Uit Texels Raadzaal DE HEER VAN WIJNGAARDEN OVERLEDEN. Zaterdag iss.de heer S. van Wijngaar den, die Dinsdag 28 Mei op 't vliegkamp De Mok bij een aanval door Engelsche vliegtuigen door een bomscherf ernstig werd gewond, in de St. Lidwinastichting te Den Helder overleden. De heer Van Wijngaarden bereikte de leeftijd van 52 jaar. De dood is tengevolge van infectie ingetreden, maar kwam niet dan nadat de man veel pijn had geleden. Moge het zwaar getroffen gezin in deze droeve da gen de kracht ontvangen, die het behoeft. DE TWEEDE LAMMERENMARKT. Zware lammeren vonden spoedig koopers. De regeering nam er weer 700 uit de markt. De tweede lammerenmarkt was wat beter dan de eerste. Werden er op de eerste markt prijzen besteed van f 6-9.75, nu varieerden ze van f 6.7510.75. De lammeren deden dus ongeveer een gul den meer. De aanvoer bedroeg 300 meer dan vorige week, n.l. 5290. De Kooplieden er waren er ongeveer 16 wekten de indruk in Leiden goed van hun lamme ren te hebben kunnen afkomen. De zware lammeren stonden al dadelijk in het brandpunt van hun belangstelling. De handel ging toen van een leien dakje. Er werden prijzen gemaakt van negen tot elf gulden, wat, gezien de vorige markt, waarop maar een enkel hok het tot elf gld. kon brengen, nog zoo kwaad niet was Maar, aldus werd ons door een man van het vak verzekerd, dat waren dan ook bijzonder zware dieren. Hij schatte de beste op 60 tot 70 pond; een normaal marktlam komt niet verder dan 4550 pond. Kerkmeesters waren er ook nu niet Dat was jammer, want zij betalen door gaans de beste prijzen. Toen de beste lammeren, een 1500 stuks, verhandeld waren, zakte de kooplust zoodanig, dat we van een stugge markt moesten spre ken. We spraken een veehouder, die eerst nog f 7.75 had kunnen maken, maar later niet meer dan f 7.25. (Daarvoor heeft hij ze danook verkocht!) Tegen 12 uur acht ten de heeren Regeeringsvertegenwoordi- gers de tijd gekomen om ook eens wat exemplaren te koopen Dit stimuleerde de kooplieden en de handel scheen toen wat op te leven. De Regeeringsvertegen- woordigers sprongen ook ditmaal allesbe halve royaal met de portemonnaie om. Zeven gulden!? hoorden we een veehouder opmerken: Van die koopman kan ik acht! De Regeeringsvertegenwoor- gers antwoordden, dat hij het zelf moest weten. De veehouder wist het zelf en vec- kocht ze op staande voet aan de koop man! Neen, diep in de buidel werd er door hen niet getast.De grootste eco noom weet het tegenwoordig met meer. Maar Texel moet nu eenmaal van de lammeren af, er moet geld worden ge maakt, liever weinig dan niets, want de pacht moet worden betaald en misschien loopt er bij de handelaar nog een hooge voerrekening. En de kostprijs is we herhalen het steeds weer zeker wel dertien gldJ. GYMNASTIEK VEREEN. TEXEL. Maandag hield Gymn. Vereen. Texel haar jaarvergadering in het gebouw van Texels Fanfare. Voorz. Joh. Moerbeek heette de bijkans 40 belangstellenden hartelijk welkom. Het deed hem genoe gen, na een jaar van strubbelingen weer bijeen te kunnen komen. Hij wees er op, dat er weer met man en macht moet worden gewerkt om het peil op te voe ren. In zijn jaarverslag merkte secr. Jac. Roeper Johz. op, dat de tijdsomstandig heden haar stempel hebben gedrukt op het vereemgingsleven. De voorz was in militaire dienst, het lokaal werd door de militairen gevorderd. De werktuigen, stokken, enz. moesten noodgedwongen op geborgen worden. Gelukkig kon latei- tegen een redelijke vergoeding het ge bouw van de Fanfare in gebruik worden genomen Hier werd geoefend, maar er was geen gelegenheid voor de adspiran- ten, maar secr. hoopt dat ook die weer spoedig kunnen gaan oefenen. Voorts me moreert secr. de zaal wedstrijd te Scha- gen: 24 van de 57 Texelsche deelnemers (sters) behaalden 'n prijs. Een groot suc ces dus Voor de mobilisatie was het aantal leden op peil. Toen men met de oefeningen weer begon, bleek, dat velen hieraan weer konden deelnemen. De heer D. Zuidewind Mz werd tot be stuurslid gekozen, terwijl de heer Joh. Moerbeek tot voorz. werd benoemd in de plaats van de heer J. Kiljan. De heer Kil- jan werd het eerevoorzitterschap aange boden. De leiding werd opgedragen aan de heer C. Mets. De financ. toestand van de vereen, baart geen zorg, hoewel er door het stopzetten van de oefenavon den een vrij belangrijk bedrag aan con tributie niet in het laadje kwam. De secr. sloot met de wensch, dat spoe dig weer onder normale omstandigheden kan worden gewerkt. Uit het fin. verslag bleek, dat de totale ontvangsten bedroegen f 861,de uitga ven f 542.62. Thans in kas f 225. Bestuur. Met groote meerderheid van stemmen werd mej. M. Koorn DPd. tot bestuurslid gekozen. Op voorstel van de heer Mets werd be sloten omstreeks half Aug. in samenwer king met het Fanfarecorps een openlucht uitvoering te geven. Tenslotte dringt het bestuur er op aan om de oefeningavonden trouw te bezoe ken. Om half 10 werd de verg. door de voorz. met een woord van dank voor de opkomst gesloten. Tevens spreekt hij nog de hoop uit, dat een ieder met hart en ziel zal blijven werken voor het welzijn Van de**vereeniging. J. IIIII|iiiiiiii!iiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiii>iiiiiniiT!iiiiiiiii|||||| llllllllllll GEMEENTE TEXEL. Illlllllllll ||||||;ii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiii!iiiiin!i!iiiiiiiiiiiiiiitiuiiiiiiiiiiuiiiii|||||| 't /na mv\ UITREIK rNG n'' VAN PETROLEUMZEGELS. De Burgemeester van Texel brengt het volgende ter openbare kennis: De reeds eerder uitgereikte petroleumkaarten zijn waardeloos geworden. Het betrekken van petroleum voor Huishoudelijk gebruik, dat zich uitslui tend bepalen moet tot kookdocleinden, is aanvangende Maandag 17 Juni a.s. enkel toegelaten tegen inlevering bij den ver- kooper van aan de verbruikers verstrekte zegels. Deze zegels worden door den distribu- tiedienst uitsluitend uitgereikt aan hen, die voor kookdoeleinden GEHEEL zijn aangewezen op het gebruik van petro leum en dus niet beschikken over eenige installatie om zonder hulp van petroleum te koken. De aanvrager dient zulks te bevestigen door een schriftelijke verklaring welke hem bij zijn aanvrage om zegels ter on- derteekemng zal worden voorgelegd en waarbij hij meedeelt, dat: 1. hij voor kookdoeleinden uitsluitend is aangewezen op het gebruik van petro leum en hij dus niet beschikt over eenige installatie om zonder hulp van petro leum te koken; 2. te zijnen huize dagelijks wordt ge kookt voorpersonen; 3. hij van den plaatselijken distributie- dienst heeft ontvangen maal 10 pe- troleumzegels; 4. het hem bekend is, dat hij verplicht is de hem uitgereikte petroleumzegels weder bij den plaatselijken distributie- dienst in te leveren, zoodra hij voor kookdoeleinden niet meer, of niet geheel meer is aangewezen op het gebruik van petroleum. Zij, die een dergelijke verklaring niet kunnen afleggen doordat zij beschikken over een kolen- of een electrisch fornuis, behoeven zich niet aan te melden, aange zien hun geen zegels mogen worden ver strekt .Evenmin zij die beschikken over buta- of primagas. Ter nadere toelichting kan worden medegedeeld, dat een zoogenaamd wasch- kacheltje met als een kookinstallatie wordt beschouwd, mits daarin geen ko len, cokes of briketten worden gestookt. Wanneer beschikt wordt over één losse electrische kookplaat wordt één petro- leumzegel minder verstrekt; bij twee kookplaten of een dubbele kookplaat ont vangt men 3 zegels minder. Kolen, co kes of briketten mogen ook in dit geval niet voor kookdoeleinden worden aange wend. De aandacht wordt er op gevestigd, dat voor verlichting en verwarming thans geen zegels worden verstrekt. Voor de uitreiking der petroleumzegels wordt zitting gehouden op Zaterdag 15 Juni 1940, te DEN BURG: in het Museumgebouw in de Nieuwstraat naast het brandspuit- DRIE WEKEN IN DE OORLOGSHEL. De Bcvcrwijker Courant schrijft: Ondanks alles worden er nog steeds menschen gevonden, die spreken van de romantiek van de oorlog en die dit mis schien nog gelooven ook. Als men echt- ter heeft meegemaakt wat onze stadge noot, de heer B. Wagter, beleefde gedu rende de drie weken, welke liggen tus- schen 10 en 31 Mei, dan zal dit geloof het zwaar te verduren hebben. De heer Wagter was ingedeeld als-mor tierist bij het 30e regiment infanterie; reeds van Augustus 1939 was hij in actie ve dienst. Hij behoorde tot de lichting'26, was gehuwd en vader van een meisje van ongeveer acht jaar. Bij het uitbreken van de oorlog lag hij in het dorpje Meyel; hij maakte dus deel uit van de Peel-divisie. Na hardnekkige tegenstand te hebben geboden moesten zij reeds Zaterdag 11 Mei terugtrekken op Zomeren. Zij waren maar net over de brug van de Zuid-Willemsvaart, toen de ze opgeblazen werd. Met ontzetting gewaagde de heer Wag ter van de vreeselijke slachting, welke hier aan beide zijden heeft plaatsgehad. Als door een wonder is zijn compagnie gered. Tegen de geweldige overmacht moest men het echter opgeven en steeds terug trekkende over Tilburg kwam hij ten slotte in Middelburg terecht. Hier moes ten zij aldus de heer Wagter hun wapens aan de Franschen afgeven, daar zij als krijgsgevangene werden be schouwd. Van Middelburg werd gemarcheerd naar Vlissingen en vandaar overgestoken naar Breskens en vervolgens weer, alles geheel te voet, naar Duinkerken. Het lag in de bedoeling der Fransche militaire overheid, hen verder Zuid waarts te voeren; zij werden in Duin kerken met 1600 man op een transport schip ingescheept. Nog maar even bui ten de haven werd het schip door vlieg tuigen gebombardeerd en door drie tref fers geraakt. Hierbij waren ruim 100 dooden en een groot aantal gewonden te betreuren; en wat de paniek aan boord vergrootte: er brak brand uit. Velen sprongen over boord en verdronken jam merlijk, terwijl zij, die in de booten plaats namen, tot de conclusie kwamen, dat deze door de bomscherven zoo lek waren, dat ze oogenblikkelijk vol water liepen. Een groot geluk bij alle ellende was echter, aldus de heer Wagter, dat de ka- Gedcrtkt de fcolfeiièSen bate van het NATIONAAL HULPCOMITÉ 1940 op Zaierdag 15 Juni 1940. huisje en wel nam. 78 uur voor: Groe- neplaats, Hoogerstr., Koogerstr. en Koo- gerweg; 89 uur voor: Binnenburg, Gasthuisstr., Kantoorstr., Nieuwstr., Park str., Schoonoordweg, Steenenplaats, Visch markt en Wittekruisweg; nam. 910 uur voor de buitenwijk B. in de R.K. School: nam. 78 uur voor: Emmalaan, Gravenstr., Haffelerweg en Hollewalsweg; nam. 89 uur voor: Mo- lendwarsstr. en Molenstraat; nam. 9-10 u. voor Suikerweg, Waalderstr., Wester- weg, Weststraat en Zwaanstraat. in de U.L.O School: nam. 78 uur voor Schildereind (oneven huisnummers); nam. 89 uur voor Schildereind (even huis nummers); nam. 910 uur voor War moesstraat. in de School voor Chr. Volksonderwijs: nm. 78 uur voor: Wilhelminalaaan, Ju- lianastr. en Achterom; nm. 89 uur voor Weverstr. (oneven huisnummers); 910 uur voor: Weverstr. (even huisnummers) en Hallerweg. te De Cocksdorp: in de o.l. school nam. 7-8 uur voor De Cocksdorp (oneven huis nummers); nm. 8-9 uur voor De Cocks dorp (even huisnummers) en voor wijk C met de huisnummers C 1-40: nam. 9-10 uur voor buiten wijk C met de huisnum mers C 41 en hooger. te Zuid-Eierland in de o.l. school: nam. 7-8 uur voor wijk E met huisnummers E 1E 50; nam. 8-9 uur voor wijk E met huisnummers E 51E 100; nam. 910 uur voor wijk E met huisnummers E 101 en hooger. te Den Hoorn in de o.l. school: nam. 77,45 voor Den Hoorn met oneven huis nummers; nam. 7,458,30 voor Den Hoorn met even huisnummers; nam. 8,30 9,15 voor buiten wijk H met huisnum mers H 1H 75; nam. 9,1510 voor bui ten wijk H met huisnummers H 76 en hooger. te De Kooog in de o.l. school: nam. 7 7.45 voor De Koog met oneven huisnum mers; nam. 7,458,15 voor De Koog met even huisnummers; nam. 8,159 voor buiten wijk K met huisnummers K 1 K 40; nam. 910 voor buiten wijk K met huisnummers K 41 en hooger. te Oosterend in de voormalige o. 1. school: nam. 77,45 voor Boschweg en Hoekstr., nam. 7,458,30 voor Kerkplein, Kerkstr. en Nieuwstr.; nam. 8.309.15 voor Schoolstr. en Weststr.; nam. 9 15 10 voor buiten wijk O met de huisnum mers O 1O 62. in de School met de Bijbel: nam. 7 7.45 voor Peperstr met oneven huisnum mers; nam. 7,458.15 voor Peperstr met even huisnummers; nam. 8,158,45 voor buiten wijk O met huisnummers O 63 O 100; nam. 8.459,15 voor buiten wijk O 101O 135, nam. 9.1510 voor buiten wijk O met huisnummers O 136 en hoo ger. te Oudeschild in de o.l. school: in lo kaal A: van 77,45 voor Oudeschild met huisnummers 170; van 7,458,30 voor Oudeschild met huisnummers 71100; van 8,309,15 voor Oudeschild met huis- pitein geen oogenblik zijn positieven verloor en met bovenmenschelijke in spanning het schip op het strand wist te zetten. De tweede boot, waarop ook een groot aantal Hollanders, is met man en mius vergaan. Toen het schip op het strand stond, zijn Wagter en twee van zijn kameraden- mede-slachtoffers, van boord gevlucht. Dit was tusschen Duinkerken en Calais Zij hebben de afstand natuurlijk weer geheel te voet moeten afleggen, waarbij zij 's nachts onderdak vonden bij de boe ren. In Calais aangekomen, vonden zij de geheele ploeg, die het leven hadden gered, weer bijeen. Zij werden direct verder getransporteerd naar Coquel. Dit duurde 3 dagen en nachten, welke deels werden doorgebracht in oude boerderijen en schuren. Eten of drinken ontvingen de ongelukkigen bijna of in het geheel niet. Hierbij komt nog, dat zij precies in de vuurlinie der oprukkende Duitsche troe pen terecht kwamen, wat echter geen nieuwe slachtoffers vergde. Zij werden toen door de Duitschers ge vangen genomen en ondanks het feit, dat zij maar weer dag in dag uit moesten loopen, viel dit niet zoo zwaar meer, daar zij nu tenminste eten kregen. Na drie dagen werden zij aan hun lot overgelaten, doch het was hun toen niet mogelijk nog een been te verzetten. De heer Wagter en één van zijn vrienden kregen toen een uitstekende Belgische fiets, en moesten vervolgens maar zien op eigen gelegenheid verder te komen. De reis door België was lang niet ge makkelijk en het ergste was, dat de heer Wagter, zijn kameraad, met wie hij in slechts weinige dagen zoo ontzettend veel had meegemaakt, moest achterlaten, hij kon niet verdere. Na opnieuw 4Va dag te hebben gereden, en de nachten in schuren enz. te hebben doorgebracht, werd Donderdag 30 Mei Breda bereikt. Hier heeft de infanterist Wagter zich aangemeld; hij werd in het genot van groot verlof gesteld. Het ontvangen ver- voerbewijs naar Beverwijk, was alleen voor hem; wilde hij Donderdagavond thuis zijn, dan zou hij zijn trouwe fiets moeten achterlaten, hij had n.l. niet meer de beschikking over geld. Hij besloot nog maar een nacht in Breda te blijven en Vrijdagmorgen zoo vroeg als het kon, te vertrekken. Dit ge beurde en des morgens half twaalf stond hij weer voor de deur van zijn woning in de Duinwijkerlaan, waar nie mand van zijn komst op de hoogte was. Over de ontmoeting tusschen vrouw en kind zullen wij het stilzwijgen bewaren. De heer Wagter hoopt weer spoedig op zijn verhaal te zijn en zijn werk te kunnen hervatten. nummers 101140; van 9,1510 voor Oudeschild met huisnummers 141175; in lokaal B: van 77.45 voor Oude schild met huisnummers 176220; van 7,458,30 voor Oudeschild met huis nummers 221260; van 8,309,15 voor Oudeschild met huisnummers 261 en hoo ger; van 9,1510 voor buitenwijk S. te De Waal in de o.l. school: van 78 voor De Waal met oneven huisnummers; van 89 voor De Waal met even huis nummers; van 910 voor buitenwijk W. Voor hen, die door beroepsbezigheden of andere omstandigheden verhinderd zijn op bovenvermeld tijdstip de zegels in ontvangst te nemen, wordt zitting gehou den in het Museumgebouw naast het brandspuithuisje aan de Nieuwstraat te Den Burg op Dinsdag 18 Juni 1940 van 710 uur namiddags. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat de zegels enkel in ontvangst kunnen wor den genomen door het HOOFD van het gezin. De distributiekaarten van ALLE ge zinsleden moeten worden medegebracht voor het stellen van de noodige aantee- kening. Texel, 11 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, KAMP. Gedenkt de collecte ten bate van het NATIONAAL HULPCOMITÉ 1940 op Zaterdag 15 Juni 1940. Zitting van Dinsdag 11 Juni 1940, aan vangende te tien mnt voor half drie nm. Voorz.: Mr. A.F.Kamp, burgemeester. Secr.: de heer C. Jonker, gemeentesecr. Afwezig: de heeren J. C. Kager, Joh. A.Eelman, H. Leber en Joh. Parlevliet. Eerstgenoemde had bericht van verhin dering gezonden. Voorz. opent de vergadering met een woord van deelneming te richten tot hen die door verlies van een familielid m rouw werden gedompeld. Op zijn ver zoek verheffen allen zich eenige tijd van hun zetel, Vervolgens dankt de voorz. het admini stratief, technisch en politiepersoneel voor de wijze, waarop het in de moeilij ke dagen, die achter ons liggen, zijn taak vervulde. In deze dank betrekt spr. te vens de rijkspolitie en de vrijwilligers van de luchtbeschermingsdienst. Tot hoofd van deze dienst werd de heer Goen ga benoemd. Mijnenschadc. Wat de vergoeding be treft vernam de voorz. op het betrokken Departement, dat uitkeering zal geschie den volgens nader vast te stellen rege len; echter kan de uitbetaling nog wel wat op zich laten wachten, omdat de ar chieven te Den Haag tijdelijk weggebor gen werden. DE COLLECTE voor het Nationaal Hulpcomité 1940 beval spr. hartelijk aan. 1. Notulen. Goedgekeurd z. h. st. 2. Ingekomen stukken. Mcdcdeelin- gen. A. van de heeren L. Broere, H.C.A. Kievits, Jac.Kikkert Nz, C. Keijser Hz en H. C. Remmers, die allen hun benoeming tot lid commissie tot wering van school verzuim aannamen. B. verzoek van de heer L. den Braven om het rioleeringsplan te De Koog ten uitvoer te willen brengen. Voorz. zegt de vraag te kunnen verklaren, maar is van oordeel. dat wegens de buitengewoon moeilijke aanyoer van materiaal aan uit voering voorloopig niet kan worden ge dacht. C. Verslag van de Comm. tot wering van Schoolverzuim 1939. Goedgekeurd z. h. st. D. Mej. J de Jong, onderwijzeres te den Hoorn verzocht 12 April ontslag we gens benoeming te Den Helder. Thans vraagt zij dat verzoek als niet gedaan te willen beschouwen, daar de betrokken school te Den Helder misschien opgehe ven wordt. Goedgekeurd z. h. st. E. Mededeeling van het Provinciaal Be stuur, dat het quotient, bedoeld in de wet welke de financ. verhouding tusschen 't rijk en de gemeenten regelt, 7,0828 is. De raad neemt het voor kennisgeving aan. 3. Rekcning-Courant-overeenkomst met de N.V. Rotterdamsche Bank- vcrceniging. Voorgesteld wordt de overeenkomst op dezelfde voorwaarden weer voor een jaar aan te gaan. De oude overeenkomst ein digt een dezer dagen. Goedgekeurd z.h.st. 4. Voorstel de kermis in 1940 niet te laten doorgaan. Het zal geen nader betoog behoeven, dat het in de ernstige tijd, welke ons volk thans beleeft, niet gewenscht is, ker mis te vieren. Zoo schrijven B.enW. in hun prae-advies aan de Raad. Zij stellen voor de kermis in elk geval dit jaar niet te laten doorgaan. Goedgekeurd z. h. st. 5. Vaststelling kohier van hondenbe lasting. Vastgesteld op f 1565; het suppl. kohier op f 20. 6. Ontslagaanvrage van den heer C. M. Plomp als hoofd der O.L. School te M.-Eierland. De heer Plomp werd in gelijke be trekking aan een o.l. school te Wagenin- gen benoemd. Wordt op eervolle wijze verleend. Te gen ontslag per 1 Juli, zooals werd ge vraagd, hebben B.enW. geen bezwaar. 7. Wijziging rechtspositie ambtena ren en personeel op arbeidscon tract. De regeering acht het gewenscht, dat de rechtspositie voor de Provinciale en Gemeente-ambtenaren in overeensterti- ming wordt gebracht met de nieuwe be palingen van de thans geldende rechts positieregeling .betrekking hebbende op gelijktijdig genot van burgerlijke en mili taire belooning aan gemobiliseerd perso neel. In verband hiermee bieden B.enW. de Raad een drietal besluiten in ontwerp ter vaststelling aan. Goedgekeurd z. h. st. Gedenkt de collecte ten bate van het NATIONAAL HULPCOMITÉ 1940 op Zaterdag 15 Juni 1940. 8. Beschikbaarstelling gelden voor steun in natura aan werkloozen v e.a. over 1940. Evenals vorig jaar komen hiervoor al leen in aanmerking werkloozen, die uit keering ontvangen ingevolge een gesub sidieerde steunregeling of in een van rijkswege gesubsidieerde werkverschaff. zijn geplaatst. Kleine boeren en tuinders, behoorende tot de B-groep, kunnen eeni ge extra hulp ontvangen. Werkloozen, die uit een werkloozenkas trekken, kun nen ingeval van dringende behoefte, extra hulp krijgen. In het algemeen zul len slechts die kastrekkers voor extra hulp in de termen vallen, die kastoeslag ontvangen of steun zouden genieten als ze geen kasuitkeering ontvingen. De steun is in de eerste plaats bedoeld voor de grootste gezinnen, waar ten gevolge van langdurige werkloosheid zoodanige achterstand is ontstaan, dat verstrekking van extra hulp noodig is. Deze hulp mag uitsluitend in de vorm van kleeding, dek king en schoeisel worden toegekend. In geen geval levensmiddelen, brandstoffen of huishoudelijke artikelen. Over 1940 mag in deze gemeente ten hoogste worden besteed f 1034.90, n. 1. f 7.90 per werklooze, volgens het gemid deld aantal werkloozen over de eerste 10 maanden van 1939 als werkzoekenden bij de plaatselijke arbeidsbemiddeling inge schreven. Voor deze gemeente is het ge middeld aantal berekend op 131. Van het bedrag wordt f 5.90 gedragen door het Rijk, zoodat f 2.per werklooze voor rekening der gemeente komt. De extra-hulp aan de z.g. B-groep der kleine boeren en kleine tuinders be paalt zich tot gemiddeld f 3.95 per kleine boer en tuinder van groep B, die in Fe bruari j.l. als zoodanig bekend stonden. Voor deze gemeente was dit aantal 7, zoo dat totaal ter beschikking mag worden gesteld 7 maal f3.95, dat is f27.65; van dit bedrag wordt 7 maal f 2.95 is f 20.65 voor rekening van het Rijk genomen. Uit het vorenstaande volgt, dat het ten laste der gemeente blijvende dient geraamd te worden op f 269. Op de be grooting voor het loopende jaar is voor het doel f 375 uitgetrokken. Goedgekeurd z. h. st. 9. Kwijtschelding gedeelte pacht aan C. de Wit. De heer C. de Wit heeft destijds voor het tiidvak 1 Juli 19371 Maart 1939 het grasgewas vliegveld Vlijt voor f 1725 ge pacht. Hiervan werd gerekend f275 voor het nagras in 1937 en f 1450 voor het grasgewas gedurende 1938. Echter is van het vliegveld een veel drukker gebruik gemaakt dan de heer De Wit kon ver moeden. De grasopbrengst bleef beneden de ei wachting°n. Daarin vonden B. en V. aanleiding om aan het Dep. van De fensie te verzoeken aan de gemeente 'v.»nt extra vergoeding van f 450 toe te ken nen boven de kosten van herstel grasmat. Hierop is gunstig beschikt. B.enW. stel len nu voor aan de heer C. de Wit het achterstallige bedrag van de pachtsom over 1938, groot f 450, kwijt te schelden. Goedgekeurd z. h. st. 10. Verkoop van grond. De Rijksgebouwendienst heeft beslo ten aan De Koog een gebouwtje te stich ten voor de telefoondienst in verband met de a.s. automatiseering. Voor dit doel wenscht die Dienst van de Gemeente al daar te koopen een perceel achter het Postkantoor aan De Koog, groot 9 bij 11 M.; koopsom f250. Goedgekeurd z. h. st. 31 Oct. 1939 verkocht de Gemeente aan de heer J. C. Rab aan de Haffeler weg 766 vk. M. grond a f 2,- voor de bouw van twee dubbele woningen (ter reinbreedte 25.50 M.) Het bouwplan werd echter afgekeurd door de ontwerper van het uitbreidingsplan voor Den Burg, die tusschen de gebouwen een open ruimte van 4 M. verlangt en het bouwen op 2 M. van de afscheiding. Toen stelde de heer Rab voor het terrein 4 M. breeder en 4.15 M. minder diep uit te zetten. De diepte zou dan 25.85 M. worden. B. en W hebben de heer Rab echter tot een andere oplossing bereid gevonden. Het Gemeentebestuur geeft er de voorkeur aan dat ook de volgende perceelen een diepte van 30 M. houden; bovendien zou de vervallende strook achter de huizen voor de gemeente waardeloos zijn. De heer Rab is bereid tot deze transactie: Zijn terrein, gelegen annex het onderwer- pelijke, heeft een diepte van 33 70 M. De gemeente verkoopt alsnog aan hem, be rekend naar 75 ct. per vk. M. voor f 133.50: A. een driehoekig stukje grond, gelegen achter dat, hetwelk de vergade ring reeds eerder besloot aan hem te verkoopen; B. een strook grond, groot 124 vk. M. breed gemiddeld 4.15 M. en diep 30 Mgelegen annex het terrein, dat hij reeds eerder voor de bouw van woningen had willen bestemmen. De heer Rab is van plan vier woningen te laten bouwen, zoo lezen we in het prae-advies. Hij be schikte voor twee over het^, noodige ma teriaal en is bereid met de bouw een aan vang te maken zoodra hij daartoe ver gunning heeft. Wat betreft de overige twee woningen beschikt hij over de noodige steenen. Hij zal zorgen, dat de

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2