Drie soorten één Stelt: DEBESTEl R00DE ster N21Q De Drie van Abonneert u op dit blad. DE VROUW IN HET SPEL. 25. Een dikke, diehtbebladerde tak hing ver over de rivier. Bob zag, dat het Rode Hert op die tak klom. Door de bladeren was hij bijn# niet te zien. O' Conner had dan ook gelukkig niets gemerkt. Hij had trouwens al zijn aandacht nodig voor de kano. Want zelfs zo diqht onder d« wal stond er nog een sterke stroom, waar door ze slechts langzaam vooruitkwamen. Ze naderden de tak. Onwillekeurig legde Bob zijn pagaai neer en ging hij in het' bootje staan. Schoensmeer verwijdert men met terpentijn, daarna met zeepspiritus. Flesschen sluit men luchtdicht door ze met de hals, met de kurk er op, in ge smolten parafine te doopen. Lijmvlekken afwrijven met doek, in lauw water of azijn gedrenkt. Afwasch-i bare stof Dan wasschen in één van de ze vloeistoffen. Wagensmeervlekken met boter be strijken en uitwasschen met zeepspiritus of afwisselend met heet water en terpen tijnolie. ROTSJES. 250 gr. bloem, een theelepel bakpoeder, 150 gram boter, 150 gram krenten, twee eieren, 150 gram suiker, een half ons gesneden geconfijte kers jes, een eetlepel gesneden sucade, citroen-' rasp, zout. Bloem en bakpoeder twee maal zeven, tikje zout toevoegen, daarna boter met de vingertoppen met bloem vermengen tot kruimelige massa en kren ten, suiker, sucade en kerfjes toevoe gen, evenals geraspte citroenschil, daar na geklopt ei en eventueel wat melk toe voegen. Een bakblik invetten en hierop kleine hoopjes deeg leggen van onge lijke vorm, op eenige afstand van elkaar. Bakken in warme oven, die na een mi nuut of drie getemperd wordt. Duur plm. 2030 minuten. IS.) Mijn belangstelling in deze Alve- rado, zei lord Hyde, is geheel onpersoon lijk. Hij heeft zich in het bezit gesteld' of wordt er van verdacht zich meester te hebben gemaakt van een consent, ge kocht door het gouvernement van eeü Amerikaan met name Norman Grant, het hoofd van de Norman Grant Olie Mij Biddeiord schoot heen en weer op zijn stoel en zei: Zekere Norman Grant is doodge schoten gevonden op zijn kantoor, ©en- Ziezoo, moeder: nog twee ter mijnen aan de baker betalen en de klei ne is heelemaal van ons. 20. ,,Hédaar, blijf zitten", schreeuwde O'Conner, die nu eindelijk iets gewaar werd. Maar het was al te laat. Twee ste vige bruine armen grepen Bob beet en trokken hem snel in de hoogte. O'Con ner deed nog een wanhopige poging de' vluchteling te grijpen, maar door de plot selinge manoeuvre sloeg het wankele vaartuigje om. Zou O'Conner zijn gevangene zo ge makkelijk laten schieten? (Wordt vervolgd.) ARONSKELK in Juli en Aug. van de volle zon laten genieten en dan geen gietwater. 's Winters koel en licht plaat sen tot de bloemstengel verschijnt. SERINGEN moeten veel zon hebben om flink te kunnen bloeien. De grond niet (je licht. Eventueel zwaarder maken, door vermenging, rond de wortelkluit, met oude veen- of veenkleigrond. Geef eind-April, begin-Mei wat volledige mest. KLIMOP. Kale plekken omwoelen met watten en deze vochtig hou den. Dit bevordert heEtiitloopen. paar weken geleden. Lord Hyde boog en sprak beteekenis- vol: Sebastiann Alverado wordt van ver scheidene misdaden verdacht. Hij of zijn medeplichtigen kunnen Grant wel ver moord hebben. Mijn belang echter is uit sluitend geconcentreerd op de oliecon- eessie, Mr. Grant toegestaan door der Mexicaansche regeering en heimelijk door ons gekocht. Het is de grootste en meest waardevolle concessie, ooit door Mexico gedaan. De manier, waarop wij Mr. Grant ertoe brachten, er van af te zien is 'n ro mance op zichzelf. Hij pauseerde even. - Gij volgt mij toch, kapitein Een oogenblik zweeg Biddeford nog. Toen zei hij: U denkt dus, dat Senon Alverado dat document heeft? Juist, kapitein, en mijn bedoeling is, dat gij het hem zult ontriemen. Gij zult deze opdracht wel interessant en niet om- voordeelig vinden. Reeds hebt ge een proef van Senor Alverado's manieren ge had en nu is het misschien uw beurt henj een proefje van de uwe te geven. Gij zult uw man niet meer in Londen vinden, zoo als ge wellicht zoudt denken, doch in een' dorp aan de kust bij Durham. Alverado en drie zijner vrienden hebben vanmorgen kaartjes genomen naar Scarthoe en ik heb uit andere bron vernomen, dat hij een oud heerenhuis gehuurd heeft, gele gen op Scarthoe-Head. Het huis was ja ren onbewoond en als de teekens niet be driegen gaat Alverado het betrekken. Naar mijn meening zal hij echter het huis ge bruiken als schuilplaats, tot zijn plan nen gerijpt zijn. Hij en zijn kornuiten zullen dan van Hartlepool of een andere kustplaats uit naar het buitenland zien te komen. Hij stak een sigaar op, bood Biddeford er een aan, sprak wel een half uur lang en lichtte de kapitein in over Alverado's doen en laten. lLDE GEUR"jt ROOKTM 'n Driedeelig meesterwerk, elk deel afzonderlijk het hoogste biedend aan rookgenot de Drie van Niemeijerl Bepaal naar smaak en voor keur Uw keus uit dit kwaliteitsdriemanschap, dat onderling in snit, smaak en samenstelling verschilt, doch één is in de karakteristieke Niemeijer-eigenschappen van subliemen geur en smaak I Pijptabak voor genieters I ZELDZAAM ZACHT EN LICHT IN DE PIJP! Toen Biddeford tenslotte opstond om heen te gaan, gevoelde hij, dat er voor hem een nieuw tijdperk was aangebroken. Nog steeds suisde het in zijn hoofd van Alverado's slag en nog veel bleef onop gehelderd. Als tegemoetkoming voor dit alles was hij nu echter in lord Hyde's dienst. Een taxi bracht hem terug naar' Buckingham Street en het eerste, wat hij deed toen hij zijn kamers bereikt had, was in het spoorboekje de treinen maar het noorden nazien. De volgende ochtend, nog vroeg, zat Biddeford in de kussens van een eerste klas coupé. Zijn hoofd was beter, de zon scheen helder en in zijn zak ha]d hij ruim twee en-negentig pond, die hij over had van 'n chèque van honderd pond, die hem voorreis-en verblijfkosten was meegege ven. Scarthoe, aan de kust bij Dlurham, het dorp zijner bestemming, kende hij slechts van naam, doch de mogelijkheid, daar zijn aanvaller te ontmoeten, gaf iets avontuurlijks voor hem. Ja, hij zou wat gaarne met de groote Mexicaan afre kenen, die zoo handig achter het gordijn te voorschijn was gekomen. De reis naar het noorden scheen hem eindeloos toe. Niet voor elf uur des avonds stopte de trein in een afgelegen klein station. W'nd- vlagen uit de zee woeien de gaslantaarns- bijna uit, waardoor ze slechts een poover licht gaven. Biddeford was de eenige passagier, die uitstapte. Nog voordat hij gced en wel het perron betreden had, draaide de eenige portier van het stationnetje de gaslichten uit, waarna hij aanstalten maakte het station te sluiten. Ik moet naar de herberg, zei Bidde ford. Is het ver? Een goede tien minuten, was het ant woord. De man was moe en stelde geen belang in hem. Biddeford sloeg de weg in naar het dorp, zijn handkoffertje zelf dragend. Daar, in de geheel verlaten straat, vond hij ,,'t Wilde Zwijn", een van 'hout op getrokken gebouw, met een overstekende verdieping. De waard hoorde hem met I deelneming aan, toen hij zeide, dat hij van de trein kwam. Hij wees hein een laag vertrek met in lood gevatte ruiten aan, uitziende op de Hoogstraat. We heb ben wel een groote kamer, mijnheer, zei waard, toen Biddeford zijn voldoening te kennen gaf, doch die heeft een Ameri kaan sedert gisteren betrokken. Dit vertrek past mij best, zei Bidde ford. Hij ging naar bed en sliep genist De volgende morgen om acht uur had hii al ontbeten en lien hii de wee od langs de kust. Na tien minuten loopen begon de wieg te stijgen en hij ging de driehon derd voet naar Scarthoe-Head op. Aan zijn rechterhand had hij de zee, miet grauwe en witgekuifde golven. Een een zaam stoomschip, laag op het water, stak tegen de horizon af. Door zijn silhouet kende hij de naam van het vaartuig, de kapitein, zijn toniienmaat en cestemm ng. En hij was benieuwd te hooren wat kapi tein Horribin wel zou zeggen, als hij zijn tegenwoordige vreemde onderneming kende. Een veertien dagen geleden dachf Biddeford zich onafscheidelijk verbonden aan de zee, en nu (Wordt vervolgd.) MOEDERVLEKKEN. Deze zijn alleen te verwijderen door uitsnijden. Dit is m.i. een overbodige operatie. Voor sproe ten bestaat wel een bleekmiddel, maar 't is nogal giftig. Zie hierover het boek je van Dr. Le Coultre: De huid en haar verzorging. ARTS. VALS BESCHULDIGD. Illlllmiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll VOOR DE VROUW. NUTTIGE WENKEN. RECEPTEN. FEUILLETON IN DE LACHHOEK TERMIJNBETALING PLANTEN IN KAMER EN TUIN. (6, 10 en 13 et. per hall ons^) GR0NIHGeh 0 en 1 2 ct per half ons f - HOOFDSTUK VIII. HYGIENE EN VEILIGHEID

Texelsche Courant | 1939 | | pagina 4