H E E L~fË X E L - x lit- TEXELSCHE COURANT WEET HET, ALS HET STAAT IN DE T""- --V-.vu- S. V. TEXEL. Bij de aanvang der vergadering, Vrij dag in De Graaf's Lunchroom gehouden, verzoekt de voorz., de heer D. Dapper, de aanwezigen zich van hun zitplaats te verheffen. Voorz. spreekt hierop gevoel volle woorden ter nagedachtenis van Piet Kikkert en Maarten Vlaming, die in de strijd voor hun land stierven. Eenige tijd worden door eerbiedige stilte de 2 sportmakkers herdacht. In zijn openingswood richt de voorz. zich in het bijzonder tot de oud-strij ders", die zich weer behouden en wel onder de andere sportvrienden kunnen scharen. Voorz. verheugt zich over de groote opkomst; 25 leden, dat was in lang niet gebeurd. De tijdsomstandighe den, zoo vervolgt hij, waren het afgeloo- pen vereenigingsjaar van die aard, dat ook onze vereen uit zijn evenwicht ge rukt werd. Ons ledental liep terug, ook de adspirantenafd. Wat de noodcompe- titie betreft: in ieder opzicht ook ge voeld worden, dat ze een NOOD-compe- titie was. Hulde brengt de voorz. aan de athletiekploeg voor haar keurige presta ties. Na lezing der notulen, door 2e secr., de heer H. Ran, wordt het Jaarverslag uitgebracht. Gememoreerd worden, be halve de voetbal- ook de atletiekwed strijden te Wieringerwaard (2 maal), te Alkmaar en te De Cocksdorp, waar de S.V. nummer een werd. Aan het terrein moet hoognoodig meer zorg worden be steed, vooral de omheining behoeft repa ratie, maar. de financieele toestand der S.V. laat het niet toe. Het financieele verslag, hierop door de penningmeester, de heer G. Dros uitge bracht, wijst een totale ontvangst aan van f 991.80, een totaal aan uitgaven van f 1066.36. Vorig jaar bedroegen de ontvangsten f 1583.97; de uitgaven f 1596.22. Een groot verschil dus. De oorzaak ligt in het feit, dat niet werd deelgenomen aan een com petitie aan de vaste wal. De heeren W. van Zeijlen en H. Boon Pz. verklaren de rekening in orde te hebben bevonden. Voorz.: Ik vind 't jammer dat onze accurate penning meester zijn func tie neerlegt. Acht jaar lang heeft hij zich met hart en ziel gegeven voor de S.V. Hij ver dient danook ten volle onze lof. De S. V. zal hij na tuurlijk trouw blijven. Daarvoor kennen wij hem te goed We hopen een waardig opvolger te kunnen vinden. Voorz. stelt voor hem als stoffelijk blijk van waardeering het archief kastje te schenken, dat langzamerhand een stuk van zijn meubilair is geworden. On der applaus stemmen de aanwezigen hier mee in. De voorz. brengt de nieuwe incasseer der, de heer W.Kiewiet, opvolger van de heer B Bakelaar, dank voor zijn ijver. DISTRIBUTIE. Alle boter-, vet- en margarinebonnen 67 en 68 behooren uiterlijk a.s. Maandag ingeleverd te zijn. Indien men geen veel voud van 10 heeft, kan dit aangevuld worden met nieuwe bonnen, alles echter op afzonderlijke opplakvellen en afzon derlijke ontvangstbewijzen. Instellingen, (hotels, café's, restaurants enz.): Ten behoeve van de maand Au gustus worden géén toewijzingen voor Rijst, Havermout, Vermicelli en Maïzena verstrekt. De instellingen kunnen echter naar het gebruik over Augustus ,39 een aantal bonnen ontvangen, gelijk aan 75 pet. van dit verbruik. Bewijzen dienen hiervan te worden overgelegd. Ten be hoeve van de maand September dienen door de instellingen 4 aanvraagstaten M. D. 217 te worden ingediend met alle in genomen bonnen van de genoemde arti kelen. De bonnen dienen behoorlijk op geplakt te worden op de daarvoor be stemde vellen. Iedere bon op een afzon derlijk vel met een afzonderlijke staat MD 217. Voor de 10c van iedere maand behoo ren door de instellingen (hotels, café's, restaurants enz.) aanvragen te worden ingediend ten behoeve van het verbruik over de afgeloopen maand en een aan vraag voor de volgende maand. Alle artikelen, welke in distributie gebracht zijn, (behalve petroleum), dienen dan door deze instellingen te worden aange vraagd, indien zij aan deze artikelen be hoefte hebben. Voor ieder artikel worden de ingenomen bonnen van het gezin in geleverd op afzonderlijke opplakvellen, vergezeld van de: aanvraag voor den volgende: maand. Nogmaals wordt er op gewezen, dat al deze artikelen afzon derlijk dienen te worden aangevraagd. De verschillende bonnen op afzonderlijke opplakvellen. Voor ieder artikel één aan- vraagstaat MD 217. Illllliiiniiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll ALGEMEENE TEXELSCHE POLITIEVERORDENING. jjjjj|iiiiiM Wie varkens houdt moet le. de uit vloeisels daarvan op eigen grond houden; 2e. zorgen, dat daardoor geen hinderlijke stank wordt verspreid; 3e. de maatrege len nemen, welke B. en W. ter voorko ming van het verspreiden van hinderlijke stank noodig oordeelen. Art. 144. Met groote meerderheid van stemmen worden de heeren D. Dapper, N. de Graaf, H. Ran en J. van der Pijl herko zen, resp als voorz., secr. en commissa rissen. De uitslagen der verkiezingen voor de elftal- en athletiekcomm. meldden we al. De heer R.Ber- kenbosch maakt nu deel uit van 't Bestuur van de S. V., van de elf- talcomm. en van de athletiekcom- missie. Aan het slot van de vergade ring heeft hij dan ook een be zielende speech gehouden waarin hij op de noodza kelijkheid van 't trainen wees. Voorz. brengt vervolgens verslag uit van de met de KNVB gevoerde corres pondentie. Wegens de beperkte boot - dienst zal ook dit jaar niet deelgenomen kunnen worden aan de wedstrijden van die bond. De KNVB bleek een open oog te hebben voor de moeilijkheden en vond goed dat de S.V. toch lid blijft en alle rechten behoudt. Voorloopig zullen beide elftallen in de NHVB uitkomen. Voor de KNVB behoeft geen ledencontributie te worden betaald. RONDVRAAG Op voorstel van de heer R. Berkenbosch zal aan de heer W. van Zeijlen het penningm.schap worden opgedragen, zoo de heer Berkenbosch onverwachts naar elders mocht verhui zen. In antwoord op de vraag van de heer B. Kiewiet of er al aan een verlo ting gewerkt wordt, deelt de voorz. mee, dat men de organisatie ter hand zal ne men, zoodra de tijd daar gunstig voor is. De heer J. v.d. Pijl vraagt zich af, of het zin heeft, lid van de Texelsche sport bond te blijven. Voorz. vindt, dat de toe stand vóór die bond veel beter was Er zal in Sept. nog een wedstrijd wor den gehouden, de laatste, waaraan de S.V. als lid deelneemt. De vergadering ging met het voorstel tot uittreding ac- coord. De heer G. Dros dankt de bestuursle den voor de prettige samenwerking en spreekt als zijn overtuiging uit, dat de S.V. in de heer Berkenbosch een goed penningmeester zal vinden. Hij hoopt, dat de S.V. eerst haar oude plaats terug zal weten te vinden en dan in groei en bloei zal toenemen. In zijn slotwoord (half elf) spreekt de voorz. de wensch uit, dat allen ijverig zullen medewerken om de S.V. weer op haar oude sterkte terug te brengen. Train zooveel mogelijk; het bevordert mede de clubgeest. De heer Berkenbosch merkt in dit verband op, dat als de oorlog dan nog woedt, men van de winter niet zal kunnen oefenen (geen terreinverlichting). Voorz.: Ik kan er mets anders dan het beste van hopenTenslotte betuigt hij de Texelsche Courant zijn hartelijke dank voor de medewerking. S.V. Texel! Moge spoedig een tijd aan breken waarin je je wieken frank en vrij naar alle kanten kunt uitslaan! J. TEXEL-DEN HELDER v.v. Van Texel: 7.45; 14.—; 17.30. Van Den Helder: 10.—; 16.10; 19.—. DE BLOEMBOLLENBEURS Naar de heer S. J. Flens, voorz. van het HBG, afd. Texel, ons meedeelt, was de stemming Maandag op de Bloembol- lenbeurs te Haarlem allesbehalve opti - mistisch. Er werd maar een zeer geringe hoeveelheid bollen verhandeld. S. V. TEXEL-NIEUWS. De Vrijdag gehouden jaarvergadering was goed bezocht, hetgeen juist nu een verhéugend feit genoemd kan worden. Berkenbosch werd als penningmeester gekozen; G. Dros werd dank gebracht voor zijn vele werkzaamheden. We hebben voldoende vertrouwen, dat zijn plaats goed bezet is. De besprekingen werden op vlotte wijze gevoerd, de ver slagen met belangstelling gevolgd. Nu door flink trainen zich gereed maken opdat we bij eventueel deelnemen aan een competitie goed voorbereid kunnen starten. Zaterdagmiddag werd het veld goed onderhanden genomen. Het ziet er nu weer keurig uit. Ab Jan en Wim ver dienen een pluim. Maandagavond kon de wedstrijd Texel 1Oud Texel 1 niet doorgaan door het slechte weer. Hij werd uitge steld tot heden (Woensdag)avond 7.45 u. Elftallen blijven ongewijzigd. We hopen maar, dat alles nu meewerkt en dat op een ieder kan worden gerekend. Dit is de eenige kennisgeving. D.D Eindhoven. Maandagmorgen vroeg liet een Engelsch vliegtuig hier zestig brandbommen vallen, meest buiten de stad. Twee huizen werden verwoest, een aantal andere beschadigd. Twee vrou wen en twee kinderen kwamen daarbij om het leven. Twee personen zwaar ge wond. Ook bij Alkmaar en bij Zeist vie len weer bommen. Bij dit A.N.P. bericht teekent De re dactie van de Alkmaarsche Crt aan, dat haar van bommen op of bij Alkmaar niets bekend is. De verkoop van een aantal textiel producten als b.v. wollen costuums, re genjassen (uitgezonderd die van gummi), japonnen, jurken, slipovers, enz., is tot 12 Aug. verboden. lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiKiiiiiiiillllll GEMEENTE TEXEL. ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii!ii||||h VERGOEDING voor verrichtingen, leveringen en inkwartiering ten behoeve van de Duitsche Weermacht. De Burgemeester van Texel vestigt de aandacht van belanghebbenden op de aangeplakte openbare kennisgeving be treffende betaling voor verrichtingen, le veringen enz. ten behoeve van de Duit sche Weermacht. Texel, 30 Juli 1940. De Burgemeester van Texel. KAMP. DEFENSIE. UITBETALING ARBEIDSLOON. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat op Woensdag 31 Juli 1940 des nam. tusschen 6 en 9 uur in de o.l. school te De Koog zitting zal worden gehouden voor het uitbetalen van verrichte arbeid en het vervoer van vrachten ten dienste van de Defensie op het zeestrand nabij De Koog. Texel, 30 Juli 1940. De Burgemeester van Texel, KAMP. DISTRIBUTIE Benzine. Formulieren voor aanvrage van benzine voor Augustus zijn op het Distributiekantoor verkrijgbaar. Boter op elk der boterbonnen 1 t.m. 4 t.m. 23 Aug. een half pond (een half pond per week dus) Brood: op bonnen 81 t.m. 90 t.m. 8 Aug. vijf pond roggebrood of 4 p. ander brood. Op broodbonnen mag onder geen voor waarde bloem of meel worden verstrekt. Bloem of zelfrijzend bakmeel: bon 90 t.m. 9 Aug. een half pond. Havermout, grutten, gort: borf 100 t.m. 11 Aug. een half pond. Koffie of thee: bon 85 t.m. 2 Aug. een half p. koffie of een half ons thee. Maizena, griesmeel, puddingpoeder: op bon 105 t.m. 11 Sept. een ons. Margarine of gesmolten vet op elk der vetbonnen 1 t.m. 4 t.m. 23 Aug. een half pond (dus een half pond per week) Wie op vetbon 3 en vetbon 4 boter be trekt, ontvangt op elk half pond tien ct. reductie. Petroleum: zegel 3e periode t.m. 11 Augustus (tijdvak werd verlengd) Rijst, rijstemecl: bon 95 t.m. 11 Aug. een half pond Room: alléén op doktersattest. Suiker: op bon 66 t.m. 23 Augustus twee pond. Vermicelli, macaroni, spaghetti: bon 110 t.m. 11 Sept. een ons. Het distributiekantoor, gevestigd in het Glazen Paleis, is uitsluitend geopend van 9 uur v.m. tot 1 uur n.m. Illll|lllllllllllllllil!l"llllllll!"!llllll"ll!l"lll'"lllllllllllllll!lll'"lll'lil'lll|!|lllll LAATSTE NIEUWS lllllliiiiiiiniiiiii'MiiiiiiiiiiiiiiiiiM De controle op de fietsplaatjes be gint op 8 Augustus. 21 Aug. zal het tien jaar geleden zijn, dat de Wieringermcer is droogge vallen. Morgen wordt de Opbouwdienst uit gebreid met 14800 man, die, uit dienst gekomen zijnde, geen werk vonden. Te Den Haag is overleden de oud hofprediker Ds. Welter. (Ds. Welter is in Sept. 1849 te St.-Petersburg geboren; in 1919 werd hij hofprediker) Volgens de Berl. Boersen Zeitung zijn de Duitsche aanvallen op Engeland tot nu toe maar spcldcprikkcn geweest. De haven van Dover is zwaar getei sterd. De toegang is door wrakken ver sperd. DE COCKSDORP. NOODLANDING ENGELSCH VLIEGTUIG. na een luchtgevecht. Maandagmiddag omstreeks 1 uur heeft een Engelsch vliegtuig, dat in een lucht gevecht was gewikkeld geweest, een noodlanding gemaakt in een korenveld bij Maria Hoeve. Aan boord van het toestel bevonden zich drie personen, waarvan er een, die zeer ernstig was ge wond, kort na de landing overleed. Hij was 23 jaar. Een tweede inzittende was ook gewond, doch minder ernstig. De piloot bleef ongedeerd. De doode en de gewonde werden per Roodekruisauto naar Den Burg vervoerd. Gistermiddag vond op de Alg. Begraaf plaats te Den Burg de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van een aan het strand aangespoelde 30-jari- ge Fransche soldaat en van een 23-j En- gelsche vlieger, die Maandagmiddag in 't hierboven genoemd luchtgevecht om kwam. Eerst legde de commandant van een groep Duitsche militairen een krans op het graf, dat door de Engelsche oor- logs vlag was bedekt; vervolgens legde Burgemeester Kamp een krans namens het gemeentebestuur. Ds. Gorter las de 103e Psalm en bad daarna het Onze Va der. Enkele burgers waren van deze droe ve plechtigheid getuige. DE WAAL. EXAMENS. Onze plaatsgenoot, de heer J. A. van 't Hooft, slaagde Dinsdag te Den Haag voor het diploma tweede stuurman groote vaart. UITREIKING BROODKAARTEN. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat op Donderdag I Augustus a.s. de uitreiking van de nieuwe broodbon nen zal plaats hebben. Deze uitreiking zal als volgt plaats hebben; te Den Burg in het Museumgebouw in de Nieuwstraat naast het brandspuit huisje en, des namiddags van 56.15 Groeneplaats, Hoogerstr., Koo- gerstr. en Koogerweg; 6.157.30 Binnenburg, Gasthuisstr., Kan- toorstr., Nieuwstr., Parkstr., Schoon- oordweg, Steenenpl., Vischmarkt en Wittekruisweg; 7.309 voor de buitenwijk B. te Den Burg in de o.l. school in de Nieuwstraat van 56,15 Emmalaan, Gravenstr., Haffeler- weg, en Hollewalsweg; 6,157,30 Molenstr. en Molendwarsstr.; 7,309 Suikerweg, Waalderstr., Wester- weg, Weststr., en Zwaanstraat. te Den Burg in de ULO School aan het Schildereind van 55,40 Schildereind met oneven huisnrs. 5,406,20 Schildereind met even huisnrs. 6,207 Warmoesstraat; 77,40 Wilhelminalaafi, Julianastr. en Achterom; 7,408,20 Weverstr. met oneven huisnrs. 8,209 Weverstr. met even huisnrs. en Hallerweg. te De Cocksdorp in de o.l. school des namiddags van 55,40 voor De Cocksdorp met oneven nrs 161; 5,406,20 voor De Cocksdorp met on even nrs 63 en hooger; 6,207 voor De Cocksdorp met even nrs; voor de bewoners van wijk C buiten het dorp van 77,40 met nrs C 1 t.m. 30; 7,408,20 met nrs C 31 t.m. 70; 8,209 met nrs C 71 en hooger. te Midden-Eierland in de o.l. school voor de bewoners van wijk E des na middags van 67 met nrs E 150; 78 met nrs E 51100; 89 met nrs E 101 en hooger. te Den Hoorn in de o.l. school des na middags van 55,30 voor de bewoners van het dorp met oneven nrs 179; 5,306 idem oneven nrs 81 en hooger; 66,30 idem even nrs 260; 6,307 idem even nrs 62 en hooger; voor de bewoners van wijk H buiten het dorp 77,30 met nrs H 135; 7,308 met nrs H 3675; 88,45 met nrs H 76 en hooger. te De Koog in de o.l. school des namid dags van 55,45 voor de bewoners van het dorp met oneven nrs; 5,456,30 idem even nrs; 6.307,15 buiten het dorp met nrs K 1 30; 7,158 idem K 3160; 88,45 idem K .61 en hooger. te Oosterend in de oude o.l. school des nam. van 55,30 Boschweg en Hoekstraat: 5,306 Kerkplein, Kerkstr. en Nieuwstr. 66,30 Peperstr. met oneven nrs; 6,307 Peperstr. met even nrs; 77,45 Schoolstr. en Weststraat; voor bewoners van wijk O buiten het dorp van 7,45—8,30 nrs O 1—100; 8,309,15 nrs O 101 en hooger. te Oudeschild in de o.l. school des na middags van 5.306,15 voor bewoners van het dorp met nummers 180; 6,157 idem 81155; 77,45 idem 156250; 7,458,30 idem 251 en hooger, 8,309,15 voor bewoners van wijk S bui ten het dorp. te De Waal in de o.l. school des na middags van 67 voor bewoners van het dorp met on even huisnrs; 78 idem met even nrs 89 idem van wijk W buiten het dorp. Bij de uitreiking moeten de stamkaar- kaarten van ALLE gezinsleden worden overgelegd. De uitreiking moet geschieden aan het gezinshoofd of aan een meerderjarig ge zinslid. Een ander meerderjarig persoon kan de bonnen in ontvangst nemen tegen overlegging van een schriftelijke vol macht van het gezinshoofd. Texel, 30 Juli 1940. De Burgemeester voornoemd, KAMP. TORPEDO'S MET FOTOCEL. Gewoonlijk wordt gebruik gemaakt van torpedo's, welke 't vijandelijk schip juist onder de waterlijn treffen. Naar het persbureau P.I.B. te Kopenhagen ons meldt, worden thans proeven geno men met torpedo's, welke van een z.g. foto-electrische cel zijn voorzien. Deze cel kan door inwerking van het licht invloed uitoefenen op de richting van de lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiKiiKi»"111111!!!!!! HUH BINNENLAND llilll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii<iii><i>»>i|iiiiiiiuiii,ii|iinii EEN ENGELSCHE PILOOT. Zeist Het gebeurde eind Juni, dat bij Zeist een Engelsch viegtuig neergescho ten werd. Brandend kwam het neer, maar de 18-jarige piloot wist zich met 'n valscherm te redden Zes boscharbeiders kwamen hem te hulp. Ze hielpen hem van de brandende parachute af, Van S. hielp hem aan een ander pak. De kleeren van de piloot werden in het bosch ver stopt. Op weg naar Austerlitz kwamen zij een Duitsch officier tegen, die op zijn vragen echter om de tuin werd geleid en met in de gaten had, dat de gezochte En- gelschman tegenover hem stond. Deze kreeg tenslotte nog een gulden en ver trok met de tram naar Utrecht; later moet hij naar Den Helder zijn uitgeweken. Voor het Krijgsgerecht te Utrecht heb ben de arbeiders nu moeten terechtstaan. Van S. kreeg drie jaar tuchthuis, vier an deren twee jaar, de zesde werd vrijge sproken. Volgens de pesident waren hier de laagste straffen opgelegd. Te Scheveningen maakt Circus Mik- kenie Strassburger a.s. Vrijdag een begin met zijn voorstellingen. Nieuwe broodkaarten worden deze week uitgereikt, volgende week: textiel- kaarten. torpedo. Zoodra de torpedo de plaats be reikt heeft, waar 't te treffen schip zijn schaduw werpt, richt het projectiel zich omhoog, om zich in de bodem van het vaartuig te boren. Omdat deze bodem de kwetsbaarste plaats van de meeste sche pen is, verwacht men van het gebruik van deze soort torpedo's bijzondere re sultaten. BADSEIZOEN De berichten, die ons uit de badplaat sen bereiken, dragen allemaal het stem pel van de benarde tijd, waarin we leven geen vertier, geen of maar weinig badgasten. Neem Schiermonnikoog: een hotelhou der, die vorig jaar omstreeks deze tijd een honderd gasten had, heeft er nu, goed geteld maar dertien. Nu is er voor dat eiland een lichtpuntje aan de zwarte hemel gekomen. Er zal een be gin worden gemaakt met het inpolderen van een kwelder en met dat doel zullen daar 400 man van de Opbouwdienst worden gestationneerd. Dat brengt mis schien eenige opleving. Maar meer ook niet. En dan: AMELAND, waarvan de pers vermeldde, dat er 27 lijken waren aange spoeld. Op Schiermonnikoog waren het er vijf Ook van de andere eilanden kwamen zulke berichten, terwijl ook op menige plaats aan de Noordzeekust van Hollands vaste wal lijken zijn aange spoeld. Het spreekt vanzelf, dat derge lijke tijdingen niet bevorderlijk zijn aan het bezoek van de anders zoo geliefde Noordzeebadplaatsen. ZANDVOORT maakt het ook slecht, hoe gunstig anders het seizoen ook voor de bevolking mocht zijn. De Gemeente raad zag zich genoopt de subsidie voor Maatschappelijk Hulpbetoon van f 56000 op f80500 te brengen.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2