I ijst 3 c. d. u. Vrijzinnigen Lijst 7 Stemt Joh. Parlevliet Stemt Joh. Parlevliet Stemt Joh. Parlevliet Stemt Christelijk Historisch BRUIN vertrekt Stemt Joh. Parlevliet i Stemt Joh. Parlevliet LIJST 5. Stemt Joh. Parlevliet Wij wenschen een sterke vertegenwoordiging Dit kunt gij bereiken door te stemmen op zoo goed als nieuwe tandem Vrijdag van Rotterdam. Middenstanders wees paraat Als het om stemmen gaat Neringdoenden stem subiet JOH PARLEVLIET. Een man die onze belangen voelt. Voor recht en gerechtigdheid Brieven van Texelaars in den Vreemde. Luchtvaartterrein Texel 1. Havenmeester 2. Beambte in algem. dienst 3. Terreinbeambte voor 20 Juni 1939, SPORT OP TEXEL mm mm m mui min min min min min min mm mill min ml i Illlllmm imiimiimmi hoe laat imiiiiiiiiiiin S.V. TEXEL-NIEUWS. Hedenavond (Woensdag) aanvang half acht, wordt gespeeld Texel Comb. Elftal Infanterie bezetting De Mok. Ook nu verwachten we een sportieve wed strijd en een flinke belangstelling. Donderdagavond 7 uur speelt adsp. B tegen Tex. Boys adsp. een oefenwed strijd. Daarna de wedstrijd Texel adsp. en Jun. comb.Tex. Boys Jun. comb. Beide wedstrijden zijn bedoeld als oefe ning voor a.s. Zondag, de Adsp.-dag in Alkmaar. De voorloopige elftallen zijn: Texel B. C.Room Jn.KikkertJz. Ab.deRuijter Joop de Beurs W.Zuidewind Anton Broekman Jn.KikkertRz. C.v.d.Kerkhof Nic.Eelman Jo Sikkeleras Jn.Kok Res.: O.Vlas, T. Dekker. Texel A. P.Keijser Jac.Koorn C.Zutphen H.duPorto JoopKikkert H.Broekman Ab.Keijser Nic.Dapper J.v.d.Pijl W.Lan- geveld H. Boswijk Doe je best, jongens. Zorgt er voor, dat je je plaats blijft bezetten en vóór alles durf te spelen. Wees niet bang, dat je een fout maakt. Dat overkomt ons allemaal. Beschouw iedere medespeler als één der beste van het veld, laat alleen-» spel achterwege. Voor Zondag behooren de vogtbalspullen er keurig uit te zien. Dus vraag je ouders wel, dit in orde te maken. Kijk de schoenen na, of er geen spijkers uitsteken en laat ze zoo noodig in orde maken. Voorloopig kan ik nog melden, dat we om tien min. voor achten vertrekken en om 8 uur 's avonds terug- keeren. Hier volgt het programma: Groep 4: M.E.V.O. ADe Rijp A; K. V.V. A—Texel A. Daarna de winnaara en de verliezers, tegen elkaar. Groep 16: V.C.L. A-W.F.C. D; H.R. C. ETexel B. Ook weer winnaars en verliezers tegen elkaar. Voor elke groep is weer een serie speldjes beschikbaar. In het Olympisch Stadion te Amster dam werd de groote jaarlijksche sportdag gehouden (Olympische dag), die ondanks de regen zeer goed geslaagd is. De voet balwedstrijd Nederland-Joego-Slavié werd tegen aller verwachting in, met 4—1 ge wonnen. In de eerste helft vooral1 werd uitstekend spel geleverd, terwijl na de rust de gasten het meest aanvielen. Onze ach terhoede was nu in de gelegenheid, haar kunnen te toonen en deed dit op de beste wijze. In het athletiekprogramma was Osendarp weer de snelste op 100 M. in 10.8 sec; H. Baumgarten 10.9; Chr. Ber ger 11.2; 400 M. 1. K. Baumgarten 49.1 sec.; 2. H. Butselaar 49.3; deze laatste is een ntruwe naar voren komende looper, die Baumgarten diens titel ernstig zal bestrijden. 1500 M. In dit nr. zou onze Nederl. kamp. De Ruijter een poging wagen om zijn record te breken en het binnen de 4 min. te brengen. De Engelschman Eme ry, Eng. kampioen, zou dit door zijn deelnemen ondersteunen. Het is niet ge lukt door het slechte terrein, dat door te veel regen te zwaar was geworden. In een zeer spannende kamp gingen beide cracks met de tijd van 4 min. 1.1 sec. door de finish. Mej. Fanny Koen won de 100 en 200 M. hardloopen. Op Texel ging door de aanhou dende, toch welkome regen van Zondag de training niet door, dus dienl de schade weer te worden ingehaald. Blijft oefenen. Dat is de eenige moge lijkheid tot verbetering der prestaties., Na de adsp. dag wordt de training voor adsp. geregeld. Contributie: Zorgen de Junioren er voor, dat de contributie voldaan wordt? - DIJ Elftal Texel Comb, tegen Infanterie van De Mok: W.Geus G.Wilner A.Huizinga H.Boon N.N. D.Backer J.Gieles D.Huizinga B.Kiewiet J.Bakker A.Verheijen Res.: Van Kooten, D. Lemstra. llllllllllllllllll RECENSIES. Illlllllllllllllll ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!I!h11II1I BELASTINGGIDS 1939, door J.Pelser. Oorspronkelijk bevatte dit boekje alleen de lezingen, door de accountant J. Pelser voor de A.V.R.O. gehouden. La ter is het belangrijk uitgebreid en thansi mag het als een handige vraagbaak voor allen, die hun kennis op belastinggebied willen uitbreiden, worden aangemerkt. Het werkje is geheel op de hoogte van zijn tijd; het bevat de nieuwste gegevens. U kunt met behulp van dit boekje narekenen, of u teveel, te weinig of juist voldoende' belasting betaalt. U vindt er modellen in van diverse bezwaarschriften Er ver schenen reeds 24000 ex. van deze Gids wel een bewijs van zijn bruikbaarheid, kunt het boekje in de Boekhandel be stellen. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter FRANCIS GERARDA MARTHA. J. G CHIN TEN FUNG H B. J. Ch. CHIN TEN FUNG- Vinken Den Helder, 12 Juni 1939. Brakkeveldweg 55. TE KOOP: en eenige gebruikte rijwielen. JAC. BRUIN, Steenenplaats. De Curator in het faillissement van W. LE NOBLE, groenten- en fruithandelaar te den Hoorn, maakt bekend, dat de eenige uitdeelingslijst heden is gedepo neerd ter Griffie van de Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar en het Kantonge recht te den Helder, teneinde daar gedu rende 10 dagen ter inzage te Ijggen. Mr. H. J UDELL, Curator. Alkmaar, 13 Juni 1939. Iaj LUCHTALARM. Midden in de luchtbeschermingsoefe ning in Swinemnnde heb ik u in de steek moeten laten. Hier vervolg ik weer mijn relaas. Ik had mij blijkbaar tegen de voorschriften op straat begeven, maar wanneer ik geen haast maakte, zou ik mijn boot naar Danzig missen en een dag moeten wachten. Hoe het zij, toen ik voor de tweede maal aangehouden werd op mijn snelwandeling naar het havenkwar tier, nam ik mijn hoed af en trachtte ik met zooveel Duitsch als waarover ik be schikte, duidelijk te maken, dat ik niet anders kon deen dan ik deed. Bovendien vertelde ik er bij, dat ik Hollander was, die onverwacht in deze soesah was be land. Ik mag weer doorloopen. Nog één K.M. is het maar. Alle dwarsstraten staan vol soldaten. Ik zie ze in alle ste gen, café's en openbare gebouwen. De straat is als uitgestorven. Maar ik stap door; wanneer ik militairen passeer, kijk ik ze streng aan, groet niet; ze salueereit en denken vast „Een geheime agent, die ons controleert". In elk geval, ze laten me ongemoeid. Plots wil er weer een sol daat op me afstuiven, 150 M. van de „be houden haven", maar hij wordt teruggei- roepen. Een zwerm bommenwerpers scheert over de straat. Van de consterna tie maak ik gebruik om mijn pas nog wat te versnellen. Stel je voor: de oefening zou tot elf uur duren en om half zeven gaat m'n bootGelukkig, ik red het. Wip even het hotel binnen om jas en' valies op te halen en weldra betreed ik de loopplank. Opnieuw de Oostzee op. Nu met een passagiersboot. Wat een' luxe en wat een ruimte. Ik heb hetlieelq schip bekeken. Radio, fijn restaurant, al les tiptop. Auto's werden hoog opge- heschen en op het voordek geplant. Net lucifers-doosjes, zoo klein, de afmetingen van het schip in aanmerking genomen. Ook werden heel wat motorrijwielen aan boord gebracht, ik vermoed van militaire De conducteur, die de Lissone-biljetten bekeek, schrok zich een aap ofwilde mij bang maken. Hij zag, dat ik War schau op mijn programma bad staan en beweerde, dat men mij daar de keel zou afsnijden. Niet naar toe gaan, raadde hijWe zulten afwachten.. ZOPPOT. Zoo heet de groote en grootsche Duit- sche badplaats aan de westkust van de Sollicitanten worden opgeroepen voor- op een bezoldiging van f 3C0 met bevoegd heid zich op het terrein te belasten mei den verkoop van olie en benzine, um van half Juni tot half September den geheelea dag dienst te doen en voorts voor zoover noodig ter beschikking te zijn voor politie- en andere diensten in Eierland op een jaarwedde van f 200. waaraan zijn verbonden de emolumenter van vrije woning, gebruik van ca. 75 an grond en de exploitatie van het café-res- taurant gedurende de maanden, waarin d K.L.M. geen vasten dienst onderhout Benoeming geschiedt op arbeidscon tract, voorloopig voor één jaar. Combi.na. tie van meerdere of alle genoemde func ties is niet uitgesloten. Brieven aan den Burgemeester lil!" Danziger Bocht. De boot meert aan de boulevard, welke heel, heel ver in zee uitsteekt. Wanneer je van het eind van die wandelpier landwaarts kijkt, word je getroffen door een onvergelijkelijk mooi tafereel. Bergland, grenzende aan de kust, met loofhout begroeid; fraaie huizen, ho tels en villa's met witte muren en roode daken, 's avonds flonkerend met duizen den lichtjes. Wanneer ik, uitrustende van vermoeien de wandelingen wat zit in Danzig, ho tel Vaneslow en kennis, maak met diverse menschen, wordt alweer sterker mijn overtuiging, dat het volk, de Duitse heir, de Pool, de Rus, geen oorlog vvTl. Chamberlain heeft gelijk. Hij ze* te recht, dat alle bewapening op een ellen dig misverstand berust, wanneer hetwaaf is, dat het volk en de volksleiders werke lijk de vrede willen. Helaas zijn er groote kranten, die hitsen, lasteren, booze vermoedens uitspreken en met koppen, groot, grooter, nog grooter, een oorlogs stemming wekken. Zulke kranten komen mij voor een groot gevaar te zijn. SIJBR C. EELMAN. TER EERE VAN JOFFRE. In de nabijheid van de Eiffel- toren is ter eere van Joffre, op perbevelhebber van het Fransche le ger in de wereldoorlog, een stand beeld opgericht. Het werd per auto daarheen gebracht. llllll LUCHTVAART. Illlll"!'! - Vlissingen. Zaterdagmiddag is op't strand, nabij het Zonnebad, de K.L.M.- taxi Krekel neergestort en verbrand. De drie inzittenden," de 25-j. A. de Visser, havenmeester van het vliegveld Haam stede en de leerliagen van de rijksoplei ding verkeersvlieger R. van Tijen, uit Vlissingen, en G. Faber, uit Amsterdam, beiden 19 jaar, kwamen om. Van de strandbezoekers - er speelden een tien tal meter verder vele kinderen werd niemand geraakt. De Visser, sinds enkele maanden gehuwd, was als passagier aan boord, op weg naar zijn vrouw, die in Vlissingen bij haar schoonouders ver toefde. De vader van De Visser hielp zeif mee aan het reddingswerk, zonder te weten, dat zijn zoon tot de slachtoffers behoorde. Van Tijen was ook bestuurder van het vliegtuig van hetzelfde type, da ruim tw ee weken geleden nabij het Texel- sche vliegveld over de kop sloeg. Bij onderzoek bleek, dat te veel ballast aan boord was. Toen n.l. te Haamstede D; Visser aan boord kwam, werd de hoeveel heid belast, berekend op twee inzitten den, niet verminderd. Bij het brengen vai de z.g. vliegersgroet aan de p.rsonenop het strand, is het vliegtuig af gegleden. De beide jongelui bezaten het sportvliegbrevet. Van Tijen was een zoon van Ir. Van Tijen, van „De Schelde". Vereen. Staten. De Pan Americaio Ainvavs zullen 2S Juni de trans-Atlan tische luchtdienst voor passagiers openen. Er wordt dan tweemaal per week gevlo gen, eenmaal voor post en eenmaal voor p'assagiers. Enkele reis kost 375 dollar- p'im. f603. Reeds hebben honderden pas sagiers zich aangemeld. ||||||:illll||lllllllil!lll!!ll!!!llllllllll!l>!l!llllllllllllllllllllllllllimilllllllllllll||illi l|||i|lllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllll!l|l|||.llllllllllllllllllillllllllll!l|jl!ll TEXEL-DEN HELDER v.v. Op werkdagen: van Texel: 5.45; 7.45; 11.20; 2.35; 5.33 Van Den Helder: 6.45; 10.-; 12.35; 4.20; 7.05. Op Zon- en feestdagen: Van Texel: 3.45; 7.45; 11.20; 5.35. Van Den Helder: 6.45; 9.10; 12.35; 7.03 AUTOBUS DE COCKSDORP - BURG Van De C.: S—10—1,20—4.30; Van Den Burg: 8.40—11,-3.45—5.20; Woensdags en Zaterdags van Den Burg om 2,00 in plaats van om 3.45. Zondags van De Cocksdorp 8,— Zondags van Den Burg: 9, AUTODIENST DEN HELDER—LEEUWARDEN Van Den Helder: 9.10, 1.25, 5.25, Van Leeuwarden: 7.25, 9.25, 11.23, 1-;- 3.25, 5.25. Reisduur: plm. 2y2 uur.

Texelsche Courant | 1939 | | pagina 8