"sês&üM Q De Internationale toestand IN DE AFGELOOPEN WEEK XX e-rmae* Het Portret VAN DE WEEK ONTVOERD. De laatste acte van de groote worsteling op het vasteland is geëindigd op 22 Juni, des morgens om 1 uur 35, toen de wapen stilstand, gesloten tusschen Frankrijk eenerzyds en Duitschland en Italië ander zijds, van kracht werd. Niemand, noch in Frankrijk, noch daarbuiten, maakt zich illusies over het gewicht van dezen stap; het is geen wapenstilstand, doch volledige capitulatie Van tegenstand van Fransche zijde kan geen sprake meer zijn; de legers zijn verslagen, het land is bijna geheel in de macht van de Duitschers, alle weer standskracht is gebroken. Onder die omstandigheden kon slechts een wapenstilstand uitkomst brengen; en door het tot stand komen daarvan is de actieve strijd voor Frankrijk afgeloopen. Een der laatste wapenfeiten in dezen gigantischen strijd bestond hierin, dat de Duitsche troepen er in slaagden de in Elzas-Lotharingen ingesloten Fransche legers te overweldigen. Ongeveer een half millioen Franschen gaven zich hier over. Er waren nog slechts' enkele afzonderlijke deelen van de Maginot-linie, waar nog verzet werd geboden; doch ook dit is nu afgeloopen. Ook in de Vogezen duurde de strüd nog voort; hier bevonden de Duit schers zich tegenover Fransche bergtroe pen, die dapper streden, terwijl de actie der Duitsche luchtmacht en van de tanks door de weersomstandigheden en de ter reinmoeilijkheden sterk werd belemmerd. De wapenstilstand deed echter ook in dezen sector weldra het vuur zwijgen. Thans zijn er nog slechts enkele afzonder lijke deelen van de Maginot-linie, waar nog verzet wordt geboden; doch ook dit zal weldra zijn afgeloopen. Ook in de Voge zen duurt de strijd nog voort; hier bevin den de Duitschers zich tegenover Fransche bergtroepen, die dapper strijden, terwijl de actie der Duitsche luchtmacht en van de tanks door de weersomstandigheden en de terreinmoeilijkheden sterk wordt belem merd. In elk geval zal echter de wapen stilstand ook in dezen sector weldra het vuur doen zwijgen. In Engeland heerscht groote ontsteltenis en zelfs wrok over het besluit van de Fransche regeering, om den strijd te sta ken en afzonderlijk met Duitschland tc onderhandelen. Men had daar gaarne ge zien, dat de Franschen den ongeliiken kamp hadden voortgezet ten einde de Duitsche aandacht van Engeland af te lei den. Churchill heeft een radio-rede ge houden, waarin hij zijn spijt uitdrukte over de „afvalligheid" van den bondgenoot en scherpe woorden uitte over het beleid van de Fransche regeenng. De regeering te Bordeaux wordt overi gens na het gebeurde niet meer door de Engelsche regeering erkend Te Londen is een z.g. „Fransch Nationaal Comité" ge vormd, dat nieuwe samenwerking met Engeland beoogt en een politiek zal voeren, welke de voortzetting van den oorlog mogelijk maakt. In verband hiermede heeft de Fransche regeering Generaal De Gaulle, die zich aan het hoofd van bedoeld comité heeft geplaatst, afgezet. Maarschalk Pétain heeft in een radio-rede Churchill van re pliek gediend op de verwijten, welke deze Frankrijk naar het hoofd heeft geslingerd. Het voornaamste terrein van den strijd wordt thans gevormd door de Middelland- sche Zee en de omliggende landen, waar de Italianen en Engelschen vijand fel be- Arbeiders bij het vullen van zandzakken, die ter bescherming tegen luchtaanvallen udom de Fiazza Esedra bij het Centraal Station te Rome worden aangebracht. stoken. Alexandrie werd met goed gevolg door de ltaliaansche luchtmacht gebom bardeerd. Het gevolg was, dat de anti- Engelsche stemming hierdoor nog in kracht is toegenomen. Het volk is afkeerig van den oorlog; en deze afkeerigheid uit zich in anti-Engelsche betoogingen in ver schillende Egyptische steden. Ook in Zuid-Afrika gaan sterke stem men op om de vijandelijkheden tegen Duitschland en Italië ten spoedigste te staken. Generaal Hertzog, wiens aanhang steeds groeit, heeft een vlammend protest gericht tot Generaal Smuts, hoofd van de regeering, om er tegen te protesteeren, dat Zuid-Afrikaansche belangen nog langer worden opgeofferd aan die van Engeland. Hij protesteerde tegen de meedoogenlooze vernietiging van de vrijheid en de zinne- looze opoffering van de Afrikaansche jeugd in dezen nutteloozcn strijd. Op den Balkan, waar men zich gelukkig acht, door de deelneming van Italië aan den oorlog niet bij den strijd betrokken te zijn geraakt, heerscht over het algemeen een rustige toestand. In Roemenië is offi cieel een nieuwe staatspartij opgericht, de „Partij der Natie", aan het hoofd waarvan zich Koning Carol heeft geplaatst, die een oproep heeft gericht tot hel volk en in het bijzonder tot de jeugd, om geestdriftige soldaten van deze partij te worden en op deze wijze mede te werken aan de natio nale vereeniging. Rusland heeft op de stelligste wijze de geruchten tegengesproken, volgens welke sterke Russische troepenmachten waren geconcentreerd aan de Duitsch-Litausche grens. Klaarblijkelijk werden deze geruch ten verspreid, om in Duitschland wantrou wen op te wekken ten aanzien van de nou- ding van Rusland. De waarheid is evenwel, dat zich over de Baltische staten verspreid niet meer dan 18 tot 20 divisies bevinden, zoodat van een troepenconcentratie aan de Duitsche grens geen sprake is. De be trekkingen tusschen de Sowjet-Unie en Duitschland zijn nog nooit zoo hecht en zoo hartelijk geweest, als juist nu. In Amerika duurt de algemeene op schudding over de benoeming van Knox en Stimson tot leden van de regeering nog steeds voort. Met algemeene stemmen heeft de Italianen den Engelschen vijand fel be sloten een onderzoek in te stellen naar de reden, waarom Stimson de plaats heeft in genomen van Woodring. Dewey, de can- didaat voor het Presidentschap van de V.S., heeft President Roosevelt opnieuw verweten,,dat hij Amerika tegen den wil van het Amerikaansche volk in den oorlog wenscht te betrekken. Ook de voorzitter van den Bond van Oudstrijders heeft voor de voormalige frontsoldaten verklaard, dal Amerika buiten den Europeeschen oorlog moet blijven. TANGER DOOR SPANJE BEZET. Het verloop van den oorlog in Europa deed Spanje vreezen voor een verrassing van de zijde der Franschen en Engelschen, die men tijdig heeft voorkomen, door de stad Tanger te laten bezetten door een contingent Spaansche troepen. Tanger be hoort tot de steden, die voor een groot deel haar oorspronkelijk Oostersch karak ter hebben bewaard. Aan Europa herinne ren alleen de benedenstad en de belang rijke haven met haar tol'---Voren, goede renloodsen en silo's. DE PERS ALS GIDS OP DEN NIEUWEN WEG. De pers vervult in de beschaafde ge meenschap een groote taak, grooter dan de dagelijksche lezer van het nieuwsblad wel beseft. Zij is allereerst brengster van nieuws, verruimt daardoor het veld van het gebeuren om ons heen. dat wij kunnen overzien en tegelijkertijd bevordert zij de gemeenschap der menschen. Zij doet echter meer dan dat; de door-^ snee-mensch kent slechts de wereld om hem heen en ziet zijn eigen onmiddellijke belangen. Maar de pers, waar alle draden van het wereldgebeuren samenkomen, is ook in staat de groote lijnen der ontwikke ling te zien. Haar taak is het daarom, den lezer zoo duidelijk mogelijk die ontwikke ling voor oogen te stellen en de conse quenties daarvan te leeren zien. In deze dagen verzinkt een wereld voor onze oogen en wel in een zoo „adem benemend tempo", dat velen van ons niet in staat zijn het geestelijke proces dat zich nu voltrekt, bij te houden. Wat heeft het huidig geslacht, dat thans van middelbaren leeftijd is. niet reeds meegemaakt. In 25 jaar sinds 1914 zijn staatkundige, sociale en economische veranderingen om vergeworpen, waarin geslacht na geslacht was opgegroeid. Staten zijn in het leven geroepen en weer vergaan, economische crises volgden op jaren van meest on- natuurlijken, economischen bloei en dat alles was nog slechts een uiterlijke aan wijzing, dat ook in de geesten der men schen zich een verandering voltrok. Wij hebben veel verloren, van wat wij vast meenden te bezitten onzen staat, de vrije beschikking over onze koloniën, onze welvaart, ook onze levensbeschouwing voor zoover deze niet confessioneel maar poli tiek georiënteerd was. Het blijkt nu wel dat bij alle nadeelen die een zoo smartelijk verlies meebrengt ook een voordeel te onderkennen valt en wel dit, dat wij nu wel genoodzaakt zijn, ons te bezinnen op wat ons overbleef. Dat wat ons gebleven is, is onze eigen aard, onze eigen taal en cultuur, de ge- heele geestelijke rijkdom van ons verleden. V/at ons bleef is onze volkskracht wat wij verloren, was slechts de politieke bovenbouw, die op die volkskracht gegrond was. Maar zooals ons eigen Nederlandsche wezen vroeger zijn uitdrukking vond in de vormen van een anderen tijd, zoo zullen wij ons nu moeten bezinnen op een nieu wen uitdrukkingsvorm van wat voor altijd blijvend is. De oude vormen stierven af, of zijn bezig te verdwijnen en wie zich afsluit voor het nieuwe en zich vastklampt aan die oude vormen, verwerpt daarmede tevens de mogelijkheid den Nederlandschen aard nog verder tot gelding te brengen. Het zal alweer de taak van de pers zijn, voor te gaan in het vinden van de nieuwe wegen waarop het oude volk der Neder landen zal kunnen gaan, op economisch, sociaal en geestelijk gebied. Tot die oude vormen behoorde ook de politieke verdeeldheid van ons volk, die zich uitte in voortdurende onderlinge cri- tiek en bestrijding Ook daarvoor is thans geen plaats. Voor den nood van dezen tijd zijn wij allen slechts zonen van één volk en niet in de eerste plaats behoorend tot een bepaalde politieke groep. In plaats van op een "eclvnudigen grond- PIETRO BADOGLIO. De chef van den Italiaanschen Generalen Staf, Maarschalk Badoglio, is 28 September 1871 te Grazzano in Piemont geboren en werd op 19- jarigen leeftijd aangesteld tot offi cier der artillerie. Hij nam deel aan verschillende veldtochten en ook aan den wereldoorlog, waarin hij zich onderscheidde, o a. door de inneming van Goerz. Op grond van zijn verdiensten werd Badoglio op 45-jarigen leeftijd be noemd tot generaal-majoor en na het Augustus-offensief van 1917 tot commandeerend generaal van het 27ste legercorps. Na de nederlaag by Caporetto wist hij zijn legercorps, dat door de Duitschers en Oostenrijkers werd achtervolgd, op ordelijke wijze over de Tagliamento en de Piave terug te trekken. Hij was een der ltaliaansche gedelegeerden bij den in de Villa Giusti gesloten wapen stilstand. In 1921 zien wij hem als buiten gewoon gezant in Roemenië, in 1924 als gezant tn Brazilië. 22 Febr. 1919 weid hij tot Senator benoemd. In April 1925 teruggeroepen naar Rome, hervatte hij zijn werkzaam heden als chef van den Grooten Generalen Staf 25 Juni 1925 werd hij benoema tot Veldmaarschalk. Van 1928 tot 1933 was hij Gouver neur van Li bve. In laatstgenoemd iaar werd hij als zoodanig opgevolgd door lucht maarschalk Ba lbo en her- vatie hij zijn ambt van chef van den Grooten Generalen Staf. In 1928 kreeg Badoglio den titel van Markies van Sabotino. slag berust onze samenleving thans slechts op dien eènen, den grondslag van onze volkseenheid En in het dagelijksch leven zullen wij weer opnieuw moeten leeren hoe beschamend is dit feitelijk dat by het nemen van beslissingen, slechts één motief den doorslag mag geven het be lang van het geheele Nederlandsche vn lllll|lllllllll!llllllllllllllll'llllllllllllllll'llll"llllll"""""l'l""l'l!"""!l'"llllll VOOR DE JEUGD lllllfllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll BRIEVENBUS. Eerst maar even de raadseloplossingen optekenen Het «waren; 241 Abrikoos. 242. Vloed,vloer. 243 Kaas, kaak. 244. Cornelia of Carolien. 245. Kogel, vogel. 246. Gras, grap, gram. 247. Broos, roos. 248 Tim merman. 249. Raak. vaak. 250. Boek. bok. En nu de briefjes; Een is er bij, ik denk van een meisje, waarop geen naam of adres staat. Daar hoor ik zeker nog wel van? TRIJNTJE en CORNELIA HENKES: Voor dat spelen in de Boo- mendijk komt nu een fijne tijd aan. Met een boekje in een rustig hoekje.mijn liefjes, wat willen jullie nog meer. JANNA MARTHA JONKER; Nu je een paar konijnen hebt gekregen, die zo graag brood lusten, zal het nodig zijn, dat die lieve diertjes ook voor een broodbon in aanmerking komen. En anders maar 'n extra portie gras Het zal wel stil zijn in het dorp, nu de soldaten naar huis zijn gegaan. Laten we hopen, dat het overal weer heel gauw rustig zal zijn. J AN NIE VAN HEERWAARDEN :Een brief llllllililllllilllllllillililliiiillllllilllllillllllliliilllliliiiiliiliillililliliiiniiiiillllill IIIIH FEUILLETON ||||f lilllliiniiniinniHiiiiiiiiiiiiiiiir'uiiimimiiHiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiuiiiiiUllll 63.) Tommy steunde. Maar je wilt toch niet beweren, dat je alles zoo maar voetstoots aanneemt, wat die hertog di IN DE LACHHOEK DE KLANT GEEN KONING. Klant: Of U nooit komt. Ik heb zoo lang moeten wachten, dat ik in die tijd wel drie toeren gebreid heb. Winkeljuffrouw: Drie toeren maar Ik heb er in die tijd wel vier gedaan. uit Slootdorp, de eerste. Ik hoop er nog veel te krijgen, Jannie, en dan moet je me ook eens iets vertellen van je nieuwe omgeving. Is het er net zoo rustig als in Eierland? MARTHA DROS: Een nieuw vriendinnetje. Doe maar trouw mee, Mar tha. Eén streepje in mijn boekje heb je al vast. Wanneer er een stuk of drie, vier staan, komt er een belooning voor je moeite. HANNIE DUINKER. Nog een nieuw lid in de raadselkring. De op lossingen waren allemaal goed. En nu iedere keer schrijven, hoor Hannie De aanhouder wint. DORA, JAN en NEL LIE SMIT: Precies een maand niet naar school geweest. Dat betekent dus, dat er nu hard gewerkt moet worden. Waren jullie alle drie even blij, toen jullie weer in de bank zaten? GIJS KEIJZER: Ja, die dennenappels branden, net zoals moe der zegt, als pek. Heb je voor een grote partij gezorgd? Voor hoe lang zou moe der daar nu wel mee doen? Ik geloof, dat je zo'n zak wel gauw verstookt hebt. Maar het is in elk geval toch beter dan helemaal geen olie of hout of steenkool. ANNIE BARHORST; Dat was een ge luk en een ongeluk, Annie. Is de schom mel kapot gegaan, of had je je niet zo Varro je op de mouw tracht te spelden? Als dat inderdaad waar is, laat ik je dan verzekeren, dat hij een schurk is, die een zeer obscuur spelletje met je speelt. Vóór Natalie haar verontwaardiging on der woorden kon brengen, vervolgde Tommy; Ik weet zoo goed als zeker, dat hij destijds de hand had in de ontvoering waarvan jij het slachtoffer werd. En dat hij je nu zoolang op een gouden kussentje gezet heeft, dient enkel en alleen om het volk zand in de oogen te strooien ten aan zien van zijn werkelijke bedoelingen, die uitsluitend zijn eigen belang beoogen. Dat is een schandelijke leugen, pro testeerde Natalie met al de kracht, die in haar was. Maar zij voelde tegelijk als bij intuïtie, dat Tommy de waarheid gespro ken had Tommy was vastbesloten haar niet lan ger te sparen. Zonder ook maar iets te verbloemen, deelde hij haar alles mede wat hij wist van het bloedige tijdperk, waarin de regent opgetreden was ver halen die geheel en al overeenstemden met de waarheid en de schokkende ge beurtenissen, welke zij tijdens haar kort verblijf in het paleis van nabij had mee gemaakt. Langzaam maar zeker gingen haar de oogen open en dingen, waarvan zij tot nu toe de beteekenis met begre pen had, stonden haar nu glashelder voor de geest. Toch wilde zij Tommy niet la ten blijken, dat haar vertrouwen in de regent ook maar in het minst geschokt was. Dat alles klinkt inderdaad geloof waardig, antwoordde zij, maar wie be schuldigt moet ook bewijzen kunnen leve ren. Als je feiten wenscht ten aanzien van goed vastgehouden. Oppassen, hoor! Je kunt wel brood kopen, al gaat het op de bon, maar geen nieuw hoofd... IETJE DE WIT: Het is maar goed, Ietje, dat Piet voor zijn tractor met rupsban den. die hij voor zijn verjaardag kreeg, geen benzine nodig heeft. Want dan kon hij er weinig mee doen. Jij stond dus niet op die foto van de kinderen in de Dennen. Fijn, dat je zo voor de winter hebt ge zorgd. Alleen oplossingen kreeg ik van DIRK KRIJNEN en GERDA BAKKER DE PRIJSYVINNERS. De prijzen (boek, postpapier, of wat an ders) zijn gewonnen door. GERDA BAKKER, 9 jaar, Spijk. NELLIE SMIT, 10 jaar, Heidehof. GIJS KEIJZER, 9 jaar, Den Burg. Volgende week beginnen we vol moed aan een nieuwe raadselrij. Met vriendelijke groeten, JULLIE OOM KO. de trouw van de regent, dan staat het heele koninklijke archief tot je beschik king. Twee halve waarheden vormen sa men nog niet één heele, waarde vriend, vergeet dat nooit! Ten einde raad stak Tommy zijn beide handen in de hoogte. Of het waarheid dan wel leugens zijn, viel hij in, welk verschil maakt dat tenslotte uit? Waar het om gaat is, dat ik je verloren heb. Natalie besloot hem een lesje te geven en begon daarom op vleiende manier over prins Karei te spreken. Ik hoop dat je zult inzien, besloot zij kort en bondig, hoe ongerijmd je beschuldiging is, als zou de regent mij de prins tegen mijn wil hebben opgedrongen. Het is een bedroevend en maar al te doorzichtig spelletje, dat je op het oogen- blik speelt, Natalie, merkte Tommy bot weg op, want ik heb de overtuiging, dat je niet van hem houdt. Ik zou daar bijna op antwoorden, dat je onbeschaamdheid me bevalt! Even was het de Natalie van voorheen, die voor hem stond. Had je misschien gedacht, dat ik zoo maar met over elkaar gekruiste ar men toe zou gaan kijken, terwijl jij jezelf opoffert? barstte Tommy los. Ik doe niets anders dan mijn plicht tegenover het vaderland. Waarom zou je een zoo volmaakt nutteloos offer brengen? ging Tommy on geduldig voort. Waarom zou er geen hulp voor het volk mogelijk zijn uit een andere bron het Amerikaansche Roode Kruis bijvoorbeeld. Is het nooit bij je op- ge,komen, dat dit vorstendom door je hu welijk, de leening in goud en het aan- BINNENLAND Trams en treinen zullen nu verduis terd gaan rijden. Maar dan niet zoo snel. Te Beverwijk blijven de laatste da gen weer enorme partijen sla onverkocht. Ze gaan naar de koeien. Beverw. Crt. Nieuwe haring komt er dit jaar wel niet. De vloot zal wel thuisblijven.Koel huisharing is er niet veel meer. Een Urker visscher haalde uit het IJselmeer twee niet ontplofte granaten van een luchtafweerkanon op. Beverwijk. De aardbeienprijzen gaan hard achteruit. De Jacunda daalde tot 19 ct. per kg., ongeveer de minimumprijs. Beverw. Crt. Een Nederl. missie zal naar Frank rijk gaan om de terugkeer van daarheen gevluchte Nederlanders te vergemakkelij ken. Nog heel wat vroegere bewoners v. Breda en omgeving moeten daar vertoe ven. Voorz. der missie is J. Meeus, uit Breda. Te Rotterdam zijn de gebr. Hem- mers bij het puinruimen aan de Groenen- daal (zaak M. Knap) door een instortende betonnen vloer bedolven. De 32-j. H. Hemmers werd gedood, zijn broer zwaar aan het hoofd gewond. vaarden van voedsel en zaad van Torsica, de trouw van de regent, dan staat het practisch immers geheel afhankelijk van zijn onde vijand? Het volk zal dat niet gedoogen! Let maar eens op mijn woor den. Als het eenmaal zoo ver is, zal het volk achter mij staan, antwoordde Na talie op zeer besliste toon. Naar mijn hei lige overtuiging handel ik in het belang van het land. En jij hebt niet het recht je daarmee te bemoeien. Haar oogen schitterden. Is dat je laatste woord? vroeg Tom. Ja, dat is mijn laatste woord! Dan geef ik het op. antwoordde hij op ontmoedigde toon. Ik zal handelen naar je uitdrukkelijke wensch en het land onmiddellijk verlaten. Vaarwel, zei Natalie op onverschil lige toon, terwijl zij zich omdraaide. Hij trad snel op haar toe, want zij zag doodsbleek en scheen op het punt om in zwijm te vallen. Maar zij herstelde zich en stak haar beide handen uit, om hem te beduiden te blijven waar hij was. Natalie.... Natalie, stamelde hij. Kun je dan niet zien, voel je dan niet, dat niets in de wereld voor mij belang rijker is dan jij? Ik heb je lief.ik heb je lief. Ik had het je die avond in Queens Lane moeten zeggen, maar ik was een dwaas en een lafaard. Natalie deed alsof zij uit het toren- venster staarde naar de maan, die juist vanachter de wolken te voorschijn kwam. Maar haar uitzicht werd door tranen ver duisterd. Zij begon zich onbegrijpelijk zwak te voelen. (Wordt vervolgd.) Voor de wederopbouw van het ver woeste Nederland is door de Overheid een Fonds gesticht. Hierin zijn gestort de bedragen, uitgetrokken voor de Nederl. landsverdediging; het inkomen, dat H.M. de Koningin zou hebben genoten; de sa larissen van naar het buitenland vertrok ken ministers, ambtenaren, militairen; de bijdrage, welke Nederland aan de Vol kenbond gaf; de salaïissen van allen, die behoorende tot de Nederl- diplomatieke dienst, in het buitenland vertoeven; be dragen, vrijkomende uit het Egalisatie fonds. De Prov. Staten en de Gemeentera den blijven nog in functie in tegenstelling met de Kamers. De Rijkscommissaris zal beslissen of verkiezingen voor deze en an dere publiekrechterlijke lichamen zullen worden gehouden. Dit geldt ook voor Ge deputeerden en wethouders. Van de K.L.M.-vloot gingen in de oorlog verloren vier DC 2 en vier DC 3 toestellen. Behouden bleven zeven DC- 2 en vijf DC 3. In het buitenland zijn nog 13 machines. Verscheidene klachten omtrent aan slagen op personen tijdens de oorlogsda gen zijn in onderzoek, evenals eischen tot schadevergoeding wegens geleden oor logsschade bij huiszoeking en internee- ring. llllllllllllllllllllllllllllllllllllM VAN DE BOEKENPLANK. Illllliiiiiiiiiiiiiin^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll Een zwerver verdwaald, door Arth. van Schendel. Ing. f 1.65; geb. f 2.30. Bartje zoekt het geluk, door Anne de Vries. Geb. f2.90. Johanna de Waanzinnige, door Dr J. Brouwer ,met foto's geïllustreerd. 256 blz. geb. f2.90. Beet!.door C. H. Geudeker. Met talrijke illustraties. 244 blz., ing. f 2.40, geb. f 2.90. Van vlootvoogden en zeeslagen, door J. H. C. Warnsinck. Geïll. 432 blz., ing. f 4 75, geb. f5.90. Atlas der geheele aarde, door R.Bos, zoo juist verschenen. 28e druk f 1.60, gec. f2.—. Met platen ing. f 2.25; gec. f 2.75. De huisvrouw kan bezuinigen, door J. L. C. van Vliet-Van Dam Practische en nuttige wenken in moeilijke tijden. Economisch koken met hooikist en kook- zak. Recepten voor de hooikist 30 cent. BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Tel. 11 ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| HYGIENE EN VEILIGHEID IIIIHlli::|ll||lllll!llllllllhllllllllllllllllllllilllllllll|||||| 213. DRUIVENPITTEN zijn doorgebe ten ook onverteerbaar. Ze komen met de ontlasting naar buiten. Toch is het on- gewenscht deze in te slikken, omdat er een terecht kan komen in het wormvor mig aanhangsel van de blinde darm en daar bezwaren kan geven. ARTS.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 4