I i eurtems Q)mbberij 'Öexelsclie (5 i euran mmminium Zelfbescherming is Zelfbehoud. x— —x— Iets verkoopen, maar tegelijkertijd een klant verliezen, is geen koopmans schapmaar roofbouw. DIENSTREGELING TEXEL—DEN HELDER v.v. Van Texel: 7.45; 14.—; 17.30. Van Den Helder: 10.16.10; 19. BEZOEKUREN TEXELS NOODZIEKENHUIS. Dinsdags, Donderdags, Zaterdags en Zondags van 23 uur. Maandags, Woensdags en Vrijdags van 23 en van 77,30. OOK DE DUINEN. In aansluiting op het bericht omtrent het verbod tusschen zonsondergang en zonsopgang op het strand te verblijven, maken we er de lezer opmerkzaam op, dat dit verbod ook van toepassing is op het heele duingebied. VERKEERSONGEVAL. In aansluiting op het bericht in het vorig nummer deelen we mee, dat de heer Daniël van Sijp ©m het leven is gekomen toen hij door een kuil in de weg (Langevliet, Julianadorp) van zijn fiets stortte. Hij had zich door een auto laten meetrekken. GRANEN EN PEULVRUCHTEN De Voedselcomm. maakt bekend, dat alle vervoer over de weg zonder geleide- biljet streng verboden is. Gcleidebiljetten moeten vooruit worden aangevraagd bij r e opslaghouder, waar de producten vvor- den opgeslagen. Daar alle tarwe en rogge voor consumptie moet dienen, heeft het geen doel 2e en 3e soort uit te sorteeren. Wel moet goed geschoond worden. Kaf en stof moeten geheel worden verwij derd. Voor het verkrijgen van gelijke partijen wordt in het pakhuis gemengd c n licht geschoond. Hiervoor mag de te lers niet meer dan twaalf cent per 100 KG in rekening worden gebracht., zonder op- of afslagkosten. DE TEXELSCHE SCHAPENFOKDAG. Omtient de Texelsche Schapenfokdag, welke Maandag a.s. gehouden zal wor den. deelden we reeds mee, dat het aan tal inschrijvingen weinig bij dat van vo rig jaar verschilt. Thans kunnen we nog deze bijzonder heden laten volgen: De T.E.S.O.-bcker. Om de zilveren beker van T.E.S.O. zal opnieuw moeten worden gekampt. Tot heden werd de beker achtereenvolgens gewonnen door de volgende heeren: M. WITTE Jz.. Eierland, Jb. EELMAN GzOosterend, J. KIKKERT Nz., De Westen, A. EELMAN Dz., Harkebuurt. Verdere prijzen. Door de Texelsche organisaties worden weer 3 premiën van f 25 uitgeloofd voor de 3 beste ramlammeren. Deze premiën worden in Sept. 1941 uitgereikt, mits de rammen het eigendom blijven van inwo ners der gemeente Texel en op de keu ring in 1941 verschijnen. De uitbetaling geschiedt aan dengene, die in de catalo gus 1941 als eigenaar vermeld staat. Door Het Texelsch Schapenstamboek in N.-H. worden uitgeloofd: In de rubrieken met niet meer dan 5 inzendingen, 1 eerste prijs a f 5,een 2e prijs a f 4,en een 3e prijs a f 3, Wanneer het aantal inzendingen 6 of 7 bedraagt wordt aan bovenstaande prijzen 1 vierde a f 2,en bij 8 of 9 inzendingen 2 vierde prijzen a f 2,toegevoegd. Zijn er 13 inschrijvingen dan kunnen 2 eerste a f 5,2 tweede a f 4,en 2 derde prijzen a f 3,benevens 2 eervolle vermeldingen worden toegekend. Bij 16 en 17 inschrijvingen kunnen bovendien 2 vierde prijzen a f2 en ten slotte mogen bij 22 a 24 inschrijvingen 3 eerste, 3 tweede, 3 derde, 3 vierde en 3 eervolle vermeldingen worden toegekend. Bovendien worden door het Schapen stamboek hoogstens 45 premiën a f 10, voor geregistreerde ramlammeren uitge loofd. Om voor primeering in aanmerking te komen, moeten de halfjarige rammen op de keuring te Den Burg bij voorkeur be- hooren tot een groep, die met een prijs of een eervolle vermelding is bekroond. Vervolgens worden de dieren individu eel, zoowel wat hun exterieur als hun afstamming betreft, beoordeeld. Bij de beoordeeling of een ramlam al of niet voor een premie in aanmerking komt, is de kwaliteit van het lam qua type en exterieur primair. Daarbij zal, zoo mogelijk, rekening worden gehouden met de kwaliteit van de vader en de moeder, terwijl tevens de lammeren -en wolproductie naar genoegen van de jury moeten zijn. De premie wordt verleend op de vol gende voorwaarden: De ram moet in het najaar van 1940 voorloopig worden inge schreven en door een lid van „Het Tex. Schapenstamboek in N.H." gebruikt wor den voor de dekking van minstens 8 in het fokregister of hulpregister „B" inge schreven ooien. De uitbetaling der premie zal geschie den bij de najaarsinspectie 1941 aan den- gene, die dan eigenaar van de ram is, mits lid zijnde van het Stamboek voor noemd. Wanneer de ram eerder verkocht of gestorven is, heeft de uitbetaling niet plaats. Evenmin heeft uitbetaling plaats wanneer niet minstens 6 afstammelingen in het Jongveeregister worden ingeschre ven. Ten slotte wordt de voorwaarde ge steld, dat de eerste wolvacht wordt ge controleerd en aan de gestelde eischen voldoet. Het praedicaat „P" (premieram) wordt voortaan alleen verleend als aan alle voorwaarden is voldaan. |||il|!llllllll!llllllll!i:illlllll!llllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllll!lllll|||||| GEMEENTE TEXEL. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Texel brengt ter algemeene kennis, dat het vanaf 27 Au gustus j.l. VERBÓDEN is zich na zons ondergang en vóór zonsopgang op te houden op het strand en in het duinge bied. Texel, 3 September 1940. De Burgemeester voornoemd, KAMP. BOMSCHADE. De Burgemeester van Texel brengt nog maals onder de aandacht van belangheb benden, dat schade, veroorzaakt door bominslag of eemge andere oorlogshan deling, zoo spoedig mogelijk SCHRIFTE LIJK aan den Burgemeester ter secreta rie dezer gemeente moet worden opgege ven. Texel, 3 September 1940. De Burgemeester van Texel. KAMP. VERDUISTERING. De Burgemeester van Texel waar schuwt de ingezetenen voor ernstige moeilijkheden, welke kunnen ontstaan indien de verduisteringsvoorschriften niet voldoende worden nageleefd. Alle gebouwen moeten zoodanig verduisterd worden dat geen lichtschijnsel naar bui ten kan dringen. De verduistering van winkels, in het bijzonder op Zaterdag j.l., liet veel te wenschen over. Tegen overtreding van de voorschrif ten zal voortaan streng worden opgetre den. Texel, 3 September 1940. De Burgemeester van Texel, KAMP. AFGIFTE JACHTGEWEREN. De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan vragen om in het bezit van het door hen ingeleverde jachtgeweer te komen, nog kunnen worden ingediend tot 30 Septem ber 1940. De aanvrage moet SCHRIFTELIJK bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente worden ingediend. Zij, wier aanvrage om in het bezit van hun jachtgeweer te komen eerder werd afgewezen, behoeven geen nieuwe aan vrage in te dienen. De Burgemeester van Texel, Texel, 3 September 1940. KAMP. INKWARTIERINGEN OF VORDERING DOOR DE DUITSCHE WEERMACHT De Burgemeester van Texel vestigt de aandacht van belanghebbenden er nog maals op, dat voor alle vorderingen ten dienste van de Duitscbe Weermacht als mede inkwartieringen door dengene die de vordering doet of de inkwartiering verzoekt een bewijs moet worden afge geven. Zij, die leveringen hebben gedaan of gronden of gebouwen in gebruik heb ben afgestaan, dan wel inkwartiering hebben verstrekt, moeten de daarvoor af gegeven bewijzen met hunne nota inleve ren ten gemeentehuize uiterlijk binnen 14 dagen na afloop van de maand waarin de vordering heeft plaats gevonden of de inkwartiering werd gevraagd. Inlichtingen worden ten gemeentehuize verstrekt iedere Woensdag tusschen 9 en 12 uur. Texel, 3 September 1940. De Burgemeester van Texel, KAMP. OFFICIEELE MEDEDEELING. Na zonsondergang en voor zonsopgang moeten in de gemeente Texel alle ver keersmiddelen voorzien zijn van de voor geschreven afgeschermde verlichting. Zoodra echter vijandelijke vliegtuigen in de lucht zijn moeten alle verkeersmidde len met gedoofde lichten rijden, c.q. stil staan. De voorlampen der voertuigen moeten zoo worden afgeschermd, dat slechts een horizontale opening van 58 cM. lengte en 1 cM. hoogte in het midden het licht naar buiten laat schijnen. De voorlampen van fietsen moeten zoo worden afgeschermd, dat slechts een ho rizontale opening van 35 cM. lengte en 1 cM. hoogte in de onderste helft het licht naar buiten laat schijnen. De achter- en stoplichten moeten bij alle voertuigen met inbegrip van fietsen naar boven afgeschermd blijven branden. Richting aanwijzers mogen worden ge bruikt. Motorrijtuigen rijden op open straat wegen met afgedekte voorlampen en zoeklichten. Het vermogen van in mo torrijtuigen gebruikte gloeilampen mag niet te boven gaan: 35 watt voor koplichten; 10 watt voor spatbordlampjes of tor- pedofrontlampjes. Bij verkeer van tegengestelde richting en in bebouwde kommen moeten de stadslichten aangestoken worden. Het rij den met parkeerlichten is verboden. Parkeerende voertuigen moeten naar voren en naar achteren door afgescherm de lichten zichtbaar zijn. Voor de verlichting van alle verkeers middelen mag alleen wit of geel licht worden gebruikt. Voor de achterlichten mag alleen rood licht worden gebruikt. Voor de afscherming moet gebruik worden gemaakt van afschermingskap- pen. Verf en papier is niet voldoende. De Burgemeester van Texel, KAMP Ik heb zoo juist vijf vliegen gevan gen: twee mannetjes en drie vrouwtjes. I Wel twee zaten op de rooktafel en drie op de spiegel. WAT IEDER WETEN MOET. 1. Door het toepassen van zelfbescher mingsmaatregelen wordt de gevarenkans aanmerkelijk verminderd. 2. Op een ieder rust de plicht tot het nemen van maatregelen, waardoor eigen have en goed wordt beschermd. Hierdoor werkt men tevens mede aan het voorko men, althans verminderen, van het ge vaar voor zijn naaste omgeving. 3. Bewaar uw koelbloedigheid, waar door rampen te voorkomen zijn. 4. Binnenshuis bestaat grootere kans op levensbehoud dan daar buiten. 5. Indien ge een kelder bezit, laat deze door deskundigen van de luchtbescher mingsdienst keuren op zijn deugdelijk heid. 6. Laat u adviseeren omtrent de in richting van de kelder door deskundigen van de luchtbeschermingsdienst. 7. Zoek nooit dekking in een kelder, welke door de bevoegde overheid niet is goedgekeurd; laat deze door de overheid registreeren. 8. Draag er zorg voor, dat in de kel der naast de gebruikelijke uitrusting zoo als voedsel, water, lampen, verbandmid delen, enz., steeds een schel klinkende fluit aanwezig is. 9. Indien geen goedgekeurde kelder aanwezig is, bent u het veiligst plat op ae vloer van de benedenverdieping, zoo ver mogelijk verwijderd van de buiten muren; bij voorkeur achter een binnen muur. 10. Indien ge in uw tuin een schuil- loopgraaf wenscht aan te leggen, moet deze overdekt zijn. Alleen deze geven voldoende bescherming tegen inslaande scherven, uitwerking luchtstoot, mitrail leurkogels, weersgesteldheid, enz. 11. Indien ge op een étage woont, doet gij verstandig bij luchtalarm naar uw buren beneden te gaan. 12. Bevredig uw nieuwsgierigheid niet met naar een luchtgevecht te kijken. Blijf van deuren en ramen verwijderd. 13. Een brandbom is onschadelijk te maken. Zorg, dat water, zand, schop steeds bij de hand is. 14. Draag zorg, dat steeds een koffertje gepakt is met de meest noodige artikelen als waardepapieren, onderkleeding, schoe nen e.d. Dit kan u te pas komen bij een plotseling verlaten van uw woning. 15. Verschaf u nog eenig verbandmate riaal. „Eerste Hulp" kan van zeer groot belang zijn. 16. Verstaat u met uw buren inzake wederzijdsche hulp. 17. Denk aan ouden van dagen, gebrek- kigen en jonge kinderen. Helpt hen zoo veel als mogelijk is. 18. Sluit u aan bij de af deeling Texel van de Nederl. Vereeniging voor Lucht bescherming. Deze kan u onschatbare voorlichting verstrekken. Voor eieren zijn maximumprijzen vastgesteld. Voor groote 7V2 cent, voor kleine 6V2, voor kalkeieren 5 cent. Er komen zomerzegels van 71/* ct., welke voor 10 ct. zullen worden ver kocht. De verkoop van alle zomerzegels welker toeslag bestemd is voor sociale doeleinden, eindigt 31 October. Illll|lllll'lllllllllllllllllllll!l"l"l'l'l!""l""l"l'l'lll"ll'll"""""""""""llllll SPORT OP TEXEL ||||||llllllll!llllllllllllllllllllllllillllllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||||l S. V. TEXEL. De wedstrijd Texel 1Tex. Boys 1 ein digde in een 50 overwinning voor Texel. Een succes was deze wedstrijd niet. De Boys waren lang niet volledig (4 invallers); ze hadden danook weinig in te brengen. Toch is het slechts 50 gewor den. De eerste helft was het aankijken nog wel waard. Het begin was zelfs hoop vol, want Dick nam na enkele minuten een voorzet van rechts ineens op zijn slof en even later trof een uitstekend schot van Bertus doel (2-0). De T-aanval- len duurden voort, een enkele maal on derbroken door een Boysaanval, doch deze waren niet gevaarlijk daar het hier bijna alleen van de middenvoor komen moest. Achtereenvolgens werd de stand door Arie, die een teruggesprongen bal misschoot, en Jan van der Pijl, nadat hij handig door de B-verdediging was ge glipt, opgevoerd tot 40. In de 2e helft was Texel nog meer in de aanval, maar doelpunten kwamen er voorloopig niet. Oorzaak? Het tempo was zoek en er werd weer te veel gepraat. Na \eel vergeefsche pogingen, eenige prach tige kansen worden 'gemist, gelukte het Arie eindelijk de bal in het net te werken. Een prachtig schot van Herman trof nog doel, maar Dick stond buiten spel, of, beter gezegd, hij bleef buiten spel staan, hoewel hij alle gelegenheid had om er niet meer te staan. Het einde kwam, zooals gezegd, met een 50 over winning voor Texel. W. van Z. Over deelname aan de Competitie kunnen we nog niets naders melden. We komen hier nog op terug. TRAINEN. Nu het zooveel vroeger donker is, beginnen we morgenavond om uiterlijk half acht. Probeert allen zoo vroeg mogelijk aanwezig te zijn. Woensdagmiddag weer trainen voor Adsp. Aanvang 2.15. Neemt vrienden mee ATHLETIEK. Aan de wedstrijden voor nieuwelingen der KNAU nam Ab. Keijser deel op 400 K.M. hardloopen. Z'n tijd werd ruim 56 sec., maar er waren er die nog sneller waren. Intusschen getuigt dit deelnemen van de vaste wil om zich met anderen te meten teneinde te con troleeren, welke vorderingen reeds ge maakt zijn. Ab maakte een goed figuur. D.D. Natuurlijk wilt U Uw vreugde ook laten uitstralen van het Ge boortekaartje, dat U straks ver zendt. Komt U onze prachtcollec- tie eens zien: keus uit 23 soorten, direct leverbaar. Met bijzondere zorg voeren wij ook de kleinste opdracht uit. Nieuwste lettertypen Vlugge levering Billijke prijs. DIPLOMA-ZWEMMEN. Bij gunstig weer zal aan Zwembad De Schans Zaterdagmiddag om drie uur ge legenheid zijn het diploma van zwem- vaardigheid te behalen. L. LOONREGELING LANDARBEIDERS. Van bevoegde zijde deelt men ons mee. „dat aan de niet bij een der contractee- rende partijen aangesloten landbouwers op Texel bij scheidrechterlijke uitspraak van Mr. G. C. J. D Kropman eenzelfde loonregeling is opgelegd als is vastge steld in het contract voor het landbouw bedrijf op het eiland Texel", Hiermede is vastgesteld, dat voor alle landbouwers op Texel de voorwaarden in het reeds tot stand gekomen contract van kracht zijn. DISTRIBUTIE Bloem of zelfrijzend bakmeel: bon 40 t.m. 6 Sept. een half pond. Boter: op boterkaartbonnen 05 t.m. 12 t.m. 18 Oct. elk een half pond Brood: op de dubbele bonnen 4 der broodkaart t.m. 8 September 2500 gram roggebrood of 2000 gr. ander brood. Havermout, grutten, gort: bon 27 t.m. 6 Sept. een half pond. Koffie of thee: bon 73 t.m. 27 Sept een half p. koffie of een half ons thee. Maizena, griesmeel, puddingpoeder: op bon 105 t.m. 11 Sept. een ons. Petroleum: zegel 5e periode t.m. 8 Sept. twee L. (zegel 4e periode vervalt) Rijst, rijstemeel: bon 14 t.m. 6 Sept. een half pond Scheerzeep: t.m. 31 Dec. op extra bon 116 (niet uit het boekje) 50 gr. scheerzeep of een tube scheercrème of een pot scheer zeep. Suiker: op bon 72 t.m. 27 September twee pond (termijn met 1 week verlengd) Macaroni, spaghetti of vermicelli: op bon 110 t.m. 11 Sept. een ons. Margarine of boter: op de vetbonnen 0506—07 t.m. 18 Oct. elk een half p. Op bón 08 een half pond vet of boter. De met 09101112 genummerde bon geeft recht op een half p. boter met 10 ct. per bon reductie. Zeep: t.m. 24 Sept. op bon 115 150 gr. toiletzeep, of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 120 gr. zeepvlokken of 250 gr. zelfwerk. waschmiddel of 200 gr. vloeibare zeep. De uitreiking van zeepbonnen voor kin deren beneden 8 jaar geschiedt op nader vast te stellen datum en plaats. Ook de brandstoffcnhandelaren behoo- ren voor de 10e September hun beschei den te hebben ingeleverd. Botergrossiers kunnen dagelijks hun botertoewijzingen bij de distributiedienst inleveren. Maandags uitsluitend beschei den voor de diverse artikelen. Vetbon 8 dient door de handelaren op afzonderlijke vellen geplakt en ingele verd te worden met afzonderlijke ont vangstbewijs. Heeren artsen, veeartsen en tandartsen kunnen op vertoon van hun stamkaart bij de plaatselijke distributiediest, bon nen ontvangen voor zeep, uitsluitend ten behoeve voor de uitoefening van hun be roep. Arbeiders alsmede zelfstandigen, die een extra brood-, en boter- of vetkaart hebben ontvangen, zijn verplicht deze kaarten in te leveren bij de distributie- dienst, indien zij geen voortdurend zware arbeid meer verrichten. In het vervolg dienen niet alleen de boter-, margarine- en vetbonnen afge rond te worden op 10, doch ook alle an dere bonnen van in distributie gebrachte artikelen zooals suiker, koffie enz., enz. De bepaling „minstens 40 van ieder arti kel" blijft gehandhaafd. De resteerende bonnen (per artikel nooit meer dan 9) kunnen tezamen op hetzelfde opplakvel met de bonnen van de volgen de periode worden ingeleverd. Zeep. Na 1 September kunnen hotels, ziekenhuizen, café's, restaurants, enz. voor de maand September, losse zeep bonnen bekomen, als ten genoegen v. d. distributiedienst wordt aangetoond, hoe groot hun voorraad is en hoeveel K.G. droge vuile wasch in September ver wacht wordt. Men mag alleen zeep aan vragen voor de wasch; voor het reinigen van vaatwerk of ten behoeve van de cli entèle wordt geen zeep verstrekt. Op het hun reeds toegezonden formulier MD. 217, dient ook de aanvrage om zeep inge vuld te worden voor de maand October. Tenslotte worden zij er aan herinnerd, deze formulieren voor de 10e Septembei op het Distributiekantoor in te leveren. GIFTEN ALG. WIJKVERPLEGING. Wed. P. B., Oosterend f 10. N. N., Oosterend f 1. AARDAPPELEN. Alleen aardappelen, voor menschelijke consumptie geheel ongeschikt, mogen voor veevoeder worden gebruikt. Het stoomen of ensileeren is dus niet toegestaan. De vergunningen tot het verwerken tot veevoeder moeten worden aangevraagd bij de Bureauhouder. Tot aardappeldistributie zal niet wor den overgegaan. De normale opbrengst in ons land is veel grooter dan de consump tie. Gewoonlijk werden per jaar honderd duizenden tons uitgevoerd, terwijl ook voor veevoeder een groote hoeveelheid werd bestemd. De uitvoer valt grooten- óeels weg, terwijl geen consumptieaard appelen voor veevoer mogen dienen. Er zullen weliswaar meer aardappelen wor den gegeten, doch er zal voor worden ge zorgd, dat de prijs redelijk blijft. Een tekort is niet te vreezen. Een deel der anders voor ïndustri- eele verwerking bestemde aardappelen zal zoo noodig voor de voeding van de be volking worden bestemd of gereserveerd. EEN MIJN BIJ DE SCHANS. Zaterdagavond hebben Badmeester Van Beek en anderen een spannend avontuur beleefd. In lange tijd hebben we op Texelstroom geen last meer ge had van mijnen, doch Zaterdagavond kwam er weer een aandrijven. Hij was al dicht bij de wal voor de Schans, toen badmeester Van Beek en anderen hem ontdekten. Met behulp van een net dach ten zij hem te pakken te krijgen, maar dit lukte, niet. Men moest hem laten schie ten. 't Was een hachelijk moment, want de mijn lag spoedig vervaarlijk tegen de steenen te schommelen. Terstond waar schuwde men Duitsche militairen, die de dijk afzetten. Er stond gelukkig geen storm, zooals in het voorjaar en in het najaar van 1939, toen mijnontploffingen aan de dijk van de Waddenzee haast aan de orde van de dag waren. De zee kon nu geen kracht genoeg ontwikkelen om de ongewenschte bezoeker tot ontplof fing te brengen. Daar kwam nog bij, dat men niet werkloos toezag. Dadelijk kwa men demonteurs, die hun opdracht, hem onschadelijk te maken, vlug en goed uit voerden. j ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| IIIHI BINNENLAND llllll ||||||iiiiiii;(iiiiiiiiiiiiiiiii[iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu«iiti[iiniiiiiiii|||||| Den Haag. „De strijd om de baby" wordt morgen voortgezet. Bij De Steeg werd een Engelsch vliegtuig neergehaald; de 3 inzittenden kwamen om. Ook bij Lobith en bij Halle. Vijf tot zes dooden. De kustvisschers hadden een goede week: een motorlogger in 3 reizen f525; 36 kotters f 4546; 189 motorschokkers f 12,688. In totaal werd f 14816 meer op gebracht dan vorige week. Rotterdam. De bevolking vermin derde de laatste tijd van 617923 tot 614089 zielen. Den Haag. Op de Ieplaan reed een 14-j. meisje uit de Naarderstr. tegen een stilstaande bakfiets. Ze viel en werd door een motorfiets gedood. Te Venebrugge viel de 73-j land bouwer Lennips van een wagen. Hij is overleden. Te Geleen is een 15-j. jongen in een zandgroeve bedolven. Pas na drie kwar tier kon hij (levenloos) te voorschijn wor den gehaald. Alphen a.d. Rijn. De landbouwer H. Kroft werd levensgevaarlijk gewond doordat zijn paard op hol sloeg. Hij viel van de wagen, kreeg een trap en werd overreden. Haarlem. Twee kooplui werden op gepakt Zij verkochten bussen met z.g. slaolie. Maar de bussen bleken water e-"1 ef dVwfvan'het m.s. dat 30 Mei op het Hollandse). D'eP »P een mijn liep, zijn de lijken fan ve e gische krijgsgevangenen naar boven ge- bracht Zaltbommel. Poor onbekende oor zaak stortte een 110 M. lange en 1000 t. zware boog van de spoorbrug over de Waal neer. Spoedig konden twee dooden geborgen worden. Acht werklui raak- ten onder water bekneld en verdronken. I 30 personen werden meegesleurd. Negen I van hen werden gewond,, o.a. de uitvoe- I rende ingenieur Van der Laan. He boog was afgebrand en moest naar He- del worden vervoerd.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2