Illlll;iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii|||||| GEMEENTE TEXEL. illll|iiniii>jiiiuii)!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiHIII( UITREIKING BLOEMKAARTEN, ENZ. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat op Vrijdag 8 November a.s. de uitreiking zal plaats hebben van bloem- kaarten, enz. Deze uitreiking zal als volgt geschieden: te Den Burg in het Gyronastiekgcbouw aan de Molenstoraat des namiddags van: 23,30 de buitenwijk B; 3,30—4,45 Hoogerstr., Koogerstr., Koo- gerweg, Gravenst., en Hollewalsweg; 4,456,00 Gasthuisstr., Schoonoordweg. Wittekruisweg, Molenstr., Molendwars str., Suikerweg, Westerweg, Weststr., en Zwaanstraat; te Den Burg in de u.l.o. school aan het Schilderend des namiddags van: 23 Schilderend en Waalderstraat; 34 Warmoesstr., Emmalaan, Groenepl., Haffelerweg, Binnenburg; 44.45 Kantoorstr., Nieuwstr., Parkstr., Steenenpl., Vischmarkt, Julianastraat, Achterom, Hallerweg; 4,456 Wilhelnnnalaan en Weverstraat, te De Cocksdorp in de o.l. school des voor de bewoners van wijk C buiten het dorp van: 22,40 met nummers C 1 t.m. 30; 2,403,20 met nummers C 31 t.m. 70; 3,201 met nummers C 71 en hooger. 44,40 voor De Cocksdorp met oneven nrs 161; 4,405,20 idem met oneven nrs 63 en hooger; 5,206 idem met even nrs. te Midden-Eicrland in de o.l. school voor de bewoners van wijk E des n.m. van: 23 met nummers E 150; 34 met nummers E 51E 100; 45 met nummers E 101 en hooger. tc Den Hoorn in de o.l. school voor de bewoners buiten het dorp des n.m. van: 22,30 met nummers H 135; 2,303 met nummers H 3675; 33,45 met nummers H 76 en hooger. voor de bewoners van het dorp Den Hoorn des n.m. van: 3,454,15 met oneven nrs 179; 4,154,45 met oneven nrs 81 en hooger; 4,455,15 met even nrs 260; 5,155,45 met even nrs 62 en hooger. te De Koog in de o.l. school voor de bewoners biten het dorp des n.m. van: 22,45 met nrs K 130; 2,45—3,30 met nrs K 31—60; 3,304,15 met nrs K 61 en hooger; voor de bewoners van het dorp De Koog des n.m. van: 4,155 met oneven nummers; 55,45 met even nummers. te Oosterend in de oude o.l. school voor de bewoners buiten het dorp des n.m.: 22,30 met nummers O 180; 2,303 met nummers O 81O 140; 33,45 met nummers O 141 en hooger; voor de bewoners van het dorp Oos terend des n.m. van: 3,454,15 Bosch weg en Hoekstraat; 4,154,45 Kerkplein, Kerkstr., Nieuw- straat en Schoolstraat; 4,455,30 Peperstraat; 5,306,00 Weststraal. te Oudeschild in de o.l. school voor de bewoners buiten het dorp des n.m. van: 3—3,45. voor de bewoners van het dorp Oude schild des n.m. /an: 3,454,30 met nummers 180; 4,305,15 met nummers 81155; 5,156 met nummers 156250; WIE NAAR TEXEL WIL. Wie niet geboekt staat in het bevol kingsregister van de gemeente Texel, kan zooals bekend, niet „zoo maar" naar ons eiland oversteken. Gelukkig heeft Bur gemeester na persoonlijk bezoek aan het bureau van de Ordnungspolizei te Haar lem gedaan gekregen dat voor familie bezoek gedurende de Kerstdaggp alsme de voor de elders schoolgaande jeugd min der strenge bepalingen zullen gelden, al blijft het mogelijk dat gedane verzoeken zonder opgaaf van redenen worden af gewezen. Leest gij, belanghebbenden, de desbetreffende publicatie in dit nummer met aandacht en BEWAAR dit stuk. Ge mocht het straks eens noodig hebben. En let vooral op de datum van 8 December. STRANDVONDERIJ. De strandvonderij valt sinds de bezet ting van ons land ook onder toezicht van de Duitsche autoriteiten. Het is van be lang te .weten, wat een pas uitgevaar digde verordening behelst: „Wie strand goed onder zich krijgt, moet daarvan binnen zes uur aangifte doen bij de be- voegde grenswachtpost." Overtreding kan gestraft worden met duizend gld. boete en (of) gevangenisstraf. KOLEN OP DE BON. Van Overheidswege wordt het volgen de onder de aandacht van brandstofge bruikers gebracht: Leveranciers. Het verdient aanbeveling niet zonder groote noodzaak van leve rancier te veranderen. Dat werkt een vlotte distributie in de hand. Kamerverhuurders kunnen voor de verhuurde vertrekken extra kolen krij gen. De brandstoffencommissie beslist „hoeveel" en houdt daarbij rekening met de grootte van de kamer en het verbruik van vorig jaar. Ze moet echter zuinig zijn Pensiongasten wordt aangeraden, inschikkelijk te zijn. Centrale verwarming. Wie hierover be schikt, wil vaak graag anthracietnootjes 45 hebben, maar ze moeten niet ver geten, dat deze nootjes juist door de an- thraciet-auto's verbruikt worden en deze hebben voorrang omdat er benzine door bespaard wordt. Kolen om op te koken zullen in extra porties niet verkrijgbaar zijn, althans voorloopig niet. Gebruik uw fornuis- warmte dus zoo doelmatig mogelijk. 66,45 met nummers 250 en hooger. te De Waal in de o.l. school des n.m.: 34 voor de bewoners van buiten het dorp; 45 voor de bewoners van het dorp met oneven® nummers; 5—6 voor de bewoners van het dorp met even nummers. Bij de uitreiking moeten de stamkaar ten van ALLE gezinsleden worden over gelegd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat voor niet-afgehaalde bonnen alleen gelegenheid bestaat des Dinsdags van 9 tot 12 uur ten gemeentehuize. Texel, 5 November 1940. De Burgemeester voornoemd, KAMP. TOEGANG TEXEL De Burgemeester van Texel maakt het volgende bekend: Ingevolge daartoe bekomen toestem ming van den Stabsoffizier van de Ord nungspolizei te Haarlem is toegestaan, dat de volgende nadere regelen worden gesteld omtrent het bezoeken van Texel A. voor kinderen uit op Texel wonen de gezinnen, die elders schoolgaan ofstu- deeren; B. ten aanzien van familiebezoek A. Kinderen uit op Texel wonende ge zinnen, die elders schoolgaan of studce- ren: Voor deze groep kan een doorloopend bewijs Texel periodiek te mogen bezoe ken SCHRIFTELIJK bij den Burgemee ster ten Raadhuize worden aangevraagd. Het bewijs wordt door den Burgemeester verstrekt. B. Familiebezoek gedurende de Kerst- vacantie. De mogelijkheid bestaat, dat familiebe zoek gedurende de Kerstvacantie wordt toegestaan gedurende de periode van 19 Dec. 1940 tot 3 Jan. 1941; dit geldt even eens voor verloofden. Deze tegemoetko ming gedurende de vermelde periode be- teekent niet, dat thans het RECHT be staat familiebezoek op Texel te brengen; de verzoeken kunnen ook in dat geval zonder nadere toelichting worden afge wezen. Het verzoek dient gedaan te worden voor 8 December a.s.. Na dien datum in gediende verzoeken worden niet in be handeling genomen. De aanvragen die nen de gebruikelijke gegevens te bevat ten: naam en voornamen van den aan vrager en c.q. zijn medereizende gezins leden; adres in de woonplaats en tijde lijk adres met naam van den gastheer op Texel. Den Burg, 5 November 1940. De Burgemeester van Texel, KAMP. LEVERINGEN aan Duitsche militairen instanties op rekening. Ten verzoeke van den Inselkomman- dant maakt de Burgemeester van Texel bekend, dat met ingang van 7 November 1940 geen leveranties meer mogen wor den gedaan aan Duitsche militaire in stanties op rekening, indien niet gelijk tijdig een „Bestellschein" wordt afgege ven, waarop het stempel van den Insel- kommandant voorkomt. Dit „Bestell schein" dient bij inzending van de reke ning te worden overgelegd. Mochten in de toekomst nota's worden ingediend ZONDER het bedoelde bewijs, dan zul len deze NIET meer worden voldaan. Texel, 5 November 1940. De Burgemeester van Texel, KAMP. Wegens plaatsgebrek kon het ver haal van Kapitein Skittle vandaag niet verschijnen. NIEUWE KOSTER R.K. KERK. Naar we vernemen zal de heer Jac. Witte als koster worden opgevolgd door de heer T. Graaf Cz. WAARSCHUWING We herinneren bestuurders van mo torvoertuigen er aan, dat zij 's avonds na tien uur niet meer rijden mogen. CONSULTATIEBUREAU. Al weer is een wijziging gekomen in de uren, waarop de moeders met haar baby worden verwacht: Letters A t.m. G van half 11 tot 11,15 Letters H t.m. P van 11,15 tot 12 uur Letters Q t.m. Z van 1,15 tot 2,30. HUISSLACHTING VARKENS. We brengen onder de aandacht van belanghebbenden, dat de kosten, verbon den aan het gebruiken van de nood- slachtplaats, verlaagd zijn van f 1,op f 0,50. S.V. TEXEL. Zondag kon de wedstrijd Tex. Boys Comb. Texel Comb, niet doorgaan door familieomstandigheden bij een aantal le den der Boys. Voor a.s. Zondag volgt nader bericht. Indien een programma niet door kan gaan, zooals j.l. Zondag, wordt er op het terrein geoefend. D.D. TESO-DIENST. Op 15 Nov. gaat een nieuwe dienstre geling in. Zondag 1.1. moest de laatste boot een half uur vroeger dan gewoonlijk van Den Helder vertrekken. Passagiers doen er goed aan rekening te houden met de mo gelijkheid van plotselinge, van hooger hand bevolen, wijzigingen van de dienst ONDERHANDS AANBESTEED Voor rekening van de heer Jac. Witte, koster R.K. kerk, werd aanbesteed de bouw van een woonhuis t.o. de R.K. kerk waar het huis van mej. Antje Vlaming nu gesloopt wordt. Het werk is gegund aan: timmerman J. Srnit, metselaar C.Keijser, schilder Jn. Zijm, loodg. en electricien Jn Agter. De Directeur-generaal van Winter hulp Nederland maakt bekend, dat de le collecte op 29 en 30 Nov. gehouden zal worden. BOERINNENBOND De afd. van de Boermnenbond hoopt het seizoen te openen met een samen komst in De Lindeboom op 27 Nov., nm. 3 uur. Er zal o.a. een filmvoorstelling ge geven worden. BOMMEN Gisteravond zijn in de buurtschap Dijk manshuizen explosieve bommen en brand fakkels gevallen. Te Oosterend en Oude schild kon in die richting althans de uitwerking van brandfakkels worden waargenomen. Het geschiedde omstreeks half negen. „GROENENDAAL" DOOR BRAND VERWOEST. Speelden kinderen met vuur? Een ramp voor de fam. Fr. Witte Zondagmiddag omstreeks 12 uur ont stond brand in de boerderij Groenendaal, eigendom van en bewoond door de fa milie Fr. Witte. Het vuur woedde dra in zulk een hevigheid, dat de boerderij reeds binnen een half uur nagenoeg in asch laf. De 2 op stal staande koeien konden worden gered, doch de inboedel ging zoo goed als geheel verloren. Toen de brand weer verscheen, stonden nog slechts de muren, de schoorsteen en het vierkant overeindDe boerderij was bij de Zaanlandsche Verzekeringsmij. laag ver zekerd. Op het oogenblik, dat de brand uitbrak was de heer Fr. Witte, die de kerkdienst te Den Burg had bijgewoond, op weg naar familie in Eierland, waar de ver jaardag van een broer zou worden ge vierd.... „Toen we bij het gemaal van Waalenburg reden", (hij en zijn broer uit Spang), aldus vertelde Witte ons, „zei ik: „Hé, wat rookt het daar!" Ik schrok direct, want ik dacht meteen aan mijn boerderij. Mijn broer meende echter, dat het in Gerritsland was". Spoedig haalde een andere broer, die niet ver van Witte af woont, hen in. Hij vertelde het ontstellende nieuws Mej. Witte trad flink op. Mej. Witte is flink opgetreden: Zij was in de kamer, toen ze plots rookwolken voorbij de ramen zag trekken. Ze vloog onmiddellijk naar buiten. De rook drong door de kieren van de schuurdeur. Zij rende de schuur aan de andere kant bin nen en zag tot haar groote schrik, dat het vuur reeds fel brandde in de groote hoeveelheid stroo, welke vorige week in pakken was geperst. De vier jongste kin eren, die niet naar de kerk waren ston den er wezenloos naar te kijken. Wan neer de vrouw even later was gekomen zou het met de kleinen, die langs de paardenstal moesten, om naar buiten te komen, niet goed zijn afgeloopen. Ang stig bleven ze in het hoekje staan. Weg dorsten ze niet, want de vlammen sloegen vervaarlijk dicht langs de stal. De vrouw bedacht zich geen oogenblik. Ze probeer de het vuur met emmers water te blus- schen, maar aan stuiten van het vuur viel niet meer te denken. Onderwijl hadden verscheidene buren de rookwolken ook opgemerkt. De heer Joh. Witte, broer van de gedupeerde ei genaar, vloog op zijn kousen naar de schuur en joeg de twee koeien naar bui ten. Het paard liep reeds in de wei. In minder dan geen tijd sloegen de vlam men hoog op. Door de vochtigheid van het rieten dak het had de vorige avond hard geregend ontstonden zware rook wolken. Het vuur werd door de fiksche Westenwind aangewakkerd en verspreid de zulk een groote hitte, dat men zich niet meer in het woonhuis kon begeven. De vrouw zag toch nog kans een blikken trommel met geldwaardige papieren en haar Zondagsche mantel te bemachtigen. Buren slaagden er in een handje vol beddengoed naar buiten te brengen, dat was allesEn het was op het nipper tje, want plots stortte het dak in. Het vuur vond gretig voedsel in de driehon derd pakken stroo, afkomstig van de laat ste oogst, een week tevoren gedorscht. Het gewas had de heele zomer in de schuur gelegen; het stroo was kurkdroog. De zakken graan waren gelukkig reeds naar elders vervoerd. Vrijwel niets werd gered. Ook drie wa gens werden een prooi der vlammen. De brandspuit heeft geen dienst ge daan. Het vuur had al te groote omvang gekregen. Ik was laag verzekerd en ben nu totaal geruïneerd! aldus vertelde F Witte ons. Het heeft ons altijd tegen ge zeten, vervolgde hij: Ik ben in 1926 voor mezelf begonnen. Ik had maar weinig geld, doch kon op de boerderij met zijn zes bunder voldoende hypotheek krijgen. Het was een dure tijd, maar ik durfde het wel aan. Doch voor ons boeren is het steeds slechter geworden Daarbij had ik nog veel tegenslag. Ik was nog maar kort aan de gang, toen drie van mijn 6 koeien stierven. Later moest ik een paar zeugen in de grond stoppen Witte noemde nog meer voorbeelden: Altijd heeft hij hard gewerkt, zooals een die niet tegen moeilijkheden opziet en er eenmaal beter voor hoopt te staan. Witte was dag en nacht in de weer en werkte ook op de boerderij van een ander; de tijd, die hij over had, be steedde hij aan zijn eigen bedrijf. Het gezin van de heer Witte telt zeven kinderen. De brand heeft deze familie wel zeer zwaar getroffen Laag verzekerd te zijn in deze dure tijd met schaarsch- te op velerlei gebied is wel een uiterst droevige omstandigheid. Zal de plaats herbouwd worden? De familie Witte hoopt het vurig. Ze heeft de moed niet verloren en zal gaarne de handen weer aan de ploeg slaan, wanneer haar de ge legenheid wordt geboden. Dat deze spoedig komt, hopen we van harte. J. BERICHT NED. CENTRALE VOOR EIEREN EN PLUIMVEE. Alleen wie door de Centrale voorloopig als verzamelaar erkend zijn, mogen eie ren van pluimveehouders in ontvangst nemen of van deze koopen. Zij mogen ze alleen afleveren aan erkende handela ren. De pluimveehouders mogen hun eie ren alleen verkoopen of afleveren aan erkende verzamelaars. De handelaren moeten de kippeneieren schouwen, sortee ren en stempelen: 6667 kg Holland 1, 6263 kg Holland 2; 5758 kg Holland 3 52—53 kg Holland 4; 47—48 kg Holland 5 en beneden 45 kg Holland 6. Op versche eieren 2e soort bovendien het stempel „Tweede soort". Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening stelde als HOOG STE prijs vast, bij verkoop door produ centen aan de verzamelaars: f 1,05 p. kg. De consument betaalt, naar het ge wicht: 5Va8 cent per stuk; kalkeieren 5Va ct. OUDESCHILD. VERLOTING KW. KLEUTERSCHOOL. De trekking van de verloting voor de K W. Kleuterschool heeft het volgende resultaat opgeleverd: le prijs nr. 321; 2e prijs nr. 261; 3e prijs nr. 485. DISTRIBUTIE Kaas. Indien winkeliers niet over vol- doened kaas beschikken, kunnen zij zich schriftelijk wenden tot de Ned. Zuivel- centrale, Afd. Kaas, Laan van Meerder- voort 84, Den Haag, onder opgave jaar omzet 1939, voorraad Zaterdagavond 19- 10-40. Petroleumzegel A (verlichting). Petro- leumhandelaren dienen hun restant van nog in te leveren verlichtingszegels in te dienen op Maandag a.s. Gebak, meel, brood De bakkers blij ven de broodbonnen inleveren in veel vouden van 720 stuks in de bekende zak jes. De bloembonnen, waarop brood ver kocht is, eveneens in veelvouden van 720 stuks (2 zakjes tellen dan voor 1), om reden de bloembon recht geeft op het koopen van een half rantsoen brood. De bakker, die op de bloem- of broodbonnen gebak verkoopt, dient deze bonnen op te plakken en bij de distributiedienst tegen gebaktoewijzingen in te leveren; deze gebaktoewijzingen kan hij, als hij zelf bakt, inleveren bij de Ned. Meelcentrale; ontvangt hij zijn gebak van derden, dan kan hij op deze toewijzingen dit ook weer betrekken. Broodbonnen voor verkocht gebak worden ingeleverd in veelvouden van 100 stuks op opplakvellen, bloembon nen in veelvouden van 200 stuks even eens op opplakvellen. Winkeliers handelen voor wat betreft het verkoopen van gebak evenals om schreven voor de bakkers, dus opplak vellen in veelvouden van 100 of 200 stuks en inleveren bij de distributiedienst. Worden door winkeliers of bakkers bloembonnen ingenomen tegen afgifte van meel, dan dienen zij, willen zij hier voor meel terug ontvangen deze bonnen in te leveren in veelvouden van 80 stuks. Voor iedere 80 bonnen wordt een toewij zing gegeven van 10 rantsoenen meel. Eieren. Aan winkeliers worden geen voorschotten van eieren verstrekt. Men kan deze week bij de groothandel nog eieren betrekken op basis van een vierde van de omzet over November 1939. De inlevering van eierenbonnen geschiedt voor het eerst in de week 1116 Nov. Grossiers in eieren dienen iedere Maan dag de ontvangen toewijzingen van win keliers in te leveren op de voor hen be stemde wijze, dus vergezeld van form. M D. 258 en 257. Hotels,restaurants dienen voor het verkoopen van eieren of eiergerechten bonnen van hun klanten in te nemen. Een aantal losse bonnen voor eieren kan bovendien verstrekt worden voor het verbruik in November als daartoe een aanvraag door de instelling gedaan wordt Voor December is nog tot 15 November gelegenheid om op het formulier M.D. 217 een aanvraag te doen. Wie dit for mulier reeds ingeleverd hebben, dienen zich tot de distributiedienst te wenden. Het aangevraagd aantal eieren mag niet hooger zijn dan de helft van het aantal rantsoenen boter, vet en margarine voor betreffende maand. Café's en broodjeswinkels kunnen geen extra toewijzing voor eieren ont vangen. Zij zijn ïangewezen op de bon nen van hun gasten. Eierverwerkende industrie w o. ban ketbakkers, dienen zich ter verkrijging van een toewijzing tot de Ned. Meelcen trale te wenden. Pluimveehouders, die voederbonnen van of namens de Prov. Voedselcommis- saris ontvangen, dienen eens per 4 we ken alle voor eieren aangewezen bonnen van henzelf en inwonend personeel bij de bureauhouder M. Zuidewind in te le veren. Deze pluimveehouders mogen geen eieren aan particulieren verkoopen, doch uitsluitend aan de aangewezen verzame laars. Pluiveehouders, die voer betrekken bii winkeliers op z g. winkellijsten, kun ne dit voer slechts koopen tegen inleve ring van eierenbonnen (1 kg. per bon). De verkooper van dit voer dient deze bonnen geplakt op opplakvellen in te zenden aan de Sectie Bijz. Diergroepen Rijksbureau voor Voedselvoorziening te Beekbergen. U LEEST ERGENS van een boek, een tijdschrift, een brochure ZONDER eenige prijsver- hooging wordt het verlangde U ge leverd (en met spoed) door: BOEKHANDEL PARKSTRAAT - Tel. 11 noec ichei :eid n vi rpuir siun gew van OPPLAKVELLEN oete Aan het Bureau van dit blad kAeste ze bekomen in ELK aantal. Ook in later van 100 ve! an Boter, op boterkaartbon 15 t.m.'ianJ vember een half pond iaak Brood of gebak: op broodbon 13 t.i lvoor Nov. 125 g. roggebrood, 100 g. ai -net brood of een rantsoen gebak. Brood, bloem of gebak: op bloemk; bon 1 t.m. 1 Dec. 65 g. roggebrood, ander brood, een half rantsoen geba 35 g. meel of bloem. Een rantsoen gebak is voor koek (|aoê bijtkoek) minimum 160 g.; speculaas 1 andere koekjes 200; biscuits en wJjer 90; beschuit 75; cake 300; taart 600; Tiaal bakjes 600; gevuld groot korstgebak terletters e.d.) 500; gevuld klein korsj bak (amandelbroodjes e.d.) 400 gram. Margarine of boter: op vetbon 15 8 Nov. een half pond Vaste brandstoffen: Bonnen 45(£kÏ van de kaart voor haarden en kachels een eenheid; bonnen 891011 va met zelfde kaart elk een eenheid turf. Bor [vlei 8 t.m. 11 zullen nog worden aangew< Jan voor steenkolen of andere vaste bra stoffen. Bonnen 7 t.m. 14 van de kaart centr. verwarming, de bonnen „brand één eenheid eerste periode" en „coh één eenheid, eerste periode": elk één heid. Al deze bonnen geldig voor vember. De October-bonnen gelden 14 November. Onder „een eenheid" vaste brands! fen verstaat men voor de hier te men soorten deze hoeveelheid: 1 H.L. (max. 75 Kg.) anthrai steenkolen, industrie- of eierbrikettei 2V2 H.L. kolenslik; 2 H.L. (max. 100 Kg.) cokes gascokes); 110 Kg. bruinkoolbriketten; 450 stuks (200 Kg. baggerturf); 300 stuks (195 Kg.) pers turf; 175 Kg. fabrieksturf; 200 Kg. overige soorten turf. Brood: op de serie bonnen no. 12 broodkaart t.m. 3 November 2500 gr roggebrood of 2000 gr. ander brood. Een ei: op bon 65 t.m. 17 Nov. Gort, gorlmout of grutten: op bon t.m. 27 Dec. een ons. Havermout, havervlokken, haverbh aardapp. meelvlokkcn, gort, gortmout grutten: op bon 83 t.m. 27 Dec een hal Kaas: op bon 52 t.m. 10 Nov. een (kaasbon 39 t.m. 10 Nov. geldig) Koffie of thee: op bon 114 t.m. 8 Ni een half pond koffie of drie kwart thee. Lijnolie (voor schilders) op lijnolieto vier liter tot 1 December. Maizena, griesmeel, sago, aardapp meel of puddingpoeder: op bon 93 t.m. Dec. een ons, Petroleum: zegel 7e periode van 4 I vember t.m. 29 Dec. twee liter Peulvruchten mogen t.m. 18 Nov. m verkocht worden. Ingang 19 Nov. gaan op de bon. Rijst, rijstebloem, rijstemeel of gr tenmeel: op bon 82 t.m. 29 Nov. half Suiker: op bon 42 t.m. 22 Noveml twee pond. Terpentijn (voor schilders) op terpc tijnbon twee liter tot 1 December. Vermicelli, macaroni of spaghetti: bon 98 t.m. 27 Dec. een ons. Vleesch: op bon „vleesch 07" t.m. Nov. een ons vleesch (beenen pen) of een rantsoen vleeschwaren; 0 bon „worst 07" een rantsoen vleeschw ren (blijven geldig t.m 17 Nov.) ren. Zeep: op bon 55 t.m. 12 Nov. 150 toiletzeep (nieuwe samenstelling), of 1 gr huishoudzeep; óf 200 gr. zachte zee óf 250 gr. zeeppoeder; óf 125 gr. zee; vlokken; óf 250 gr. zelfwerkende wasc middelen; óf 200 gr. vloeibare zeep. I bon geldt ook voor gezinswasch per ac kg. droog waschgoed. Scheerzeep, t.m. 31 Dec. óp extra b< 116 (niet uit het boekje) 50 gr. «checrzccl of een tube scheercrème of een pot scheel zeep. liet pal op! hel id ei [ve. Al en tot tei Ze ge l0| k\ i0 ||||||,':illlilllllllllllllllllllllllllinrT!lilllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllli|||lll II BINNENLAND ll||||iiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM,iiiiin|||||| De kinderbijslagverzekering treedt Jan. a.s. in werking. Te Delft is dhr Van der Ende do< de donkerte te water geraakt en verdrt ken. Het Kamper-eiland heeft opgehoi den te bestaan sinds 29 Oct. de dam do< het Ganzendiep gereed kwam. De Burgemeester van Castricui maakt bekend, dat de Duitsche overhei heeft beslist, in verband met voorgek< men sabotage ten nadeele van de Dui sche Weermacht, DAT BIJ HERHALIN DE HEELE BEVOLKING ZAL WORDE WEGGEVOERD EN IN KAMPEN 0> DERGEBRACHT. REDDINGBOOTEN voeren uit. In de afgeloopen maand zijn de rei" dingbooten der NZRHM 16 maal uitgev* ren om de bemanning van verongelukt schepen of vliegtuigen te redden. 1 brachten 31 menschen aan wal; over he jaar 1940 tot en met Oct. 152, een r« cord (hooger dan 149 is het 1 Nov. nooi geweest). Uitgevaren werd: uit Scheveningen vijfmaal; uit IJmuiden en Den Helder viermaal uit Egmond aan Zee, De Cocksdorj (Joan Hodshon) en Oostmahorn eenmaal

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2