K100STERBALSEM TEXELSCHE COURANT WINTËRvoeten TWEEDE BLAD - ZATERDAG 13 JANUARI 1940. Texelsche Berichten Geeft Uw handen PUR0L 'A 19 AKKER'S Hllll GEMEENTE TEXEL. Illll1 |||il|lllll!lllüllllllllll!lllllillllllllllllllllllllllllllll'll''l''''''''U''''l''!ll''''''llll!l ONVEILIGE ZEEGEBIEDEN. De Burgemeester van Texel brengt tei i kennis van belanghebbenden, dat met in- oan& van Januari tot nader bericht het zeegebied omsloten door 32-45.5 n 52-45.5n 32-41.5 n 52-41.5 n 04-34 e 04-37.5 e 04-33 e 04-36 5 e onveilig is voor de scheepvaart en de visscherij. Texel, 11 Januari 1040. Lie Burgemeester van Texei, KAMP. GECOSTUMEERD IJSFEEST. Donderdagavond is er op de Elemert een gecostumeerd ijsieest gehouden, dat, zoowel wat betreft de stemming ais de deelname en de conditie van het ijs in alle opzichten volkomen geslaagd mag heeten. Voor deze gelegenheid was tie tent „keek en zoopie" ieestelijk met lampions vieriicht Om kwart over 7 opende het militair muziekcorps onder leiding van korporaal Mantel met een vroolijke marsch. l iet ijs was prachtig en ondanks het verbod was voor vele toeschouwers de verieidmg te groot, om eventjes tus- schen de gecostumeerden een baantje te rijden. De jury, bestaande uit de dames Keijser-Lap, Keijser-Boiier en Kievits— Ran en de heeren H.CdA. Kievits en J. Keijser Az., zat met papier en potlood in de versierde tent gereed om zijn oordeel te vellen. Langzamerhand werd het op de hlemert bijzonder druk. De toeschou wers verdrongen elkaar om toch maar niets van het kostelijke tafereel te missen. Aan de „verkleedpartij" namen 21 perso nen deel. We zagen Chamberlain, die ondanks zijn oude en al ietwat stijve beenen, lustig over het ijs zwierde; aok Roodkaj^je met de wolf; liet zal voor de wolt wel minder prettig geweest zijn, om heel de avond „met zijn bloote poo- ten" op het ijs te hebben moeten loopen; het meiske reed met een mandje met een paar flesschen onder haar arm, vroolijk langs de toeschouwers heen. Het meeste sucues oogstte een stier met zijn bege leider. Het was een kostelijk gezicht om dit potsierlijke dier met zijn malle bokke- sprongen achter de man te zien »»aan* rennen." Ook zagen we een groote ijs beer, die aan een touw door zijn bege leidster werd vastgehouden. Wat kan Koo'n lompe beer zich toch nog sierlijk en zeker over het ijs voortbewegen... Ondanks de kou waren er toch nog veel kinderen en ook wel ouderen, die van het gu..e aanbod van de „ijscoinan" gebruik maakten om wat ijs bij hem te komen eten. ials zij ruw of gesprongen zijn. Doos 30 ct. De gecostumeerden werden genummerd en het del ik kon beginnen. Voor de jury geen makkelijke taak om uit dit bonte ge zelschap de beste drie uit te zoeken. Oude paren, de 1 ijd, een sneeuwman, Chamber lain, Roodkapje met de Wolf, een beren leider met zijn(haar) beer, een appel vrouwtje, de stier, die met zijn gekke sprongen en zijn angstig geloei de meis jes bang maakte; clowns en veel anderen -.vierden langs de jury. Na lang beraad esloot de jury de prijzen als volgt toe te kennen De eerste prijs (f5.-) kreeg, wat ieder een ook wel verwacht had, de stier met zijn bewaker (40 pt.) voorgesteld door de heeren j. Kant, P. Maas en P. Hi 11e. De tweede prijs werd toegekend aan een paar in ouderwetsch costuum (48 pt.), ïnej. Annie Graaf en de heer J. Brum. Mej. Graaf had, naar de jury ons mee deelde, eigenlijk het mooiste costuun^ maar omdat die „stier" zoo'n vermakelij ke vertooning was, kreeg die de le en het ouderwetsche stel de 2e prijs. Het scheel de trouwens maar 1 punt. Om de 3e prijs moest tusschen het Appelvrouwtje (mw. M.S. Langeveld-Van Rossum), Roodkapje en de wolf (mw. Van Lente-Boon met Ihaar hondje) en Chamberlain (Karei Graaf), die allen evenveel punten hadden (30), geloot worden. Roodkapje en de wolf waren de gelukkigen. (De 2e prijs was f3,-; 3e f 1,50) "Na liet défilé mocht ook door de toe schouwers van de baan gebruik gemaakt werden. De baan was ontzaggelijk vol, de hardrijders beklaagden zich er over dat zij door die drukte zich niet warm konden rijden. De stier Ihad zijn kop boven de chocoladetent gehangen. En op 1 de eivolle baan zagen we nu het wonder- 1 lijke schouwspel, dat de ijsbeer zonder kop met zijn begeleidster zwierde; dat ©en sneeuwpop met een menschengezicnt met een meisje reed en Chamberlain zijn parapluie in de tent had laten staan. SalDe organisator, de heer Jn. Zoetelief, wad eer van zijn werk. Het was een ^lgeslaagd festijn. jjj. IIHII® VAN ZON EN MAAN. •Illlll i Datum Z, 14 Jan. M. 15' idLifi W 't7 D. 18 a 25 20 [Dinsdag MAAN ZON On Onder Op: Onder 9,48 21,52 8 03 16 14 10 09 22,54 8 03 16 16 10,31 23,59 8,02 16 18 10 54 8,01 16 20 11,21 1 03 800 16.21 11.51 2 08 7,59 16 22 12,25 3,13 7,59 1623 16 Januari Eerste kwartier VERGADERING L.T.B. Onder voorzitterschap van de heer M. J. Veeger hield de afd. Texel van de L.TjB. een ledenvergadering in Hotel De Zwaan. Na ooening met de Ghr. greet, heet de voorz. de 17 aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder kape laan Kroon, geestelijk adviseur. RETRAITE. Na lezing der notulen door secr. J. Schraag, werden eenige besprekingen aangaande de 16-19 dezer te Bergen te houden Retraite gevoerd. Kapelaan Kroon wijst er op, dat zij, die er eenmaal heen geweest zijn, met verlangen naar een volgende gelegenheid terugzien. Hij hoopte danook, dat nie mand zich door een zekere schroom zou laten terughouden. De voorz. merkt op, dat vorig jaar besloten werd vrijwillige bijdragen te verzamelen, teneinde een der leden gratis naar de Retraite te kunnen doen gaan. Wij stellen voor, daartoe nu vier personen de gelegenheid te geven zegt hij. Bij loting (omdat eenigen van hen, wier nummer werd afgelezen, we gens drukke werkzaamheden onmogelijk huis en hof kunnen verlaten) werden aangewezen de heeren Fr. Witte, Van der Geest, D. Witte en M. J. Veeger. WOLLEVERANTIE. U weet -de voorgeschiedenis, aldus de voorz., 'en het is u bekend, dat de Organisaties al het mogelijke hebben gedaan om een redelijke prijs te verkrijgen, d.w.'z. cje wereld marktprijs (plm. f 1.25). Van de andere actie op ons eiland hebben we weinig plezier beleefd..... De leveranciers (of houders van te leve ren wol) kregen van het Wol- en Lom penbureau een circulaire, waarin wordt meegedeeld, dat zij, die geen genoegen nemen met de door de overheid vastge stelde prijzen, zich kunnen wenden tot de Min. van Econom. Zaken. In geval van beroep, kan uitbetaling eerst plaats vinden na beslissing omtrent de prijs in hoogste instantie. De voorz. deelt mee„ dat het bestuur zich telefonisch in ver binding heeft gesteld met het Hoofdbe stuur. Dit adviseerde: „Volhouden" en verzekerde, dat het zicli dadelijk tot de minister zou wenden. Ook de andere or ganisaties zijn op de hoogte gebracht. In verband met de kans op een latere be taling wijst de voorzitter er op, dat de BOERENLEENBANK bereid is, 70 pet. voor te schieten, maar door verschillende bezwaren, die hierbij rijzen, acht de voor zitter dit de juiste weg niet Vrijdagmor gen is door de plaatselijke organisaties een brief naar de Minister gezonden. In dit schrijven wordt er op gewezen, dat velen op het geld voor £ie wol zitten te wachten, terwijl volgens hel Wol bureau betaald wordt na beslissing in hoogste in stantie, indien de levering van een pro testbrief vergezeld gaat. Zij spreken de wensch uit, dat de uitbetaling niettegen staande het protest vlot geschiedt. Van wege de Org. zijn protestbrieven ge drukt, waarop elke belanghebbende het bedrag, dat hij redelijk acht, kan invullen. De heer D.Hin stelt voor, op de formulie ren nog te vermelden, dat de door de re geering geboden prijs in strijd is met de belofte, dat een „redelijke en loonende" prijs zou worden betaald. Zelfs al zou den we de wereldmarktprijs krijgen, er zou van een loonende prijs nog geen spra ke zijn. Ik vind het sneu, aldus de voorz., dat de menschen een prijs krijgen, die la ger is dan eventueel ingevoerde wol zou opbrengen. De voorz. zegt bespreking van het voorstel-Hin met de andere Organi saties toe. SCHAPENVOER. De voorz. wijst er op, dat de regeenng het Texelsche schaap een goed hart blijkt toe te dragen, want de 350 gram voer, gevraagd voor het eer ste tijdvak, werd met 150 gram ver hoogd en derhalve oja 500 gram ge bracht. (Dit is wel met het oog op de vetvoorziening, laat de voorz. er op vol gen, want het schaap toch produceert bij een minimum voer een maxiquum hoe veelheid vet.....) LOON EN. Getracht zal worden zooveel veer als mogelijk is, te krijgen. Van het Hoofdbestuur van de Landarb. Bond wer den verschillende brieven ontvangen, waarin loonsverhooging werd bepleit. De heer Hm breekt een lans voor het Scha- penbedrijf. Hij acht de verschillen tus schen landbouw en veeteelt zeer scherp wat de winstmarges betreft en hij meent dan ook dat de afd. Eierland spoediger tot inwilliging der wensChen van de ar beiders kan overgaan dan de schapenhou ders van het „Oude Texel". De vergade ring is het hier feitelijk mee eens. Ook wordt breedvoerig gediscussieerd over set „overuren-probleem". Tenslotte wordt algemeen goedgekeurd, dat een looncom- missie de kwestie op 19 Januari met de vertegenwoordigers van de Landarbeiders gaat bespreken. Zij krijgt daartoe vrij mandaat. De heer D. Hin wordt in deze commissie gekozen als opvolger van de heer J. Schraag. (In de comm. heeft reeds, zitting de heer J. Bakker, van Atlas). De heer D. Witte wordt gekozen als lid van de Cultuurcommissie. BIJ DE RONDVRAAG brengt de heer D. Witte de Org. dank voor wat zij in zake de voertoewijzing hebben bereikt Ce heer D. Hin merkt nog op, dat hij de bijdrage van een oent per vacht ten behoeve van de org. altijd te hoqg gevon den heeft. Hij hoopt, dat het geld in elk geval op de juiste manier besteed zal worden. De voorz. voegt hieraan toe, dat de errg. controle uitoefenen op het werk van de betreffende commissie en hij ver zekert tenslotte, dat een en ander in de volgende vergadering goed opgesteld zal worden, opdat de zaak niet door event, „dwarsdrijvers" waar de heer Hin, naar hij zegt, bang voor is wordt be dorven. IIIIIIIIIHI SPORT OP TEXEL T. N. C. - NIEUWS. Alle wedstrijden voor Zondag afgelast. S.V. TEXEL-NIEUWS. Ook de leden worden er aan herinnerd, dat de contributie, al kunnen we in deze winterperiode dan niet voetballen, ge regeld betaald dient te worden. We re kenen er danook op, dat de contributie voortaan zonder moeilijkheden kan wor den geïnd. TEX. BOYS-NIEUWS. Nog steeds regeert Koning Winter. Wanneer we zulten voetballen? Het ziet er nog niet naar uit, laten we nu op de schaats ons hart ophalen. Morgen vergadert het bestuur. Ook het Vastenavondfeest zal worden bespro ken. Dit staat dit jaar vroeg voor de deur en het wordt tijd, dat een en ander gere geld wordt. M. Aan het slot van de vergadering (elf uur) spreekt de voorz. een woord van dank voor de opkomst en de aangename besprekingen. Hij hoopt, dat de nieuwbe noemde commissieleden volijverig voor de L.TB.-zaak zullen werken. Naar hij nog opmerkte, zal de heer E. van den Ban verzocht worden op de eerstvolgen de jaarvergadering een aantal films te willen vertoonen. J" GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. N.N., Oosterend f 1. MOND- EN KLAUWZEER. Deze week geen nieuwe gevallen. In, totaal zijn er nu nog twee besmette be drijven INGEKOMEN PERSONEN. Pieter Breebaart, van Wageningen, Pa penpad 3, naar Eierl. 63. L. P. Pieterse, Herv., met echtg. en kind, van Kattendijke Z., naaj- De waal 32. Cath. Brands, Herv., van Bergen, Nat te weg 6, naar De Waal 43. VERTROKKEN PERSONEN. Reinskjen Tot, Doopsgez., van Koo- gerstr. 20 naar Harlingen, Ustlerstrekweg Albert E. Topelen, Herv., van C 30 naar Onstwedde, Dorpsstr. 89. Nieske M. Commijs. Herv., van Bin cienburg 13 naar Maassluis, Kon. Willi, iaan 25. Klaas Butter, De Waal 38, naar Oter- leek 72. Hoe spoediger er Kloosterbalsem op doet, hoe beter! winterteenen, winterhielen, wintei handen ontstaan, doordat er vergiften zich hebben vastgezet in Uw weefsels. Deze schadelijke stoffen prikkelen van binnenuit Uw huid. Deze wordt rood, jeukt, zwelt en gaat open. Neem 's-avonda een heet voetbad en doe dan een verband met Kloostorbalscm erop. Dadelijk verdwijnt de Jeuk. Doe er ook 's-morg.-ns Kloosterbalsem op en verras send snel zult Ge er vanaf zijn, zelfs als Uw winterteenen al zijn open gegaan. Onovertroffen als huidgenezend middel bij gesprongen handen, kloven, schrale huid Per pot van 25 Gram f 0.621/3, pot van 60 Gram f 1.04 ||||||:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin||illi Mededeelingen van Texels Bioscoop-Theater. ||il||llllllllllllll!!lilllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!lllllll|||||| DE ONSTERFELIJKE WALS. Ongeveer 100 jaar geleden was de jonge jchann Strauss bankbediende op een Weensche bank. In zijn vrije tijd schreef hij walsmuziek. U begrijpt, dat een man als Johann Strauss net geschikt wasvoor die betrekking. Al gauw wordt hij dan ook ontslagen. Hij stort zijn hart uit bij een eenvoudig volksmeisje, Poldi gehee- ten. Johann richt dan met eenige vrienden een orkest op maar in de eerste tijd is dat allerminst een sucoes. Wanneer Strauss op een avond met zijn orkest eigen muziek speelt in een casino, is ook daar de schoone primadonna van de kei zerlijke opera Carla Bonner. Carla komt onder de indruk van de muziek en de per soonlijkheid van Johann Strauss. Door Carla wordt Johann Strauss dan in de groote Weensche muziekwereld geïntro duceerd. Zij zingt zijn muziek en al gauw wordt Strauss een bekend man. In die tijd trouwt hij met zijn vroegere vriendinnetje Poldi. Door Carla's toedoen krijgt Strauss de opdracht om een opera te schrijven, waarin Carla de hoofdrol vervult. Dit werd de wereldberoemde Fledermaus. Poldi, die in stilte lijdt, omdat zij weet, dat Carla eigenlijk de bron van Johann's inspiratie is, merkt dan, dat Carla en Jo hann samen willen vertrekken. Zij gaat naar Carla en geeft haar man vrij. Bij 't vertrek voert johann een hevige twee strijd met het gevolg, dat Carla alleen vertrekt. Die nacht vond Johann Strauss aan de zijde van Poldi de scheppings kracht voor de schoonste melodie van net oude Weenen „An der schonen blauen Donau". Strauss blijft Poldi trouw. OVER INKUILEN EN SILO'S. Vrijdagavond a.s .wordt om kwart voor acht in De Lindeboom een praatavond gehouden over inkuilen en silobouw. De Heer Van den Ban spreekt over inkuilen, een vertegenwoordiger van de Encifa- brieken over betonnen silo's. De Pro ductiecursus Den Burg van Woensdag avond wordt verzet naar die Vrijdag avond in De Lindeboom, de Productie cursus van Donderdag in Oosterend even eens. Vrijdagavond om hajf acht staat er voor de school in Oostenend een bus om de deelnemers van de Productie cursus aldaar te halen. DEN HOORN 70 K.M. DORPENTOCHT. TIEN SOLDATEN OP DE SCHAATS. De heer R. Bremer schrijft ons: Zaterdag 6 Jan. zijn we met de boot van 3 uur naar Den Helder gevaren. Bij het Texelsch Veerhuis zagen we, dat de thermometer tot 3 graden boven nul was gestegen, wat niet erg rooskleurig was. De trein van 5 voor 5 bracht ons naar Alkmaar. Vandaar gingen we overiioorn naar Purmerend. Daar werd uitgestapt in helaas een natte brij van gesmolten sneeuw. Het dooide zeer erg maar we gaven de moed niet op. We waren intus- schen „kreeg in, kroeg uit", gegaan, om een plaats te vinden om te overnachten, maar dat viel niet mee, er was niet veel plaats meer over. Maar in hotel Oranje- oooni slaagden we toch. Daar zijn wever- gast op erwtensoep, die zich best liet smaken. 'sAvonds zijn we nog even naar de verlichte ijsbaan geweest om te oefe nen. Daar werd nog een schaats stuk ge reden, maar dit was spoedig verholpen. Om 7 uur volgende morgen was het re veille en om 8 uur hingen de deelnemers Kaarten al op onze borst. Om precies 8.30 startten we onder leiding van de vaandrig Limborgih Me>er. Ons eerste dorp was ilpendam. Een paar K.M. verder hadden we de eerste pech, maai- dat was vlug weer in orde. Toen ging het naar Monnikendam, waar de eerste controle naar onze kaarten vroeg, die werden af gestempeld. Nu staken we de Gouwzee over naar Marken. Het weer was slecht. ,e kon nauwelijks 100 M. voor je uit zien door de mist. Een ijsvlet, met zeilen op, joeg nog over het ijs; dat is mooi werk. Marken, waar heelemaal niets te do^n viel. hadden we spoedig bereikt en weer achter ons gelaten. Na i2 minuten waren we in Volendam aangekomen. Daar heb ben we onze magen eerst eens tevreden gesteld, en 3 kwartier later, om 10 voor elf, reden we over een vaartje, dat ik niet gauw vergeten zal; je kon er beter loopen dan schaatsen, zoo heel slecht was het ijs. Bij Edain ging het beter, tot Oost huizen toe. Oosthuizen nadden we dan ook vlug achter ons en verder reden we weer in de richting Hoorn. Daar was het ijs ook slecht er kwam al veel water op maar om ongeveer half een waren we al afgestempeld. In Hoorn hebben we een mooie drie kwartier rust geno men en onze dorst gelescht. Daar knap ten we heerlijk van op. Er moest nog 23 K.M. worden afgelegd. Kikkert repareer de een van zijn schaatsen nog even eu teen gingen we Hoorn verlaten. Ongeveer 3 K.M. dezelfde weg terug en dan rechts at. We gingen op Avenhorn aan. 'tljs was daar ook al even slecht, maar het was nog maar 15 K.M. en dan was ons deel bereikt. Onder lang riet reden wc met gekromde ruggen achter elkaar inde richting Oudendijk, waar de laatste con trolepost was. Ondertusschen was het al best gaan regenen, zoodat we besloten maar zoo spoedig mogelijk ons doel te bereiken. Een K.M. voor Beets brak een schaats leertje van Kikkert. Er werd weer halt gehouden om een nieuw te montee- nen. Daar we de spullen bij de hand hadden, was dat spoedig verholpen. Nog 9 K.M. reden we in een tempo, dat nogal voorspoedig verliep, in één lange slier Purmerend binnen. De tocht was vol bracht. Geen uitvaller, 2de groep. Om precies 3 uur was de tocht volbracht. In Hotel Molkenboer werd een warme groc gebruikt. En om 4 uur 50 /aten we al weer in de trein, die ons over Zaan dam naar Den Helder bracht. Daar aangekomen hebben we eerst een lekker warm hapje gehaald. Daarna zijn we onder de wol gekropen en 's morgens weer met de boot naar onze stelling teruggegaan. De meesten van ons /eiden, dat het niet de laatste tocht was, die gereden werd. Deelnemers waren de militairen Limborgh Mever (vaandrig) Van Lenten, Mosk, Bakelaar, Van Malde gem, Kikkert, De Ridder, De Pe Van der Vliet en R. Bnemer.' Griep, Kou, Pijn. hdpetTiuwbij altijd een poeder of cachet van MlJnhardL Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 a. Cachets, genaamd.,Mijnhardt jes" 2 st. 1 Oct. Doos 50d EIERLAND. HOND ACHTER DE SCHAPEN. Een dezer dagen heeft de herdershond van de heer J. v. Str., geducht huisgehou den onder de schapen van de heer F. Stark. Van de kudde van ongeveer 100 schapen, die in de Staatsdumen liepen, werden er vier in een sloot gejaagd en vijf deerlijk gewond, een der dieren zoo ernstig, dat het op advies van de veearts is afgemaakt. Vermoedelijk zal een tweede slachtoffer vallen. De eigenaar van de hond heeft de ^dupeerde veehouder f 20 schadevergoeding betaald en de hond door de veearts laten dooden. De Iheer Stark is hiermee echter met geheel schadeloos gesteld en hoopt de kwestie in der minne geheel op te lossen. Eigenaars van honden mogen hier de les uit putten, welke in dit bericht be sloten ligt. DE BOOTDIENST. IJS EN LAAG WATER Elk nummer van de „Tesselaar" meldt als regel de bootdienst van T S.O. Ook vandaag, maar de lezer begri wel, „hoe laat het is", wanneer de vo het water in boeien heeft geslagen oostenwind lage waterstanden geelt. C komt er van regelmatig varen geen sp£ terecht. Van Dinsdag af is het met verbinding met de vaste wal al misë Toen reeds gaf ijsgang stagnatie. M: Woensdag was het nog erger: toen k om half één niet van Den Helder en één uur niet van Texel gevaren wordi De nacht van Woensdag ojj Donderd deed er nog een schepje op met het volg, dat de dienst nog meer in de ki raakte. Om half acht van Texel en vaste wal ging nog nèt, maar de bo« die om tien uur van Den Helder vertrd meest terug; ze kon de haven hier n bereiken. Geen wonder, want zoo bre was de ijsmassa voor de dijk bij Oud schild, dat je geen water kon zien. Z lagen beide booten dus in de Heldersc haven. Vrijdagmorgen konden de Mai diep en de Dokter Wagemaker te O deschild binnenloopen; de Dokter Wag maker bleef hier; de Marsdiep ving o half elf haar moeizame reis naar Di Helder aan. Het was een zware tocht voor een stuk van 300 M. buiten de havi was wel vijf kwartier noodig. Maar lag danook een pak ijs van je welst Zoover het oog reikte..... alles ijs. Door ongunstig tij, ijsgang_en te ve w achten laag water, vaart i .E.S.O. naar de directeur ons meedeelde vai daag alleen om 8 uur v.m. van Texe alleen om 8 uur v.m. van Den Helde Maar gelukkig we varen nog. lex is nog niet geïsoleerd. En mocht het zo ver komen Texel haeft toch niet vej geefs offers voor zijn vliegveld gebracht Van dagbladen zijn we nog niet verste ken. De ochtendbladen althans komen no trouw, zij het op sommige dagen m* wat vertraging. En moéhten ze ons on' nomen worden, dan hebben we onz radio nog. Maar ongerief en last geeft die toe stand toch in vele gevallen en daaror ziet men de verstokte wintersport vriend uitgezonderd met ongeduld naar hervatting van de geregelde gan van zaken uit. indien de boot, die deze morgen u Den Helder zal vertrekken, niet in d haven kan komen, zal getracht wordei het Horntje aan te doen. I js had ziel daar gisteren nog niet vast gezel Bi open water en kalme zee.. zal getrach worden, zoo dicht aan het Hcmtie te ko men, dat de passagiers van boord kunnei gaan .en de goederen ontscheept kunner worden Wanneer er een vaste ijsmassr tegen de kustzit, zou dat ook wel gaan, maar hierop is aan het Horntje sinds de Zuiderzee-afsluiting weinig kans meer (felle stroom.) Door de beperkte bootdienst heboen we de Zondagsbladen, die de daaror) ge abonneerden gelijk met dit nummer ont vangen, n et bijtijds in ons bezit gekregen HOUWVERGUNNINGi H. de Vries, Den Hoorn, schuurtje. I. de Ridder, Eierland, loodsje.. C. de Wit, Eierland, loodsje. J. Bleijenberg, Diisseldorf. zes wo ningen aan de Wilhelminalaan. L. T. B., pakhuis te Oudeschild. DE WOLPRIJS i We vestigen de aandacht op de annon ce van de Tex Landb. Organisaties in dit nummer. In de bedoelde formulieren wordt de Minister gevraagJ, voor de ge vorderde wol minstens i Je wereldprijs op het tijdstip van levering te willen doen uitbetalen (minstens f 1,25) IJSCLUB-NIEUWS. DEN BURG A.s. Dinsdag Schoonrijden op de Elemert om drie geldprijzen. Zie adv. DE WAAL. Hedenmiddag om 2 uur houdt IJsclub Vaalenburg een ringrijderij voor paren In'.eggeld 25 ct. Zie adv DE COCKSDORF. Er bestaat onder de talrijke leden van de IJsclub Eierland al bijzonder wein.g belangstelling voor wedstrijden. Dit bleek ook Woensdagweer bij de ringstc kerij. Met moeite kreeg men een 16-tal paren bijeen. De uitslagwas: 1. Mej. Willie Witte met de heer 1 de Graaf Mach.z. 2. Mevr. H. Reuvers-Dalmeijer met de heer j. Reuvers. 3. Mej. Antje Nieboer met de heer M. Reuvers. Het ijs op de Roggesloot verkeert in prachtige conditie. Ook het Eierlandsch? kanaal is zeer goed te berij'den. De ver lichte baan trekt 's avonds veel bezoek. - De Texelsche Ijsbond houdt Zon dagmiddag te De Cocksdorp een hard rijderij. Hoofdprijs f20,Zie adv. OOST. IJsclub Oost heeft sinds Maandagha.ir banen geoj>end op de Putten. Het ijs is bijzonder goed en de baan wordt door de zorgen van het bestuur in goede conJi- tie gehouden, zoodat er door jong en oud volop van genoten wordt. Dinsdag besloot het bestuur de schoolkinderen t tracteenen. ISO bennen uitge geven, waarop ieder kind een kop choco lade en een gevulde koek in de tent op het ijs kon bekomen. Hiervan werd een dankbaar gebruik gemaakt. Woensdag werd besloten tot het aanbrengen van verlichtiijj;. Hiervoor was 1000 M, leiding

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 5