VOOR DE LANDBOUW U00FDPIJH? TEXEL EN HET KOMENDE SEIZOEN. n Mijnh&rdtje EEN ZEEMAN SPREEKT. Dertig maanden rustig zitten Voor spionnen? Da's te schuinsch! 'k Liet ze dertig maanden varen Vice versa. HollandDuins! HOUTVERKOOP. De onlangs vanwege Staatsboschbe heer gehouden houtverkoop heeft f 965. opgebracht. De prijzen waren veel la ger dan bij vorige verkooping. Veel werd opgehouden. Eenige nerceelen zijn nu uit de hand te koop. (zie adv.) LATE AARDAPPELEN. Wie hun aanvraag voor de teelt van late aardappelen voor 10 Maart 1940 in dienden, krijgen de gevraagde opper vlakte ten volle toegewezen. Wie nog geen aanvraag deden, moeten zich haas ten. Misschien is het nog n'.et te laat Adres: L.C.O., Alkmaar, Postbus 46. KALVERTEELT. Het schetsen wordt 1 April a.s. her vat. Kalveren, die 1 April 175 Kg. of meer wegen, moeten vóór die datum ter schetsing zijn opgegeven. Wie te laat opgeeft, krijgt het vereischte identiteits bewijs slechte tegen betaling van het verhoogde bedrag van f 50. Adres: G. Dros, De Koog, Tel. 41. PEULVRUCHTEN. De Regeering zal alle in 1940 te oogsten peulvruchten, uitgezonderd die, welke voor versch gebruik worden ge teeld en zaaipeulvruchten, overnemen. Rechtstreeks aan de handel levenen van de fijnere soorten is de telers verboden. De prijzen zullen hooger zijn dan vorig jaar. AVRO-AVOND. Aan de Avro-avond op Woensdag 17 April zullen meewerken „Snip" en „Snap" (Willy Walden en Piet Muyselaer), Ge rard Walden, Jean du Bela, Hilde Alexander en het Klein Orkest onder lei ding van Pim de la Fuente. De kaartver koop heeft Dinsdag 9 April plaats aan de zaal van 46 uur en van 8—10 uur, Woensdag 10 April alleen van 8-10 uur. DISTRIBUTIEKANTOOR. Winkeliers, die voor een derde toewij zing van PEULVRUCHTEN in aanmer king komen, kunnen UITERLIJK MAAN DAG 1 APRIL deze afhalen op het plaatselijk distributiekantoor. Voor een nieuwe peulvruchtentoewijzing komen met in aanmerking zij, die een uit zonderlijke groote voorraad hebben in verhouding tot hun omziet. SPAAR EEN KWARTJE. De kosten van een aanmaning bespaait u door tijdig uw belasting te betalen. 1 April moet van uw aanslag in de in komstenbelasting en van de aanslag Op centen betaald zijn: twee vijfden wan neer het biljet Januari gedateerd is. Van de aanslag in de Grond- .Perso- neele- en Doodehandbelasting twee vijf den wanneer het biljet Januari gedateerd is; geheel wanneer het October geda teerd is. VISSCHER1J Voor eenmaal zal het Rijk een extra steunbedrag uitkeenen aan gamalenvis- schers, die Jan.-Feb.-Maart 1939 op gar nalen vischten en wel: f50 per vaartuig, wanneer het aantal dagen, waarop toen! consumptiegarnalen werden afgeleverd, minstens 90 bedraagt, f25 wanneer het tusschen de 30 en 90 ligt. Aanvragen hoeven niet te worden inge diend. Het Verkoopkantoor voor Gar nalen beschikt over alle gegevens. TOENEMEND VLEESCHVERBRUIK II. Aan de hand der slachtcijfers is het vleeschverbruik te berekenen, daartyj re kening houdende met de invoer van bui- tenlandsch vleesch (speciaal buitenlandsch rundvleesch), de vleeschwaren-export en de* spekafzet. (in tonnen van 1000 kg.) 1938 1939 Verschil rund - en kalfs- 123.684 147.292' -f 23.421 vleesch 161.967 172.332 -f 10.365 varkensvl. 10.349 10.021 328 paardenvl. 6.777 9.339 -F 2.562 schapenvl. 302.777 338.797 -f- 36.020 Totaal. Vleeschverbruik per hoofd in Kg. 1938 1939 Verschil 14.22 16.71 -f- 2.49 rund- en kalfsvl. 18.60 19.59 -f* 0.98 varkensvleesch 1.20 1.14 0.06 paardenvleesch 0.78 1.06 -F 0.28 schapenvleesch 38.40 38.50 -f 3.70 Het totale vleeschverbruik steeg dus met ruim 36 millioen Kg. per jaar, het geen neerkomt op een stijging van 3.70 Kg. per hoofd of wel van 10.6 pet. Nu moet wel in acht worden genomen, dat in dit totale vleeschverbruik ook het door onze Weermacht verbruikte vleesch is begrepen, waardoor uiteraard het to taalcijfer een eenigszins geflatteerd beeld geeft. Laat de stijging in het Gerbruik door de burgerbevolking desnoods ech ter enkele procenten lager zijn, dan nog is er reden tot voldoening, schrijft „De Vee- en Vleeschhandel", omdat althans de sedert jaren dalende lijn van het vleesch verb mik in een stijgende is om gebogen. Intusschen wil dit zeker niet zeggen, dat we er nu weer zijn. Integen deel Wanneer men nagaat, dat in de voorcrisisjaren dus de jaren omstreeks 1930 het vleeschverbruik gemiddeld 44 Kg. per hoofd bedroeg, terwijl het| verbruik in 1936 b.v. nog 39.7 Kg. be liep, dan steekt de 38.5 Kg. van than9 hierbij nog schamel af. Er ligt dus voor de vleesch propaganda nog genoeg ter rein braak. Kan ons eiland de vreemdeling bieden, wat hij verlangt? Texel bereidt zich voor op een druk seizoen Het bezoek van vreemdelingen zal drukker zijn dan in vorige jaren, heeft de heer Lap, de algemeen voorzit ter der V.V.V. Texel in de vergadering van V.V.V. Den Burg gezegd. Wij hebben hem dezer dagen gevraagd, waarop hij deze voorspelling kon basee ren. Vacantie in eigen land. De Nederlander, zegt de heer Lap, die zijn vacantie liever in het buitenland doorbrengt, dan in zijn eigen land, is te voorzichtig om zich nu ver buiten onze grenzen te wagen, want je kunt niet we ten, wat er gebeuren zal. En in deze tijd kunnen de omstandigheden zich soms zoo plotseling wijzigen, dat een onmiddel lijk vertrek naar huis noodzakelijk is. Verder dan België zal men zich dus niet durven wagen. Daar komt bij, dat vele Nederlanders, die hun vacantie regel matig in het buitenland plegen door te brengen, Belgie zoo goed als geheel „af gegraasd" hebben. Erg veel concurrentie hoeven we dus van die kant niet te duch ten. En dan is er nog de omstandigheid, dat de meeste Nederlanders nog nooit op Texel geweest zijn, terwijl ze er toch al dikwijls van gehoord of er over gelezen moeten hebben Zeker is, dat het oog van de Nederlandsche toeristen op Texel als vacantie-oord zal vallen, wanneer Texel maar op de groote trom slaat. Texel is altijd nog ons aantrekkelijkste eiland en wanneer aan de overkant meer de aan dacht op de schoonheden van Texel ge vestigd werd, zouden veel meer toeristen hier komen Doelmatige propaganda. Er bestaat inderdaad groote belang stelling voor Texel. Wanneer je alleen al de groote belangstelling voor onze stand op de Jaarbeurs beziet, kun je al tot die conclusie komen Met onze stand hebben we het buitengewoon getroffen, want de plaats was zeer goed en in het oog loopend, terwijl de vogelvitrmes het uit stekend „deden" Ik vermoed, zegt de heer Lap, dat de belangstelling voor Texel dit jaar nog grooter is dan vorige jaren, mede omdat bijna geen V.V V. in Nederland zoo veel geld voor reclame-drukwerk uitgeeft als de onze. Onze V.V.V. wordt daartoe o.m. in staat gesteld door T E.S O., die van zelfsprekend groote belangen heeft bij 't vervoer van toeristen naar ons eiland. Door onze voortdurende reclame wordt VEREENIGING VOOR BEDRIJFSVOORLICHTING. OP TEXEL. IETS OVER SCHADELIJKE WORAISOORTEN BIJ PAARDEN EN VEULENS De barre koude en de „ruime" voeder toewijzing, welke speciaal de veulens de ze winter zijn toebedeeld, zijn niet alleen oorzaak van de veelvuldig voorkomende klachten, dat zoowel de veulens als de paarden ondanks een extra gift in condi tie langzaam of hard achteruit gaan. In vele gevallen is hier sprake van een para sieteninvasie, waaraan het reeds minder weerstandkrachtige dierlijk lichaam ten prooi valt. Parasieten, welke zeer regelmatig bij paarden en veulens gevonden worden, zijn de Strongyliden. Van deze parasie ten, welke in volwassen vorm in de dik ke darmen van het paard leven, zijn ver schillende soorten bekend. Niet alleen als volwassen parasiet veroorzaken zij na deel, maar nog meer als lanen. De volwassen parasiet is in h|et bezit van een klokvormige mondholte, op welks buitenrand een groot aantal scherpe tand jes voorkomen en waarin bij sommige soorten op tanden gelijkende uitsteek sels voorkomen. Ze zuigen zich aan het darmvlies vast en onttrekken bloed aan de darm- wand. Van verschillende van deze soor ten is bekend, dat zij zich vaak verplaat sen, dus steeds nieuwe wondjes maken in het darmslijmvlies. Door afscheiding van een bepaalde stof door deze worm kan het bloed, dat uit het wondje vloeit, met spoedig stollen, zoodat daardoor dik wijls veel bloed verloren gaat Ook zijn de uitscheidingsproducten van deze wormen zeer nadeelig voor de gast heer. De lengte dezer parasieten varieert van anderhalf tot vier c.M. De lanen van één dezer wormsoorten houden zich op in bepaalde bloedvaten, die de darmen van bloed voorzien moeten. Zij veroor zaken daar verstoppingen door stolsels*. Hienan geraken dikwijls gedeelten los en deze stukjes komen weer op andere plaatsen in nauwere bloedvaten terecht Alles bij elkaar zeer schadelijk voor de zeer veel propaganda gemaakt voor Texel als vacantie-oord. Verder kweekt men belangstelling door middel van de Van der Schuyl-trips, waarbij een groote groep personen een dag op ons eiland vertoeft. Deze personen, die niet anders dan een gunstig indruk kunnen krijgen, kweeken bij anderen door hun verhalen eveneens de lust om ons eens met een bezoek te vereeren. Goedkoope reisbiljetten. En daar is dan op de derde plaats de belofte van de Nederlandsche Spoorwe gen, dat ook deze zomer goedkoope spoor- biljetten voor reizen naar Den Helder zullen worden uitgegeven. TESO werkt in dit verband met de Spoorwegen mee. Ook dit zal de trek naar het eiland ze ker bevorderen. Hooge T.E.S.O.-tarieven. Wij hebben er de aandacht van de heer Lap eens op gevestigd, dat de T.E.S.O.- tarieven voor auto's zoo berucht zijn in toeristenkringen. Levendig kon de heer Lap zich dat indenken, maar, zei hij: T E.S.O. kan met anders. Worden de tarie ven verlaagd, dan zal de belangstelliing voor het vervoer van auto's in zeer hooge mate toenemen. En T.E.S.O. kan dat niet verwerken! Reeds nu met de inderdaad hooge tarieven heeft T.E.S.O. het in het seizoen zoo druk, dat men moeilijk alle wagens plaatsen kan. Wel overweegt men het invoeren van goedkoope week-end-retours, waarbij de prijs voor tweede ka juit in plaats van f 1.retour f 0.80 wordt en de prijs voor eerste kajuit in plaats van f 1 50 retour f 1.15. Vast staat te dien aanzien echter nog niets. T E.S.O heeft hooge tarieven, dat moet worden toegegeven Maar, aldus de heer Lap TESO keert nooit meer dan 6 pet dividend uit, T.ES.O. geeft subsidies aan vele Texelsche vereemgingen en instellin gen, T.E.S.O. geeft gratis ziekenvervoer, gratis ziekenbezoek door huisgenooten, gratis vervoer van scholieren, T.E.S.O. li at fietspaden en wegen aanleggen Wan neer men dat allemaal overweegt kan men niet anders zeggen, dan dat Texel een gunstig gebruik maakt v. d. behaalde winsten. T.E.S.O helpt Texel voor de toeristen aantrekkelijk maken. In het afgeloopen jaar heeft T.E.S.O. 30.000 vrije passages gegeven! Er wordt hard gewerkt. Er zijn nog vele omstandigheden, die 't vreemdelingenbezoek belemmeren. Maar met man en macht wordt er gewerkt, om die belemmeringen le overwinnen Van Defensie ondervond men de grootst mogelijke medewerking, toen men in verband met het bad en strandleven om het vrijgeven van bepaalde strandgedeelten vroeg. Defensie heeft gedaan wat gedaan kon worden, al had men graag nog wat meer gehad. De V.V.V.'s werken eveneens hard. Bij Panorama zal een bank worden gezet, men is bezig van de Ned. Spoorwegen de gastheer, dikwijls zelfs doodelijk. Andere larven huizen tijdelijk onder het buikvlies en kunnen daar bloedingen, soms met doodelijke afloop, veroorzaken. Ook ziet men nogal eens koliekver - schijnselen tengevolge van de aanwezig heid van deze parasieten. Van een andere dezer wormsoorten houden de larven zich eenige tijd onder het slijmvlies van de dikke darmen op. Ze veroorzaken daar ontstekingsverschijn- selen, waardoor de aangetaste paarden dikwijls aan diarrhee, afwisselend met ver stopping lijden kunnen. Het behoeft geen nader betoog, dat deze parasieten regel matig bestreden moeten worden. Menig veulen en ook volwassen paard is er mee besmet. Bij minder hevige infec tie, waarbij de aangetaste dieren nog niet bepaald ziekteverschijnselen vertoo- nen, zijn deze parasieten toch dikwijls oorzaak van slechte conditie, vermagering en bloedarmoede. Daar de besmetting- door de met parasieten-eieren geinfiec teerde ontlasting overgebracht wordt, zal men al veel kunnen bereiken door zorg te dragen, dat deze besmetting niet, of zoo goed als niet kan plaatshebben. Al le maatregelen, welke hiertoe genomen worden, zijn dus in het belang van het dier. Behalve lintwormen, welke ook tame lijk veelvuldig bij paarden gevonden wor den en waarvan de juiste ontwikkeling nog niet bekend is, treft men veelvuldig de z.g. aarsmaden (Oxyuris) aan. Deze parasieten, welke in de dikke darmen van het paard leven, komen ook veelvuldig voor. De ontwikkelde wijfjes, die al of niet van een lange staart voorzien zijn, hebben een lengte van 4—15 c.M. Zij leggen haar eieren buiten het li chaam van het paard, in de omgeving van de aarsopening. Behalve het nadeel, dat door dc volwassen parasieten aan de gastheer berokkend wordt, veroorza ken "de wijfjes door het eierleggen veel jeuk, waardoor de paarden zich het ach terstel trachten te schuren en daarbij dik wijls de staartwortel kaal wrijven. Niet zelden ontstaat er in de omgeving van de aarsopening ontsteking. Enkele malen veroorzaken ook deze parasieten koliek verschijnselen. De De bovengenoemde maag- en darmpa rasieten zijn wel de meest voorkomende bij de paarden. Om zekerheid te verkrijgen of een paard of veulen met deze parasieten besmet zijn, moet de ontlasting microscopisch worden onderzocht. H. KOENS. toezegging te krijgen, dat in het Centraal Station te Amsterdam een permanente stand (vitrine) als propaganda voor Texel komt. In hoeverre deze toezegging ver leend wordt, is nog niet bekend. Een ernstige belemmering voor het toeristenverkeer naar ons eiland is de allerbelabberdste verbinding van Alk maar met Den Helder. De Spoorwegen zijn van deze slechte toestand op de hoogte; men deelt de meening, dat hier in verandering moet komen. Maar hoe? dc oplossing is: een dubbele baan en electrificatie. Maar hiervoor is eerst noo- dig, dat deze lijn beter bezet raakt. Dan kunnen de Spoorwegen de hooge uitga ven overwegen. Dan weet men, dat de lijn rendeert Maar zoolang dit niet het geval is, moet de toestand blijven zoo als deze momenteel is. Het vervoer per autobus. De voornaamste handicap is wel, dat men op Texel met zeer beperkte ver voersmogelijkheden zit. De autobusonder nemers van ons eiland hebben een be drijf, dat topzwaar is. In de zomer heeft men wagens te kort en in de winter heeft men er veel te veel Dat verklaart de hcoge bustarieven. De autobusonderne mers zijn verplicht een groot wagenpark te hebben. Doch dit rendeert alleen in 't seizoen. Daarom, wil men dit groote wa genpark in de winter kunnen onderhou den en handhaven, moeten de tarieven hoog blijven Het busvervoer op Texel baart de V.V V. nog steeds groote zor gen. Maatregelen zijn reeds overwogen. Ons hotel- en pensionbedrijt. Dan een moeilijkheid, die voortvloeit uit de mobilisatie: Texel komt pensions tekort! En dat is een moeilijkheid, die niet te onderschatten valt. Vele militairen hebben in pensions hun intrek genomen, zoodat voor toeristen niet zooveel plaats als anders beschikbaar is. ,,'t Zal wat worden", zegt de heer Lap. En dat zijn we met hem eens. Nog veel werk aan de winkel. Er is nog veel te doen. We denken aan een ruimer behuizing voor ons Museum, aan een waterleiding, aan een tennisbaan in De Koog Ongetwijfeld zijn het Gemeentebestuur en de V.V.V. zich van hun taak in dezen volkomen bewust! Deze zomer zal door V.V.V. een foto wedstrijd worden georganiseerd en vol gend jaar zal een gloednieuwe folder ver schijnen. Men blijft actief. En dat is de aangewe zen methode! HANS K. T.E.S.O.DIENST. We maken u opmerkzaam op een wij ziging in de bootdienst in het tijdvak 2 April—20 April. Naar de Directeur ons meedeelt, houdt dit verband met de trein welke om 16.30 uur in Den Helder aankomt, A4ELKPOEDER. Handelaars en coöjoeraties, die on- dermelk in voorraad hebbeiij kunnen, on der opgaaf van hun afnemers, en de per afnemer te betrekken hoeveelheid, bij de Provinciale Voedselcommissaris geleide- biljetten bekomen voor ondermelkpoeder. Het aan dc veehouder afgeleverde pro duct wordt dan op de eerstvolgende vee voedertoewijzing in mindering gebracht. DEN HOORN. HET EERSTE IN HET GROOTE VLAK. Het eerste kievitsei in de Zuidweste lijke duinen van ons eiland werd Dus dagmiddag gevonden door de heer D. C. Drijver en wel in het Groote Vlak. ONGEVAL. Zaterdagmiddag is de 4:jarige Piet de Wit door een motorrijwiel omver gere den. Het ventje was voor de ouderlijke woning bezig fietsen te Ieeren. Toen hij de motor, bestuurd door de lieer Van der K. zag aankomen, dacht hij nog gauw te kunnen draaien naar de andere kant van de straat. De n^ptorrijder kon niet meer uitwijken, hij reed de jeugdige peddelaar omver en kwam ook zelf te vallen. Het ventje bleek aan een der ar men een Ieelijke wonde te hebben beko men; de motorrijder kwam behoudens een schaafwonde niet de schrik vrij. J. DE COCKSDORP. FEESTAVOND MOD. LANDARBEIDERS. Vandaag wordt in Dc Hoop een her haling gegeven van de feestavond, waar mee de Jeugdgroep uit Eierland vorige week in De Koog zoo'n succes had. De entree is 25 ct. en er zal bal na zjijn. VLIELAND. VOOR DE LUCHTBESCHERMINGS DIENST gaven zich hier 59 personen op; de heer C.J de Visser werd ais hoofd aangewezen. DE KOOG. AIODERNE LANDARBEIOERSBOND. De zaal van het Witte Huis was geheel gevuld, toen Zaterdagavond voorzitter R. Smit namens afd. De Koog de aanwezigen een woord van welkom toeriep. Alhoewel de tijdsomstandigheden niet rooskleurig zijn, meende spr. toch, dat het volkomen verantwoord was een feestavond te be leggen, daar ook in deze tijd ontspan ning en afleiding noodig zijn. Hierna was het woord aan de Jeugd groep uit Eierland, welke eerst een dra matisch tooneelstukje voor het voetlicht bracht, getiteld: „Zijn Wraak". Een cen^ voudige visschef (Jan Roorda) staat op het punt om met een ouderloos meisje (J. Wassenaar-Wilmink) voor wie hij 9 jaar gewerkt heeft, in ondertrouw te gaan. Reina, zoo heet zij, heeft echter kennis gemaakt met een Oostenrijkseh officier, baron Friedrich von Reinhofen (A.Schut), die het meisje door zijn schoone beloften heeft omgepraat. Reina vertrouwt de ba ron volkomen; ze is er van overtuigd, dat een „baron" zijn woord niet zal bre ken. Zelfs als Herman, de knecht van baron Friedrich (Jo Westdorp), haar waarschuwt, gelooft ze deze niet. Herman kan het echter niet over zijn hart krijgen, dat het onwetende meisje zoo bedrogen wordt en waarschuwt ook Willem. De eenvoudige visscher denkt echter alleen aan het geluk van Reina en meent, dat zij in het kasteel van de baron wel geluk kiger zal worden dan in een visschershut. Hij laat Reina dan ook gaan en zegt te gen z'n oude vader (Jan Verijzer), die veel met het meisje op heeft, dat hij van een andere vrouw houdt. Hij had Reina dit bekend, deze kon het niet dragen en had het huis daarom verlaten. De oude vader neemt het z'n zoon erg kwalijk, dat hij Reina heeft afgewezen en in de vis schershut mag niets meer veranderd wor den aan de dingen, die Reina gerangschikt heeft. De hut gaat er verwaarloosd uit zien en Willem is danook in een wanho pige stemming geraakt, als plotseling Reina weer terug komt. Ze is tot de ont dekking gekomen, dat geld alleen niet gelukkig maakt en ze beter oprechte liefde in een visschershut kan ervaren, dan schijnliefde in een kasteel. De baron komt echter direct achter Reina aan en bijna raken hij en Willem slaags. Uit wraak jegens dc baron biedt Willem Reina dan een plaats in de visschershut aan welkq ze dankbaar aanvaardt. Na de pauze wordt de parodie van As sepoester opgevoerd. Deze kwam niet ge heel tot haar recht daar de tooneelruimte onvoldoende was. Een grooter tooneel en goede verlichting zouden spel en de schitterende costuums zeker ten goede zijn gekomen. Evenwel, er moest geroeid worden met de riemen, die men had en- de omstandigheden in aanmerking geno men, werd het geheel tot een goed einde gebracht. Dit was mogelijk door de goede samenwerking, welke er bestond tusschen bestuur, spelers en de eigenaar van het Witte Huis. Ieder was het dan ook met voorz. Smit eens, dat het voor afd. De Koog een ge- slaagde avond was. Zeker moet volgend jaar weer zoo'n feestavond worden ge geven. Na de opwekking om mee te wer ken om de Moderne Landarbeidersbond te versterken, wordt er tot het sluitings* uur gezellig gedanst W. VALSCHE GERUCHTEN. In zijn roode wereld hoorde Mars van d' aarde vredeswoorden: Ellef punten een paskwil! 't Loopt weer tegen één April Tw.e stuks 1 0 ct. - Twaalf stuks 50 ct. I|||||iiiiiiiiiini>>iiiiiiiiiiiiuii!iiiiwiiiiii',iiinii!iiiiiiii»iiiiniiiiiiiiiiiiiiiiii|||||l IIIIHIIIIII VRAGENBUS. Illlllllül! VROEGE PASCHEN. In antwoord op oen desbetreffende vraag wordt het \ol- gtnde meegedeeld: We hadden dit jaar wel bijzonder vroeg Paschen, 24 en 25 Maart. Maar het kan nog vroeger en wel op 22 en 23 Maart. De datum van Paschen wordt volgens een vaste methode berekend. Deze me thode dateert van het jaar 323, toen de groote kerkvergadering van Nicea be paalde, dat Paschen zou vallen op de Zondag na de eerste volle maan in de lente. En daar de lente op 21 Maart begint, valt de eerste Paaschdag dus op zijn vroegst op 22 Maart, maar alleen wan neer 21 Maart een Zaterdag is én het juist op die eerste lentedag volle maan is. En dit komt hoogst zelden voor: het laatst was dit het geval in 181S en de volgende maal zal het in 2285 gebeuren. Én op 23 Maart zal het pas weer ut 2014 zijn. Een Paschen op 24 en 2o Maart, zoo als dit jaar, is ook een groote bijzonder-- he'd- r, i De laatste datum, waarop het Paasch- feest kan vallen, is 25 April en hier zijn we dicht bij, want in 1943 zal het op 25 en 26 April Paschen zijn li ziet tusschen vroege en late Paasch ligt een periode van 34 dagen. HOE MOOI HET WAS. Die donkere vrouw, die daar zit, zong vroeger in een leeuwenkooi Doet ze het nu niet meer? Nee, de dierenbescherming heeft zich er mee bemoeid.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2