We gaan met de Jachtopziener op pad Van ergerlijke prijsopdrijving gesproken. Voor hooger Woiprijs OP DE WESTERMIENT. De volgende twee dagen waren uitgeko zen om op de Westerinient en omstreken te jagen. Hier werden z.g. drijfjachten gehouden. Er wordt wel eens smalencl over julke jachten gesproken, maar deze critiek zal stellig uit de verbitterde har ten voortkomen van hen, die hier o zoo graag zouden jagen maar,**... Waarlijk, het schieten op een drijfjacht vereisc(ht niet minder routine dan het schieten, waarbij men zonder drijvers te werk gaat. De jachtopziener had ons meegedeeld, dat er doorgaans half negen bij zijn woning werd gestart. Toen we echter Woensdagmorgen op de genoemde tijd daar verschenen, bleek, dat de vorige dag was besloten om achter Kamphuis De Pelikaan te beginnen. Daar vonden wij hem inderdaad met de drijvers, allen ge wapend met een stok en de een na de ander haalde de biezondere voorvallen van de vorige drijfjachten nog eens op. Toen ze me zagen, keken even ver rast op, want Het was nog nooit ge beurd, dat zulk een dag werd „versla gen". „Mannen", zei ik, „ik doe vandaag met jullie mee; geef me ook maar een knuppel". Zoo wachtten wij de komst van de La gers af. Had een voorbijganger, die van de prins geen kwaad wist. ons groepje van een twintig man zóó ergens bij Oss in het kreupelhout ontdekt, dan zou hij stellig het kippenvel hebben gekregen, temeer, daar de jongens over het alge meen de oudst eplunje hadden aangetrok ken. Het weer was goed, er woei een matige koude Oostenwind, maar in de bosschen zelf was het best uit te houden. De lucht was gedeeltelijk bewolkt, zoodat we 's morgens weinig van de zon zagen, maar tegen het middaguur hield ze ons voortdurend gezelschap. In de bosschen hadden we al eenige vogels ontmoet, zooals eksters, sperwers, duiven en een paar hazen. In het glooi- iende landschap, met zijn onafscheidelijke schapenboetjes, kon je best merken, dat de vochtige atmosfeer van alle dagen voor een koude had plaats gemaakt, want er was meer vraag (naar maagvulling) bij de vogels, dan daarvoor. Hoe snel rea geert alles hierop; vooral de kraaien toonden zich echte veelvraten, die de ander geen hapje gunden en zelfs hun plaatsje op het dak van een idyllisch gele gen schapenboetje. De zwarte vogels dwarrelden bij tientallen dooreen, tel kens werd hij, die zich op het dak neer zette. door de andere veria<-\gd...„. Er stond bij genoemde verzamelplaats ook al een kar met hekken gereed. In de wagen lage tal van latten, waarop straks het wild zou komen te hangen.... Daar arriveerde nu ook de autobus met het jagersgezelschap. Een eenvoudige be groeting en daar gingen wre al. J. Het moet heusch zijn gebeurd, maar met op Texel. Wat heb je de melkboer betaald? 59 cent, mevrouw. Wat, 59 ct. voor een half pond boter.' Dat is prijsopdrijving. En met een sprong was de burgemaes tersche aan de telefoon om haar echtge noot van dit ergerlijk geval op de hoogte te stellen. De ergernis werd met opcenten overge nomen en de politie-auto snorde oogen- blikkehjk door het dorp, op weg naar de boterteverancier, die bevel kreeg zijn zaak direct te sluiten en mee te gaan maar de burgemeester. De melkboer was hoogst verwonderd, toen hij vernam, voor welk feit hij ge arresteerd werd. Zijn verbouwereerdheid mekte echter achterdocht bij de burgemee ster, die de duimschroeven maar vast aandraaide en er bij vertelde, wat hij alzoo van plan was om aan een derge lijke onbehoorlijke prijsopdrijving paaien perk te stellen. Maar ik weet van niets, stamelde de verdadhte. Vraagt u het eens aan mijn knedht, die de boter beeft afgele verd. Dat was een idee. Weer snorde de po litieauto door het dorp, thans op zoek naar de knecht, die met zijn bakfiets op tournde was. Nadat vele smalle en boch tige straatjes met couieurscapaciteiten wa ren genomen, stuitte de auto op de hoofd dader, die in zijn kraag werd gepakt, in de auto geduwd en met achterlating van zijn waar naar het gemeentehuis werd getransporteerd, waar zijn komst met op gekropte verontwaardiging werd afge wacht. De knecht voelde aanstonds, dat er wat aan de knikker was, de atmosfeer was ge laden, de burgemeester wierp een vernie tigende blik op hem en zijn baas keek ook al verre van vroolijk. Wat heb je mijn vrouw vanmorgen voor een half pond boter laten betalen zoo luidde de eerste vraag. Even bedenken. O ja, 59 cent. Juist, 59 cent. En wist je baas daar van? Vooruit, voor de dag ermee. Wisit je baas ervan? De knecht kijkt hulpbehoevend om zich heen. Hij is heelemaal van streek door de toon, waarop hij ter verantwoording wordt geroepen. Dan schraapte hij zijn keel en terwijl hij z'n pet zenuwachtig door zijn handen draait, stamelt hij: Maar er was 12 oent bij van de melk \a.i isteren.. DRIE MIJNEN. Donderdag is er een mijn gedemon teerd bij De Koog; gistermorgen is er een gesignaleerd op "de Schanzerwaard en een bij het Horntje. Gelukkig heeft de regeering een open oog voor de toestand; zij heeft nog geen prijs vastgesteld. Talrijke sympathiebetuigingen uit het heele land. Onder leiding van de heer Sijbr. C. Eelman kwam Maandagmorgen een 25- tal wol„producenten" in Pen's Zaal bij een. De heer Eelman heette allen hartelijk welkom, inzonderheid de heer Scholte, veekooper uit Alkmaar, die, aldus de voorz., de actie krachtig steunt. De hoer Scholte, zei spr., nam met belangstelling kennis van de publicaties omtrent onze actie in de Texelsche Crt. Hij spande zich terstond voor ons doel in en stelde voor, om ook de schapenhouiiers in N.- Holl. bij ons te doen aansluiten. Twee maal hebben we aan de vaste wal voor stampvolle zalen vergaderd. Maar niet alleen in Noordholland, ook uit andere deelen van het land kwamen talrijke sympathiebetuigingen binnen. De heer Eelman leejst vervolgens de vele brieven, sinds het begin van de actie (14 Sept.) verzonden of ontvangen. AT dadelijk werd de regeeiring gewezen op het verschil tusschen producent en han delaar. Wij hebben ons, aldus de voorz., ook in verbinding besteld met de directie van Handel en Nijverheid van he* Dep. van Econ. Zaken, maar deze zond ons schrijven door naar de dir. van het Rijksbureau voor Wol en Lompen te Tilburg. 27 Oct. werden door de comm. de belangen in Den Haag besproken en tevens werd daar de uitbetaling van de gevorderde granen van de landbouwers besproken. Men drong er op aan, dat betaling zoo spoedig mogelijk zal ge schieden, desnoods eerst 75 pet., na 8 dagen. Immers, aldus de voor/., Je mee-' ste boeren zitten om geld te springen. De heer Eelman sprak een landbouwer ui* Den Haag, die wel zesduizend gld. te ontvangen had en die het noodig bad ook. - Dit verzoek om spoedige uitbe taling werd ook gericht tot de voedsel- comm te Alkmaar. Ook de Landbouw-cri- sisorg. werd in de zaak gemoeid. Zij antwoordde 2 Nov.: De uitbetaling ge schiedt zoo spoedig mogelijk. Tengevolge van wijziging van de richtprijs is echter eenige stagnatie ontstaan; de achterstand zal echter weidra ingeloopen zijn. Mocht een teler in moeilijkheden raken, laat hij ons bericht doen, aldus het schrijven, en wij zullen doen., wat in ons vermogen ligt. Er wordt vandaag, aldus de heer Eel man, al ongeveer 110.000 gld. uitbetaald. De graankwestie is nog vèe! belangrijker dan "de wolkwestie, zegt de voorz. 31 Oct. ging weer een brief naar de Minister. Daarin werd er op gewezen, dat het niet alleen gaat om de belangen van de schapenhouders, doch om die van het Nederlandsche volk, wat uit de vele sympathiebetuigingen moge blijken. Velé" schapenhouders, aldus het schrij ven, zijn noodlijdend en veel verliesge vende jaren hebben zij moeten door worstelen. Het jaar 1939 was het ergste van alle. Dit zou tengevolge hebben, dat de fokkers en weiders van schapen li- ijuideeren en opruimen, an in ieder geval tot belangrijke inkrimping van hun vee stapel overgaan. Dit is in strijd met het nation, belang, nu de oorlog 2 maanden duurt, doch vele jaren kan duren. Het kardinale punt is in dit geval de wol, welke wegens de eporm slechte prijs door vele veehouders twee, zelfs drie jaar is bewaard. Welk een geluk nu voor ons land. De minder kapitaalkrachtigen daar entegen hebben niet zoo lang kunnen be waren. Direct na het uitbreken van deze oorlog werd de vrije handel in wol, vellen en blooten verboden. Tenslotte komt de clou: met klem wordt er op aangedrongen, dat de wol voor niet minderd dan f 1 -50 wordt gevorderd en dat 75 procent wordt uitgekeerd. De voorz. waarschuwde met te verzuimen de juiste voorraad wol op te geven. El ders had ietnand 140U0 Kg.; veertig vach ten er van had hij gekocht. Hij meende, dat die er wel bij door zouden loopen, maar het resultaat was, dat al zijn wol als handelswol wordt weggehaald De voorz. wees er op, dat de wol-pro ducenten te strijden hebben tegen de wol fabrikanten. Deze strijd is moeilijk, al dus spr., want de regeering wordt in deze zaken vertegenwoordigd door Mr. B. J. M. van Spaendonck, èen groot wolfabri kant. In Alkmaar werd opgemerkt, dat we een Kamerlid voor onze zaak moeten zien te winnen. Hier is pracht werk te ver richten. Ook de lieer W. Scholte mag in dit verband genoemd worden. Hij heeft de vragen geformuleerd. Het Kamerlid Van der VCeyden, een landbouwer, zal de Minister de vragen voorleggen. De voorz. merkt op, dat de vrije handel de prijs der wol zeker zou verdubbelen en tot f3.zou kunnen opvoeren. Spr. verzocht voorts hun, die niet om het geld van graan zitten te springen, te wachten met vragen om uitbetaling, opdat de wenschen van hen, die wel om geld verlegen zijn, spoediger vervuld worden. De laatsten moeten dadelijk uitbetaling verzoeken. VERBOD UITVOER ONOEREPELD VLAS. De voorz. noemde dit een zeer onjuist beleid van de regeering en wees er op, dat het zaad van het ongerepeldc vlas, dat toch in België verwerkt moet worden (in ons land zijn maar enkele fabrieken daartoe) beslist teruggezonden zal worden. Spr. achtte het gevaar, dat de regeering ducht, ongemotiveerd. De re geering rekent vlaszaad onder veevoeder, doch hoe gering, aldus voorz., is dit kwantum, want van een 24 bunder vlas ||||||llll«IIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIl|||||| HIIIIIIIIII GEMEENTE TEXEL llllllllllllll'lllllll'lll'llllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllülllllllllllllHlllllllllllll STAAT VAN BELEG De Commandant van de Troepen op Texel maakt belanghebbenden er op op merkzaam, dat zonder zijn schriftelijke vergunning geen openbare vergaderingen, of openbare bijeenkomsten of optochten mogen worden gehouden. Verzoeken tot vergunning: hiertoe moeten tijdig schrif telijk worden ingediend op het GE MEENTEHUIS en worden door bemidde ling van den Burgemeester afgedaan. Alle volgens de geldende gemeente verordeningen verplichte aanvragen, zoo als voor verlating sluitingsuur, enz. moe ten worden behandeld als tot nog toe gebruikelijk was. De Burgemeester van Texel vestigt de aandacht in het biezonder van Den Burg; op de bepaling van art. 46bis der Alge meene Politieverordening, waarin wordt bepaald „Het is verboden aan voetgangers on- noodig stil te staan op openbare wegen- a. op hoeken; b. op een zoodanige plaats of op een zoodanige wijze, dat daardoor de vrij heid en veiligheid van het verkeer wordt belemmerd of in gevaar gebracht". Mede ten verzoeke van den Comman dant Troepen Texel zal op naleving de zer bepaling streng worden toegezien. De Burgemeester voornoemd, KAMP. krijg je hoogstens 8 mud zaad. Wanneer het verbod blijft gehandhaafd, zal dit de handel f 100.000 kosten. Zou het niet jnngelijk zijn, dat er voorwaarden door de handelaars worden gemaakt. Ik ben voor deze kwestie niet bang, want ik weet, dat het zaad beslist teruggekocht kan worden. DE ORGANISATIES AFWEZIG. De heer Eelman betreurt het standpunt van de organisaties, die zich niet inlaten met wat op deze vergaderingen wordt be handeld. Zij probeeren ons te torpedee- ren, aldus voorz. Ik begrijp dit niet, want wij behartigen toch uitsluitend de belan gen van de boeren. Ik heb de bestuur ders vruchteloos uitgenoodigd. In den beginne, toen het onder onze schapenhouders begon te broeien, in ver band met de geruchten omtrent het vorde ren tegen te lage prijzen door de regee ring, ben ik driemaal bij de Texelsche Courant geweest om te hooren, of de or- ganisaties ook missch'en al in de weer waren, om actie te voeren, maar de redac tie kon mij daarover niet inlichten. De heer Eelman noemt de activiteit van de organisaties ver beneden peil. Hij be weert zelfs, dat de steun, welke de scha penhouders thans uitgekeerd krijgen (f 3, f4 en f5) niet geheel en al aan haar te danken is, maar dat hij zich hiervoor, na zijn buitenlandsche reis, opgeworpen heeft. De organisaties, aldus de voorz., hadden de regeering niet verder gesug gereerd dan tot het uitkeeren van f2.50— 3.Spr. zei, dat met ergernis te hebben vernomen en was dadelijk naar Den Haag gereisd. Op verzoek van de secr. van de Minister zette hij toen de toestand van 't schapenbedrijf uiteen en tot zijn voldoe ning, aldus spr., werd de uitkeering in derdaad tot f3, 4 en 5 verhoogd. Spr. keurde het voorts af, dat de organisaties thans 1 pet. van de schapenhouders vra gen voor de actie, door haar gevoerd. Er is in totaal voor f140.000 steun uitge keerd. De org. wil, aldus voorz^ er f 1400 van opstrijken. Het was beter, al dus spr., Jat er 2 pet. van werd gemaakt, en dat de daardoor gevormde som van f 2800 verdeeld werd onder hen, die met minder dan 20 schapen niet voor steun in aanmerking komen. (Totaal 92pers.) Er zijn vele kleine boertjes bij, die nu achter het net visschen. Spr. zegt, dat er dan aan elk hunner f3.— per schaap kan worden uitgekeerd. Omstreeks tien over 12 ging de verga dering uiteen. In een persoonlijk onderhoud deelde de voorz. ons nog mee, dat er thans bereikt is, dat nog geen prijs bepaald js voor de wol, welke men aanvankelijk tegen in Aug. geldende prijzen (77 ct.) wilde op vorderen. Hij verwacht, dat de regecring thans niet zal overgaan tot vordering te- 'gen prijzen, waarmede de schapenhouders zich niet zouden kunnen verzoenen (be neden f 1.50 dus). WAARSCHUWING. Met nadruk her haalde de heer Eelman, dat het niet aan gaat een partij handelswol bij de wol van eigen schapen te voegen en dan de heele partij voor eigen wol te doen doorgaan. Wie zoo deden liepen leelijk tegen de lamp. Terwijl ze in Alkmaar ter vergade ring waren, is hun heele voorraad wegge haald, 14000 Kg. a 90 ct. plus 6 ct voor balen, enz. franco Amsterdam leveren. Voor zulke menschen kan ik in Den Haag niet opkomen. Ze mogen blij zijn, geen hooge boete te moeten betalen. Wie er op Texel anders over mocht denken, zij ge waarschuwd. Wie handelswol heeft, geve daarvan, zoo raadt dhr Eelman, omgajand kennis aan het Wolbureau, directeur dhr Spaendonck te Tilburg. Natuurlijk lacht een prijs van f 1.50 de wolhandel toe, maar voor handelswol geldt een andere regel en het gaat niet aan, aldus dhr Eelman, zich door een trucje daaraan te onttrekken. Het is in het algemeen belang en zeker in dat van de boer, indien de vereischte opgave nauwkeurig en met spoed geschiedt. Dan kunnen we met open vizier strijden en voor onze zaak op de bres springen. Wie de schoen past, trekke hem aan. UITVOERING „OMHOOG". De R.K. Tooneelvereen. „Omhoog" zal op 16 en 17 Nov. a.s. in Pen's Zaal op treden en wel met de klucht „Hoe Baas Bobbel boef werd". De eerste avond is speciaal voor de militairen bestemd. LEENING WAALENBURG Op de leening, door polder Waalen burg in ons blad geannonceerd, werd voor f32000,(tegen vier pet.) inge schreven; dit bedrag wordt voldoende ge acht voor de uit te voeren (uitgevoerde) werken. DE LUIKEN AFGERUKT Een vrachtauto reed Zaterdagavond in de Koogerstraat vier luiken van de wo ning van mw. de wed. Kievit af. Aan de andere kant van de straat stond een auto, waarvoor de chauffeur van eerstgenoem de auto blijkbaar wat veel uit wjilde wij ken.. GEEN ANIMO? Van de gelegenheid om een gasmasker te koopen via de afd. Texel der N.VJL., is door cén ingezetene gebruik gemaakt (te Oudeschild). Niet ëën vervoegde zich gisteravond aan het bureau, toen dat voor het geven van adviezen speciaal zitting hield. FLESCH-POST. 22 Juli 1.1. werd door Joh. Spanninga (uit Jourc), terwijl hij zich met vele H. B.S.'ers met het m,s. Tarakan naar Noor wegen begaf, ter hoogte van De Koog een flesch in zee geworpen met een brief? je, dat de vinder vanwege 's he eren Spanninga's relaties met een Texelsche familie een Texelsche koek in uitzicht stelde. De flesch werd gevon den door Ernest F. Green, 6 Double Row Highgate King's Lynn, Norfolk, zoodat de koek naar Engeland ging. Voor de koek zorgde bakker Dros, Oudeschild. DE COCKSDORP. OUDERAVOND. Vorige week werd in de o.l. school alhier een Ouderavond gehouden. Een 16-tal ouders had aan <fe uitnoodiging gehoor gegeven. Nadat de voorz. der oudercommissie, de heer J. Westdorp de vergadering had geopend, werden de notulen door de se cretaris gelezen. Hierna had een be stuursverkiezing plaats. Het aftredende ljd, de heer J. Westdorp, werd herkozen. Tot nieuwe leden werden gekozen dr il eeren F. de Grave en L. van Egmond. Hierdoor werd het aantal leden van 3 op 5 gebracht. Juist met de pauze, die na de huishoudelijke vergadering volgde, kwam Burgemeester Kamp ter vergade ring. Door het hoofd der school, de heer Zondervan werd vervolgens gesproken over het onderwerp: „Onderwijsvernieu wing". Met aandacht werd geluisterd naar het geen spreker hierover vertelde. Reeds veel is er, aldus spr.,. op onderwijsgebied sinds de schooljaren van de thans hier aanwezige ouders veranderd. Hoe geheel anders is b.v. de verhouding van de on derwijzer tot de kinderen geworden en daarmede ook hun gedraging in de school. Doch ook in de methode van on derwijs geven is veel verandering geko men. Reeds in de eerste leerjaren, bij het schrijf- en leeronderwijs, worden methoden gevolgd, die veel afwijken van de vroegere. Begon men voorheen met streepjes en haakjes, om daaruit lang zamerhand letters en daarna woordjes op te bouwen, thans gaat men reeds vrij spoedig over tot het schrijven van heele zinnetjes. Het gaat thans alles veel snel ler en 't resultaat is gunstig. In België volgt men tegenwoordig een methode, die een ware revolutie beteekent op onder wijsgebied. Bij deze methode tracht men de aandacht van de leerlingen te con- centreeren op een bepaald onderwerp. Ditzelfde onderwerp behandelt men we ken aaneen. Bij alle vakken, zoowel reke- kenen, teekenen, schrijven, taal en stellen als zang gaat men uit van hetzelfde on derwierp. Deze manier van onderwijzen is natuurlijk niet op alle scholen in z'n geheel door te voeren en vooral niet op een o.l. school, een z.g. overheidsschool. Todh mag deze Belgische methode zich in een groote belangstelling verheugen. Ook wij hebben er deze zomer hier op school een proef mee genomen, zoowel in de klasse van de juffrouw als in de hoog ste klassen. De juffrouw heeft b.v. de boerderij behandeld. Het ge'neele proces van graan tot brood werd hierbij ge volgd. Een dorschmachine werd in be drijf bekeken, een bakkerij bezocht met de kinderen, doch ook werd zelf graan gedorscht, gemalen en tenslotte werd er brood van gebakken. In de hoogste klas sen werden de spoorwegen tot onderwerp gekozen. Het bleek, dat de boerderij de belangstelling beter gaande kon houden, dan de spoorwegen. Nadat de heer Zon dervan z'n met aandacht gevolgd betoog beëindigd had, sprak de burgemeester nog een kort woord. Spr. drukte hierbij zijn spijt uit over de geringe belangstel ling van de zijde der ouders. Hij betreur de °het, dat hij dit nu moest zeggen tot de aanwezigen, terwijl deze woorden toch feitelijk bestemd waren voor de afwezi gen. Vooral had hij gaarne aanwezig ge zien de ouders, van wie hij, wel eens klachten had ontvangen aangaande de gang van zaken in deze school. Spr. had de overtuiging, diat de belangen van de kinderen bij de heer Zondervan veilig wa ren. Hierna werd de vergadering door de heer Westdorp met woorden van dank aan sprekers en ouders gesloten. Het Sinterklaasfeest zal op dezelfde wijze gevierd worden als vorige jaren. IIIIIIIIIHI SPORT OP TEXEL ||||||||||n S.V. TEXEL-N1EUWS. Texel 2 heeft een eervolle nederlaag ge. leden in een zeer spannende wedstrijd Pas in de Laatste minuten wist De Cocksdorp de leiding te nemen. Er is sportief gespeeld. T. miste als gewoonlijk een penalty. Jammer, dat ons elftal met invallers moest uitkomen. Het ergste was wel het wegblijven van Nan, die, naar men ons meedeelde, „niet mocht spelen van thuis", dat moet je meemaken. Bo vendien moet het ons in de steek laten van A. Dros na de rust, wel zeer laakbaar genoemd worden. Wat zoo ie mand bezield is voor gewone menschen onbegrijpelijk. Intusschcn verdienende an dere spelers een pluim voor hun taai vasthouden. Texel 3 moest haar beurt voorbij laten gaan. Gebrek aan spelers, door verschillende omstandigheden zal ons ver moedelijk noodzaken dit elftal uit deze comp. terug te trekken. Alleen als er weer eenige krachten beschikbaar zijn, is het mogelijk, door te gaan. Op ons terrein speelde om 12 uur Den Burg 2—Pomona. Den B. won verdiend met 41. Pomona speelde over het al gemeen minder goed, hoofdzakelijk in de aanval, waar het afwerken te lang duurde en meestal te onberekend werd verzorgd. Den B. g,af beter spel te zien, beschikt over een goede keeper, ook de achter hoede kan -er ziin. Willem de Wit plaat ste veelal mooie passen. Rust kwam reeds met een 2—1 voorsprong van B. Na de rust wist een back, ver opgedrongen, no. 3 te scoren. Uit een vrije schop, slecht door de keeper gestopt, kwam no. 4. Om 2 uur speelde Den B. I—Lumiters. Den Burg won met 2—1 (verslag volgt. Red.) A.s. Zondag gaat Texel 1 bij Texz Boys op bezoek. Texel 2 bij de Lumiters. Voor een bespreking worden de aan voerders van 1 ten 2 op morgenavond half negen in de Cantine verwacht., met ere Elftalcommissie. D.D. S.V.C.-N1EUWS. S. speelde thuis tegen Texel 2. Texel eerst voor de wind en zet dadelijk al een paar goede aanvallen op. Het gemis van eenige onzer spelers doet zich dadelijk gelden. Na eenige minuten brengt Texel na een snelle aanval de stand op 1—0. trekt nu een ..paar maal tegen de wind op, maar doelpunten komen er niet. Wel krijgt S. het spel nu eenige oogenblikken in handen, maar voor de rust wordt er niet meer gedoelpunt. Na de rust zet S. er alles op om gelijk te maken. Het doel van 4wordt onder vuur genomen, maar de achterhoede weet goed weg te werken. Eindelijk ,na ongeveer '20 min., brengt J.R. na een schermutseling voor het doel de stand op gelijke voet. Als er nog 4 min. te spelen zijn, breekt S. nog eenmaal door en de stand is 21. Dan fluit scheidsrechter Rijk voor de laatste maal. S. heeft de overwinning uit het vuur gesleept. Het samenspel wilde niet erg vlotten, wat ook wel gedeeltelijk op rekening kwam van het gladde veld, waar door zuiver plaatsen uiterst moeilijk was. J. R. TEX. BOYS-NIEUWS. Ook wij betreuren, dat L.D.M. zich te rug moest trekken. Dit gaf ons eerste weer een vrije dag. Jammer, dat het be richt ons Laat ter oore kwam, eveneens, dat De MokTexel 3 moest worden af gelast. Het terrein was in orde, adv. ge plaatst, enz. Zondag krijgt ons eerste bezoek van de kophouder, in afd. A: Texel 1. Dit zal wel een nederlaag worden, maar ver loor Texel 1 met van S.V.C. Er blijft nog een kans. Vooral de verdediging moet dubbel actief wezen. De voorhoede doortastend en vlug handelen. Doorzet ten, elkaar begrijpen en schieten. Het gaat met onze vriend Jan uitste kend. Dat moet ook. Adres. Militair Hos pitaal (Burgerafd.) Den Helder. Ons 2e liet het leelijk zitten aan Oos terend: 91. Noodig Keeper en fluitist Rieken namen het nogal van de humo ristische kant. Volgende keer beter. Ver moedelijk gaat jullie wedstrijd tegen Den Hoorn 1 niet door. Zie Zaterdag. Af be richt hedenavond 10 uur in De Zwaan. M. HOE DE OMLANDIA VLOT KWAM. We schreven reeds over de Groninger houtboot, OmLandia, groot 400 ton, die in de Eierlandsche Gronden vastliep. Dit gebeurde Woensdagavond om 9 uur. Uit Den Helder kwam de sleepboot Utrecht van Wijsmuller er op af, terwijl ook de Terschellinger firma Doeksen een sleep boot uitzond, maar de kapitein van de gestrande Omlandia verkoos van die hulp geen gebruik te maken. Hij dacht in de loop van Donderdag wel vlot te komen. Zoo is ook geschied, maar heelemaal op ei^en kracht kon hij dat toch niet klaar spelen. Donderdagmorgen om half negen waren de gebr. C.A. en J.Boon er met hun blazer, de TX 27, op af gegaan. Nu is deze pas van een nieuwe motor voorzien, een stevige knaap van 23 pk en dus viel daarmee wel wat te doen. Om half tien kwamen zij aan op de plaats van de stranding, waarna zij het al spoedig met de kapitein op een accoordje gooiden. Zij zouden hem wel eventjes helpen om vlot te komen en ze hebben het gedaan ook. Begonnen werd met een anker met ket ting van de Omlandia uit te zetten. Ter wijl aan boord van het gestrande ^chip geducht met de lier werd gewerkt, trolq de TX 27 uit alle macht dwarsweg aan de Omlandia. Al spoedig bleek dit wer ken succes te zullen hebben. Nauwelijks een uurtje was men zoo aan de gang, of de Omlandia was vlot gekomen. Toen kon Ihiet schip, dat hout voor Zaandam aan boord had, zijn reis vervolgen. Een mooi stuk werk, waarop gebr. Boon en de zes man, die hen aan boord geholpen hebben, met voldoening zullen terugzien.

Texelsche Courant | 1939 | | pagina 2