Voetballen Nil.Ph.HLESSING Gezellig Bal na. Bij Moerbeeks Meubelhsnde! koopen is geld verdienen Taai Taai Merkwaardig! „Adel in Livrei" tevpfdfn L\' BANKETLETTERS 70 ct. p. pond Siemens Protos Hand-stofzuiger Prijs geheel compS. slechts f 37,50 Grootmoeders Sinterklaasavond. VCrOÏ glodfe^loek. N.V PH. VLESSING Zie de etalage bij Het lekkerste geschenk fijne gerookte paling Tweede opvoering Entree 75 ct. per persoon. St. Nicolaas koopt bij MOERBEEK's Meubelhandel. vanaf 22 stuks 1 kwartje. Dikke taai Dik speculaas Bakkerij M WITTE goed onderhouden Woonhuis Ruime keuze Schemer-, Lees- lampen en Electr. apparaten bij JAN AGTER Gratis Gratis RECLAME Zang-Kanaries met kooi samen voor f5- Prima Zang-Kanaries f3.50 Bij aankoop van 'n Vogelkooi een pond Kanariezangzaad GRATIS. C. KOOPMAN, Vogelhandel, ONS DOEL -ANTFNI Onze koffer reclame duurttot en met 5 DecQmb. BAKKERIJ „DE HOOP". S. RENTENAAR, Oosterend Telef 2 een pracht St. Nic. cadeau voor jongens. Aanbevelend WED. D. SCHUMAKER. Tricot Heerenpoloshlrt», prima kwaliteit, a qC per stuk [.Inkoopcombinatie „Nederland"^ MOERBEEK's Meubelhandel. met Sint Nicolaas voor jong en oud is een van DE GEZONDE APOTHEEK. Lage prijzen. Beleefd aanbevelend. van blijspel in 3 bedrijven van Henk Bakker in Pen's zaal op Vrijdag 16 Dec. a.s. door de Rederijkerskamer U.D.I. ten bate van de Koningin Wilhelminabewaarschool te Oudeschild (behoudens goedkeuring van B en W) Kaarten verkrijgbaar te Oudeschild bij het bestuur, en te den Burg bij de heeren Pen, De Wilt, G. Bakker, Jn. Dekker. S. de Waal een kwartje per pond. een kwartje per half pond 't Bekende adres voor prima kwaliteit. TE KOOP: TE DEN BURG. Brieven onder no. 742 aan het Bur. van dit blad. tegen lage prijzen IN Wij leveren U prima Wij hebben 'n pracht collectie Vogelkooien van f 1.50 af. Mooie Parkieten f 1.50 per paar Wij verzenden door geheel Nederland onder garantie Het adres van vertrouwen Emmastraat 103-105, Den Helder Telefoon 626. J V vV Nu kom ik toch al eeuwen lang, elk jaar naar Holland en heb er dan héél wat te koopenMaar zulke voordeelige koopjes heb Ik er tot nu toe nog niet meege maakt... 't Is geweidigi 'n Pluim hoor, voor alle Nederlandzaken I 't Is trouwens opvallend. Haast alle verlanglijsten vragen om Nederland-artikelen. lun EEN PRACT1SCH GESCHENK is een Het nieuwste universeele reinigingsapparaat voor kleine woningen, een onontbeerlijk hulpapparaat voor groote woningen. Vraagt vrijblijvend eens een demonstratie aan bij In d'r groote, stille kamer Zat ze peinzende alleen, Buiten ging het drukke leven Opgetogen langs haar heen: Blijde kind'ren, jonge moeders, Sinterklaas door dorp en stad En ze dacht aan vroeger dagen, Toen ze opa bij zich had. Altijd gingen ze nog 's avonds Samen even langs de straat, Langs de mooie lichte winkels, Met een glimlach op 't gelaat. Ach, ze waren oud geworden, Maar dan voelden ze zich jong, Omdat in hun oude harten 'n Jong levensliedje zong. En ze wezen en ze keken Voor haast elke vensterruit. Sinterklaas dat was hun avond, Want ze liepen even uit. En dan wisten zij, vol vreugde, Ach, na jaren gaat dat zoo, Al de liefde voor elkander, 't Kostbaarst Sinterklaas-cadeau. CMR. HIST. UNIE. De afd. Texel van de Chr. Hist. Unie belegde op Vrijdagavond 25 Nov. een propaganda-vergadering in het gebouw' Eben Haëzer te Den Burg. De waarn. voorz., de heer R.v.d.Vis, kon het welkom toeroepen aan weliswaar geen groot, maar wel aandachtig gehoor, dat gevolg gaf aan de uitnoodiging on danks de zeer ongunstige weersomstan i digheden. Na gezamenlijk gezongen te hebben van Ps. SU vers 7, zette de voorz. uiteen, waarom deze samenkomst belegd was. Voornamelijk om de banden, waarmee wij, aldus spr., als leden van het groote gezin, waarvan Christus het hoofd is, verbonden zijn, nauwer aan te halen; om meer één te zijn, zooals het ware Chris tusbelijders betaamt; om elkander tot steun te kunnen zijn op elk terrein des levens, ook op het politieke. Met groote ernst waarschuwde spr. om toch niet te steunen op menschen en menschenwerk,, hoe hoog soms de idealen schijnen, waai1 naar men streeft. Laat Christus ons ide aal zijn. Hem te dienen, Hem te volgen geeft rust voor het bang gemoed. Na dit bezielende woord sprak de heer Jac. Kikkert. Deze memoreerde nog eens de bedoeling dezer bijeenkomst, n.l. on omwonden bespreking van allerlei vraag stukken onzer samenleving in een sfeer van Christelijke liefde; elkaar beter lee- ren begrijpen en waardeeren, zoodat er toenadering ontstaat tussohen alle Chris- tusbelijders. Geen politieke debat-avond. Wij willen trachten te bouwen aan de eenheid van ons volk, met God als Op-1 per Heer en Zijn Woord als richtsnoer, zegt spr. Hij herinnert aan de oproep- voor geestelijke en moreele herbewape ning. Persoonlijk heeft H.M. .de Konin gin daarmee haar instemming betuigd en onsophet hart gebonden, dat wij allen kunnen bijdragen tot „die innerlijke drang welke ook uitwendige ommekeer teweeg brengt en tot gevolg heeft, dat eerlijk, heid, vertrouwen en liefde richtsnoer- worden tusschen personen en volken". Geheel doortrokken van deze gedachte was zijn inleiding, er op ingesteld, dit, onder de druk de/jer felbewogen tijd op levend besef van saamhoorigheid uit te buiten en in verband daarmee de met feiten gestaafde verdiensten der Chr. Hist. Linie in het licht te stellen. Met enthousiasme werd de aanwezigen voor gedragen, hoe men zijn weg dient te gaan als broeders, schouder aan schouder, onu daardoor de komst voor te bereiden van- de Groote Leider, de Koning der Konin gen, Jezus Christus. De daarna gestelde vragen werden naar genoegen beantwoord en leidden tot een geanimeerde discussie over actueels on derwerpen, als ouderdomspensioenriege ling, werkloosheidsvoorziening, enz., waarin het standpunt der C.H.U. goed tot uiting kwam. Dit kan, volgens spr., velen ten voorbeeld gesteld worden. Uit de rede van dhr S. de Waard, stip pen w'ij het volgende aan: Er wordt nogal eens van d-e Christ. Hist. Unie gezegd, dat het een partij is, waar weinig van uitgaat. Behoudens in verkiezingsdagen merkt men er weinig of niets van, zegt men. Daaruit concludeert men, dat het er slapjes mee gesteld is. Er moet echter op gewezen worden, dat het bij de C.H. niet in de eerste plaats- gaat (omi de majoriteit (de meerderheid der stemgerechtigden), maar om de auto riteit, (gezag van Gods Woord). Niet het succes der partij, maar de macht van het beginsel, zegt art. 7 van het Program. Natuurlijk heeft de C.H.U. er belang bij, dat haar kiezersgetal toeneemt. Het is haar niet te doen om de macht, zooals bij zoovele partijen. Haar uitgangspunt is God, de Heer. Ook in het maatschappe lijk leven wil ze Hem dienen. Zij tracht anderen op te wekken dit voorbeeld te vol gen, door het beginsel uit te dragen. In d'r groote, stille kamer Zat ze peinzende alleen, Buiten ging 't feest'lijk leven Opgetogen langs haar heen. 't Eeest'lijk leven, dat zoo leeg was,. Zonder inhoud, zonder doel Bevend gaan haar oude handen Langs een leege leuningstoel. Toch had Sinterklaas die avond Haar alleen nog wel bedacht, En ze maakte 'n pakje open, 's Middags was het al gebracht. Dat had ze zichzelf gegeven Als een kostbaar souvenir, Trillend gaan haar stramme vingers Langs het stugge pakpapier. Daar nu had ze sedert maanden Elke week wat voor gespaard, Heel 't geluk uit vroeger dagen Had ze in haar hart bewaard. Op een afstand ging ze kijken, Omdat ze 't zoo prachtig vond 'n Lijstje om 't portret van opa, Dat op 't kleine kastje stond. WAT ER GEBEURDE.... 3 Dec.: Het vrouwenkiesrecht vastge legd. 1921. 4 Dec.: Kammerer, uitvinder der phos- phorlucifers sterft. 1857. 5 Dec.: Geboortedag van Mr. P. J. Oud, burgemeester van Rotterdam. (Purmerend, 1886.) 6 Dec.: Geboortedag van de Fransche natuurkundige Quay de Lussac. 1778. Hieruit volgt, dat de mensch nooit hoofd persoon kan zijn, maar slechts een tus schen persoon om door te geven aan an deren wat van Boven opgelegd is. Plicht is het om door te geven van wat mien zelf ontving aan geestelijke en zedeljjke waarden. Daarom, broeders, schaart u dichter aaneen. Het gaat om groote be langen. Jonge menschen, weet waar je staan moet, ook op maatschappelijk en politiek gebied. Laat je niet afleiden door schreeuwende reclame van andere par. tiien, praat niet zoo geringschattend over, die C.H., waar je toch eigenlijk ook bij hoort. Ouderen, neemt notitie van wat de C.H.U. doet, leest de partijbladen, „De Nederlander", Ons C.H. Weekblad of de Tijdseinen, komt op de vergaderin gen. Legt af alle lauwheid en weest er eens vurig van geest, wat plicht is naan des apostels woord. Het christendom kam een groote invloed ten goede uitoefenen op de maatschappelijke verhoudingen. Dit is in. het verleden gebleken en reikt even zeer in de toekomst. Gods bedoelingen met onze wereld (en in het geloof aan die bedoelingen vindt ons leven immers zijn zin) nemen niet vandaag een eind. Onze roeping is het, om nu en in de toe komst evenals in het verleden, in gehoor zaamheid er naar te trachten, die bedoe ling te dienen. Zoo zegt het „De Neder lander". In dit licht is de rechte waiar deering van de christelijke grondslagen van ons volksleven mogelijk. Dan immers is het duidelijk, dat de er kenning, dat de maatschappelijke ver houdingen mede onder de invloed van het christendom geworden zjjn, wat zij zijn, nimmer leiden mag tot een streven om die verhoudingen tot elke prijs te handhaven. En de wetenschap, dat de christenheid in dit opzicht meer dan eens is tekort geschoten, kan ons er slechts toe brengen, dit gevaar des te scherper in het oog te houden. Niet alles, rwat zich aandient als verbetering der maatschappij, k'akkeloos aannemen. Tegen elke nieuwe orde van zaken, die de mensch uit zijn eigen kracht tracht op te bouwen, heeft het Christendom neen te zeggen. Dat was de opdracht, die Gro-en van Prinst-erer en anderen, die na hem kwamen, ver vulden, toen zij tegen de Revolutie het Evangelie stelden. Dit is in deze tijd ook onze opdracht, nu een gevaar dreigt van een andere revolutie, die zich wel lijn recht stelt tegen de beginselen van de Fransche revolutie, doch niettemin revo lutie is, omdat zij gekenmerkt wordt door dezelfde grondfout: niet God in Christus op de hoogste plaats, maar een mensch of wel de Staat het allerhoogsste. Aan zulk een streven moeten we paal en perk stellen als zijnde niet uit God. Het ligt voor een groot deel aan onze lauwheid, dat de C.H.U., in 1937 bij de verkiezingen zoo'n knauw kreeg. Waakt voor nog meer afbrokkeling. Heeft de C.H.U. uw toewijding niet verdiend? Kan zij geen groote invloed uitoefenen, op de gang van zaken in land, provincie en gemeente? We meenen van wel, als gij haar maar steunt. Houdt zij haar be ginsel niet hoog? Leest de Tweede Ka merverslagen maar eens. Voor wie werke lijk christen wil zijn, is er zeker plaats in haar gelederen. Na deze rede volgde nog een aange name discussie, waarna de voorz. met dankgebed sloot. Lp.

Texelsche Courant | 1938 | | pagina 8