r. D. FRANK, WEVERSTRAAT. Bent U onrustig? mmmm Koopt nu nog voor oude prijzen. EEL TEXEL WEET HET Een Stofzuiger noodig Nog enkele nieuwe Bietensnijders groote najaarsveemarkten te Alkmaar en te Hoorn, respectievelijk Woensdag 8 en Woensdag 15 Nov. a.s., geheel reactie-vrije bedrijven Door ds steeds hoogsr wordende exploitatie-kosten zijn onze tarieven met in gang van 1 Nov, 20 pet. verhoogd. De Tex. Vrachtrijders. Notaris Mulder Notaris Mulder a. Een woonhuis met schuur en een perceel bouw- en weiland en b. Een Woonhuis met schuur, garage, erf en moestuin, Landbouwers! Wilt U een hooge opbrengst? automatische woeler NU AAN HET BREIEN VOOR ONZE MILITAIREN De wol is er, datnes, das nu aan de slacj. We vestigen ier uw aandacht op, dat (veldgrijze) bivakmutsen slechts gedra gen mogen worden door de Kustwacht, terwijl polsmoffen door alle militairen mogen worden gedragen, naar laatstelijk van bevoegde zijde is meegedeeld. De wol is verkrijgbaar aan deze adressen: DEN BURG. Mevr. Kamp; mevr. Visser; mevr. Van den Ban. OUDESCHILD. Ds. Tinholt; Mw. EelmanDogger. DEN HOORN. Mevr. Wesseldijk. DE KOOG Mevr. Epe; Mevr. Zuidema. ZUID-EIERLAND. Mevr. De Vries. DE COCKSDORP. Mevr. Van Dommelen. EIERLAND. Mevr. De Wolf; mevr. Plomp. OOSTEREND Mevr. Kok; mevr. Van der Leer;mevr. Roeper—Van der Oord; mevr. Keijser— Rab; Zuster Mulder. DE WAAL. Mevr. N. Keijser—Keijser. Men hale de wol bij voorkeur in de ochtenduren. De kosten zijn f0.80 per 100 gram. Gaarne worden ook giften in geld tegemoet gezien aan de vermelde adressen, opdat ook degenen, voor wie het koopen van wol bezwaarlijk is, doch gaarne haar werkkracht beschikbaar stel len, mede kunnen werken. We hebben reeds een breipatroon voor polsmoffen en bivakmuts opgenomen. Kosteloos verstrekken we alsnog een afdruk aan wie daarom vraagt. Hier volgt nog een eveneens goedgekeurd .pa troon voor een bivakmuts zonder oor kleppen: Materiaal: 4 naalden 12-0 Heureka of Inox no. 3. 100 gram wol in de kleur van de uniformen. Los breien, extra los opzetten en af kanten. Zet 92 steken op en verdeel deze over 3 naalden. Er komen dus 28, 28 jeh 36 steken op een naald. Ie toer 2 recht, 2 averecht, enz. 2e toer: het zelfde. Zoo 45 toeren in het rond breien. 46e toer. 22 steken afkanten, de overige 68 steken heen en weer breien, 18 toeren, 2 recht, 2 averecht. 64e toer: 22 steken erbij opzetten en in het rond breien, 25 toeren, 2 recht, 2 averecht. Brei 2 toeren recht. Ver der recht breien. 3e toer: beginnen met minderen, 19 steken overhalen min deren, dit herhalen, zoodat men bij één toer 8 steken mindert. 4e toer: over- breien, zonder minderen. 5e toer: als derde, nu 17 steken tusschen in. 6e teer. als vierde, enz. tot er 12 steken over zijn. Deze met draad dichttrekken en goed afhechten. De muts is dan klaar. En niet meer beheerscht in uw denken, handelen en spreken? Neem dan terstond, MljNH ARDT'S ZENUWTABLETTEN Deze werken zenuwstillcnd, zenuwsterkend Buisej 75 oent. Bij Apothekers en Dro gisten. DE T.E.S.O.-DIENST. Naar wij van de directeur v.an T.E.SJO. de heer J. J. v.!d. Vlies, vernemen, is het de bedoeling om de dienstregeling voorloopig te houden, zooals ze nu luidt. Van Texel: 7.30; 11.— 2.—. Van Den Helder: 9.30; 12.30, 3.30. De mogelijkheid bestaat echter, dat binnenkort besloten wordt de boot van 3.30 (van Den Helder) een kwartier vroe ger te laten vertrekken. OCTOBER WAS NAT. October 1939 was een natte maand inet 136.1 mM. neerslag, maar Oct. van vorig jaar was nog natter (152.0). Maar in elk geval is in de afgeloopen maand een ongewoon groote hoeveelheid regen ge vallen, zooals dit staatje laat zien: October 1939 136.1 mM. October 1938 152.0 mM. October 1937 29.9 mM. October 1936 82.3 mM. October 1935 128.6 mM. De grootste hoeveelheid regen, in één etmaal gevallen, bedroeg 29.6 mM. In 14 etmalen viel geen regen. VORDERING VAN SCHEERWOL OP KOMST. De Minister van Economische Zaken maakt bekend, dat hij, ten behoeve van de volkshuishouding binnenkort zal over gaan tot vordering van de hier te lande aanwezige voorraden inlandsche scheer wol bij alle houders van deze wol, met uitzondering van de bij het Rijksbureau voor Wol en Lompen ingeschreven han delaren en fabrikanten. Ten aanzien van laatstgenoemde handelaren en fabrikanten is reeds langs andere weg tot soortge lijke maatregelen overgegaan. In verband hiermede zal de directeur van genoemd Rijksbureau de beschikking moeten hebben over nauwkeurige gege vens inzake de voorraden inlandsche scheerwol, aanwezig bij de schapenhou ders en alle overige niet-ingeschrevenen bij liet Rijksbureau voor wol en Lom pen. De betrokkenen wordt er op ge vezen dat zij verplicht zijn tot liet doem van deze voorraadopgaven op de daar voor bestemde formulieren. Zij moeten deze formulieren afhalen op de Ge meente-secretarie en deze binnen 7 dagen na inwerkingtreding van bovengenoemde beschikking ingevuld en onderteekend weer op de secretarie inleveren. I|||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiimiiiiiwiiiiiiiii||ll|l GEMEENTE TEXEL ||||||||i:i: BENOEMING LID VAN DEN RAAD. De voorzitter van het centraal stem bureau, bedoeld in artikel 20 der ge meentewet, in de gemeente Texel, brengt ter openbare kennis, dat zijn besluit d.d. heden, waarbij de heer Joh. A. Eelman is benoemd verklaard tot lid van den raad der gemeente Texel, zulks door het niet-aannemen der benoeming door den 'heer A. van den Brink, op de secretarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Texel, 1 November 1939. De Voorzitter van het oentraal stembureau voornoemd, KAMP. VORDERING VAN SCHEERWOL. De Burgemeester van Texel brengt onder de aandacht van betrokkenen, dat bij beschikking van den Minister van Eco nomische Zaken krachtens de Algemeene Vordermgsvvet 1939 aan alle schapenhou ders en overige niet-ingeschrevenen bij het Rijksbureau voor wol en lomjieh, die op 29 October j.l. inlandsche scheer wol voorhanden of in voorraad hadden verplicht zijn van die hoeveelheden in landsche scheerwol opgave te doen op daarvoor bestemde formulieren aan den Burgemeester van de gemeente hunner woonplaats. Deze formulieren zijn ter gemeente secretarie verkrijgbaar. De opgave dient te worden ingezonden den voor 5 November 1939. Zij wien geen blanco formulier werd toegezonden doch die op 29 October j.l. wel inlandsche scheerwol voorhanden of in voorraad had den, kunnen op Maandag 6 November a.s. alsnog ter gemeentesecretarie een op- gaaf-formulier komen afhalen Texel, 2 November 1939. De Burgemeester voornoemd, KAMP. Illllliiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiuiiiniuiiillllll SPORT OP TEXEL ||||||iiili;iii;iiilli:;ill|]|iillii:![iiiliiliiiii:l!liil]niliiniiilillilllHlliiiiiliiiii:||llll T.N.C.-N1EUWS Elftalopgaven November. Mogen wij er de heeren secretarissen nogmaals aan her inneren, dat de elftalopgaven over de maand die volgt, vóór het einde van de loopende maand ons moeten worden op gegeven. Dit geldt alleen voor die veree- mgingen, die met méér dan één elftal in onze Bond spelen. Volgens algemeen geldende bepalingen kan, indien men in gebreke is gebleven, een wedstrijd als ongeldig of verloren worden beschouwd Maakt het ons niet moeilijker dan het als is. ONGERECHTIGDE SPELERS. Her haaldelijk komt het voor, dat men spe lers laat meedoen, die niet opgegeven zijn als lid en voor wie geen contributie is betaald. Laat elke afgevaardigde van ons bestuur er op letten, dat zulks niet meer voorkomt. Ook dit bespaart ons veel werk. SCHEIDSRECHTERS. Willen onze scheidsrechters er vooral aan denken, wanneer zij een of meer spelers uit het veld zenden, ons binnen 2 dagen na da wedstrijd een rapport hierover in te zen den, waarin vermeld wordt, waarom zulks gebeurde Vergeefsche reizen dooden de animo en daarom verzoeken wij onze scheids rechters, zoo dit noodig is, ons spoedig afbericht te zenden. Vooruit bericht, dat men op een bepaalde Zondag niet be schikbaar is, is ons zeer welkom. TERUGGETROKKEN. Wij ontvingen tot ons groot leedwezen bericht, dat L., D.M. van De Mok zich heeft terugge trokken. De dienst was de oorzaak. ALG. BESTUURSVERGADERING. Vergadering van alle afgevaardigden voor het bestuur zal plaats nebben Vrij dag 10 November, des avonds 8 uur in Lunchroom De Graaf. Er zijn heel veel belangrijke punten, die besproken moeten worden. In ver band hiermee willen allen wel tijdig aan wezig zijn. Standen, bijgewerkt tot en met 29 Oct. Afd. A.: Texel .L 4 3 0 1 15— 8 6 Den Burg 1 3 2 0 1 186 4 Lumiters 1 2 10 1 6— 6 2 De Cocksdorp 1 3 1 0 2 5-11 2 Tex. Boys 1 2—1 0 1 5—11 2 Texel 22 0 0 2 24— 9 0 Aid. B.: De Mok Z 4 4 0 0 26- 1 8 Den Hoorn 1 5 4 0 1 25— 8 8 Den Burg 2 2 10 1 46 2 Tex. Boys 2 3 1 0 2 4—10 2 Pomona 1 3 1 0 2 716 2 Texel 3 3 0 0 3 6—16 0 Oosterend 1 2 0 0 2 116 0 Programma voor Zondag a.s.: Afd. A.: De Cocksdorp 1-Texel 2, Vosman. Den Burg 1-Lumiters (terr. Texel) N.Ran Afd. B.: Oosterend 1-Tex. Boys 2, C. Rieken., Den Burg 2-Pomona 1, 10 uur terrein Texel) W. v. Zeijien De Mok (Z.)-Texel 3 (terr. Tex. Bovs) J. Rijk. Programma voor 11 November Afd. A.: Tex. Bovs 1-Texel 1 Lumiters 1-Texel 2 (terr. De Cocksdorp) Afd. B.: Tex. Boys 2-Den Hoorn 1, 12 uur. De Mok (Z.)-Den Burg 2 (terr. Texel). Pomona 1-Oosterend 1. Indien geen tijd vermeld is, beginnen a'le wedstrijden om 2 uur. J. E. L. VAN KETEL, secr.-penningm.-competitieleider. ST.-NICOLAASFEESTVIERING VAN DE TROEPEN OP TEXEL. Allerwegen is mij de w-ensdh kenbaar gemaakt, uit groote dankbaarheid jegens Texel's goede bevolking, ook iets van militaire zijde te doen, om de nooddruf tige gezinnen een prettige St.-Nicolaas- avond te bezorgen. Met groote wilskracht en alle energie van mijn medewerkende staf zullen wij gezamenlijk aan de verwezenlijking van dit verlangen gaan werken en trachten begin December een som gelds van alle militairen beschikbaar te stellen ter ver deeling onder de diverse vereenigingen, welke hiervoor in aanmerking komen. Officieren, onderofficieren, korporaals en manschappen zullen door ons met woord, en geschrift voor dit mooie doel gewon nen worden, iedere voorkomende gelegen heid zal worden benut om een aansporing onzerzijds te lanoeeren, en onvervaard, op dit thema te blijven hameren. Indien de voorteekenen niet bedriegen, zal het voor de ons zoo sympathieke min der met aardsche goederen bedeelde be volking een feest worden, waaraan de militairen het hunne, hebben mogen bij dragen en dat hen evenzeer zal verheu gen -als zij, die dit feest zullen endergaan. Onder het neerschrijven van deze re gelen schiet mij voorts te binnen, dat er op 5 Dec. ook een St. Nicolaasfeest moet zijn voor de militairen. Het organiseeren van dit feest zonder geld, zonder ca- deau's, zonder hulp van buitenaf, is ons niet mogelijk, doch wij weten, dat zich op Texel vele vaderlandslievende men- schen met warm kloppend hart bevinden, die de militairen met St. Nicolaas gaarne niet een pakje willen verrassen. De gelegenheid hiertoe wordt door mij van heden af opengesteld. In hotel Texel heb ik achter mijn bureau twee groote voorraadkamers in gereedheid la- ten brengen, waarin alle pakjes tot St. Nicolaas bewaard zullen worden. Een ieder make dus een aardige sur prise, verpakke deze op leuke wijze en geve deze dan op mijn bureau af zondeT naam van gever, dus geheel blanco. St. Nicolaas zal, gezeten te paard, dan op 5 Dec. a.s. met eigen hand uw ge schenken uitdeelen. Texelaars en Texelaarsters, laat ons beroep op u vele malen onze verwach tingen overtreffen. Bij voorbaat namens alle militairen hartelijk dank. De Kantonnements-commandant, tevens Contact-Officier van O. en O. De Reserve-Kapitein, A. CH. NAARSTIG DE COCKSDORP. IJSCLUB EIERLAND. De vergadering was slecht bezocht, biet koude weer was hieraan zeker niet vreemd. Van de aftredende bestuursleden werden herkozen de heeren H. Daalder en A. Dros Bz. De heer Joh. de Graaf wenschte als zoodanig niet meer in aan merking te komen. Voor hem werd geen nieuw bestuurslid gekozen, omdat de ver gadering van oordeel was, dat het aantal bestuursleden, dat oorspronkelijk negen bedroeg, doch later tot elf werd uitge breid, wel weer op negen kon worden teruggebracht. Met de IJsclub Oost werd een over eenkomst gesloten en wel een betreffende de exploitatie van de baan op het Kil. De voorz. bracht dank aan het aftre dende bestuurslid, de heer Joh. de Graaf, die deze functie 20 jaar aaneen met groote ijver vervulde. Militairen, die lid van de IJsclub wen schen te worden, kunnen zich thans op geven tegen betaling van de halve contri butie (beneden de rang van onder-offi cier). Gemobiliseerde leden zijn vrijge steld van contributiebetaling. IIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiIIIHI van Texels Bioscoop-Theater. Mededeelingen ||||||!ll!llllllllliri|l||lllll|ll!ll|[||||llllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllll]l|||||| DE GEHEIMZINNIGE MISDAAD. Eddie Pratt weet z'n vrouw, waarmee hij pas getrouwd is, aan boord van liet schip te smokkelen ,dat vertrekt naar het eiland waar hij als militair eenige tijd moet doorbrengen, zoodat zij de eerste uren tezamen kunnen doorbrengen. Als hij een geschikte schuilplaats voor zijn vrouw zoekt, vindt hij het lijk van de officier Reilly. De moordenaar wordt ge zocht en, nadat eerst de verkeerde is ver oordeeld...... Maar laat ik u niet alles vertellen, want dan zou de spanning er af zijn. DE GEVAARLIJKE LEEFTIJD. Dit is de geschiedenis van een meisje, wier ouders geen tijd hadden om haar op te voeden. Niemand begrijpt haar, be halve haar vriend Williams. Als ze in aanraking komt met een paar neger- kindertjes, merkt zie hoeveel ze aan Eenige crêpe Interlock Dames Camisoles 36 ct. Sterke Dames Direcloirs 33 ct. Wollen Dameskousen 79 ct. Geplateerde Dameskousen 48 ct. Wollen flanellen Heeren-Overhemden 89 ct. Verder alle soorten Dames- en Heerenondergoederen Zware Manchester broeken en jassen. Simson broeken en jassen. Tevens verkoopen wij de Wollen en Gemoltonneerde Dekens tegen oude fabrieksprijzen. Ook koopjes in Costuums en Winterjassen. Sterk Costuum f5.90. Zie verder etalages, alles moet weg. Ook extra koopjes in Flanellen en Wit katoen. IAts het staat in de Texelsche Courant. ouderliefde tekort komt. Dan mag ze niet meer met de negerkinderen omgaan en uit woede steekt ze haar kleeren in brand. Wanneer ze nu weer in een driftige bui met de butler in de auto zit, trekt ze plotseling aan het stuur waardoor iemand wordt overreden. Voor de rechter geeft ze de schuld aan de butler; ze verklaart) n.l., dat hij dronken was. Later heeft ze spijt, maar ze moet naar een tuchtschool. Hier heeft ze een prettige tijd. Williams huwt met de tuchtschooldirectribe. Alles loopt goed af. OOSTEREND LEZING - DS. BUSKES. Over de vraag: „Wat heeft Ds. Niemöller ons te zeggen Een dergenen, die het volksleven in Duitschiand weer op wilde bouwen, was Adolf Hitler. Er is om hem gelachen en gespot, maar Jnj hield vol en in 1933 komt de groote omkeer. Hitier doet een staatsgreep en hij krijgt het volk op zijn (hand. Ook de kerk is dankbaar en blij. Het bolsjewistisch gevaar is nu bezwo ren. In Rusland leefde en werkte de Anti christ. De meeste predikanten werden liJ van de Nationaal Soc. Partij. Ds. Nie möller niet, maar ook hij was blij en dankbaar. Toch was hij een van de eer sten, die het dreigende gevaar zag. En hij waarschuwt: „Hier, in de Kerk, ver kondigen wij alleen de groote daden van Jezus Christus en niet van menschen". Wij kunnen in Duitschiand drie groe pen onderscheiden: le Het moderne hei dendom van Generaal Ludendorf: Geen verlossing door het bloed van Jezus Christus, maar door het vrije Duitsche bleed. 2e De groote groep der z.g.l Duitsche Christen-en. Zij willen een v r- zoening tusschen het evangelie van Je zus Christus en Adolf Hitler; 3e De Be lijdende Kerk: Jezus Christus is Heer en niemand anders heeft recht op ons le ven. Niemöller heeft deze laatste groep bij eengebracht. De strijd is begonnen door twee maatregelen, die de staat nam. De eerste is bekend als de Ariër paragraaf; Deze hield in, dat geen Jood een ambt kon bekleeden in de staat. De kerk nam deze paragraaf kalm over. Van nu af aan kon een bekende Jood zijn kind niet laten doopen. De belijdende kerk pro testeert. In de kerk is plaats voor ieder een, die zich tot Jezus Christus bekeert. De tweede maatregel was die van het benoemen van een rijksbisschop om zoo dcende de ineensmelting van alle kerken te bevorderen. Door de kerken wordt ge kozen de bekende Bodelschwing, maar in strijd met de wenschen der kerk be neemt men Müller. Hiertegen is de Noodbond van predi kanten opgericht. Er zijn in deze strijd tusschen de Kerk en de Staat felle mo menten geweest. Boeren hebben met hooivorken gewapend de kerk bewaakt. Telefoongesprekken werden afgeluisterd. Niemöller werd geschaduwd. Steeds had hij leden van de Gestapo, de geheime staatspolitie, bij zich. Was het niiet be ter geweest toe te geven? De belijdenis van Barmen heeft het aldus uitgespro ken. „De Kerk heeft maar één taak, n.l. deze: Prediken, dat Jezus Christus de Heer is en dat er alleen redding is door Zijn bloed". Het gaat in de strijd van onze dagen om zonde en genade. Daar gaat het om in Rusland en in DuitscJhland. Ko Beuzemaker, clc voor zitter van de communistische partij Hol land, noemde mij, aldus ds. Buskes, een paar jaar geleden een vijand van de arbeiders, omdat ik tot hen sprak van zonden en genade. Zulk een prediking maakt de a roei der weerloos. En ook in Duitschiand verwacht men het van een omhoogstrevend volk van zuiver bloed en van menschel ij ke kracht. Geen zonde, geen genade, geen verlossing door Jezus Christus. Er zijn in Duitschiand twee personen, die geestelijk van belang zijn. Adolf Hit ler, die de mensch opeischt voor de groot- making van Duitschiand en Niemöller, die zegt, dat de gehoorzaamheid aan God bo ven alles gaat. Wat dit alles ons te zeg gen heeft? Wij beschouwden Europa als een christelijk werelddeel en ons volk als een christelijk volk. Wij verloren het ge zicht op het Koninkrijk Gods. Jezus Chris tus heeft het alles voorspeld. Oorlogen en geruchten van oorlogen en gehaat wor den om Zijnentwil. In de oorlogen van nu gaat het alleen nog om wat gebiedsver- grooting. Maar in de laatste strijd zul len alle volken het toeleggen op de ver nietiging van de belijdenis van Jezus naam. En velen zullen geergerd worden. Dat heeft Niemöller ondervonden. Vele van zijn vroegere vrienden hebben hem verlaten. Men heeft de Judasrol met hem gespeeld. In Niemöller komt tot ons de oproep om ons te bezinnen. Zijn wij wer kelijk trouw aan Jezus Christus. Laat men ons misschien met rust, omdat wij het met de belijdenis van Jezus Christus als Heer zoo nauw niet nemen. Een pre dikant bezocht Niemöller in zijn cel om hem wat minder hardnekkig te maken. Het eerste wat hij zei, was dit: „Maar broeder, vertel me nu eens, hoe komt het eigenlijk, dat je hier bent?" Nie möller antwoordde: „Zegt u me nu eens hoe het komt, dat u hier niet bent". Het komt er op aan, dat wij Jezus Christus kennen als Heer in dit leven, dat wij staan in de Militia Christi. Bij onze doop is voor ons gebeden, dat wij dapper tegen de zonde, de duivel en zijn gansche rijk strijden zouden. God geve, dat wij tegen dat rijk willen strijden. Laat ons God bidden om kracht voor Nie möller, en ook voor ons zelf of wij mo gen behooren tot de strijdende kerk En Hij geeft ons de belofte: „Wie vol harden zal tot het einde, die zal zalig worden. C- v. G. Wij hebben ze nog Laag in prijs. SIJBR. v. d. VIS, De Koog hebben wij in voorraad Te koop: een gebruikte RUD-SACK- ZAAIMACHINE. Koopt nu een Waschkacheltje of For nuis. Beleefd aanbevelend G. DE WIT, Smederij Den Hoorn. Tel. 1 Het bestuur van de Vereeniging „Texel" tot bestrijding van T B.C. o h. rundvee en andere veeziekten te Texel, brengt hiermede onder de aandacht van de leden-belang hebbenden, dat op de te houden terreinen worden gereserveerd waar uit sluitend Rundvee uit erkende. zal worden toegelaten en ten verkoop aangeboden De leden, die nóg aanvulling van hun rundveestapel behoeven, wordt in het be lang van hun bedrijf en in dat van de ver eeniging in ernstige overweging gegeven deze schoone gelegenheid te benutten. HET BESTUUR zal op Dinsdag 14 November 1939, des v.m. 11 uur in hotel De Oranjeboom PUBLIEK VERKOOPEN: voor de „Kokstichting" te 's Graven- a. EEN PERCEEL BOUWLAND, ge naamd „Petje" te Zuidhaffel, groot 0.94.90 H.A. b. EEN PERCEEL BOUWLAND aldaar genaamd „Achtertuinen", groot 0.97.90 H.A. c. EEN PERCEEL BOUWLAND aldaar genaamd „Groote Stuk" of „Fransen- land", groot 1.19.10 H.A. d EEN PERCEEL BOUWLAND aldaar genaamd „Hofstede, groot 0.80.20 H.A. e. EEN PERCEEL BOUWLAND aldaar genaamd „Markuskoog", groot 0.75.40 H.A. en f. EEN PERCEEL WEILAND, genaamd „Zoutmeer", bij de Witte En gel, groot 1.72.40 H.A. De perceelen zijn alle vrij van liuur en dadelijk te aanvaarden. Betaling kooppenningen 14 Januari 1940. Te veilen afzonderlijk en in diverse combinaties. In'ichtingen en veilingskaartjes verstrekt voornoemde notaris. zal op Dinsdag 7 November 1939, des avonds 8 uur in hotel Het Wapen van Amsterdam te Oosterend PUBLIEK VERKOOPEN: voor den heer A. A, de Wilde, te Oosterend in het Noorden, groot 66.55 aren. Te aanvaarden 1 Maart 1940. waarin 50 jonge vruchtboomen aan de Weststraat te Oosterend, nrs. 19 en 21, groot 7.10 aren, te veilen in 2 peroeelen. a. huis met grond en b. garage, daarna gecombineerd. Te aanvaarden 1 Januari 1940. Betaling der kooppenningen 7 Decem ber 1939. Laat Uw land dan ploegen door de Fa. G. SCHOORL met de speciale ploeg waaraan een Inlichtingen Schildereinde 21, Den Burg.

Texelsche Courant | 1939 | | pagina 2