INGEZONDEN. DAMMEN. Damclub Hotel Texel gaat weer ge woon door. Het bestuur bereidt 'n nieuw program voor. DE WERKLOOSHEID. Bij het Bureau voor Arbeidsbemidde ling stonden Zaterdag nog slechts 17 personen ingeschreven: 7 landarbeiders, 4 visschers en 6 personen uit andere bedrijven. NOG MINDER BENZINE. De oorlog verslindt benzine. Het ge volg hiervan is, dat ondanks de reeds opgelegde beperking voor de volgende maand de porties weer belangrijk gerin ger zullen zijn. De derde penode is met een week verlengd en wel t.m. 6 Oct. De 4e loopt van 1 t.m. 31 Oct. WOENSDAG WORD'f GESLACHT. Naar men ons meedeelt, zullen de Texelsche slagers reeds Woensdag in de gelegenheid worden gesteld tot slachten. De dieren daartoe zullen uit Alkmaar worden aangevoerd. Aanvankelijk zou de markt van Schagen, die Donderdags gehouden wordt, moeten worden afge wacht. ONGEVAL Gistermiddag is de ongeveer 15-j. Van Vliet (Hoogkoog) bij het rietmaaien zoo door een halm aan een pols gewond toen hij over een sloot sprong dat de slagader geraakt werd. Een zoon van de heer M. Veeger slaagde er in de arm af te binden (het bloed spoot uit de wond). Dokter Hellema was spoedig ter plaatse. BUSDIENST TH. REUVERS. Wegens de gewijzigde bootdienst is tot nader bericht de busdienst De Cocksdorp Den Burg als volgt: Op werkdagen: Van De Cocksdorp: 8,10 en 2,15. Van Den Burg: 10,30 en 7,00. Op Zon- en feestdagen: Van De. Cocksdorp: 10 uur en van Den Burg om 10,30. BILJARTEN. Blijkens advertentie in dit nummer heeft Biljartclub Fortuna de moed met laten zakken. Ondanks de moeilijkheden door de bijzondere omstandigheden ge rezen, is het bestuur bezig nieuwe plan nen aan het uitwerken. Eerst zal met de leden vergaderd worden. Daarna hoopt Fortuna met de besturen van de andere clubs op ons eiland nieuw contact aan te knoopen, opdat de competitie, ondanks het vervroegde sluitingsuur, toch voort gezet kan worden. Ook Krijt op Tijd gaat beginnen. NIEUWE LEERLINGEN L. LANDBOUWSCHOOL. Tot de eerste klasse der Lagere Land bouwschool alhier werden toegelaten: Jb. C. Bakker; Wim J. Bakker, Piet J. Bakker; Adri D. Bakker; Martin Bakker; Maarten Broekman; Klaas Druif; Ma- thys van Exel; Julianus R. van der Geest; Piet Hoogenbosch; Leo Keijser; Leendert Kuiper; Jan G. Roeper; Piet Stoepker; G J. Witte; Nico Bakker; Piet Verseput en Corn. Vinke. De school telt nu 60 leerlingen, waar mee een door het hoofd der school reeds lang gekoesterde wensch in vervulling is gegaan. Maar er is een donkere wolk, die ons de lust tot juichen toch ontneemt De financieele positie van de school is niet zoo gunstig, moet u weten en waar het hoofd der school toch alles in het werk wil stellen, om het onderwijs op zoo hoog mogelijk peil te brengen, is die schrale kas een leelijk ding. En toch mogen de resultaten van het onderwijs met eere worden genoemd. Een der leer lingen, die zijn studie te Schagen ging voortzetten, was daar no. 1 van zijn klas, terwijl een andere van 30 leerlin gen no. 6 was. Zelfs komt het voor, dat leerlingen van onze school meteen, na eenig bijwerken door de heer Van den Ban, in de tweede klas van de school te Schagen kunnen worden geplaatst. En toch dat is het hoofd der school nog lang niet fraai genoeg. Er valt nog meer te bereiken, maar.dan zullen de financieele zorgen eerst van de baan Nu weten we echter, dat er bij on ze landbouwers en veehouders groote waardeering voor onze lagere landbouw school bestaat en dat ze graag zullen meewerken om deze zooveel mogelijk aan haar doel te doen beantwoorden. In dien een beroep op hun hulp wordt ge daan, zal wel met aan doovemans deur worden geklopt. GEEN STROOM. Voor het uitvoeren van werkzaamhe den moet de T.E.M. morgen de stroom voor Oosterend, Oost en eenige buurt schappen eenige tijd onderbreken. Zie adv. WEET U ZE ALLE VIJF 831 Is een halve cent kleiner dan een dubbeltje? 832 In de wapenkunde noemt men rood 833 Europa's hoogste berg is 834 Uit welke taal komt het woord „alcoof"? 835 Ukkel, bij Brussel, bekend door....? ANTWOORDEN. 831 Een halve cents is iets kleiner. 832 Keel. 833 Elbroes, in de Kaukusus (5600 M.) 834 Uit het Arabisch. 835 Door zijn meteorologisch station. NIEUWE VRAGEN 836 Weet u wat algen zijn? 837 Gasgloeilicht, uitgevonden door..? 838 Wat is een balalaika? 839 Bey is de titel van een 840 „Eline Vere", een boek van....? Als U iets van plan bent, kunt U er over studeeien, consulteeren, conferee- ren. U kunt er om heen loopen als een kat om heete brij, maar wil net wat wor den dan moet het komen van: AAN PAKKEN. IlllllllülIIIIIIIUIIIIIIIU1IUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllfllll GEMEENTE TEXEL. UITREIKING IDENTITEITSBEWIJZEN De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat voor het uitreiken van identiteitsbewijzen aan de Nederlanders van 15 jaar en ouder zitting zal worden gehouden voor De Koog en de buitenwijk K op Donderdag 26 Sept. in de o. 1. school: 2,153.15 voor De Koog, oneven nrs. 3.153.45 idem even nrs. 3.451.45 buiten 't dorp no. KIK40 56 idem nrs K 41 K 80. 67 idem nrs. K 81 en hooger. Voor wijk E op Donderdag 2 6 Sept. in de o.l. school te M. Eierland: 2.303.30 bewoners met no El E 40 3.30—4.30 E 41 E 80. 4.45—5.45 E 81 E 110. 5.456.45 E 111 en hooger. Voor De Cocksdorp en de buitenwijk C op Vrijdag 27 Sept. in de o.l. school: 2.002.30 voor 't dorp oneven ns. 1-49. 2.303.00 oneven nrs. 51109. 3.003.30 oneven nrs 109165 3,304,even huisnrs; 4,005,buiten het dorp, no. C 1 C 50; 5,15—6,— idem C 51—C 100; 6,006,30 idem C 101 en hooger. Voor hen, die door een bijzondere om standigheid met in de gelegenheid wa ren de identiteitskaarten af te halen, wordt daartoe nog gelegenheid geboden in het gymnastiekgebouw aan de Molen straat te Den Burg en wel: op Vrijdagmiddag 27 September a. s. voor de bewoners van Den Burg en de buitenwijk B als volgt van 1,302,30 uur voor hen, wier ge slachtsnaam begint met de letter A t.m. B; 2,30—3,30 C t.m. G; 3,30—4,30 H t.m K.; 4.45—5,45 L t.m R; 5,45—6,45 S t.m. V; 6,45—7,45 W t.m. Z. op Zaterdagvoormiddag voor de be woners van de overige wijken der ge meente als volgt van 910 uur voor hen, wier geslachts naam begint met de letter A t.m. G; 10—11 H t.m. K; 11—12 L t.m. S; 12—1 T t.m. Z. Ieder Nederlander van 15 jaar of ou der behoort in persoon te verschijnen onder medebrenging van zijn distributie- stamkaart en een pasfoto. Op de werkgevers wordt een beroep gedaan hun personeel in het bepaalde uur vrijaf te geven voor het in ontvangst nemen van het identiteits-bewijs. Met aandrang wordt verzocht zich op het bepaalde uur te melden, opdat de uitreiking een vlot verloop kan hebben. Zij, die door ziekte verhinderd zijn, kunnen hun stamkaart en pasfoto door een ander laten inleveren, waarna zij te hunnen huize zullen worden bezocht. Texel, 24 September 1940 De Burgemeester voornoemd, KAMP. VOORWAARDEN, WAAROP WEER MAG WORDEN VERGADERD. De Burgemeester van Texel deelt me de, dat wederom toelaatbaar zijn ver gaderingen, in besloten gebouwen, waar toe slechts daartoe schriftelijk uitgenoo- digde leden der betrokken vereeniging of partij toegang hebben. Door den Procureur-generaal, fungee- rend directeur van politie mag dispensa tie van de bepalingen, dat de deelnemers aan vergaderingen, uitgaande van staat kundige vereenigingen of van plaatse lijke afdeelingen daarvan, of waar staat kundige onderwerpen besproken worden schriftelijk moeten worden uitgenoodigd en dat de uitnoodiging op naam moet zijn gesteld, voorshands niet worden ver leend. Er wordt echter geen bezwaar ge maakt tegen vergaderingen van leden van vereenigingen van zuiver economi sche of commercieele aard voor zoo ver deze niet ingevolge de verordemng nr. 24 van 21 Juni 1940 van de Secreta rissen-generaal van Justitie en van Bin- nenlandsche Zaken uit anderen hoofde ongewenscht zijn te achten. Verboden zijn en blijven voorshands optochten in het openbaar, bijeenkom sten in open lucht, en openbare, voor het publiek toegankelijke vergaderingen in besloten lokalen. Texel, 23 September 1940. De Burgemeester voornoemd, KAMP. BEKENDMAKING INZAKE BRANDPLAATJES. De Burgemeester van Texel brengt onder de aandacht der ingezetenen, dat de laatste tijd herhaaldelijk Engelsche phosphorplaatjes boven ons land worden uitgeworpen. Bij vinding door particu lieren dienen deze zoo spoedig mogelijk politie of luchtbeschermingsautoriteiten van de vondst in kennis te stellen. Men rake de plaatjes NIET aan. Den Burg, 24 September 1940. De Burgemeester van Texel, KAMP. HET NUT. Volgende week opent het Nut zijn bibliotheek weer. Zie adv. in volgend nr OPGELET! Het distributiekantoor is deze week geopend van 911,30 en wel in verband met de uitreiking van identiteitskaarten. DRIE LIJKEN AANGESPOELD. Maandagavond is één en Dinsdagmor gen zijn twee lijken aangespoeld op het Noordzeestrand, blijkens op hen gevon den papieren het stoffelijk overschot van een Engelschman, een Duitscher en een Franschman. Zij zijn ter plaatse ge kist en vervolgens naar de Algemeene Begraafplaats te Den Burg overgebracht, waar vanmiddag omstreeks vijf uur de begrafenis met militaire eer zal plaats hebben. DISTRIBUTIE Bloem of zelfrijzend bakmeel: bon 71 t.m. 4 Oct. een half pond. Boter: op boterkaartbonnen 05 t.m. 12 t.m. 18 Oct. elk een half pond Margarine of boter: op de vetbonnen 050607 t.m. 18 Oct. elk een half p. Op bon 08 een half pond vet of boter. De met 09101112 genummerde bon geeft recht op een half p. boter met 10 ct. per bon reductie. Brood: op de dubbele bonnen 6 der broodkaart t.m. 22 September 2500 gr. roggebrood of 2000 gr. ander brood. Havermout, grutten, gort: bon 54 t.m. 4 October een half pond. Koffie of thee: bon 73 t.m. 27 Sept een half p. koffie of een half ons thee. Kolen, enz. Tot 30 September kan men bij handelaren koopen een vijfde deel van het verbruik van April 1939 tot en met Maart 1940. Maizena, griesmeel, puddingpoeder: op bon 28 t.m. 1 Nov. een ons. Petroleum: zegel 6e periode t.m. 3 Nov. twee Liter. Rijst, rijstemeel: bon 41 t.m. 4 Oct. een half pond Scheerzeep: t.m. 31 Dec. op extra bon 116 (niet uit het boekje) 50 gr. scheerzeep of een tube scheercrème of een pot scheer zeep. Suiker: op bon 72 t.m. 27 September twee pond (termijn met 1 week verlengd) Macaroni, spaghetti of vermicelli: op bon 15 t.m. 1 Nov. een ons. Vleesch: op bon „01 vleesch" t.m. 29 Sept. een ons vleesch (beenen inbegre pen) of een rantsoen vleeschwaren; op bon „01 worst" een rantsoen vleeschwa ren. Zeep: t.m. 24 Sept. op bon 115 150 gr. toiletzeep, of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 120 gr. zeepvlokken of 250 gr. zelfwerk. waschmiddel of 200 gr. vloeibare zeep. LIJNOLIE EN TERPENTIJN. Aan familieleden van schilders, die niet op de loonlijst voorkomen, maar wel in het bedrijf werkzaam zijn, kan ook een bon voor lijnolie en een voor terpen tijn worden uitgereikt. Zeep. Verloskundigen, wijk verplegers en wijkzusters kunnen in aanmerking komen voor een extra rantsoen zeep. Aanvraagformulieren te bekomen bij de distributiedienst. De Vleeschwarenbonnen 79, 84, 89,94, 99 dienen deze week ingeleverd te zijn. Volgende week worden ze niet meer aangenomen. Afronden op veelvouden van 10 en minstens 40. Alleen een over schot van oude bonnen (maximaal 9) mag de week daarna nog ingeleverd worden. Bonnen van leden van de Duit- sche weermacht behooren vóór het op plakken ingewisseld te worden tegen andere bonnen. Bonnen van hotels mo gen tusschen de gangbare bonnen ge plakt worden. Voor het opplakken der bonnen van de vleeschkaart worden de zelfde vellen gebruikt als voor de an dere bonnen, in ieder vakje één bon netje. Vleeschbonncn. De slagers kunnen de bonnen, waarvoor zij vleesch wenschen te betrekken, dagelijks inleveren in veel vouden van 100 stuks, geplakt op op- plakvellen, vergezeld van een ontvangst bewijs M.D. 201 E. De bonnen van de vleeschkaart zijn twee weken geldig, zoodat bij een inlevering aangeboden kunnen worden de bonnen, welke op de dag van inlevering geldig zijn, bonnen, welke de afgeloopen week geldig waren en resteerende bonnen (maximaal 99), welke geldig waren voor de laatstge noemde week. EIERLAND. RENPAARD VAN P. DE WIT WINT. Op de onlangs te De Goorn gehouden kortebaandraverij werd het renpaard Yack van de heer P. de Wit alhier (be rijder de heer T. Slikker) no. 1. DE WAAL. ORGANIST NED. HERV. KERK. Sollicitanten worden opgeroepen voor de betrekking organist Ned. Herv, Kerk alhier. Tot nu toe vervult Mw. M. Boon Former deze functie, maar nu zij na haar huwelijk naar de Westermient is verhuisd, heeft zij als organiste ontslag gevraagd. Voor haar nam haar moeder die betrekking waar. We komen hierop nog terug. VRIENDSCHAP, gebaseerd op zaken, is heel wat beter dan een zaak gefun deerd op vriendschap. GESTRENGHEID is een sober surro gaat van GEZAG. ||||||lllillllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!illll||||||||| lllllliiiiiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillliii HET UITBREIDINGSPLAN. Graag zou ik eenige opmerkingen maken over het Uitbreidingsplan voor onze gemeente en wel over dat voor de Schilderweg en omgeving. Een eenvou dig vrouwtje vroeg me grond te koop voor een huisje, te bouwen voorbij het perceel van de heer P. Kikkert. Ik legde haar uit, dat ze daar nu geen kans had. Toen zei ze: „Daar stond vroeger toch 'n bord met „Grond voor 50 ct. de vk. M."? Hierop antwoordde ik: „Dat is verleden tijd". Toen wou ze maar een perceeltje tusschen de huizen van de heeren Kik kert en Du Porto in. Dat zou haar op f2.de vk. M. komen. „Hoeveel heb ik noodig voor een huisje van f4000, Bouwen is duur tegenwoordig. Zeven meter breed is zeker ruim voldoende. Wanneer u niet minder dan 35 M. diep verkoopt, zou de grond me op f 490 ko men." Zoo sprak ze, maar ik raadde haar aan 10 M. frondbreedte tel nemen, om dat het anders wel kon gebeuren, dat ze geen bouwvergunning kreeg. Mocht ze ook dan geen bouwvergunning krijgen, dan zou de koop ontbonden zijn. Wat bleek echter? Het nieuwe uitbrei dingsplan verlangt een frontbreedte van wel 20 M. De heer De Jong, te Den Haag, kocht twee perceelen van 12 M. breed, ook aan de Schilderweg. Hij dacht op elk daarvan een huis te kunnen doen bouwen, maar dat wordt hem verhin derd. Gerechtvaardigd is de vraag, of dat zoo maar gaat. Het uitbreidingsplan is nog niet eens in kannen en kruiken en nu wordt ons de wet al voorgeschreven; bouwen van gewone huizen, waaraan hier juist zoo'n behoefte is, wordt op die manier onmogelijk. Is het de Raad wel bekend? Laten we de eisch van deze tijd toch niet over het hoofd zien. De heer M. Witte zou twee woonhui zen bouwen a. d. Wilhelminalaan, maar hoewel alles voor de bouw gereed was, houdt het nieuwe uitbreidingsplan de boel tegen. Hij zou met de huizen 1,40 M. achter de rooilijn van de rest van de Wilhelminalaan moeten. Zelfs zou de heer Witte er nog vijf M. bij moeten koopen. Dat kost geld en bevordert de lust tot bouwen niet. Er moest noodig een toelichting aan de krant worden ver strekt. Anders komen er nog veel meer teleurstellingen. En dan liefst er bij, welk algemeen belang met die bepalin gen wordt gediend. S. C. EELMAN. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll IIIIH BINNENLAND llllll ||||||iiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||lll De Ned Unie vraagt vergunning voor oprichting van een ordedienst. In Heerhugowaard houden zich nog ongeveer 350 Heldersche vluchtelingen op. Bij Roozendaal vielen Vrijdagoch tend vier bommen in het open veld. Ge ringe schade. Tot Concertmeester van de Am- hemsche Concertvereen. is benoemd de 17-j. violist Herman Krebbers uit Ede Verschelden meelfabrieken brachten samen 100.000 gld bijeen voor door de oorlog getroffen bakkers. Te Leeuwarden werd de 44-j. tuin man J. Nauta, die met zijn fiets plots overstak, door een autobus gedood. Veertig vooraanstaande socialisten richtten de Ned. Soc. Werkgemeenschap op. Voorz.: Tjerk van der Zee. Te Alkmaar ging het gerucht, dat ingang 1 October na 9 uur geen electr. licht meer zou kunnen branden. De Alkm. Crt. spreekt dit tegen. Te Drachten heeft een achteruitrij dende auto een kinderwagen verpletterd en het kind van twee jaar, dat daar in lag, gedood. Ook voor 1941 zal door het Rijk steun worden verleend aan een aantal te stichten of te vergrooten grasdroge rijen. Te Anna-Paulowna vielen Donder dagnacht 23 bommen, waarvan 18 brand bommen op en bij het land van A.Meijer aan de Middenweg. Schade aan aardap pelen en koolrapen. Te Zoutkamp werden de vijf garna- lendrogerijen wegens de slechte uitkom sten gesloten. De overheid stond n.l. niet toe, dat de prijs tot f 16,25 werd ver - hoogd. Een verlies van 100 ton veevoer, per week. Amsterdam. Z. Een onderwijzeres miste 900 gld. uit haar taschje, dat ze in school had laten hangen. Een 9-j. jongen wordt van diefstal verdacht. Hij beweer de geld gevonden te hebben en had een klokkenmaker gevraagd honderd gld. klokken en horloges te willen leveren. Te Bussum is de opslagplaats van bloemenmagazijn De Jager uitgebrand. De man bracht een deels gedemonteerd motorrijwiel binnen. Loshangende dra den van de accu maakten contact, waar na plots een groote vlam uit de motor sloeg. Woon- en winkelhuis kregen voor namelijk waterschade. VLIELAND. Donderdag dreef een mijn de haven binnen. Gelukkig bleek 't een niet gevaarlijke spermijn te zijn. TERSCHELLING Ook dit eiland werd vorige week door kabelballons bezocht. Een werd brandend neergehaald, een andere trok een schoorsteen in de Wes- terbuurt scheef. Identiteitsbewijzen op een stam kaart zijn maar voor tijdelijk bedoeld. Zij zullen over eenige tijd vervangen worden door de officieele identiteits kaarten. De gemeenten, welke deze nu reeds uitreiken, trekken, wat de daar voor berekende prijs betreft, niet één lijn. Zoo vraagt Noord-Scharwoude er vijf cent voor, Oudkarspel 10 cent en Broek op Langendijk 25 ct. (Alkm. Crt.) Texel geeft ze cadeau! Concurrentie on mogelijk! Vijf van de honderd menschen den ken; tien procent denken dat ze den ken en 85 procent zou liever sterven dan denken. ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiii|||IH WERELDNIEUWS IN WEINIG WOORDEN ||||||lUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllli|||||| De graanproductie zal in Europa dit jaar beneden het gemiddelde blijven en 14 pet. beneden die van vorig jaar. SPANJE De ex-koning van Roemenië is te Barcelona aangekomen. BELGIE De Belgische steenkoolmijnen leve ren al weer 80 pet op van wat ze voor de oorlog gaven. 90 pet. van de arbei ders is volledig in dienst. ZWEDEN Stockholm. Brand berokkende in 'n verffabriek een half millioen kronen schade. Zondag moesten twee Engelsche vliegtuigen een noodlanding maken in Zweden. Een streek op een meer neer, het andere op een rivier, waarbij het werd vernield De vliegers redden zich met een rubberboot. ENGELAND Londen. De evacuatie is in volle gang; extra treinen zijn ingelegd. In Eng. O.-Afrika hebben de Itali anen Sidi el Barrani genomen. Op 16 en 17 September zijn wel 200 Engelsche versperringsballons er van door gegaan. Londen is nauwelijks te herkennen. Het is of er alle Bijbelsche plagen zijn losgebroken. „ABC", Madrid. In Londen mag op straat niet meer gerookt worden. Hier en daar ontsnapt n.l. gas. Aftonbladet, Zweden. Mijnarbeiders zullen weldra in mi litaire dienst moeten, daar, door gebrek aan afzet, in de mijnen toch geen werk is. Een Zweedsch blad meldt uit Lon den, dat het afweergeschut daar geen tijd krijgt om af te koelen. Zondag is te Londen 16 maal luchtalarm gemaakt. Een Zweedsch blad wijst er op, dat men te Londen sterk de indruk heeft dat de Duitsche aanvallen steeds hevi ger worden. Alle Londenaars zijn van schrik be vangen door de aanvallen van de laat ste weken. Het verkeer ligt geheel in de war. „Ya", Madrid. Volgens de Amerikaansche journa list Knickerbocker beginnen de Engel- schen het vertrouwen, dat ze tot nu in de gang van zaken hadden, te verliezen. Engeland moet door Duitschland en Italië verslagen worden. Het is niet hun schuld, dat hun vijand ook op Egyptische bodem staat. Frankf. Z. De Engelsche Koning bezocht de meest geteisterde wijken van Londen. Volgens Reuter ontplofte op 25 M. van de Hertog van Kent in een tuin een tijd bom. DUITSCHLAND In Berlijnsche kringen rekent men er op, dat de eindstrijd tegen Engeland hevig maar kort zal zijn. De oorlog moet half October uit zijn. Engeland zou in de winter zich anders kunnen herstellen Berlijn wijst er op, dat ook in hot geval van een Duitsche overwinning de a.s. winter een moeilijke zal zijn voor Europa, vooral wat betreft de vet- en de brandstofvoorziening. In N.-Sleeswijk vernielde een En gelsche ballon een stroomdraad. Deze kwam op een prikkeldraadheining, waar een arbeider aan werkte. De man werd gedood. Duitsche duikbooten brachten in twee dagen 168000 ton Britsche scheeps- ruimte tot zinken. Vergeefs is getracht de autoriteiten in Ned.-Indië te bewegen de geïnter neerde Duitschers beter te behandelen. Berlijn zal nu nog strenger vergeldi- gingsmaatregelen nemen. Na de Bijbel is, volgens ANP, Hit ler's Mein Kampf 's werelds meest ge lezen boek. Engelsche bommen vielen op een woonwijk te Heidelberg. Eenige dooden. Er bestaat voor de spil geen com promis. Onvermoeid gaat de strijd tegen Engeland voort. Zoo werd pas te Ro me besloten. Duitsche vliegers wierpen als ver gelding wegens de bommen op Heidel- berg bommen op de Engelsche universi teitsstad Cambridge.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2