TEXELSCHE COURANT Texelsche Berichten VOOR DE LANDBOUW Wintersche kwalen? Dan Mijnhardtjes halen! TWEEDE BLAD ZATERDAG 24 FEBRUARI 1940. IIIH GEMEENTE TEXEL llll ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiillHII VASTSTELLING KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat de op heden door hert vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1940 1941 van heden af tot en met 16 Maart a.s. ter secretarie der gemeente voor eert ieder ter inzage wordt nedergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift en stemdistrictsgewijze in uittreksel ver krijgbaar wordt gesteld. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder bevoegd bij het Gemeentebestuur verbe tering van de vastgestelde kiezerslijst aan te vragen, op grond, dat hijzelf of een ander in strijd met de wet daarop voor komt, niet voorkomt, niet behoorlijk voor komt of al dan niet voor eenige verkie zing aangewezen is als bevoegd bij vol macht te stemmen. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Texel, 22 Februari 1940. Burgemeester en Wethouders voorn. [>e Secretaris, De Burgemeester, JONKER. "KAMP. VEREENIGING VOOR BEDRIJFSVOORLICHTING. OP TEXEL. EEN GRASDROGERIJ OP TEXEL? Een alleszins belangrijke was de jaar vergadering van de Bedrijtsvereeniging Donderdag in De Lindeboom belegd. Dit bleek ook uit de groote opkomst, waar over de voorz., de heer C. J. de Lugt, in zijn openingswoord zijn voldoening te kennen gat. In het bijzonder heette hjj welkom de nieuwe assistent, de heer C. van Groningen, wiens benoeming met volledige instemming van het bestuur ge schiedde. De voorz. hoopt, dat dhr Van Gromngen in vaste dienst aan de vereen, verbonden zal kunnen worden en ver trouwt, dat het bestuur in zijn goede verwachtingen n.et zal worden teleurge steld. REKENING. Na het lezen der notulen door dhr Jb. Roeper brengt dhr C. van Groningen het financieel verslag uit De uitgaven waren f 1096.38, de ontvangsten f 1129.55, batig saldo f33.17; vorig jaar f 12.35. Op voorstel van de rekeningna- zieners, de heeren D. C. Witte en Jb. Keijser, volgt goedkeuring. HET JAARVERSLAG wordt uitge bracht door dhr Jb. Roeper. Deze con stateert met genoegen, dat ook in 1939 de Vereen, op velerlei gebied nuttig werkzaam is geweest en regelmatig nieu we leden zijn toegetreden. Helaas hadden de bedrijven met veel moeilijkheden te kampen, (vorst, droogte, mobilisatie), vooral de weide- en wolveebedrijven. De resultaten van de bouwerij vielen echter niet tegen. Secr. brengt dank aan dhr K. Lap, die als assistent door zijn vlijt en toewijding de Veneen. belangrijke diensten heeft bewezen. Dhr Wijker, zijn opvolger, moest al spoedig in militaire dienst In zijn plaats werd dhr C. van Groningen benoemd, die met veel ambitie werkzaam is en een uitstekende kracht blijkt. Het ledental klom van 200 tot 250 met resp. 5000 en 6000 H.A. De Ver een. is op dit gebied zeker een der groot ste van het land. Vervo.gens vermeldt secr. in het kort, wat er in het afgeloopen jaar is ge schied. (We komen hierop in een vol gend nr. terug.) Secr. brengt dank aan allen, die in een of andere vorm mede werking verleenden, in het bijzonder aan de heeren E. v.d. Ban, E. Noordijk en H. Koens, adviseurs. In het bijzonder wordt hulde gebracht aan dhr Van den Ban, zonder wiens enorme energie en stuw kracht dc Vereen, nimmer het peil en de bloei had bereikt waarvan ze nu ge tuigenis geeft. Ook de Texelsche Courant wordt dank gebracht, daar die veel propa ganda voor de Vereen, maakte, door al haar mededeelingen in haar kolommen op te nemen, wat de Vereen., zooals het Rapport 1939 vermeldt, veel tijd en geld bespaarde. Door luid applaus dankt de vergadering de secr. voor zijn werk. „Het is een buitengewoon keurig verslag", getuigt de voorz., waarvoor we dhr Jb. Roe;per har telijk danken. BESTUUR. Bij acclamatie worden her kozen de heeren J. Roeper Johz. en J.G. VAN ZON EN MAAN. •I||| MAAN ZON Datum Op: Onder: Op: Onder "j. 25 Febr. 7,36 6 57 17,30 M.26 22,07 8,05 6,54 17,; 3 D. 27 23,24 8.38 652 17,35 W.28 9,12 6.49 17,37 0. 29 0,35 9,52 6,48 17 38 V. 1 Maart 1,41 10 36 6 47 17 39 2 2,37 11,27 6,45 17.41 Donderdag 29 Febr. Laatste kwartier. KANARIEZAAD. Telers, die voor de 26 Febr. hun "ka- nariezaad ter overneming bij de provin ciale voedselcommissaris hebben opge geven, kunnen na die datum dit zaad, na dat zij het onder controle hebben ge- dorscht, inleveren. VLAS EN VLASPRODUCTEN. De heffingen zijn Voor partijen, ten aanzien waarvan door de exporteur ten genoege van de Akkerbouw centrale wordt aangetoond, dat de verkooptransactie naar het buitenland tot stand is gekomen na 18 Febr. 1940, thans als volgt per 100 Kg. f6.— voor ander dan geroot stroovlas, f12.voor geroot stroovlas, f6.voor onbewerkte lokken, f12.voor gezwin gelde lokken, f20.— voor zwingelsnuit, 128.voor snuit (geen zwingelsnuit), f 50.— voor gehekeld vlaslint, f 20.— voor ander dan gehekeld vlaslint, afkomstig van vlas, behandeld volgens dauwroot- methode of de Friesche methode, f40.— voor ander dan gehekeld vlaslint, met behandeld volgens hiervoor genoemde methode. De prijsverschillen voor niet geroot stroovlas gelden voor partijen van nor male kwaliteit. Flens. In de plaats van dhr C. de Wit, die zich wegens tijdsgebrek niet herkies baar stelt, wordt dhr Jo de Graaf be noemd. Voorz. dankt dhr De Wit voor hetgeen hij voor de Vereen, deed en hoopt hem weer eens in het bestuur te rug te zien. JAARVERSLAG. In vogelvlucht wordt dit door dhr Van den Ban besproken. (We komen hierop terug, om meer plaats te kunnen inruimen aan het onderwerp Grasdrogerij, dat zoo actueel is, dat a.s. week reeds de beslissing moet vallen). STICHTING GRASDROGERIJ. In het vorig nummer werd al een be knopt overzicht gegeven, van vyat de Vereen, hier meent te kunnen bereiken., Leest dat nog eens door, raden we be langstellenden aaji en neemt u dan ken nis van het volgende, door dhr Van den Ban, die zich ook voor deze zaak veel moeite getroost, in de vergadering mee gedeeld. Toen vorig jaar eenige veehouders van hier met dhr Van den Ban een bezoek aan Friesland brachten om met de gras drogerij en de resultaten van het voe ren van gedroogd gras kennis te maken, kregen ze daarvan een heel gunstige in druk. Omdat stichting van een drogerij een groot kapitaal vordert, werd be proefd, of de drogerij van Gebr. Blom daarvoor dienen kon. Er werd 6500 Kg. gras gedroogd, maar het ging hiermee niet naar vvensch. Het drogen kostte te veel tijd. Maar het bestuur liet de zaak hierbij niet zitten, en trad in overleg met Ir. Leignes Bakhoven te Amsterdam, die van regeeringswege adviezen inzake grasdrogen verstrekt Wie meent, dat 'n grasdrogerij een goudmijn is vergist zich. Ze zal de boeren niet rijk maken, 'maar ze levert een product, dat met krachtvoer te vergelijken is. Gedroogd gras bevat meer eiwit dan hooi en geeft voor de zuivelbereiding net de bezwa ren, welke het voeren van kuilgras mee brengt Gedroogd gras is voordeeliger dan krachtvoer. Op grond hiervan is stichting eener drogerij te verdedigen en dat het mogelijk is zoo'n drogerij ren dabel te maken, wordt zonneklaar aan getoond in een daarover van regeerings wege verschenen brochure, welke aan 't Secretariaat der Vereen, verkrijgbaar is. Gezien de internationale toestand, zal 't krachtvoer nog veel in prijs stijgen. Dit verhoogt de waarde van een grasdrogerij. De regeering zou voor zoo'n inrichting een renteloos voorschot willen geven. De kosten werden eerst op f25000, later op f18700 begroot Een particuliere bouwer vraagt slechts f16000 en garandeert dat zijn inrichting voordeeliger werkt dan die_. waarop de regeering het oog heeft. In vorig nr. werd ook reeds uiteengezet, welke voordeden zoo'n drogerij biedt en hoe de Vereen, tot stichting eener co- operatie denkt te komen. Bij haar bereke ningen houdt zij de veilige kant Wan neer 200 aandeden worden geplaatst en men zich voor 5 jaar verbindt 1500 Kg. gedroogd gras per aandeel af te nemen, kan de drogerij er komen. Bij een kracht- voerprijs van f9.is gedroogd gras minstens f6.70 per 100 Kg. waard. Voor de drogerij heeft men cokes en electr. stroom noodig. Vermoedelijk zullen deze in prijs stijgen, maar dit zal ook met het krachtvoer wel het ge\al zijn. Bovendien moet niet uit het oog worden verloren, dat de practijk leerde, dat het voeren van gedroogd gras uitstekend voldoet; dat de verliezen en het risico veel ge: ringer zijn dan bjj de hooiwinningdat het land direct na het maaien weer bloot is, enz. (om niet in herhaling te verval len verwijzen we nogmaals naar ons vo rig nr.) Ir. Lienesch was eerst vanwege de hooge stichtiijgskosten geen voorstan der van de grasdrogerij, maar nu het minder behoeft te kosten en het product goed is propageert hij het wel. Wat prof. Sjollema schreef, meldden we ook al in vorig nr.; ook deze beveelt de stich ting aan op grond ^an een berekening, welke het groote voordeel duidelijk in hel licht stelt. Voor Texel is becijferd, dat de kosten van drogen de eerste vier jaar op 3 et komen, daarna 2.75 ct., na 6 jaar 2.25—2.50 ct. DOODELIJK ONGEVAL. Donderdagmiddag is te Soest een on- ongeval geschied, waarbij de heer H. J. Jansen, de schoonzoon van mw. de wed. Moerbeek alhier, thans in militaire dienst, om het leven is gekomen. Een vrachtauto, waarop hij met nog een militair had plaats genomen, reed over de vrij hoog liggende onbewaakte spoorwegovergang van de Ossendam en vervolgens met een scherpe bocht de Parklaan in. De beide militairen sloegen tegen de grond. De heer Jansen yverd op slag gedood; hij laat een vrouw en een kind achter. De andere militair bekwam een zware her senschudding. Als een tragische bijzonderheid dee- len wij mee, dat het juist het huwelijk van de heer H. Jansen en Corrie Moer beek was, dat wij destijds voor Texels Archief filmden en wel omdat de bruid stoet zich te voet van het woonhuis naar het Gemeentehuis begaf. Voor de mobilisatie was de heer Jan sen boekhouder op ©en kantoor te Am sterdam. ROODE KRUIS-COLLECTE. De heer Pisart deelt mee, dat mej. T. Krijnen in Den Burg f51.53 voor het Roode Kruis inzamelde, de dames, die in Oosterend collecteerden, f 51.36. Er zijn nog enkele dorpen wegens de sliecht be gaanbare wegen niet bezocht. Nu de dooi Hink schijnt door te zetten, kan ook daar de collecte doorgang vinden. Gaarne wek ken we op, eens flink in de beurs te tasten. Wanneer ieder een bijdrage geeft naar vermogen, komt gewis een prach tige som bijeen. De heer Van den Ban geeft een duide lijke uiteenzetting en licht een en ander met getallen op het witte doek gepro jecteerd, nog toe. Na een pauze geeft de voorz. gelegen heid tot discussie. Dhr C.Keijser Cz. vraagt of eventueel maatregelen genomen moeten worden te gen het vorderen van gedroogd gras van wege Detensie. Voorz. acht deze kans gering, omdat het product voor paarden minder geschikt is. Dhr E.Noordijk vraagt' nadere inlichtingen omtrent een door de particuliere bouwer te verkenen garantie. Dhr Van den Ban antwoordt, dat deze bij bestelling een derde van het stichtingskapitaal wil ontvangen, bij de oplevering een derde en de rest wanneer na een jaar gebleken is, dat de drogerij aan de gegarandeerde capaciteit voldoet. Voldoet ze niet, dan kunnen we met betaling van twee derden volstaan. Dhr A.J.Keijser: Maar dan kan de drogerij nóg te duur zijn. Dhr Herm. Keijser: Hoe staat de regeering to. het systeem van die particuliere bouwer? Voorz.: Dit zullen we nog aan dhr Leig- ncs Bakhoven vragen. Wat het beste en tevens het goedkoopste is, past ons. Dhr Koens: Geldt het gunstig oordeel van prof. Sjollema ook voor Texel Dhr Van den Ban: Ongetwijfeld. Wij hebben als Texelsche Vereen, om zijn advies gevraagd. Dhr Koens betwij felt, of Texel voldoende goed grasland heeft om een drogerij in stand te houden* en wijst verder op Engeland, Zweden en Duitschland, waar men met drogen be gon, maar de zaak weer stopgezet heeft bovendien kan in de toekomst wel een voordeeliger methode gevonden worden. Dhr Van den Ban betoogt, dat ons eiland voor dit doel ruim voldoende goed grasland heeft Wanneer we 70 bunder geschikt land hebben, kan de drogerij bij driemaal maaien al draaien. Voorz. zegt van deskundige zijde vernomen te hebben, dat eenvoudiger installatie dan nu aange boden wordt, wel niet denkbaar is. Het gaat cr nu om of we 200 aandeelen ge plaatst krijgen. Lukt dit. dan ^gaan we spoedig Weer met dhr Leignes Bakhoven praten. Dhr Van den Ban werpt dJu Koens tegen, dat Ir. Leignes Bakhoven^ zeker tot oordeelen bevoegd is, daar hij deze zaak al drie jaar in onderzoek heeft. Die heeft ook kernus genomen van wat in het buitenland gebeurde en geeft ons ©en betrouwbaar advies. Aan de hand van zijn gegevens gaan wij te werk. Dhr T. Bakk.r vraagt: Zal de drogerij voor gras alleen gebruikt worden? Voorz. Ze moet voor gras in de eerste plaats renda bel zijn. Later kunnen we aan andere ge was n denken. Dhr T.Bakker: Het grasdrogen valt op Texel toch later dan in Friesland? Wij hebben het land voor de schapen noodig. Als we gras drogen moeten doet de zon het wel. Tot half Mei loopen de schapen op bijna al het land. Voorz.: Wie dat wil, kan toch een stuk land voor de drogerij hor !en. Men /al zijn bedrijf er naar moeten in richt :n. Voor de proef bij Gebr. e'.om was voldoende gras beschikbaar. Voorz. eindigt met de opv. ek- king de zaak nog eens ernstig te; overwegen en niet later dan MAANDAG a.s. de heer Van den Ban op te geven hoeveel aandreien men wil nemen. Niet later dan Dinsdag of Woensdag wordt dan met deze belangstellenden verga derd. Nadat door dhr Van den Ban nog een paar interessante films op het gebied van de Texelsche landbouw- en veeteelt zijn vertoond (ook een copievan een ge deelte uit onze Schapenfilm. Red.) In zijn slotwoord betuigt de voorz. voor al dank aan dhr Van den Ban, niet al leen voor de vervaardiging en projectie van deze film voor propaganda buiten Texel bestemd maar ook voor al het andere, dat hij in het belang van de Texelsche boerenstand heeft gedaan. Het is kwart over 12 wanneer de ver gadering uiteen gaat. Bij Griep, Koorts, Kou, Rheumatische pijnen, Spit, Pijnlijke ledematen, Ziek en hangerig gevoel. De echte zijn niet rond, maar hartvormig. 12 stuks 50 ct... 2 st. 10 ct. Bij Apoth. en Drogisten. SCHAPEN EN WOL. Ontleend aan verslag Dep. van Econ. Zaken, tijdvak 15 Oct.— 1 Jan. 1.1. Ten aanzien van de schapen werden in deze verslagperiode geen speciale maat regelen genomen. De schapenprijs, gel dende voor October (Purmerend f20 tot f25.40) is niet onaanzienlijk hooger dan die van Sept (Purmerend 115.50- f 22.38), waar tegenover de prijs van Nov. (Pur merend f 17—f26) echter geen verdere stijging vertoont Alle aanvragen om steun op grond van de Steunbesclukking Schapenfokkerij op Texel 1939 zijn behandeld. Ingediend wer- xden in totaal 296 aanvragen; op 282 aanvragen werd ©en gunstige beslissing! genomen. In enkele gevallen kwamen be langhebbenden tegen de genomen beslis sing in beroep. Mede ten gevolge van de ontwikkeling der confectie-industrie in Nederland was de positie in de wol-industrie reeds vóór het intreden van de oorlog bevredigend. Orders voor Defensie, de hamsterbewe ging en seizoeninvloeden hadden tot ge volg, dat deze opleving sindsdien nog verdere voortgang vond. Het terugkropen van de uitvoer, welke in normale tijden niet van overwegend belang voor deze branche is, vond in de gestegen binnen- landsche vraag ruime compensatie. De voorraadpositie van grondstoffen en halffabrikaten blijft mede in verband met de behoeften der Defensie de grootste zorg vereischen, aangezien bij de beperkte binnenlandsche productie van bloot- en scheerwol de voorziening in zeer belang rijke mate van de aanvoer afhankelijk is. De ingrijpende maatregelen, welke in het buitenland getroffen werden en de groeiende risico's, waarmede de import- handel gepaard ging, maakten het nood zakelijk bij de invoer het Rijksbureau voor Wol en Lompen in te schakelen. Dit ge schiedde onder meer voor de aankoop van wol in het buitenland. Daarnaast moest alle aandacht worden besteed aan het stimuleeren van de import door parti culieren. Ook werden maatregelen getrof fen om de inlandsche wolproductie op de meest doeltreffende wijze ter beschikking te stellen van de fabrikanten, waartoe tot aankoop en vordering moest worden over gegaan. Dak zij deze voorzieningen, waar voor belangrijke bedragen ter beschik king werden gesteld van het bedoelde Rijksbureau, bleef het mogelijk dê activi teit in de wol-industrie voorshands te ver zekeren. De arbeidsbezetting is gestegen. Hoewel de verhooging van de grondstof- fenprijzen tijdelijk ontwrichtend werkte op de verhouding tusschen kost- en ver koopsprijzen, kon in het algemeen een bevredigende rentabiliteit benouden blij- UURLOON N.A.P.B. ZESTIG CENT Het Bestuur van de afd. Texel van de N.A.P.B. deelt mee, dat het uurloon voortaan voor te verrichten werkzaam heden zestig oent zal bedragen. DE TWEEDE NUTSAVOND. Hoog waren onze verwachtingen ge spannen en we zijn geenszins teleurge steld: U heeft ons een genotvolle avond bereid, aldus sprak de h©er H. C. Rem mers, voorz. van Het Nut, mevr. Sie gers op hartelijke wijze 'toe, toen zij Donderdagavond als voordrachtkunste nares voor een goed bezette zaal opgetre den was. Ongetwijfeld was de voorz. de tolk van allen. We gaan de voorge dragen proza en poëzie, klassiek en mo dern, niet afzonderlijk besjpreken. In een vorig nr. noemden we het volledig pro gram. De leden van de Boerinnenbond als mede militairen hadden vrij toegang; van laatstgenoemden hadden evenwel slechts enkelen van deze gelegenheid gebruikge maakt. Jammer was het, dat de zaal niet „uitverkocht" was, mevr. Pirn Sie gers had het verdiend. Drie uur lang, slechts door een korte pauze onderbro ken, als voordrachtkunstenares op de plan ken. Het is ©en lieele toer om het pu bliek te blijven, boeien. Maar mevr. Sie gers bleek daar geen moeite in©e te heb ben, dank zij haar groote talent. Zij sprak niet alleen, zij schilderde, en dat deed zij in de treffendste kleuren, zoo dat ook de literair minder-goed-ge-oricn- teerden van het gebodene volledig kon den genieten. Vol lof zijn we voorts over de samenstelling van het program, er zat variatie in en het werd vlot afgewerkt Juist wat we moeten hebben. Aan het slot heeft mevr. Siegers een spontaan applaus in ontvangst mogen nemen, waarna de voorz. zijn dankwoord met een „tot weerziens" besloot. SPORT OP TEYEL T. N. C. - NIEUWS. Nu de dooi aanhoudt, zullen onze com petitiewedstrijden zoo spoedig mogelijk worden hervat. De clubs dienen hun ter reinen geregeld te onderzoeken en zoo siroedig mogelijk te melden of het be speelbaar is. In de eerstvolgende be stuursvergadering zal een plan ontwor pen dienen te worden om in een ver sneld tempo het resteerende deel van ons programma af te werken. Be stuursleden wordt verzocht eventueele voorstellen en andere bijzonderheden de bond betreffende zoo spoedig mogelijk kenbaar te maken, opdat een vlotte en nuttige bespreking de voorbereiding ten goede komt D.D. S.V. TEXEL. De lange vorstperiode zou ons de voet balsport bijna doen vergeten. Nu echter mogen we de aandacht voor onze S. V. wel weer vragen. Vóór we de competitie hervatten, zal een vergadering noodig zijn. We reke nen dan op ieders aanwezigheid. Defi- nancieele positie is zorgwekkend. Is alle achterstallige contributie betaald? Zoo niet, zorg hier dan zoo spoedig mogelijk voor. Zoo mogelijk zullen eenige trainings- avonden worden vastgesteld. Of de club avonden weer gehouden worden, wordt overwogen. D.D. TEX. BOYS-NIEUWS. Het is nu vrij zeker, dat we 3 Maart het leder weer zien trollen. Moge ons terrein de groote watermassa kunnen ver werken. Komende week moesten w e eens een vergadering beleggen om de stand van zaken te bespreken Er zal op het terrein wel wat te doen zijn. Ook de feestavond, waaraan druk gewerkt wordt, zal 'n punt van bespreking wezen. Deze avond moet alle voorgaande avonden overtreffen. De Luchtduivels hebben de beschikking over een prachtterrein. op Vlijt. Een he'igelijk bericht, vooral nu we een extra terrein voor een vlugge afwerking van het programma wel noodig hebben. M. WEET U, dat er in ons land nog (tachtig) tollen zijn DE AUSTRALISCHE WOL zal in alle landen worden verkocht, welke de wol in normale tijden ook kochten. OP WALCHEREN doet zich vlekziekte bij schapen voor, vooral bij lammeren, waarvan er al vele stierven. ST.-DEUS DEDIT Maandag vergadert afd. Den Burg. Zie adv. Het gaat o.a. over het collec tief contract. BOUWVERGUNNING! N.V. Zuivelfabr. De Onderneming, Den Hooin, bouw wagenloodsje, N. de Graaf, Weverstrplaatsing van een lichtkozijn. MAXIMUM-PRIJZEN VOOR HOOI Vastgesteld door de Regeering per 1000 K.G., lranco binnen 10 K.M. van verkoo- per: voor le 2e 3e kwaliteit wei- dehooi resp. 534945 gld.voor lucer ne- en roodklaverhooi resp. 585450 PASTOOR BRINKMAN Omtrent de toestand van Pastoor Brink man vernamen we gisteren uit Amster dam, dat deze heel goed is. Z. Eerw. heeft al een paar maal de H. Mis gele zen en hoopt volgende week naar ons eiland te kunnen terugkeeren. Een ver heugend bericht. DIRK BAKKER WEER THUIS We kunnen thans meedeelen, dat Dirk Bakker, die met assistentie van dokter Hellema en twee officieren van gezond heid wegens een acuut geval van blinde darmontsteking door dokter Vellenga werd geopereerd, vandaag het hulp-zie kenhuis (Gesticht van Weldadigheid) kan verlaten. Een blijde dag. GEMASKERD BAL Aan het gemaskerd bal in Pen's Zaal, onder leiding van dansmeester R.Boom, namen wel 82 personen (54 voorstellin gen) deel; in de voorgaande jaren resp. 70-30-30-59 De jury "bestond uit de da mes L.Lap-Dijt en A. van der Meuten- Flens en de heeren W.H.Lap en A. ten Hooi. Notaris Mulder was door onge steldheid verhinderd. De uitslag was: GPOEP A.: 1. Het Regiment (f2.—): dames Greet Uitgeest, Lies van Zeijlen, Alie Dob, Ine Vlas, Corrie Roeper, Nellie Smit en Trude Keijser. Groep B.: 1. Schoolmeisje: Mevr. Vei le nga-Lempersz (medaille) 2. Oud-Texelsch vrouwtje: mej. Annie Breesnee; 3. Pierrette, mevr. Ten Hool- Van Meurs, 4. Dame uit de Pruikentijd: mej. Nel Swart 5. Schoorsteenveger: An nie Kalis. Groep C.: 1. Hartenvrouw en -Boer; Martha Dros en Manna Pen; 2. Fanta siehuzaren: Mw. Moojen-Eelman en mej. Simonet Eelman. Groep D. 1. Vogelverschrikker: Korp. S.Kuiper. 2. Ongeluksvogel, AndriesPen; 3. Man met groot hoofd: A. v.d. Slikke (Zie uitvoeriger en verdere namen in volgend nummer) Mededeelingen van Texels Bioscoop-Theater. DE CITADEL Een film, die maar weinig aanbeve- ling behoeft De pers heeft haaral- om lof toegezwaaid en wie maar zel- den naar de bioscoop gaat, zal NU zeker niet thuis blijven. Heeft U het beroemde boek gelezen De film zal U bijzonder voldoen. Niet gelezen De film zal een openbaring zijn. Wat King Vidor schiep zal ook de meest verwende voldoening schenken. Een film om nooit te veigeten. En toch: slechts twee dagen. Ook Texel zal deze film, welke elders weken ach- tereen liep, willen zien.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 5