A Hoofdpijn en Kiespijn. TEXEL'S NOODZIEKENHUIS. 5. Crcdietverlcening, enz. voor de in richting en exploitatie van een noodziekenhuis te Den Burg. Voorz. wijst op de noodzakelijkheid van stichting van een Noodziekenhuis. Texel is al verscheidene keeren met bom men bestookt. Tot nog toe bleven ernsti ge gevolgen uit. Bij het laatste bombar dement kroop een Texelsche familie door het oog van een naald. Wen moet op het ergste voorbereid zijn. Hier door én doordat men 's nachts niet over vaart én doordat de ziekenhuizen te Den Helder ontruimd zijn, met het gevolg, dat men op die, welke te Alkmaar gcves- ligd zijn, aangewezen, is, is een onhoud bare toestand geschapen. Voorz. acht het daarom wegens de haast onoverkomelijke moeilijkheden inzake geneeskundige hulp onverantwoord op de oude weg voort te gaan. De gemeente moet de hand aan de ploeg slaan en onverwijld maatregelen nemen. Voorz. heeft over deze kwestie met de Hoofdinspecteur van Volksgezondheid alsmede de Inspecteur van de Lucht bescherming uitvoerig gesproken. Aan het ziekenhuis willen B en W een be kwame chirurg verbinden en wel op die voorwaarden, dat men hem te allen tijde kan ontslaan. De goedkoopste weg zou de benoeming van een Duitsche chirurg zijn; deze zou tevens de practijk kunnen uitoefenen voor Duitsche militairen. Dit bleek evenwel niet mogelijk. Daarop trad men in verbinding met een chirurg te Den Helder, doch deze bleek zich we gens familieomstandigheden pas na eenige maanden beschikbaar te kunnen stellen. Tenslotte heeft men Dr. Brede- rode, woonachtig te Den Haag, bereid ge vonden. De inrichting beschikt thans over 21 bedden, doch dit getal kan tot 30 stuks worden uitgebreid. „U kunt zich nog cvei alles uitspreken", aldus richt de voorz. zich tot de raad ,,Er is nog niets beslist. Gezien de groote belangstelling, welke de Engelschen aan de dag leggen, is naar de meening van B en W een noodziekenhuis met deskundig personeel onontbeerlijk. Het noodige instrumentarium kan eventueel van het leger en het Roode Kruis worden geleend, mogelijk kan dit gratis gebeuren. Een gemeente van 8000 zielen kan uiteraard alle kosten niet dra gen, maar we mogen niet uit het oog verliezen, dat er ook inkomsten ver wacht mogen worden. Tegen betaling van een vast bedrag zal ook geneeskun dige hulp kunnen worden verleend aan hier gelegerde Duitsche troepen. Daar naast zullen ook de ziekenfondsen finan- cieele steun kunnen verleenen. Wat de subsidie betreft, zoo gaat de voorz. ver der, is er nog geen enkele vaste toezeg ging verkregen, maar wel heeft men mij er van overtuigd, dat Texel zooveel hulp zal worden geboden als mogelijk is. Ge tracht zal worden te bereiken, dat óf het Rijk een zeker pet., b.v. 75 pet. van het exploitatietekort dekt, óf de kosten van chirurg en operatiezuster voor Rijksreke ning neemt. De Raad gaat hiermee accoord. Hierna leest de voorz. het besluit voor: De Texelsche Raad heeft heden 13 Juli 1940 besloten B. en W. te mach tigen tot het vestigen, inrichten en ex- ploiteeren van een noodziekenhuis in het gemeentegebouw Het Gesticht van Wel dadigheid; tot wederopzegging op ar beidsovereenkomst naar burgerlijk recht in dienst der gemeente te nemen en werkzaam te zijn op Texel, zoowel in als buiten bedoeld ziekenhuis A. een chi rurg, die tevens directeur van het zie kenhuis is. B. een operatiezuster en C. al het overige voor de exploitatie noodig zijnde personeel. De bezoldiging van de chirurg wordt vastgesteld op ten hoogste f 25 per dag, van de operatiezuster f 5. per dag, vermeerderd met kost en inwo ning. Het bedrag der kosten, uit dit be sluit voortvloeiende na aftrek van bij dragen van derden uiteindelijk ten laste der gemeente blijvende mag tot 1 Janu ari 1941 ten hoogste f2000 bedragen. De voorwaarden, waarop de patiënten in 't ziekenhuis ter behandeling kunnen wor den opgenomen worden door B en W ge regeld en vastgesteld. Dit besluit vervalt, behoudens verlen ging, met ingang van 1 Jan. 1941. Dhr Parlevliet merkt op, dat we het Ge sticht dan kwijt zijn. Voorz.: Dat is tijdelijk, ieder moet de noodzaak inzien. Laat het dan maar geld kosten. Dhr De Lugt heeft niets dan lof voor het voorstel van B en W. Voorz.. We zul len probeeren zelf zoo weinig mogelijk te betalen. Verschillende autoriteiten ver zekerden ons dat het Rijk ons niet in de steek zal laten Tweeduizend gulden, dat kan er wel mee door. Ook dhr Henkes vindt de som ten aanzien van het gevaar dat vermeden kan worden, een luttel bedrag. Voorz. merkt op, dat de Hoofd-inspecteur van Volksgezondheid ook verklaard heeft er aan mede te zul len werken, dat de fondsverplichtingen aan de ziekenhuizen te Alkmaar verval len door de bijzondere omstandigheden. Voorz. hoopt, dat Texel over een dus danig instrumentarium zal kunnen be schikken, dat alle operaties kunnen wor den verricht. 6. Financieele regelingen. Die van 11 Juli ware nog niet gepre ciseerd. Voorz. stelt goedkeuring voor zonder h st De Raad gaat er mee ac coord. De f 2000, benoodigd voor het zie kenhuis, zullen geput worden uit de post onvoorziene uitgave, welke post f 3000. groot is. KANTOORBOEKEN Juist wat U noodig heeft en zoo veel als U wilt vindt U in BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Tel. 11 RONDVRAAG. VISSCHERIJ Dhr Parlevliet merkt op, dat Maandag a.s. (15 Juli) enkele vis- schers van Oudeschild de garnalenvis- scherij weer eens zullen gaan probeeren. Het is een heerlijk eten, maar nog te weinig populair. Ten aanzien van de event, vleeschdistributie lijkt het hem goed, dat B en W spoedig ernstige stap pen nemen om deze garnalen niet lan ger voor veevoer te laten bestemmen, doch ze voor de consumptie te laten pel len. Ze kunnen ook naar de koelhuizen worden verzonden. Dit is een niet-onge- bruikelijke methode. In 1939 werd alleen reeds voor f 44000 aan garnalensteun uit gegeven. De prijs is thans 16 ct. Als de visschers voor de consumptie zooveel mochten aanvoeren als ze vingen, zouden ze z.i. een menschwaardig bestaan kun nen leiden. Voorz.; De Ned. Visscherij Centrale weet anders wel, wat garnalen zijn. Dit product als volksvoedsel te pro- pageeren, ligt niet op onze weg, maar we zouden er de aandacht van de Cen trale op kunnen vestigen. Dhr Parle vliet wil de Duitsche bezetting aan het garnaleneten zetten. Ze zullen thuis re clame maken voor dit product, meent hij. Voorz. We zullen zien, wat de buit a.s. Maandag is. Dhr. Henkes denkt, dat er geen aanvoer genoeg zal zijn. - Voorz:: Wij zuhen er het onze aan doen. Dhr Parlevliet: De Centrale heeft de heele garnalenvisscherij naar IJmuiden ge sleept. Voorz. Daar zullen wel andere redenen ook voor zijn Dhr. Parle vliet Ja, bij de Centrale hebben ze al tijd hun smoesje wel klaar. Vraagt U maar eens aan Gebr. Blom, hoeveel gar nalen die met drogen. Ze liggen er dik. Dhr. Henkes: Hier een pellerij is het eeni ge middel. Elders is geen vraag naar garnalen voor de pellerij. Als Duitsch- land garnalen zou gaan eten, zou er in derdaad een groote afzet kunnen ont- BENOEMING AMBTENAAR. Dhr. Par levliet spijt het, dat de benoeming van een ambtenaar voor de distributiedienst met langs openbare weg is geschied, op dat een ieder tot solliciteeren in de gele genheid zou zijn gesteld. Voorz Ik heb expres geen oproep geplaatst omdat de benoemde persoon destijds door de ge meente in zekere zin werd benadeeld. SCHOOL M.-EIERLAND Dhr Dros meende, dat in deze vergadering in de vacature - hoofd der school te M.-Eier- land zou worden voorzien. Voorzitter antwoord, dat de Gemeente de noodige stukken nog niet terugkreeg. Zoo spoedig mogelijk zal de benoeming aan de orde gesteld worden. LOSWAL. In antwoord op een vraag van de heer Dros wordt meegedeeld, dat voor 't uitdiepen prijsopgaaf is gevraagd. BARAKKEN VOOR GE'EVACUEER- DEN. Dhr Zoetelief vraagt, of het niet mogelijk is, dat er voor de herfst nog voorzieningen worden getroffen voor de geevacueerden in Eierland, b.v. door het bouwen van barakken. Voorz Zoo lang men zich nog niet bij ons meldt, la ten wij de oplossing geheel aan de men- schen zelf over. Er is nog maar een fa milie bij ons geweest. Gevraagd werd in de leegstaande school te Oost intrek te mogen nemen. We stonden dit toe en eischten geen huur. Duurt het lang, dan moeten we eenige huur vragen. Dhr Leber merkt op, dat de meeste menschen bij familie en kennissen hui zen. Voorz. vraagt zich af, waar men zich veilig kan achten. Herbenoeming Mej. Henkes. Mej. J. Henkes wordt voor de tijd van' drie jaar herbenoemd als vroedvrouw te Oosterend. Hierna volgt het is omstreeks vier uur geworden sluiting van de openba re vergadering. J. EXAMENS. Onze plaatsgenoot S. Witte (Alg. Wees huis) werd bevorderd naar het 2e leer jaar (Philosophie) aan de St.-Jozef-Mis sieschool te Haelen (L.). De heer Tj. J. Dito. tijdelijk hier woon achtig, slaagde 28 Juni te Arnhem voor het Asso-diploma Adspirant-makelaar. ONGEVAL Mej. P., die vorige week door een wiel rijder werd aangereden, is gisteren voor Roentgenonderzoek naar Alkmaar ver - voerd (Binnenkort hoopt Texels Zieken huis over een apparaat voor het vervaar digen van Roentgen-foto's te beschikken) KARNVERBOD. Sinds Zondag moogt U alleen nog maar karnen, wanneer U in het bezit zijt van een vergunning van de Zuivelcentrale. Als regel komen alleen zuivelfabrieken voor zoo'n vergunning in aanmerking. Ook voor het verkamen van SCHA PEN- en geitenmelk is zoo'n vergunning vereischt. DISTRIBUTIE Koffie of thee: bon 85 t.m. 2 Aug. een half p. koffie of een half ons thee. Suiker: bon 80 t.m. 25 Juli twee pond. Bloem of zelfrijzend bakmeel: bon 90 t.m. 9 Aug. een half pond Brood: bonnen 61 t.m. 70: t.m. 21 Juli vier pond. Petroleum: zegel 3e periode t.m. 28 Juli twee liter. Boter, margarine of vet: bonnen 67 en 68 t.m. 28 Juli op elk een half p. van EEN van genoemde artikelen. Room: alléén op doktersattest. Grutterswaren: rijst, rijstemeel, haver mout, havervlokken, grutten, gort, maï zena, griesmeel macaroni, spaghetti, ver micelli en puddingpoeders: t.m. 21 Juli niet verkrijgbaar. Daarna alleen op de bon. YVOLPRIJZEN 1940 De heer E. van den Ban schrijft ons namens de Texelsche Comm. voor de be landen van de Schapenfokkers op Texel: De Comm. voor de belangen van de Schapenfokkers op Texel, samengesteld door de Landbouworganisaties, heeft dit jaar weer een stevige actie gevoerd. Toen bleek, dat door de zeer veranderde om standigheden in ons land het mis zou loo- pen met de lammerenprijzen, zocht en verkreeg ze direct contact met de bevoeg de instanties in Den Haag, die ze van ad vies diende in verband met te nemen maatregelen. Enkele malen bezocht ze Den Haag en niet zonder .resultaat. De schapenboeren zagen er tot nog toe niet anders van dan dat door de regeering werd verhoed dat de prijs op de Texel sche lammerenmarkten totaal ineenstort te Er werd echter heel wat meer Ge daan. Een steunregeling is zoo goed als klaar en aangaande de wolprijzen is het besluit gevallen. Maandag 1.1 was voor 't laatst een lid der Commissie op het De partement om te pleiten voor een redelij ke prijs voor de wol. Dinsdag werd ons telefonisch uit Den Haag de wolprijs mee gedeeld. Deze is als volgt: voor prima f 1,80; voor le kwal. f 1.70; voor 2e kwal. f 1.60. Nu de wolprijzen vastliggen, is 't mogelijk ook de steuncijfers te bepalen. Immers, de wolontvangsten zijn een be langrijke factor in de opbrengsten van het schapenbedrijf en gepleit werd voor zoo'n regeling, dat de totale ontvangsten (lammerenopbrengst, steun, opbrengst v. d. oude schapen, wol, melk) samen een bedrag opleveren, dat de schapenfokker voor 19391940, ondanks de buitenge woon hooge uitgaven van de afgeloopcn winter, een behoorlijk overschot verze kert. Dienaangaande is herhaaldelijk door de Comm. en 1.1. Maandag voor het laatst met de heeren van het Departe ment geconfereerd, gerekend. De Texel sche schapenboeren kunnen er van ver zekerd zijn, dat in Den Haag zeer ernstig rekening gehouden wordt met de voor stellen der Texelsche Comm. en dat daar geen beslissing wordt genomen alvorens de Texelsche Commissie is gehoord. Men bedenke voorts, dat de lammeren- steun vorig jaar alleen voor Texel gold de wolprijzen gelden voor het heele land. Aangaande de protesten tegen de wol prijzen van het vorige jaar kan het vol gende worden medegedeeld: Door de Mi nister is indertijd een beroepscomm. in gesteld. De Tex. Comm. is in Den Haag voor deze beroepscomm. verschenen om te pleiten voor een verhooging van de prijs. De Beroepscomm. verklaarde zich echter niet bevoegd over deze aangele genheid ons te hooren. De beslissing van de Minister in deze is voer geen wijzi ging vatbaar, volgens de Vorderingswct. Over de prijs viel dus NIET te praten, WEL over de wijze van vorderen. Wij meenen, dal de PRIJS de hoofdzaak was en hebben daarover het noodige gezegd. Er zal binnenkort weer een vergadering van die Beroepscommissie zijn, waar de Hoofdbesturen der organisaties vertegen woordigd zullen zijn. Ook daar zal het zelfde gelden: Over de PRIJS valt niet te praten O.i. vervalt daarmee het be lang van zoo'n Beroepscommissie. Veilig en vlug als geen ander helpen hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijn- hardtjes" Doos 10 en 50 ct. Dr. Brederode, chirurg, tevens directeur, en operatiezuster Van Leen zijn reeds gearriveerd! Zaterdagmiddag werd door de Vroed schap met algemeene stemmen het be sluit genomen tot stichting van een Nood ziekenhuis alsmede tot het benoemen van een chirurg en van een operatiezuster. Maandagavond zette de chirurg, Dr. Bre derode, alsmede zuster Van Leen reeds voet op Texel! Dit alles is dus wel bij zonder snel gegaan, geheel overeenkom stig de omstandigheden, welke oprichting van het Noodziekenhuis noodzakelijk maakten. Onmiddellijk na het uitbreken van de oorlog, Zaterdag 11 Mei, werd een aanvang gemaakt met de inrichting van het Gesticht van Weldadigheid tot Noodziekenhuis. Fel is er gestreden, ech ter ontsprong ons eiland zoo goed als ge heel de bloedige dans. Het Noodzieken huis kreeg niet één patient binnen zijn muren. Maar na het neerleggen van de wapens door het Ned. Leger werd het Noodziekenhuis niet meteen opgedoekt. Daarvoor was de oorlogshemel tè verra derlijk gekleurd. Wijzelf waren welis waar buiten het strijdperk getreden, doch nieuwe gevaren bedreigden ons en be dreigen ons nog elke dag, vooral des nachts. In welk een gevaarlijke positie zouden ernstig getroffenen thans niet verkeeren, nu de verbinding met de vaste wal 's nachts verbroken is, nu de genees kundige inrichtingen te Den Helder voorloopig gesloten zijn en patiënten hee lemaal in Alkmaar zouden moeten wor den geopereerd. In veel gevallen zou dat niet mogelijk zijn. Hulde daarom aan het wakkere college van B. en W., dat met groote spoed een weg baande voor een eigen ziekenhuis. Hulde ook aan de gansche Vroedschap, die zich als één man achter het College schaarde. Dr. Brederode, die zich bereid had ver klaard op ons eiland zijn diensten als chi rurg te verleenen, werd terstond met het genomen raadsbesluit in kennis gesteld. Er mocht geen tijd verloren gaan. Maan- ||||liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|iiiiiii.niiiiiiiii|||||| GEMEENTE TEXEL. Illil|lllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllll|||||| DISTRIBUTIE VAN BOTER, MARGARINE, VET EN SPIJSOLIE. De Burgemeester van Texel maakt het volgende bekend. Wanneer een gezinshoofd in aanmer king wenscht te komen voor het verkrij gen van bonnen, waarop afhankelijk van het gezinsinkomen boter en spijs olie ofwel boter, margarine, vet en spijs olie betrokken kan worden, dient daar voor een aanvraagformulier te worden ingevuld met de gevraagde gegevens be treffende de gezinsleden en het inkomen van ieder gezinslid over het kalenderjaar 1938. Het formulier behoort voorts door het gezinshoofd bij de bovenste aandui ding „Handteekening" te worden onder teekend. Deze aanvraagformulieren wor den voor de gezinshoofden per post thuis bezorgd. Kostgangers, kamerbewoners en derge lijke personen dienen zelf een aanvraag formulier in te dienen, hetwelk ten kan tore van den distributiedienst verkrijg baar is. Inwonend dienstpersoneel maakt, wat de boter- of vetkaarten betreft, deel uit van het gezin, waarbij het nachtverblijf heeft. Het inkomen van dit personeel kan bij de berekening van het gezinsinkomen buiten beschouwing worden gelaten. Met aandrang wordt verzocht voor een nauwkeurige invulling zorg te dragen. Zoo noodig gelieve men de hulp van an deren in te roepen. Voor het geval het gezinsinkomen over het gevraagde jaar het ondervermelde bedrag te boven gaat, behoeft desverkie- zende niet het totale bedrag van het zui ver gezinsinkomen te worden ingevuld, doch kan volstaan worden in de betrok ken kolom overeenkomstig de waarheid te vermelden: Gezinsinkomen: f 1000- f 1100.- f 1200.- f 1300.- f 1400- f 1500.- f 1600.- f 1700.- f 1800.- f 1900- of meer of meer of meer of meer of meer of meer of meer of meer of meer of meer als het gezin bestaat uit: 1 persoon 2 personen 3 personen 4 personen 5 personen 6 personen 7 personen 8 personen 9 personen 10 personen Voor ieder gezinslid meer worden deze bedragen met f 100 verhoogd. Is het gezinsinkomen minder dan de bovengenoemde bedragen, dan moet het zuiver inkomen van ieder gezinslid wor den ingevuld. Verzocht wordt onverwijld tot de in vulling over te gaan. De kohiernummers en de standplaat^ van den Rijksontvanger moeten voor ie der belastingplichtige steeds worden op gegeven. Voor de inlevering zal op binnenkort nader bekend te maken plaatsen en tijdstippen zitting worden gehouden; bij die gelegenheid worden de boter- en vet kaarten uitgereikt, mits het aanvraagfor mulier nauwkeurig is ingevuld. Texel, 16 Juli 1940. De Burgemeester voornoemd, KAMP. dagmorgen vertrok Gemeenteveldwach ter O. Goenga met een auto naar Den Haag en 's avonds reeds kwam Texels eerste chirurg-ziekenhuisdirecteur in ge zelschap van de operatiezuster, Mej Van Leen, op ons eiland aan. Gistermorgen waren Dr. Brederode en Zr Van Leen al in functie. Schrikt U niet er waren nog geen patiënten. Het gold voorbereidende werkzaamheden. Aan het eind van de lange gang was Dr. Brederode een groote instrumenten- kist aan het uitpakken. Een vriendelijke, eenvoudige man is deze medicus, die gaarne bereid was ons eenige inlichtingen te verstrekken. Met eenige trots toonde hij ons de groote verscheidenheid van instrumenten, welke reeds in een der kasten een plaatsje hadden gekregen. Een aantal instrumenten werd door het Roo de Kruis te Den Haag beschikbaar ge steld. Overigens heeft Dr. Brederode zijn eigen instrumentarium laten overkomen. Dr. Brederode is flink van postuur en nog betrekkelijk jong, namelijk 30 jaar. In Friesland werd hij geboren (Leeuwar den), in Groningen studeerde hij. Wat zijn practijk betreft kunnen we meedee- len, dat hij vier jaar als chirurg verbon den was aan het Ziekenhuis te Den Haag. Dit zal wel niet het eenige Nood ziekenhuis in ons land zijn, vroegen we. Zeker met, was het antwoord. Hiel en daar zijn er opgericht. In Maastricht b.v. een in een klooster. Heeft u aan de hulp van één zuster voldoende? Wat de operatie zelf betreft wel, maar voor de rest niet. Van de zijde der Wijkverpleegsters verwacht ik evenwel groote medewerking. Een korte wandeling door het gebouw schonk Dr. Brederode de overtuiging, dat de stand van zaken hier zeer gunstig is. Hij had niet gedacht, dat de boel al zoo goed geregeld was. Het Gebouw leent zich z.i. uitstekend voor zijn nieuwe be stemming. Er valt zoowel in de operatie kamer als in de ligkamers veel licht. Dr. Brederode hoopt binnenkort ook over een Röntgentoestel te kunnen beschik ken. Goed te spreken was Dr Brederode VERBODEN GEBIED UITGEBREID. De Burgemeester van Texel maakt n: Dc mens den Duitschen Commandant ^°6r kend, dat aan het volgens de vorige b kendmakingen aangeduide verboden g.uiv bied, thans een klein gedeelte is teeg an voegd, het zoogenaamde „ZoodenvlaJj nabij den Jan Ayeweg en het Nattevlal De afzetting is 'duidelijk op het terrel met borden aangegeven, terwijl worcf opgemerkt, dat de wegen vrijgelaten zi$ evenals het-rijwielpad. '*v Den Burg-Texel, 15 Juli 1940. De Burgemeester van Texel» KAMP. PROJECTIELEN. De Burgemeester van Texel maal Dl nogmaals bekend, dat het ten strengs!en< verboden is ongesprongen projectielead< aan te raken. Van het vinden van ongeiet' sprongen projectielen evenals van bomir.est slagen behoort onmiddellijk aan her-er Burgemeester, te worden kennis gegeve/01 Texel, 15 Juli 1940. e De Burgemeester van Texel *ns KAMP. lie LUCHTBESCHERMING tijd iich De Burgemeester van Texel deelt med;-e dat uitsluitend voor Luchtbcschermings/°ei meldingen, waarbij onmiddellijk hulpver-'esl leening wordt verzocht, dag en nacht aarV- 1 sluiting kan worden verkregen door all**- t telefoontoestellen in deze gemeente (ooit* t door die, welke met zijn doorverbonden) T Er wordt aan herinnerd, dat opgebeld moet worden: Den Burg 36. De Burgemeester voornoemd, KAMP UITREIKING BONS VOOR BOTER, MARGARINE, ENZ. H De Burgemeester van Texel maakt aansluiting op de publicatie van hedej|t bekend, dat de uitreiking van bons vocnfc boter, margarine, enz. zal plaats hebbe®c te De Waal op Vrijdag 19 Juli a.s. in die o.l. school aldaar en wel: 12.0012.45 uur bewoners v.h. dorp mtieh oneven huisnummers. 'q0 12.451.15 uur idem met even huisnrsp 1 452.00 uur wijk W buiten het dorp. feu te Oosterend op Vrijdag 19 Juli a.s. jiee de oude o.l. school en wel: oo 3.003.40 Boschweg en Hoekstraat; o 3.404.20 Kerkplein, Kerkstraat et.00 Nieuwstraat; 4.205.00 Peperstraat met oneven huis^pe nummers; Jaj 5.005 30 Peperstraat met even huisnJ Aan 5.306.00 Schoolstraat en Weststraat m^er oneven huisnummers; 3 6.006.30 Weststraat met even huisnrs. 5pr, Voor de bewoners van wijk O buite:'iar het dorp: 1 7.007.30 met huisnrs O 162; |ej 7.308 00 met huisnrs. O 63100; ,ve 8.008 30 met huisnrs. O 101135; ,pt 8.309.00 met huisnrs. O 136 en hooger ar Bij de uitreiking moeten worden ge- q toond: a. de stamkaarten van ALLE gels zinsleden; b. de aanslagbiljetten in <;tae gemeentefondsbelasting over het belaslt tingjaar 1939-1940 van alle gezinsledeiïi voor zoover deze zijn aangeslagen en wiel 1 inkomens beneden de in de publicatie!® van heden genoemde bedragen blijvend Het afhalen der bons dient te geschieden» door het gezinshoofd. Ook kan een meer-B derjarig gezinslid de bons afhalen of -B met overlegging van een schriftelijkejjr volmacht door een ander meerderjarig» persoon, mits deze persoon de eventu-,er eele ontbrekende gegevens kunnen ver-B schaffen. Texel, 16 Juli 1940. De Burgemeester voornoemd,fi] KAMP. 1 jat ook over de hulpvaardigheid van het echtpaar Moenis, vader en moeder var het Gesticht van Weldadigheid. Zij zor--Jj gen met alleen voor de inwendige ver sterking van directeur en zuster, die iij het gebouw hun intrek hebben genomen, maar staan hen ook overigens met huljj ten dienste. Gistermorgen was alles nog wel niet opV regel, maar, indien noodig, konden dc.^ eerste operaties toen reeds worden vc r ^,c richt. ,e- Texels Noodziekenhuis is thans gerecdj^ Dat het aan zijn doel moge beantwoo:ne den hopen we van harte. Tevens spreke^j we de wensch uit, dat er zege moge rus ten op de verantwoordelijke arbeid, wel-M ke Dr. Brederode en Zuster Van Lecn|m wacht. J- Het Noodziekenhuis is telefonisch aan gesloten onder no. 140. Cc .„tel N.S.B.-FILMAVOND. Dinsdag a.s wordt in Pen's Zaal film vertoond van de N.SB.-Hagepreel; od 22 Juni. Als spreker zal optreden Boer Spelt. Zie adv. DEN HOORN. /c S. WESTRA OVERLEDEN. 'la In de leeftijd van 78 jaar is 11 Juli inL Huize Westerlicht te Alkmaar overleden,€ onze vroegere plaatsgenoot, de heer S S Westra. Zaterdag had op het kerkhof al- a hier, waar ook het stoffelijk overschot^ van zijn echtgenoote rust, de begrafenis-j. plaats. jg< De heer Westra kwam naar Texel na jaren in militaire dienst te zijn geweestm Hij streed o.m. tegen opstandige Atjeher?Z( en verwierf verscheidene ondersche:- dingsteekens. 5 Sept. 1905 werd hij doe Vi de Raad tot nachtwacht aangestelda] welke functie hij op voorbeeldige wijflij vervulde ii Hij ruste in vrede. NIEUWS VAN ADVERTEERDERS, J,1 JAM ZONDER SUIKER. Het recept op de 4e pagina (Jambereiding met glu-J cosestroop) is afkomstig van Drogisten)-. De Magneet, die in dit nummer met Glu-y cose, Opekta en Penjel adverteert.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2