DE VROUW IN HET SPEL. m RUU eb a ffi y K VOOR DE VROUW. RECEPTEN GEVULDE TOMATEN Zes mooie ron de tomaatjes, een kleine komkommer, pe per, zout, Maggi's Aroma, olie en azijn, een bosje krulpeterselie. Schil de kom kommer en maak er met een schaafje lan ge dunne reepjes van. Vermeng ze met peper, zout, olie, azijn en wat Maggi's Aroma tot een Lekkere komkommersla. Dompel de tomaten even in kokend water en doe er de vel af. Neem van iedere tomaat een kapje af en hol ze voorzichtig pit. Strooi er wat zout in en droppel, ér wat Maggi's Aroma in. Knijp de kom kommer droog uit en vul er de tomaten hoog mee op. Steek bovenop een heel klein pruikje krulpeterselie en zet de to- Imaten op een schotel, met een bosje krul peterselie versierd. NUTTIGE WENKEN. Zeikloek, dat plakken gaat Dit is een ouderdomskwaal. Vernieuwen is de beste raad, die we geven kunnen. BADPAKKEN WASSCHEN. Een zwempak moet nu en dan gron dig gereinigd worden. U kunt niet vol staan met het wat uit te spoelen. Gebruik geen scherpe waschmiddelen, maar- wasch met Lux, het aangewezen waschmiddel. Maak een lauw, bijna koud Lux-sop (een flinke eetlepel op een L. water; zo- mertemperatuur). Stop hierin het badpak en pers met de handen het sop goed door het weefsel, zonder wringen of wrij ven. Spoel het badpak daarna enkele ma len in schoon water van dezelfde tem peratuur uit totdat het water helder blijft en voeg aan het laatste spoelwater een, scheutje azijn toe. (een eierdopje op een L. water) Knijp vervolgens het water voorzichtig uit het badpak, zonder wrin gen of herhaal het losjes door een wrin ger en rol het in een bandhanddoek ste vig uit om zooveel mogelijk water er uit te verwijderen. Leg het daarna in zijn imodel te drogen, maar niet in de zon of bij het vuur. FEUILLETON 60.) 't Is een moeilijke onderneming, senora, zei Biddeford. Haar schuil plaats maakt het mij lastig, om zonder gezien te worden, bij haar te komen. Ja, dat weet ik, en juist daarom heb ik haar geen voedsel kunnen sturen zoo- Lang wij dan ook bewaakt worden kan haai' onmogelijk iets gezonden worden. Biddeford zweeg weer enkele oogen- blikken, terwijl hij een plan ontwierp. In dien hij Edna niet van de kust bereiken kon, zou hij het paviljoen van zee uit kunnen naderen en dan in het donker van de avond. Hij ontvouwde zijn plan niet aan senora Canmelita, doch zei haar slechts, toen hij even later vertrok: Senora, ik denk, dat ik een plan heb llllllllllll IN DE LACHHOEK DE GELEGENHEID. Neemt u me niet kwalijk, meneer de inbreker, maar wilt u voor u weg gaat, dit busje sardientjes voor me open ma ken? Zijde. Witte zijde, die wat geel is geworden, kan men bleeken in een 3-pct.- oplossing van waterstofsuperoxyde. Daar na de zij in de zon leggen, goed naspoe len. FAVORIET-patroon no. 1256. Eenvou dig en toch gekleed. U heeft hiervoor noodig 2.75 M. stof van 140 c.M. breed. De japon is gemaakt met een groote over slag, waardoor ze zeer geschikt is voor toekomstige moeders. Patroon is met be schrijving uitsluitend te verkrijgen in Bockhandel Parkstraat. Alleen in maat 50. Bovenwijdte 120 c.M. Taillewijdte 1 M. Heupwijdte 1,38 M. VOOR DE JEUGD llllll'lllllllllllllllllllHlllllllllllllllllllllllüllüllll) ffiffifflffiffilSllffiffl IfiffltSfflfflllEBllffl Het Favoriet-patroon is te EB verkrijgen tegen de prijs van 26 [ij cent (omzetbelasting inbegrepen) ES franco per post 28 ct. EB aan het bureau van dit blad. Da- EB mes! Denkt bij eigengemaakte kleeding aan een Favoriet-Knip patroon. Ze voldoen uitstekend en zijn goedkoop. Hebt ge reeds succes bereikt, zegt het uw vrien dinnen en kennissen. Koopt de noodige stof bij onze adverteer ders. om bij miss Everdale te komen. Hij gaf haar de hand, glimlachte en zei: Zij is in mijn hoede, zooals u weet. Ja, ik begrijp u, antwoordde Car- lita met sympathie, zij is zoo lief e« zoo moedig, dat ik er zeker van ben, dat u 'haar helpen zult, senor Toen Biddeford bij zijn auto kwam, vond hij Sam Ducat in levendig gesprek met de koetsier van senor Esqadrillon, Deze wendde zich tot Biddeford en zei: Pardon, mijnheer, mocht ik u van dienst kunnen zijn, wat miss Everdale betreft, wat het ook zij, gaarne ben ik dat. Dank je, zei de kapitein. Hij keek de man aan. Als ge ons kunt helpen, zal ik gaarne van uw diensten gebruik maken. Hoe heet ge? John Miller, mijnheer,. Wat doet het me goed, mijnheer, weer eens een Engel- sche stem te hoonen. Ik sta hier al een tijdje met Ducat te praten. Ik word goed betaald en daarom blijf ik, maar het is hier lang niet, wat het in Londen was. Zijt ge een Londenaar? Ja, mijnheer. Dan zul je hier zeker wel verschil vinden, zei Biddeford, John Miller de hand gevend. Nooit had hij zulk een heimwee naar de mist, de regen, de vettige straten en de stem van Londen's handelsverkeer gehad. Vaarwel, Miller, veel dank. Ik zal uw aanbod niet vergeten, riep hij, toen de auto wegreed. HOOFDSTUK XXIV. Edna Everdale had er steeds naar ver langd nog eens op een woest tropisch eiland terecht te komen. In haar verbeel ding zag zij dat eiland beschenen door de zon, terwijl diep blauw water kabbel de tegen het koralen strand. Palmen sierden het strand: bananen, broodboo- 51. Als een gebroken man slofte mijn-, heer Pimpelmans weer door het stikdon kere dorp, zijn vrouw en de koffer achter zich aan.... Aan vier pensions belden ze aannergens was een kamer vrij. Tot dat eindelijk, in het vijfde pension, een vrindelijke weduwe opendeed, in nacht gewaad. Het gezicht van mijnheer Pim pelmans scheen haar wel te bevallen. „Misschien weet ik er wel wat op", zei ze. VRAAG EN ANTWOORD. 1. „Der Keerlen God", bijnaam van '9621 u! P-IOOIU43A 'a suoij pnurj 2. Fijne papiersoorten maakt men van 'uaduioi 3. Is een adder een gifslang? •ef 4. Hoevel graden C. is kokend water? 'O 'JS ooi 5. Wanneer kreeg ons land zijn eerste spoorweg '6€8l «I 6. Waar kwam de eerste spoorlijn in ons land •uicpjajsiuy ua uia[jeB|_) uaipssn'x 7. Waar woont ex-keizer Wilhelm van Duitsland UJOOQ va 52. „Morgen vertrekt een der gas vervolgde ze. „Dan komt er dus een mer vrij. Als u nu voor vannacht i de badkamer genoegen kunt nemen. „Goed", zei mijnheer Pimpelmans, desnoods met de klerenkast genoegen nomen had. Hij mocht nu in het slapen, terwijl voor mevrouw een gereedgemaakt werd op drie stoelt langs de muur. „Lig je goed, vrou \Toeg mijnheer Pimpelmans, „dan zal het licht uittrekken". daad L Pennir Schild* Van August ndien le con hou )oe ZO kunnen jullie een wedstrijd aan het strand. Het valt niet mee, h< zo hard te lopen. oorzie i Berk egen a nag al lebben indere Het GAAN JULLIE KAMPEREN? Wie met een clubje voor geruime tijd uit kamperen gaat, zal behoefte hebben aan een goede gelegenheid voor het stal len van fietsen, voor 't koken van de mid- dagpot, waarbij je van regen en wind niet te veel last moogt hebben. Dit schets je maakt duidelijk, hoe ik mij voorstel, men en elk soort eetbaar fruit groeiden overal. Die kinderdroomen kwamen haar weer voor de geest, nu ze op vier-en- twintig-jarige Leeftijd inderdaad opgeslo ten was. Helaas. Niet op een verrukkelijk eiland, doch in een eenzaam vertrek, ge bouwd boven de tropische wateren van de Golf van Mexico. Reeds vierentwintig uur was zij gevangene in een onbewoond paviljoen, waar het geraas van de steeds aanrollende golven haar ooren ver doofde. Het bootpaviljoen was een duur ge bouw. Het bood alle comfort. Voedsel was er echter niet. De eenzaamheid was zenuwsloopend. Het gedeelte zand en de tropisch-groene kust waarlangs zij was gevlucht, had haar toegeschenen nooit te zullen eindigen. Wel twintig maal had zij gemeend, dat zij vervolgd werd. Car- rnelita echter had behendig alle vervol ging tegengehouden, door een nauwkeu rige doorzoeking van het geheele huis te gelasten. Bij dat onderzoek had Car- melita de politiemannen zelf elk hoekje en gaatje getoond. De uren in Edna's schuilplaats kropen .voorbijhoe lang zij daar zou moeten blijven wist ze niet. De nacht was ont zettend Lang geweest; een akelige dag was daarop gevolgd; nu was 'het op nieuw nacht. Het aanhoudend bulderen der groote golven beneden haar, het voortdurend gedreun der branding werkten op haar zenuwen. Ook had zij een verbazende, honger. Zij kreeg een hekel aan het zoo mooi en nauwkeurig gemeubileerd pavil joen. Zoolang het nog dag was, had zij geprobeerd te Lezen; zij had een keur van EngelsChe boeken op een boekenplank ontdekt. Ook had zij verschillende be kende spelletjes gevonden en een tijdje patience gespeeld. Zij was een gevangene lewijs lednne imbten, 'oorkoi Bij O' een afdak voor dat doel te „bouwfcvaller V/at stokken, zeildoek of linnen, st «voege touw en een hamer om de paaltjes) 1) in de grond te slaan hebben ji daarvoor nodig. Bij 2 en 3 heb ika gegeven, hoe je de touwen op eenvout wijze op de gewenste hoogte bren kunt. in een onbewaakte gevangenis en oogenblik konden haar vervolgers <11 gelegen gebouwtje komen doorzoekfl Het kwam haar vreemd voor, dat niets van kapitein Biddeford hoorde, ze natuurlijk meende, dat hij haar si ven een etmaal geleden ontvangen Toendanookde tweede nacht voor aanbrak, bracht zij uren door aan raam. Ze keek naar het eindeloos zich uitstrekkende strand en naar de: waarover, naar zij meende, de duii nis niet viel. Nauwelijks toch was daglicht verdwenen of de sterren 1" men te voorschijn en de maan kwam een witte, lichte maan. Er was iets geheimzinnigs in het ste witte tropische maanlicht; het pavilj1 kreeg er een spookachtig aanzien ff Nog niet vaak in haar leven was bang geweest, maar nu begon ze v te koesteren. Aan ontsnappen viel te denken, daar zij bij dit maanlicht een mijl ver gezien kon worden. (Wordt vervolgl HYGIENE en VEILIGHEID.I iï Datun 30 Ju i.31 97. HERSENSCHUDDING. Heeftjffl® mand na een val last van misselijkfe vertoont hij ook maar de geringste wustzijnstoornis, dan is het eerste bod: volkomen rust; plat te bed in donkere kamer zonder lawaai in de bi Meest herstellen de eerste verschiji len zich spoedig. Toch zal de dokter de regel een veel langere rustpeh voorschrijven. Alleen dan is het mog» latere narigheid jarenlange last hoofdpijn, moeheid in het hoofd, aan' len van duizeligheid, enz.) te voorkom ARTS. tegen f Doosia 2 3 4 5 n Maanc ONS FOTOHOEKJE. No. 131. THIJS BAKKER J.Mz. Thijs werd 22 Oct. 1938 elf jaar. Hij woont op de „Atlas" aan de Hoornderweg. 'eéwe

Texelsche Courant | 1939 | | pagina 4