n\j DIE HOEST Beparel V/w ia/nd&n - J. is morgen over zte&st&i&te AKKER'S Minuimin COOP. P.T.V. TEXEL. Aan het Jaarverslag over 1930 is het volgende verleend. LEDEN: Het aantal bleef gelijk: 250. EIEREN. Over de aanvoer en de prijs hebben we reeds geschreven met ter ver gelijking de cijfers van vorig jaar. Niet alle Texelsche pluimveehouders leveren aan de P.T.V. hoewel deze prijzen be taalt, welke de concurrentie van andere veilingen kunnen doorstaan, terwijl de winst aan de leden ten goede komt. Ook zijn er, die de eieren aan huis verkoo- pen tegen de prijs, die de P.T.V. in de krant publiceert. Zoo profiteeren para sieten van onze Veiling, zonder in de kosten bij te dragen. Wellicht is dit te bestrijden, door alleen de hoogste en de laagste noteering te melden. Het aantal door de veiling verkochte eieren in aan merking genomen, was de winst hierop gering. Daar kan geen handelaar het voor doen. Hierdoor wordt de tusschenhandel uitgeschakeld, maar de veiling is van oordeel, dat zij de leden een zoo hoog mogelijk bedrag moet uitbetalen. Wat anders de tusschenhandel verdient, komt nu de pluimveehouders ten goede. Ook, dit moge aanleiding zijn voor hen, diü niet aan de veiling leveren, om dit wel te gaan doen. VOEDERHANDEL. De omzet was be vredigend, maar kan oneindig grooter, daar de prijzen niet hooger zijn dan elders. DE VOORUITZICHTEN zijn met gunstig. De broedvergunningen wor den met 20 pet. ingekrompen; dit ver kleint de eieraanvoer, maar kan de eier- prijs doen stijgen. De ophaaldienst komt echter door prijsverhooging van ben zine en banden duurder. ALLES stelt de Vereen, in het werk om de belangen der leden te behartigen. Moge zij daarom ook van aller steun verzekerd zijn. VERGADERING VAN HET H.B.G. Het staat vast, dat belangrijke kortingen op de rekeningen zul len moeten worden toegestaan. Wat zal de toekomst brengen - Zoolang de oorlog duurt het vak niet rendabel. Deze winter richtte aan het gewas minder schade aan dan die van '28-'29. Slechts 10 personen bezochten de Woensdagavond in De Oranjeboom ge houden vergadering van het Holl. Bloem bol Ie nkwee kers Genootschap. In zijn openingswoord wijst de voorz., de heer S. J. Flens, er op, dat de bloembollenwereld meer actie zal kunnen voeren dan tijdens de vorige mobilisatie, omdat de kweekers allen georganiseerd zijn in de Sierteelt centrale. Hij inerkt voorts op, dat er in de vakbladen weer wordt geschreven over de groendrogerij. De eerste pogin gen, vroeger gedaan, liepen op een teleur stelling uit, doordat de regeering, die zich aanvankelijk garant had gesteld, zich later terug trok. Spr. wijdt woorden van waardeering aan de nagedachtenis van Mw, Van Leeuwen. Wij allen hebben dit beengaan in gedachte meegevoeld, zegt de voorz. Moge het dhr Van Leeuwen gegeven zijn, de kracht te vinden, om dit zw are verlies te boven te komen. Penningmeester P. Dalmeijer wordt evenals de lieer Van Leeuwen aan de bestuurstafel gemist Reeds vier maanden is hij ongesteld. Maandag j.l. heeft hij zich naar Den Helder moeten begeven voor geneeskundig onderzoek. Voorz. spreekt namens allen de hoop uit, dat spoedig beterschap mag intreden. Het jaar 1939 zal bij de narcissen kwee kers steeds blijven voortleven als een jaar, dat we vol vertrouwen en met goede moed voor de toekomst ingingen, maar dat ons vak de diepste inzinking berok kend heeft. In het vroege voorjaar kon den zooveel narcissen verkocht worden als we maar wenschten en de prijzen waren goed. Door de vrije invoer in Amerika scheen alles te herleven. We meenden reeds van beste janen verzekerd te zijn en begonnen bollen te koopen, welke speciaal in Amerika gevraagd wor den. Het eene artikel trok het andere mee naar boven en hierdoor ontwikkelde zich de handel reeds vroeg. Wie van deze vleug gebruTk gemaakt hebben, hebben, op papier althans, een behoorlijke prijs gemaakt. Naarmate de 20e Mei naderde, pakten zich de wolken van oorlogsgevaar boven Europa samen. De handel werd ongerust, er kwamen clausules op de koopbrieven. Gelukkig heeft het scheids gerecht in vele gevallen voor de kweekers een gunstige uitspraak gedaan. Toen de oorlog uitbarstte, stond vast, dat dit de ruïne voor ons vak beteekende. Dag en nacht hebben de exporteurs toen nog gewerkt om zooveel mogelijk weg te krijgen. Welk een teleurstelling, toen zij later bericht kregen, dat de kisten ergens in Engeland op de kade stonden en niet verder konden worden vervoerd; dat de schepen ze niet mee wilden nemen of dat de afnemer aan het front zat,.... En zoo naderen we 1 Mei. In de bol lenstreek spreken ze reeds van de fatale datum. Voor elkeen zullen de omstandig heden weer anders zijn, doch ook onder exporteurs, die als voor 100 pet. solide bekend stonden, zullen er zijn, die hun verplichtingen niet kunnen nakomen. Nie mand weet, waar hij aan toe is. Dat er veel geschipperd zal moeten worden en dat een belangrijke korting zal moeten worden toegestaan, staat wel vast. Het groote overschot aan bollen en de weinig toeschietelijke houding van de regeering geven de kweekers niet veel moed op een bevredigend eindresultaat. Voor narcissen schijnt men met een aftrek van 24 pet zoo ongeveer te kun nen volstaan. Hoe men echter aan het geld moet komen om niet meer dan 24 pet. van hyacinthen en late tulpen af te trekken, is nog een vraag. Menspreekt van een roeheffing, doen als men be denkt, dat een hvacinthenkweeker f2500 KALKEIEREN. Hiermee werden bevre digende resultaten bereikt DE PLUIMVEE-AANVOER was groo ter dan anders. Doordat het grootste deel in Den Helder wordt geplaatst kan de P.T.V. aanvoerders een behoorlijke opbrengst garandeeren. ENTING. Hiervoor zorgde dierenarts Koens bij een groot aantal kippen. De leden betaalden slechts f 1.25 per 100 kippen. De Vereen, gaf reductie. N.H BOND. van Pluimveehouders. De Vereen, is tot deze bond toegetreden, zoodat de leden desgevraagd over een kundig selecteur kunnen beschikken. Eventueel uitgeschoten kippen kunnen di rect aan de Vereen, worden verkocht. IN DE KERSTWEEK was de aanvoer van pluimvee, konijnen en kalkoenen zeer groot Een record. DE FINANC-TOESTAND der Vereen is gunstig- Er wordt wel eens tegen de P.T.V. aangevoerd: „Wij willen geen aansprakelijkheid", maar 50 pet. der uit staande vorderingen staat als reserve op de balans, terwijl voor de overige f3000 de gebouwen met inventaris ter beschik king staan. Er is voor eenige ongerust heid ten aanzien van de aansprakelijk heid derhalve NIET DE MINSTE RE DEN. Wanneer het voor een goede gang van zaken noodig is, worden bijtijds maat regelen genomen. Het is "niet onmogelijk, dat deze voor het personeel van minder prettige aard zijn. Wanneer de pluim veehouders hun gewaardeerde steun ver- leenen en het personeel alles doet, wat <n het voordeel der Vereen, is, zal deze, hopen we, de moeilijke tijd wel te boven komen. THIALF's strenge heerschappij Is gelukkig weer voorbij, Maar zijn afscheidsnota stak Onder .in de kolenzak. heffing per bunder zou moeten betalen, springt de onmogelijkheid hiervan naar voren. Tot nog toe stelde de regeering slechts drie millioen ter beschikking, alle pogin gen tot verhooging zijn mislukt Er zal echter geld moeten komen, of het bollen- vak stort ineen. Door het groote surplus en de slechte vooruitzichten schreef de regeering een beperking voor van 50 pet. Vele kweekers hebben needs vrijwillig minder gezet. fEenige aanwezigen bewe ren van een derde en twee derden min -te- gezet te hebben) Hoe zal het gaan als de oorlog eenmaal voorbij zal zijn? Niemand weet het. Zeker is, dat men nu in het buitenland beste prijzen geeft. In Duitschland legt men voor een tulpen bloem 20 ct. neer, voor bloem met bol 30 ct., voor een narcissenbloem 15 ct. Wel een bewijs, dat er vraag naar ons product is. De minimumprijzen zijn ver hoogd tot 17 en 19 cent per Kg. voor narcissen en toch, als de korting, de vracht, veilingskosten, enz. af ge trok ken zijn, blijft er nog niet eens een behoorlijk loon over. Wc hebben een strenge winter achter ons, vervolgt de voorz., maar toch geloof ik, dat er veel MIN DER schade zal zijn aangericht dan in die van '28-'29. De oorzaak er van is, dat de grond toen droger was en dat er geen sneeuw lag. Toch verwacht ik hier en daar wel een weinig waterschade. Voorz. besluit zijn openingswoord met de verzekering, dat het Hoofdbestuur alles in het werk stellen om de belangen van de kweekers zoo goed als het kan te behartigen. Hij hoopt, danook, dat de kweekers georganiseerd zullen blijven en nieuwe leden zullen toetreden. Na lezing der notulen, door de heer N. Schermer, secr., brengt de voorz. het financ. verslag uit. Saldo plus spaarbank boekje f 188.74, uitgegeven f 107.68. Sal do per 1 Jan. 1940 181.06. De heenen J. Kuip en J. Witvliet verklaren de reke ning in orde te hebben bevonden. De voorz. merkt op, dat aan de^over- kant" verscheidene kleine kweekers hun bedrijf opgeruimd hebben en nu aan het stempelen zijn gegaan. Er wordt uitvoerig van gedachten ge wisseld. Toen de Ziektewet er doorkwam, prees men zich vrijwel algemeen gelukkig. Nu is dit veranderd, want zij immers be paalt o.m. dat de vlieg krachtig bestre den moet worden. Het gevolg hiervan is, dat de kweekers gedwongen zijn hun bollen terdege te blijven naloopen om niet alles afgekeurd terug te krijgen. Ware de wet er niet, vele velden zouden onaangeroerd blijven, want vast staat, dat bij voortduring van deze oorlog het bollenvak niet rendabel zal zijn en groote verliezen zullen worden geleden. Voorz. merkt op, dat men in l.isse, Hillegom en Sassenheim in de goede tijd de Ijoogste inkomens vond van het heele land, terwijl de toestand er nu treurig is. Wat de export betreft, 't Is hier en en daar een redden, wat nog te redden valt. Zoo zijn verscheidene exporteurs naar Noorwegen en Zweden gegaan om hun geld te halenUit Amerika kwa men weliswaar al orders, maar wie weet of deze van de zomer nog wel uitge voerd kuimen worden. Nadat de heer S. J. Flens tot afgevaar digde naar de algem. vergadering is be noemd, wordt de vergadering met een kort woord omstreeks 10 uur gesloten. IN PARIJS wordt een petroleumprooes gevoerd. Daar zit vast een luchtje aan. DAT KLOPT. Het Tsjechisch heeft voor „mond" en voor „paddenstoel" één woord. Dat is zoo gek niet. In onze taal bestaat er ook verband tusschen monden en zwammen. TEXEL EN DE LANGE WINTER (Vervolg.) Wat de waterstand in EIERLAND be treft: Naar de heer L. van Hoorn, op zichter, Maandag zei, zaten de slooten en duikers nog vol ijs en sneeuw. Hier door werd de toestrooming naar 't ge maal belemmerd. Dit gemaal zou méér water kunnen verwerken. De hoofdoor zaak van de misère is, dat de hoofdwate ringen te klein zijn. Om deze bezwaren uit de weg te ruimen is in de vorige week Vrijdag gehouden vergadering van Hoofdingelanden van Eierland besloten om het Kanaal van het gemaal af tot het Hoogezaudskil en de Kreek voor Ma dura uit te diepen en de zich daarin be vindende duikers te rergrooten. Voorts werd toen besloten om de weg Smederij Bern plus de Hollandsche weg en Duin weg te verbeteren, zooals de Vianenvreg en Sch ooi weg. En hoe staat het er mee in de P. H. POLDER? Wanneer er geen nachten met 3, 4 graden beneden het vriespunt meer komen, zal alles nog wel betrekkelijk goed afloopen, maar de toestand van het gewas zal bedenkelijk worden, wanneei het eiland door nog meer koudegolven wordt bezocht Wat de loozing van het water betreft: We vernamen, dat het gemaal zeer actief is geweest en groote hoeveelheden ver werkt heeft Dit is aan de Oostelijke win den te danken. Wel heeft men ook hier in de waterloop belemmering, doch van onder water loopen van land is gelukkig geen sprake geweest 't Graai^ dat halt Dec. gezaaid is, ,zal 't natuurlijk beter maken dan het graan, waarvan het zaad eerder aan de aarde werd toevertrouwd, want dat staat al een Tijdje boven de grond. Een landbouwer uit de P.H.Polder merkte op, dat het water naar zjjn mee ning dit jaar beter weg kan komen dan \orig jaar. Dit is z.i. waarschijnlijk te danken aan het feit, dat er nu meer water in de slooten stond, toen de vorst verscheen. In polder Het Noorden is men ook nog niet geheel verlost. Maar 't gemaal werkt hier geregeld. Windmolen en motor los sen elkaar af. En dat moet ook wel', want evenals elders kan liet water nog niet in het land wegzakken, doordat de grond ten deele nog bevroren is. Zoo is het dus duidelijk, dat de land bouw met groote spanning de komende dagen afwacht, want die moeten de be slissing brengen. Een zeer belangrijke be slissing. Wanneer deze in het nadeel van de landbouw uitvalt, is de schade zeker heel "groot. J. mits Ge Uw kind vanavond nog AKKER's Abdijsiroop geeft. Gedu rende den nacht gaat de heilzame werking der kruiden door en maken zij de verkoudheid I09. terwijl de hoeststlllende kracht der ..codeïne" zorgt, dat Uw kind rustig slaapt en niet wakker blijft door benauwende hoestprikkellng. De slijm komt los en de hoest verdwijnt, dat is de verrassende dubbele werking van Abdijsiroop, welke uit kruiden-ex tracten en ..codeïne" bestaat. Zorgt dat U altijd Abdijsiroop in huls hebt. ..Een lepel Abdijsiroop aan Uw kind vóór het naar school gaan. werkt als een .beschuttend schild". tegen hoest, griep, bronchitis, a9thma Flacon 90 ct.. f 1.60. f 2.40. t 4.20. Alom verkrijgbaar Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllll POSTDUIVENSPORT. P. V. TEXEL Zondag hield de P.V. Texel haar maan- delijksche vergadering. Deze vereen, telt momenteel IS leden, waaruit blijkt, dat de animo voor deze sport steeds toe neemt. I11 deze vergadering werd beslo ten o.a. dit jaar een wisselbeker uit te loven. Deze wordt eigendom van hem, die er 3 jaar aaneen beslag op legt of 5 maal in het geheeL. De heer O. Buis stelde een medaille beschikbaar voor de kampioen jonge duiven, de heer Prins een medaille voor de kampioen generaal- vluchten. Ook zal aan de winnaar van iedere vlucht, dit jaar te houden, een di ploma worden uitgereikt Door de inter nationale toestanden zullen hoogstwaar schijnlijk dit jaar geen buitenlandsche vluchten worden gehouden. Er wordtech- ter door de verschillende buiten- en binnenlandsche bonden onderling veel moeite gegeven. We willen hopen, dat deze vluchten door mogen gaan. Liefhebbers, die willen toetreden als lid, kuimen zich opgeven als lid bij één der bestuursleden. Voorzitter: O. Buis, „Boschen Duin". Secretaris H. C. Prins, Weverstr. 33. Tel. 114, Den Burg. Penningm.: Jac. v. Heerwaarden, hoeve „Axel", De Cocksdorp. SNIRP. BRANDEN OP DE TONG doet deze sigaar niet Zoo adverteert een Rotter dammer. Accoord, maar dan moet men niet het verkeerde eind van een branden de sigaar in de mond steken. Illllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniillllll Medcdeclingen van Texels Bioscoop-Theater. IllllllllIllllllllIllllllIlllllllllllllllllllllui l mill TWEE HOOFDNUMMERS. We zijn er in geslaagd een programma samen te stellen, waarin twee hoofd nummers om de 'voorrang strijden. Wie genoegen schept in een luchtige komedie, in een film van vroolijkheid, van uitge latenheid, zal zeker bevrediging vinden in de rolprent, waarin de veelbelovende jonge Fransche actrice Danielle Dar- rieux de hoofdrol vertolkt. DE PA- RIJSCHE ONDEUGD heet de film, waar in zij de titelrol voor haar rekening neemt Het is een historie vol verwikke lingen, welke ons hierin wordt verteld. Er wordt met geld gesmeten en met volle teugen gedronken uit Amor's bron. De eene verrassing volgt op de -andere en het eind is, dat „zij" en „hij", die elkaar eerst zooveel moeilijkheden in de weg legden, het toch „eens" worden. Van een heel ander genre is de tweede film. Maar het gaat er daarin niet minder spannend aan toe. Wie doodde de koet siers van de Pony Express? Wat voeren de daders in hun schild? Aan wie zal de beeldschoone Lorita toebehooren De film lost deze raadselen op en doet het op waarlijk boeiende wijze. door zo te poetsen IVOROL |n tuben van 60, 40 en 25 ct. en doozen van 20 ct. GYMNASTIEK. In een Maandag a.s. te beleggen ver gadering zullen de oefenuren voor leden en adsp.-leden van G.V. Texel worden vastgesteld. DE FILM RAWANA. Dit winterseizoen zal vertooning van de anti-opiumfilm Rawana op Texel niet meer kunnen plaatsvinden. Maar in het najaar mag daar zeker op worden gere kend. POLLY PERKINS. We maken belangstellenden opmerk zaam op de annonce van U.D.I. in dit nummer. Wie voornemens is met „Polly Perkins" kennis te maken, en dat zullen er weer velen zijn koope bij tijds een kaart. Het is de laatste U.D.I.- uitvoering in dit winterseizoen, dus..... VOOR HET MIJNRAMPFONDS. Reeds verantwoord f 47.— Wed. J.W.R-D. Amersfoort 2.50 Totaal afgedragen f49.50. No» immer is het gevaar, dat de kust van ae zijde van mijnen bedreigt, niet afgewend. Bijdragen worden daarom nog steeds gaarne tegemoet gezien. De gel den worden afgedragen aan het daarvoor ingesteld Comité. Dit verleent tegemoet-, koming in de schade, berokkend aan hen, die financieel niet bij machte zijn deze zelf te doen herstellen. C. J- BAKKER. We maakten reeds melding van de be noeming van onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. J. Bakker, tot Directeur van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs te Den Haag. De heer C. J. Bakker werd 4 £>ct. 1897 op Texel geboren. Na de lagere school volgde hij te Den Helder de FI.B.S. In de hoofdstad zette hij zijn studies voort aan de Kweekschool voor de Zeevaart, waarna hij eenige jaren in verschillende stuurmansrangen heeft gevaren bij de Holland-Amerika-Lijn. De 9e Jan. 1929 werd hij benoemd tot chef van de afd. Zeelieden aan de Gemeentelijke Arbeids beurs te Rotterdam, welke functie hij vervulde tot 1 Mei 1934, toen hij werd benoemd tot onderhavenmeester bij het Gemeentelijk haren bedrijf. Kort tevoren had hij met goed gevolg zijn examen als candidaat in de handelswetenschap pen aan de Nederlandsche Handelshooge- school afgelegd. Op 1 April 1938 is de heer Bakker benoemd tot chef van de afd. mannen aan de Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Wel dra zal hij zijn nieuwe functie in de Residentie gaan bekleeden. ST. DEUS DEDIT. Maandag vergaderde de afd. Den Burg van de R.K. Land arbeidersbond in De Zwaan Besproken werd hét collec tief contract. De voorz. deelde mede, dat al tweemaal een gecomb. bestuurs vergadering had plaats gehad en wel op 19 Dec. en op 24 Febr. Geboden werd door de werkgevers voor vaste arb. f 15.75 per week met woning, f 16,75 zonder woning, met gebruikelijke emolumenten. Ongeil. vaste arb., 20jaar en ouder, f 16.75 p.w. zonder meer Losse arb. 1 Juli-31 Oct. 32V2 ct. p. uur, 1 Juni-30 Juni 30 ct per uur, Nov., Dec., Jan., Febr. f2.70 per dag, 1 Maart-31 Mei 27 ct per uur, over-uren 38 ct. per uur. Kunstmeststrooien 5V- ct p. baal boven het loon. Premie voor de ziektewet wondt door de werkgever betaald. De werktijden worden onderling geregeld naar het plaatselijk gebruik. Het contract loopt van 1 Maart 1940 tot 30 April 1941. Een Commissie, die zal bestaan uit vijf werkgevers, 5 werknemers en een onpar tijdig voorz., zal het indexcijfer moeten nagaan. Driemaal per jaar komt de com missie bijeen 0111 verslag uit te breijgen. Als het indexcijfer stijgt, zal het loon procentsgewijze mee omhoog gaan. De heele vergadering was >óór aanne ming .van het aanbod. De afdeeling heeft de voorstellen danook met algemeene stemmen aangenomen. J.M., secr. JUBILEUM WIJKVERPLEGING Aan het jaarverslag over 1939 in de gisteravond gehouden ver gadering door de heer W. Kelder, secr., uitgebracht, ont leenen we het volgende: OPRICHTING. Met dit jaar heeft de Wijkverpleging een reeks van 25-jarige werkzaamheid besloten. 26 Mei 1914 werd tot oprichting besloten en werden sta tuten en het nuish. reglement vastgesteld, doch in verband met het uitbreken van de wereldoorlog op 1 Aug. 1914, werd ge aarzeld met het in functie doen treden van de twee verpleegsters. Op 22 Sept. 1914 werd besloten tot wijkverpleegster te benoemen Zr. Mets en Zr. J. Mulder, die haar werkzaamheden .zouden aan vangen op 1 Jan. 1915. Begon de Vereen, haar werkzaamheid onder moeilijke om standigheden, helaas ziet het er ook thans, nu zij haar'25-jarig jubileum viert, somber uit. ZEGENRIJKE ARBEID. Als wordt na gegaan, hoe de Vereen, heeft gewerkt, mag, gezien het aantal bezoeken door d< zusters in die jaren afgelegd, zeker wor den gesproken van een zegenrijke arbeid* In deze 25 iaar werden 128.997 hezoe-u ken afgelegd. Wanneer daarbij wordt ge-ra voegd het aantal bezoeken in verband l: met de t.b.c.-bestrijding en die voor de' zuigelingenzorg, komt men zeker onder de indruk van het vele goede, dat door des Vereen, tot stand werd gebracht. Hoe veel hulp werd bij de verpleging van) onze zieken geboden! MOEILIJK BEGIN. Zeker past een? woord van hulde aan hen, die onderzeer moeilijke, ja, de ongunstigste omstan- i digheden de moed hebben gehad en het doorzettingsvermogen hebben getoond om het ideaal, „©en algemeene wijkverpleging op Texel" tot stand te brengen. De moei lijkheden waren vele, op allerlei gebied: de financiën, de religie der te benoemen, zusters: de olaats waar de zusters zou den worden gestationneerd, e.d. Menig maal dreigde net plan te mislukken, docli het doorzettingsvermogen en de ijver van enkele eomitéleden wisten de moeilijkhe den te overbruggen. Helaas zijn van hen, die tot de oprichters behoorden, weini gen meer op Texel woonachtig, doch hun werk draagt rij'ke vruchten. Slechts twee van hen, die bij de oprichting een be stuursfunctie vervulden, zijn nog te Texel woonachtig, n.l. de heeren J. C'. VISSERen J. MAK, van wie eerstgenoem de ook thans nog een bestuursfunctie be kleedt. DE FINANCIEN. Opvallend is, dat dc financieele toestand vrijwel steeds zorg vol is geweest, doch steeds kon door of fervaardigheid van particulieren, collec ten met St. Nicolaas,uitvoeringen door zang- en tooneelvereenigingen, het na- deelig saldo worden weggewerkt. Ook de plaatselijke pers heeft de Vereen, zeer krachtig gesteund, door de aandacht der lezers te vragen voor de moeilijkheden^ waarin de wijkverpleging verkeerde. (En zoo zal ze voortgaan. Red.) Jammer is het. dat in de loop der ja ren van de diverse kerkelijke gemeenten die aanvankelijk alle haar volle medewer king verleenden om de oprichting en in standhouding van de Vereen, mogelijk te maken, enkeier al dan niet tengevolge van eigen financ. moeilijkheden haar bijdragen verlaagden. Dit toch heeft ten gevolge, dat daardoor de vaste bijdragen waarop steeds kon worden gerekend en door inning waarvan in het voorjaar de noodigc kasmiddelen konden worden ver kregen, met 1/3 zijn verminderd. Ook subsidie van de commissie voor de Wijk verpleging vertoont een steeds dalende lijn. Zorgen van financieele aard zijn er nog steeds, doch het vertrouwen, dat, I indien een beroep op de offervaardigheid van de leden zal worden gedaan om c<tu j te groot tekort te dekken, voldoende hulp I zal wonnen geboden, geeft moed om de toekomst rustig tegemoet te gaan. AA ET DE WENSCH dat de Texelsche Algemeene Wijkverpleging tot in lengte van dagen haar zegenrijk werk zal mogen verrichten, eindigt secr. dit 25ste jaarverslag. WAAL-EN-BURG. ASSO-DIPLOMA. De heer C. Eelman A.Jz. ontving dezer dagen het Asso-diploma „Boekhouden in de praktijk". OOSTEREND. SCHOOLNIEUWS De jaarlijksche feestavond van de O. L. School wordt thans tweemaal en wel op 15 en 16 Maart gehouden. Toegang hebben allen, die met de school sympa- thiseeren. Het programma vermeldt o.a. een zestal tooneelstukjes; in de pauze wordt getracteerd. 't Is gewenscht zich tijdig van een programma te voorzien. Dc trekking der loting vindt de 16e plaats; een groot gedeelte der prijzen is te bezichtigen in de etalage van de heer K. Bakker. OUDESCHILD VARA-AVOND. Morgen wordt in het Eigen Gebouw de aangekondigde Vara-avond gehouden. Op verzoek plaatsen we nog deze pers- critieken: Oprechte Haarl. Courant: Een vlotte, amusementsavond, die op hoog peil stond. Enkhuizer Courant: Het heele gezel schap wist de aanwezigen uitermate te amusceren en de aanwezigen keerden dan ook zeer voldaan huiswaarts. Baarnsche Courant: In alle opzichten is 1 deze Vara-avond uitnemend geslaagd. De j non-stop-revue zat prima in elkaar. De kennismaking met Teun Klomp en zijn makkers was van de meest aangename aard, wat duidelijk bleek uit de prima stemming in de zaal. Beverwijksche Courant: Het non-stop-programma begon met een proloog van Jan Lemaire, di rect gevolgd door het optreden van Teun B KlonTp en zijn makker in Volendamsch costuuin, waarmee ze oogenblikkelijk het pleit hadden gewonnen. Alles bijeen een prachtige avond. Zie verder de adv. in dit nr.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2