4 GEVLUCHT. ONS FOTOHOEKJE. m EB ffi m VOOR DE VROUW. imiiiiiiiMilliiiiinililiililiilillllll RECEPTEN. BROODSCHOTELTJE MET APPEL. Twee ons oud brood (zonder korst), drie dL. melk, twee eieren, eigeel en eiwit gescheiden, 80 gr. suiker, een theelepel kaneel, geraspte schil van één citroen, drie zachtzure appelen. Maak het brood tot kruim en roer dit door de ko kende melk; laat dit mengsel 2 a 3 min. zachtjes pruttelen. Roer er de eidooiers, suiker, geraspte citroenschil en de ka neel door. Schil de appelen, verwijder de klokhuizen en rasp de appelen aan kleine stukjes. Voeg nu ook de stukjes- appel bij cle broodpap en laat dit nog 5 min. zachtjes koken. Boter een vuur vast schoteltje en klop het eiwit stijf. Roer driekwart van het eiwit door het broodmengsel en strijk de rest over het geheel. Strooi er wat suiker over en zet het schoteltje in een flink verwarmde oven. NUTTIGE WENKEN Plakmiddel. Als men op een oogen- blik geen stijfsel bij de hand heeft, kan men zich behelpen met een fijngemaakte koude gekookte aardappel. Wrijf deze op het papier uit en het zal dan goed1 plakken. Velours chiffon met kreuken? Glad gespannen houden, aan de achterk mt even bevochtigen met een uitgeknepen spons en dan aan de verkeerde kant c:n( warme bout er over laten glijden. Voor al niet neerleggen onder het strijken.. Tenslotte aan de goede kant opschuieren. Vetvlekken kan men wegnemen met in spiritus of geest van salmiak opgelosti zout. - Vloerkleeden en andere tapijten fris- schen op wanneer men ze met pekel be»1 handelt. No. 101. THIJS VAN HEERWAARDEN Thijs werd 3 April 1938 twaalf jaar; hij woont aan de Kooger- weg. FEUILLETON 48) Nu Constance's achterdocht opeens' zoo levendig was opgewekt begon ze verder te denken. Waar was Betty? Wist haar stiefmoeder het misschien en was ze ergens alleen en ongelukkig, werd ze misschien verwaarloosd en slecht behan deld, omdat zij weigerde te doen wat zij wilden? Als de stiefmoeder in staat was een gewichtige brief te onderschep pen, was ze dan misschien niet eveneens in staat, Betty uit de weg te ruimen? Er waren détails, die met zulk een theorie natuurlijk niet overeenstemden. Maar..... Constance's onrust was nu eenmaal ge wekt en dan de bespottelijke bewering, dat Betty krankzinnig zou zijn. Betty die lieve, verstandige, rustige Betty krank zinnig. Nonsens. Het was ondenkbaar. Als ze zich ergens in een sanatorium be vond, dan was ze daar door slinksche streken ingeraakt, en het was aan haar, Connie, te zorgen, dat ze er weer uit kwam. Ze ging naar het raam en keek naar beneden in de verlichte straat. Een paar straten verder verhief zich de toren van DE NIEUWE MODE. FAVORIET-KNIPPATROON Nr. 1133. Maat 50. Prijs 26 ct. Franco p.p. na ont vangst van 28 ct. Gekleede middagjapon. Deze keurige japon, opgefleurd door een vestje van, brokaat, kan gemaakt worden van 3.50 M. materiaal van 130 cM. breedte. Een voudig, doch gekleed. Geheel getail leerd; een strik sluit de uitsnijding af. De gladde mouw is ook afkleedend. Het patroon is te verkrijgen in maat 50; bo venwijdte 120 cM., tjjillewijdte 100 cM en heupwijdte 138 cM. Door het al of niet aanknippen van naden, kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. VOOR DE JEUGD. Het Favoriet-patroon is te verkrijgen tegen de prijs van 26 cent (omzetbelasting inbegrepen) franco per post 28 ct. aan het bureau van dit blad. Da mes! Denkt bij eigengemaakte eg kleeding aan een Favoriet-Knip- gj patroon. Ze voldoen uitstekend en zijn goedkoop. Hebt ge reeds i*] jg succes bereikt, zegt het uw vrien- Si Eg dinnen en kennissen. Koopt de H noodige stof bij onze adverteer- ffi ffi ders. ffl de kerk, waar Betty heen was gegaan om- te trouwen. En daar om de hoek was het hospitaal, waar ze volgens de beweringen van haar stiefmoeder, uit de kerk heen gebracht was, en waaruit zij, naar de an dere dienstboden geloofden, was ont snapt. Terwijl ze daar naar buiten stond te staren, begon Constance ieen plan te vor men. Ze hijgde van opwinding, terwijl ze de bijzonderheden uitdacht. Het was aan haar, uit te vinden, wat er van Betty ge worden was. Maar hoe kon ze wegkomen, zonder argwaan te wekken En dat moest ze toch. Ze wist het adres, dat op de brief gestaan had, van buiten Ze had het zorgvuldig uit het hoofd opge schreven, zoodra die brief haar afgeno men was. Ze moest naar Boston gaan en de man opzoeken, aan wie hij gead- dresseerd was geweest. Ze moest aan, de weet zien te komen, of hij die brief wel ontvangen had. Maar ze kon niet gaan, eer ze zekerheid had, dat Bettic. uit het hospitaal ontsnapt was. Wie weet, of ze daar nog niet zat opgesloten, ter wijl mevrouw dat sprookje yan haar vlucht rondstrooide en overal adverteerde met die belooning van vijf duizend dollar. In de bioscoop nog wel. Wat een schande voor de familie. Wat zou haar goede mijnheer dat verschrikkelijk gevonden heb ben, dat er zoo omgesprongen werd met het portret van zijn dochter arm klein 73. Daarbinnen zat Jochem, met een heerlijk prakje voor zich, gereed om het in zijn hongerige maag te laten ver dwijnen. Een verkwikkende zomerbries woei door het open raam naar binnen en vermengde zijn geuren met die van het eten. „Wat heb ik het goed", dacht Jochem; hij zette zijn mond wjjd open en snoof met welgevallen de heerlijke, geuren in. NilEUWE PRIJSRAADSELS. We maken vandaag ons tiental weer vol. 67 Vul eens in: B van hout. L niet levendig. T voor een paard. 68 Een gevaarlijke springstof: vijf let ters; de laatste een T. Maak hier van een D. en ik word een plant. 69 Een ding, waarmee kinderen niet moeten spelen. Middelste letter een E. Zet achter mijn naam een T en men strooit mij op het land. 70 Maak hiervan de naam van een beroepRALESTAME. Ik verwacht de tien oplossingen niet later dan Dinsd-ag 8 Nov. Uitslag Kleur en Tekenwedstrijd komt volgende Zater dag. Desnoods mogen vandaag nog teke ningen worden gebracht. Maar ook niet later. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. VADER HELPEN. Vader had zich verslapen en was bang dat hij te laat op kantoor zou komen, ledereen hielp een handje, en toen hij tenslotte haastig beneden kwam, zei Zus met een heel tevreden gezichtje: „Pappie, ik heb de veters van uw schoenen alvast dichtgeregen". VISSEN MET LICHT. In diepe zeeën leven vissen, die licht- organen hebben. Dat is maar goed ook, want dieper dan 400 M. komt het zon licht niet. Bovendien worden sommige dieren, die als voedsel dienen, doorlicht aangetrokken. Bij sommige inktvissen en kreeften zijn die lichtorganen sterk ont wikkeld. WISTEN JULLIE DAT? Slangen. Er zijn 750 soorten van slangen, waarvan er alleen in Europa 35 voorkomen. Tijgers. Van alle dieren is de tijger de slechtste zeevaarder; hij is het vlugst zeeziek. - Een zalm legt wel eens tien millioen eieren. Spinnen. Er zijn meer dan dertig duizend spinnen noodig om één pond spinneweb te produceren. ding, zooals hij vaak zei. Constance trad terug van het raam met opeengeklemde lippen, liep op de teenen naar de deur en luisterde. Ja, dat was Brigitt, die daar de trap op kwam - zachtjes neuriënd. Het was Brigitt's uitgaansavond. Dat beteekende, dat Ma rie dan extra druk bezig zou zijn op de bovenverdieping. Ze moest haar kans waarnemen vóór Brigitt wegging en Ma rie naar boven kwam, of ze zou niet meer weg kunnen komen zonder dat Marie het zag. Haastig zocht ze haar zijden japon, haar mantel en haar wonderlijke hoed bij een, z-e nam haar beurs en haar hand schoenen en bond ze in een oud schort. Toen deed ze onhoorbaar het raam open en liet ze het bundeltje vallen op het keukenplaatsje, in de buurt van de vuil nisbakken. Het was natuurlijk een beetje gewaagd, maar wie niet waagt, zal niet winnen en al het personeel zou op het oogenblik wel in de keuken zijn, lachend en pratend. Ze zouden wel niets bemerkt hebben. Ze luisterde een oogenblik gespannen. Toen sloot ze het raam. Ze stopte nog enkele kleine benoodigdheden bij zich en opende zachtjes haar deur om die even zachtjes weer achter zich te sluiten. Ze liep onhoorbaar de trap af, juist alsof ze aan haar gewone werkzaamheden ging. Ze luisterde een oogenblik aan de keu- 74. Precies op dit ogenblik sloeg mijn heer Pimpelmans zijn jas uit en een la wine van kalkpoeder stoof het raam bin nen, regelrecht tot in de diepste uithoe ken van Jochetn's luchtpijp. De arme man werd opeens bloedrood, sprong over eind en kreeg een hoestbui om er kippe- vel van te krijgen. Wat werd die arme Jochem toe kwaad. Wie lapte hem dat? HET WAS NET ECHT BELLEN BLAZEN. Op een stoepje bij een hek, Zit een aardig troepje. Bellen blazen is het spel Van dat leuke groepje. Liesie met haar liniaal Roert in 't lauwe sopje. Jan houdt in zijn kleine vuist 't Witte pijpekopje. Karei blaast 'r een in de lucht, Zulke mooie bellen. Wimpje is bezig om ze gauw Een voor een te tellen. Maar die kleine, stoute Bets Met haar guitenstreken Heeft eerst rustigjes en stil Naar het spel gekeken. Nu neemt zij een pijpje op Vult het met het sopje, En wat doet ze dan O, wee, Blaast ze in het kopje. Uit het steeltje komt een straal Die bespuit het troepje. Dadelijk vluchten allen weg Van het kleine stoepje. Ingezonden door Janna Martha Jonker, 11 jaar, Den Hoorn. kendeur en deed toen zachtjes een zij deur open, die op het plaatsje uitkwam. Buiten, in het donker, schoot ze vlug in de zwarte zijden japon, die ze over haar katoenen dienstbodekleeren dicht knoopte. Vervolgens deed ze haar man tel en haar schoenen aan en toen maakte ze, dat ze wegkwam. Een oogenblik later stond ze in de vol gende straat. Ze was er nu van overtuigd, dat ze het best al eens eerder had kun-, nen probeeren, in weerwil van de spie dende Marie. Als ik soms weer terug wil, zeg ik doodgewoon, dat ik wat van mijn spaar boekje wou halen", giechelde ze in zich zelf, terwijl ze zich haastte in de richting van het hospitaal. Toen ze het groote gebouw bereikt had vroeg ze de lijst te mogen zien van de patiënten, die op Bettie's trouwdag wa ren opgenomen Ze wist een vrij nauw keurige beschrijving van ieder van hen te krijgen het waren er maar enkele genoeg om tot de conclusie te komen, dat Bettie daar niet bij was. Ze stelde nog enkele stoutmoedige vragen; van een ontsnapping, van wie ook, was niets be kend. In geen jaren was zoo iets voorge komen, verklaarde de directrioe met ge krenkte trots. Tenslotte was Constance er volkomen zeker van, dat Bettie nooit m dat hospitaal was geweest. (Wordt vervo'gd.J

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 4