Schouw. GARAGE BOK minium voor de vrouw, mum DE VROUW IN HET SPEL Leesbibliotheek Parkstraa. Garage PLANJE Tel. 707 Weezenstr. 48, den Heidei s 't Is maar een weet Koopt in de Magneet. Vraagt M WITTE's Roggebrood ('t beste) 24 October a s., Uw adres voor buiten ritten. Auto's met en zonder chauffeur. I!l|||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii]iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii||||[| ||||||lllllll!lllllll!llllllllllllll!IINIIIIIIIIIIIIIIIIII!lllllllllllllllll!lllllinill»|||||| RECEPTEN. BESCHU1TPUDDINQ. 5 groote be schuiten, 2 eieren, 2 d.l. melk, half qns boter, kwart ons krenten, kwart ons sui ker, halve theelepel kaneel, half ons bit terkoekjes. Smeer de beschuiten met de boter, klop de eieren met de suiker, voeg de kokende melk toe en laat in dit sausje de beschuiten weeken. Voeg de bitterkoek jes toe. Roer de schoongemaakte kren ten, rozijnen er door^ voeg kaneel toe en kook de.pudding vijt kwartier in een ge paneerde vorm. Geef er kaneelsaus bij. NUTTIGE WENKEN. Voor abonné's stellen wij verkrijg baar een boekje met eenige honderdtal len nuttige wenken, alfabetisch gerang schikt. Kost maar 25 ct. Geïllustreerd. Franco per post na ontvangst 2S cent. inkt verwijdert men van papier door het eerst met behulp van een gla zen staafje met azijn te bevochtigen en, na afvloeien, met chloorwatep. Smvma-tapijt kan men aan de ach terkant afwerken door er b.v. grof natu rel linnen tegen te naaien. Het is echter niet noodzakelijk. Wel inoet men de plui zen vastleggen, door de achterkant van het kleed met zeer dunne houtlijm te be strijken. DE NIEUWE MODE BELLA-PATROON A 10791. Verkrijg baar in 92 en 96 c.m. bovenwijdte. Prijs 35 ct. BINNENLAND Te Hilversum verleende een perso nenauto een bestelauto geen voorrang, waardoor een lichte Botsing volgde. De bestuurder van de bestelauto, de 27-j. kaashandelaar Wouters, uit Amsterdam, raakte echter de kluts kwijt, gaf vol gas, reed een lantaarnpaal omver en botste te gen een boom. Hij werd ernstig gewond en overleed spoedig. De Minister van Econ. Zaken ver klaarde, dat, wanneer de normale oprui ming in de najaarsmaanden heeft plaats gehad, de normaal benoodigde rantsoenen voor het pluimvee zullen worden toege wezen. Er bestaat geen aanleiding om tot inkrimping over te jjaan. De Minister is niet van meening. dat de prijs van ge mengd voedergraan verhooging van de eierprijs noodzakelijk maakt. Te Maastricht is een 19-j. meisje, werkzaam op een chemische wasscherij, aan cyaankalivergiftiging overleden. Het meisje had de gewoonte aan de chemi sche stoffen te ruiken, alvorens ze te ge bruiken. De opkomst der lichting 1940 infan terie eerste ploeg en wielrijders eerste ploeg is bepaald op 23 October a.s. Te Oldenzaal arriveerde de Coium- biaanschc gezant te Warschau. Hij ver klaarde dagen achtereen in een schuil kelder te hebben vertoefd en gedurende 20 dagen op brood met sardines te heb ben geleefd. Vrijwel alle medische studenten, die thans in dienst zijn, zullen hun studie kunnen voortzetten. Zoodra zij tot arts zijn bevorderd, zullen zij als officier van gezondheid in dienst moeten blijven. Te Beverwijk zijn 6 Oct. nog 25 doosjes prachtige aardbeien aangevoerd. In de Peel is de 22-j. ongehuwde soldaat J. Simons uit Swalmen gedood door een landmijn, die S. door te struike len tot ontploffing bracht. Te Haelen, op de rijksweg naar Venlo is de 36-j. motorrijder A.Sohoen- makers uit Bruggenum tegen een vraoht- auto gereden en gedood. Bergen op Zoom. Door onbekende oorzaak is de rechtervleugel van de Oranje-Nassaukazeme in brand geraakt en vernield. Het deel was niet bewoond. |li]||llllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllNllllllllllllllllllllllll|||||l FEUILLETON ||||||ll!lllllllllllllllllllllllllll|l||lllllllllllllllllllllllllllllllllll!;!ll!l!lllllllllll|||||| 81.)Sam keek hein aan, stom als 'nvisch. De oogen van de kleine zeeman schenen klein geworden tusschen do gerimpel de oogleden, als waren het boosaardige lichtjes. De slagen op Biddefords wang, hadden iets ongekends in hem wakker ge schud. Ik zal jou, voer De Mattos tegen Sam uit Ik zal jou hij dreigde niet de vuist om genade laten schreeuwen hond IN DE LACHHOEK Met het circus? Ik heb uw ont snapte tijger gevangen. Wanneer komt u hem halen? Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluiting van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neeriandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Prijs 35 ct. Abonneert U op het NIEUWE MODE BLAD. 6 nrs. per kwartaal voor f 1.20. Per post f 1.50. BUITENLAND iiiiir iiiiii DUITSCHLAND - Duitschland heeft Engèlan.l verze kerd, dat het geen gebruik van gas en bacteriologische methoden zal maken. Hel veronderstelt, dat Engeland dat ook niet zal doen. Duitschland meldt in Septemberaan het Westelijk Front en boven de Noord zee met jachtvliegtuigen en luchtdoelge schut 27 Engelsche en 45 Fransche vlieg tuigen te hebben neergeschoten. Een Duitsohe militaire vlieger deed wegens benzinegebrek een noodlanding bij Nieuwe Schans. Zijn toestel werd ver nield. Hij zelf redde zich door middel van een valscherm. Hij is geïnterneerd. Bij Muenchen is een gevangenkamp voor officieren ingericht, waar 1200 Pool- sche officieren zuilen worden onderge bracht. Zij krijgen gedurende de oor log hetzelfde salaris als een Duitsche officier van dezelfde rang. Duitschland heeft Engeland mee gedeeld, dat in verband met bewa pening van koopvaardijschepen ieder Britsch koopvaardijschip als oorlogsbo dem zal worden beschouwd. Duitschland waarschuwde in een nota de Vereen. Staten tegen het verdachte gedrag van schepen uit de V.S. in de wateren om Frankrijk en Groot- Brittanme. Herhaaldelijk zouden neu trale koopvaarders in de wateren om Engeland en Frankrijk gevlucht zijn om te ontsnappen aan het recht van de Duit sche zeestrijdkracliten, schepen aan te houden en te onderzoeken. ZWITSERLAND Alle Zwitsersche verloven zijn inge trokken in verband met Duitsche troepen concentraties langs de Zwitsersche grens. De autoriteiten zien er echter geen direct gevaar in. NOORWEGEN Een Noorsch stoomschip is bij hef binnenvaren van de haven van Singapore op een mijn geloopen en gezonken. Negen opvarenden werden gewond. Nog steeds keek Sam hem aan, zon der iets te zeggen. Spreek op, hoor je. Sam bleef zwijgen. De Mattos had in zijn woede zijn hand te dicht in Sams nabijheid gebracht. Als de bliksem, met de beweging van een aanvallende ratelslang, 'had Satn zijn hoofd vooruitgestoken; hij opende zijn groote mond en beet de dikke man in zijn vingers. Er volgde een onheilspellend oogenblik. De Mattos gilde van pijn. Hij trok en trok, doch hoe meer hij trok, des te he- viger beet Sain als een buldog in de vin gers. Al enkele oogenblikken had Sam er op geloerd hem die poets te bakken,, Imaar iiij had niet op het gillen van De Mattos gerekend. De deur van het kaartenhuis werd met geweld openge trokken en een half dozijn kerels storm de naar binnen. Ze bleven een oogenblik staan, verbaasd en verrast door die won derlijke vertooning. Zij zagen De Mattos op zijn teenen dansen, zich krommend en om ihulp roepend, vóór een der geboei de mannen. Plotseling trad een man met een karabijn naar voren. Die zag, wat en te doen was. Hij zag, dat De Mattos' vingers ver in Sam's mond staken, en datl Sain, donkerrood in het gelaat, vast hield, alsof er een slot op zijn mond, Tag, en die geheel dicht sloot. Nu stonden alle gewapenden om Sam's stoel, de loop eener karabijn werd hem op liet voorhoofd gedrukt; langzaam opende hij de mond. De Mattos tuimelde achteruit, kermend en zijn hand vasthou dend. En snel weg om zich te laten ver binden. Die zal wel niet gauw meer in mijn nabijheid komen, zei Sam, zonder ENGELAND. Engeland. Ieder vreemdeling kan in Britsche militaire dienst treden alsof hij Engelsch onderdaan was. Het aantal vreemdelingen in een corps is onbeperkt. Aan de Britsche contrabande-con trolehaven Weymouth hebben zich tot dusver 74 neutrale schepen vrijwillig ge meld. Zij hadden 513.000 ton goederen aan boord, bestemd voor neutrale en vjj- andelijke haven, waarvan 99.300 ton werd vastgehouden. De schepen werden zoo spoedig mogelijk vrijgegeven. De 32 opvarenden van het Britsche s.s. Royal Sceptre, die men verloren waande (het schip was 6 Sept. getorpe deerd) blijken te lïijn gered. In een Britsche springstoffenfabriek deed zich een ontploffing voor, waarbij 15 arbeiders werden gedood. FRANKRIJK De Fransche wielrenner M. Archem- beaud is aan het Westfront gesneuveld/ Twee Fransche kruisers patrouil leeren voor de kust van Midden-Amerika, omdat een uit de Dominioaansche repu bliek afkomstig klein vaartuig leveran ties aan de Duitsche onderzeeboten zou doen. Frankrijk ineldt aan het Westelijk Front 388 vjc. K.M. Duitsch gebied te hebben bezet. Frankrijk verloor in de maand Sep tember 8 vliegtuigen, de Duitschers 24, aldus werd officieel te Parijs meegedeeld. Frankrijk wil nóg krachtiger maat regelen nemen tegen de communisten, die ondanks ontbinding der partij hun agita tie ten gunste van de Sovjet-Unie voort zetten. BELG1E In Belgie zijn 12 Duitsche deserteurs o.w. een officier, gearresteerd. Zij kwa men met een vrachtauto over de grens. Het Belgische communistische blad „La Voix du Peuple" is in beslag geno men wegens grove critiek op het leger en de autoriteiten. ZWEDEN Het Zweedsche s.s. Korsholm, ge laden met houtpulp voor de Ver. Staten, is naar een Duitsche haven opgebracht. Zweden heeft zijn koopvaarders aan geraden binnen de territoriale wateren te blijven, totdat zij zich bij een convooi hebben gevoegd. SOVJET-RUSLAND Rusland heeft 12 Britsche en 5 Zweedsche schepen, met cellulose en erts aan boord voor Engeland, in Moermansk vastgehouden. Rusland heeft Noorwegen, Zwe den en Denemarken scheepsruimte ge vraagd voor houtvervoer naar Engeland en Frankrijk. VEREENIGDE STATEN Vereen. Staten. De Pan-American Airways hebben 3 Boeying stratosfeer- toestellen voor 33 passagiers aange kocht voor uitbreiding van de diensten naar Europa, Zuid-Amerika, Aljaska en Australië. Men hoopt de transatlanti sche dienst te kunnen opvoeren tot vier vluchten heen en weer per week. Dank zij de convooien konden de as suranties in de Vereen. Staten haar mo- lestpremie verlagen. De Vereen. Staten bestelden voor 6 millioen dollar 329 nieuwe tanks. Twintig oorlogsbodems der V. S. met 1U6'vliegtuigen en de meeste jagers van de vloot zijn naar Hawaii vertrokken. In de Vereen. Staten is een streng onderzoek ingesteld naar aanleiding van berichten, dat vroegere dranksmokkelaars benzine, olie, voedsel en water leveren aan Duitsche onderzeebooten. Vereen. Staten. Pres. Roosevelt waarschuwde de Amerikaansche schepen geen geheime hulp te verleenen aan duikbooten van oorlogvoerenden. eeniggemoedsbezwaar. Vierman waren in in het kaartenhuis gebleven en een half uur lang konden Biddeford en Sam onge stoord samen praten. Toen verscheen De Mattos weer, maar nu met verbonden hand. Hij scheen wat gekalmeerd te zijn, doch zijn gelaatsuit drukking voorspelde niet veel goeds voor de gevangenen. Brengt deze mannen naar het achterschip, beval hij. Biddeford en Sam werden van hun boeien ontdaan en tusschen twee bewakers voorafgegaan door De Mattos, naar het dek gebracht. Biddeford's geest spande jich tot het uiterste in, dooh hij zag geen kans tot ontsnappen. De April Day was vol ge- wapenden. En beneden, op geringe afstand, zat miss Everdale, opgesloten in die dompige kajuit. Hij kon slechts gissen, welke haar gedachten waren. Haar lijden al die da gen moest in die tropische hitte bijna onverdagelijk zijn geweest. En de eenige straal van hoop ging niet in vervulling, zij wist niet, dat hij aan boord was. Biddeford liet zijn blik gaan over de door de zon beschenen oceaan, glanzend in de naar de westerkim dalende dag toorts. Wilde gedachten vlogen hem door het hoofd; een kranzinnige drang maakte zich van hem meester om een der wach ters de karabijn te ontrukken, met De Mat tos af te rekenen en snel naar het achter dek te loopen, Alverado neer te schieten, voor er nog alarm gemaakt kon worden. Slechts een oogenblik hield hij zidh met die wilde gedachte bezig; hij zette ze echter uit het hoofd, daar hij tocli niet lerend bij Alverado kon komen. En als hij gedood werd, wat hoogstwaarschijn lijk was, zou miss Ererdale's eenige kans Een Amerikansch reisbureau heeft de Nieuw-Amsterdam geoharterd voor twee plezier-reizen van een week. POLEN. Een Poolsch vlieger, naar Hongarije gevlucht, verklaarde, dat in Warschau 9 ziekenhuizen vol gewonden uit de lucht werden gebombardeerd. De laatste dagen moesten de gewonden op straat worden geholjien. De ernstig gewonden moest men op straat laten sterven. Als gevolg van de oorlog zijn veel wolven uit Polen over de Letlandsahe grens gekomen, waar veel paarden en schapen het slachtoffer werden. JAPAN De Japanners hebben het Chineesch verzet bij de Mirivier verbroken en zijn de stad Tsjangtja tot op 35 K.M. gena derd. De Chineezen hebben de stad in brand gestoken. UIT ANDERE LANDEN Denemarken zou volgens Reu ter de uitvoer naar Duitschland be perken, als Duitschland de uitvoer naar Engeland onmogelijk blijft maken. Estland spreekt de Russische bewe ring tegen volgens welke de uit Tallinn ontsnapte Poolsche onderzeeër „Orzel" daar is hersteld en van brandstof voor- Het Grieksche s.s. Diamantis is bij de Engelsche kust door een Duit sche duikboot tot zinken gebracht. De 2S overlevenden werden door de duikboot aan boord genomen en 36 uur later aan land gezet. Bij de kust van Ghili is een Duit sche duikboot waargenomen. Mexico. In de mijn Paiau zijn door een gasontploffing 69 arbeiders om gekomen, 60 arbeiders werden opgesloten. De Chineezen meldden een overwin ning te hebben behaald in Kiangsi in Midden-Ohiua. De Japanners moeten groote verliezen hebben geleden. Goede boeken en toch slechts lo per deel per weekiedere dag ger 1 ct per dag per deel ineer. Het is niet noodig lid ofabonnév, onze leesbibliotheek te zijn. U kii per deel een boek huren goedkoopste adres voor buitenritten. RUBBERSTEMPELS Goed, goedkoop en met spoed. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Het Coll. van Dag. Bestuur van h Waterschap „PRINS HENDRIK POLDER brengt hiermede ter kennis van belanghe! benden, dat op SCHOUW zal worden gehouden overd< tochten en andere wateringen en noodij onderhoudsplichtigen uit. te zorgen, di als dajj alle tochten en wateringen zij gezuiverd van riet, kroos, ingestoven zanl en verder alle den waterloop belemmereij de voorwerpen. Nalatigen zullen worden beboet, vol gens het bepaalde bij de keur. J. BAKKER, Voorz. W. H. LAP, Secr. 21) III Kapperstaat 6 - Den Helder - Telef. 338. III EEN AVONTUUR IN DE ZOMERVACANTIE. 27. Ze gingen naar oen heuvel, waar volgens Paul het oude hunnengnaf zou liggen. Alle oude graven hebben ingan gen aan de oostzijde, beweerde Erik, dus moeten we aan de oostkant gaan zceken. Onze vrienden volgden deze raad op. Spoe dig ontdekten zij een grote zwerfsteen „Hier in de buurt moesten we maar eens gaan graven", fnetende Paul. Resoluut stak Hans zijn spade in de grond. Op hetzelfde ogenblik sprong hij verschrikt op. Een opgesohrikte adder stak zijn lange tong naar hem uit. De jongens weken terug, maar gelukkig verdween het dier gauw tusschen het gras. De jongens wil den weer verder graven, toen Hans plot seling verrast uitriep: „Kom eens gauw hier kijken". Door zijn sprong was een op redding verloren zijn, behalve Sain's tusschenkoinst. Neen, hij moest Alrera- do's en De Mattos' vernederingen trotsee- ren, de stand v,an zaken het hoofd bie den en een mogelijke goede kans afwach ten. Bij de deur van de groote gezelschaps kajuit zag hij MacGuire, doch hij nam geen notitie van hem. Deze stond loom tegen de deurpost en keek naar zijn beidt) landgenooten. Er kwam iets in hem op, geen medelijden, maar.... ontzag. Hij Ihaatte Biddeford meer dan wie ook. Hij 'had hem van zijn tienduizend dollars be roofd. had hem verachtelijk geschopt, maar toch vervulde dat wegbrengen der beide mannen, de waarschijnlijke dood, die hen wachtte, hem met ontzag. Er was iets in de lenige, geproportionneerde Biddeford, in de korte, gorilla-achtiga Ducat, dat vertrouwen wekte. Op dat oogenblik wensehte hij vurjg, nat hij ook met zulk een moed begaafd was, dat ihij aan hun zijde mocht staan in 's lerens strijd. Maar dan kwam zijn on bedwingbare geldzucht weer boven; geld hadden ze geen van beiden en Alverado had overvloed van geld, hoe hatelijk hij orerigens was. In Alrerado's dienst was in de toekomst geld te verdienen. Neen, neen, laat ze hun gang maar gaan: ze hadden .gespeeld met het lot,, hoog ge speeld, en verloren, 't Ging hem niets aan, dat ze er nu voor moesiten boeten. Hij zelf was aan de wannende kant. er lag een grootsche toekomst voor hem. t Had er veel van, dat Alrerado's Nieuwe Republiek een oproerig maar snel succes zou hebben, en dan zou hij, MacGuire, tot de winners behooren. (Wordt vervolgd.) 'hoop aarde naar beneden gevallen en onze vrienden zagen de ingang van het graf voor zich. 28. Met koortsachtige ijver werkten de jongens nu door. Na enige tijd was heit gat groot genoeg om hen een voor een er door te laten. Hans liet zijn zaklantaarn naar binnen schijnen. Ja, ze waren op het goede spoor. Want daar binnen zagen zjj een gang, die uit naast elkaar neergezette stenen was gevormd. De jongens kropen er in. De gang was zo laag, dat zjij op handen en knieën voort moesten. Maar verderop werd de gang hoger en wijder om tenslotte over te gaan in een grote ruimte. Het oude grat. Zouden de jon gens nu de schat vinden? (Wordt vervolgd 1 lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii'iiiiiinniinniiuiiiiillllll VAN DE BOEKENPLANK. i|j|j|iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii« (Voorhanden in Boekhandel Parkstraat.) C. de Dood, Smokkeldorp, roman 274 blz. f2.50. Annie de Hoog Nooïj, Intermezzo, roman, 302 blz. f2.75 E. Aisberg, Zoo 1 de radio. 107 biz. 121 teekeningen 14.50. Jeanmette van den brgh-van Dan zig, Het eeuwige Oogenblik. 42 blz. f0,7a Prof. Dr. Hildegard «EiCtzer, Op voedingsfouten en Opvoe ngsraadj 176 blz. f2,75. B.A.C. Ballintijn, Over Inkomsten en Vermogensbelasting. 132 blz. fftl,50. HYGIENE EN VEILIGHEID 119 SLAAP. Weinigen hebben de inoed alleen te eten als zij honger hebben, nog schaarschcr vindt men zoo lezen y.e bij Fontane menschen, die gaan sla pen als zij vermoeid zijn. Iedereen heeft de neiging, slaaf te zijn van het uur en de gewoonte. Wie anders doet, is een libertijn of op z'n gunstigst een zonder lino. En toch is hij slechts een verstan dig mensch Slaap is het beste gerecht ojT 's leven disch. Neem er van wanneer oe kunt. Wie iets wil presteeren, moet een opgezamelde voorraad energie in pet to hebben.

Texelsche Courant | 1939 | | pagina 4