BOMMEN OP HET HORNTJE Vrouw zoo zwaar aan een voet gewond, dat dit lichaamsdeel moest worden afgezet. Een huis totaal vernield, vier andere wo ningen beschadigd. Vrijdagmorgen omstreeks half zes bij het krieken van de dag heeft een Engelsch vliegtuig acht bommen laten vallen op het Horntje. De uitwerking is veel erger geweest dan van eenig ander bombardement op ons eiland Een der huizen, waarin het op 9 Augustus j.l. ge huwde echtpaar H. Beumkes en N.Beum- kesVan der Slikke woonde, werd to taal verwoest. De jeugdige vrouw werd zoo ernstig aan een der voeten getroffen, dat dit lichaamsdeel moest worden afge zet. Gistermorgen zijn we dadelijk naar de plaats van de ramp gereden De verwoes ting doet in de eerste plaats denken aan de ravage van de mijnontploffing te Oudeschild, begin December van het vo rige jaar: Alle vijf huizen, staande in de nabijheid van de plaats, waar de pro jectielen neerkwamen, hebben schade opgeloopen. Van sommige daken zijn heel rijen dakpannen afgerukt. Mannen loopen met planken om de raamkozijnen dicht te timmeren: In heel de omtrek is vrijwel geen ruit heelgebleven! Telkens stort de regen onbelemmerd binnen. Een tijdje is het droog, maar laaghangende loodgrijze wolkenbonken laten straks weer nieuwe buien los. Nét als in De cember: Het is hondenweer. Op de weg naar het Horntje rijden we voorbij een bord, waarop staat, dat het terrein levensgevaarlijk is. We gaan ver der; niemand houdt hier de wacht. Op 'n 20 M. afstand van het eerste huis van de buurtschap het Horntje, bewoond door de familie Leyen (dit perceel bleef gespaard) zijn mannen bezig met behulp van oude palen en latten de weg af te zetten. Ook gemeenteveldwachter Go- enga helpt een handje. Achter de ver sperring, waarop ook weer een bord met „Toegang levensgevaarlijk" staat, houdt een Duitsche soldaat de wacht. Een an dere Duitsche soldaat loopt met roode vlaggetjes in de richting van het duin. Waarom wordt de boel afgezet? vragen we. Er ligt tusschen de boerderij van de heer W. H. Lap, bewoond door de familie H. Beumkes, en de woning van de familie van Groningen nog een tijdbom, dat ding kan ieder oogenblik uit elkaar vlie gen. Een angstige geschiedenis. Van deze plaats af kunnen wij echter niet veel van de verwoesting zien. Ons wordt toegestaan een omweg door de duinen te maken. In een wijde cirkel met de tijdbom als middelpunt, instinctief telkens even naar links loerend, bereiken we de woningen. 't Is vreeselijk, Gielesü Ja, man, 't is erg. Ik zal je direct vertellen, hoe alles in zijn werk is ge gaan. Eerst een paar spijkers halen voor de timmerman En dan vertelt Gieles ons van wat zich in enkele seconden heeft afgespeeld, maar waardoor een vrouw haar heele leven lang invalide zal blijven, een jonge vrouw, veertien dagen getrouwd. We sliepen, maar werden plotseling door een ontzettend lawaai wakker ge schrokken. 'k Wist niet, wat ik het eerst aan moest trekken. Wat was er gebeurd? Ik hoorde Henk Beumkes, die daar woont en hij wijst naar de boerderij, waarvan het woonhuis in elkaar ligt om hulp roepen: „Help, help, een wa gen!" Ik ben er gauw met een wagentje heen gegaan. Zijn vader, K. Beumkes, die aan de andere kant van de weg woont was er al. De vrouw van Henk hadden ze tusschen hen in. Henk zelf was er met eenige schaafwonden afgeko men. Wij hebben haar op mijn wagentje gelegd en toen regelrecht naar het huis van de opzichter Koning gebracht. Een van haar voeten was zwaar gewond en bloedde vreeselijk. De heer Koning heeft de eerste hulp verleend en terstond dok ter Hellema opgebeld, die op zijn beurt de chauffeur van de ziekenauto Ricus Dijt uit bed liet kloppen. Onmiddelijk werd de gewonde naar 't Noodziekenhuis te Den Burg vervoerd, Dokter Brederode moest de voet boven de enkel afzetten. Er zijn in totaal acht bommen geval len. Zes zijn er dadelijk uit elkaar ge vlogen. Ze waren van verschillend kali ber. Niet een bom is óp een huis geval len, maar een zware kwam vlak naast de muur van de woning van H. Beumkes terecht. Hij en zijn vrouw sliepen aan de andere kant van de muur. Het dak stort te geheel in en de muren sloegen gedeel telijk uit elkaar. Wanneer men de ver woesting ziet, de groote stukken hout en de brokken steen met daarboven de bal ken van het ingestorte dak, staat men er verwonderd over, dat hier geen men- schenlevens te betreuren zijn. Ik was bijna in het gat gereden, dat een van de bommen midden in de weg had geslagen, vertelt Rikus Dijt, wat een kuil! Precies midden in de weg; de as- faltstukken zijn over groote afstand weg geslingerd. HI# VAN ZON EN MAAN. MAAN ZON Datum: Op: Onder: Op: Onder: Z. 25 Aug. 23,50 14,23 6.39 20,45 M. 26 ff 24,31 15,23 6,41 20,42 D.27 1,18 16,19 6,43 20,40 W.28 1,40 17,1 6.45 20,37 D. 29 2,15 17,59 6,47 20.35 V. 30 3,20 18,41 6,48 20,33 Z. 31 jf 4,33 19,17 6,49 20,31 Zondag 25 Aug. Laatste kwartier. Denkt er aan! Aanvang wettelijk ver plichte verduistering: zonsondergang. VAN OVER DE GRENS lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir.niiiii^ Felle actie tegen Engeland. Het einde der afgeloopen week en de inzet van de nieuwe bleven vooral ge kenmerkt door de voortgezette felle Duitsche actie tegen Engeland: luchtsla gen, zooals de wereld nog nimmèr kende, en actie van de zeemacht. Vooral de Duitsche luchtmacht ont plooide dag aan dag een enorme activi teit en wierp haar bommenregen op al lerlei militaire doelen: havenwerken, ka den, dokken, werven, depots, oorlogs industrieën, afweerbatterijen en versper ringsballons en drong zelfs door de ver sperringsgordel om Londen heen. Be halve de vernieling van voor de verdedi ging zeer belangrijke werken en fabrie ken brengen deze aanvallen volgens D. N.B. groote verliezen mee voor de Brit- sche luchtmacht; er wordt een gemiddel de bereikt van circa 100 Britsche vlieg tuigen per dag, waarbij de aanvaller na tuurlijk ook zware verliezen lijdt, hoe wel deze blijkens de DNB-overzichten laag zijn in verhouding tot de verliezen der Britten, wat Duitschland voorname lijk toeschrijft aan de superioriteit van 't Duitsche materiaal en de bedrevenheid der bemanningen. Sinds Zondagnacht heeft zich bij de Duitsche aanvclsmethode als wapen ge voegd: de volledig doorgevoerde blokka de van 't Britsche eiland, waartoe elk schip, dat op Engeland vaart, zal getor pedeerd worden, ongeacht van welke na tionaliteit het is. Daarmede wordt het wapen van de hongerblokkade door En geland tegen Duitschland gevoerd, in zijn volle scherpte gericht op het leven van het Engelsche volk zelf. Aan een groot gevaar ontsnapt. In het tuintje tusschen de woning van de fam Van Groningen en de boerderij van de fam. H. Beumkes is ook een trechter geslagen. Voorts zien we op een weiland, een vijftig meter in de richting van de dijk, drie trechters vlak bij el kaar. Ik had de familie van de gewonde vrouw met een luxe wagen naar het Horntje teruggebracht, vertelt Rikus ver der, en ging hier en daar eens kijken. Dat was omstreeks kwart voor acht. Hier ligt vast nog een bom in de grond, zeiden we er waren vier bewoners van het Horntje bij) toen we bij de ver woeste woning een klein gat in de grond notdekten. Laten we weg gaan, het kan een tijdbom wezen, dachten we. En het was maar goed, dat we niet langer ge bleven zijn, want toen we op een vijftig meter van dat gaatje af waren. ont plofte die bom. Een hooge zuil van aarde schoot de lucht in. Niet een van ons werd gelukkig geraakt. De stukken van de bommen zijn met groote kracht wijd en zijd uiteengespat. De heer Gieeles laat ons een vat zien, dat met ruwe olie voor zijn visschersvaar tuig gevuld was geweest, was leeggeloo- pen, doordat een scherf een groot gat in de ijzeren wand had geslagen. Ook in de woning van Gieles was een scherf ge drongen. Toen Gieles thee zou drinken en zijn kopje van het theeblad zou ne men, zag hij tot zijn verbazing, dat het stuk was en er een groot stuk van een bom in lag. Maar erger is, dat van zijn huis bijna alle ruiten zijn vernield. Een reeks dakpannen ligt in gruis in zijn tuintje, ramen zijn vernield in zijn schuur, de olie voor zijn vaartuig liep weg en dan nog de schade aan dak en ruiten van zijn nog nieuw huis, waarin de familie Van Groningen woont. De boerderij van de heer Lap was oud. De metselaar keerde onverrichter zake naar Den Hoorn terug. Hij zou de woning gis- teen juist onder handen hebben geno men. J BOUWVERGUNNING. Jb. Buis Pz., Den Burg, dakkapel. A. A. de Wilde, O'end, herstel woon huis (raamkozijn en dak). GYMNASTIEK Samen met Texels Fanfare hoopt onze Gym Zondag 1 Sept. een turnmiddag te organiseeren. SCHAPENFOKDAG Het aantal inschrijvingen voor onze schapenfokdag is bijna even groot als 't vorige jaar, n.l. 140 (v.j. 148) Het belooft dus weer een belangrijke dag te worden INGEKOMEN PERSONEN. Jeroen J. van der Gaag, Herv., n. Den H. 105 v. Den Helder, Rijksweg 20 Pieter A. Moeton, v De K. 41 - Amersfoort, Leusderweg 45 I. Iwen Boon, Herv., Den H. 127 Zaandam, PI. Takstr. 19. Marietje van der Slikke, Herv., Weverstr. 82 i. Den Helder, Keizerstr. 15 VERTROKKEN PERSONEN. Dirk Bijl, van E. 58 naar Maartensdijk Mart. Korving, Geref. K.. van De Mok n. 's Gravenhage, Rogstr. 18. Johannes M. Verbakei, van Molenstr. 57 n. Helmond, Van Liempdstr. 1. Marretje Kievit, Doopsgez., van C 49 n. Heemstede, Rembrandtlaan 37. Pieter Smit, Herv., van De Mok n. St. Pancras, Benedenweg 103 ONS NIEUW VERVOLGVERHAAL. Vandaag maken we een begin met de publicatie van een nieuw vervolgverhaal, een roman van de schrijfster Christel BroehlDelhaes, getiteld „Kameraad Moeder". Wij zijn er van overtuigd, dat dit feuilleton bij onze lezers en zeker niet in de laatste plaats bij onze lezeressen een bijzonder gunstig onthaal zal vin den en bevelen het daarom gaarne bij u aan. In een officieel communiqué heeft men van Duitsche zijde deze belangrijke stap breedvoerig gemotiveerd. Engeland heeft aldus Berlijn, sinds het begin van de oorlog in steeds toenemende mate de volkenrechtelijke regels van de oorlog voering ter zee geschonden. Het begon met de verklaring tot contrabande van alle levensmiddelen, hetgeen tegen de primitiefste wetten der menschelijkheid indruischt. Hierdoor moesten, evenals in de wereldoorlog, de Duitsche vrouwen en kinderen getroffen worden. Vervolgens kwam de tegen het Vol kenrecht indruischende bewapening van de Engelsche koopvaardijschepen, om deze als aanvalswapen tegen de Duitsche duikbooten te gebruiken, het misbruiken van neutrale vlaggen, enz. Duitschland bleef hierop het antwoord niet schuldig: het zorgde voor uitbrei ding van zijn toevoer aan levensmidde len en grondstoffen uit het Oosten en uit de van Duitsche vijanden gezuiverde Europeesche landen; 't deed verder ge weldig afbreuk aan de toevoer naar En geland door het tot zinken brengen van 5,5 millioen en het zwaar beschadigen van 1,5 millioen ton scheepsruimte, wel ke Engeland ter beschikking stonden. Nadat Engeland steeds meer had inge zien, dat zijn methode van oorlogvoering ter zee, welke met alle regelen van het volkenrecht in strijd was, nutteloos was, is het tot steeds brutaler middelen ovër- ge.gaan: het leggen van drijvende mij nen, het gebruik van koopvaardijsche pen voor oorlogsdoeleinden; het rooven van koopvaardijschepen van derde mo gendheden; het dwingen van de neutrale scheepvaart onder Engelsche controle; 't vasthouden van schepen van niet oor logvoerende landen, zooals Rusland, Ja pan en Zweden en door het tot militair operatiegebied maken van heel het zee- lllllliiiiiiiiuiiiiuhniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinllllll GEMEENTE TEXEL. Illlllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll BEKENDMAKING De Burgemeester van Texel maakt ten verzoeke van den Duitschen Comman dant bekend, dat met ingang van Zater dag 24 Augustus het verbod, zich des nachts op straat te mogen bevinden, is opgeheven. De Burgemeester van Texel, KAMP. TEXTIEL-TOESLAGKAARTEN. De Burgemeester van Texel vestigt er de aandacht op van belanghebbenden dat voor textiel-toeslagkaarten in aanmer king komen gezinnen, die gemiddeld min der inkomen hebben dan f 350.per ge zinslid, gerekend over het jaar 1 Augus tus 19391 Augustus 1940, of bij aan merkelijk verschil een geschat inkomen van f350.per gezinslid over het jaar 1 Augustus 19401 Aguustus 1941. In aanmerking komt dus een gezin van 2 personen bij minder dan f 700. 3 personen bij minder dan f 1050. 4 personen bij minder dan f 1400. 5 personen bij minder dan f 1750, 6 personen bij minder dan f 2100, enz. Aanvraagformulieren kunnen alsnog worden afgehaald op Maandag 26 Au gustus a s. tusschen 7,30 en 8,30 uur nm., en wel te De Cocksdorp, Midden-Eier- land, Den Hoorn, De Koog, Oudeschild, en De Waal in de o.l. school; te Ooster end in de voormalige o.l. school en te Den Burg in het Distributiekantoor aan de Nieuwstraat. Texel, 23 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd, KAMP. UITREIKING TEXTIEL-TOESLAGKAARTEN. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat op Woensdag 28 Augustus a.s. van des nam. 6,309,30 uur in de o.l. scholen te De Cocksdorp, Midden-Eier- land, Den Hoorn, De Koog, Oudeschild en De Waal en in de voormalige o.l. school te Oosterend, alsmede op Donderdag 29 Augustus a.s. van des nam. 6,309,30 uur te Den Burg in het Distributiekantoor bij de Nieuwstraat, zitting zal worden ge houden voor het uitreiken van texiel-toe- slagkaarten. De uitreiking zal plaats hebben in al fabetische volgorde der geslachtsnamen als volgt: van 6,307 voor de letters A t.m. F van 7—7,30 voor de letters G t.m. Kn. van 7,30—8 voor de letters Ko t.m. M. van 88,30 voor de letters N t.m. R van 8,30—9 voor de letters S t.m. V. van 99,30 voor de letters W t.m. Z. Het gezinshoofd behoort zich persoon lijk aan te melden voor de in ontvangst neming der kaarten. Hiervan kan alleen worden afgeweken als een ander meer derjarig gezinslid een schriftelijke ver klaring overlegt, waaruit blijkt, dat het gezinshoofd hem (haar) gemachtigd heeft de kaarten in ontvangst te nemen. De volledig ingevulde aanvraagformu lieren en alle distributicstamkaarten van het familiegezin behooren te worden me degebracht. Texel, 23 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd, KAMP. gebied rond het Britsche eiland. Na deze uiteenzetting wordt geconsta teerd: Duitschland heeft vergeefs gehoopt, dat de Britsche regeering alsnog van de weg dezer misdadige oorlogvoering zou terugkomen, maar zelfs het laatste be- ioep van de Führer heeft men afgewe zen; daarom gaat Duitschland thans met gelijke munt betalen en al haar militaire machtsmiddelen tegen de scheepvaart van Engeland gebruiken. Duitschland is er van overtuigd, met de afkondiging van de totale blokkade van het Britsche eilandenrijk een ver dere beslissende stap te doen tot be ëindiging van de oorlog en tot het ver dwijnen van de huidige Britsche regeer ders, die, volgens Berlijn, de schuld van deze oorlog dragen. Duitschland handelt daarbij zoo heet het verder in het belang van ge heel Europa, want sinds men in Londen heeft ingezien dat Duitschland niet uit gehongerd kan worden, probeert men thans de hongeroorlog ook tot andere Europeesche staten als Noorwegen, De nemarken, Nederland, België en Frank rijk, Zweden, Spanje en Portugal uit te breiden. De snelle nederlaag van Engeland en daarmede het uit de weg ruimen van de huidige Engelsche regeerders, die alleen de vrede in de weg staan is dus het eer ste gebod voor heel Europa, en ook voor de overige neutrale staten. De Duitsche regeering stelt tenslotte 't volgende vast: De zeeoorlog is in het gebied om En geland in volle omvang ontbrand. Het geheele gebied ligt vol mijnen. De vlieg tuigen vallen elk schip aan. Elk neutraal schip dat in de toekomst in dit gebied vaart, stelt zich dus bloot aan het ge vaar van vernietigd te worden. Inlevering boter- en vetbonnen. Alle boter- en vetbonnen, welke in de eerste distributieperiode van dit artikel geldig zijn verklaard, te weten 1, 2, 3 en 4 van de boter- en vetkaarten, dienen door de winkeliers en boter- en vethandelaren ingeleverd te worden op Maandag of Dinsdag a.s. De codenummers van 1000 t.m. 1999 uitsluitend op Maandag, de co denummers 2000 t.m. 2999 uitsluitend op Dinsdag. Alle bonnen op afzonderlijke vellen. Om veelvouden van tien te maken mo gen de reeds ingenomen nieuwe bonnen (op afz. vellen) gevoegd worden bij het artikel, waarbij deze bonnen behooren. Bij 63 boterbonnen b.v., van de oude pe riode komen dus 7 boterbonnen van de nieuwe periode Bij bonnen 1 en 2 van de vetkaart slechts één ontvangstbewijs. Bij bonnen 3 en 4 van de vetkaart slechts één ontvangstbewijs. Bij bonnen I, 2, 3 en 4 van de boter- kaart slechts één ontvangstbewijs. Hoeveel bonnen inleveren? Nogmaals wordt de aandacht er op gevestigd, dat men minstens 40 bonnen dient in te le veren van elk distributieartikel. Heeft men dit kwantum niet, dan dient men deze mindere hoeveelheid bij andere winkeliers in te leveren of op te zenden ntar de grossier. Voor boter- en vetbon nen geldt deze bepaling niet. Wel dienen getallen van deze bonnen afgerond te zijn op 10 of veelvouden daarvan. Waarschuwing. Tenslotte schrijft de Distributiedienst het volgende: Men wordt verzocht alle distributiebe- richten in de Texelaar met aandacht te lezen en de voorschriften in toepassing te brengen. Deze methode van voorlichten is de meest doelmatige om ALLE ne ringdoenden en winkeliers te bereiken. Boter: op boterkaartbonnen 05 t.m. 12 t.m. 18 Oct. elk een half pond Margarine of boter: op de vetbonnen 050607 t.m. 18 Oct. elk een half p. op bon 08 een half p. vet of boter. De met 09101112 genummerde bon geeft recht op een half p. boter met 10 ct. per bon reductie. De 12 Engelsche vliegers, die bij Rijswijk (N.B) een noodlanding maakten en vluchtten, zijn gevangen genomen. Te Utrecht werd 2 jaar geëischt te gen de 62-j. F.A.K., vroeger Rijksontvan ger te Barneveld, wegens verduistering van f 7100 ten nadeele van de Staat. Hij begon al in 1935. Wanneer er controle was leende hij even geld van een bank instelling. Hij stond overigens gun stig bekend. Te Drempt reed een vrachtauto uit Zevenaar 's avonds tegen een stilstaande goederentram. De chauffeur K werd ge dood. Den Haag. Op de Noordwal is een bekend inbreker, de 40-j. N. de G., door een agent neergeschoten. Samen met zijn 29-j. vriend stal hij een jas van een fiets in de Vondelstr. De eigenaar achterhaal de hen en waarschuwde een agent, die de vriend vastpakte. De G. ging hem te lijf en greep diens sabel, waarmee hij dreigend op de agent afging. Deze schoot hem hierop met zijn revolver in de maag. De N.V. Louis Dobbelman gaat toch een nieuwe fabriek bouwen in Waddinx- veen. De panden in R'dam gingen ver loren. Te Scheveningen verdronk Zaterdag de 44-j. mevr. A.M.P. uit Rotterdam in zee. Te Oud-Beierland woei een kinder wagen met een zuigeling van vier maan den in de sloot achter de ouderlijke wo ning. De kleine verdronk. Een Hillegomsche bollenkweeker kreeg f 75 boete omdat hij zonder ver gunning had geplant; 'n collega uit Lisse f 50; de laatste had wel een vergunning aangevraagd en al vijf gld. gestort, maar hij had reeds geplant toen afwijzend op zijn verzoek werd beschikt. Wieringen. Bij Westerland vielen Woensdagmiddag om half twee bommen in een weiland, waar een paard werd ge dood, en bij een boerderij. De 55-j. Wed. W. Vermeulen en het 8-j meisje De Vries (die op de weg stonden) werden gedood. De moeder van het meisje werd een been verbrijzeld WERELDNIEUWS IN WEINIG WOORDEN IIIIIIIIIIH De Britsche troepen zijn met onbe kende bestemming uit Sjanghai vertrok ken. Vrijwilligers van de intern, bezet ting zullen voorloopig aflossen. De V.S. willen de zaak regelen. Britsch Somaliland. Bij de verove ring van Berbera moest een heele com pagnie kameeldrijvers zich aan de Itali anen overgeven Het Londensche Ultrakortegolf-ra- diostation „GSV" is in de lucht gevlogen. De Engelsche bladen dringen de laatste dagen bijzonder krachtig aan op snelle Amerikaansche hulp. De Times verwacht nog meer samenwerking met Amerika. Frankrijk. Bij de ontploffing van de munitietrein bij Miramas werden dui zend wagons,alsmede vele fabrieken ver nield. Veel benzine ging verloren. Parijs. Het heropend Lunapark trekt dagelijks duizenden Parijzenaars. Trotski, de Russische balling, is in Mexico san de gevolgen van een moord aanslag overleden. LAATSTE NIEUWS Voor het Doris Rijkersfonds zal de a.s. week door de heer S. Zijm worden gecollecteerd. IIIHIllllllllllllllllllllllllllllM III BINNENLAND llllll lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiih Zuid-Scharwoude. Samenvoeging der Langerdijker gemeenten is bespro ken. Haarlem's politie maakte in 14 dg. ruim 2000 processenverbaal op wegens verkeersovertredingen. Binnenkort zullen eischen, waaraan koffie- en theesurrogaten moeten vol doen, bekend worden gemaakt. Te Rotterdam overleed de 2-j. A. Dikmans, Hildedwarsstraat, aan brand wonden na het omgooien van een pot met thee. Er zijn reeds 100,000 Wederopbouw- lepeltjes verkocht. Ze kosten vijftig ct. Dertig ct. komt ten goede aan het fonds, dat thans reeds f30,000 ontving voor steun aan door de oorlog getroffen Ne derlanders. Te Haarlem liep een 31-j. bakker uit Santpoort in de val, toen hij tarwe bloem verkocht zonder vergunning. Zoo geschiedde ook met een kaashandelaar uit Assendelft, die op de markt meer dan één pond kaas per persoon verkocht. In de Wieringermeer kwamen 1. 1. Woensdag 110 jongens en meisjes van 16 tot 18 jaar aan uit Rotterdam en Den Haag, die er tot half Oct. in de landbouw zullen werken. Ze worden bij boeren on dergebracht, waarbij met de godsdienst iekening wordt gehouden. Rotterdam. De opbouw van de nieu we binnenstad zal, naar door deskundi gen met eenige zekerheid wordt beves tigd, niet langer dan 5 jaar duren Geen 15 jaar dus, zooals eerst gemeld. 10,000 nieuwe woningen komen in de binnen stad, 4000 vnl. in het zuiden. Te Roermond werd tegen de land bouwer J. C. wegens niet voldoende ver duisteren van zijn woning hij was reeds tweemaal gewaarschuwd veer tien dagen gevangenis geëischt. Gistermorgen zijn te Rotterdam 10 bouwvakarbeiders bij een bomaanval ge dood, 19 werden gewond. Te Hengelo zijn Vrijdagnacht in 't Tuindorp bommen geworpen. Van de fa milie Nijhof werden de vader, de moe der en twee zoons gedood. Tevens mej. Maas (Oelerweg) en de heer Nijland (A- gatastr.) De Grieksche koning riep Vrijdag nacht zijn ministers bijeen wegens con centratie van Italiaansche troepen aan de grens. Er zou weer een Albanees ver moord zijn S. V. TEXEL. D ewedstrijd TexelTex. Boys, aan vankelijk vastgesteld op Zondagavond, kan die avond niet doorgaan. De bezoe kers zouden het zonder een viertal hun ner beste spelers moeten stellen, waar door, om een beter geheel te kunnen krij gen en de kans op een mooie wedstrijd te vergrooten, besloten werd deze uit te stellen tot Zondag 1 Sept. a.s. Het slechte weer der laatste dagen was ook van invloed op het trainingsbezoek. We hopen maar weer op volgende week. De avonden worden al kort. Dus zal elke gelegenheid benut moeten worden. Ook de athletiekbeoefening had pech door het weer. Zondagmorgen, zoo eenigszins mo gelijk, allen weer present, hoor. D.D. PREDIKBEURTEN ZONDAG A.S. NED. HERV. GEMEENTE. Burg v.m. 10 uur Ds. Visser. Maandcollecte. De Cocksdorp 10.30 uur n.t. Ds. Salm Oudeschild vm 10 uur Ds* Tinholt. Oosterend v.m. 10.30 Ds. Kok. Den Hoorn 10.30 uur Ds. Wesseldijk De Koog 10 uur Eerw. Heer F.L. van t Hooft. De Waal 11 uur Ds. N. J. van t Hooft. GEREF. KERK H.V Oos,erend 10.30 en 3.30 uur ds. Oiskes^ GEREF. KERK. Oosterend 10.30 uur Leesdienst 3.30 uur Cand. Wouda Den Burg 10.30 uur Cand. Wouda 7.30 uur Cand. Wouda DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Den Burg vm 10,30 dr. Alb. Vis s van Beverwyk

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2