te ojiMocte Vrouw Moderne Avondkleedina KNIPPATRONEN appels de beste medicijn WQLLEN JAPON. VKK 2115. Prijs alleen voor abonné's f 0.40. Wollen mouseline, dat men in groote ver. r v?idenheid kan krijgen, is gedacht voor c.'ze japon Wil men echter een meer ge ki°?d geheel, dan kan men ook een effen fluweel of cloqué aanwenden. De afklee oende lijn maakt dit model zeer geschikt 2115 voor gezette figuren. De kraag, die zeer smal is achter in den hals, valt chabotach- tig tot even boven de taille. Maakt men deze japon van effen donker materiaal, dan is b.v: een lichte kraag flatteuser. Het heupstuk aan voor en rugzijde, dat verkorte banen geeft, kleedt door den puntvorm af en wordt dicht langs den kant opgestikt. Mouwen zijn van boven iets ruim, doch omsluiten den pols. Patronen in de maten 464850 en 52. SCHOOLJURK. WK 1860. Prijs f 0.40. Zelfs grootere meisjes zien er het aardigst uit in eenvoudige jurken. Wellicht is er een japon, waaruit het jurkje gemaakt kan worden, want alle deelen hebben kleine afmetingen. Alhoewel het C/ Het lijfje is glad en wordt met heel wei nig ruimte aan de zijnaden, en aan het van boven gladde zesbaans klokrokje gezet: over de verbindingsnaad komt een cein tuur met eenvoudige gesp. Gladde mouwen en halsafwerking met een aansluitend kraagje, dat met een paar knoopsgaten opgeknoopt worden op de jurk; smal band fluweelen strik en klein splitje. Jurken voor meisjes van 8—10 jaar voor 40 cent. Besteladres: Het Practisch Modeblad, postbus 36, Den Haag, giro 203203. Bij be stelling het verschuldigde bedrag in post zegels bijsluiten of opzenden per postwis sel of per giro. Alhoewel het modebeeld zich zeer gewijzigd heeft over de ge- heele linie en so berheid op den voorgrond treedt, brengt dit geens zins met zich me de, dat de vrouw minder aandacht aan haar uiterlijk aanzien moet be steden. Meer dan ooit zal zij zich tot taak gesteld zien zien het rijk der mode en der schoonheid hoog te houden en haar natuurlyk instinct te be hagen geens zins verloochenen Waar zou het in tijden, zooals wij thans doormaken, heen moeten als de vrouwen geen „himmliche Ro sen" meer ver mochten te we ven in het grau we, alledaagsche leven? Met aangeboren aanpassingsver mogen reageeren vrouw en mode op het wereldge beuren, zooals dit herhaaldelijk, en ook in lang ver vlogen jaren het geval is geweest. Een typisch voor beeld hoezeer de oorlog de vrou wenmode bein- vloedt, is het vol gende: In de zes tiger jaren ver scheen keizerin Eugènie op een hofbal, gekleed in een witte avond robe, die met niet minder dan 103 tulle volants ge garneerd was. De groote luxe en overdaad ten opzichte dier kleeding maakte in de jaren 1870—'71 plaats voor een groote versobering. De ro be princesse gaf een nieuwe silhouette aan en verdrong de crinoline niet alleen, doch oogstte triomfen De slanke lijn was ge boren!!! In den aanvang zag men de aan sluitende japonnen met veel bescheiden onderwijdte meer als avondjapon dragen, doch allengs namen zij een grootere plaats in het modebeeld in Thans nog wordt een groote voorkeur voor dit genre modellen aan den dag gelegd, voornamelijk omdat zy zeer gunstig werken ten opzichte van 't figuur. Het feit, dat de mogelijkheid niet' is uit gesloten, dat verschilfende weefsels moei lijk te krijgen zullen zijn in de toekomst of althans zeer duur worden, maakt dat men met behulp van weinig stof veel kan be reiken. De tailleur du soir van zwarte zijde biedt vele mogelijkheden omdat het korte manteltje vervangen kan worden door al lerlei gekleede blousps, die zeer aparte ef fecten brengen. In New York legt men een groote voor- keur aan den dag om op avondfeesten en voor schouwburgbezoek aansluitende jac- U .J ~"aSen, terwijl men een groote ver- scheidenheid van min of meer elegante hoofdbedekkingen ziet en coquette mofjes. Enkele der nieuwste Amerikaansehe ont werpen geeft nevenstaande schets aan. Lmks boven een zwart wollen jacket met goudgalon gegarneerd. Bonten avondhocd- je met haarnet van dikke geknoopte zi|de, waarop chenille moezen zijn gehecht Over het algemeen valt een tendenz waar te ne men om het achterhoofd door een of hndere garneering in den vorm van strikken of een om het hoofd geknoopten doek te be dekken. Midden. Bolero naar Spaansch ontwerp van zwarte of roode wollen stof of velvet gemaakt met versiering aan voor panden van goudborduursel en pailletten. Het jacket rechts in Victoriaanschen stijl is met soutache bestikt en wel in zwart of rood fond. Basque, die aan de rugzijde in ruime klokken valt en de ..bustle" imi teert. Onderaan links een met kleurige paillet ten bewerkt dinnerjacket met klokkend rugdeel vanaf de taille. Rechts een rood flanellen jakje met gouddraad bewerk (G. C. M.—3.) Voorkomen en genezen! Appels behooren tot de meest gezonde lerfnhf" en m°?ten da®el«ks op den disch Üj ien' om ze vele waardevolle be- standdeelen bevatten. De appel is een vrucht, die blijft leven, zelfs lang nadat hij geplukt is en is de beste medicyn voor allen, wier gezond heid te wenschen overlaat. Ze bevordert tevens de spijsvertering en de stofwisse ling, zuivert het organisme. Het beste is om een appel te eten aan het begin van een maaltijd, hetgeen ook geldt voor alle rauwe plantaardige voeding Na het eten van gekookte of gebakken spijzen treedt een vermeerdering van witte bloed lichaampjes op, doch na het gebruik van alléén rauwe groenten of vruchten dit niet het geval. Proeven hebben bewezen, dat de vor ming van witte bloedlichaampjes in gerin gere mate plaats vindt, indien men vóór een maaltijd rauwe groenten of vruchten eet, doch weer sterker wordt indien men deze eerst nadien nuttigt. 's Morgens aan het ontbijt een appel met bruin of verloren brood, aan de koffieta fel weer fruit, liefst ook enkele radijsjes of plakjes rammenas en 's avonds wordt de hoofdmaaltijd begonnen met een of anJer slaatje. Eerst dan zal een volk gezond en krachtig worden, indien het zich rationeel weet te voeden, waardoor ook werklust ez* werkkracht opgevoerd worden. mm—»"'""'IllI'll" llllllllllllllllll VOOR DE JEUGD. DE ZEILSLEE. Hier is wat men noemt de „werkteke ning" voor wie een zeilstee willen bou wen. Een handige jongen of meisje zal daar geen moeite mee hebben. De balkjes moeten plm. 4 cM. dik en 13 cM. breed zijn (no. 1—2), het zeil 125 cM. breed en 225 cM. hoog. Voor de stevigheid breng je de spandraden (3) aan. De tekening laat zien hoe je de drie schaatsen moet bevestigen (4—5). Desnoods neem je links en rechts een blokje, dat je met bandijzer beslaat (6—7). Maar voor het roer (8—9—10) moet je een schaats ne men en deze heel stevig bevestigen. No. II is de zetel voor de bestuurder, door twee driehoekige plankjes (12) gesteund. No. 13 is de rem, bij 14 draaibaar"beves- tigd en van een scheep stuk .ijzer, 1% voorzien. Schroef 16 belet, dat de rem naar voren valt. De masten bevestig je in balk no. 2, zoals je links onderaan ziet. Bovenaan maak je met schroefogen en ijzerdraad de boel goed vast. In zo'n oog pik je ook de dwarslat no. 20 vast Om deze lat zit het zeil genaaid. Een stevige spandraad verbindt de top van de masten met de achterkant van de „boot" (21) Om het uitzicht niet te nelemmeren neem je aan de onderkant van het zeil een halve-maan-vormig stuk weg. Aan de zijkanten naai je in het zeil een stevig stuk touw, dat door de schroefogen 22 rond het wiel 23 (van een kinderwagen b.v.) loopt. Met dit wiel kan je het zeil in de gewenste stand brengen. En nu aan het werk. ZO ZORGEN WIJ VOOR GEVEDERDE VRIENDEN No. 1 laat zien, hoe je met een stokje en een stuk ijzerdraad een spiraal kunt maken. Tussen zo'n spiraal kunnen ge makkelijk sausjes, stukjes cocosnoot en eindjes spekzwoerd worden geklemd. Voederhuisjes, zoals ik hier getekend heb, vragen weinig tijd en weinig geld. HOEVEEL K.M. LIEP ELK? Zie het vraagstuk hiernaast. NIEUWE PRIJSRAADSELS. Beste Jongens en Meisjes. Hier maken we met het nieuwe tiental een begin: 211. Ik ga er met een geweer op uit. Geef mij een ander hoofd en ik zie er slecht uit. 212. Je doet mij open en dicht. Geef mij een andere staart en je ziet mij soms in een blikken trommel. 213. Je lacht om mij. Geef mij een an dere letter achteraan en de koeien en schapen eten mij. Inzenden na no. 220. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. Illlllllllll WEET U ZE ALLE VIJF IIIIIIIIIIH 696 Een tocht door het Suez-kanaal duurt..... 697 Kampernoelie is 698 Een pacifist is......? 699 Hoort Borkum bij Groningen? 700 Zwaardvechter, ook genoemd—., g ANTWOORDEN. 696. Duurt 15—20 uur. 697. Een zekere eetbare paddenstoel. 698. Voorstander van wereldvrede. 699. Neen, bij Duitsch- land, liet is een der Oostfriesche eilan den. 700. Gladiator. NIEUWE VRAGEN 701 Tirana was de hoofdstad van....? 702 Hoe lang is de „Nieuw-Amster dam"? 703 Kookt water altijd bij 100 gr. C. 704 Hoeveel inwoners heeft Llrk? 705 Slag bij Nieuwpoort. Wanneer? MIJNHEER PIMPELMANS GAAT MET VACANTIE 105. Nu, het was een „reuzenduik", dat moet gezegd worden. Onderaan de trap hadden alle pensiongasten zich ver zameld, om naar de ruzie te luisteren. Maar toen zij de rijwielverhuurder aan zagen komen, gingen ze allemaal gauw- op de loop, want ze waren veel te teer- hartig, om zo'n vreselijk ongeluk aan te zien. Eén, twee, één twee, tippelden ze achter elkaar over de pluche gang loper weg. 106. Klets! Daar kwam de rijwielhan delaar op de gangvloer terecht. Door de vaart, die hij had, schoof hij echter nog 'n heel eind door, waarbij de gang loper meeschoof. De vluchtende pension gasten, die op de loper liepen, verloren hierdoor hun evenwicht en lagen 't vol gend ogenblik allemaal door de gang te rollen. HERSENGYMNASTIEK. HARD GAAT-1E. Hierbij nog eens het plaatje van vo rige week, nu met een werktekening er naast. EEN REKENVRAAGSTUK. Vader moet met twee zware koffers naar het station. De afstand tussen huis en station is vier K.M. Hij spreekt met zijn twee jongens af, dat zij hem zullen helpen dragen, en wel zo, dat elk van de drie een gelijk aantal K.M. met een koffer aflegt. Wanneer je weet, dat bij het van huis gaan de jongens elk een koffer torsten, moetje eens uitreke nen, hoe het onderweg moest gaan. Oplossing volgt.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 6