE JUBILEUMFEESTEN Woensdag werden de feesten voor^ge- 1 /et. Evenals de eerste dag hield het Fan farecorps 's morgens een rondgang door liet dorp. Hierna begonnen de spelen. Van het ringsteken te paard was de uitslag: resp. P.Drijver I)/.., R.Bremer j W. Kakker Wz.bloempotloopen voor da mes van 17 jaar af: D.Bremer, H. ide Jong, KL Boon. Tijdens de laatste wed strijd was het gaan regenen, waarom in de schuur van de lieer Lap verder moest J worden gestreden. Hoewel de lucht er 's middags dreigend uitzag en af en toe er ook wat regen viel, konden de wed strijden voor schoolkinderen toch ge houden worden. We noemen de iirijswin- ners in volgorde. Koekhappen: Nellie i Smit, Jeltje de Wit en Gerda Bakker. StokjesstekenAart Slegh, HenniSlech- tenhorst en Cor Smit. Op reis gaan: Ko Slegh, Annie Bakker, c.i Emma Veeger. Zakloopen: IJsbrand Kikkert, Jaap Bak ker en Gerard Bos. Letters ophangen) Alie Koopman, Jo Commandeur en Dora Smit. Hinderniswedstrijd: Jaap Bakker, Atic Bakker, Jaap le Noble Na de kinderspelen viel er zooveel re gen, dat er geen animo meer bestond om liet middagprogramma af te werken. In de school werden de prijzen uitgereikt. Er werd ook nog een tombola gehouden, waardoor toch alle schoolkinderen van wijk H. een prijsje kregen. Het avondprogramma werd wegens de regen uitgesteld tot Donderdag. Zoo wel Dinsdag- als Woensdagavond werd in de zaal van de heer Rotgans druk ge danst op muziek van de heeren Bakker en Eelman. Donderdagavond werden de uitgestelde wedstrijden gehouden. Dames van boven de 35 iaar deden moeite om snel loo pend een bal op een plankje te houden. Een lieele toer was dat. Uitslag was: 1. Mw Koopman—De Jager, 2. Mw WilnerDuinker, 3. Mw Duinker-Wil- ner. Daarna: Strijd om de vrouw: 1. G. Wilner Sz., 2 G. de Wit, 3 Th. du Porto Johz. Tot slot strijd om de man; 1. Mej. T.Duinker. 2. Mej. J.Klooster man en 3. Mej. G.Koopman. Hiermee was het feest afgeloopen. Wij mogen liet, afgezien van het weer waar geen mensch wat aan veranderen kan als best geslaagd beschouwen. De voorz. der feestcommissie, de heer A.Smit, dank te allen voor de prettige samenwerking, vooral directeur en leden van D.E.K. en ook de heer Huizinga, schoolhoofd, en mej. De long. De ingezetenen, die zoo spontaan voor de feestelijke versiering hadden gezorgd, werden mede namens de commissie dank gezegd. Maar ook; de Commissie zelf komt een woord vartj dank toe voor de wijze, waarop zij dit feest heeft georganiseerd. De leden heb ben heel wat werk moeten verzetten, maar zij hebben de voldoening, dat het feest bijzonder goed geslaagd is. ll||||lllllli:i!l!lllillllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllll|j|||| IlilHilllll WERELDNIEUWS ||||||||||i| llllllülül IN WEÏNIG WOORDEN. ||j||||f)|!i DuitschlanJ. Op initiatief van de Engelsche Premier heeft te Berchtesga- den een bespreking plaatsgehad tusschen, Chamberlain en Hitier. Ze zou geleid, hebben tot het besluit op Dinsdag a.s. te Godesberg bij Keulen een conferentie te houden over de Tsjecho-Slowaakscho kwestie. Daladier zou daar Frankrijk ver tegenwoordigen. De vrede in Europa hangt thans aan een zijden draad. Moge liet nuchtere verstand de wereld voor de. afgrijzelijke ramp van een nieuwe oorlog bewaren. ||||||iiiiiiiiiiiiiiaiii:iiii!!iiii»ii!iiiiiiiiimii:iiiiiiiriiin!iiiiiiiiiiiiiiiiiiii[[iii||Il|| llllllillll ZOO SPRAK.... min ||||||!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiui|||||| MINISTER GOER1NG, belast met 't Vier-jaren-plan in Duitschland: Verza mel vodden, beenen en afval als grond stof voor onze industrie. Ik ben Duitsch- iands grootste voddenraper. llllll.iiiiiriiiui'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iii'llllll IIIIH PLANTEN IN KAMER EN TUIN- lllill lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiinn'lllül Geraniums laat U overwinteren p lichte, koele, maar vorstvrije plaats. Eerst de oudste, groote bladeren, de bloemen en de bloemknoppen verwijderen. De potaarde moet 's winters slechts even vochtig ge maakt worden. Nimmer mag ze geheel nat „SOLO Een billijk radiotoestel in een mooie notenhouten kast, waar door het in elk interieur past. „Solo" speelt inderdaad solo, want het is uiterst selectie! en de weergave is van hoge kwa liteit Kom bij ons eens luisteren naar de Erres „Solo"

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 9