Wanneer de Texelsche Jachtclub er op uit trekt. KOU KOU - KOU MODERN MATERIAAL DRUKKERIJ TEXELSCHE COURANT. Winterhulp Nederland. iiiiijiiiiii in weinig woorden. iihihiiiI heeft de poelier het de volgende dag druk met plukken. Waarlijk, de Texelsche Jachtclub hoeft zich niet te schamen, wanneer zij ooit voor het aangezicht van Nimrod mocht verschijnen! Zij komt in letter lijke zin nimmer met leege handen thuis. Uit welke hoek de wind ook waait, re gen of zonneschijn: Zij weet steeds een flinke vracht wild te bemachtigen. Mo gen we terloops een paar getallen noe men? Twee weken geleden werden door de club meer dan negentig stuks wild, van allerlei slag, neergepaft, de week daarop zestig stuks en Zaterdag j.l., toen wij in de gelegenheid waren er met haar op uit te trekken, eventjes zeventig! On gelooflijk rijk aan wild is de Muy. Vóór Zaterdag j.l. waren er al verschillende tochten gehouden, maar als u nu denkt, dat het daar toen afgeloopen wasIk geloof, dat vooral dit jagers-dorado een onuitputtelijk gebied is. De eerste snip van het jaar! 's Morgens stonden verschillende den- nenbosschen rond De Koog op het pro gram. Daar werd zoowaar de eerste houtsnip met succes onder schot geno men. Een fraai exemplaar, dat waar schijnlijk bij het groote trekkersleger vandaan was geraakt. In ieder geval was het een verdwaalde, want de wind woei pal uit het Zuiden, terwijl de Noorde lijke winden toch altijd nog voor DE snippenwinden doorgaan. Jagen is een sensationeel „vak", zoo oud als de we reld en zoo lang er nog een vierkante meter jachtgrond disponibel is, zal het zijn beoefenaars houden. Maar dat wil niet zeggen, dat het ook zijn ups en downs niet kent. Integendeel, soms zou je als jager uit je vel springen, maar dat doen ze niet, wantdan zouden het weer geen échte jagers zijn. In ieder ge val: Het ging die Zaterdag best! Alle eerbied ook voor de honden: „Zonder honden speel je hier niet veel klaar!" merkte de aanvoerder op. We hebben er vijf. Dat is niets te veel. Vorige week had het Oorlogsschip, het Dennenbosch in de Nederlanden, dat ge plant werd op het duincomplex van die naam, 'n beurt gehad. Er was 'n flink stel hazen uitgekomen. De groote punt hei en ander struikgewas, dat ten Oosten hiervan ligt, werd nu met een bezoek vereerd. 't Was kras: Hoe de honden ook snuffelden, er scheen wel geen leven in te zitten, de eene fazant, die halver wege opfladderde, doch meteen neerge haald werd, niet meegerekend. De ande re gedeelten, binnen- en buiten-Muy, zouden nog veel goed moeten maken. En dat hebben ze ook gedaan Waar op ons eiland vinden we de duinen zwaarder begroeid dan hier De wilgen, de bes- senstruiken en die tientallen andere niet nader te noemen wirwar van takken en twijgen, varieerend van polsdik tot rag fijn Waar zouden de fazanten zich be ter thuisvoelen Dat wisten de Texe laars heel vroeger ook al. Er kwamen hier toen geen fazanten voor en ter wil le van de jacht heeft men ze in het be gin van deze eeuw in de omgeving van Eierland „uitgeplant." Nu hebben ze de heele duinstrook in beslag genomen en hoe ze ook vervolgd worden, voor ver dwijning behoeven we ons niet bezorgd te maken. Ook in boomlooze streken kun nen ze trouwens best aarden, mits zij maar over goede roestplaatsen beschik ken. In de open duinen slapen zij nog al eens tusschen heide en kruipwilg of on der een dichtgroeiende juniperusstruik. Overigens houden deze vogels er zeer verschillende methodes op na om te zor gen, niet in de pot terecht te komen. Je hebt er bij, die reeds ver buiten de ge vaarlijke zone van het geweerschot op de wieken gaan, andere zien meer heil in struisvogelpolitiek. En die laatste heb ben het zoo kwaad nog niet bekeken en vooral niet in deze Muystreek, waar we niet zelden de weg door een ondoordnng bare wildernis zien versperd. Tenminste als er geen honden bestonden! De hond doet het werk! Maar. ook de jagers hebben hun „trucs". Hier laten zij de honden het werk doen. De aanvoerder, met wie wij de noordkant van de binnen-Muy hou den, heeft een Drentsche Langhaar, die nu en dan al prachtige staaltjes van op sporingswerk te zien geeft. De hond is nog jong en zijn baas zal nog veel ple zier van hem hebben. Kijk, het dier loopt een klein stukje vooruit, blijft even onbeweeglijk staan, springt dan weer met groote sprongen verder. Aan de andere kant van de hooge duinrichel waar de andere jagers opereeren, heb ben de geweren al 'n paar keer dienst gedaan. Hoewel wij al tientallen meters „afgegraasd" hebben in een uitnemend terrein, valt er van wild niets te bespeu ren. Maar we zijn niet teleurgesteld: Wie weet, hoeveel konijnen en fazanten we, zonder dat we het zelf weten, vóór- uitjagen. Op een gegeven moment kiezen de vogels immers tóch het luchtruim. Plots vliegt een fazantenhaan midden uit het riet, dat zich over steeds grooter opoervlakte van het water van de Muy uitstrekt. We hebben er geen patroon voor over. Stel, dat je hem nog raakte, hij zou aan de andere kant van de plas terecht komen, de hond zou hem mis schien nooit vinden, neen, aan deze ex perimenten zullen we ons niet wagen; het wordt zoo dadelijk wel beter. En inderdaad, we worden in ons optimisme niet beschaamd. De hond staat. Dat be- teekent: „Baas, vlak voor me in déze struik zit een stuk wild. Kom gauw, ik zal hem hypnotiseeren!" Nu, de baas is op zijn hoede en komt op een holletje naderbij Dan wordt het de vogel toch te machtig en door een snelle vlucht hoopt hij nog het veege lijf te bergen. Maar zijn kans is verkeken. Drie, vier meter slaan de wieken razendsnel door de lucht, daarop klinkt het „Paf" en als een vormlooze massa stort hij tusschen het riet. De hond, vol vuur, stijgt de jachtdrift bij deze eerste ontmoeting met het Muy-wild zoo naar het hoofd, dat hij het finaal voorbij rent, wel verscheidene meters zelfs. De baas gooit een patroon on de plek, waar de fazant moet liggen en de hond komt dan spoedig met de buit in de bek geklemd, uit het mans- hooge riet te voorschijn. Van dat oogen- blik af gaat het veel beter en even la ter worden „in één klap" drie exempla ren, die bijna alle tegelijk opvliegen „koud" gemaakt. Ja, fazanten zijn er volop, maar van de aanwezigheid van ander wild is weinig te merken en van de trek valt heelemaal niets te bespeu ren. Deze fiksche Zuidwestenwind is daar trouwens niet geschikt voor en bo vendien hebben we October, de maand, waarin de meeste vogels ons land pas- seeren, al weer een week achter de rug. Als we een bonte schaar van vogels wil len zien en hooren, moeten we hier in 't voorjaar en gedurende de zomer zijn. Kieviten, scholeksters, tureluurs, veld- uilen, torenvalken, kiekendieven, ze zijn hier dan rijk vertegenwoordigd. En niet te vergeten de fraaie lepelaars, die aan de rand van de buiten-Muy een hechte kolonie hebben gevormd en elk jaar in grooter getale terugkeeren. Die zitten al lang in het zonnige Zuiden, aan de oevers van de Blauwe Nijl wellicht. Toch keert die groote schare van trek kers, die de lucht boven ons Texel 's zomers dag en nacht met haar geluid vervult, veel vroeger terug, dan we ver wachten. Zoo strijken de eerste lepe laars soms al eind Februari in hun zo- meroord neer. Ze brengen hun nesten dadelijk in orde en weldra zijn de eer ste eieren gelegd. Maar nu! Leeg zijn de plassen, waar het 's zomers krioelde. Doch niet getreurd: Al ziet de horizon nog zoo onheilspellend duister, al dringt ook in de Muy met zelden oorlogsrumoer door, geschut en gestamp van zware vliegtuigmotoren, ééns zal dat groote, imposante vogelheir weer terugkeeren, alle ellende ten spijt. De Jachtclub kan met een gerust hart de toekomst tege moet zien. Dan zullen weer nieuwe generaties worden uitgebroed, óók van de fazanten. J. Door hun kou, koorts en pijnuit- drijvende werking helpt hierbij altijd veilig en vlug een poeder of ca chet van Mijnhardt te Zeist. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Ca chets, genaamd „Mijnhardtjes". Doos 10 en 50 ct. OUD-LEERLINGEN LANDB. SCHOOL De eerstvolgende praatavond is be paald op Dinsdag a.s. DE VOORWAARTS TESO's nieuwe boot, de Voorwaarts, wordt Vrijdag hier verwacht. BOOTDIENST TESO We maken onze lezers opmerkzaan op de nieuwe dienstregeling. KNIPT U DE ADVERTENTIE UIT. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor te den Burg-Texel werd gedurende de maand Oct 1940 Ingelegd f 12985,76 Terugbetaald 16079,49 Derhalve minder inleggeld dan terugbetaald 3093,73 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 1 DISTRIBUTIE Bakkers dienen voortaan de brood bonnen in te leveren in veelvouden van 700 stuks ter verkrijging van een meel- toewijzing en de bloembonnen in veel vouden van 1400 stuks (in twee zakjes). De bonnen van de bloemkaart no. 1 zijn geldig tot 1 December a.s. De inlevering van deze restanten geschiedt dus in de eerste week na 1 December, aangevuld met de nieuwe geldig te verklaren bloembonnen. Het inleveren van de broodbonnen voor meeltoe wij zing heeft voortaan op de volgende manier plaats. Voor de bakkers is het over het alge meen het eenvoudigst wekelijks alle broodbonnen in te leveren, welke in een bepaalde week ingenomen zijn. Men kan op het distributiekantoor voor het inle veren van deze bonnen dagelijks terecht. Wil men echter broodbonnen of bloem bonnen inleveren voor gebaktoewijzin gen, dan kan men dit alleen doen op Maandag of Dinsdag voor twaalf uur. Zie over inlevering hiervan in vorig nr. Brandstoffen. Belanghebbenden der groepen B C en D (verbruikers van meer dan 25 eenheden per maand) als mede de groep E (klein-industrie) kun nen, indien zij de bonnen ten behoeve der tweede periode nog niet hebben af gehaald, dit alsnog doen Vrijdag a. s. aan het Distributiekantoor van 912 uur. Brandstoffen-identiteitskaart meebren gen. Extra brood, enz. Zij, die indertijd een extra broodkaart hebben aangevraagd en ook hebben ontvangen, kunnen even eens in aanmerking komen voor extra boter-(vet-) en vleeschkaarten. Zeer vele personen hebben deze kaarten nog nim mer afgehaald of ontvangen. In het be lang van hen zelf raden wij aan, deze kaarten af te halen. Stamkaart mee brengen. Slagers dienen deze week in te leve ren de bonnen 6, 7 en 8 van de vleesch- kaart en hoogstens 9 bonnen van no. 5. De volgende week hoogstens 9 bonnen van no. 6. WANNEER U DRUKWERK NOODIG HEEFT kunt U dat met een gerust hart opdragen aan de drukkers van de Texelsche Courant. Zij beschikken niet alleen over de modernste machines maar ook over een keu r-collectie letters en papier. Hun snelle machines en hun vaardigheid verzekeren U ook van spoedige levering en een billijke prijs. PTT-DIENST Het dagbladbericht omtrent de avond postbestelling bij ongunstig weer blijkt niet juist. Deze dienst moet juist zooveel mogelijk uitgevoerd worden, eventueel met extra personeel. ZIEKTEVERLOF Aan de heer H. Kraai, hoofd o.l. school is opnieuw ziekteverlof verleend, daar hij zich de laatste tijd minder wel ge voelde Dat hij spoedig zijn gezondheid mag herwinnen, hopen we met alle an dere vrienden van de heer Kraai van harte. POLITIERECHTER ALKMAAR Maandag werd een jeugdig ingezetene, zekere K. bij verstek wegens mishande ling van de 75-jarige heer P. Roeper tot een maand gevangenis veroordeeld. De heer Roeper had zich gemengd in een twist tusschen zijn neefje Piet Roeper en genoemde K. over een fiets. DE RAMP OP DE WESTERMIENT Van bevoegde zijde vestigt men onze aandacht op 't feit, dat de EHBO-ploeg, waarover Texel thans beschikt, Maan dag uitstekend werk heeft verricht. Zij was niet alleen zeer spoedig ter plaatse maar heeft ook op doelmatige wijze hulp geboden. HULDE Hecren dokters heb ben niet nagelaten daarover hun tevre denheid te betuigen. GEMEENTE TEXEL. STEUN AAN PLUIMVEEHOUDERS. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter kennis van belanghebben den, dat vergoedingsmaatregelen zijn vastgesteld voor pluimveehouders, die volgens de September-inventarisatie 1939 driehonderd of meer kippen en(of) eenden hadden en door de inkrimping van den pluimveestapel in nood zijn ge raakt. Zij, die meenen voor steun ingevolge bedoelde regeling in aanmerking te kunnen komen, dienen zich daartoe aan te melden aan het gebouw, waarin het Distributiekantoor gevestigd is (Nieuw- straat te Den Burg) vóór of op 20 No vember a.s. Aanvragen, die na dezen da- um worden ingediend, moeten ter zijde worden gelegd. Texel, 11 November 1940. Burgemeester en Wethouders voorn. De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. KAMP. ONTSLAG ARBEIDERS. De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van werkgevers, dat in aan sluiting op de publicatie in de Texelsche Courant van 10740 het verboden is personeel te ontslaan. Ook al heeft de werkgever sinds eenige tijd de ontslag aanvrage ingevuld en verzonden, zoo lang de vergunning niet in zijn bezit is, is ontslag verboden. Personeel, dat op deze wijze ontslagen is, dient onverwijld weder in dienst te worden genomen, zoo lang een verzoek om vergunning tot ont- slagverleening niet is ingewilligd. Bij de Arbeidsinspectie is opnieuw aange drongen op spoedige afdoening der aan vragen. Texel, 12-11-40. De Burgemeester van Texel, KAMP. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Texel maakt op last van den Procureur-Generaal, wnd. Directeur van Politie bekend, dat tot nader order geen toestemming wordt gegeven voor het houden van collectes; de toestemming voor reeds verleende geldinzamelingen is per 11 November 1940 ingetrokken. Op de vraag of de gebruikelijke lijst- inzamelingen voor het St. Nicolaas- en Kerstfeest mogen worden gehouden is medegedeeld, dat zulks kan woeden toe gestaan, mits de inzameling beperkt blijft tot de naaste kring van belang stellenden (ouders der schoolkinderen, leden der Kerkelijke Gemeente, enz.) De lijst dient ter Secretarie ter afstempe ling te worden aangeboden. Texel, 2 November 1940. De Burgemeester van Texel, KAMP. ORGANISATIE OP TEXEL. Zooals bereids in de Texelsche Cou rant is medegedeeld, werd enkele weken geleden in Nederland opgericht de Stich ting „Winterhulp Nederland". Het geldt hier een zuiver Nederlandsche organisa tie, die zich tot taak stelt de sociale hulpverleening voor de komende winter door tal van voorzieningen te regelen. In iedere Nederlandsche gemeente wordt een bureau opgericht; de Burge meester treedt als de leider op. Ook Pro vinciale Bureaux zijn in oprichting. Teneinde de noodige middelen ter be schikking te krijgen, zullen collecten worden gehouden. De eerste geldinzame ling vindt plaats op 29 en 30 November in het geheele land. Voor een organisatie op Texel zijn plannen in een vergevorderd stadium van voorbereiding. De namen der plaat selijke werkcomité's zullen spoedig wor den bekend gemaakt. Reeds thans kan men zich ten Raad- huize, waar het secretariaat voorloopig is gevestigd, opgeven als collectant of medewerker; op prijs zou worden ge steld, wanneer dit schriftelijk gebeurde, doch het is ook mondeling mogelijk. De slagzin van het Winterhulpwerk luidt: „Voor het Volk.door het Volk" Aan deze zin behoeft weinig meer te worden toegevoegd. Slechts wordt ge hoopt, dat de plannen van het comité verwerkelijkt zullen worden en door een klinkende opbrengst DIE nood gele nigd zal worden, welke de meeste zor gen geeft. :al RIJDEN OP HOUTGAS. Als eerste instelling op ons eiland heeft de C. Z. Eendracht Maandag een auto met houtgasgenerator in gebruik genomen. Naar de directeur ons op ons verzoek om inlichtingen meedeelde, blijkt de auto met deze bijzondere instal latie voor zoover men daar nu over oordeelen kan uitstekend te voldoen. Benzinenood? Geen bezwaar. De fabriek heeft voor een half jaar hout voor haar auto in voorraad en kan dus voort. Met de volle vracht, een zeventig bussen melk, loopt de wagen plm. 55 K.M. per uur, wat onder de gegeven omstandig heden zeker behoorlijk mag worden ge noemd. Chauffeur Niek Witte heeft zich met het nieuwe vehikel al goed vertrouwd gemaakt. Een auto stoken met hout.Wie had daar van gedroomd? De houtketel kan een tachtig kg. hout bevatten. 2V2 kg. hout kan gelijk wor den gesteld met een liter benzine. S. V. TEXEL. Ondanks het ruwe weer en eenige overdreven malsche buien ging de wed strijd Tex. Boys ITexel I door. Onder deze omstandigheden kan van goed voet bal geen sprake zijn, daar de harde wind en gladde bal en ook het duidelijk onge oefend zijn van een groot deel der spe lers, de balbehandeling bemoeilijkte. T. koos eerst het voordeel van de wind en dus ook van de regen en was daardoor sterker en wist danook menigmaal aan te vallen, maar trof de Boys-verdediging met haar keeper aan het hoofd, telkens op haar weg, vooral ook doordat veelal de voorzetten te scherp waren. Na onge veer 15 min. plaatste Ab een corner pre cies in het doel, waarmee T. de score opende. Heel spoedig volgde, na een pass van Dick, onze rechtsbuiten, een hard schot van Bertus en het was 2-0, terwijl Jan v.d. Pijl heel zuiver langs Schrama plaatste na een goed afgeven van Arie. Na een korte poos schuilen zien we twee spelers op Schrama afgaan, maar op uit stekende wijze was hij uitgeloopen om het gevaar te keeren. Aan de andere kant ontsnapt het T-doel maar nauwe lijks aan een doorboring als na een snel opbrengen van de linkervleugel een on verwachts schot door Geus nog juist kan worden weggeschopt. Een gevaarlijk boogschot van de linksbuiten kon nog piecies worden gestopt. Over het alge meen werd er onzuiver geplaatst en dikwijls te peuterig gespeeld. Tot de rust kwam in de stand geen verandering De 2e helft begon met een T-aanval, de bal werd goed doorgegeven naar Ab op de linkervleugel, die er snel mee van door ging en met een scherp schot no. 4 scoorde. Wel werkten de B s zich nu wat meer vrij, maar gevaarlijk werden zij niet. Uit een aanval van de rechter vleugel der gastheeren schiet de rechts binnen in de rechterbenedenhoek: 4—1. Over het algemeen werd het spel er niet aantrekkelijker op. Toch werden de T- aanvallen gevaarlijker en zagen we Ab twee keer uit vrije positie misschieten, de 3e maal echter trof zijn schot, via de keeper, doel. Met 5—1 voor Texel kwam dan het einde. Over het algemeen bleef T. onder de maat, vooral het ineens doorgeven en plaatsen misten we. Bij de Boys verdienen de keeper, rechtsback en xechtshalf een pluim. De leiding was goed. A.s. Zondag wordt op Texel-terrein gespeeld, de vorige week uitgestelde wedstrijd: Texel comb.-Tex. Boys comb. Nadere bijzonderheden volgen. D.D. OUDESCHILD D. METS OVERLEDEN. In de leeftijd van ruim 60 jaar is Maandag te Oudeschild overleden de heer D. Mets, die gedurende een lange reeks van jaren beheerder was van het hulpkantoor der PTT alhier. Hij onder scheidde zich door groote accuratesse en bewees de PTT daarmede belangrijke diensten. Daarvan sprak ook directeur G. Keijser ook bij het afscheid, dat de heer Mets van de PTT-dienst nam. Met ingang van 16 Oct. 1937 werd hem op verzoek eervol ontslag verleend. Maar korte tijd heeft hij helaas vaj zijn welverdiende rust mogen geniete^ Hij ruste in vrede. Zijn zoon, de heer Willem Mets, volg de hem op; met ingang van 15 Nov. 193 en wel als stationhouder (het hulpkas toor was station geworden). In de 00 logsdagen van vorig jaar heeft de he W. Mets zich naar Amerika begeve waar hij werd genaturaliseerd, met h gevolg, dat hij thans Amerikaanse staatsburger is. Tijdelijk werd het st; tion hier toen beheerd door de heer Hemelrijk, aan wie per 1 Aug. 1.1. d; beheer definitief werd opgedragen. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllH llllll BINNENLAND lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiH Amersfoort. In de donkerte werd 'u 68-j. man door een onbekende van f 15| beroofd. Groningen. Zaterdag had de eerd promotie plaats van de heer H. F. Till(| ma (Bloemendaal) die zich voor de volki^ gezondheid in Ned. Indie zoo verdienste- liik maakte. DE WETHOUDERSKWESTIE. In Castricum moest worden voorzie' in de vacature-wethouder, welke voi eenige tijd ontstond door verblijf bui tenlands van de functionnaris. Burg' meester Baron Sloet (N*SB) beval de raa aan een NSB-raadslid als tijdelijk wet houder te benoemen. Maar de raad vol deed hieraan niet en benoemde met groo te meerderheid van stemmen de hee Spaanse, een katholiek. Hierop droeg d Burgemeester dit raadsbesluit aan Secr.-generaal ter vernietiging voor „0: dat hij dat besluit in strijd achtte mi het algemeen belang" Aan dit verzoi van de burgemeester is echter niet vol daan. Intusschen keerde de afwezij wethouder Turkstra binnenkort Duitschland terug. De heer Spaanse z; geen wethouder meer behoeven zijn. lllllliiiiiiiiiiiiiiiini lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll"|||||!l|||||| WERELDNIEUWS iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiili, FINLAND. Het Amerik. Roode Kruis schon) voor een millioen dollar aan kleeren levensmiddelen aan Finland. ITALIË De leider van de Roemeensche staa|m Antonescu. wordt morgen in Rome verl wacht. - NOORWEGEN Noorwegen verzocht zijn ambtena ien uit Zweden terug te keeren. Wi weigert is zijn betrekking kwijt. JOEGO-SLAVIE Joego-Slavië raadt zijn staatsbur gers in het buitenland aan, naar het va derland terug te keeren. GRIEKENLAND. Het vermogen van in Griekenlani wonende Italianen is in beslag genomen De Italianen hebben het in Grieke: land niet makkelijk. Ze zitten nu in ee gebied zonder straatwegen, met veel hel lingen en diepe kloven. SOVJET-RUSLAND Moskou. Bij de parade ter gele-l genheid van de 23e verjaardag der Bol-j sjewistische revolutie, merkte men het eerst verdragend geschut en modern^ mortieren op. Ook verschenen honde?f den bommenwerpers en jagers TURKIJE Turksche bladen maken zich bel zorgd over de positie van Turkije nu di oorlog zoo dicht bij huis wordt gevoerd f Het Turksche blad Vakit vindt, da| Griekenland onrechtvaardig aangevallej is. ROEMENIE. Roemenië is Zondagmorgen vroeg door een aardbeving geteisterd Te Boe- karst stortte een wolkenkrabber en nog een groot aantal huizen in. De hospita len liggen vol gewonden. Men schat in 't heele land het aantal dooden op duizerè Te Campian stortte een gevangenis in, waarbij 100 personen omkwamen. Tal van provinciesteden zijn half verwoest. VEREENIGDE- STATEN Te Pittsburg werden 63 persone I na een gemeenschappelijke maaltijd ziefl Reeds tien van hen overleden. In het g bak bleek rattenvergif te zijn verwerk De V.S. gaan de inkomstenbelasW ting verhoogen en een nieuwe winst- e' drankbelastmg invoeren. Een storm teisterde staten in h- Midden-, Westen- en Zuiden van de V waar vele huizen werden verwoest en dooden vielen te betreuren. ENGELAND De luchtdienst Londen-Lissabon, door landvliegtuigen werd onderhoudei is gestaakt. Het zou een voorzorgsmaat regel zijn met het oog op de a.s. wintel Het Engelsche koningspaar bezi-k' tigde de verwoestingen, door Duitscfa bommen in steden aan de Mersey aanga- richt. Het spoorwegverkeer in Londen 15 door de bombardementen zoo in de war dat het aantal postauto's moest worder verdubbeld. Om Ie kunnen vragen, moet men we (en (e wachtenom Ie kunnen geven moet men zich welen Ie haasten.

Texelsche Courant | 1940 | | pagina 2