illinium gemeente texel. iiiiiiiiiiii EEN KWART EEUW GELEDEN sport mm,,iminm ll|ll|iii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiNuiiiiiiiiiniiiiiii!iiiiiiii|iiiiiiiiiiiiiNi!i|||||| llllllniiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiioiiiiiiiiiiiiiiiiinuiiiiiiiiiiiiiiiiiillllli TERUGGAVE WINDBUKSEN. De Duitsche Commandant heeft be paald. dat zij, die hun windbuks hebben afgegeven, deze ten Raadhuize kunnen terughalen; de gemeente-veldwachter D. J. Looijen is met de afgifte belast. Den Burg, Texel, 25 Juni 1940. De Burgemeester van Texel, KAMP. VERBODEN GEBIED. De publicatie inzake het verboden ge bied op Texel behoeft wellicht in zoo verre verduidelijking, dat het rijwielpad over het Molwerk vrij toegankelijk is en het rijwielpad van Den Hoorn naar de Mok eerst NA afbuiging in Oostelijke richting naar Zeewijk verboden is. Den Burg, Texel, 25 Juni 1940. De Burgemeester van Texel, KAMP PETROLEUMZEGELS. Voor het afhalen van petroleumzegels voor huishoudelijk gebruik wordt geen afzonderlijke zitting meer gehouden. Voor gezinnen, die uitsluitend op pe troleum zijn aangewezen en die nog geen zegels ontvangen hebben, kunnen onder overlegging der distributiestamkaarten de zegels alsnog in ontvangst worden geno men ter secretarie op werkdagen van 9 1 uur. Texel, 25 Juni 1940. De Burgemeester van Texel, KAMP. VERBOD ZICH OP STRAAT TE MOGEN BEVINDEN. Ten verzoeke van den Inselkomman- dant maakt de Burgemeester van Texel bekend: a. met ingang van 26 Juni 1940 is het ten strengste verboden zich na des avonds ELF uur tot des morgens VIJF uur op den openbaren weg te bevinden. Zij, die kunnen aantoonen, wegens dringende redenen gedurende den boven genoemde tijd op den openbaren weg te moeten zijn, dienen een schriftelijk ver zoek om ontheffing bij den Burgemees ter in te dienen. b. met ingang van 26 Juni 1940 wordt het sluitingsuur der verlofs- en vergun- ningslocaliteiten bepaald op 22.45 uur. De houders dezer localiteiten zijn er voor verantwoordelijk gesteld dat zich na dit tijdstip geen bezoeker meer in hun in richting bevindt. Van het onder a^genoemde zijn vrijge steld zij, die bij den luchtbeschermings dienst werkzaam zijn en in den betrok ken nacht inderdaad dienst hebben. Overtreding van het bovenstaande zal terstond streng worden gestraft. Den Burg, 25 Juni 1940. De Burgemeester van Texel, KAMP. MOTORBRANDSTOF. Zij, die nog geen formulieren hebben ingevuld ten behoeve van een vergunning voor het gebruik van motorbrandstof voor alle soorten motoren, worden ver zocht dit ten spoedigste te doen. Formu lieren zijn kosteloos verkrijgbaar bij den plaatselijken distributiedienst ten Raad- huize. WEDEROPBOUW VAN DE GEEST door goede boeken. In de laatste weken is van talloozen de klacht vernomen, dat zij zich nog zoo moeilijk konden concentreeren op hun arbeid. Natuurlijk wordt dit geleidelijk beter, maar men kan nog niet zeggen, dat dit gevoel verdwenen is Nu willen wij in verband hiermede aandacht wij den aan het advies.dat uit het midden der uitgeverswereld tot de uitgevers zelf is gekomen; blijf uitgeven, doet ook gij uw gewone werk. Een advies, dat natuur lijk gegrond is op deze waarheid: een goed boek is altijd een vriend en een troost en kan het nu in dubbele zin zijn. Het Nieuwsblad van de Boekhandel heeft ons dezer dagen bericht, dat er in de laatste weken zeer veel vraag is ge weest naar godsdienstige lectuur. Begrij pelijk. In 't tumult dezer tijden, nu men van iets meer zeker is, wil de mensch zich vastklemmen aan wat ons volk ook in de benardste tijden zijner historie als onvergankelijke en onaantastbare zeker heid heeft gevoeld: het geloof. Maar er zijn ook vele niet positief-religieuze boe ken, die er toe kunnen bijdragen ons sterkte te geven en rust en lafenis door schoonheid, alles bijeen die kracht en wil tot geestelijke concentratie, welke ve len nog schijnt te ontbreken. Het is in deze dagen ook van zulk een bijzondere waarde zich te verdiepen in onze histo rie, een geestelijk bad te nemen in de lessen, die zij ons leert. Want ook onze voorgeslachten hebben ruimschoots hun deel gehad van zorg en druk, van kom mer en duisternis, en ze hebben er zich altijd weer met verbeten energie door heen geslagen. Dit kan onze historie, dit kunnen boeken ons leeren. En nog veel meer. Door boeken kan de mensch onzer dagen naderen tot onvergankelijke waar den, en daardoor medewerken tot „we deropbouw" van de geest. EEN GOEDE ATLAS BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Tel. 11 VIER ENGELSCHE VLIEGERS TER AARDE BESTELD. Onder groote belangstelling is Zater dagmiddag op de Algemeene Begraaf plaats alhier het stoffelijk overschot van de vier Engelsche piloten ter aarde be steld. Drie van hen waren op slag dood, toen het Fransche vliegtuig, dat zij be stuurden, Vrijdagmiddag in een gevecht met eenige vijandelijke jachtvliegtuigen met kogels werd doorzeefd en vervolgens als een fakkel ter aarde stortte. Het vier de slachtoffer van zijn plicht was de En gelsche piloot, die dezelfde middag met zijn vliegtuig achter de Slufter aan de grond raakte. Deze had zoo ernstige wonden bekomen, dat hij, niet lang nadat hij ter verpleging in Den Burg was opge nomen, is overleden. Op eenvoudige, maar niettemin tref fende wijze was in het Glazen Paleis een „chapelle ardente" ingericht; daar ston den de vier kisten opgebaard. Op het rouwkleed, dat daarover was uitgespreid, werd namens het gemeentebestuur een krans gelegd, alsmede een bloemstuk na mens de Nederlandsche Vliegerofficieren. Twee Duitsche militairen betrokken de wacht bij de dooden. Vier kaarsen, bij de baar ontstoken, spreidden een zacht licht. Het was op deze plaats, dat Ds. Gor ter in het Engelsch voorlas uit het Nieu we Testament, Rom. 8:118 en 3139 en in een gebed uit de begrafenislithur- gie van The Book of Common Prayer, etc. (het gebedenboek van de Engelsche kerk) de gevallenen opdroeg aan Hem, Die ons leven leidt. Tegen half zes zette de stoet zich in beweging. Een platte wagen, met rouw floers bekleed, met twee paarden bespan nen, vervoerde het stoffelijk overschot der vier gesneuvelden. Daarachter schre den twee Duitsche militairen, die een krans droegen, voorzien van een rood lint met hakenkruis en het opschrift, in 't Duitsch, ,,Van de Duitsche Weermacht aan haar dappere tegenstanders" Op deze soldaten volgde het z.g. vuurpeleton, een sectie van 18 Duitsche soldaten onder be vel van een Feldwebel, en verder Bur gemeester Kamp, die het Gemeentebe stuur vertegenwoordigde, le Luit. Meijer als vertegenwoordiger van de Comman dant Troepen Texel; Ds. K. T Gorter, Doopsgezind predikant alhier, en een de putatie van Nederlandsche vlieger-offi cieren, onder wie Kapt. Zeegers. Door Nieuwstraat en Parkstraat be gaf de stoet zich naar de Groeneplaats en vervolgens door de Binnenburg naar de doodenakker, waar op het nieuw aange legde gedeelte de gesneuvelden in een gemeenschappelijk graf hun laatste rust plaats vonden Hoewel het uur van deze plechtigheid niet was gepubliceerd, was een zeer talrijk publiek hiervan getuige. Nadat de rouwwagen halverwege de begraafplaats was gereden werden de kis ten, door de Engelsche vlag gedekt, door Duitsche soldaten, grafwaarts gedragen. Onder doodsche stilte werden de kisten in de groeve neergelaten, waarna de En gelsche vlag hierover werd uitgespreid. Achtereenvolgens werden toen de krans van de Duitsche Weermacht door de twee Duitsche militairen, de krans van het Gemeentebestuur door de Burgemeester en het bloemstuk van de Officieren-vlie gers door Kapt. Zeegers op het graf ge legd. Toen trad Ds. Gorter naar voren Z. Eerw. las wederom een gedeelte uit de begrafemslithurgie van The Book of Common Prayer, een gebed uit hetzelf de boek en tot slot bad spr. het Onze Vader in het Engelsch. Hiermee eindigde deze treffende plech tigheid. HET WAS IN MEI-JUNI 1915. De arbeidersbeweging gaat zich meer en meer ontwikkelen tot een hechte aan eengesloten macht, waarvoor men in werkgeverskringen niet langer onver schillig kan blijven. Naast de neutrale bonden worden nu ook steeds meer ka tholieke en protestantsche vakvereeni- gingen opgericht. In de groote steden hebben deze organisaties reeds verbete ringen in de arbeidsvoorwaarden kun nen afdwingen, ten plattelande echter is van sociale vooruitgang nog weinig te bespeuren. Daar zijn zelfs bedrijven, die hun personeel met ontslag dreigen, wanneer zij tot een organisatie willen toetreden. De slagerspatroons in de steden kon digen aan, dat zij hun winkels voortaan om negen uur des avonds zullen sluiten Een deel van het publiek keurt deze maatregel ten sterkste af en ergert zich aan deze „moderne gemakzucht". De Westlandsche tuinders, wier ex port door de oorlog sterk is gedaald, ma ken uiterst slechte prijzen voor hun pro ducten. Het komt zelfs voor, dat ze ge heel onverkoopbaar zijn. Voor de eerste maal gaat een tuinder er toe over een schuitlading kropsla weer in de grond te spitten om nog sterker prijsbederf te voorkomen. Desondanks betalen de bur gers hooge prijzen bij de handelaren. Verscheidene schrijvers van „ingezonden stukken" stellen de vraag, hoe zulk een wonderlijke toestand te verklaren en te verbeteren is. Ondanks alle bestrijdingspogingen blijft het gevreesde mond- en klauwzeer heer- schen, vooral in Zuid-Holland. Zekere veehandelaren zijn hieraan voor een deel schuldig aangezien zij zich niet ontzien het ten verkoop naar de markt te bren gen, waardoor de ziekte steeds verdei om zich heen grijpt. WAARSCHUWING Wc vestigen er met nadruk de aandacht op dat het tot nadere aankondiging ver boden is behoudens uitzonderingen, in de publicatie genoemd zich tusschen 11 uur 's avonds en 5 uur 's morgens op de openbare weg te bevinden. EXAMENS. Maandag slaagden te Alkmaar voor het Middenstandsdiploma (Vestigingswet) de heer Herm. Timmer, alhier, en Jongedijk (Oudeschild). Mede slaagde de militair Dokter, tijdelijk hier gelegerd. Zij wer den opgeleid door de heer P. B. Riteco. TRAGISCH STERFGEVAL Onze plaatsgenoot, de heer Abr. Dekker, slager alhier, is in de nacht van Maan dag op Dinsdag zeer plotseling aan de gevolgen van niervergiftiging overleden De heer Dekker was nog slechts 37 jaar Hij ruste in vrede. EXCURSIE langs de proefvelden der Vereen, voor Bedrijfsvoorlichting. De excursie gaat a.s. Vrijdag bij goed weer door. Daar de deelname niet zoo groot is als vorig jaar zullen we niet, zooals we eerst meldden, de groep split sen maar zullen we toch allen op E E N punt verzamelen Om half tien wettelijke tijd rijdt een Jan Plezier af van de Groe neplaats, NIET later We gaan rechtdoor naar Leber, Hunsingo, en zijn daar dus te ruim tien uur Allen uit Eierland, 't Noor den, enz., worden verzocht ook om tien uur op Hunsingo te zijn. Daar begint de excursie. De meesten gaan met de fiets. Van de 40 gaven er zich 17 op voor de Jan Plezier. Dat is net één wagen vol In Eierland staat dus geen Jan Plezier klaar, alleen aan Den Burg. Van Leber gaan we naar Weilust, Blandenberg, Pro- pagatie, Padang. Op Padang eten we. Ie der wordt aangeraden een thermosflesch met koffie mee te nemen want om be grijpelijke redenen gaan we niet naar 't vliegveld. Na Padang volgt bezoek aan de proefvelden bij Den Burg. Wie zich nog niet opgaf, kan toch mee, maar op de Jan Plezier alleen na opgave VOOR Donderdagavond. E.v.d.B. HOOGER PRIJSPEIL GEWENSCHT. Onze vroegere plaatsgenoot, Dr. Ir. M. D. Dijt, schrijft in „Schakels" o.a Het is nog met geheel duidelijk hoe de economische politiek thans geregeld zal worden. Op één ding willen wij echter wijzen en dat is op de prijzenpolitiek Voor een behoorlijk economisch leven was het prijspeil in ons land te laag, vooral voor de agrarische producten. De toestand op het platteland is als gevolg daarvan zoodanig, dat de boeren zoo wei nig mogelijk laten doen. Een verruiming van de werkgelegenheid heeft dus mede tot voorwaarde een verbetering van het prijspeil. Tot nu toe blijkt uit mets, dat de belooning van de boerenarbeid verbe terd wordt. Wel worden er meer tuin bouwproducten verkocht maar de prijzen zijn nog met zoodanig, dat van welvaart in de tuinbouw sprake kan zijn. Ook de prijzen, waarvoor onze zuivelproducten naar het buitenland gaan, laten geen be langrijke verruiming van werkgelegen heid op het platteland toe Het-komt ons voor, dat op dit gebied de oude lijn te veel wordt gehandhaafd en dus de werkloosheid in eigen land door genoemde redenen onvoldoende wordt opgeheven. Een verandering op dit gebied is meer gewenscht, waar door an dere redenen een herstel van het Neder landsche bedrijfsleven zeer moeilijk is. Er worden telkens nieuwe en vaak zeer dure geneesmiddelen verkrijgbaar gesteld, doch geen enkel helpt afdoende. De overheid staat voor een moeilijk pro bleem, daar men is gaan inzien, dat het afmaken der aangetaste dieren onze vee stapel ten gronde zou richten. In het centrum en noorden van ons land treden zulke felle nachtvorsten op als men in ruim 20 jaar niet heeft mee gemaakt. In Friesland heeft het vee er zwaar onder te lijden, terwijl in de Be tuwe aan peren-, pruimen- en kersen- boomen een schade van meer dan f 100.000 wordt berokkend. Nog steeds blijven welgestelde land- genooten doorgaan met het doen van be langrijke schenkingen aan de Staat als tegemoetkoming in de zware kosten, waarvoor ons land zich thans gesteld ziet. Vooral staatsleening-stukken, niet zelden in aantallen van 50 tot 100 tege lijk, worden als „geschenk" ingestuurd. In het interneeringskamp Harderwijk heerscht in verontrustende mate nek kramp. Onze regeering ontvangt van het Duitsche ministerie van oorlog een offi- cieele „betuiging van leedwezen in ver band met het uit een fataal misverstand voortgesproten torpedeeren van het Ne derlandsche schip Katwijk." Berlijn biedt aan een volledige schadeloosstelling uit te betalen. Verscheidene organisaties, die - per abuis of met opzet zonder vergunning der militaire autoriteiten bijeenkomsten belegden in streken, die zich in staat van beleg bevinden, worden met zware geldboeten bestraft. Indien de overtreding bij her haling gepleegd is, wordt hechtenisstraf geëischt. De goklust van ons volk neemt sterk toe. De Staatsloterij kan die slechts voor een gering deel bevredigen. Er ont staan vele particuliere loterij-instellin gen. De electriciteit als krachtbron en ver lichtingsmiddel wordt meer en meer po pulair In verschillende steden wordt het feit van een 1000e, 2000e of 3000e aan- DEN HELDER GEBOMBARDEERD. Burgerbevolking zwaar getroffen. Zaterdag meldden we reeds, dat En gelsche vliegtuigen Vrijdagmiddag bom men op Den Helder wierpen. En vele. In buitenwijken van de stad zelfs (Java- straat, Tuindorp, enzwaarheen velen gevlucht waren omdat men er zich vei lig waande, zijn er gevallen. Eenige bur gers werden gedood^ onder wie de 43-j. P. Buter, gehuwd en vader van twee kinde ren (6 en 8 jaar); de 27-j. ongehuwde E. Bakker en de 38-j. gehuwde C. Molenaar. Laatstgenoemde" zat aan de dijk te vis- schen; hem werd een been verbrijzeld, aan de gevolgen waarvan hij is overleden. Veel rampzaliger nog waren de gevol gen van het afgrijselijk bloedbad, waar van de arme stad in de nacht van Maan dag op Dinsdag het tooneel is geweest. De aanval duurde wel van elf uur 's avonds tot de volgende morgen vier uur. Ook nu trof de ramp weer in hoofdzaak de burgerbevolking. Geen enkel groot militair doel werd getroffen. In het wilde weg werden de bommen, vaak bij drie tegelijk, uitgeworpen. Tientallen burgers vonden een afschuwelijke dood, anderen werden voor hun leven verminkt of min of meer ernstig gewond. Op tal van plaat sen werden woon- en winkelhuizen in vuur en vlam gezet. De roode gloed bo ven de stad was over heel Texel zicht baar Totaal afgebrand zijn het R.K. Te huis Stella Maris, de Hoedenzaak der Fa. Troost (Spoorstr.); de zaak van Fa. Klercq is zwaar beschadigd; die van fa. S. Coltof (Keizerstr.) afgebrand; in Corn. Ditostr. 4 huizen in puin; huis Dr. Van Driel zwaar beschadigd, Hoedenzaak hoek Krugerstr. vernield; het heele gezin daarbij gedood. En dan te bedenken, lezer, dat deze lijst nog lang niet volledig isMilitair Te huis, vischwinkel Kraan, Rialto-Bioscoop (alles in de Spoorstraat) werden bescha digd. In de Stationsstr. werden een paar groote huizen door brand zwaar getei sterd; ook die van de muziekleeraar T. de HooghHet is ontstellend. Duizenden ingezetenen, vooral vrou wen, kinderen, zieken, gebrekkigen en grijsaards verlieten de stad Zelfs in goe derenwagens vervoerde de trein ze, bij gebrek aan een voldoend getal personen rijtuigen. (Andere bladen verzoeken we dit re laas, door ons aan particuliere correspon dentie ontleend, NIET over te nemen.) REDACTIE Wij belasten ons gaarne met de uitvoering van uw drukwerk: BRIEFPAPIER REKENINGEN KWITANTIES ENVELOPPES PROGRAMMA'S ENZ., ENZ. Daar wij over modern materiaal beschikken en aan uw opdracht alle zorg besteden, kunt U van keurig werk verzekerd zijn. En daar komt bij, dat wij een uiterst lage prijs berekenen. DRUKKERIJ TEXELSCHE COURANT. IIIIIIIIIIII sluiting op 't electrisch lichtnet feeste lijk gevierd. De bladen schrijven, dat de electriciteit „naar alle waarschijnlijk heid" 'n groote toekomst tegemoet gaat. In verscheidene garnizoenen heerscht nekkramp. Er zijn tal van gevallen met doodelijke afloop. Vanuit de Tweede Kamer wordt de Mi nister van Oorlog verzocht om speciale verloven toe te staan aan de soldaten, die bij de hooibouw betrokken zijn. In onze groote steden wordt geprotes teerd tegen het dragen van hoedenspelden door de dames. Meermalen gebeurt het, dat trein- en trampassagiers gelaatswon- den oploopen door deze gevaarlijke ver sierselen, die soms een lengte van 75 tot 80 cM. hebben en moeten dienen om de reusachtige hoeden der dames op de haartooi staande te houden. In Amster dam worden op één dag 32 processenver- baal opgemaakt tegen overtreedsters. De gemeente Rotterdam gaat in op het aanbod van een bankiersconsortium tot het sluiten van een leening aan de stad ten bedrage van 10 millioen gulden. HONGARIJE In het Hongaarsche Magnatenhuis wordt besloten alle strijdbare mannen van 1858 jaar op te roepen. Men is van oordeel dat de oudere mannen door hun groote verantwoordelijkheidsbesef en koelbloediger houding zullen vergoeden wat zij aan agressiviteit tekort schieten. RUSLAND. Alle nog buiten de landsgrenzen ver toevende Russ intellectueelen tot 55 jaar worden opgeroepen voor verplichte dienstneming in het leger ter versterking van het volkomen ontoereikende officie rencorps. Ter opleiding worden speciale spoedcursussen georganiseerd, die in 4 a o maanden van burgers bevelvoerende of ficieren moeten maken. VREEMDE POSTZEGELS. Steeds groote voorraad in zakjes en series. BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Tel. 11 V. V. S. Het bestuur van de Vereen, voor Scha penhouders deelt mee: Ons ledental is al tot 200 gestegen. Om nog meer leden te werven, hebben we de heer P. Dros Nz aangesteld als bode. Bespreking te Den Haag gaf uitzicht op beter wolprijs. Men ging daar eerst uit van de basisprijs van 70 ct. plus 10 pet, maar nu wordt toch toe gegeven, dat deze prijs te laag was omdat hij ongunstig werd beinvloed door het toenmalige verbod van wolvervoer. Om sterk te staan is vergrooting van het le dental noodzakelijk. ililNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ ||||||lllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll||||||||||||||||llllll,lllllllllllllll|||||| TEX. BOYS-NIEUWS. Heden avond 8 uur speelt een Boys combinatie tegen Texel (Boys-terrein). Jac.Schrama C.Graaf Jn.Schrama Hz N v.Heerw. Jn.v.Sambeek D.Witte Jn.Hopman C.v Swinderen W.Ran H.Hop- man Jn.Hoogenbosch. Res.: Jn. Schrama Gz., C.Witte Dz. Zeer waarschijnlnijk a.s. Vrijdag avond Boys II tegen O.V.V.-combinatie. Zie voor deze wedstrijd het kastje. Deze week beginnen enkele leden hun rondgang met de donateurskaarten. We hopen weer op alle onze getrouwen te mogen rekenen. Moge het aantal dona teurs, dat reeds is toegenomen, nog groo- ter worden. Onze vereen., welke thans sterk bloeit, dient nu vooral bloeiend te blijven. M. 5.V. TEX EL-NIEUWS. Zondagmiddag werd op ons terrein op nieuw een wedstrijd tegen de Duitsche militairen gespeeld. Het was warm, toch werd er, vooral voor de rust, door T. heel goed gespeeld T. was volkomen de meer dere van de bezoekers, die meestal niet verder dan de backs wisten door te drin gen. Alleen linksbuiten, linksback en mid voor bleken met de linkshalfspelers van behoorlijk formaat. T. was het meest in de aanval, waarbij veelal heel goed spel geleverd werd en beidevleugels hun deel kregen, dank zij de halflinie, waarin Henk veel goed werk deed. Toch duurde het geruime tijd voor Ab na vlot samenspel snel doordrib- belde en zuiver scoorde. Eenige goede kansen gingen verloren door buitenspel (welke beslissingen veelal ver mis wa ren). Henk zorgde met een ver schot voor no. 2, terwijl Dick, die keurig werk le verde, voor 3 en 4 zorgde. Bertus en Arie zagen zich een opgelegde kans ontnomen door de scheidsrechter. Met 40 voor sprong (een penalty werd niet benut) ging de rust in. De 2e helft werd door T. heel kalm op genomen. Te veel en te lang combineeren, zelfs in de doelmond, waren oorzaak, dat nog juist op tijd kon worden ingegrepen. De gasten maakten van de verslapping gebruik om vaker en met meer kans ten aanval te trekken. Vrij spoedig hebben ze succes met een mooi schot van dc rechtervleugel, dat doel trof. Hierdoor aangemoedigd komen ze vaker terug. Een nieuwe aanval, waarbij drie voorhoede spelers buitenspel stonden, leverde een doelpunt op, dat werd toegekend. Zelfs wordt het 43, maar dan werkt T. zich los en spoedig is het Henk, die door no. 5 te scoren aan deze wedstrijd, die maar matig werd geleid, de beslissing bracht. Heden, Woensdagavond 8 uur, speelt een Texel Comb, op het Boys-ter rein tegen een Tex. Boys elftal. Elftal Texel: W.Geus H.Neijens Jo Ran P.Vlaming H.Boon W.Langeveld A.Verheijen Ab.Keijser Jn.Bruin A.Hui- zinga D.Huizinga Verzoeke bij verhinderd zijn nog even afbericht bij W.v.Zeijlen. Zorgt er voor, op tijd te zijn. Laat het een sportieve wedstrijd worden. D.D. ||||||llllllllllllllllllllllll<lllll!llilllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllli|||||| illlllllllll WEET U ZE ALLE VIJF IIIIIIIIIIII lllll|lllll""l"'l"""""l"""""""""!"""!"""""""""l'!'l"""""l'"llllll 771 Frans van Mieris was een. 772 Waar woonden Jezus' ouders....? 773 Natura Docet, Museum in....? 774 Nauen, bekend door....? 775 Een octet is een muziekstuk voor ANTWOORDEN 771 Nederl. schilder, 17e eeuw. 772 In Nazareth; daar bracht Hij Zijn jeugd door. 773 Denekamp. 774 Zijn groot radiostation (Duitschl.) 775 Acht stemmen of instrumenten. NIEUWE VRAGEN 776 Een korvet is een 777 Hoe oud was Willem de Zwijger, toen hij vermoord werd 778 Pestalozzi, een bekend 779 Saccharine, bereid uit 780 Sabena, zoo heet de MIDDENSTANDERS. u.. Een abonnement bij N.V. PROVINCIAAL BELANG. Handelsinformatie- en Incas- sobureau vooir de Midden- stand, opgericht 1864, biedt in deze tijd groote voordee- O len. 0 Een volledig prospectus, D 0 waaruit zulks duidelijk blijkt met een ex. van de 14-daag- 0 sche zeer verzorgSe courant q 0 wordt op schriftelijke aan- vrage p.o. verstrekt. n N.V. PROVINCIAAL BELANG, n Amstelstr. 14, Tel. 32000 (6 lijnen) AMSTERDAM C. Voor Middenst. Fed. en Bonden kan een speciale overeenk. getrof- fen worden. O D

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2