DE VROUW IN HET SPEL HHiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii IIIIIIIIIHI VOOR DE VROUW. lllllllllKllllllllllillllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllll BINNENLAND min De K.LM. heeft Woensdag haar dienst op Londen hervat met een dienst dagelijks in beide richtingen. Den Haag. De regeering zal ook dit jaar tomaten inblikken en als soep aan de markt brengen. Aantal blikken 10 milli- oen, ruim tweemaal zooveel als vorig jaar. Amsterdam. 10.000 balen suiker, die het s.s. Stuyvesant in een Eng. haven heeft moeten achterlaten, zijn door de Engelsche regeering vrijgegeven. Te Amerongen is de S6-j. B. Drost uit Eist bij het oversteken door een mo torrijder doodgereden. Breskensche visschers hebben op de Westerschei de de schedel van een snavel-w alvisch en een mammouth-schedeL opgevischt. Te Leiden is het 15-j. meisje H. v.d. R. in de fabriek der Nederl. Licht- bouwplaten-Industrie door een onvoldoen de beveiligde drijfriem gegrepen en op slag gedood. Oud-Alblas. Een koe van veehouder A. Lugthart heeft een kalf met twee kop pen ter wereld gebracht. Het kalf ge bruikte beide koppen tegelijk om melk te zuigen. .Te Midwolda is de 23-j. arbeider Oeseburg uit Scheemda in een stroooar- tonfabriek door een drijfriem gegrepen on gedood. EEN AVONTUUR IN DE ZOMERVACANTIE. W 29. Hans liet zijn zaklantaarn langs de wanden schijnen. Een schat zagen ze niet. Maar er bleken ook mensen hen vóór te zijn geweest. Want wel zagen zij oen rij pctroleumblikken, precies van hetzelfde soort als de veldwachter onder hun woon wagen had gevonden. Het oude graf bleek een opslagplaats van de smokkelaars te zijn. ,,Dit moeten wij de veldwachter ver tellen", meende Paul. Hij wilde reeds langs dezelfde weg terugkruipen, toen Erik een schreeuw gaf. In de muur had hij een andere uitgang ontdekt, welke door een houten hek was afgesloten. Hij duwde het hek open en wilde naar buiten kruipen, maar deinsde plotseling terug. Illllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll FEUILLETON ||||||llllllllllllllllllllllUII|lll|>IUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIl|||||| 82.) Toen Biddeford en Sam de kam panje van het achterschip bereikt had den, kommandeerde De Mattos scherp, dat ze naar beneden moesten gaan. Bidde ford wierp een laatste blik op de wijde zeespiegel, Plotseling zei hij: Wat is dat daar, Sam? Wat, kapitein? Kun je ook wat onderscheiden aan stuurboordzijde Sam, die zich niet stoorde aan een por IN DE LACHHOEK EEN DESKUNDIGE En wanneer er nu een leeuw op me af komtwaar moet ik dan op druk ken Buiten naderden voetstappen. De deur werd dichtgesmeten..j... 30. „Zo, zijn jullie daar binnen", hoor den zij een man honend opmerken. „Nu, dan mogen jullie er voorlopig blijven, hoor". En de man pakte een zware steen en legde die voor het hek. Daarop nam hij een tweede steen, een derde. Hijging voort, tot het hek beslist niet meer weg genomen kon worden. Maar de man ver gat, dat er nog een andere uitgang was en dat de jongens die kenden. Terwijl hij nog moeizaam stenen opstapelde, wa ren onze vrienden reeds naar buiten ge kropen. Snel verdwenen zij achter hem tussen het hoge struikgewas. van een karabijn in de rug, keek in de aangegeven richting. 't Is een klein vaartuig, kapitein. Terwijl hij nog sprak, werden haastig voetstappen midden scheeps gehoord en de kleine groep gewapenden boven aan de trap keerde zich oin en zag eerste stuurman de brug komen afstormen. Hij snelde naar de groote kajuit. Een oogen- blik later was hij weer op dek, kapitein iacobo krampachtig bij de arm vasthou dend. Er was blijkbaar iets niet in orde; De Mattos vergat de gevangenen, snelde weg en voegde zich bij Jacobo en de eerste stuurman. Dieze gaf Jacobo zijn kijker en terwijl kapitein Jacobo er nög doorkeek, verscheen Aherado aan dek. De Mattos spoedde zich naar hem toe en wees in zee. Een geanimeerd gesprek ont spon zich tusschen hen. Daarom klom Jacobo naar de commandobrug, gevolgd door De Mattos, Alverado en de eters te stuurman. Biddefords vier bewakers hiel den zich nu ook bezig met het vaartuig in te verte, zonder hun waakzaamheid te verminderen. - Wat denk je er van, Sam? fluisterde Biddeford. Naar de tuigage te oordeelen, zei Sajn, zijn groote hand boven het oog hou dend, is het een der oorlogsbodems van Vera Cruoe. Mijn hemel, riep Biddeford, dan 'hebben we toch nog kans. Intusschen nam Alverado op de brug het verwijderde vaartuig met de kijker op. 't Is een uit de koers geraakt stoomschip van Vera Cruoe, zei hij kalm tot de kapitein. RECEPTEN. AMANDELVLA. Halve L. melk ko ken; vermengen met een lepel suiker en 50 gram gemalen amandelen, ze binden met tien gram gelatine of een lepel rijst- meel of maizena. Of een paar eier dooiers kloppen met een paar lepels sui ker en een weinig geraspte citroenschil; daarbij een halve L. kokende melk roeren* gebonden met een lepel maizena. De vla nog even Laten doorkoken, dan 50 gram gemalen amahdelen toevoegen en na bekoeling wat stijfgeklopt eiwit. Gar- neeren niet eiwit of roomschuim en ge glaceerde amandelsnippers. DE NIEUWE MODE Hiernaast vertoonen wij de nieuwe lijn, waardoor de huidige mode zich kenmerkt; de wijdte wordt aan de voorkant door losvallende plooien verdeeld. Abonneert U op het NIEUWE MODE BLAD. 6 nrs. per kwartaal voor f 1.20. Per post f 1.50. NUTTIGE WENKEN. Tomaten, die niet meer zoo stevig aanvoelen, legt men een paar uur in wa ter, waaraan men wat zout heeft toege voegd. Amsterdam. Bij de Berlogebrug is een motor, waarop twee militairen, door een vrachtauto gegrepen. De bestuurder, de militair Streep uit Utrecht, werd ge dood. De duopassagier Van der Veer, uit Utrecht, werd zwaar gewond. De be stuurder der vrachtauto treft geen schuld. Het Ned. s.s Binnendijk van de HolL-Amerika-lijn, met graan en stuk goederen op weg naar ons land, is Za-» terdagnacht in het Engelsche Kanaal op een mijn geloopen en gezonken. Het En gelsche patrouillevaartuig Victoria, dat in de buurt was, heeft de 41 opvarenden ge red. Twee van hen werden aan de voet gewond. De K.L.M. laat een vliegtuig met alleen kinderen een reis naar Indië ma ken. Vertrek 23 October uit Ned. Per trein naar Napels. Vandaar met de Gier naar Batavia. De kinderen worden bege leid door de heer G.A. de Stoppelaar, gemachtigde van de K.L.M. voor N.-ïn dië. Reeds 'hefoben zich verscheidene jeug dige passagiers aangemeld. Koudekerke. Ben landbouwer, die in ziijn schuur een aantal honden vrijwel zonder voedsel en in zeer vervuilde staat lange tijd opgesloten hield, is wegens dierenmishandeling tot een maand ver oordeeld. Te Boxtel zijn veel militairen en bur gers gearresteerd wegens fraude bij leve ranties aan militaire autoriteiten. 0.mN werd minder benzine afgeleverd dan ver antwoord werd. PLANTEN IN KAMER EN TUIN. 137. FRESIA. Wanneer planten In October. Kalkrijke grond. In het voor jaar licht bemesten. Veel zon is dan eisch. 138. BEGONIA met wolluis Aanstip pen met penseel of stukje watten, gedoopt in gewone, onverdunde brandspiritus. Dit werkje nooit verrichten als de zon op de planten schijnt. 139. COLEUS HYBR. is niet zoo mak kelijk over te houden, 's Winters in een gelijkmatige temperatuur houden, 55-60 gr. F. en vooral niet in droge atmosfeer. Jacobo wist echter wel beter. 't Is geen koopvaardijschip, senor. Wat is het dan? Senor, het is een van de oorlogs schepen van Vera Cruoe. Denkt ge, dat het ons vervolgt? vroeg Alverado. Ja, senor. Alverado, de eerste officier, Jacobo en De Mattos keken allen, boven op de brug met spanning naar het onbekende vaartuig. De zeekijker ging koortsachtig van hand tot hand; Spaansche uitroej>en volgden elkaar aanhoudend op in de lucht. Elk oogenblik werd het achter volgende vaartuig duidelijker ziditbaar. Op eens slaakte Jacobo een zucht van wanhoop. Alverado gneep hem bij de arm. Nu, dwaas vroeg hij. Het schip, dat ons vervolgt, senor, is de Republic. Het heeft een signaal voor ons gegeven om te stoppen. Alverado legde hem de hand op de schouder. Tracht hem de baas te blijven, Jacobo, zei hij. Hij loopt tien knoopen, senor. Kunnen wij dat ook niet De Republic was nu mogelijk nog vier mijlen ver van hen verwijderd en had volle stoom op. De schoorsteenpijp en twee slanke masten waren nu duidelijk zichtbaar. Plotseling werd een tweede signaal gegeven. Alverado gaf de kij ker aan de kapitein en vroeg, wat dat sig naal beduidde. Jacobo zeide: Stop of we vuren. Doe net, of je het niet gezien hebt 73. De pensionhoudster, die ook in de tuin was, stormde naar beneden en rende de trappen op. „Mijnheer Pimpelmans", riep ze uit, „dat gaat zo niet. Ik raak mijn klanten kwijt, het kost me een ruit en nog een middagmaal op de koop toe. Vertneld: u dan maar liever. Zo iets heb ik nog nooit beleefd. Foei, ik had u voor een nette man aangezien". Het arme mens barstte in tranen uit. NIET VERGETEN. De oplossingen van de raadsels 171 t.m. 180 kunnen nog tot Dinsdag a.s. worden ingezonden. Ik herinner er aan, dat de boeken voortaan niet meer verloot wor den. IEDER, die een zeker aantal malen meegedaan heeft, komt voor een belo ning in aanmerking. Van elk briefje, dat ik ontvang, houd ik aantekening. Laat dit een aansporing zijn om trouw te schrijven. Met vriendelijke groeten^ Jullie OOM KO. WIST JE WEL,, dat de eerste schoenen sandalen wa ren, gemaakt van dierenhuiden dat de oude Egyptenaren hun schoeisel vlochten van bladeren van de papyrus boom en dat de rijken hun schoeisel met gouden ornamentjes versierden dat de Perzen de eersten waren, die laarzen droegen: ze reikten tot aan de knieën en waren aan de rand met bont afgezet. dat in de tijd van Karei de Grote de schoenen nog niet algemeen werden ge dragen DOE JE BEST. Van lucifers heb ik hier vijf vierkanten gelegd. Verplaats nu twee lucifers zo, dat er vier vierkanten alle even groot overblijven. 74. Er hielp niets aan. Om een stoute jongen weggejaagd te w moest mijnheer Pimpelmans betalen gebroken ruit, een compleet middag en ook nog twee dagen pension v dames Ribbenspek en Drooglijn, d lebei kwaad en zonder te betalen weggeloopen. WAAR DIENT DE STAART VOOR Wanneer je denkt aan een paard of koe, zeg je natuurlijk: Om de lakei vliegen weg te jagen. Maar een sta kan nog meer nut hebben. Fig. 1 I je een witstaart-antilope zien. Natuun derzoekers hebben opgemerkt, dat a dieren hun staart opsteken, wanneer gevaar dreigt. Een middel om elkaar waarschuwen dus. No. 2 is een teken van een gibbon, een aap met heel lai armen en met een staart, waarvan zich bedienen kan om te klimmen en van de ene tak naar de andere te sl geren. Verder no. 3; een springmuis, in N.O. Afrika, A'rabië en PalestJL voorkomt. Hij kan wel 7 M. hoog spri^ gen en vooruit sprongen maken van \vA v twintig maal zijn lichaamslengte |FU,V OM ZELF TE MAKEN Een leuk etui voor schrijfbehoeften, voor servetten of iets dergelijks. Je neemt er stevig en toch buigzaam karton of een en geef vol stoom, sprak Alverado. Jacobo aarzelde en wachtte noa enke le minuten. Daar klonk door de heldere lucht een kanonschot. Een granaat uit het vierduimskanon van de Republic deed het water opspatten als een heldere spran kelende fontein, enkele 'honderden meters vóór de April Day. Kapitein Jacobo ver bleekte opnieuw en keek Alverado aan. Vooruit, riep Alverado door zijn opeengeklemde tanden: Steek hun de loef af. Daar bulderde weer een kanonschot. Bijna onmiddellijk daarop een hevig ge kraak op het voorschip, het bovenstuk van een luik vloog de lucht in en viel neer met een gerinkel van glas. Een der booten aan stuurboord slingerde heen en weer, met een gat er dwars door heen, in de davits. Plotseling sloeg Jaco bo de handen voor het gelaat en hij kreunde: U vergeet de olie, senor. Het is met ons gedaan. Vol wanhoop wierp hij de armen in de lucht. Hij hield ineens op; een huive ring ging hem door de leden, zijn auto matische revolver getrokken en hem die op het voorhoofd gedrukt. Vooruit, schreeuwde hijHoor je Ik geef je een halve minuut. Schiet op. Jacobo, met de dood bedreigd en de mogelijkheid van de dood, ieder oogen blik door het hen vervolgend oorlogsschip nam met sidderende hand de tele foon en beval de April Day zoo te wen den, dat er minder kans bestond, dooi de kanonneerboot getroffen te worden. (Wordt vervolgd.) geschikte stof voor. Een drukknop (2) ge bruik je voor sluiting. De tekeningen kun nen met carbonpapier overgenomen wor den. Fig. 1 geeft de maten aan. Illlllimllllll Illlll VAN DE BOEKENPLANK. Illll imiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iii"iiiiiiiiiiii'i"i"'i'i"'i^"""i""'iiiiii (Voorhanden in Boekhandel Parkstraat.) B.E. de Vries en H.Schortemeijerr Eerst denken, dan. koken. 104 bl^ f0,9 - IJ. K. de Boer, cand.-notaris, Moe-I ten aanstaande echtgenooten Huwelijks-I voorwaarden maken 112 blz. f 1.50. C.A.Kruis, De Berichthond. Met 33 foto's en teekeningen. 114 blz f 1,90. Ir. Oskar Gris9emann, Ik bouwl mijn speelgoed zelf. Drie deeltjes a 50 ct., samen 200 blz. Veel teekeningen. Dr. E.J.Tobi en F.L. van der Leeuw Handelskennis voor de Middenstand, 130 blz. f 1,80. Stefan Zweig, Het onberaden inc- delijden. Roman. 453 bl?. f3,90. HYGIENE EN VEILIGHEID 111111111111 i 120. GRIEP. Onmiddellijk naar bed, geen onnoodige bezoekers. Dc ziekte is besmettelijk van mond tot mond. Niet te vroeg het bed verlaten. Veelal gaan met griep zenuwstoornissen gepaard: ver lies van reukvermogen, hevige zenuw pijnen, slapeloosheid, neerslaclrtijzh<nd.

Texelsche Courant | 1939 | | pagina 4