Vrouw e® KNIPPATRONEN handgebreide kleeding ONTVOERD. Onverflauwde belangstelling voor WERKZAKJE ftetsenvei ||||||lllllllllll!llllll!lllllllllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli:illllllll|||||| llllllllllll FEUILLETON ||||||tiiniii!iiiiii!n;!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiin|||||| 28.) Buiten zichzelf van vreugde sprong Natalie op. O, maar zij zal het gevoel hebben, alsof ze overgebracht is naar een para dijs, riep zij verrukt uit. Mijn agent in New-York kwam maar net op 't nippertje, want toen hij een bezoek bracht aan de woning, waar de Krekel met haar pleegmoeder leeft, was men net van plan haar naar een weeshuis over te brengen. Die oude vrouw Wolf is overgebracht naar een ziekenhuis en toen bleef de Knekel heel alleen en ver laten en onverzorgd in de woning achter. Nauwelijks had mevrouw Tweedie uit- illlllllllll IN DE LACHHOEK llllllllllll VOOR ZIJN GEMAK De Heer van Malle tot Molenstcin, die beslist een kangeroe-pels wou hebben. gesproken, of de Snuifdoos verscheen in de deuropening en bracht voor de eerste maal eens goed nieuws. Zij deelde name lijk mede, dat de chauffeur met de auto zoojuist van het station gekomen was en de Krekel had meegebracht. Toen de opwinding over de komst van haar vriendin eenigszins geluwd was, liet mevrouw Tweedie de beide meisjes al leen in de woonkamer achter. De Krekel was geheel en al overstuur. De gebeurte nissen fiadden elkander zoo snel opge volgd, dat ze bijna geen woord kon uit brengen. Nadat Natalie eindelijk opge houden had, haar gelaat met kussen te overdekken en te liefkozen, begonnen zij elkander hun lotgevallen van de laatste maanden te vertellen. De Krekel deelde onder andere ook mede, dat Antonio, die sinds Natalie's vertrek de heele dag met een onheilspellend gelaat rondliep, elke dag bezoek kreeg van een vreemde, don ker uitziende man, maar Natalie scheen hier niet de geringste waarde aan te hechten. En op haar beurt maakte Natalie haar geliefde vriendin deelgenoote van alleg, wat haar sinds haar vlucht uit het huig van haar pleegvader overkomen was. Met tranen in de oogen vertelde ze, hoe lief en zorgzaam mevrouw Tweedie voor haar geweest was en dat zij niet wist, hoe zij haar die goedheid ooit zou kun nen vergelden. De deur van de woonkamer stond open en toen mevrouw Tweedie op weg naar de keuken dit vertnek passeerde zag ze de beide meisjes overgelukkig naast el kaar zitten en haar gelaat lichtte op in een zonnige glans. Het was reeds donker buiten; de wind huilde klagend rond het huis en deed de gordijnen van het venster nabij de haard wapperen Mevr. Tweedie merkte op, dat de butler vergeten had de overgordijnen te sluiten. Juist wilde ze hem zeggen, dit alsnog te doen, toen ze iets zag, dat haar de oogen wijd deed opensfierren. Was dat het gelaat van een man geJ weest, dat ze vlak bij het venster gezien; had, het sombere, dreigende gelaat van iemand, die wat kwaads in de zin heeft Maar toen ze opnieuw in de duisternis tuurde, zag ze niets meer. Zij moest zich vergist hebben. Zou het dan de schaduw geweest zijn Er zat spanning in de lucht. Nadat zij opnieuw een geheele dag tevergeefs op speurtocht waren geweest om de verblijf plaats van de prinses te zoeken, keerden op een avond di Varro en Antonio, tegen wie de hertog een intuïtieve afkeer en wantrouwen koesterde, in het Ritzhotcl terug. Nauwelijks had de deur van zijn kamer zich achter de hertog en Antonio geslo ten, of met een vervaarlijke schittering in de oogen, keerde de hertog zich tot zijn metgezel en snauwde hem toe: Het wordt meer dan tijd, dat die zaak nu eindelijk eens in het reine komt. Ik bied u duizend verontschuldigd, gen aan voor de ongelegenheid, waarin ik u gebracht heb, antwoordde Antonio met bevende stem. Zijn grof gelaat zag er bleek en vermoeid uit, en op zijn beide wangen teekende zich een vuurroodevlek. Ik geef u de verzekering, liet hij er on middellijk op volgen, dat de verblijfplaats van de prinses u binnen uiterlijk twee dagen bekend zal zijn. Met datzelfde praatje houd je me nu al weken achtereen aan 't lijntje. Maar als je denkt._ mij om de tuin te kunnen leiden, vergis je je zeer. Meteen keerde de hertog hem de rug toe en liep naar 't raam. Ik zweer u nogmaals, dat ik mijn belofte gestand zal doen, antwoordde An tonio op zachte toon. Maar nauwelijks had de hertog hem de rug toegekeerd, of hij maakte een snelle beweging in zijn richting. De hertog echter zag het ge baar weerkaatst in de spiegel tegen de muur. Wetende, dat deze man tot alles in staat was greep hij zonder de gering ste aarzeling een wandelstok met gouden knop en diende hem hiermee een gewel dige slag op het gelaat toe. Antonio wankelde achteruit, terwijl hij een kreet slaakte van pijn. Je kunt bezwaarlijk van me ver wachten, dat ik je in deze omstandigheden zachtzinnig behandel, merkte de hertog ''Vot zijn stomme verbazing liet de groote kerel zich voor hem op de knieen vallen. Als je nu maar voor eens en altijd weet, dat je met mij geen grappen be- hoeft uit te halen, is de zaak in orde, zei de hertog. Als je mijn orders opvolgt, kunnen we goede vrienden blijven. In het andere geval. Hij zag hem dreigend aan. (Wordt vervolgd.) inninllllllllllll llllllllllll VAN DE BOEKENPLANK. ||||||llll lllllliiiiiii.iiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll (Voorhanden in Boekhandel Parkstraat Bertus Tulp, De blokkade, f0.60. Aug. van Gijsel, Bijenteelt, 96 biz f 1.25. W. Picht, De Waarheid marcheert 68 biz., f0.25. Dr. J. Herderschee, Namen ei spreekwijzen, aan de Bijbel ontleend, 5 biz., f 0.75. Dr. Eino Krohu, Het Finsche volks karakter, f0.60. KANARIEBOEKJES. We doen eei greep uit de 126, waaruit u kiezen kunt Ze kosten per stuk 25 ct., maar bij ze ven naar keuze slechts een gulden 108. Practische handleiding voor zu/ge lmgen-gymnastiek. 109. Wat u van Engeland en de Engel schen moet weten. 111. Prettige en goedkoope vacantie- reizen per vachtboot. 112. Gelukkig leven als vrouw-alleen 113. Smakelijke schotels: 49 tomaten gerechten. llllllllllll HYGIENE en VEILIGHEID, lilllllll 163. GEITENMELK. Als men deze al leen aan een zuigeling verstrekt, ont wikkelt zich een bloedziekte, welke noo dig maakt b.v. het toedienen van lever praeparaten. In geitenmelk ontbreekt dl stof, welke noodzakelijk is voor de bloed vorming. ARTS. het meer gekleede genre, terwijl men voor sportieve costumes gaarne gemêleerde wol soorten gebruikt. Een gekleed costume van handbreiwerk vindt men op nevengaande schets. Zwarte wol is voor het achtbaans rokje gekozen, alsmede voor den aanslui- tenden mantel Een aardige fantasie bren gei de randen in patroontjes gebreid van NIEUWE PRIJSRAADSELS. De groote voordeelen van handgebreide kl :ling hebben wij reeds meermalen ge ne. nd en idere vrouw, die deze techniek be' fend heeft, weet uit eigen ervaring, hoe aangenaam onder- en bovenkleeding in het draden i>. Men heeft zoo'n rijke keuze in mal rial'jn, dat het mogelijk is allerlei stof- efft i n ;e verkrijgen, die in geen enkel op zien' voor geweven stoffen behoeven onder te dccn. Het terrein, dat door de breitechniek be- heerscht wordt, is schier oneindig en de eenvoudige modellen en breisteken kunnen zelfs door beginnelingen uitgevoerd wor den Onverschillig of men een japon, een deux-pièces of een tailleur breit zal sober heid van uitvoering het parool moeten zijn. De coupe zal evenwel aan hooge eischen moeten voldoen hetgeen mogelijk is, in dien men een patroon naar maat laat ma ken, dat als leidraad bij het breien en op maken dient. Het in elkander zetten der verschillende deelen behoeft thans geen bezwaar meer te zijn, aangezien in de groote wolzaken be kwame coupeuses zijn, die dit werk op deskundige wijze weten te verrichten, het geen de prijs slechts weinig verhoogt. Voor vele kleedingstukken is de tricot- steek het meest aan te bevelen en deze werkt vlug op, kan eventueel afgewisseld worden met randen van gerstekorrel of een garneering van smockwerk aan den pas. Zoowel de robe-princesse met de lange, aansluitende banen als de blouse en rok, die in het middel verbonden worden, lee- nen zich voor breiwerk, terwijl men rokken zoowel met twee als vier en zes banen kan breien. Bijzonder vlot staan rokjes met in- gebreide godets. die zoo'n aardige klokken de onderlijn geven. De gebreide costumemantels volgen de silhouette der geweven modellen en wor den nu eens met een kleine col en een rij knoopen afgewerkt, dan weer met een shawl of reverskraag en een of twee riien knoopen. Donkerblauw wordt het meest voor costumes gekozen, althans in groen met zwart, die men aan het hoog- sluitende plastron en langs den onderkant van den mantel ziet. Behalve zwart en donkerblauw worden in het voorjaar ook pastelkleur i e japonnen en mantels -'edragen, terwijl ook brigue (steenrood) en feuille morte op het pro gramma staan. Mantels in redingete-model worden bij voorkeur van zwarte en marine blauwe wol gebreid, b.v. in tricotsteek met diagonalen gevormd door averechte steken Sportieve mantels ziet men meer. in fan tasiekleuren, b.v. van grischiné. beigechiné (gemêleerd) en van bois, een donkere kleur beige. Mantels kunnen ook met fluweelen kraag worden afgewerkt worden, hetgeen den pasvorm van het bovendeel ten goede komt. Jumpers telt iedere vrouw in meerdere exemplaren onder haar garderobe en deze getuigen van veel fantasie, onverschillig of zij eenvoudig of meer gecompliceerd van uitvoering zijn. We zagen o.a. een model voor een oudere dame van prunetkleurige wol in tricotsteek uitgevoerd, met pas in diagonale lijnen en hoogen hals, een zeer gekleed model, dat gedragen werd bij een zwart rokje. Enfin, de mogelijkheden zfjn legio en wie over een paar vaardige handen en een zekere dosis fantasie beschikt, kan wonde ren tot stand brengen op het gebied der handgebreide kleeding. Wanneer men een lapje kunstzijde, cre tonne, bedrukt katoen of ander materiaal in de lappendoos heeft liggen, dan kan dit benut worden om er een handig werkzakje van te maken, hetzij voor een brei-, haak- of borduurwerkje. Men kan het dan uit de hand leggen zonder de kans te beloopen, dat het vuil wordt. Het lapje behoeft niet grooter te zijn dan 30 c.M. lang en 90 cM. breed, terwijl men ee. voering noodig heeft, die even groot is. Voering en stof worden l/o oM. omgevou wen en dicht langs den buiten-omtrek op IETS OVER ORION. Wie iets van de sterrenhemel afweet, zal zeker Orion kunnen vinden. Vraagt anders eens aan je ouders of op school. Drie sterren schitteren als diamenten op de gordel van de „Krijgsman", die men in de grijze oudheid in dit sterrenbeeld zag, no. 4 siert de schede van de degen. Maar HET BEGIN. Olifant: Het begin is er, maar dikste stuk komt nog. het 214. Een rode vloeistof, vijf letters. Maak van de laatste een M. en ik kan heerlijk geuren. 215. Ik ben zo zwart als roet. Van ach ter naar voren gelezen ben ik welkom in tijden van droogte. 216. Ik heet RR. Ik houd deze naam, wanneer je die van achter naar voren leest. Inzenden na nr. 220. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. 107. „Vrouw, ik geloof dat er iemand valt", zei mijnheer Pimpelmans, boven in de kamer, tegen zijn vrouw, maar hij durfde niet te gaan kijken. Hij was het hele voorval al vergeten, toen er geklopt werd. De deur ging open, en.... mijnheer Pimpelmans werd wit om z'n neus van de schrik. Het waren twee agenten. „Ver dachte Pimpelmans, in naam der wet, gij zijt onze gevangene", klonk het. 108. Wat was het geval? De huurder, die er, behalve een paar stuikte ellebogen en een ontwrikte ka nogal goed afgekomen was, dacht anders of mijnheer Pimpelmans had een beentje gelicht. En nu werd mijnhee^ Pimpelmans gehaald en smadelijk naa het politiebureau getransporteerd, ver dacht van moordaanslag met voorbe dachten rade. elkander gestikt. De deelen A en B worden eveneens te samen gestikt, terwijl C als overslag dient. geen van de vier is zoo helder als Betel- geuze. De doorsnee van deze ster is wel 500 maal die van de zon of tweemaal zo groot als de doorsnee van de baan, welke de aarde doorloopt. In de ruimte, welke Betelgeuze inneemt, zou men ge makkelijk 30 millioen zonnen kunnen bergen. Wanneer je als 14-iarige meteen raketvliegtuig met een snelheid van 850 M. in de seconde om Betelgeuze zou wil len vliegen, zou je pas als 70-jarige je reis volbracht hebben. Wanneer je daar eens goed over nadenkt, zul je zeker met meer belangstelling dan gewoonlijk naar de sterren kijken. WAT BEELDHOUWER BEITEL IN VERSTROOIDHEID DEED. MIJNHEER PIMPELMANS GAAT MET VACANTIE Ons model geeft moderne pofmouwen aan, die naar de pols toe aansluiten en een verbreede schouderlijn bevorderen, die de heupen smaller doet uitkomen. Het kraagje kan van waschbaar materiaal gemaakt wor den, terwijl men er als variatie een aardig gekleurd sjaaltje of das bij kan dragen. In waardoor de onderjurk mooier over de bus te valt. Men kan de hals- en onderkant met smalle kant afwerken, doch een opgesukie baan aan het bovendeel en een mei on zichtbare steekjes genaaide zoom geven eveneens een keurige afwerking. De jurx wordt door smalle biezen of door schouder lint opgehouden. Patronen in de maten 42444648. Besteladres: Het Practisch Modeblad, postbus 36, Den Haag, giro 203203 Bij be stelling het verschuldigde bedrag in post zegels bijsluiten of opzenden per postwis sel of per giro. Afwerking met een gehaakte picot. Aan den overslag C kan men desverkiezende een lint naaien, dat als sluiting dient. Illlllllllllllllll VOOR DE JEUGD. I|||||l|||||lil|l| WOLLEN JAPON. Succespatroon VKK 2052. Prijs 35 cent plus 5 cent voor porto en omz.bel. De modelijn is zeer eenvoudig en hel eenige gedeelte dat er niet op wordt aan gebracht bestaat uit een passende gamee- ring in den vorm van een garnituur of de coratieve knoopen. Ceintuur van wildleer. het laatste geval worden de uiteinden on der de puntige overslag doorgehaald. Patronen in de maten 40 tot en met 46. ONDERJURK. Succespatroon VKK 2126. Prfjs 35 cent. Het model dezer onderjurk is in pnnses- sevorm en heeft aan vóór- en rugzijde fi guurnaden. Voor gezette dames wordun kleine uitnaadjes onder den arm gesuki,

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 4