LUCHTBESCHERMING. Illllliiiniiniiinuiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii GEMEENTE TEXEL. ||||||l!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lilllllllllllllllllllllinil!l!lllllllll|||||| De Burgemeester van Texel deelt mede, dat de gedragsregelen, welke op 12 No vember 1939 zijn vastgesteld en door aanplakking bekend gemaakt, met ingang van heden, 15 November 1939 zijn inge trokken. Daarnaast wordt er echter uitdrukkelijk aan herinnerd, dat de verduisteringsoefe ning, die op 15 November van 2022 uur werd vastgesteld, normaal doorgang zal vinden De gedragsregels, die deze oefening beheerschen, zijn andermaal in de Texelsche Courant van heden opge nomen. Men werke in ieder opzicht zooveel mo gelijk mede, de uitgegeven gedragsrcge- len na te volgen. Den Burg, Texel, 15 November 1939. De Burgemeester voornoemd, KAMP. MILITAIR GEZAG. Algemeene bekendmaking No. 2. De Schout-bij-Nacht, Commandant van de Stelling van Den Helder uitoefenende het militair gezag, bedoeld in de sedert gewijzigde Wet van 23 Mei 1S99, Staats blad no. 128, in de gemeenten Den Hel der, Callantsoog, Anna-Paulowna, Texel, Terschelling, Vlieland en Ameland, welke gemeenten in staat van beleg zijn ver klaard Overwegende, dat het noodzakelijk is, maatregelen te treffen, om te beletten, dat onbevoegden zich ongestraft en onge stoord op de hoogte kunnen stellen van de militaire voorbereidingen, welke in het belang van de landsverdediging zijn of worden getroffen Gezien artikel 23 van bovengenoemde Wet; Stelt vast de navolgende VERORDENING. Artikel 1. Het betreden van, het zich bevinden in of op, of het zich, op welke wijze ook, ophouden in de navolgende terreinen, enz. is VERBODEN voor alle niet-inili- tairen, die niet in het bezit zijn van een geldige schriftelijke vergunning, afgege ven door het militair gezag. Deze verboden terreinen zijn a. de geheele duinstrook, in ge gemeen ten DEN HELDER en CALLANTSOOG, ten Westen begrensd door de zee, ton Oosten door den weg langs deze duin strook, o.m. genaamd Strooweg Zand dijk Noordijk Werkspoor Zuid Schinkeldijk, enz., liggende tusschen het fort Kijkduin (fort "inbegrepen) en paal 17 i b. DE GEHEELE DUINSTROOK OP HET EILAND TEXEL: vanaf paal 22 tot, naar het Zuiden omgaande, paal 15, over een strook ter breedte van 500 M uit de zee; vervolgens van paal 15 tot, naar het Z. omgaande, 't Horntje, de strook tus schen de zee en - achtereenvolgens - de afwateringssloot (Loodsmansduin inbe grepen) en Noordzijde vliegkamp De Mok. VEREEN. VAN OUD-LEERLINGEN der Lagere Landbouwschool. Het nieuwe praat-avond systeem, bleek goed te voldoen. Op de Vrijdag j.I. gehouden praat- avond door bovengenoemde vereen, werd een nieuw systeem toegepast: De leden zenden voor de eerste der maand vragen in bij de secretaris. Het bestuur ver zoekt enkele leden, of, indien noodig, speciaal deskundige personen, die vragen te beantwoorden. De namen der vraag stellers blijven onbekend. Het bestuur had alle eer van zijn werk, want de voldoening over deze nieuwe methode was algemeen. In zijn openingswoord heette de voorz., de heer Geense, de 40 aanwezigen harte lijk welkom, in het biezonder de lieer E. van den Ban, de heer Renooy en kie „ge deputeerde" van de Texelsche Crt. De eerste vraag luidde. Wanneer is het de beste tijd om een GROEN BEMES TINGSGEWAS onder te ploegen (op lichte grond) Deze vraag werd beant woord door de heer C. van Groningen' Wanneer het groenbemestingsgewas ge volgd wordt door een wintergewas, zal men het wel vroeg MOETEN onderploe- gen en is het er nu onder. Moet het be mestingsgewas gevolgd warden door een zomergewas, dan is 'het voor lichte grond giewensoht, nog een poosje te wachtenJ Toch kan men omstreeks Dec wel tot onderploegen overgaan; immers wordt't slempen van de lichte grond door het ondergeploegde gewas belemmerd. Daar komt nog bij, dat, wanneer het bemes- tingsgewas gedurende de wintermaanden boven de grond wordt gehouden, er veel minder humus zal gevormd worden. Hier tegenover staat, dat het onderploegen in c. Op het eiland VLIELAND, het duin complex Witte of Oosterlid, het werk op het Oosterlid en de duinstrook tus schen evengenoemd werk en het* Bad paviljoen. d. De duinstrook op het eiland Ter schelling vanaf kp. XIX tot, naar het Z. omgaande, kp. V, over een strook ter breedte van 500 M. uit de zee; vervolgens van kp. V de gronden tus schen de zee en een denkbeeldige lijn, loopende over kp, IV, kp. III, Binnen paal 11-1, kp. I, kp. O, Westerhaven- licht, vervolgens de Steenendam, Wes- terdijk, Stortumerdijk, verder de dijk vol gende tot de Eendenkooi, en vervolgens de gronden tusschen de zee en een denk beeldige lijn loopende over Binnenpaal XXI, Binnenpaal XX tot kp XIX. Artikel 2. De in artikel 1 bedoelde vergunningen kunnen worden verleend: a. voor bepaalden of onbepaalden tijd; b. uitsluitend voor een in vergunning omschreven doel. Aan deze vergunningen kunnen voorwaarden worden verbonden; de houders der vergunningen zijn ver plicht deze voorwaarden na te leven. Artikel 3. De aanvragen tot verkrijgen van een vergunning als bedoeld in artikel 1^ moe ten schriftelijk worden ingediend bij den Burgemeester van de gemeente, waarin de terreinen, bij deze verordening tot verbo den gebied verklaard, zijn gelegen. De burgemeester doet vervolgens deze aan vragen, vergezeld van zijn advies, aan mjj toekomen. Artikel 4. De vergunningen, bedoeld in artikel 1 van deze verordening, moeten aan de op sporingsambtenaren, genoemd in artikel 141 Wetboek van Strafvordering, alsmede aan de in artikel 7 genoemde personen op eerste aanvrage worden vertoond. Hij of zij, d;e aan een vorenbedoelde verplichting niet voldoet, wordt voor de toepassing van deze verordening geacht n:et in het bezit te zijn van een geldige vergunning. Artikel 5. De in artikel 1 bedoelde vergunningen: kunnen door of namens het militair ge zag onmiddellijk en zonder opgave van redenen worden ingetrokken. Artikel 6. Overtreding van de voorschriften ver vat in de voorgaande artikelen wordt gestraft overeenkomstig artikel 49 van de Wet van 23 Mei 1899, Staatsblad no. 128, met hechtenis van ten hoogste drie maanden. Artikel 7. Met de handhaving en met de zorg voor de naleving van deze verordening zijn mede belast: le. de militaire politie; 2e. de met wacht- en patrouilledienst belaste militairen. Artikel 8. Deze verordening kan worden aange haald als „Verordening Verboden Ge bied". Zij treedt in werking onmiddellijk na hare afkondiging. Lasten en bevelen, dat een ieder zich overeenkomstig deze verordening gedrage. Gegeven te Den Helder, den 11 No vember 1939. De Schout-bij-Nacht, Stellingcommandant, NOLLES. SCHEERWOL. De Burgemeester van Texel brengt in herinnering van de schapenhouders en de overige niet-ingeschrevenen bij het Rijksbureau voor Wol en Lompen, dat zij op daarvoor ten gemeentehuize te beko men formulieren opgave hebben te doen van de hoeveelheden inlandsche scheerwol die bij hen aanwezig is of die zij in voorraad hebben. Alhoewel de termijn van inzending reeds verstreken is, wordt aan hen, die geen opgave mochten hebben gedaan, ernstig in overweging gegeven alsnog ten spoedigste aan hun verplichtingen te voldoen. Ook zij, die geen voorraden hebben, moeten een formulier inleveren met de opmerking „geen voorraad". Het niet voldoen aan bovenomschreven verplichting is strafbaar. Texel, 14 November 1939. De Burgemeester voornoemd, KAMP. het voorjaar makkelijker zal vallen. Nu kan een schiivenegge dus goed dienst doen om de zaak stuk te snijden. Men zal goed doen om niet te diep onder te ploe gen, daar anders liet plantenvoedsel, dat gevormd wordt, vrij gauw buiten 't be reik der wortels zal komen en bovendien (op stijve gronden) de vereischte lucht voor de omzetting niet aanwezig zal zijn. De heer Van den Ban achtte 't ant woord hevredjgend; hij wees er op, dat onderploegen van groenbemestmg vrete- rij in de hand werkt. (Insecten als knip- torren en langpootmuggen leggen hun eieren liefst in losse, huinusrijke be groeide grond). Op lichte grond kan men ïtog wel in het voorjaar onderploegen. Heeft men zware grond, zoo kan men be ter reeds in het najaar onderploegen, want dan heeft het gewas langer werk om te verteren. Groenbemestingsgewas verteert snel vooral in lichte luchtige grond. Vlug worden de voedingstoffen oplosbaar gemaakt; ze kunnen dan uit spoelen. Bij vroeg onderploegen in lichte grond is dat uitspoelingsgevaar groot. Daarom op lichte grond voor zomergewas de groenbeinesting niet voor Dec. onder ploegen. Wat de winterrogge betreft: Bij heel vroeg onderploegen loopt men gevaar, voor meer uitspoelen, aangezien de tem peratuur groote invloed heeft op de mi crobiologische ontwikkeling. Raadzaam is het de humusvorming regelmatig te sti- muleenen, want na een jaar merk je vart ingebrachte humus al niet veel meer. Men verhoogt het gehalte door groenbemesting en daarmee kan je de grond geen betere dienst bewijzen, aldus de heer V.d. Bpn. De volgende vraag: Welk soort VOER AARDAPPELEN moet men verbouwen en welke opbrengst mag men er van ver wachten, werd beantwoord door de heer Van den Ban. Spr. merkt op, (dat de kwestie van de voeraardappelen de laat ste tijd op de voorgrond treedt, te meer daar gevreesd wordt, dat de oorlog een langdurige zal worden. Men is hier niet gewoon voeraardappelen te verbouwen.. Men richt zich meer op bieten voor vee voer. Aardappelen wallen nog graag groeien op grond, waarop rogge groeien wil. Maar op deze grond kan men weer niet altijd behoorlijke bietenopbrengst krijgen. Echte roggegrond leent zich niet voor bieten maar wel nog voor aardappe len. Daarom kan men nu voeraardapjielen inschakelen, ook al met 't oog op vrucht' wisseling. Zelfs na de heel vroege soor ten als Eersteling, Bintje, kan men met zware stikstofbemesting nog mergkool telen. Beter is het nog om eerst snij- rogge te verbouwen en daarna aardappe len. Dan komt men tot hoogere op brengst. Ik nam met sucoes zulk een proet. Goed bemesten. Men kan reke nen op een droge stofgehalte van 21 tot 24 pet., een zetmeelgehaltc van 20 pet. en ook dient op het eiwitgehalte gelet te worden. Voor voeraardappelen noemt spr. een opbrengst van 35 tot 4U.00U Kg. per bunder heusch geen bie- zonderheid. Het eiwitgehalte was bij de Eigenheimer weer hooger dan bij de Eer steling. Welke soort? Van. de Duit- sche soorten staat de Voran het iioogst, 'dan volgen de Ultimus, de Industrie, Alva en Record. Hoeveel per koe? 3 tot 4 are per koe is genoeg voor de heele winter. De pootmaat 3545 is de gun stigste. Wie groote potermaat heeft en de poters snijden wil, doe dat natuurlijk in de lengte. Hij zet naast zich een em mertje water met 1Ü pet. formaline cn doopt daar bij elke poter zijn mes in. De snnvlakte blijtt dan gezond. Als men ze over wil houden, is het het beste, om ze regelrecht in te kuilen. Voor vroeg opvoeren kan men ze gewoon uit de kuil gebruiken. Spr. besprak ook terloops de stoomketel. Deze gebruikt men, waar vete varkens worden gehouden. Koeien eten de aardapjoelen wel rauw op. Op Texel zijn van de zomer heel veel aarcl- apjoelen gedroogd. Totnogtoe is dit ech ter te duur. Er zijn besprekingen gaan de om dit vraagstuk op te lossen. (Zie ook volgend nr.) j. GIFTEN ALü. WIJKVERPLEGING. Fam. L., K. f3.50. DRINK MEER THEE De militairen werden Maandag en Dinsdag onthaald op een kopje thee; dat is op zichzelf niets bijzonders, maar dit maal werd het hun aangeboden vanwgge het te Amsterdam gevestigde Thee-pro- paganda-bureau, dat met een daartoe spe ciaal ingerichte auto de legerplaatsen be zocht. „MIJN REIS DOOR EUROPA" De 'heer S.C.Eelman deelt ons mee, van plan te zijn, behoudens goedkeu ring, op 30 Nov. een causerie met licht beelden over zijn merkwaardige reis door Europa te houden. Tot dekking van de eventueele kosteoi van zaalhuur wordt een geringe toegangsprijs gevraagd; he11 eventueel batig saldo komt aan een lief dadig doei ten goede. Nadere bijzonder heden volgen. „SINTE-MAARTEN. ZATERDAG 11 NOVEMBER Het was de avond van St-Maarten. Een klein ventje liep aan de hand van zijn groote broer over de donkere landweg. Het jongetje droeg een licht je. Het was een beetje bang; 't was ook zoo donker en het was de eerste keer, dat hij „te Sinte-Maarten ging. Bij buurman zou hij een liedje zingen, maar toen de vriendelijke oude baas te voorschijn kwam, kroop het kereltje ver legen achter de rug van de groote broer. Hij kende zijn liedje ook nog niet zoo goed. Buurman begreep het ai. Hij ging naar binnen en kwam met twee lekkere apjiels terug. Toen gingen ze weer verder. In de ver te kwam een troepje kinderen. Een met een lampion, een ander met een uitge holde biet met een kaarsje er een; zelfs was er een niet een electrisoh lichtje Wat een aardig en vredig gezicht was dat, al die kleine kinderen met hun fantastische lichtjes., die al zingende over de donkere stille landweg aan kwa men looj>en. Toen zij voorbij waren, was het weer donker. De volgende boer derij lag nog een flink stukje verder. Het was stii op de weg. Plotseling gilde het kleine broertje van angst en het wees met zijn vingertje naar een boom aan de kant van de weg. Daar verscheen van achter die boom een griezelig, lichtgevend IIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiIIIIII SPORT OP TEXEL lllll|l'iiiiiiiiiiiiiiiiililiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiillilliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii||jjjj Texel 1 is er in geslaagd van Tex. Boys 1 te winnen. T.B. wist de stand door goed verdedigen, lang op 1—0 in liet begin reeds door T. gescoord, te hou den. Pias na de rust, toen de overigens goed keepende Schrama een fout maak te, nam T. het spel in handen. T. profi teerde spoedig opnieuw van een terug springende bal, waarna de weg gevonden, was en de stand tot 70 werd opgevoerd. T's verdediging en halflinie waren voor de B's te sterk; onze aanval echter on dervond, dat tegen een hardwerkende, vooral verdedigende ploeg, uiterst tactisch en snel gespeeld dient te worden, hetgeen pas in het laatst der 2e helft gelukte, Intusschen blijven we meetellen. Er is sportief gesjveeld. Training. Nu we niet volledig de be schikking hebben over onze terreinver lichting, kan de training niet anders dan onder moeilijke omstandigheden voort gang vinden. Toch is het noodig, dat onze leden elkaar elke week in clubverband ontmoeten >en dit kan nergens beter dart in onze cantine. Hier en daar hoorden we stemmen opgaan over het organisee- nen van clubavonden, waarin naast ont spanning, onze sport en interne aangele genheden onzer S.V. Texel kunnen behan deld worden en waardoor een stevige band onze leden zal binden en een voort durend contact met het bestuur kan worden onderhouden. Indien we op deze wijze onze Vereen, kunnen dienen, is het onze plicht dit te doen. yvaarom ik het bestuur en de leden oproep lot een be spreking, eventueel regeling van deze avonden. Tot Donderdag 8.15 dus in de cantine. D.D.t T. N. C.-NIEUWS. De algemeene bestuursvergadering van de T.N.C. werd Vrijdag gehouden; voor het eerst was de nieuwe adviseur van de Comm. Troepen Texel, Lt. G. Schroder, aanwezig. Na een vlot openingswoord van voorz. D. Dapjoer, die o.m. Lt. Schro der van harte welkom heette en tevens de Bond aanbeval voor zijn gewaardeerde adviezen, las 2e secretaris, C. Graaf, de notulen. Mededeeling werd gedaan van het te rugtrekken van L.D.M. en M.K.W. post 12. Aan een verzoek van eerstgenoemde om teruggave gestorte contributie, kan niet voldaan worden. Competitie-leider Van Ketel, gaf ver volgens een uiteenzetting van wat gedaan moet worden voor een vlotter verloop van de competitie, in verband met op gave van leden en elftallen. De on- kostenregeling in algemeene zin werd aan het Dag. Bestuur ..pgedragen. Een belangrijke reglementswijziging kwam nu aan de orde; vastgesteld werd, dat voortaan alleen leden van de Bond vrije toegang hebben als een eigen elftal moet spelen. Een vaste commissie van onder zoek werd ingesteld en haar werkwijze besproken. Zij bestaat uit sergt. Smits, voorz., sergt. Nieuwland, secr. en C. Graaf, lid. In het vervolg zullen Ier- zoeken om uitstel van het spelen alleen in behandeling kunnen worden genomen, als deze uiterlijk Vrijdagavond 8 uur de Comp.-Ieider bereiken. Biezondere om standigheden buitengesloten. Sergt. Smits werd tot secr. van de Bond benoemd. Besloten werd tot het instellen van twee elftalcommissies van de Bcnid voor het samenstellen van een Burger- en een Militair-elftal, die op nader te bepalen datum een wedstrijd tegen elkaar zullen sjoelen. Voor samenstellen van het mi litaire elftal zullen zitting nemen. Lt. Schroder, sergt. Smits en J. E. L. van Ketel. Na de rondvraag werd de vergadering met dank voor de vruchtbare besprekin gen door de voorz. gesloten. K. HET PROGRAMMA. Jammer, dat we wegens defensiemaat- regelen diverse wedstrijden Zondag moesten uitstellen. We kunnen nu slechts een voorloopig programma opgeven: Wanneer een elftal Zondag niet kan spe len, verzoeken wij de leiders hiervan ons zoo spoedig mogelijk in kennis te stellen, opdat, als Zondag gespeeld kan worden, een zoo volledig mogelijk pro gramma kan worden samengesteld. Voor de algemeene bekendheid is het nood zakelijk, dat men in de diverse soldaten-' gezicht. Ook de groote broer was nu niet op zijn gemak. Wat kon dat wezen? Het hoofd bewoog zich houterig op en neer. Natuurlijk deed de groote broer, alsof er niets aan de'kand was, om liet broertje niet n^ angstiger te maken. Eindelijk, toen je er vlak bij gekomen waren, zagen ze het: tiet was een uitge holde biet met een gezicht er in gesne den. De eigenaar zat aan de kant van de weg en proefde eens van. zijn groote buit. Hij had zijn lichtje zoo lang maar aan een tak van een boom gebonden. En nu zwiepte de tak met het bietengezicht zadhtjes in de wind. Nu was alles weer veilig, maar het kleine broertje was zoo geschrokken, dat hij vlug naar huis wilde. Net toen ze thuis waren, werd er ge beld. Een troepje kleine kinderen stond voor de deur. „Wat hebben jullie nu liever, een paar koekjes of een peer"? „Het liefst een oent", was het niet zeer kinderlijke antwoord. Even later werd er weer gebeld. Hard en brutaal klonk hun liedje. Het waren een paar opgeschoten lummels. Toen ze een paar koekjes kregen, smeten ze de deur met een smak dicht Het was hun natuurlijk om geld te doen. En toch moet ons aardige St. Maarten^ feest niet ontaarden in een bedelpartij* van jongens, die een cigaretje willen koopen. J-® kwartieren het programma op het aan kondigingsbord aanbrengt. VERTROKKEN. Alweer is ons een elf tal wegens vertrek naar elders ontvallen, n.l. de Lumiters. We hopen, dat de open gevallen plaatsen ingenomen zullen wor den. Voorloopig programma voor 19 Nov. a.s. Afd. A.: De Cocksdorp 1—Tex. Boys 1, 2 uur, Van Ketel. Texel 2Den Burg 1 11.30 uur, Vosman Afd. B.: Texel 3—De Mok(Z), 2 uur, Jb. Rijk. Tex. Boys 2—Pomona, 2 uur, NicRan Oosterend 1—Den Burg 2, 2 uur, W. van Zeijlen. Secr.-penningm. Competitieleider. J. E. L. v. KETEL, TEX. BOYS-NIEUWS. Zooals we voorspelden, leden de Tex. Boys tegen Texel 1 de nederlaag. Al was het tot de rust gelijk opgaand spel, de 1—0 achterstand met de rust kon niet gehandhaafd blijven. Keeper Schnama was met zooals we van hem gewend zijn, door een 3-tal doelpunten te laten gaan, wat het elftal ontmoedigde. Toch werkte de defensie tot 't uiterste, vooral Wim 'Ran, onze stopperspil, de ster van het veld. Ook Kees Graaf zette z'n beste beentje voor. Dirk wias wat onbedachtzaam, hij lokte te weinig T's voorhoede in de buitenspelpositie, waar door de druk op Schrama 'sdoel zeker verkleind kon zijn. De voorhoede was ons zwakke punt; een gevaarlijke mid- voor werd gemist; de vleijgelspelers wer den niet in het spel betrokken. Van der Linden en Nic. v. Hgerwaarden bleken hun halfplaats waard. Texel kwam er, vooral door de gelukkige doelpunten beter in en sjoeelde een gemakkelijke wed strijd. Een vrije schop, door Herman onberispelijk genomen, werd door Jaap op ienoinenale wijze gestopt. Toen Van Kietel het laatste signaal deed hooren, had Texel de stand opgewerkt tot 7— We moesten met een invaller voor Jn. van Sambeek en De Valk uitkomen; tol overmaat van ramp moest Cor door C. Witte en Jn„ Hopman door W. v. Heer- waarden vervangen worden. Voor ons 2e was in haast nog een elftal samengesteld, doch te elfder ure moest het Milit. elftal, wegens dienstbe lang, afbericht doen. De berichten in ons kastje steeds goed raadplegen. Voor alle zekerheid iedere Zondagmorgen. Zie ook daar de programma's voor Zondag. M. Pomonal Oosterend 1: 8—1. De door een noodlottig ongeval ge ëindigde wedstrijd werd Zondag op net Kougterrein overgespeeld. Pomona 1 kon door het intrekken der verloven voltallig uitkomen. Dit heeft tot de klin kende overwinning van S—1 geleid. Reeds vanaf het beginsignaal van scheids rechter Burger, die voortreffelijk leidde, bleek, dat Pomona de sterkste partij op het veld zou zijn. Na eerst wat „ver kenningen" kon de linksbinnen Fokker na een keurige dribbel het doel vinden. Het 2e doelpunt kwam kort hierna door 'n foutieve opstelling der tegenstanders. Hun linkshalf bezorgde Pomona het 2e punt. Weer kwam Pomona opzetten en het hield tot aan de rust het spel op de Oosterend-helft. Middenvoor Schagen, linksbinnen Fokker en linksbuiten Ko ning zorgden voor de volgende 5 doel punten. Na de rust kwam Oosterend er iets beter in. Vooral hun linksbinnen was snel. Maar onze verdediging was paraat. Vooral onze linksbac keerde menige aan val van O. Uit een corner kon de links binnen het eenige tegenpunt forcoeren. Door een formidabele voorzet van de rechtshalf en open spel der geheele voor linie benutte onze linksbinnen Fokker we derom z'n kans. De doelman van O. heeft, vooral na de rust, goed werk verricht en verschillende zeker schijnen- doelpunten voorkomen. Ons elftal speel de de wedstrijd, waarnaar we lang uit gekeken hebben. Stuk voor stuk hebben we ons best gedaan. Als we op deze ma nier nog vele keeren kunnen spelen, zul- de diverse clubs nog een zware dobber aan ons hebben. A.s. Zondag spelen we tegen Tex, Boys 3 om 12 uur 's middags. Zoo ino- felük komen wij met ditzelfde elftal uit. - N. WAALENBURG De heeren C.H.Keijser en L.Roeper P.W.z., resp. heemraad en hoofdinge land van Waalenburg, zijn bij enkele candidaatstelling als zoodanig herkozen. R.K. TOONEELVEREEN. OMHOOG. Het bestuur van de R.K. Tooneelver- een. Omhoog, brengt onder de aandacht., dat in tegenstelling met geruchten de aangekondigde avonden (Donderdag en Vrijdagavond a.s.) DOORGAAN. De Doffderdaguitvoering is uitsluitend voor de militairen. Vrijdag wordt met bal be sloten. EXAMENS. Maandag zijn tjp Schagen voor het Middenstandsdiploma geslaagd: D. Pool, D«n Hoorn (examen voor personen boven 25 jaar). Henk Boon Pz„ Den Burg; Marinus Bremer C.Dz., Den Burg. Gisteren slaagden nog: Arie Mantje en Hans Post, Den Burg, en Marius Reu vers, De Cocksdorp. BEEMSTER-VERLOTING. Aan de trekkingslijst ontleenen we; lot 9618 Acht vette koeien, lot 3253 Drie vette koeien, lot 1S666 Eén vette koe. Op Texel zijn veel loten geplaatst. Aian ons Bureau ligt de volledige lijst ter inzage.

Texelsche Courant | 1939 | | pagina 2