f, EEL TEXELS COURA MOBILISATIE-KRABBELS. I - udffl WEET HET ALS HET STAAT IN GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. Wed. D., Oost f 2.50. MELKPRIJS HOOGER. Met ingang van Donderdag zal de melk prijs met 2 ct. per L. worden verhoogd; de prijs wordt dan 11 ct. ,per L. ZAAIGRANEN. Men verzoekt ons de aandacht te ves tigen op. de advertentie Warmwaterbe handeling—zaaigranen. BOERINNENBOND. We herinneren aan de vergadering van de „Boerinnenbond", morgenavond om 8 uur (zie adv. in vorig nummer.) CONSULTATIEBUREAU. De eerstvolgende zitting van het Con sultatiebureau voor Zuigelingen thans tot de leeftijd van anderhalf jaar is bepaald op Vrijdag 13 October. „NOG JUIST OP TIJD" De Commissie uit de wolhouders, die gisteren besprekingen had met het De partement van Econoin. Zaken, bericht, dat zij op haar vragen thans volledig is ingelicht. Gebleken is, dat zij met haar actie nog juist op tijd was. Binnenkort wordt opnieuw vergaderd op Texel. „TER HERINNERING". In Dros' Magazijn zijn lepeltjes ver krijgbaar, welke dienen moeten om de herinnering aan de mobilisatie1939 le vendig te houden. Ze kosten 95 ct.. waarvan de fa. Dros JU ct. afstaat aftn het Comité voor de Militairen op ons eiland. Wie zoo'n lepeltje koopt, bereikt dus tweeërlei do-el. DE REGENVAL IN SEPTEMBER. in de afgeloopen maand viel 6S.4 mM. regen. De grootste hoeveelheid, in écn etmaal gevallen, bedroeg 19 mM. In 12 etmalen viel in het geheel geen regen. Ter vergelijking diene; Sept. 1939 Sept. 1938 Sept. 1937 Sept. 1936 Sept. 1935 68.4 mM. 49.9 mM. 126.2 mM. 101.0 mM. 143.1 mM. SPAAR EEN KWARTJE. 1 Üct. had van uw aanslag in de In komstenbelasting twee negenden betaald moeten zijn, indien uw biljet Juli geda teerd was; geheel moest de aanslag vol daan zijn, indien er „April" op het bil jet is gestempeld. Van uw aanslag in Grond-, Personeele- of Doodehandbelas- ting had 1 Oct. twee vijfden betaald moeten zijn, indien het biljet Juli was gc- deteerd; vijl achtsten, indien de maand van uitgifte April was. Deze week nog betalenDat spaart u de kosten van een aanmaning. ||||||llllillllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllll||llll lllll VAN OVER DE GRENS |||l ||||||lll|i.lllllllllllllllllllllllll!ll!llllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllll|lllll HET „VREDESOFFENSIEF". De liquidatie van de veldtocht in Po len is nog niet hetzelfde als het uit tie \veg ruimen van het probleem Polen. De westelijke mogendheden houden vast aan hun doel, de Duitschers te dwingen tot een andere politiek, en /.ij zijn van plan, nadat /.ij het gewonnen hebben. Polen te herstellen. Van dit plan getuigt ook het vestigen eener nieuwe Poolsche regceriug in Frankrijk. Tegenover deze bedoeling van Engeland en Frankrijk stelt Duitsch land een ander doel. Het betoog, dat men uit Berlijn te hooren krijgt, luidt ongeveer aldus. De toekomst van Polen is niet lan ger een aangelegenheid, die het westen raakt; zij is een zaak, die Duitsdhland en Rusland alleen uitmaken en waarom trent zij zich reeds onderling hebben ver staan. Voortaan.moeten de Fransdie en Engelsche regeeringen met Rusland en Duitsdhland rekening houden, wanneer zij zich hiermede inlaten. Daarmee (zoover- volgt het Duitsche betoog) vervalt de grond voor een verder voortzetten van de oorlog; in'miers het westen heeft Rus land niet de oorlog verklaard, nadat dit Polen is binnengevallen. Het lot van Polen houdt op deze wijze verband met wat men is gaan noemen het Duitsche „vredesoffensief". Want men stelt het te Berlijn voor, dat oorlog voeren niet langer redelijk is, nu het voorwerp van het conflict, de toe komst van Polen buiten geding is ge plaatst. Een strijd tusschen Duitschland en Engeland met Frankrijk zou, volgens deze redeneering, niet om eenig doel in het westen gevoerd worden. Het antwoord uit Londen en Parijs op dit „vredesoffensief" is een woord van verweer en van aanval. De pers geeft te verstaan, dat men niet met vechten zal' ophouden en zij beroept zich daarbij op de houding van liet Fransche en het En gelsche publick. De gewone man zegt: Als wij nu vrede sluiten om dan over een half jaar weer te moeten vechten, dan gaan we liever ineens er mee door. Want wij kunnen deze Duitsche regceriug met vertrouwen. Churchill heeft in een radiorede, Zon dagavond gehouden, zijn opvatting aldus omschreven; Het is nu wel zoo, dat Rus land Polen is binnengerukt; maar nu het op die lijn staat, biedt het op die manier weerstand aan de nazi's. Natuurlijk zou den wij het aangenamer gevonden hebben, wanneer zij dit gedaan hadden als onze OUDESCHILD. BENOEM1NG1 De Wieringer Crt. meldt uit Den Oever, dat de heer Jb. de Graaf tot ha venmeester alhier werd benoemd. DE COCKSDORP. OPENING CANTINE. Zaterdag is de cantine voor de mili tairen in de o.l. school alhier op feeste lijke wijze in gebruik genomen. Bij de opening voerde Luitenant Dulfers het woord, die in het biezonder Pastoor Beckers, Ds. Salin en Ds. Visser welkom heette en vervolgens het doel van deze cantine uiteenzette. Ze moet de militai ren het verblijf hier veraangenamen en dient ook voor zoover mogelijk het middelpunt voor geestelijke en cultu reel e ontwikkeling te zijn. Ds. Visser juichte de totstandkoming toe en hoopte, dat de cantine een waar „tehuis" zou blijken te zijn. Mede verheugde Pastoor Beckers zich over de stichting van deze cantine. Het was 'n gezellige avond, mede dank zij de wijze, waarop het voormalige gymn.-lokaal was omgetooverd. De radio „deed" het, terwijl de sjoelbak en het buffet danig „aftrek" hadden. DE WAAL. INDRINGEx IN DE N.H. PASTORIE. Zondagavond omstreeks tien uur heeft een ongewenscht persoon zich door een raam, uitkomend op de tuin, toegang verschaft tot de Pastorie van de N.H. Gemeente. Mej. E. van 't Hooft, die al leen thuis was en zich reeds ter ruste had begeven, hoorde het dichtslaan van een deur. Het bleef aanvankelijk bij dat gerucht, doch na korte tijd schrok ze hevig en wel door gekraak op de trap, die o.a. naar haar kamer leidt. Zonder zich te bedenken, sprong ze uit bed; ze knipte het liciit aan, deed de deur open en vroeg: „Wie is daar h'\' En toen Daar za,g ze iemand halverwege de trap naar boven komen, l'oen deze persoon zich ontdekt zag, had hij snel de hand voor het hoofd gehouden en mej. Van 't Hooft herkende lieni dan ook niet Blijk baar had de indringer niet op dit flinke optreden van de bewoonster gerekend en daardoor scheen hij bovendien zoo ont nuchterd, dat hij zich onmiddellijk uit de voeten maakte. Door de achterdeur, welke hij eerst uit voorzorg geopend moet hebben, wist hij in het duister te ont komen. Mej. Van 't Hooft riep de hulp van een buurman in. Buren waren wel dra bij de pastorie om hulp te verke nen. De man bad het gcheele huis doorzocht, alvorens hij de trap had kun nen vinden. Kennelijk, meent men, is 't niet zijn bedoeling geweest, om iets te stelen. Er wordt tenminste niets vermist en van eenig overhoop halen van kasten of laden is geen sprake. Wel lagen in verschillende vertrekken lucifers ver spreid bij de lichtcontacten. Ier geruststelling kunnen we meedee- len, dat de dader thans bekend is. J. bondgenooten. Maar 'het feit, dat zij ook nu de nazi's weerhouden verder op te dringen, is er niet minder om. Zoo staan de Duitsche en de Engelsche opvatting tegenover elkander. Het is een eerste schermutseling op het diplomatieke front, een voorbereiding van de groote diplomatieke veldtocht, die Hitier schjjnt te zullen beginnen, wanneer hij deze week in zijn Rijksdagrede de toestand om schrijft en in eenige definitieve vorm zijn aanbod zal doen. DE HOUDING DER ITALIANEN. Bij dit diplomatieke offensief zal Hit- Ier de steun verkrijgen van Mussolini. Dit blijkt uit de besprekingen van Ciano te Berlijn, die Zondag begonnen zijn, en uit de uitlatingen in de Italiaansche pers. Ook in Italië geeft men te kennen, dat liet beter is niet langer met vechten door te gaan, maar spoedig vrede te sluiten. Mussolini zal dus zijn voorstel tot het houden van een conferentie, waarop alle vraagstukken ter sprake komen, welk voorstel hij deed onmiddellijk voor het uitbreken der vijandelijkheden, in de een of andere vorm herhalen. l>e rol, die Italic heeft te spelen, wordt gekenmerkt door zijn houding van neutra liteit. Italic is bij uitstek een mogend heid, die belangen heeft in de Middcl- landsche Zee. Zoolang Italië neutraal blijft, is er kans, dat het vraagstuk van de macht in deze zee niet aan de orde komt. Dit vraagstuk echter hangt op het oogenblik af van hetgeen er op de Bal kan gebeurt. Zoolang Spanje zich zoo gedraagt als nu, is het westelijk deel dezer zee buiten spel; het oostelijk deel echter blijft de aandacht der diploma ten eischen. Rusland is er door zijn ver drag met Turkije een factor van ge wicht. Italië eveneens, omdat het Alba nië bezet heeft en dus een Balkanmogend lieid is geworden De belangen dor drie groepen mogendheden: het Westen, de Spil en Rusland, komen samen in de Bal kan. Houdt men dit gebied neutraal, dan beteekent dit tevens beperking van het conflict en blijft de oorlog een strijd tus schen Duitschland en het Westen. Slaagt men er echter niet in hier de neutraliteit te handhaven, dan wordt de oorlog al gemeen en gaat Italië met Duitschland meedoen. Doordat hij deze beide moge lijkheden bezit, neutraliteit of meedoen kan Mussolini zijn diplomatic in dienst stellen van het Duitsche „vredesinitiatief" Dit is een der voornaamste factoren in de internationale toestand van dit mo ment. HET RIJDENDE BADHUIS. De soldaten van het leger te velde wor den door vele goede zorgen omringd. Voor hun geestelijke nooden zorgen de aalmoezeniers en de veldpredikers en voor hun stoffelijke vele andere perso nen en instellingen. Daar is in de eerste plaats de kok. Hij wordt reeds vroeg ge wekt, want er moet heel wat werk ver richt worden om geregeld zooveel hon gerige magen te vullen. De kok staat in het leger zeer in aanzien, want de man nen, die bij de landmacht de touwtjes in handen hebben, weten drommels goed, dat een leger zonder keukenwagens en koks geen knip voor de neus waard is. Minder belangrijk dan de kok, maar toch van groote beteekenis is de badmeester, riet is geen gewone badmeester, verre van dat. Hij doet aan een slak denken, want hij neemt zijn badhuis mee, waar hij ook gaat. Vandaag heeft hij een bezoek aan ons bataljon gebracht. Gezeten achterliet stuur van het rijdende badhuis, een groote douche-auto, reed hij het dorpsplein gp om halt te houden bij de lindeboomen voor: „Het hijgend Hert". De dorps jeugd is aan veel gewend geraakt, maar nu raakte ze toch weer in (eixtase. De badmeester en zijn helper sprongen uit de auto, waarop het Roode Kruis is ge schilderd, sloegen een tent op, onmid dellijk grenzend aan dei wagen, rolden slangen uit die aan een brandkraan wer den verbonden, zetten een motor aan, draaiden aan handles en ziet daar sloeg reeds de rook uit een pijp boven de auto. Het water, dat in groote reservoirs werd gepompt, werd nu warm gemaakt, want het leger is nog niet zoo gehard, dat men liet water koud op de lichamen der soldaten kan laten plonsen. Het geheimzinnige gedoe wekte onder de jeugd herinneringen op aan de laatste kermis. Toen stond er ook eten tent op het dorpsplein, waarin de ineest wonderlijke dingen gebeurden. Wat zou er zich in deze tent zooal afspelen? De moedigsten gluurden door een spleet in het tentzeil, doch de badmeester joeg hen weg. Reeds komt een groep soldaten, met handdoeken en schoon ondergoed onder de arm, aanmarcheersn. De eerste bad gasten. Tot hen behoort de eenvoudige soldaat M uit de binnenlanden van eten onzer noordelijke provincies. M. heeft een hekel aan water. De schrik is hem om het hart geslagen, toen de jongens van zijn lav artier hem in kleuren en geuren het verhaal hebben verteld van een wonder lijke auto, waarin liet water van de zolde ring plonst en waarin hij zich in Adams- costuum zou moeten begeven. Helsche visioenen teekenden zich voor ftft.'s gees tesoog af. Toen de sergeant de baders liet aantreden, was M. verdwenen, doch de jongens, die schik in he>t geval hadden, hadden hem gauw genoeg opgespoord. En nu staat onze brave soldaat, wiens gezicht één en al onnoozelheid is, met open mond te kijken naar de griezelauto. Hij ziet slangen en kranen, buizen en in strumenten, hij ziet een ding, dat als ra zend in het rond vliegt, terwijl liet wol ken stoom de lucht instoot. Het is angst-/ wekkend. De kapitein, die in zijn handen wrijft van plezier, nu zijn jongens eens lekker schoongespoeld zullen worden, Lacht om liet verbaasde en domme gezicht van M. Doch wat weet hij als gecivili seerd mensch van de gedachtengang van de eenvoudige soldaat uit het kleine dorp je ergens in een hoek van Nederland, welke met krantenpapier schijnt dichtge plakt te zijn? Nadat de jongens zich in de tent hebben ontkleed, springen ze de douche-wagen binnen. Daar plenst uit een twintigtal douches reeds het warme wa ter in fijne straaltjes neer. Het danst op de bloote ruggen, het stroomt langs de ledematen, het ruischt als een waterval. De jongens hebben er schik in. Ze lachen en schreeuwen- Ze wrijven zich in met zeep, zoodat de zeepvlokken in het rond vliegen. Plotseling ontdekt er een, dat M. er niet bij is. Drommels, daar staat hij nog in de tent, schuchter en verlegen, aarzelend zich te ontdoen van zijn laatste kleedingstukken. Drie, vier jongens pak ken hem onder luid gelach en trekken hein mee, de wagen binnen. Nog zijn geen twintig seconden verloopejn of on/e M. stoot een ware Indianenkreet uit. Ziet, de hel heeft voor hem zijn verschrikkingen verloren. Hij springt als een bezetene in het rond, hij schatert van plezier. Is dat even fijn!! Voel dat water eens op je rug plensen De goede jongen is uitgela ten als een kind. Arglistigheid is hem vreemd. Z'n verba zing kent dan ook geen grenzen, als in enkele oogenhlikken een duivelsche macht het warme water in koud veranderen doet. Over elkaar buitelend banen de jongens zich een weg naar de uitgang, terwijl de badmeester lachend door het raampje kijkt. Afgezien van deze laatste verras sing, is M buitengewoon enthousiast over liet rijdende badhuis. Hij zal er een trouwe klant van worden. Hij raakt er niet over uitgepraat. Des avonds schrijft hij een brier naar vader en moeder. Schrijven is zijn werk niet. Het zweet parelt hem daarbij op het voorhoofd, zoo veel inspanning kost het hem. Maar ze moeten thuis toch weten van die wonder lijke auto, waarin het koud en warm wa ter regent, precies alsof er hekserij in het spel is. ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiI!IIII IIIIIIIHIIIIIIIII HOE LAAT Illlllllllllilllll lljllFiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiuiiiillllll DIENSTREGELING NED. SPOORWEGEN. Van den H. Aank. A. Van A. Aan i. den 6.25 7.55 6.58 S.25 8.25 9.55 8.58 10.25 10.25 11.55 10.58 12.25 12.25 13.55 12.58 14.25 14.25 15.55 14.58') 16.25 16.25 17.55 16.5S 18.25 18.25 19.55 18.58 20.25 20.25 21.55 20.58 22.25 22.k 23.55 22.58 0.25 lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiniiiiiiiillllll SPORT OP TEXEL iiiilliiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin T.N.C.-N1EUWS Uitslagen van Zondag 1 Oct. 1939. Afd. A; Pomona-Den Hoorn: 1—9. Texel 2—De Koog: 1—9; De Cocksdorp Texel 13—1. De Koog en De Cocks dorp zonden geen wedstrijdsformulie;ren in. Zou dan toch een boete-bepaling noo- dig zijn? Afd. B.Texel 3Tex. Boys 2: 13; Tex. Boys 1 Den Burg: 3—11; Ooster end—De Mok: uitgesteld. Programma voor S Oct. a.s. Afd. A: Texel 1Texel 2, VanZeijlen; De Koog—Te\. Boys 1, Koning; De Cocksdorp-Den Burg 1, J. Vosman. Afd. B: Den Hoorn—Oosterend 1 (ter rein Tex. Boys) Dapper. Pomona-De Mok (terrein Oostenend) Snijders; Den Burg 2-Tex. Boys 2, 12 uur, J. Rijk. Indien geen tijd vermeld, beginnen alle wedstrijden om 2 uur. Indeeling competitie Ingedeeld in afd. B.: Den Burg 2. —o Vergadering van alle bestuursleden van T.N.C. om 7.30 uur in Lunchroom De Graaf op Vrijdag 6 October a.s. Elke deelnemende vereen, heeft recht op één zetel in het bestuur. Bespreking vaststel ling reglement, eere-comité, reisgelegen heid, wisselen van spelers, scheidsrech- tersonkosten, berichten afkeuring terrei nen, uitstel wedstrijden, rondvraag. J.E.L. v. Ketel, S.P. Comp.-leider. In afd. A kon Pomona het lang niet bolwerken tegen Den Hoorn, dat dus over een prima elftal moet beschikken. Geheel overeenkomstig onze verwachtingen won nen de Koogers met groot verschil, terwijl Texel 1 met de kous op de kop uit De Cocksdorp kwam. In afd. B, waar Tex. Boys verdiend; met 31 van T. 3 wonnen, is wel heel duidelijk gebleken, d.at het verschil tus schen deze beide elftallen en de andere deelnemers zoo groot is, dat in de meeste wedstrijden een doelpuntenregen ver wacht kan worden, terwijl Tex. Boys 1 ook al een hopelooze taak toegemeten was tegen het sterke elftal van Den Burg.. Het staat wel vast, dat we prima wed strijden te zien krijgen, waarbij vermoc del ij k de onderste ranglijstbezetters e:n zeer groote achterstand zullen blijven hou den en geen invloed zullen hebben op de beslissende partijen. Aansluiting op de laatste boot naar Texel. TEXEL-DEN HELDER v.v. (voorloopig geldig tot 1 Nov. 1939.) Op werkdagen. Van Texel: 6.15; 8.15; 11.20; 14.45. Van Den Helder: 7.15; 10.12.45; 16.45. Op Zon- en feestdagen; Van Texel: S.15; 11.20; 14.45. Van Den Helder; 10.12.45; 16.45. VOOR DE SOLDAAT TIEN vel papier, TIEN envelop^ VIJF briefkaarten. Samen voor T[; CENT. Daarvoor naar BOEKHANDEL PARKSTRAAT. BINNENLAND S.V. TEXEL. „Een goed begin is het halve werk" was Zondag niet op Texel van toepas sing. Ondanks de wil om 3 elftallen te doen deelnemen en dus onze spelers zoo veel mogelijk de gelegenheid te verschaf fen oni te spelen, hadden we door de vele afberichten de grootste moeite om de elf tallen compleet te doen verschijnen, zij het dan ook belangrijk minder sterk clan, we bedoelden. Zoo moesten we 3 neder lagen incasseeren. Het 3e had een excuus, daar jifist de elfde man wegbleef, hetgeen voldoende was voor de Tex. Boys 2 om sterker te blijven spelen. Texel 2 begon goed door het eerst te scoren, met een goed schot van J.v.d.Pjjl, die bewees, minstens in dit elftal thuis te behooren. Het was trouwens duidelijk waar te ne men, dat ze tegen deze sterke tegenstan der geen kans zou hebben, en met de rust was het al 5—1 voor de bezoekers. In de 2e helft wrerd geruime tijd stand ge houden, maar ondanks goed verdedigen en prima werk van Wim Geus, kon niet worden verhinderd, dat de score tot 9-1 werd opgevoerd. Vermelding verdient ze ker een strafschop, door Wim uitstekend corner gewerkt. Hoewel we niet veel verwachtingen hadden van onze trip naar De Cocks dorp, viel de uitslag nog tegen. Naar we vernemen werden twee strafschoppen ge mist, terwijl het ruwe spel der gastheeren de wedstrijd ontsierde. We vragen ons af, ondanks de ervaring hier opgedaan, of deze uitslag niet voorkomen had kun nen worden. Dat herhaling voorkomen dient te worden,ook m het belang van de belangstelling van de zijde van het publiek, zal begrepen moeten worden. Over het algemeen dient opgemerkt, djit dat onze spelers veel te langzaam reagee- geeren op het spel en het spelverloop te weinig doorzien, terwijl het loopen, wen den en snel handelen danig beoefend die nen te worden. Laat daarom alle leden de training bezoeken en zich vooral op1 deze onderdeelcn specialiseeren. Trainen. Trainen; Donderdagavond 7 uur adsp.; 8 uur leden. D.D* S.V.C.-NIEUWS. S. heeft het er Zondag schitterend af gebracht. Het won met 31 van Texel 1. Dadelijk weet S. een paar goede aanval len op te zetten en na 10 min. neemt eenige corners. Uit een er van kopt Jan Reuvers netjes in. Via de paal verdwijnt de bal in het doel: 1—0 voor S. Na een snelle aanval van S. schiet G.Troost in, een atfiterspeler verandert de bal van Urk is geen eiland meer. Giste zoo melden de ochtendbladen, is def Lemmer -Urk gedicht. Te Weert zijn twee gehuwde mi lij! ren door onbekenden met messteken f stig gewond. De Nederl. Akkerbouwcentrale li de zich in entrepot bevindende su opgevorderd. De regeer ing protesteerde te Lonl tegen het in beslagnemen van de tariev post aan boord van het s.s. Nieuw- sterdam en andere Nederl. schepen. 'Va Helder. Maandag zijn Hr. Artillerie-instructieschip „Van Kinsbi gen" en Hr. Ms. onderzeebooten 0 en O 20 naar overzeesche gewesten trokken, de Van Kinsbergen en de 0 naar West-Indic, de O 15 naar O.-Inl Het Britsohe a.s. Lmdisfarne bij het uitloópen van de Nieuwe Wal weg het Nederl. buitenbcwalkingsvaarf Hr. Ms. Z 7 aangevaren. Het Brits schip gaf pas na herhaalde somni met een scherp schot gevolg aan sein om te stoppen. Het werd daa door de Z 7, die niet noemenswa was beschadigd, naar Hoek van Holl opgebracht. Na onderzoek is het si weer vrijgelaten. De Nederl. mijnenveger „Jan Gelder' is bij mijn werkzaamheden I Terschelling door het springen van M mijn aan het achterschip ernstig bes® digd. Twee opvarenden, korp.-const Grootjans en matroos le kl. Binunel den op slag gedood. Drie opvarfi sloegen overboord en worden verm luit. ter zee 3e kl. Donker, schipper h ders en majoor-rnach. Strous. Drie op renden werden zwaar gewond, van een, korp.-niach. Kruisland later is oi leden. De beide anderen, zijn de kwart meester Van Eyk en de adsji. kwart meester Arends. Vier schepelingen uer licht gewond. De mijnenveger „Abral van der Hulst", in de nabijheid wé zaam, verleende hulp. De „Jan van der" werd naar Den Helder gesleep; LEESPORTEFEUILLE DEN BURG Zeven weekbladen, vier maand-III bladen. Iedere week een schal II van lectuur en illustraties. E Kost samen 15 ct. p. w. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. I J 1 richting: 20. Nu zet Texel er t'm op om de achterstand in te lonnen. krijgt een strafschop te nemen, niaail keener van S., geweldig op dreef, iS corner te werken. Maar dan brengt I rechtsbinnen van T. de stand op 2—1.1 Na de rust wordt S. geheel op ei- helft teruggedrongen, maar de achl hoede van S. weet de aanvallen al slaan. Na 20 min. krijgt T. nogmi een. strafschop te nemen, die echter gaat. S. zet een paar gevaarlijke uw len op. Uit een prachtige voorzet Jb. Eelman kopt P. Kikkert in: 3—1.© spel wordt nu wat forscher maar schf. rechter, die rustig leidde, hield de teisj strak. Met S. in de aanval kom( U einde. S. heeft een prachtige ovemiti© behaald. De spelers hebben zich tot© uiterste gegeven. H. Stolk, spil, wist© nige aanval te onderbreken. Ook de© terheede heeft prachtig gespeeld; I keeper stond als een rots in de bnmrfJ De donate urskaa rten zullen •M aangeboden worden. We hopen, ilatS donateurs ons niet teleurstellen. fl TEX. BOYS-NIEUWS. JS\ R Ons eerste elftal heeft de comp. slei ingezet. Met 113 verloor het vaal Milit. van Den Burg. Blijkbaar had'] we met voetballers te doen. Zeker I* nen we hier nog pracht-wedstrijden fl wachten. Ons tweede behaalde I 31 overwinning op Texel 3. Mooivm daar ze met 4 adsp. moesten spele/i l Zondag a.s.: De Koog 1—Tex. ftoyi Het 2e is vrij. Op ons terrein Den HoÉ 1Oosterend 1. 2 uur. Voor ons weer een zware opgaaf, daar K. 1 Zoe| Texel 2 met 91 klopte, doch kennen onze Kooger militairen. zegt iets.

Texelsche Courant | 1939 | | pagina 2